שיניים תותבות נשלפות: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

השתלת שיניים: מתי יש צורך בהרמת סינוס?

השתלת שיניים באזור הלסת העליונה עלולה להיות בלתי אפשרית נוכח אובדן עצם. הרמת סינוסים עשויה לפתור את הבעיה ולאפשר השתלה, באופן שימנע צורך בתותבות מסורבלות אובדן השיניים הטוחנות בלסת העליונה עלול לגרום לתהליך בעייתי הדרגתי, במהלכו נספגת עצם הרכס בלסת. במקביל, נוטים הסינוסים להתרחב ולגדול עם השנים. תופעות אלה גורמות לכך שלא תהיה מספיק עצם זמינה, ולא ניתן יהיה להחדיר שתלים באזור. בעבר, מטופלים רבים נאלצו להסתפק בשיניים תותבות נשלפות, המלוות באי נוחות רבה, קושי באכילה ופגיעה באיכות החיים. החדשות הטובות: בעקבות התפתחות טכנולוגית בתחום השתלות השיניים, פותחה שיטה כירורגית, בעזרתה ניתן להשתיל עצם על חשבון הסינוס, וכך להחדיר שתלים לאזור. קיימות שתי שיטות להרמת סינוס: הרמת סינוס פתוחה והרמת סינוס סגורה.   לבחון את ההתאמה של המטופל לפרוצדורה. צילום: שאטרסטוק כיצד מחליטים איזו הרמת סינוס נדרשת? לאחר צילום CT ובדיקה מדוקדקת של רופא השיניים,...
ללמוד עוד על שיניים תותבות נשלפות
פורום חדש: שתלים דנטליים-תמונה

ד"ר זיו מזור ישיב על שאלותיכם בנושא שתלים דנטליים - תחליפים...

מאת: ד"ר זיו...
01/08/2007
התחליף הטוב והמהיר ביותר לשיניים תותבות: הכירו את השתלים הזיגומטיים-תמונה

בעבר, מי שסבל מאיבוד העצם התומכת בחלל הפה, נאלץ להסתפק...

מאת: ד"ר הילה...
03/06/2019
השתלת שיניים: מתי יש צורך בהרמת סינוס?-תמונה

השתלת שיניים באזור הלסת העליונה עלולה להיות בלתי אפשרית...

מאת: Expert Dent...
09/02/2020
שיניים חדשות ביום אחד-תמונה

לא מרוצים מהשיניים התותבות? סובלים מדלקות חניכיים? שיטת...

מאת: ~~ד"ר יוסי...
20/09/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשיניים תותבות נשלפות?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שיניים תותבות נשלפות: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בת 65 . אוסטאופורוזיס ללא תרופות. לסת עליונה שיניים 24 25 27 זקוקה לעקירה ולהשתלות. יתכן שגם זקוקה להשתלת עצם. השאלה האם אפשר לעשות עקירה והשתלה בו זמנית ובכך לדעתי לחסוך סבל. שאלה שנייה איך אפשר לאכול בזמן ההמתנה? האם אפשר להמנע מתותבת ולהסדר עם כתר זמני שישב על שארית שן? תודה לתשובתך. וגם האם כל רופא שהתמחה בהשתלות יכול לעשות זאת?

שלום דליה, צריך לצרף צילום כי כך התשובה היא עקרונית. אם קיימת מספיק עצם לאחר העקירות לקבלת יציבות מתאימה לשתלים, אפשר לשקול העמסה מיידית שלהם, כלומר לעשות כתרים זמניים. אם חסרה עצם אפשר לשקם זמנית עם תותבת נשלפת. בברכה, ד"ר ראובן שפירא www.implant.co.il השתלות עצם, הרמות סינוס, שתלים ושיקום

בתשובה לדבריך. האם אפשר לשלוח לך במייל הצילום הפנורמי?

