פורום הפרעות קצב לב

הפורום יעסוק בבעיות השונות הקשורות באבחון ובטיפול בהפרעות קצב, כגון: הפרעות קצב על חדריות - SVT, הפרעות קצב עלייתיות - כגון פרפור ורפרוף פרוזדורים והפרעות קצב אחרות. אענה ככל שניתן על השאלות הקשורות בטיפול - הן תרופתי והן לא תרופתי. בנוסף, אענה על בעיות ושאלות הקשורות באבחנה של הפרעות קצב ושל סמפטומים הקשורים בהפרעות קצב, וכן בשאלות הנוגעות לקוצבי לב ודפיברילטור מושתל אוטומטי. אשתדל לתת מענה ספציפי לשאלות ככל שניתן אך התשובות בפורום אינן תחליף ליעוץ ובדיקה ע"י רופא המכיר ומטפל בחולה. הפורום יעסוק בבעיות הנוגעות במבוגרים בלבד. .
321 הודעות
309 תשובות מומחה

מנהל פורום הפרעות קצב לב

22/05/2019 | 18:30 | מאת: גוי

שלום דר בן 37 מעשן , לאחרונה אני מאוד לחוץ בעבודה שלי שהיא גם מרובת שעות ומשרה בכירה, היום במהלך העבודה וגם הייתי מאוד לחץ התחיל הלב שלי לפרפר ודופק לא סדיר ודופק גבוה, ההפרעה כמה לשניות הרגשתי שאני הולך להתעלף תעוקה בחזה וכאבים, אחרי באירוע כל היום נשימות עמוקות ואני מרגיש את הדופק בכל הגוף, לציין לפני חודשיים עשיתי בדיקת מאמץ שגרתית שהייתה תקינה , א ל מה שקרה לי הבהיל אותי בטירוף והכניס אותי לעוד יותר חרדה ולחץ, האם זה פרפור פרוזדורים כפי שקראתי באינטרנט ?

21/05/2019 | 16:47 | מאת: אריק

שלום עשיתי אקו במאמץ הטכנאי בהתחלה בדק את הלב לפני המאמץ ובדק אחרי המאמץ אחרי הבדיקה הטכנאי בדק שוב את הלב. מה זה אומר באקו במאמץ נצפה שיפור בהתכווצות בכול האיזורים? כי זה משהו כללי כזה התשובה... זה מה שכתב המפענח מה זה אומר על מה זה מעיד ?

20/05/2019 | 10:45 | מאת: חן

שלום אני בן 29 אקו מאמץ ארגומטריה אקג דופלר ועוד בדיקות כלליות תקינות. לפני חודש עשיתי דופלר במנוחה אצל מפענח מסויים והבדיקה בכלליותה הייתה תקינה אם תוצאה של 60 % lvef השבוע עשיתי שוב בדיקה רק בדיקת אקו במאמץ אצל מפענח אחר ובדופלר במנוחה לפני המאמץ זה יראה 55% lvef יכול ליהות זה מדידה שונה של טכנאי ? או פיענוח שונה של רופא ? לא יודע למה להתייחס ושתי הערכים טובים ? מה הקטע של הירידה ב5 %? אשמח להסבר.

לקריאה נוספת והעמקה

אני מבקש לראות מה הנושא של הפורום. הוא- הפרעות קצב! הערכה של EF באקו היא לא מדויקת. אני מניח שאין הבדל בבדיקות. 55 ו-60 במקרה הזה זה רק הערכה

19/05/2019 | 19:09 | מאת: שימי

שלום אני בן 31 עודף משקל 16 ק"ג בדיקות דם תריסיות צילום חזה הורמונים ועוד בדיקות תקינות מספר רב של אק"ג סינוס טכיקרדיה ללא הפרעות קצב דופק ממוצע 84-88 בזמן האחרון לא בכושר בעבר הייתי בכושר טוב קצת חרדות גם נוטל קלונקס 0.5 הייתי שמח לפענוח הבדיקה זה במנוחה: סיבת הבדיקה: שלילת מחלה כלילית משמעותית בירור פלפיטציות תוצאה ערך נורמלי למבוגר אאורטה העולה 31 ממ' שורש האאורטה 36 ממ' (37 ) D-2 פרוזדור שמאלי 32 V-c שטח פרוזדור שמאלי 16 סמ"ר (15) רוחב חדר שמאלי בזמן סיסטולה 29 ממ' רוחב חדר שמאלי בזמן דיאסטולה 47 ממ' (53) עובי המחיצה הבין חדריות 11 ממ' ( 9-11) עובי דופן אחורית 9 ממ' (9-11)

