בעיות בשחלות ובחצוצרות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

רפואה אסתטית: הכל על שיעור יתר

שיעור יתר בגוף אינו רק פגיעה אסתטית, אלא יכול גם להעיד על בעיה רפואית. בעיות בשחלה ובאדרנל הן הגורמים ההורמונליים הבולטים לשיער מיותר אצל נשים כשמדברים על שיעור יתר בגוף האשה מתייחסים לשיער פלומתי המופיע לא רק במפשעות ובבתי השחי, אלא גם בגב, בזרועות, בפנים ובחזה. על פי רוב, שיער הגוף הוא רך ופלומתי, אך יש נשים שסובלות מהופעת שיער גס, כהה ובולט. יש לציין כי שיעור יתר יכול להיגרם מנטייה גנטית או מבעיה רפואית. טיפול בשיעור יתר שיעור יתר על רקע רפואי"שיעור יתר בגוף שאינו על רקע גנטי ואשר מופיע או מתגבר ללא סיבה ברורה מצריך בירור רפואי כדי לאתר את הגורמים לתופעה", מסבירה ד"ר ילנה סיגל, מומחית לאנדוקרינולוגיה וסוכרת ורופאה בכירה במרכז הרפואי 'רמב"ם'. "רוב הגורמים לשיעור יתר הם הורמונליים: בעיות בשחלה ובאדרנל - בלוטת יותרת הכליה - הם הבולטים ביותר".בעיות הורמונליות בשחלה נובעות מתסמונת השחלות...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לבעיות בשחלות ובחצוצרות

תסביב שחלה - תמונת המחשה
תסביב שחלה לניתוחים זעיר-פולשניים בגניקולוגיה יתרונות רבים, ביניהם החלמה מהירה ודימום מופחת. אבל י...
שחלות מוגדלות - תמונת המחשה
שחלות מוגדלות "הקשיבי לעצמך" היא העצה הטובה ביותר שניתן לתת ביחס למחלה חמקמקה וקשה לאבחון זו - כיצד ל...
חסימה בחצוצרות - תמונת המחשה
חסימה בחצוצרות צילום רחם מסייע באבחון הסיבה לאי כניסה להריון, אבל נשים חוששות מהצילום. מהו הגורם לפחד...
תסביב של הטפולה - תמונת המחשה
תסביב של הטפולה מתי קיימת סתירה בין הצלת חיי האם להצלת העובר? על מצבי חירום במיילדות - סקירה
ללמוד עוד על בעיות בשחלות ובחצוצרות
רפואה אסתטית: הכל על שיעור יתר-תמונה

שיעור יתר בגוף אינו רק פגיעה אסתטית, אלא יכול גם להעיד על...

מאת: נגוהה...
26/12/2010
שחלות פוליציסטיות: איזה דיכאון!-תמונה

מתוך סקירת מחקרים עולה כי 35% נשים עם שחלות פוליציסטיות...

מאת: ד"ר עמית...
09/01/2012
סרטן השחלה והקשר לאי פריון-תמונה

האם סרטן השחלה שכיח דווקא בנשים שעוברות טיפולי פוריות? כיצד...

מאת: ד"ר אלון...
20/12/2015
טיפולי פוריות: מסע היסטורי-תמונה

ילדת המבחנה הראשונה נולדה לפני כ-35 שנה. מאז ועד היום תחום...

מאת: פרופ'...
31/07/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבעיות בשחלות ובחצוצרות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בעיות בשחלות ובחצוצרות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני אחרי הריון חוץ רחמי שני, הקודם לפני שנתיים וחצי, בכל פעם בצד אחר. ביניהם, מנסה להכנס להריון. הריון ולידה תקינים לפני ארבע וחצי שנים. יש לי רחם דו קרני ורציתי לדעם אם זה יכול להיות איזשהו גורם מקדם להריונות חוץ רחמיים. האם נכון ללכת על ivf במקרה כזה, או שיש בדיקות נוספות שניתן לעשות?(בת 38)

לא ידוע לי על קשר ברור בין רחם דו קרני להריון חוץ רחמי. אם יש לך בעיה בחצוצרות IVF עשוי מאד לעזור.