יש לי דלקת ופיסטולה בשן 46 ועלי לעקור אותה (שן זו היא חלק מגשר עד 48 כש 47 חסרה) הציעו לי לעשות גשר של 4 שיניים, מהשן האחורית עד שן45 כך יהיה ניתן ביום העקירה לצאת עם גשר זמני. הבנתי שהאופציה השניה דורשת תותבת נשלפת לתקופת ההחלמה מהעקירה. אינני בטוחה שכדאי להשחיז את 45 הבריאה אשמח לדעת על מה אתה ממליץ מצורף פנורמי תודה רבה

שלום זו שאלה בה אני נתקל כמעט מדי יום... עלייך להבין כי ברגע שמושחזות שיניים סמוכות אין דרך חזרה.. במידה ואין בעייה אסתטית עדיף לדעתי לעקור את השן,לשמר את המכתשית על ידי מילוי עצם ולאחר מכן לבצע השתלה.

שלום, אני סובלת מבעיות רבות בשיניים, ויש לציין שאני עדיין צעירה, כשברקע גם חרדה דנטלית לא קלה. הומלץ לי לגשת לטיפול אצל מומחה לשיקום הפה. סוף סוף הזמנתי תור.. רק היות ויש עוד כמה זמן עד התור, רציתי לשאול: נאמר לי שבדיקה ראשונית של הפה אצל המומחה אורכת לפחות כשעה, ואני מסוקרנת לדעת מה כוללת בדיקה כ"כ ארוכה, כי בדר"כ כשהגעתי לטיפול הבדיקה היתה קצרה והטיפול לקח את רוב זמן המפגש. אודה לך אם תוכל לפרט לי מעט אודות הבדיקה הראשונית, אני מאמינה שזה יעזור לי להפחית חרדה. תודה מראש על העזרה!

שלום, אין פרוטוקול אחיד לכל המומחים, אבל בגדול,בדיקה ראשונית כוללת שיחה ראשונית שמטרתה להבין מה המטרה שלך, מדוע הגעת למצב אליו הגעת, מה עברת בעבר, מה מצבך הרפואי והדנטלי, ועוד פרטים הקשורים במטרות הטיפול מבחינתך. מעבר לזה, במקרים רבים נעשה "מיפוי" של מצב הפה - כלומר הרופא/ה ירשמו את מה שקיים בפה בהתאם לבדיקה קלנית (של חלל הפה) ובדיקה רנטגנית (בהנחה שתגיעי עם צילומים מתאימים ועדכניים). בהמשך, בד"כ המומחה/מומחית יציגו לך מספר אלטרנטיבות לטיפול וישמעו את דעתך עליהן: מה מתאים לך ומה לא, עד כמה את רוצה ומוכנה להכנס לפרוצדורות הכוללות כירורגיה או שתלים (אם זה רלוונטי), האם את מוכנה לפתרון המבוסס על תותבות נשלפות (אם זה רלוונטי) וכו'. ובד"כ יתנו לך הערכה ראשונית מאד של עלויות כספיות הקשורות בפתרון זה או אחר. בסופה של הבדיקה, ועל סמך ממצאי הבדיקה והשיחה איתך, המומחה/מומחית יוכלו להכין לך תוכנית טיפול שתתן לך פרוט מסודר של שלבי הטיפול והעלויות של כל שלב.

תודה גדולה ד"ר, עזר לי מאד ההסבר!

בשמחה

שלום לך ד"ר. אשמח לדעת מה סדר גודל של טיפול בתותבות על שתלים כולל 6 עקירות, 2 רק שורש. זאת על מנת להבין פחות או יותר מה סדר גודל העלות היום בשוק. בנוסף, האם זהו פתרון שעדיף על פני השתלת שיניים? האם יש בעיה כלשהי ( גם עתידית) אם עושים תותבות על שתלים בלסת אחת (תחתונה) בעוד התותבות בלסת עליונה ללא שתלים? האם בהכרח יהיה הבדל בצורה וצבע השינים בין שתי הלסתות? כמו כן אשמח להמלצתך על השתלים הטובים ביותר, ושיחזיקו מעמד כמה שיותר זמן. האם טיפול זה נחשב לאמין ואיכותי שמחזיק מעמד להרבה שנים ? מה ההבדל בין טיפול תותבת על שתלים לבין השתלת שיניים?