לקריאה נוספת והעמקה

לסיכום בדיקת אקו דופלר -קרדיוגרפיה הראתה: איכות הבדיקה. טובה טכיקרדי במנוחה סינוס. חדר שמאל: גודל תקין. תפקוד איזורי תקין. תפקוד גלובלי שמור בגבול התחתון של הנורמה. 55% lvef. היפרטרופיה ללא תפקוד דיאסטולי.- e 0.60 a 0.65 e/a 0.9 חדר ימין גודל תקין. תפקוד תקין. עליה שמאלית תקינה. עליה ימנית תקינה. מסתם המיטארלי תקין. מסתם האאורטלי תלת צניפי. מסתם הטריקוספידלי -אי ספיקה טרויאלית. מסתם הפולמונלי תקין. לחץ ריאתי סיסטולי 27 ממ"כ. מחיצה בינעלייתית שלמה. האאורטה העולה לא מורחבת. וריד נבוב תחתון תקין. פריקרדיום ללא נוזל. מאמץ ( פרוטוקול bruce ) הופסק אחרי 7 דקות עקב העייפות והגעה לדופק המטרה. דופק במנוחה 120/דקה דופק בשיא המאמץ 194 / דקה שזה 102 % מהחזוי. ל.ד במנוחה 135/85 ממ"כ בשיא המאמץ 180/90 ממ"כ.תגובה המודינמית תקינה. עומס מירבי mets 8.1 אק"ג במנוחה סינוס t שלילי בiii ii f אק"ג בשיא המאמץ- ללא עדות לאיסכמיה באקו במאמץ נצפה שיפור בהתכווצות בכול האיזורים. No evidence of new regional wall motion abnormalities at 102% of maximal age -predicted heart rate moderate exercise capacity normal hemodynmaic response to exercise השאלות שלי הבדיקה תקינה ? מותר לי לעשות ריצה ספורט? מה זה מסתם הטריקוספידלי -אי ספיקה טרויאלית? Lvef55% היה לי 60% לפני חודש שעשיתי אקו דופלר במנוחה מה פשר השינוי? וגם בדופלר לעומת דופלר מלפני חודש יש שינויים קטנים אני מדבר על אאורטה העולה פרוזדור שמאלי ובכול הקטגוריה ששלחתי לך בתגובה הראשונה יש שינויים קטנים מהדופלר במנוחה הקודם לסיכום מה דעתך בדיקה תקינה ? מותר לי לעסוק בפעילות גופנית? מה פשר השינויים שציינתי בפניך. עשיתי גם לפני חודש דופלר במנוחה שהיה תקין ומבחן ארגומטריה תקינה אם הגעה לדופק מטרה ללא עדות לאיסכמיה רק אם כושר נמוך אשמח שתענה לי על שני השאלות שרשמתי שתי התגובות תודה גדולה. תודה ענקית מראש !!!!!!!!!

להסברים על פיענוח יש לפנות לרופא המפנה לבדיקה. זאת לא מרפאה. זה פורום לשאלות כלליות

19/05/2019 | 09:46 | מאת: לי

שלום רב, אני בת 44. מאז היותי ילדה זוכרת שמרגישה מידי פעם הפרעת קצב המוכרת כפעימה מוקדמת. (גם לאבי שהיום בן 85 יש הפרעה כזו והוא חי איתה ללא כל טיפול) לפני 20 שנה ביצעתי הולטר ואקו לב והרופא אמר שהכל תקין. לאחרונה בשל חרדות התחלתי ליטול ציפרלקס. הרגשתי כי תחושת הפרעת קצב הלב החמירה וביצעתי הולטר לפני מס' ימים. אודה על התייחסותך לתשובה : קצב בסיסי: סינוס קצב לב מינימילי 51, מקסימלי: 154, ממוצע 67. הפרעות קצב חדריות pvcs - 108 בודדים בעיקר ב- 20:00 . 3 ביגמניות. בפרעות קצב על חדריות pacs - 170 בודדים בפיזור הומוגני הפוחתים בלילה. 7 צמדים. הפרעות הולכה - לא. שינויי st - לא. אציין שבשעה 20:00 בערב הייתי בריצה וזה כנראה השפיע על התוצאה. בינתיים הרופא משפחה שלח אותי לאקו לב. (ביצעתי גם לפני 8 שנים כשהייתי בהריון ויצא תקין). מה דעתך? האם הפרעת הקצב הזו מסוכנת? האם התופעה מחמירה בגלל הציפרלקס? האם זה ניתן לחיות על הממצאים הנ"ל ללא כל טיפול? אודה על תשובתך. מצרפת את קובץ ההולטר.

לקריאה נוספת והעמקה

יש כמות מזערית של פעימות מוקדמות. הפרעת קצב לא מסוכנות. מציע לראות תשובות שלי רבות בנושא. החלטה על טיפול מתקבלת ע"י רופא והנבדק כאשר נלקחים בחשבון כל הדברים

14/05/2019 | 17:33 | מאת: ליאור

שלום אני בן 27 עשיתי בדיקות מקיפות של לב שיצאו תקינות ועוד בדיקות אחרות תקינות דופק הבסיס שלי ממוצע הוא 92 96 מותר לי להתחיל לעסוק בפעילות גופנית כמו ריצה אם דופק התחלתי כזה?

