תסביב של הטפולה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

'לאם ולילד שלום'? לא תמיד...

מתי קיימת סתירה בין הצלת חיי האם להצלת העובר? על מצבי חירום במיילדות - סקירה לדעת יותר, להיות קשובה.במיילדות ובגינקולוגיה מתעוררות בעיות דחופות שעלולות לסכן את חיי האישה. מצבי החירום בתחום רפואי זה מיוחדים בגלל שתי סיבות: 1. במיילדות מדובר במצבי חירום שנוגעים לשני פציינטים: האם ועוברה. לעתים קיימת סתירה בין הצרכים הרפואיים של השניים. לדוגמה, במחלה שנקראת רעלת היריון (הרחבה בהמשך) בשבועות מוקדמים יחסית, הטיפול הנכון לשיפור מצבה של האם הוא ליילד אותה. ואולם העובר עדיין אינו בשל ואינו מוכן לחיים שמחוץ לרחם. מכאן שהרופאים מהלכים על חבל דק בניסיון להמתין עד לבשלות העובר בלי לסכן את בריאות האישה ואת חייה, וזאת משימה מורכבת.2. בגינקולוגיה ובמיילדות העיסוק הוא באיברי הרבייה וההולדה של האישה. מטבע הדברים כל בדיקה באזור כרוכה במבוכה. לפיכך לעתים לא רחוקות אנו נתקלים...
ללמוד עוד על תסביב של הטפולה
'לאם ולילד שלום'? לא תמיד...-תמונה

מתי קיימת סתירה בין הצלת חיי האם להצלת העובר? על מצבי חירום...

מאת: ד"ר דוד...
05/12/2004
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתסביב של הטפולה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תסביב של הטפולה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום פרופסור! לפני 6 ימים עברתי הזרעה, וכל היום נורא כואב לי ובמיוחד עכשיו. מעין כאבי מחזור בעוצמה מטורפת. האם יש לכך סיבה ידועה? האם אני יכולה לקחת כדור נגד כאבים? תודה מראש, זה ממש "זמן אמת".

אין סיבה לא לקחת כדור משכך כאבים, אך במידה והכאבים באמת עזים יש להיבדק על ידי רופא מאחר ומדובר במצב חריג ביותר. חיוני לשלול מצבים כמו תסביב של הטפולה או השחלה שיכולים לגרום לכאב פתאומי עז, ביחוד אם קיבלת גם טיפול להשראת ביוץ. איחור באבחנה עלול לעתים להיות כרוך בנזק לשחלה.

תודה על תשובתך המהירה, הכאבים לא חדים אלא עמומים - כמו כאבי מחזור מאד חזקים (אני יודעת שאין לך מושג...) אם מחר זה לא יעבור, אני אגש לרופא. מקווה שלא יהיה מאוחר מידי. האם אולטראסאונד יוכל לעזור באבחנה? המון תודה!

שלום אני בשבוע ה-6 (אם אני מחשבת נכון קיבלתי מחזור אחרון ב-22.2). יש לי ציסטה עוד מלפני הכניסה להריון , לא עברתי טיפולים ונכנסתי להריון טבעי. האם יש סיכון שציסטה זו תפריע להתפתחות ההריון? האם יש לזה קשר ללידה? האם יש סיכוי בכלל שהיא תרד לבד או שהיא תישאר עד לאחר הלידה? תודה

כל התרחישים שציינת יכולים להתקיים. עלייך להמשיך במעקב במהלך ההריון ולעקוב אחרי הציסטה. לרוב הציסטה איננה מפריעה להריון אך יכולה לגרום לכאבים בשל ההריון הגדל והלוחץ עליה. סיבוך נוסף ולא שכיח,שיש לתת עליו את הדעת, הינו - תסביב של הטפולה עם הציסטה ( בהנחה שאנו עוסקים בציסטה שחלתית) העלול להתרחש יותר בשליש הראשון של ההריון.