פורום סחרחורת וטינטון (רעשים באוזניים)

מטרתו של הפורום היא לתת מידע והכוונה לסובלים מתופעות טינטון ו/או סחרחורת. טינטון היא תחושה של שמיעת צליל באוזניים, בעוד צליל זה אינו קיים. אנשים מתארים מגוון רחב של צלילים: שריקה, זמזום, צפצוף או רחש. הטינטון נפוץ ביותר וההערכה היא כי ל-15-20% מהאוכלוסייה יש טינטון קבוע. סחרחורת הוא שם כולל לתחושה של חוסר יציבות, תחושה של תנועה, חולשה, או כמעט עלפון. ורטיגו היא אשליה של תנועה, שמקורה יכול להיות באוזן התיכונה.
3265 הודעות
3137 תשובות מומחה

מנהל פורום סחרחורת וטינטון (רעשים באוזניים)

18/01/2021 | 07:55 | מאת: אילנית

שלום, אני כבר יותר משבועיים לא יכולה להתהפך במיטה לשני הצדדים , מופיע לי ורטיגו של כמה שניות ממש, ההרגשה היא איומה, גם לא נוח לי להסתכל למטה. הייתי אצל שני פיזיוצרפיסטים, שוללים bbpv. אצל אחד מהם עברתי בדיקות ממש מקיפות, יש לו מעבדה עם vhit, ביצעתי את הבדיקה ןהכל תקין חוץ מגרף אחד שהיה הבדל בין תנועות עיניים ותנועות ראש, אבל זה לא פגיעה למורה ואפילו לא חולשת מבוך לפי טענת הפיזיותרפיסט. בינתיים עשה לי שחרור באזור הצוואר והגב, הכל אצלי תפוס, אחרי השחרור יומיים הרגשתי נפלא , אבל זה שוב חזר אפילו יותר חזק. בדיקת eng עשיתי לפני שנתיים ותקינה, בדיקת שמיעה לפני חודשיים תקינה. מה שחסר לי זה בדיקות מעבדה מקיפות כי אני שבעה חודישם אחרי לידה בקיסרי , ןידוע לי שההומוגלובין שלי נמוך ודיממתי אז בניתוח יותר מהצפוי . אני בסטרססס מהמצב וממצבים אחרים בבית, זה נפל לי בתקופה הכי לחוצה.

בוקר טוב אילנית, אם אכן נשלל BPPV צריך לשלול גורמים אחרים לתחושות שלך (אנמיה למשל). את מוזמנת כמובן להיבדק במירפאה שלנו באיכילוב ליעוץ נוסף.

13/01/2021 | 19:52 | מאת: הדר

אני סובלת מרטרקציה של עור התוף, ומתת לחץ באוזניים כבר כמה שנים, כתוצאה מזה גם מטנטון וסחרחורת. עשיתי בדיקת שמיעה והיא מצוינת. CT לתעלות השמע- תקין. ועכשיו בבדיקת טמפנומטריה התגלה שעור התוף משוחרר ובבדיקת ETF שאין איוורור תקין בתעלות השמע. שאלתי היא על איזה טיפול או ניתוח היית ממליץ לכזה מצב?

לא ניתן להמליץ על טיפול בלי לבדוק אותך. במקרה של הפרעה בתפקוד ה-Eustachian Tube אפשר לשקול הנחת צינורית איוורור, או צינתור של התעלה ע"י בלון. את מוזמנת ליעוץ במירפאה שלנו באיכילוב.

שלום רב.אני בת 32 כשבוע לאחר ניתוח טימפנופלסטיקה ותיקון עצמות שמע.זה ניתוח פעם שנייה לאחר שאת הראשון עברתי לפני 13 שנה בהצלחה וכעת נאלצתי לחזור שוב על הניתוח בשל נקב שנגרם מהזרקות סטוראידים לאוזן עקב ירידת פתאומית בשמיעה וטינטון שעדין קיים.אני עם ירידה עצבית חמורה וירידה הולכתית בינונית שבגללה עברתי את הניתוח שוב.בשלושה ימים הראשונים אחרי הניתוח חוויתי סחרחורות ולא יכולתי לקום מהמיטה.אני שבוע אחרי ועדין יש תחושת שיוט וסחרחןרןת מידי פעם עם חןסר שיווי משקל.ממה שנאמר לי כי כל מה שאני מרגישה נחשב תקין לזמן שעבר מאז הניתוח. אני לא מסוגלת לחזןר לעבודה מאד חוששת שלא יצליח לעבןד הרבה זמן מול מחשב וגם לנהוג.בניתוח הראשון לא חוויתי שום דבר מהתסמינים האלו וההחלמה היתה מהירה .אני קצת חוששת שהסחרחורות לא יעברו ולא יצליח לחזור לשגרה. רציתי לדעת כמה זמן נחשב סביר לסחרחורןת וחןסר שיווי משקל בעקבות הניתוח?והאם אני צריכה לחשוש שזה ישאר איתי לתקופה ארוכה??כמו כן האם יש טיפול או תרופות כדי להקל על התופעות במידה וזה לא יעבור???

חיה שלום, סחרחורת אכן יכולה להופיע לאחר הניתוח, ופרק הזמן הזה סביר. היא בדרך כלל חולפת. צריך לבדוק ולברר מה מקור התחושה ורק אז אפשר יהיה לתת לך תשובות מדוייקות יותר.

10/01/2021 | 21:14 | מאת: אילנית

שלום האם זה נכון שבדיקת vhit יותר אמינה ומקיפה כי היא בודקת את שש התעלות ובעומס רב יותר מבדיקת eng. האם ניתן להעריך עצב שיווי המשקל בבדיקת vhit? תודה

בדיקת VHIT אינה אמינה יותר או מקיפה יותר מבדיקת ENG. היא לא מחליפה את בדיקת ה-ENG. כל אחת מהן בודקת מרכיבים שונים בתיפקוד איברי שיווי המשקל ותנועות העיניים. בדיקת VHIT בודקת את תיפקוד התעלות החצי קשתיות ולא את העצב. אפשר לפעמים להקיש מתוצאותיה על תיפקוד העצב.