דופק לא מהווה מניעה מפעילות גופנית כמה שיותר תתאמן, יהיה פחות דופק במנוחה

14/05/2019 | 17:31 | מאת: רום

שלום אני בן 30 בשנים האחרונות רצתי המון הייתי בכושר נהדר כול ריצה במשך שעה, אף פעם לא נעזרתי בשעון דופק וכאלו. בחודשים האחרונים לא עשיתי פעילות אירובית ריצה וכאלה. אני בריא אין לי בעיות עשיתי בדיקות מקיפות . ניסיתי לחזור לרוץ ריצה ממש קלה במשך עשרים דקות הדופק הגיע לי ל170 מפעילות ממש קלה בדקתי אם האצבעות בעורקים. השאלה שלי אליך זה לא מסוכן דופק כזה מריצה כזאת קלה אפילו עבר ת170...איך מריצה ממש קצרה הדופק הגיע לי ל170 ועבר אותו אפילו מה עצתך? אציין ארגומטריה,אקו דופלר ועוד בדיקות לב תקינות.

לקריאה נוספת והעמקה

אין שכנה. יתכן שה בגלל ירידה בכושר

13/05/2019 | 10:34 | מאת: אור

דוקטור עשיתי בדיקות אקו במאמץ הטכנאי אקו שבדק אמר לי שהכל בסדר והלב שלי תקין האם הוא יכול לראות זאת בבירור או שיש לסמוך רק על חוות דעת של רופא שתגיע בעוד כמה ימים?

צריך לקבל סיכום מלא רפואי

12/05/2019 | 14:53 | מאת: אדיר

דוקטור האם יכול להיות מצב שיש הגדלה של הלב שכוללת תסמין של קוצר נשימה שכולל ימים טובים יותר ללא קוצר בכלל? או שאם יש הגדלה עם תסמין של קוצר נשימה הוא יהיה קבוע ואחיד ... תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

1. שאלה לא במקום הנכון. זה פורום להפרעות קצב. 2. קוצר נשימה יכולה להיות כתסמין למצבים שונים כולל ירידה בתפקוד הלב. לא חייב להיות קבוע.

11/05/2019 | 11:43 | מאת: נאור

דוקטור עשיתי בעבר בדיקת מאמץ , בבדיקה היה חדר שנמצא בו קרדיולוג שחתם שהבדיקה בסדר בסוף המאמץ.. עוד שבוע יש לי בדיקות אקו במאמץ! האם גם בבדיקה זו התשובה מתקבלת במקום? כולל תשובה לאקו?

לקריאה נוספת והעמקה

זה שונה בכל בית חולים. תשאלו בבית חולים בו יעשו את הבדיקה

10/05/2019 | 21:19 | מאת: אור

1.דוקטור האם סינוס טכיקרדיה יכולה לגרום לעליה של גל P? 2.איזה מצבים יכולים לגרום לגל P להיות גבוה? האם ברוב המקרים גל P גבוה מעיד על בעיה? או שברוב המקרים לממצא אין משמעות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

1. לא 2. יש מספר סיבות לגלי P גבוהין כגול הרחבה של או עליה בלחץ בעליות, דברים אחרים. אק"ג לא הבדיקה הטובה לאיבחון שינויים כאלה.

09/05/2019 | 21:29 | מאת: ויקטור

ב 29 לאפריל הערתי אבליציה במחלקה של קוצבי לב בבית חולים בילינסון. לאחר שיחרור אני צריך לקחת 2 כדורי של קרדילוק 1.25 ו ספירונולקטון 25 מייג. עדיין יש לי אריטמין .לחץ דם נמוך בין 84/42 עד 94/43. דופק נמוך מאוד היום היה 33. אולי כדי לשנות מינון תרופות?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לפנות לרופא דחוף

12/05/2019 | 13:22 | מאת: ויקטור

דייר גריגורי, אבליציה עושו במחלקה שלך,יש לנו תור ל29.05.2019 אצלך, לאיזה רופא לפנות? קרדיולוג בקופת חולים, יש תור רק ל27.05.2019 מה לעשות עד אז?יש דרך לקבוע איתך פגישה(חבר מכבי) או לדבר טלפונית?

