בדיקת תפקודי קרישה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

טרשת נפוצה: לטיפול צריך פרטנר!

חולים בטרשת נפוצה? תנשמו עמוק ותנסו להירגע: הטיפולים כיום התקדמו מאוד - ותוכלו לקיים חיים מלאים. עם זאת, אל תיכנסו לשאננות: חשוב להיבדק ולהיות "שותפים לדרך" עם הרופא רבים אינם יודעים זאת, אך למרות שטרשת נפוצה היא מחלה מורכבת מאוד - תוחלת החיים של החולים במחלה, זהה כמעט לתוחלת החיים של כלל האוכלוסייה. בנוסף, רבים אינם יודעים כי מרבית החולים חווים את המחלה בהתקפים - לפעמים יש הדרדרות, אך לאחר פרק זמן, התפקוד חוזר להיות תקין. עובדה חשובה נוספת, שאינה ידועה לכולם: אם בעבר הטיפול העיקרי במחלה היה באמצעות זריקה, שניתנת פעם או מספר פעמים בשבוע - נכון להיום יש מגוון טיפולים: כדורים שנוטלים על בסיס יומי (בדומה לכדורים נגד לחץ דם) או עירוי (ניתן פעם בחודש, לכל היותר; או פעם בשנה לכל הפחות). החולים צריכים להגיע בתדירות המתאימה למעקב מיטבי. צילום: שאטרסטוק   האם ייתכן טיפול כה פשוט במחלה כמו טרשת נפוצה?אכן, העובדה שלעתים עוברים שבועות ואף חודשים - עד...
ללמוד עוד על בדיקת תפקודי קרישה
טיפולי פוריות - סיכון ללב?-תמונה

לדברי ד"ר אריק כהנא חובה לעבור תשאול מקיף על היסטוריה...

מאת: ד"ר כהנא אריק
04/04/2012
לוקמיה חריפה-AML-תמונה

הסקירה נכתבה ע"י אורלי יו-טוב ומעיין דרור סטודנטיות שנה ג'...

מאת: בחלק זה תוצג...
02/03/2002
"הגדלת חזה עצמית" (ללא שתלים) AUTO AUGMENTATION-תמונה

מעוניינת לשפר את מראה השדיים, אך חוששת מהחדרת שתלים? ניתוח...

מאת: אסטרה מדיקל
23/01/2019
ויטרקטומיה: להציל את הראייה!-תמונה

ניתוח ויטרקטומיה לכריתה של זגוגית העין מיועד למנוע החמרה...

מאת: ד"ר ריטה...
31/07/2018
אולי יענין אותך לדעת...
תפקודי קרישה - תמונה
תפקודי קרישה
מדריך בדיקות רפואיות: בדיקת תפקודי קרישה היא...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבדיקת תפקודי קרישה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בדיקת תפקודי קרישה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום לך. אשתי עברה לפני מספר ימיםהפלה טבעית חמישית(הפעם הפלה כימית) בשנתיים וחצי האחרונות.יש לה 2 הריונות ספונטניים טבעיים בשנים 2006,2010. גילה כיום 43 ו-9 חודשים.ההפלות החלו כשהיא היתה בגיל 41 ו-4 חודשים .לכאורה נישללו סיבות להפלות טבעיות כמו בדיקת קרישיות,קריוטיפ וכו' וההנחה היא שההפלות על רקע גיל,מסיבות כרומוזומליות.3 הפלות היו מוקדמות(כימיות),1 אחרי גילוי דופק עוברי(בשבוע 11 כשהעובר הפסיק להתפתח בשבוע 8.הפלה נדחית)ועוד אחת בשבוע 8-לא מדדה בטא בעקבות איחור ויומיים אחרי התחלת דימומי ההפלה היתה בטא 4,100. האם לאור סקירה זו ההנחה היא שהסיכוי להריון תקין הינו 0 ולמעשה חבל על המשך הנסיונות?

ההפלות משקפות כנראה את גילה, ובהתאם הסיכוי להיריון תקין, ללא תרומת ביציות, הוא לא 0, אבל בהחלט נמוך.

1. האם לחץ הדם בהריון יכול לעלות באופן פתאומי? כלומר אם מדדתי היום לחץ דם 140/90 תוך כמה זמן יכול לעלות למדדים גבוהים? האם זה תלוי שליש הריון? 2.אם רק לחץ הדם גבוה בהריון נניח 170/100- האם זה כשלעצמו יכול לגרום לאי ספיקה שלייתית? 3. אם עובר מת (נפסק דופק פתאומי) במקרה של אי ספיקה שליתית כמו בשאלה 2- כלומר רק כתוצאה מלחץ דם גבוה -האם מוצאים סימנים לכך בשיליה? איזה סימנים? האם יש סימנים לכך בעובר חיצוניים כמו מראה פנים/פצעים...סימנים פנימיים , אחרים.... 4. האם קלקסן או אספירן יכולים לעזור במקרה של איזון לחץ דם גבוה? 5. האם לחץ דם גבוה קשור גם לעלייה בגורמי קרישה בזמן הריון (גם אם לא אובחנה קרישיות יתר לפני הריון)? 6. האם אפשר לבדוק את רמת הקרישיות בהריון? איזו בדיקה בודקת זאת? 7. אם עובר מתפתח תקין, מי שפיר תקינים, זרימות דם תקינות וכו'... ורק לחץ הדם של האם גבוה- האם זה כשלעצמו יכול לגרום להפסקת דופק אצל עובר? למה?

1. כן. לא תלוי. 2. כן. 3. לעתים. 4. לא 5. כנראה שלא 6. בדיקת קרישיות 7. בד"כ בגלל התפתחות רעלת

שלום רב, בדיוק 4 שבועות מהגרידה של הפלה נדחית (הדופק פסק במהלך שבוע 9) נמצאו נוגדנים לקרדיוליפין IgM בכמות גדולה: 141 A.B2 Glicoprotein IgM יצא 106 האם הבדיקה נלקחה מוקדם מדי? (באותו יום התחילה הווסת) עליי לחזור על הבדיקה? יתר הבדיקות נראות בסדר. לאור התוצאות האם עליי לקבוע תור להמטולוג?

הבדיקות לא תקינות ואין משמעות לזמן שבהן נלקחו. ממליצה להשלים בדיקת לופוס אנטיקואגולנט ולפנות לבירור המטולוגי. בכל מקרה יש לחזור על הבדיקות לאחר 12 שבועות.

היי אני סובלת מקרשיות ייתר בדם ונוטלת מדלל דם קרטיה אני צריכה לעבור עוד בדיקה של קרישיות והשאלה שלי היא כזו האם להפסיק את המדללי דם לפני הבדיקה או להמשיך לקחת כרגיל

במרבית הבדיקות של בירור קרישיות יתר אין השפעה לנטילת אספירין.