10/01/2021 | 12:52 | מאת: יוסי

שלום, כנראה שחטפתי מכה שגרמה לתחילת הורטיגו לפני שנה וחצי, טופלתי ומאז חזר כבר 4 פעמים ובכל פעם מנסה לעשות תרגילי אמבליי. א. כדאי לבקש בדיקה נוספת? ב. קראתי המלצה ל RANDT-DAROF, האם זה עשוי לעזור במניעה? והאם יש דרך לבדוק מחסור בויטמין די בבדיקת דם? תודה.

א. תמיד אפשר להיבדק שוב אצל רופא אאג כדי לוודא שאין בעייה נוספת, אך צריך להבין ש-BPPV (אם זו אכן ההפרעה) היא תופעה חוזרת. ב. אין הוכחה שתרגול זה מונע אירועים חוזרים של BPPV. ג. יש דיון בספרות ובכלל לגבי המשמעות של רמות ויטמין D בדם . אפשר להתייעץ עם רופא המשפחה ועם רופא אאג לגבי הבדיקה והנטילה של הויטמין.

10/01/2021 | 13:43 | מאת: יוסי

תודה יש איזשהו טיפול תקופתי מונע? מרחיק הישנות של זה? לבצע תרגילים באופן קבוע?

אין טיפול מונע ל-BPPV. במקרים מסויימים מומלץ ליטול ויטמין D.

10/01/2021 | 16:33 | מאת: יוסי

תודה ובריאות ד"ר.

08/01/2021 | 08:00 | מאת: אילנית

היי, איך אתה מסביר ורטיגו שנמשך לשניות בהיפוך צדדים וקימה מהמיטה. פיזיותרפיסט וא״אג שוללים קריסטלים, למרות שבזמן האבחון הקליני של קריסטלים אני לא חשה את אותם סימפטומים אבל עדיין הרגשה לא נעימה. כולם אומרים לי שזו לא תמונה קלאסית לקריסטלים. מה אפשר לגרום לזה??? אולי אף אחד לא חושב מחוץ לקופסא

אילנית שלום, לסימפטומים שלך יכולים להיות כמה הסברים: מצב לאחר BPPV עם תחושת סחרחורת שאריתית, חולשת מבוך, הפרעה אחרת ממקור מרכזי ועוד. את מוזמנת להגיע לבדיקה במירפאה שלנו כדי להעריך מה עוד אפשר לברר ולעשות.

06/01/2021 | 22:45 | מאת: יוסי לוי

דוקטור שלום הייתי היום אצל רופא אף אוזן גרון עקב סחרחורות כאבי ראש וחוסר מיקוד בפוקוס ראייה כבר הרבה זמן הוא הפנה אותי לבדיקת eng ובמקביל לפיזיותרפיה וסטיבולרית התור לבדיקת eng הוא רק לעוד חודשיים אבל הפיזיותרפיה כבר שבוע הבא רציתי לשאול אם כדאי לעשות פיזיותרפיה עוד לפני שיש אבחנה כלשהי? הפיזיותרפיה יכולה להזיק יותר? אודה על תשובתך

פיזיותרפיה לא יכולה להזיק. לעיתים, דווקא בגלל שמתרגלים חשים אי נוחות אך היא זמנית.

05/01/2021 | 17:44 | מאת: רעות

שלום דר היה לי לפני שנתיים בארוטראומה מטיסה עבגתי ניתוח להרחבת תעלת השמע עד היום יש לי רעשי התפוצצטת באוזן זה לא כמו רעש של פתיחת התעלה אלה כמו בועות מתפוצצות האם הרעש הזנ גם יכול לנבוע מהתעלה?

זו יכולה להיות סיבה לכך. גורמים אחרים יכולים להיות הפרעה בלוע האפי, במיפרקי הלסת או באוזן התיכונה. צריך להיבדק אצל רופא אאג. את מוזמנת למירפאת אאג באיכילוב.

05/01/2021 | 12:11 | מאת: דניאל

שלום, האם ריצוד עיניים אמור להופיע בכל המחלות שקשורות למחלות אוזן פנימית? עוד שאלה , תרגילים להחזרת קריסטלים אצל חולי מנייר יכולים להחמיר את הסימפטומים? תודה

הריצוד (ניסטגמוס או ניד) מופיע בדרך כלל בעת סחרחורת שמקורה באוזן הפנימית. טיפול ל-BPPV מקל על הסימפטומים, ובמידה וקיימת גם מחלת מנייר אין לכך השפעה לרעה על מחלה זו.

30/12/2020 | 12:40 | מאת: איתי

שלום רב. אבי מרכיב 2 מכשירי שמיעה כבר מספר שנים. האם טיפול בתא לחץ יכול לעזור לא ? (לעכב ירידה בשמיעה או לשפר אותה )

אין כיום הוכחה לכך שטיפול בחמצן בתא לחץ יכול לשפר/לעכב ירידה בשמיעה.

29/12/2020 | 13:02 | מאת: ניר

שלום דר רציתי לדעת האם בארץ עושים את הנחיתוח חסימת תעלה אחורית posterior canal occlusion לטיפול bppv ,ובמידה וכן האם יצא לך להיתקל במקרים כאלו תודה

הניתוח אכן מבוצע לעיתים נדירות מאוד. עם זאת, אם יהיה בו צורך, המחלקה בה אני עובד, מחלקת אאג בביה"ח איכילוב, תוכל לבצע את הפעולה. אתה מוזמן לקבוע תור למירפאה בטלפון 03-6974000 אל ד"ר הנדזל.