חוות דעתך בבקשה דוקטור תודה

1. לא ראוה תרשים 2. פורום זה לא המקום לקבלת חוות דעת

07/05/2019 | 19:47 | מאת: מאור

שלום רב אני בן 31 גובה מטר 70 שוקל 86 בחודשים האחרונים היו לי כול מיני תופעות מוזרות שלא היו לי מעולם ככה ביום בהיר של תעוקת חזה במנוחה ובמאמץ דופק מהיר פתאומי במנוחה מספר רב פעמים של דופק מעל 100 ועד 130 פעימות לדקה שיצא סינוס טכיקרדיה ללא הפרעות קצב או הפרעות אחרות עשיתי תאק"ג באותו זמן שהיה .... דופק ממוצע 84-88 אקו דופלר תקין במנוחה ארגומטריה תקינה ללא איסכמיה אך כושר נמוך, הרבה סחרחורת ולחץ בראש שהיה לי . עברתי סיטי מוח אמריי מוח בדיקות דם תריסיות צילום חזה ועוד ועוד בדיקות בקיצור הכול תקין.. בעבר רצתי המון שנים בחודשים האחרונים לא... התחלתי ליטול קלונקס 0.5 כנגד חרדה שאלתי אליך איך אני חוזר לריצות ?אחרי כול התקופה הזאת שעברתי שלפי כול הבדיקות לדעתי אין בעיה הכול תקין יכול ליהות שזה בעצם חרדה הרי אם אתחיל לרוץ פתאום אחוש שוב דופק מהיר ומנגנון החרדה יעבוד מן הסתם. בעבר רצתי שנים ובכלל לא חששתי הייתי רץ שעה ברצף 3 4 פעמים בשבוע ולפעמים יותר הייתי בכושר שיא !! לא חששתי והכול היה בסדר. איך מתגברים על החרדה ? וחוזרים לרוץ ?חושש שבעת ריצה יהיה משהו אם הלב... אחרי התקופה הזאת ?הרי מן הסתם בעת פעילות הגופנית יכול לחזור סימפטומים של מה שהיה לי בחודשים האחרונים במנוחה החרדה ושאר הדברים אני ממש רוצה לחזור לרוץ לפי הבדיקות אין בעיה אבל הקטע המחשבתי החרדה המתח הייתי שמח לעצה שלך לדעתך........תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

בצידה ובדיקות לב תקינות ורופאים שביצעו את הבירור חושבים שאתה בריא מבחינה לבבית (זה אני לא יודע), אין מניעה מכל מאמץ. איך מדגברים על חרדות- אני לא הכתובת. לדעתי פשות תתחיל לרוץ. בהדרגה. עם עליה הדרגתית בעומס. דרך אגב, בחדר כושר יותר קל לעשות- במסילה קל לווסת את מאמץ וגם למדוד דופק.