אני מקבלת ויפאקס כנגד דיכאון וחרדה, אני סובלת מבחילות בבוקר. איך ניתן למנוע את הבחילה ולא רק על האוכל. האם יש כדור או עוד שיטה.

כמה זמן את על טיפול ובאיזה מינון?

יש לי בחילות, התחילו סחרחורות, יש לי סוג של אי שקט, אני לא מצליחה לשכב בשקט, עיפות. הקימה בבוקר היא סיוט. אני ארבע שבועות על המינון. חוסר תיאבון, עושה הרבה פיפי, מעט יציאות. ואני חושבת שיש בעיה בעין. העליה הייתה קשה. ויש לי לפעמים צריבה בעור. אני לא עושה כלום חוץ מלבכות. יש מוצא?

יש לי תחושה של נחנקת מאז שלקחתי פרמין. אני לא יוצאת מהבית, יש לי תחושה של חולה ומחיקת, אני לא מוצאת את עצמי. אני ארבע שבועות על המינון.

אני חיה על לוריוון

האם הדיכאון מתגבר או שזה התקף חרדה קשה או שצריך אישפוז.

בתחילת הדרך, בערך לפני ארבע וחצי שנים קיבלתי מינון 75xr של ויפאקס. לפני חודש עברתי התקף חרדה, החלטת רופא המשפחה הייתה החלטה להעלות את המינון ל 150xr, בלי מעברי ביניים, ומאז אני רועדת וסובלת מבחילות, מה שלא היה קודם. בנוסף זו הייתה שנה קשה.

בהעדר פסיכיאטר ולנוכח הכבוד שלי אלייך וקדוש כמו שמך לסיכום: עברתי טיפול שיניים כושל לפני כשש שנים, לאחריו הגיעו החרדות. הגעתי לויפאקס אחרי ניסיונות כושלים ברמוטיב, ציפראלקס וסרוקסט. לאחר כישלון עם הטיפולים הישנים הוצע לי ויפאקס ולא סיפרו לי כלום עליו. במשך כארבע וחצי שנים השתמשתי בו במינון 75xr בהצלחה, חזרתי לפרוח. בשנה האחרונה התגלתה לי בעיה בשחלות ובחצוצרות והן הוסרו, איבדתי בת כיתה, בן משפחה לסרטן. במשך החודשיים האחרונים עברתי עקירה והעסק המשפחתי נסגר וכל הלחץ של הסגירה נפל עלי ביחד עם אמא. באחד הימים במשרד הריק קיבלתי התקף חרדה לאחר התקף חרדה פניתי לרופא המשפחה וביחד החלטנו על העלאת מינון, ואז התחיל הסיוט, בחילות כאבי בטן עצירות רעידות עייפות, השבוע התחילו סחרחורות ואי שקט, אני לא מוצאת את עצמי, אני לא מתפקדת, אני לא מסוגלת לשבת או לשכב בשקט, יש לי תחושה של חנק, התקפי רעידות, לחץ בתוך הראש, אני עושה המון פיפי. השינה היא לא שינה.אני בוכה המון בסתר, ואני מרגישה כמו חולה. אני לא פוגשת משפחה ואני לא יוצאת מהבית אני חייה על לוריוון, לפעמים עד שלושה ביום. אבא שלי כבר חולה ממלחמת העולם השני ומקבל טיפול בהצלחה ויש לי תחושה שאמא תישבר. אני הולכת לישון עם חרדה וקמה עם חרדה. האם הרמת המינון הייתה טעות, האם החרדה והדיכאון גדלו, האם צריך אישפוז. אשמח אם תוכל העביר חוות דעת במייל שלי עבור רופא המשפחה. אם יש צורך להוריד את המינון בחזרה ל 75xr והבנתי שבויפקאס צריך חומר תומך או טיפולי להורדה המינון בכדי למנוע סבל (הבנתי שזו גמילה קשה) אשמח לקבל הדרכה ואת שם החומר. והאם לאחר ההורדה יהיה צורך בחומר תומך כמו כדי למנוע חרדה ודיכאון (שמעתי על סורבון).