22/12/2020 | 14:12 | מאת: שלומי

שלום רב, שנת 2002 התקף ורטיגו ראשון עברתי בדיקות mri שמיעה תקין. במשך השנים התקפים חוזרים בתדירות של מה שנתיים. 2007 התקף נוסף ( אבחנה כנראה מחלת מנייר) 2008 תחושת שיוט למשך מספר חודשים. Eng חולשת מבוך 58 אחוז. Mri תקין , בדיקת שמיעה - ירידה בתדרים גבוהים בשמאל . הכל מלווה בטינטון אוזן שמאל 2010 שוב תחושת שיוט - eng חולשת מבוך 50 אחוז בשמאל , spact מוח בגדר הנורמה. מאז ועד היום כל כמה שנים התקפי ורטיגו של מס שעות כל פעם. ולעיתים תחושת שיוט שנמשך מס חודשים. מטפל בפיזוטרפיה ויסטבולרית (מיקוד) לפני חודשים שוב תחושת שיוט עד היום, בדיקת 2 נורולגים תקינה לטענתם אין צורך ההדמיה . בדיקת עינים תקינה כולל לחץ תוך עיני א.א.ג - טוען בעיה ידועה לעשות פיזוטרפיה. האם יש דרך להחלמה מלאה ? האם יש צורך לעשות בדיקת eng?

את הירידה בתיפקוד של האוזן משמאל לא ניתן לתקן, אך את היציבה ואת תחושת השיוט ניתן לשפר ע"י פיזיותרפיה לשיקום וסטיבולרי. אם כבר בוצעו בעבר 2 בדיקות ENG לא נראה שיש צורך לבצע עוד אחת, אלא אם כן יש שינוי בסימפטומים.

22/12/2020 | 21:10 | מאת: שלומי

תודה רבה על המענה המהיר

הבת שלי בחו"ל , קיבלה ורטיגו, האם היא יכולה לחזור היום לארץ במטוס ?

נדיה שלום, מכיון שלא בדקתי את ביתך אני לא יכול לענות של שאלה כזו. מציע להיוועץ עם רופא מקומי.

14/12/2020 | 09:14 | מאת: ליאל לוי

שלום, האם אחת ולתמיד יש טיפול שיכול לשפר משמעותית את הטינטון? לבן זוג שלי יש כבר שנתיים, אבל כעת הוא אומר שהוא שומע דברים שלא שמע עד היום, (כמו מין מכשיר חשמלי כזה), וזה רק נהיה חזק וחזק יותר, מה ניתן לעשות? הוא ממש סובל מזה

אין טיפול שפותר טינטון בצורה מוחלטת. אנחנו מנסים לעזור כדי להקל על ההפרעה שהוא גורם. אפשר לעזור באמצעים פסיכולוגיים ולעיתים גם בתרופתיים.

09/12/2020 | 09:07 | מאת: לי

שלום דר אני סובלת מרעשים באוזניים כבר שבוע .. רעש של טיייין כאילו חזרתי ממסיבה .. הרעש יותר חזק באוזן שמאל עשיתי בדיקת שמיעה חוץ מירידה מינימלית באיזשהו תדר באוזן שמאל היותר מטונטנת הכל תקין ובתחום הנורמה . רופא א.א.ג לא מצא ממצא כלשהו נוירולוג טען שזה תוצאה של חרדה פרופסור ל א.א.ג טען גם שאין ממצא ואין מה לחשוש רק להוריד את רמת המתח והלחץ . רציתי לשאול האם ניתן לסמוך על בדיקות אלו ? הרופאים של ה א.א.ג בדקו את האוזן עם מכשיר רגיל שגם רופא משפחה משתמש בו .. לא בדיקה מעבר הציצו בתוך האוזניים וקבעו שאין כלום אני סובלת מחרדה ונוטלת רסיטל כבר שנה וחצי ועקב הטינטון החרדה התעצמה .. אין לי שקט אני כל היום בוכה מה הסיכוי שזה גידול במוח או באוזן ? והאם כדאי לדעתך להתעקש על Mri ?? לא זכור לי שנחשפתי לרעש או משהו שיכול לעורר את הטינטון אני לא מבינה מאיפה נפל עליי בת 29 + 2 ילדים וסטודנטית מפה אין לי מושג איך אני ממשיכה עם התסמין הזה ואיך אפשר לתפקד ככה

לי שלום, נבדקת ע"י רופאים מומחים בתחומם ולכן אפשר לסמוך על בדיקתם. מתח נפשי בהחלט יכול לגרום להפרעה רבה יותר בגלל טינטון. כדי להמליץ על בדיקות נוספות צריך לבדוק אותך במירפאה.

08/12/2020 | 13:30 | מאת: רעות

שלום דר ממה יכול לנבוע רעש רעש של התפוצצות/ פיצפוצים באוזן גם בלי תנועת הלסת תודה

רעש מסוג זה יכול לנבוע גם מהפרעה בתיפקוד ה-Eustachian Tube, תעלה המחברת בין החלק האחורי של האף לבין האוזן. כדי לאבחן מומלץ לגשת לרופא אאג.

02/12/2020 | 14:39 | מאת: ענבל

שנתיים וחצי יש לי התקפי סחרחורות( בת 32). זה קורה כל יום לפחות 3-4 פעמים ביום שאני מקבלת התקפים , זה יכול להיות בעמידה /ישיבה/שכיבה .. אני מרגישה שמשהו שואב אותי חזק פעמיים .. אם בעמידה אז כמו במעלית או שהריצפה נפתחת ושואבת אותי. אחרי ההתקפים יש לי כל הזמן הרגשה של שיוט בראש. הייתי אצל מומחים לסחרחורות , אף אוזן גרון ונוירולוגים ולא מצאו שום דבר. שלחו אותי לפיזיותרפיה וסטיבולרית עשיתי 6 פעמים ולא עזר. בדיקות דם,mri מוח , vampire,בדיקת שמיעה, דופלר צוואר, vhit= הכל תקין. מציינת שאני לא יכולה להסתכל במסך מחשב גורם לי לסחרחורות וגם לא יכולה להוריד את הראש למטה הרבה זמן. בנוסף, בזמן שכיבה במיטה חייבת לתמוך את הצוואר עם לפחות 2 כריות שמרגיעות את הסחרחורות. ההתקפים הפכו לחריפים יותר..לרופאים כבר אין מה להגיד אומרים לי אין טיפול. אבל זה משבית אותי. גם כדורים שלקחתי לא עזרו. אשמח אם תוכלו לעזור לי.