שלום ,אני ינסה לקצר לך את הסיפור בצורה הכי קצרה עד כמה שיכול,ואשמח שתגיד לי מה אתה חושב. אני בן 30. כבר 3 שנים ואולי יותר אני מרגיש מדי פעם כמו פעימות מוזרות אם אפשר לומר ואם זה בכלל קשור לפעימות, ממש תחושה שכאילו הלב מפסיק.ממש מפחיד.זה לא כואב. לפעמים אני מרגיש את זה שניה ולפעמים הרגשתי את זה יותר. שהרגשתי את זה יותר משניה זה קרה לי בערך 4 פעמים . ואלה המקרים: בפעם הראשונה והשנייה אני זוכר שאכלתי הרבה, אפילו הרבה מאוד ,זה היה ביום העצמאות שנה שעברה. ואני זוכר עוד שבסוף אחרי הבשר אכלתי גם גלידה וקפה שחור שתיתי. קמתי בבוקר אחרי שלא ממש נרדמתי רוב הלילה ופתאום אני שמתי לב לזה כמעט כל היום את הדפיקות האלה. נסעתי לביקור רופא ושעשו לי אקג לא מצאו משהו . אני זוכר שבזמן שעשו לי את האק״ג לא היה לי את הפעימה אבל איך שהסירו לי אותו והבדיקה הסתיימה ממש כמה שניות אחרי הרגשתי את זה. חזרתי הביתה,קמתי בבוקר יום למחרת וזה נעלם. היה מדי פעם אבל לא באופן סדיר. בפעם השנייה אותו סיפור, אחרי ארוחה אכלתי גלידה ופתאום איך שאכלתי את הסוכר הרגשתי את זה. זה היה בלילה ואז הלכתי לישון. ובבוקר לא היה. בפעם השלישית אותו סיפור אבל הפעם היה קצר.זה היה בצהריים ,היה לי את זה 3 דקות בערך ואז הפסיק. גם אני זוכר בפעם השלישית שלפני שזה התחיל הרגשתי כמו תחושה של זרימה. זרימה כזאת ואז התחילו הפעימות. והיום גם היה לי את זה בערך דקה (דקה זה יחסית הרבה זמן בשבילי) .שתיתי קפה שחור,אחרי שעה,שעה וחצי פתאום הרגשתי. במהלך היום דווקא לא אכלתי הרבה. חוץ מזה ביום יום זה קורה לי מדי פעם שנייה ואז מפסיק,לפעמים כמה פעמים ביום ולפעמים בכלל לא. לפעמים גם פעם בשבוע או שבועיים נראה לי. אני שוקל 109 ובתהליך של ירידה במשקל. עשיתי בדיקות דם לפני חודשיים בערך והיה תוצאות בסדר גמור, חוץ מויטמין d ממש ממש נמוך, התחלתי לקחתי תוסף טבעי של ויטמין d של 2000 יחבל ביום ויחזור עוד 3 חודש לבדוק אם זה עלה. אני גם אסמטי אבל התחלתי לקחת הרבה פחות את המשאף כי אני מרגיש שאני מצליח להתמודד עם זה הרבה יותר טוב,במיוחד בתקופות של דיאטה וגם שאני שותה חם. מעבר לזה אין עוד דברים מיוחדים וחי די רגיל. השאלות שלי זה - 1,האם ביום שהלכתי לביקור רופא ועשיתי אקג יכול להיות שהתוצאה הייתה שקרית? בגלל שבדיוק שהיא שמה לי את המכשיר לא היה לי את התחושה. 2, מה נראה לך שיש לי? אם זה פעימה מוקדמת אז אני עוד רגוע. תיארתי לך בכוונה את המקרים בפירוט ואת האוכל שאכלתי כדי שתגיד לי מה הכיוון מחשבה שלך. אני חושב שבמקרים שהיה לי את התחושה הזאת לאורך כמה שעות אז אני אכלתי הרבה והיה כמו איזה משהו ״שהתניע״ את זה ,לא יודע אם זה פשוט העומס של האוכל, לא יודע אם זה שילוב של אןכל,סוכר קפה. במיוחד בפעם הראשונה אחרי הקפה הרגשתי כמו איזה משהו שגרם לאיזה זירוז . בפעם השנייה לא היה קפה אבל סיימתי עם סוכר. ובפעם השלישית זה היה בשר ובסוף סוכרים. 3, לא שאלה אבל שמתי לב בפעם הראשונה שהייתי לחוץ ,שמתי לב שהלחץ השפיע באופן ישיר וגרם לתחושה הזאת. לא באופן עקיף, אני יודע שלחץ משפיע באופן עקיף ולאורך זמן. אבל שמתי לב שהייתי ממש לחוץ שזה השפיע עלי באופן ישיר. אותו דבר שמתי לב עם מוצרי חלב ,אני מספר לך את זה אחרי שנים ששמתי לב לדבר הזה עם המוצרי חלב,קרה לי שאכלתי ומדי פעם הרגשתי את זה בזמן האכילה.זה לא היה לי עם דגים ובשר. 4,בפעם הראשונה והשלישית אכלתי פלפל ירוק חריף וזה משהו שאני לא אןכל בדרך כלל. אולי זה קשור? אני קראתי שפלפל חריף הוא לא טוב לחולי לב. יש בו איזה רכיב שקראתי שזה לא טוב להם.

לקריאה נוספת והעמקה

המחושים שאתה מתאר יכולים להתאים לפעימות מוקדמות - סוג של הפרעות קצב ממש לא מסוכנות ולא דורשות טיפול ברוב בורבם של המקרים. הקשר נסיבתי לדברים שהזכרת יכול להיות אבל יכול גם להיות מקרי. שימוש במשאבים לאסטמה יכול גם לגרום לפעימות מוקדמות. לא תוכל ממש לשים אצבע על תנאים להופעת התופעה. זה פשוט בא והולך. יש דרכים ךאיבחון אם זה מאוד מפריע. מציע לפנות לרופא המשפחה, במידת הצורך קרדיולוג וגם אפשרי לקרדיולוג, מומחה בהפרעות קצב. אם צריך. תמשיך בירידה במשקל.

תודה רבה. ולגבי האק״ג ,לא הרגשתי את התחושה בדיוק שהיא שמה עלי את המכשיר. רק כמה שניות אחרי שהורידה היה לי את זה. אז זה אומר שהבדיקה יכול להיות שיצאה לא טובה?

לא הבנתי את השאלה. מה זאת אומרת - בדיקה לא טובה. שוב מציע לפנות לרופא

שהיא שמה עלי את המכשור אז לא היה לי את התחושה של הפעימה. ובדיוק שהיא הורידה אותו היה לי. והבדיקות היו תקינות, השאלה אם בגלל שלא הרגשתי את הפעימה בדיוק שהיא שמה עלי את המכשיר גרם לזה שלא היה בעיה בתוצאות והם היו תקינות? תודה!

יתכן. ברוק שבדיקת אק"ג כאשר היא מתבצעת לצורך איבחון הפרעות קצב יעילה במידה והן הופיעו במהלך הבדיקה.

