אבצס חצוצרתי שחלתי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

כריתת שחלות - מניעה וטיפול

מתי עשוייה אשה להיתקל בהמלצה על כריתת שחלות? מתי זה מומלץ, ומה הקשר לסרטן השד את עלולה להיתקל בנושא כריתת שחלה או שחלות במספר מצבים:* כריתת שחלה או שחלות במהלך המלצה על כריתת רחם אם אעבור כריתת רחם האם להוציא את השחלות?* כריתת שחלה או שחלות טיפולית עקב ממצא שחלתי * בעת בירור ממצא שחלתי בנשים מעל גיל 45 * במקרים של המלצה כטיפול באנדומטריוזיס * כטיפול באבצס אגני (TOA) * בעת שיזור שחלתי עם פגיעה בלתי הפיכה באספקת הדם * בעת התוויה לכריתת שחלה או שחלות עקב ממאירות* בעת המלצה על כריתת שחלות מניעתית.הגישה המועדפת לכריתת שחלות על רקע שפיר היא הגישה הלפרוסקופית. גישה זו מאפשרת סקירה מדוקדקת של האגן, כריתת השחלה או השחלות בעזרת צריבת אספקת הדם לשחלה וחיתוכה במספריים, הכנסת השחלות לשקית והוצאתן מחוץ לבטן. כריתת שחלות היא כמובן בלתי הפיכה, והתחושות סביב כריתתן עשויות...
ללמוד עוד על אבצס חצוצרתי שחלתי
כריתת שחלות - מניעה וטיפול-תמונה

מתי עשוייה אשה להיתקל בהמלצה על כריתת שחלות? מתי זה מומלץ,...

מאת: ד"ר דוד...
31/05/2005
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאבצס חצוצרתי שחלתי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אבצס חצוצרתי שחלתי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

הבן שלי שהוא חייל סובל מאבסס באגן כבר 3 שבועות, הפצע מפריש מוגלה ובצבא נתנו לו אנטיביוטיקה ושלחו אותו הביתה, עדיין סובל מכאבים וחוסר נוחות. מה עושים?

שלום רב, אני מבין מאד את דאגתך כאמא אבל לצערי אין באפשרותנו וגם לא יהיה אחראי מצידנו לבצע אבחנות פרטניות או לתת יעוץ פרטני באינטרנט ללא בדיקה. מומלץ לפנות עם כל החומר הרלוונטי לכירורג קולורקטאלי / פרוקטולוג לבדיקה והכוונת הטיפול.

שלום ד"ר, אני בת 31,בריאה בדרך כלל, מטופלת בכדורים נגד חרדות ודכאון (ויאפקס/אפקסור 225 מ"ג). בתאריך 8.10 לפני כשלושה שבועות החלו כאבים חזקים בבטן בצד ימין. הופניתי למיון ושם מצאו ציסטה או גופיף צהוב בגודל של 4 ס"מ ואשפזו אותי ליום אחד כדי לוודא שאין תסביב ושוחררתי לאחר בדיקה. בתאריך 12.10 החלת וסת ולאחר שנגמרה וגם במהלכה היו עדיין כאבים שהתפשטו בבטן והחמירו בכל פעם כאשר הייתי צריכה להפנות. חזרתי למיון ורופא נשים קבע שיש לי pid ורשם דוקסלין 100 פעמיים ביום. ביום שני האחרון אחרי שבוע עם אנטיביוטיקה הכאבים עדיין לא עברו והופניתי שוב למיון, שם עברתי בדיקה והחליטו לאשפז אותי עם אנטיביוטיקה לוריד "פלג'יל" ואנטיביוטיקה נוספת. הייתי מאושפזת עד יום שישי כאשר ביום חמישי הרופא החליט שכדאי לעשות "לפרסקופיה". ביום שישי לפני הניתוח בדקה אותי פרופסור של המחלקה והחלה לשאול שאלות.. לפני 14 שנים, בגיל 17, עברתי ניתוח להוצאת תוספתן לאחר שהתפוצץ כבר יומיים קודם לכן ולא אובחן בזמן, הייתי מאושפזת כ 3 שבועות עם אנטיביוטיקה וקזינו. יא אמרה שלא צריך לעשות "לפרסקופיה" ושהכאבים האלה הם ככל הנראה תוצאה של הדבקויות מעל חצוצרה ימנית ושיחררה אותי והסבירה שאם ימשיך ככה יכול להיות שיצטרכו לכרות את החוצצרה. היא אמרה גם שמעולם לא הייתה דלקת באגן והאבחנה של דלקת נשמעה לי לא נכונה במיוחד בגלל שלא סימני דלקת בשתן, בדם וגם לא היה לי חום. אני אמורה לחזור אליה לביקורת בעוד כחודש. האם דבר כזה יכול לקרות 14 שנים אחרי ניתוח???