ענבל שלום. לסחרחורת יכולים להיות גורמים רבים. כדי להגיע לאבחנה ולהשלים את הבירור רצוי להגיע לרופא אאג (רצוי כזה שעוסק בסחרחורת).

02/12/2020 | 16:25 | מאת: Yonit

אשמח מאוד אם תוכלי לעדכן לאיזה מרפאה את פונה ומה האבחון שלך, יש לי בדיוק אותם תסמינים. רפואה שלמה

29/12/2020 | 21:18 | מאת: ענבל

היי, אני עדיין בבירורים ..ממליצה לך לפנות למרפאת לין בחיפה יש שם מומחים לסחרחורות..אני מחכה לתור למומחה שם .

את מוזמנת כמובן למירפאה באיכילוב. מספר הטלפון לזימון תורים הוא 03-6974000

שלום, מה הפתרון לנשירת קריסטלים כרונית?? האם למחסור בויטמין D יש השפעה? האם יש השלכות לאי טיפול מיידי בבעיה?? האם זה גורם להרגשת חוסר יציבות כרוני?תודה

אין תרופה שעוצרת אירועים חוזרים של "קריסטלים" (BPPV). יש עדות בסיפרות לקשר בין מחסור בויטמין D לבין אירועים חוזרים, ולכן בחלק מהמיקרים ממליצים ליטול אותו. טיפול בסחרחורת יכול לקצר את משך התקופה בה חווים סחרחורת ולהקטין את הסיכוי לחזרה. סביב תקופת הסחרחורת יש חוסר יציבות, שאינה קבועה (כרונית) וחולפת בדר"כ עם חלוף ההתקפים.

01/12/2020 | 11:54 | מאת: אסתי

שלום רב, מזה כשבעיים סובלת מסחרחורת בהליכה או בנסיעה/נהיגה. גם ככה היו לי בחילות בנסיעות אבל רק אם הייתי יושבת מאחורה. נבדקתי על ידי רופא העיניים וזזה לא קשור לראיה, רופאת המשפחה הפנתה אותי לנוירולוג. האם זו בעיה רפואית או אולי יש קשר לאנטיביוטיקה שאני נוטלת ? לקחתי פלג'יל וכעת אני עברתי לאוגמנטין ועדיין הסחרחורות ממשיכות. מה נדרש לבדוק וכיצד מתגברים עליהם?

אנטיביוטיקה מהסוג שאת לוקחת לא גורמת לסחרחורת. אני לא יודע מדוע את נוטלת אותה - אבל יכול להיות שעצם המחלה גורמת לסחרחורת. מומלץ להגיע לבדיקת רופא אאג והוא יחליט אילו בדיקות נוספות נדרשות.

בעקבות חוסר בברזל בבדיקות דם עקב דימום וסתי כבד הומלץ לי לקחת ברזל . השאלה שלי היות ואני סובלת מטינטון כרוני האם יכול להיות מצב שהטינטון יוגבר ויתעצם עקב מתן בברזל בעירוי או בכדורים או בנוזל כתוסף יומיומי.תודה.

בדר"כ אין השפעה לברזל על טינטון.

28/11/2020 | 15:12 | מאת: אוה

האם לקיחת תוסף ברזל יכולה להשפיע על טינטון כרוני והיפרקוזיס ? סובלת כבר 5 שנים מטינטון והיפרקוזיס.ושאלה נוספת האם מתן ברזל בעירוי או בזריקה בקופת חולים האם בטוח לחולי טינטון?תודה ושבוע טוב

טיפול בברזל יכול לסייע במצב בו חסר בברזל גורם לטינטון פועם (פולסטילי). פרט לכך אין קשר בין ברזל לבין טינטון לא-פועם.

25/11/2020 | 23:07 | מאת: אורן

שלום ד"ר, אני סובל מסחרחורת, תחושת שיוט ובחילה בנסיעות בשל בעיה אחרת לקחתי זופרן ואחרי שעה וחצי הייתי צריך לנסוע. להפתעתי לא היו לי כלל סחרחורות ובחילות בנסיעה האם יש קשר לזופרן? האם בזופרן יש חומר מרגיע?

זופרן היא תרופה נגד בחילות והקאות. יכול להיות שהפחתת תחושות ותסמינים אלו עזרה גם לתחושה של הסחרחורת.

23/11/2020 | 22:52 | מאת: לין

עשיתי ואין כיתוב רק גרפים

22/11/2020 | 14:44 | מאת: איתי

ואם אימי הייתה הולכת שבוע אחרי חודש אחרי הירידה בשמיעה זה היה יכול להיות מועיל ?

זו שאלה בדיעבד, שאי אפשר לתת עליה תשובה.

22/11/2020 | 11:39 | מאת: איתי

שלום רב. אמא שלי לפני כשנה וחצי חזרה מחו"ל. שבוע לאחר חזרתה לארץ היא הרגישה ירידה פתאומית בשמיעה. היא טופלה על ידי סטרואידים. יש לציין שמאז השמיעה שלה השתפרה והיום היא שומעת 90 אחוז באוזן אחת ו100 אחוז באוזן שנייה. יש לה הרגשה של סתימות באוזן הפגועה. האם טיפול על ידי חדר לחץ יכול להועיל לה? קראתי שמרגישים אטימות ולחץ מסוים באוזניים במהלך הטיפול.

ראה תשובה קודמת.