שלום דוקטור, בת 42, עם ביגמניה חדרית,דופק נמוך. פעימות מוקדמות נעלמות בזמן מאמץ. נוטלת קרדילוק 1.25 פעם ביום, לאחר מס' חודשים הוסיפו לי גם טמבוקור 50מ"ג פעמיים ביום וחזרה על הולטר 24שעות. במהלך בדיקת ההולטר בלילה הייתי מאוד לחוצה, לא ישנתי כלל והרגשתי גם דפיקות מואצות מידיי פעם. האם יש צורך לחזור על בדיקת ההולטר כשאני נינוחה יותר? עם סביבה טובה יותר לשינה?

לקריאה נוספת והעמקה

מה היתה התוצאה?

טרם קיבלתי תוצאה להולטר האחרון, השאלה אם יש צורך לחזור עליו כיוון שהייתי מאוד לחוצה, לא ישנתי כלל והרגשתי הרבה פעמים דפיקות מואצות. (הלילה עם ההולטר לא היה רגיל כמו שאר הלילות שלי). ההולטר הקודם הראה: קצב בסיסי:59-94 לדקה(ממוצע 68) הפרעות קצב חדריות:VPBS מרובים(32592 שהם 36% מהפעימות 0-619לשעה) 1-COUPLET 1-TRIPLET 1862 קטעי ביגמניה 351 קטעי טריגמניה מורפולוגיה 1 דימיננטית ולא רחבה הפרעות קצב על חדריות: מקטע 1 קצר של AF, (6 פעימות 120לדקה: 22:16) ללא פאוזות או הפרעות הולכה NSVT-1 RUN OF 3 BEATS

הגיוני לקבל תוצאות הבדיקה, לגשת עם התוצאות לרופא שהפנה ולדון . בהצלחה

תודה דוקטור, אז רק לשם חידוד - אין צורך לחזור שוב על ההולטר למרות שלא ישנתי כלל והייתי לחוצה הרבה מעבר לנורמה שלי?

התשובה - אותה תשובה. לגשת עם תוצאות לרופא ולדון. אם יהיה צורך הוא ימליץ לחזור לבדיקה

23/04/2019 | 17:31 | מאת: ישי

שלום רב, אני בן 36, בריא בד"כ ולא נוטל תרופות באופן קבוע. הופניתי לבדיקות הולטר לב ל-48 שעות וכן אקו לב לאחר שהתלוננתי על תחושות של פלפיטציות וקצב לב לא סדיר. בדיקת האקו לב הייתה תקינה. אשמח מאוד להסבר על משמעות תוצאות בדיקת ההולטר. בתודה מראש! סיכום ממצאי הבדיקה יממה א' תחילת בדיקה: 09:58 סיום בדיקה: 10:51 סה“כ שעות: 0:0 24:55 הקצב הבסיסי: מהירות מינימלית: 58 מהירות מקסימאילית: 142 מהירות ממוצעת: 72 הפרעות קצב חדריות VPC’S: לא נצפו. הפרעות קצב על חדריות APC‘S: נצפו סה''כ 320 APC'S במשך הבדיקה. בפיזור לא הומוגני ביממה. הפרעות הולכה: לא נצפו. פעילות קוצב: שינויים משמעותיים בקטע st: לא נצפו. תלונות הנבדק: לא נצפו. הממצאים בהתאם לתלונות: הערות/סיכום: קצב סינוס. מהירות מינימלית - 51 פעימות לדקה, מהירות ממוצעת - 72 פעימות לדקה. נצפו קטעי SINUS TACHYCARDIA במהירות של עד 144 פעימות לדקה. APC's בכמות בינונית. בדיקה ראשונה מתוך 48 שעות. סיכום ממצאי הבדיקה יממה ב' תחילת בדיקה: 10:51 סיום בדיקה: 09:14 סה“כ שעות: 0:0 22:22 הקצב הבסיסי: קצב סינוס מהירות מינימלית: 48 מהירות מקסימאילית: 137 מהירות ממוצעת: 69 הפרעות קצב חדריות VPC’S: לא נצפו. הפרעות קצב על חדריות APC‘S: נצפו סה''כ 58 APC'S במשך הבדיקה. הפרעות הולכה: לא נצפו. פעילות קוצב: שינויים משמעותיים בקטע st: לא נצפו. תלונות הנבדק: לא נצפו. הממצאים בהתאם לתלונות: הערות/סיכום: קצב סינוס. מהירות מינימלית 48 פעימות לדקה, מהירות מקסימלית עד 137 פעימות לדקה, מהירות ממוצעת ביממת המעקב 69 פעימות לדקה. APC's בודדים. נצפו קטעי סינוס אריתמיה קלה עם מרווחי R-R עד 1.5 שניות. בדיקה שניה מתוך 48 שעות.

לקריאה נוספת והעמקה

למעשה את המבקש יעוץ |ווירטואלי"? מזכיר- הפורום מיועד לשאלות כלליות ולא לצורך התיעצות.

האמת, ביקשתי הסבר על משמעות התוצאות, בעיקר כדי לדעת האם עלי להקדים הפגישה עם הקרדיולוג. אינני יודע האם זה נחשב ייעוץ. בכל מקרה תודה על תגובתך. קיבלתי תשובה בפורום אחר באתר.