שלום מייקל , שאלתה שאלות רבות וחשובות. אני בחרתי להתחיל את תשובתי הארוכה מעצה שלשיטתי היא החשובה ביותר. תעשה לעצמך טובה ענקית ותפסיק להתייחס לרפואת שיניים או לרפואה בכלל כשוק !!! אם תשכיל לעשות כך יגדל מאוד הסיכוי כי תקבל טיפול טוב, איכותי, העונה לצרכיך וציפיותך ותתפלא גם במחיר שתוכלל לעמוד בו. צריך להבין שאינך עומד בפני רכישת מוצר כל שהוא, נגיד טלויזיה , שכאשר אתה בוחר כבר דגם מסויים נשאר רק למצוא חנות שבו הדגם שבחרתה יהיה זול יותר. כאן איפה שלא תקנה תקבל את אותה טלויזיה בדיוק רק במחיר שונה. לא כך הדבר ברפואת שיניים. כתר או שתל או סתימה שיעשה רופא א שונה מאוד מזה שיעשה רופא ב. ההבדל בידע של הרופאים וביכולת ביצוע, בהשקעה בביצוע, באיכות החומרים, ברמה של טכנאים ועוד ועוד במליון דברים קטנים שבסופו של יום מתבטאים גם במחיר. הכל עבודת יד  וידיים שונות אצל כל אחד. חוץ מזה יש מומחים ( 8% בלבד ) ויש כאלה שלא ( 92% הנותרים ). לכן כאשר אתה עומד בפני טיפול מורכב יש לבחור נכון את הרופא שיבצע אותו, בזה יקום או יפול הדבר. רופא מקצועי ידע לתת לך מספר אפשרויות שיקומיות , להסביר לך מה ההבדלים בינהם ומה לדעתו עדיף במקרה שלך ספציפי וגם להתאימם ליכולת הכלכלית שלך!! לשאלותיך : אין דבר כזה עדיין השתלת שיניים - משתילים שתלים !!! על בסיס של השתלים שהותקנו ניתן להרכיב תותבת נשלפת ( במידה וכמות השתלים קטנה ) או להרכיב כתרים/גשרים מקובעים לשתלים בהברגה או הדבקה ואינם ניתנים להוצאה על ידי המטופל ( לרוב נדרשת כמות גדולה יותר של שתלים ). ברמה עקרונית שחזורים אלא עדיפים על תותבת נשלפת אך לא בכל מצב. שיקום על ידי תותבת רגילה בלסת אחד ( לרוב עליונה ) ותותבת על שתלים בלסת השניה ( לרוב תחתונה ) הינו מקובל מאוד , למרות שעדיף כמובן ששניהם יהיו נסמכות שתלים. איזה שתל טוב יותר ? שאלת השאלות . זה כמו לשאול איזה אוטו טוב יותר . גם בין השתלים יש את המרצדסים/ב.מ.וו והמזדות/יונדאי שלהם .יש חושבים שהמרצדס טוב יותר ויש כאלה שאומרים שזה רק שם , בכל מקרה רוב העם נוסע על מזדה/יונדאי/קאיה וכו. יש מספר קטן של יצרני שתלים בעולם שנחשבים לטופ ויש את כל השאר. בישראל הרוב המוחלט של השתלים שבשימוש הם מתוצרת הארץ, בעולם הגדול זה אחרת. כנראה שהשתל הטוב ביותר הוא זה שהרופא שלך עובד איתו ומכיר אותו היטב. תרצה מרצדס -תקבל , רק אל תצפה למחיר של מזדה. בהצלחה בטיפול מייקל ואם נותרו עוד שאלות אנסה לענות.