22/11/2020 | 11:39 | מאת: איתי

שלום רב. אמא שלי לפני כשנה וחצי חזרה מחו"ל. שבוע לאחר חזרתה לארץ היא הרגישה ירידה פתאומית בשמיעה. היא טופלה על ידי סטרואידים. יש לציין שמאז השמיעה שלה השתפרה והיום היא שומעת 90 אחוז באוזן אחת ו100 אחוז באוזן שנייה. יש לה הרגשה של סתימות באוזן הפגועה. האם טיפול על ידי חדר לחץ יכול להועיל לה? קראתי שמרגישים אטימות ולחץ מסוים באוזניים במהלך הטיפול.

טיפול בתא לחץ לא יועיל שנה וחצי לאחר שאירעה הירידה בשמיעה.

22/11/2020 | 01:30 | מאת: מאי

שלום רב, בת 25, מזה כשבוע וחצי אני שומעת את הדופק שלי בשני האוזניים (אם כי לרוב באוזן ימין), בדרך כלל בשעות הערב והלילה ובמיוחד כשאני נמצאת במיטה לפני השינה. לאחרונה אני גם חווה מדי פעם מעין עוויתות פנימיות ברגליים, בשכמות ובאזורים נוספים בגוף, מעין תחושה כאילו הגוף "מבעבע" מבפנים. מה עשוי לגרום לכך? *לא יודעת עד כמה זה רלוונטי, אך אציין שיש לי שחלות פוליציסטיות ולא קיבלתי מחזור כבר 8 חודשים.

טינוטן פועם יכול לנבוע ממספר מקורות: למשל אנמיה, או הפרעה בתיפקוד בלוטת התריס. כמובן שחשוב גם לבדוק את האוזניים כמקור אפשרי. גשי להיבדק אצל רופא אאג.

21/11/2020 | 14:31 | מאת: רעות

שלןם דר מזה תקופה יש לי הרגשה כמו של בעבוע באוזן מדי פעם מרגישה רטיבןת ושחרור מסה יכול להיות?

יכול להיות שמדובר בפקק של שעווה באוזן. אי אפשר לדעת מהתאור שלך. בדיקת רופא אאג תועיל.

17/11/2020 | 21:33 | מאת: גלית

שלום דר לאחרונה שמצי לב לרעש שיש לי באוזן שמאל בכל שיהוק/ גרעםס כמו אוויר מזה יכול להיות?

לעיתים מדובר בהפרעה בתעלה המחברת בין האוזן לאף. מציע להבדק ע"י רופא אאג.

שלום דר, יש לי בעיה בזמן ההמראה או הנחיתה אני נורא סובלת מתחושת הכאילו אני נופלת קדימה או אחורה ( משיכה לאחורה או קדימה ) , בזמן שהמטוס מתיישר זה מסתדר לי , כל שינוי במישור המטוס זה סיוט בשבילי, לאחרונה עליתי על טריק , אם אני שמה אטמי אוזניים גל , ואוטמת את האוזניים חזק חזק, אני מרגישה מצוין אפילו בנחיתה ובהמראה. היו לי כמה פעמים אירועי bppv , האם זה קשור?? על איזה בעיה זה יכול לרמז?? תודה. בריאה בד״כ ללא תרופות

סליחה עוד שאלה : אחרי שאני עושה חצי שעה על הליכון, כשאני יורדת אני מרגישה שהרצפה זזה או נעה? זה גם יכול להיות מ bppv?

יש אנשים שרגישים יותר לתנועות. עניין האטמים אינו אופייני לכך ולכן אני ממליץ להיבדק אצל רופא אאג.

לא.

11/11/2020 | 16:53 | מאת: רעות

שלום בהמשך לשאלתי הקודמת אני שומעת את הקולות האלו כאשר אני מזיזה את הלסת מרגישה סוג של לחץ בלסת ושחרור על ידי קול , במילים מסויימות, בחיוך בפיהוק לא מרגישה אותם בבליעה מזה יכול להיות? מאןד מציק גם מייצר סןג של כאב/ לחץ באוזן

יכול להיות שמקורם במיפרק הלסת.

09/11/2020 | 16:05 | מאת: רעות

שלום דר לפני 8 חודשים היתה תאונת דרכים עם צליפת שוט ופגיעה שת כרית אוויר בלסת יש לי בתקופה הארןנה רעש של פיצפוצים באוזנים אני יכולה לשמוע אותו אם אני אלץ על הרקה אני יכולה להרגיש את הרעש באוזן האם זה יכול להיות קשור למפרק? מידי םעם יש לי קצת כאהים אבל חא רציני תודה

טינטון שמקורו במיפרק הלסת לא בא לידי ביטוי בעת לחיצה על הרקה אלא בהנעת הלסת בדר"כ.

08/11/2020 | 10:00 | מאת: דודי

היי, לפני שבוע וחצי השתתפתי במטווח ירי,בזמן המטווח נפל לי אטם אוזן ימין ויצא לי לירות בלי אטמים. עשיתי בדיקת שמיעה 3 יום לאחר המקרה ויצא ירידה בתדרים גבוהים ראה קובץ מצורף.חזרתי לרופא והוא אמר לי שזה יעבור לבד.ושזה תהליך והאטימות תעבור.כרגע מטופל בכדורים אסטרואידים.יש לציין שיש לי תחושה של אטימות באוזן ימין ואני שומע צרוד,לא נקי.שמלווה עם טנטון. אשמח להתייעצות נוספת מצידך.

ירידה בשמיעה וטינטון בעקבות חשיפה לרעש יכולים להשתפר עם הזמן, אך לא בכל מקרה. אני ממליץ להשלים את הטיפול ולהיות במעקב של רופא אאג, מעקב שמיעה.

