כשל בתפקוד החצוצרה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סרטן השחלה והקשר לאי פריון

האם סרטן השחלה שכיח דווקא בנשים שעוברות טיפולי פוריות? כיצד מאבחנים את המחלה? האם גלולות למניעת הריון מפחיתות את הסיכוי ללקות בה? השחלות בגוף האישה הן זוג איברים קטנים בצורת אליפסה בגודל סנטימטרים ספורים. בזמן הפוריות, ביצית אחת חורגת מהשחלה - ועוברת אל החצוצרות ומשם אל הרחם. סרטן השחלה הוא סרטן די שכיח - ונחלק למספר סוגים. הסוג הנדיר עלול להופיע גם בקרב ילדות, נערות ונשים צעירות. אבל הסוג השכיח של המחלה מופיע בממוצע בגיל שישים. רוב הגידולים השייכים למחלה זו שייכים לגידול סרטני הנקרא הסרטן האפיתליאלי. משמעות סרטן זה היא שהגידול מתפתח בתאים המכסים את השחלה. גם תחת הגדרה זו, קיימים מספר סוגים של סרטן שחלה; וכולם מאובחנים ומטופלים באופן די דומה. מהם הגורמים לסרטן השחלה?על פי רוב, לא ניתן להצביע על גורם ישיר למחלה. אבל כיום מוכרים מספר גורמי סיכון הקשורים בה - והם: מיעוט הריונות ולידות, מצב של אי פוריות, מוצא...
ללמוד עוד על כשל בתפקוד החצוצרה
סרטן השחלה והקשר לאי פריון-תמונה

האם סרטן השחלה שכיח דווקא בנשים שעוברות טיפולי פוריות? כיצד...

מאת: ד"ר אלון...
20/12/2015
טיפולי פוריות: מסע היסטורי-תמונה

ילדת המבחנה הראשונה נולדה לפני כ-35 שנה. מאז ועד היום תחום...

מאת: פרופ'...
31/07/2013
יומן טיפולי פיריון - פרק שני-תמונה

בן, בת, מה שלא יהיה - ילד ילד ילד... על טיפולי פיריון...

מאת:
18/07/2004
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכשל בתפקוד החצוצרה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כשל בתפקוד החצוצרה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני אחרי הריון חוץ רחמי שני, הקודם לפני שנתיים וחצי, בכל פעם בצד אחר. ביניהם, מנסה להכנס להריון. הריון ולידה תקינים לפני ארבע וחצי שנים. יש לי רחם דו קרני ורציתי לדעם אם זה יכול להיות איזשהו גורם מקדם להריונות חוץ רחמיים. האם נכון ללכת על ivf במקרה כזה, או שיש בדיקות נוספות שניתן לעשות?(בת 38)

לא ידוע לי על קשר ברור בין רחם דו קרני להריון חוץ רחמי. אם יש לך בעיה בחצוצרות IVF עשוי מאד לעזור.

שלום,מקרה קצת מורכב והלוואי שיהיה פה סוג של כיוון.. אני סובלת מכאבי אוזניים, לא כמו דלקת, סתימות, רישרושים,רעשים. זה קורה כל היום כל יום. הייתי אצל אאג ששלל גידול,מים ושעווה ושלח לבדיקת שמיעה. אני מהאינטואציות שלי וממה שאני מכירה את עצמי ויודעת ומודעת - בדיקת שמיעה זה לא הכיוון בטח לא כשהאוזניים שלי סתומות. עשיתי תור לאאג בוולפסון שלחץ לי על החיבור בין הלסת לאוזניים וצרחתי מזה שנסתמו וכאבו (קצת) שלח אותי עם הפנייה לפה ולסת. הבעיה היא שכל פעם שאני עושה כושר זה כואב לי והן נסתמות. כשאני מטה את הראש הצידה זה נסתם עם כאב חד קטן כזה, מרגישה רגישות לרעשים, במיוחד- של כלים ודברים שעושים רעשים חדים כאלו.. צורמים. בקיצור, הבנתם. אני כן כבר חצי שנה מתעסקת עם הפה והלשון וחורקת שיניים, אבל אני לא יודעת בדיוק להגיד, מהסיבה שזה מחמיר כשאני מתכופפת או עושה פעילות. קבעתי תור לסיטי ראש, סתם פשוט הרגיש לי שצריך להקיף הכל. מישהו יכול להעלות השערה? קרה לכם מקרה כזה? כיוון? משהו? מיואשת מרופא לרופא😩 אודה לכם מאוד, שנה טובה, שבת שלום וגמר חתימה טובה. נ.ב לקחו משטחי אוזניים הכל נקי. אהה וגם אפילפטית, לוקחת 400מ"ג למוגין, פרכוס מסוג טוני קולוני, 4 שנים לא פרכסתי.

בהחלט יכול להיות שישנה בעיה בתפקוד החצוצרה שתפקידה להשוות לחצים באוזניים , כן בדיקת שמיעה יכולה ללעזור כי בבדיקה עושים גם בדיקת טימפנומטריה שמראה לחצים באוזניים , כמו כן הייתי ממליץ על השמלת בדיקת אא"ג רחבה כולל בדיקת נזופרינקס בסיב אופטי

שלום, אני בת 36 ויש לי 2 בנות בריאות בת 8 ובת 5.הריונות ספונטניים ולידות רגילות. כבר כשנה מנסה להיכנס להריון שלישי ולצערי נכנסתי פעמיים להריונות מחוץ לרחם בחצי השנה האחרונה חצוצרה השמאלית. עברתי כריתה של החצוצרה. למרות זאת נאמר לי שעדיין יש סיכוי גבוה להריון חוץ רחמי נוסף. אני מעוניינת להתחיל טיפולי ivf כדי להשיג את ההריון המיוחל. האם על סמך המקרה שלי יש לי אינדיקציה לקבל לכך סבסוד מקופת החולים? איך זה עובד בכלל? זה מספיק שאני מחליטה שאני לא רוצה לנסות שוב הריונות ספונטניים מהפחד שזה לא יהיה שוב מחוץ לרחם? אודה לדעתך.

אם מומחה פריון יקבע שיש לך בעיה בחצוצרות, שמצדיקה IVF, הוא יפנה אותך לקבלת אישור מהקופה.

שלום אני בת 39.5 לאחר שני קיסריים אחד חרום ב 2007 והשני ייזום ב 2010 לאחר מכן ב 2013 הריון אקטופי בחצוצרה שמאל שגרמה לחסימה ,לא טופלה בMTX ונספג לבד. לפני חצי שנה הריון אקטופי בצד ימין טופלתי MTX יומיים לאחר שגיליתי בשבוע 6 נקבע לי תור לצלום רחם. דברתי הבוקר עם הרופא שמטפל בי והוא אמר שגם אם צלום הרחם יראה שהחצוצרה ימנית לא חסומה עדיין היא חולה והריון אקטופי יקרה שוב כמעט בוודאות.שבמילים אחרות לא אבנה עליה להריון ברחם ותקין ..האמנם?.. בנוסף המליץ על כריתת חצוצרות ו IVF האם אתה חושב שחצוצרה שכבר היתה בה הריון אקטופי אבדו סיכוייה?יש לציין שאני פוריה ונקלטת יחסית מהר למרות גילי.- מה המלצתך ודעתך?

צריך לראות את צילום הרחם, אבל אני לא בטוח שהסיכוי להריון אקטופי חוזר כל כך גבוה אם מודגם שהחצוצרה לכאורה תקינה.