תהליך דלקתי בבטן וניתוח בחלל הבטן יכולים לגרום להדבקויות. ההדבקויות יכולות שלא להפריע ויכולות לגרום לכאבי בטן בכל שלב שהוא בחיים, החל מזמן קצר לאחר הניתוח וכלה בשנים רבות עד עשרות שנים לאחריו. השאלה המרכזית אצלך היא מה גרם לכאבים. האם זו דלקת גניקולוגית (PID), הדבקויות , ביוץ או סיבה אחרת. לא ברור לי למה הוצעה לך אפשרות של כריתת חצוצרה ( ניתוח כזה מבצעים כאשר יש אבצס בחצוצרה אך לא בשל הדבקויות). חשוב למצות את הבירור כדי להגיע לאבחנה נכונה ולטפל בהתאם לאבחנה.

עברתי הזרעה ביום הביוץ. 6 ימים אחרי ומרגישה כאבים בבטן התחתונה באיזור הרחם . נאמר לי שזה ככול הנראה פעילות של הגופיף הצהוב. מה המשמעות של האמירה הזאת? האם זה עשוי להעיד על השתרשות? אני כבר ביום ה9 אחרי וההרגשה נותרה בתוספת הרבה בלאגן של גזים בבטן ונפיחות.

איני חושב שהשרשה צריכה להיות מלווה בכאבים ייתכן שיש קשר להזרעה. מקווה שאין לך חום או תופעות נוספות שעלולות להחשיד בזהום

לא.אין לי חום או הפרשןת חריגות.חששתי מזיהום באגן אבל לא נראה שמתפתח(הכאבים הרגישו ככה לפני כמה ימים , היתה לי שארית אחרי לידה שקטה טראומטית והיה לי זיהום עם אבצס באגן , התפתח בהדרגה החום הגיע אחרי שבוע .כרגע הכאבים מורגשים כמו כאב של וסת .היו יותר חזקים עכשיו נסבלים . לא נבדקתי.דיברתי עם הרופא בטלפון.רק לא הבנתי למה התכוון.

שלום ד"ר אני ובת זוגתי מעוניינים לקיים יחסי מין ללא אמצעי מניעה. יש לה היסטוריה של pid שהסתבך עם toa (אבצס)...כיום היא סובלת מדי פעם מכאבים באיזור...בדיקות דם ומחלות מין יצאו תקינות...האם יש סכנה של הידבקות במצב כזה? האם pid מדבק?? תודה

Pid זה שם כללי לזיהום באגן. הזיהום יכול להגרם מגורמים שונים. חלקם מדבקים וחלקם לא. קלמידי וגונוריאה למשל עושים pid מדבק. אחרי אנטיביוטיקה זה כבר לא מדבק. לעומתם אי.קולי ואחרים עושים pid לא מדבק. חשוב לבדוק קלמידיה גונוריאה מיקופלסמה אוריאופלסמ hiv hbv ורצוי בימינו לעשות hpv typing. בהצלחה