שחלות מוגדלות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שחלות פוליציסטיות: התרופה - שינוי באורח החיים

תסמונת השחלות הפוליציסטיות אינה רק מקור לבעיות פריון אלא גם לבעיות מטבוליות, עם השלכות עתידיות. נשים עם עודף משקל הסובלות מהתסמונת יכולות להתגבר על בעיות אלה ללא כל טיפול תרופתי. הכיצד? התשובות בפנים תסמונת השחלות הפוליציסטיות (Polycistic Ovary Syndrom – PCOS) היא ההפרעה האנדוקרינית (הורמונלית) השכיחה ביותר אצל נשים בגיל הפריון ומופיעה בקרב 10-15% מהנשים בגיל הפריון. מבין כל הגורמים להפרעות בביוץ, תסמונת השחלות הפוליציסטיות היא הנפוצה ביותר, ולפיכך מהווה אחת הסיבות העיקריות לבעיות פריון.   מהם התסמינים של תסמונת השחלות הפוליציסטיות? התסמינים מאוד רחבים, לא אצל כל אישה יופיעו כל התסמינים. הם יכולים להתבטא בצורה שונה מאישה לאישה ואצל אותה אישה בשלבים שונים של חייה.   מה כוללים התסמינים? מחזורים בלתי סדירים הנובעים מביוץ מאוחר או חוסר ביוץ. בנוסף, עלולים להופיע תסמינים נוספים הקשורים לעודף הורמוני מין גבריים (שיעור יתר, אקנה ועוד).   תסמונת השחלות הפוליציסטיות היא הסיבה...
ללמוד עוד על שחלות מוגדלות
שחלות פוליציסטיות: התרופה - שינוי באורח החיים-תמונה

תסמונת השחלות הפוליציסטיות אינה רק מקור לבעיות פריון אלא גם...

מאת: ד"ר גודין...
31/03/2019
"המחלה הלוחשת" - על סרטן השחלות-תמונה

"הקשיבי לעצמך" היא העצה הטובה ביותר שניתן לתת ביחס למחלה...

מאת ומטעם מרכז...
01/09/2004
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשחלות מוגדלות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שחלות מוגדלות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

קבלתי מחזור אחרון ב4/6 בתאריך 29/6 הייתי אצל רופא נשים ואמר לי ששחלה ימנית אצלי מוגדלת ולא רואה שאני בהריון. שבוע אחרי עשיתי בדיקת הריון ביתי ויצאה חיובית והשבוע עשיתי גם בדיקה יצאה חיובית האם בגלל שהייתה לי שחלה מוגדלת זה אומר שהריון לא תקין? יש לציין שאני סובלת כבר שבועיים מדחיפות במתן שתן כל כמה דק' רצה לשירותים ה הגיוני?

סוזי שלום, יש להבדיל בין 2 מצבים: 1. שחלה מוגדלת- תיתכן משנית להריון עקב גופיף צהוב שמחזיק את ההריון. יש לבצע הערכה של השחלה ב-US לא רק את גודלה אלא גם את מרקמה. לרוב לא מדובר בממצא המשפיע על ההריון. ממליצה לפנות לבדיקת רופא נשים חוזרת בנושא זה. 2. דחיפות במתן שתן- שכיחה בהריונות אך גם תיתכן משנית לדלקת בשתן. יש להשלים תרבית שתן בקופ"ח לשלילת דלקת בשתן. מומלצת נטילת חומצה פולית בתחילת ההריון. בהצלחה!

היי אהובה, נאמר לי אותו דבר . אם אני (בעזרת השם כן בהריון..) מתי לבצע בדיקה ביתית? מתי את ביצעת?

אני רק אציין במחזור שלי היה ב17/07 בדיקת האולטרסאונד הייתה ב 05/08 נאמר לי שאין הריון , יש שחלה שמאלית מוגדלת ויש גופיף צהוב בשחלה השמאלית בדיקת השתן והדם יצאו שליליות אני מרגישה מיום הביוץ עד היום (כבר שבוע) התכווצויות ברחם יכול להיות שביצעתי מוקדם מידי את האולטרסאונד? את בדיקת הדם והשתן?