האמת אני בדעה חד משמעית, שאם רופא מפנה לבדיקה, הוא מצפה לראות תוצאותה ולדון עם הנבדק על תוצאות. וזה מה שאני מצפה מהפציינטים שלי.

תודה על ההבהרה. אתה צודק. קבעתי תור עם הקרדיולוג כדי שיעבור על תוצאות הבדיקה עוד לפני שהבדיקה בוצעה. אני עדיין ממתין לאותו תור. מה ששאלתי כאן היה בנוסף ולא במקום.

22/04/2019 | 13:04 | מאת: ניצה

שלום בתי בת 18 וחיילת טרייה. מזה כשנה סובלת מהפרעות קצב ודופק לב מהיר מאוד. עשתה אקו לב-תקין א.ק.ג. לא נמצא ממצא חוברה למניטור במשך חודש והתגלו אירועי קצב מוגבר מאוד. נאמר לנו כי אין סיבה והלב נראה תקין. כרגע התחילה שירות כמדריכת כושר קרבי. היום חשה סחרחורת והתעלפה פעמיים ונמצא קצב לב מוגבר. אילו בדיקות צריך לעשות? האם צריך להטריד? אם מוטרדת מאוד

לקריאה נוספת והעמקה

במידה ובדיקות היו תקינות סביר להניח המצב הןא לא מסוכן. התעלפות יתכן לא מסוכנת. מבחינת בדיקות הדרושות- יקבע ע"י רופאים

21/04/2019 | 16:23 | מאת: אור

דוקטור שלום אני בן 24 בדיקות שעברתי אקו לב : תקין הולטר : pvcs 3 ביממה בדיקת מאמץ : APCS בודדות הפעימות מגיעות בעיקר במאמץ של הגוף כמו ריצות , אם אני לא שותה מספיק וחולי כרגע אני חולה עם וירוס הצטננות וגרון השאלה שלי היא כזו , אני לא חווה כרגע פעימות מוקדמות אבל בעמידה מרגיש גירוי כזה בגרון שדי מפריע לי בנשימה לא יודע אם לקרוא לזה קוצר נשימה אבל תחושה כאילו כל רגע עומדת להגיע פעימה מוקדמת אבל זה לא קורה .. בשכיבה התחושה נרגעת.. מקשה עלי ממש , שיעול עוזר טיפה .. התחושה שאני מתאר מוכרת? אם כן זה נורמלי ולא מסוכן? יש טיפול שיכול להקל על התחושה הזו? והכי חשוב , זה בכלל קשור לפעימות המוקדמות ?

לקריאה נוספת והעמקה

ממש לא בטוח שאחד קשור לשיני. מציע לפנות לרופא משפחה

21/04/2019 | 10:26 | מאת: ירדן

לפני שלושה חודשים עשיתי הולטר, אקג, אקו לב. יצא תקין . כבר שמונה שנים אני מרגישה פעימות נוספות, לפעמים פעימה אחת חזקה בבית החזה, לפעמים בגרון תחושה של דופק לא סדיר . אני סובלת מחרדות וממוקדת בדופק הלב. בהריון אני מרגישה את התופעה בערך פעמיים ביום ובעיקר לאחר אוכל . התופעה התגברה בהריון. האם זה מעיד על בעיה מסוכנת? בהתחשב בכך שלפני שלושה חודשים עברתי בירור מקיף של הלב שיצא תקין. אשמח למידע בנושא.

לקריאה נוספת והעמקה

אם מדובר בפעימות מוקדמות (אני מניח שכן אבל כמובן לא יכול להיות בטוח רק על סמך השאלה שלך)... פעימות מוקדמות ברוב מקרים - לא הפרעת קצב מסוכנת. יתכן ב-8 שנים כבר דיברת עם הרופאים ואני יוצא מהנחה שנמצא מצב לב תקין. בהריון כמות פעימות המוקדמות יכולה לעלות וזה בפני עצמו לא מעיד על בעיה מסוכנת