06/11/2020 | 20:48 | מאת: מוניר

שלום, אני בן 58 בריא בד''כ ב''ה, עוסק בספורט יום כן יום לא (שעתיים של חדר כושר וריצה), מזה שבועיים התחלתי לשמוע את הדופק שלי באוזן ימין, אין כאבי ראש. לא לוקח שום תרופה, לוקח כל יום בבוקר אומגה 3 950 סולגאר, מולטי ויטמין, קו קיו 10 אלפא ליפויק סולגאר, ובערב מגנזיום ואשווגנדה. מה יכול להיות הגורם לבעיה, והאם ייתכן קשר לעיסוק בספורט או לתוספי תזונה שאני לוקח? תודה רבה

tאתה מתאר טינטון פועם, כלומר שמיעה עצמית של הדופק. למצב זה יש מספר גורמים אפשריים, ביניהם: הפרעה מטבולית (דוגמת אנמיה), הפרעה בזרימת הדם בכלי דם בצוואר או בראש, ירידה בשמיעה, ועוד. יש לגשת לבדיקה אצל רופא אאג לצורך בירור.

06/11/2020 | 14:43 | מאת: גלית

שלופ דר יש לי תקופה רעש של הץפוצצות באןזן בתנועות הלסת בדיקת שמיעה וטמפמומטריה תקינה כולל בדיקת אאג מזה יכןל להיות? ברקע תאונת דרכיםצים צליפת שוט

אם הרעשים קשורים לתנועות של מפרק הלסת יתכן וזה מקורם. כדאי להיבדק על ידי רופא פה ולסת.

אני בחור בן 36 מאתמול יש לי באוזן שמאל כמו דיקות לב אבל מאוד מהירות שלא תואמות לדפיקות הלב שלי... הייתי אצל רופא אאג. לדבריו אמן נוזל ואין דלקת והאוזן נקייה.מחרתיים אני מבצע בדיקת שמיעה... אני משתגע מהטנטון הזה... מה שגיליתי זה שכל פעם שאני סותם את האוזן אם זה עם האצבע או עם אטם אוזניים הטנטון נעלם...על ם הטנטון אצלי מתבטא כשיש שקט... ..מה דעתכם

דפיקות לב או קליקים מהירים באוזניים יכולים לנבוע מתנועה מהירה של שרירים באוזן התיכונה או באתרים אחרים בראש (למשל בלוע). לרוב אין לכך משמעות. ממליץ לפנות בחזרה לרופא אאג לאחר בדיקת השמיעה.

בדיקת שמיעה.כמעט תקינה עם חולשה מזערית בצד שמאל בתדר 6000..אם זה עניין של תנועת שריר זה יעבור?מה לעשות

אז מה הפיתרון לתנועת השרירים המהירה ..האם יש בדיקה לאבחון כך ? האם לעשות עוד בירורים...

להגיע לבדיקה של רופא אאג. איני יכול לענות על כך בלי לבדוק ובלי לאבחן.

ממליץ להגיע לבדיקה של רופא אאג. מומזן להגיע למירפאה שלנו.

03/11/2020 | 07:56 | מאת: אליעד גולדמן

יש לי כבר כמה חודשים תק תק כזה דפיקות באוזן ימין בזמן הליכה עשיתי אולטראסאונד עשיתי CT ראש עשיתי בדיקת שמיעה הכל תקין זה ממש מצחיק מה עוד אפשר לעשות כדי לרפא את זה?

לעיתים מקור דפיקות כאלו הו בעמוד השידרה הצווארי. אתה מוזמן להיבדק גם במירפאות שלנו באיכילוב.

04/11/2020 | 07:47 | מאת: אליעד גולדמן

עשיתי צילום דופלר וגם CT ראש והכל תקין האם יש דרך לפתור את הבעיה הזאת? כי הייתי אצל רופא הוא אמר לי שאין מה לעשות

כאמור קשה להעריך את המקור של התלונה שלך בלי בדיקה. אתה מוזמן למירפאות שלנו.

02/11/2020 | 13:29 | מאת: רעות

שלום דר' תקופה שיש לי רעשים באוזנים כמו משהו קופת באוזן מרגיש לא ממש פנימי אולי כמו קליק או בועה ? ללא קשר לתזוזת הלסת.בא והולך אם אשים צמר גפן באוזן לא ארגיש את זה מזה יכול להיות?

רעשים דוגמת אלו שאתה מתאר יכולים לנבוע משעווה באוזן החיצונית, שריר שנע באוזן הפנימית, מהפרעה בתיפקוד התעלה המחברת בין האוזן לבין האף, או מהפרעה במיפרק הלסת. גש לרופא אאג כדי להיבדק.

02/11/2020 | 15:24 | מאת: רעות

בדיקת אאג תקינה כולל טמםנומטריה איך אפשר לדעת אם זה שריר באוזן?

לא תמיד אפשר לדעת בוודאות. לרוב ע"י שלילה של גורמים אחרים.

01/11/2020 | 16:52 | מאת: רוני

היי, אני בצבא ולפני כמה ימים במהלך תרגיל בשטח קיבלתי מכה חזקה נורא בראש ובעין ונהיה לי שטף דם ענקי על חצי מהמצח ומסביב לעין. כשקיבלתי את המכה שמעתי צפצופים חזקים באוזן אחת ומאז אני לא שומעת באוזן הזאת טוב (היא כאילו סתומה) ויש לי צפצופים בה. החובש שראה אותי אמר שאין תסמינים לזעזוע מוח ולכן הכל בסדר ואין צורך בתור לרופא. עברו מאז כבר כמה ימים והנפיחות קצת ירדה אבל עדיין השמיעה שלי באוזן הזאת רק מתדרדרת לדעתי והצפצוף לא מפסיק... מה אפשר לעשות? כדאי להתעקש שיתנו לי לראות רופא? זה ממש ממש משגע אותי. חוץ מזה אין לי שום תסמינים כמו כאבי ראש, הקאות או איבוד הכרה

אם את מרגישה ירידה בשמיעה וטינטון צריך להגיע לבדיקת רופא.

28/10/2020 | 19:31 | מאת: גלית

שלום דר' מזה תקופה יש לי רעשים של קליקים באוזן אם אפשר להגדיר ככה גן כאשר אני לא בולעת/ מפהקת/ לועסת מזה יכולה להיות?

