חום עם פריחה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

חצבת: למה הורים לא מחסנים?

לא רק בדיסנילנד: גם בישראל פורצות לפרקים מחלות שכמעט שכחנו מקיומן. מדוע זה קורה ומה אפשר לעשות נגד הורים שלא מחסנים? ד"ר גיל צ'פניק מסביר גם בעיצומה של התפרצות החצבת הגדולה ביותר בעשור האחרון בקליפורניה, לא סביר שממדי התחלואה יגיעו לאלו של לפני עידן החיסונים, מעריכים מומחי בריאות ציבורית שצוטטו היום (ה') באתר של הסן פרנסיסקו כרוניקל. "לא צפויה סכנה כמו לפני חמישים שנים, אך ככל שעולה שיעור הלא מחסנים, ישנה סכנה להתפרצויות נוספות, כבר בהמשך השנה. כל התפרצות כזו תוביל למאות או אף לאלפי חולים בחצבת, מחלה שכמעט נעלמה בארה"ב".רשויות הבריאות בארה"ב, וגם הנשיא ברק אובמה עצמו, קוראים להורים לחסן את ילדיהם, כדי לשמור עליהם וכן על אפקט חסינות העדר, שבאחוז מחוסנים גבוה מצליח להגן בצורה טובה על האנשים הפגיעים ביותר בחברה, בעלי מערכת חיסונית מוחלשת, תינוקות לפני גיל חיסון וכדומה. נכון לאתמול, כך דווח, בקליפורניה היו 99 חולים, חלק...
ללמוד עוד על חום עם פריחה
חצבת: למה הורים לא מחסנים?-תמונה

לא רק בדיסנילנד: גם בישראל פורצות לפרקים מחלות שכמעט שכחנו...

מאת: יאנה...
04/02/2015
מחלות מדבקות: כך תגנו על ילדיכם-תמונה

מחלות מדבקות הן גורם התחלואה מספר אחת בילדים. באמצעות הקפדה...

מאת: ד"ר גליה...
26/01/2011
דלקת מפרקים בילדות: לא לבזבז זמן-תמונה

אחד מכל אלף ילדים עלול לחלות בדלקת מפרקים, העלולה לגרום...

מאת: פרופ' פנחס...
04/01/2012
אבעבועות רוח: זה מדבק-תמונה

חיוניות החיסון למחלת הילדים השכיחה שנויה במחלוקת. דוקטורס...

מאת: מערכת zap...
23/01/2008
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחום עם פריחה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חום עם פריחה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום דר'. התשובות שלך עוזרות לי, קראתי קצת עליך ואני סומכת במאה אחוז על עצותיך. כאמור, לפני חודש וחצי הייתי בים. כן, דרכתי על משהו חום וחוץ מזה לא הרגשתי כלום. לא דקירה ולא שום דבר. כפות הרגליים מעט שרפו לי מההליכה על המרצפות המשוננות יחסית שהיו בסמוך. בדיוק כמה ימים אחרי, הופיעו לי נקודות אדומות על הרגליים. אחר כך, קצת כאבי שרירים, בטן וראש. חלף הזמן, בדיוק 4 שבועות לאחר מכן פיתחתי מעין מחלת חום, עם פריחה קלה, סינוטיס, בלוטות לימפה וכו'. בסמןך לכך, ניגשתי לבצע את בדיקת הקומבו בקופת חולים. תוצאה שלילית. אני מנסה להאמין שהתוצאה רלוונטית וזה שאני חולת טרשת נפוצה לא משפיע על התוצאה ועדיין. איך יכול להיות כל התסמינים הללו אם לא קרה לי שום דבר על החוף? בבקשה, עזור לי. מהי דעתך כמומחה? חייב להיות קשור לhiv ? מה הסיכוי שהבדיקה שאחרי כמעט חודש הייתה שלילית, תהפוך להיות חיובית? סליחה על אורך ההודעה.