פרופ' צדיק שלום, בתי בת ה 9.4 אובחנה לפני כשנה וחצי עם התבגרות מוקדמת . הנצת שדיים החלה בגיל 7.5 . בגיל 8.5 נעשו בדיקות דם , אולטראסאונד וצילום כף יד . תוצאות בדיקות הדם הן: ESTRADIOL 83 17 OH PROGESTERONE - 1.52 TSH 1.08 T4 free 19.4 LH 0.17 קטן מ FSH 3.40 PROLACTIN 135.9 Testosterone 0.3 IGF 41.11 DHEA Sulephate 0.41 CORTISOL 456 צילום כף יד : גיל עצמות 7.5 בדיקת אולטראסאונד : רירית רחם בגודל תקין 1.59 ממ שחלות גדולות לא נצפה נוזל . אנו מתגוררים בחו"ל ואני מעוניינת להגיע ארצה ולבצע בדיקות נוספות. אילו בדיקות אתה ממליץ לבצע ? מה המשמעות של שחלות גדולות? הם הם יכולות להיות ההסבר להתפתחות מינית מוקדמת. מה הטיפולים המקובלים? לצערי איני מצליחה לקבוע תור במרפאתך מפאת חוסר במענה אנושי . באילו שעות וימים אתה ממליץ להתקשר כדי לקבוע תור?

האם היא מקבלת טיפול? שחלות גדולות זו לא תשובה מקצועית צריך לתת את המדדים האמיתיים של השחלות במילימטרים בדיקות מלפני שנה אינן משקפול את המצב עכשיו התקשרי ביום ראשון או רביעי בין השעות 14:00 עד 20:00 לטלפון 039641511 ויענו לך הבדיקות הנדרשות הן גיל עצמות חדש, LH FSH ESTRADIOL

שלום, בתי אינה מקבלת טיפול וזו הסיבה שאנו מגיעים לביקור בארץ . אני רוצה שתעשה את כל הבדיקות הנדרשות ותקבל טיפול מתאים . מצ"ב העתק מבדיקת האולטראסאונד עם ממדי השחלות.

גודל שחלות 5.167 ו 3.854 cm3 ( איני מצליחה להעלות קובץ )

דיון בצורה זו אינו מעשי

שלום, אחרי IVF שחלה ימנית 57*68 מ"מ, עם ציסטות צלולות והטרוגניות בקוטר 30 מ"מ, 30מ"מ, 25 מ"מ. רופא אומר שזה צריך להתמוסס לבד. בשחלה שמאלית גופיף צהוב במימדים 18 מ"מ. שבועיים אחרי ממצאים אלו עשיתי בדיקת דם עם תוצאות חריגות הבאות: WBC-Leucocytes 13.2 (ערך עליון תקין 11) Neutrophils % 75.5 (ערך עליון תקין 75) Lymphocytes % 17.9 (ערך תחתון תקין 22) Neutrophils # 9.95 (ערך עליון תקין 7.7) מה אומרות תוצאות אלה? מה הבעיה? ממה לחשוש? תודה.

אין מקום לחשש.

שלום. האם יש מצב שנשארו כמה זקיקים מטיפול לפני כחודש וחצי והם ממשיכים לגדול?או שזה יותר סביר ציסטוט ? ב us שחלה מוגדלת 40 על 72 ממ וממצא נוזלית 33ממ. חשוב לציין שאני בשלב של ספיגה של הריון חוץ רחמי בצד השני .אם בטא עדייןנ140 בירידה. מחזור היה אחד ועוד אמורה לקבל מחזור עוד כשבוע. האם זה אמור לעבור אם המחזור? מה זה יכול להיות? תודה

הנוכחות של הבטא מסבירה את נוכחות הציסטות. כאשר הבטא תתאפס גם הציסטות ייספגו.