"קליקים" באוזניים יכולים לנבוע ממספר מקורות. למשל: משריר שנע באוזן הפנימית, ממפרק הלסת או מהתעלה המחברת בין האוזן לבין האף. כדי לברר את המקור יש לגשת אל רופא אאג.

שלום, לפני 7 שנים אובחנתי עם חולשה ויסטבולרית צד שמאל 69%. אחרי חמש שנים היה לי אירוע של סחרחורת חצי ראש שמאל , נבדקתי mri ct ראש הכל תקין, בדיקת שמיעה תקינה, בדיקת יציבות פוסטופוגרפיה תקינה, עשיתי שוב eng , רק עשיתי עם מים חמים , כי קיבלתי סחרחורות חזקות בשתי האוזניים. הבודקת אמרה לי אם קיבלתי סחרחורת חזקה בשתי האוזניים כנראה שהמערכת אצלי תקינה היא גם ראתה את זה אצלה במחשב. הרופא אאג אמר שכנראה החולשה עברה לי.אבל התחושה שלי יותר גרועה. ילדתי לפני ארבעה חודשים בניתוח קיסרי ומאז אני מרגישה לא טוב, בעיות שיווי משקל החמירו עד כדי כך שאני לא מרגישה יציבה בישיבה על כיסא פלסטיק כי הוא טיפה לא יציב, עמידה על משטחים עם שיפוע נורא מפריע לי, בנוסף היה לי אירוע קטן של הרגשת משיכה כאילו מגנט דווקא בצד ראש ימין. דברים זזים בטלוויזיה או קריאה מאוד מפריעה לי. אני רוצה לציין שהאירוע של לפני חמש שנים עשיתי אז פיזיותרפיה וויסטבולרית לקריסטלים וזה עבר אחרי כמה טיפולים ( הפיזיותרפיסט לא ראה שמדובר בקריסטלים). לא בא לי עכשיו לחזור למיון ולחזור על כל הבדיקות . בימים אחרונים אני מרגישה סחרחורת בצד ימין, ממש חצי ראש מסוחרר. בימים הקרובים אני אחזור על בדיקת שמיעה. אבל האם יכןל להיות שמדובר במנייר?? יש לי טינטון קבוע . אני מציינת שאף פעם לא היה לי אטימות וטינטון וסחרחורת בו זמנית. מאז ותמיד סבלתי יותר מסחרחורת. ברקע יש לי מיגרנות, יש לי בעיה במפרקי לסת, אני עם bmi גבוה, בלוטת תריס על הקשקש יעני עוד לא השימוטו, טכיקרדית , ברזל נמוך. בבקשה מה יכול להיות מגרה לי את המערכת הויסטבולרית. תודה

מחלת מנייר מתאפיינת בהתקפים חוזירם של סחרחורת שנמשכת דקות עד שעות, ובתנודות בשמיעה. את לא מתארת סימפטומים כאלו בדיוק, אך ישנם מצבים דמויי מחלת מנייר ומצבים אחרים שיכולים לגרום לסחרחורת, דוגמת מיגרנה. אני מציע לגשת למירפאה העוסקת בתחום הסחרחורת ולהיבדק, כדי לאבחן ולהחליט על טיפול מתאים.

13/10/2020 | 15:30 | מאת: רעות

שלום דר היתה לי בעיה של חוסר השוואת לחצים אחרי טיסה בגלל ציננון עברתי ניתוח להרחבת תעלת השמע. כמו כן יש לי רקע אלרגי יש לי מידי פעם רעשים של בועות שאני מפהקת או לועסת משהו.. האם זה תקין? א ני משתמשת בספריי סטרואדלי

יכול להיות שמקור הרעשים בתעלת היוסטכיאן. אני מציע לפנות לרופא שניתח אותך.

13/10/2020 | 00:03 | מאת: נוגה

שלום רב ד"ר, אני סובלת מזה כ- 4 שנים מטינטון. זה התחיל בורטיגו ולאחר בדיקת רופא אחרי מס' ימים הופיע לי טינטון בפעם הראשונה. יש לי שני שאלות: 1. האם יתכן שהטינטון נגרם כתוצאה מבדיקה אוזניים קצת אגרסיבית? 2. האם גלישה באינטרנט בחדר ממ"ד (גלישה על כבל) מגבירה את הטינטון? מפני שזה מה שאני מרגישה 3. האם כדור נוגד דיכאון כמו ציפרלקס מגביר את הטינטון? 4. והאם יש טיפול חדש? אודה לך מאוד על מענה, תודה רבה רבה!

1. בדיקת רופא לא גורמת לטינטון. 2. יכול להיות שהתחושה מוגברת בגלל שהחדר שקט. 3. ציפרלקס בדר"כ עוזר להתמודד עם הטינטון ובמידה מסויימת מחליש אותו. 4. אין טיפול שמעלים טינטון נכון להיום.

10/10/2020 | 18:49 | מאת: סנדרה

שלום, יש לי מזה שבועים וחצי בערך דפיקות\פעימות באוזן שמאל. בהתחלה זה היה אחרי גיהוקים\פיהוקים ואז זה ניהיה כמה ימים באופן כרוני. כרגע זה קורה מדי פעם , לפעמים שמה לב שנעלם אבל אז שוב מופיע. רופא אף אוזן גרון שבדק את האזנים לא ראה משהו מיוחד, חשב שמדובר בטיקים\ קפיצת שריר אבל מוזר לי שיש קפיצות שריר כל הזמן באוזן... נתנו לי הפניה לבדיקת שמיעה האם יש צורך לעשות וממה זה יכול להיגרם? האם יש טעם להכנס ללחץ?

תופעה כזו מוכרת וקורית מידי פעם, באמת בגלל התכווצות של שריר קטן שנמצא באוזן הפנימית. לרוב היא חולפת מעצמה. יש צורך לעשות את בדיקת השמיעה כדי לוודא שאין בעייה אחרת באוזן, ולחזור אל הרופא שלך.