שלום גלית, הסיכוי שהתוצאה של בדיקת ה'קומבו' שביצעת כ- 4 שבועות לאחר המגע החשוד המתואר בשאלתך היא 'שלילית כוזבת' נחשב כנמוך מאד. הרבה בריאות אפי

אני מצטערת אם אני מטרידה אך צריכה את דעתך כמומחה. לחזור על הבדיקה? אם הייתי בת משפחה/ חברה קרובה. מה היית מייעץ לי? אשמח לתשובתך.

אם חי היה קורה משהו דומה לא הייתי טורח לחזור על הבדיקה.

תודה דר' על תשובתך. פשוט מודאגת מכל התסמינים. מקווה שזה רק מקרי ותו לא. שיהיה לך ולבני משפחתך סוף שבוע נעים.

הרבה בריאות

שלום. היה לי לפני 5 שנים התקפה של המחלה בפעם הראשונה עם פריחה בפנים, דלקת במפרקים, חום גבוה ועייפות. מאז אני הולך לבדיקות פעם בחצי שנה. מה הסיכוי שבהתקף הבאה של המחלה זה יתקוף ישר במקום אחר {כמו כליות, מערכת העצבים וכו...}? ובמצבי האם כל פעם שתחזור לי המחלה, יתחילו סימנים כמו פריחה וחום ועייפות וכך אוכל ישר ללכת לרופא קודם או שזה יכול להגיע ישר למצבים יותר חמורים?

שלום, אחד הדברים החשובים ביותר למטופלים עם לופוס הוא לקחת את הטיפול ולהקפיד על מעקב מסודר. כך הסיכוי לסיבוכים קטן וגם התגובה להתלקחות המחלה יכולה להיות מהירה יותר ולשפר את המהלך. התלקחות יכולה לכלול מערכות שונות בגוף, כך שזה יכול להיות כמו ההופעה הראשונה וגם להופיע בצורה חדשה ולא מוכרת. אם ההופעה הראשונה כללה דלקת מפרקים, חום ופריחה, המהלך בעתיד צפוי להיות טוב יותר מאשר הופעת מחלה שמערבת כליות, למשל.

שלום רב, לבתי היה חום סביב הארבעים מעלות וכשהחום ירד ל38-39 מעלות יצאה לה פריחה. הרופאה אמרה שזו אדמת או אדמדמת. לאחר יומיים עברה הפריחה והחום ירד. כעבור שבוע שוב היה חום סביב הארבעים מעלות וביום למחרת ירד ל38 מעלות והתחילה שוב פריחה. 1. איזו מחלה יכולה לגרום לפריחה חוזרת אחרי שבוע? 2. אני בהריון. יש לי נוגדנים לאדמת ול-CMV. האם עלי לבדוק עוד משהו? תודה רבה

שלום, מחלות וירליות רבות גורמות לפריחה וכן עושות שני סבבים של מחלה. לכן אין צורך בבירור מיוחד או בדיקות מיוחדות.

שלום רב, לפני כ-3 שנים הייתי בקוסטה ריקה וחליתי בקדחת הדנגי. כעת ברצוני לנסוע ל3 שבועות לתאילנד. האם עלי לא לנסוע שמא אני אדבק בפעם השנייה? האם הפעם השנייה היא בהכרח קשה יותר ועלולה לגרום אף למוות? או שהפעם השנייה יכולה להיות כמו הפעם הראשונה- חום ופריחה? מה אתה ממליץ לי לעשות?

שלום אלה, זיהום חוזר ב'דנגה' עשוי להיות מסוכן יותר מהזיהום הראשון, כשהסיבוך מסכן-החיים במקרה זה נקרא DHF- 'קדחת דנגה המלווה בדימומים'. יחד עם זאת, סיבוך זה איננו מתרחש בכל מקרה של הדבקה חוזרת בנגיף. הרבה בריאות אפי

שלום לך אני סובלת גם כן מהמחלה אשמח אם תכתבי את המייל שלך אשמח לכתוב לך. איילת

שלום, תודה על התשובה רק יש לי כמה בירורים נוספים- כדי להיות בטוחה, במידה ואני נדבקת שוב אני עלולה לקבל את אותם תסמינים כמו בעבר כמו שאני עלולה לקבל את ה- DHF? כלומר, יש לי את אותו סיכוי כמו לבן אדם שאינו חלה בעבר לקבל את ה- DHF? תודה.