שכחתי לציין שיש לי דופק בלתי נסבל. אני מתגעגעת לטעם של האוכל. הבנתי שהחומר שנותנים הוא פרוזק, והאם ניתן לשלב עם ויפאקס 75xr כדור נוסף שמטרתו לטפל יותר בחרדה וקצת פחות בדיכאון. אני בטוחה שאתה יודע את זה הכי טוב

אפשר יהיה להשאיר את הפרוזק, שמעתי שהוא מחדש את העירנות ומטפל נהדר בחרדה.

אני אשמח אם תדבר עם רופא המשפחה שלי קראים לו יוסי קורן הטלפון רשום בשורת הטלפון הנייד.

היי! אני בת 30, התחיל לי אקנה בגיל יחסית מבוגר (24) היה לי אקנה קל עד בינוני- נטלתי ראקוטן במינון גבוה מאוד (60 מ"ג+אנטיביוטיקה) בתחילה האקנה החמיר למצב שקשה- מה שאפילו לא היה לי לפני הטיפול ובסיום הטיפול פחות או יותר חזר למקרה קל. בגיל 29 (סביר להניח עקב מות אדם קרוב אלי) החל לי אקנה בינונית - פניתי לרופא , אך לא רציתי לקחת ראקוטן כי פחדתי מההחמרה שקרתה בסבב הראשון- הרופא (אחר- לא אותו רופא) הבין לליבי ועקב גילי ושאני בחורה, נתן לי מינון נמוך של 20 מ"ג 3 פעמים בשבוע, למשך שנה שלמה, במהרה האקנה חלף ונהיה לי עור רגיל - ולא שומני כפי שהיה לי, לאחר שנה הפסקתי את הטיפול, למרות שהרופא ציין שאני יכולה להמשיך כמה שבא לי.. כעת, חצי שנה אחרי סיום הטיפול, חזר לי העור השומני ואקנה קליל באזור הסנטר, הרופא המליץ על 10 מ"ג פעם בשבוע, וטען שזאת האופציה היחידה למצב שלי, אני מעוניינת בעור נקי נטול שומן, אבל לנצח אקח ראקוטן? אשמח לחוות דעת ממך מה האופציות האחרות שקיימות, ואם לדעתך המלצת הרופא נכונה- האם יש השלכות לנטילת ראקוטן לכל כך הרבה שנים, תודה רבה!

ממליץ בדיקה גנגולוגית בשאלה של שחלות פוליציסטיות .. וגם . להמשיך טיפול אצל רופא עור שלך

עשיתי בדיקה גניקולגית, אין לי בעיות בשחלות, הכל תקין, ובצעירותי גם עשו לי בדיקת טוסטרון שיצאה תקינה... הורמונלית אני מוגדרת תקינה, סלח לי אך לא הבנתי מתשובתך, לעניות דעתך, אין סיכון/השלכות על העתיד הרפואי לטיפול ממושך בראקוטן? תודה

שלום, אני בת 36 ויש לי 2 בנות בריאות בת 8 ובת 5.הריונות ספונטניים ולידות רגילות. כבר כשנה מנסה להיכנס להריון שלישי ולצערי נכנסתי פעמיים להריונות מחוץ לרחם בחצי השנה האחרונה חצוצרה השמאלית. עברתי כריתה של החצוצרה. למרות זאת נאמר לי שעדיין יש סיכוי גבוה להריון חוץ רחמי נוסף. אני מעוניינת להתחיל טיפולי ivf כדי להשיג את ההריון המיוחל. האם על סמך המקרה שלי יש לי אינדיקציה לקבל לכך סבסוד מקופת החולים? איך זה עובד בכלל? זה מספיק שאני מחליטה שאני לא רוצה לנסות שוב הריונות ספונטניים מהפחד שזה לא יהיה שוב מחוץ לרחם? אודה לדעתך.

אם מומחה פריון יקבע שיש לך בעיה בחצוצרות, שמצדיקה IVF, הוא יפנה אותך לקבלת אישור מהקופה.