שלום דר', אתה רופא מומחה ברפואת אף אוזן גרון ויש לי שאלה בבקשה כי נכנסתי לחרדה. נתקע לי קליפה של אוכל בגרון למעלה. הכנסתי אצבע וניסיתי להוציא, פתחתי את הפה ליד המראה ולחצתי בחוזקה בטעות על העינבל וכנראה גם הזזתי אותו. כאשר הסתכלתי עם פה פתוח אני רואה שהעינבל נוגע בלשון האם ככה זה אמור להיות? הבעיה היא כשאני אוכלת אני מרגישה עד עכשיו שהאוכל נתקע לי בגרון ולא היה לי קודם תחושה כזאת רק אחרי שהכנסתי את האצבע לגרון.. האם גרמתי לעצמי נזק בעינבל בלחיצה או בהזזה שחלילה הזזתי אותו מהמקום או שהוא התארך מהנגיעה שלי? יש דבר כזה? אם כן מה עושים? תודה רבה מראש מהמודאגת מאד

העינבל אכן יכול להראות כך. יכול להיות גם שעצם הנגיעה ניפחה אותו מעט. הנפיחות נסוגה בדרך כלל מעצמה. אם לא - יש לגשת לבדיקת רופא. אם את חשה קוצר נשימה או קשיי בליעה יש לגשת לבדיקת רופא גם כן.

26/09/2020 | 23:01 | מאת: אנה-בל

שלום.אני בת 32. לפני 3 חודשים התחלתי לסבול מכאבי ראש וטשטוש ראייה. לאחר מכן הופיע טינטון באוזניים. עברתי בירור מקיף שכללcta ו mri מוח. בדיקות עיניים שמצאו רק יובש בעיניים בלי ממצא אחר. ואושפזתי לבצע ניקור מותני (יש לי ברקע קרוהן וחששו שיש דלקת אוטואימונית במוח) הניקור חזר תקין. אבל פיתחתי post lp קשה מאוד. אושפזתי בביח וטופלתי שמרנית. לאחר שבועיים כאבי הראש מהניקור התחילו להשתפר. אך התחלתי לסבול מסחרחורות איומות. תחושה שאני על אונייה כל הזמן. זה מתגבר במצב של חוסר תזוזה. ומשתפר בתזוזה. בנוסף הטינטון באוזניים החריף מאוד. עדיין יש כאבי ראש מתונים. כרגע הסחרחורות לגמרי משביתות אותי.. ואני כבר חודש וחצי (מאז הניקור) שוכבת במיטה. לנויירולוגים אין מושג מה גורם לסחרחורת ולטינטון. לאיזה בדיקות כדאי לפנות במצב זה? תודה

אנה-בל שלום, אני מציע להתחיל עם בדיקת רופא אאג, לפני שמבצעים בדיקות כלשהן. יש מיקרים בהם אין צורך בבדיקות עזר כדי לאבחן ולטפל. שנה טובה ובריאה.

מזה 3 שבועות יש לי רעש חזק מאוד באוזן אחת עם תחושה של סתימות. מידי פעם גם סחרחורת חזקה מאוד עם תחושה של התנדנדות. תחושה שחולפת אחרי כמה שעות. הייתי אצל אאג, אמר שיש התקלפות של עור בתעלה, ושאב אותו. היו לי יומיים נהדרים ללא רעש וללא סחרחורת אבל הבוקר הרעש חזר ואיתו גם סחרחורת. מה זה יכול להיות?

יכול להיות שקיימת ירידה בשמיעה שגורמת לטינטון. אני מציע לחזור לרופא אאג ולהבדק שוב.

23/09/2020 | 20:27 | מאת: שלומי

שלום, בן 36 בריא לפני כ3 חודשים אימי נפטרה , הופיע לי טינטון חזק באוזן שמאל שנמשך כבר חודשיים ,מבדיקת שמיעה ששלח אותי רופא אף אוזן גרון ישנה ירידה בשמיעה בנוסף לטינטון , נתן לי פרדינזון שהחזיר לי את השמיעה במקצת , אציין שעדיין יש טינטון שבא והולך ובנוסף לא שומע טוב באוזן שמאל , mri מוח אוזניים תקין , בדיקת ברה תקינה בדיקות דם תקינות , האם יש מה לעשות ? והאם זה יעבור מעצמו והאם זה עלול להיות גרוע יותר ?

נראה שטופלת היטב. אין בשלב זה בדרך כלל טיפול נוסף, וצריך לשקול התאמת מכשיר שמיעה לפי חומרת הירידה בשמיעה.

23/09/2020 | 10:24 | מאת: נעמה

שלום אני סובלת מטינטון בשתי האוזניים כבר כמה זמן. באוזן שמאל טינטון צפצוף שאיך שהוא התרגלתי אליו. באוזן ימין יש לי רעש המהום איום כמו שנמצאים בתוך מטוס ושומעים את המנועים עובדים. עשיתי כבר בדיקת MRI שיצאה תקינה . האם שמעת פעם על רעש מסוג זה?? הדבר היחיד שעוזר לי קצת זה זה לשים צמר גפן באוזן ולסגור תודה

יש סוגים שונים ורבים של רעשים. גם הסוג הזה תואר.

21/09/2020 | 18:28 | מאת: אלי

שלום, יש לי צפצוף באוזן שמאל כבר 5 ימים. לפני כשבועיים התחלתי טיפול בסרוקסט והיום נוטל 20 מג וסרוקוואל 200 xr מג כחודשיים האם יכול להיות קשר בין הטיפול התרופתי לצפצוף באוזן?

תרופות רבות יכולות לגרום להופעת טינטון, אם התחלת טיפול תרופתי חדש לאחרונה יש לשקול עם הרופא שרשם את הטיפול את האפשרות להחליף אותו באחר.