14/04/2019 | 11:39 | מאת: ZACK

לפני מספר חודשים אישתי החלה להרגיש חולשה כללית בעיקר בערב לאחר מקלחת , המצב החמיר והחולשה הייתה גם בשעות היום. בזמן החולשה הזאת יש לציין שהיא לא נטלה תרופות פרט לפה ושם כאבי ראש. בשלב מסויים החלה לאבד הכרה ולהתעלף וזה קרה מספר פעמים בשעות הערב לאו דווקא לאחר מקלחת. אחד מהמקרים היה אובדן הכרה , רעד בלסת , כאילו שננעלה ולא יכלה לדבר (אך דיברה בקושי רב) , נאלצנו להזמין אמבולנס כי חשבנו שזה התקף לב בעבר אישתי נתבקשה לעשות בדיקת מאמץ ונכשלה , הרופאים המליצו בשלב מסויים להתקין לופ ריקורדר (LOOP RECORDE) עד שהגיע זמן ההשתלה של המכשיר נתנו לה כדור מטרופולול , 100 - 50 - 25 מ"ג אני אישית שמתי לב שהכדור גורם לה יותר חולשה במיוחד במינון הגבוה. הכדור ניתן על ידי הקרדיולוג שלה בגלל לחץ דם גבוה ודופק מהיר. כרגע היא לא לוקחת את הכדור עד שיחליטו מה גורם לה להתעלפויות... לפני מספר ימים (עוד שלקחה את המטרופולול - 50 מ"ג ביום) היא איבדה את ההכרה בעבודה וקרסה , פעלנו כפי שאמרו לנו ולחצנו על הכפתור של הלופ ריקורדר שינעל את הקובץ הגענו למיון , הורידו את המידע מהלופ והתוצאות היו נורמאליות פרט לדופק מאוד מהיר - מעל 100. אישפזו אותה להמשך בדיקות מאחר והיה הפעם חשש ל סטרוק , או לפחות ל TIA עברה סדרת בדיקות מקיפות , כולל סוכר 5.7 , דם , שתן , MRI , CT , בדיקות לב , צוואר ועוד , כל הבדיקות יצאו תקינות ולא היו סימני התקף , סטרוק או TIA הדבר היחיד שמצאו זה חסימה מינימלית בעורק ימני ושמאלי אך המליצו רק לקחת אספירין 81 מ"ג ביום. במהלך האישפוז - שזה מה שהוביל לבדיקות סטרוק שמנו לב לחיוך שהוא רק בצד אחד , קושי בהליכה בגלל "כובד" של רגל שמאל וקושי בהפעלת יד שמאל בדיקה ניורולוגית פשוטה כמו לעצום עיניים ולגעת בקצה האף עם יד ימין עברה בהצלחה ומה כאשר ניסתה לעשות זאת עם יד שמאל גם לקח יותר זמן וגם האצבעות היו מכופפות יותר , איטיות יותר אך הצליחה לגעת בקצה האף זהו היום השני שלה בבית ובינתיים אנו לא רואים איזה שהוא שינוי (ולא ידוע אם צריך לראות שינוי) במה שקשור לצד השמאלי של הגוף שלה , שמתי לב שהחיוך עדיין נוטה רק ימינה ולא סימטרי לשני הצדדים. הרופאים אומרים שזה יעבור מאחר ואין נזק מוחי שניתן לראות בסיטי או ב MRI הרופא המטפל שלה דורש לגשת לרופא נורולוג , רציתי לוודא שזה לא עוד בזבוז זמן ואולי יש כיוון אחר , לקבל חוות דעת נוספת. יש לציין שמהרגע שהפסיקו לה את המטרופולול היא מרגישה קצת יותר טוב , ללא ספק הכדור הזה גרם לה לתופעות לוואי חזקות וייתכן שגם להתעלפויות. השאלה שלי , האם יש באמת צורך לגשת לנורולוג ? האם היד הרדומה , הרגל הכבדה והחיוך היפה של אישתי יחזור להיות כפי שהיה לפני , במידה והיה אירוע מוחי לא הייתי שואל את השאלה הזאת בטח שלא בשלב הזה אך מאחר ולא היה אירוע או TIA וכל התוצאות תקינות האם באמת זה עניין של כמה שבועות כפי שהרופאים אומרים לנו פה שהכל יחזור ? אנו ממש חסרי אונים ולא יודעים מה לעשות , באמת תודה על תגובתך. אם יש צורך בגישה לתיק האשפוז האחרון שלה אני אוכל להעביר במייל כולל MRI האם להמשיך עם קרדיולוג ? ללכת לניורולוג? לא בטוחים מה לעשות. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

קובץ

שחכתי לציין שעברה צינתור שנה שעברה אך ללא תוצאות!

מזכיר שזאת לא מרפאה, אפילו ווירטואלית. זה פורום לשאלות כלליות. כדי לקבל תשובות מושכלות יש לגשת לרופא משפחה, רופא מומחה לפי הצורך עם כל הנתונים. רני כן חושב שחשוב לבוא לנוירולוג בהקדם.

12/04/2019 | 17:16 | מאת: שירן

שלום, אני צריכה בעוד כמה ימים לעבור אבלציה להפרעות קצב מרובות מסוג pvc, קראתי שרישום ההפרעות הן ממקוראפיקרדיאלי או cusps, לפי בדיקתי בגוגל במידה והן ממקור אפיקרדיאלי לא ניתן להגיע אליהן מתוך הלב אלא צריך להגיע מבחוץ הרופא שלי אמר לי שהצנתר נכנס מהמפשעה והחלתי ממש להילחץ שלא יכנס מבחוץ האם לדעתך ניתן לבצע את הפעולה בדרך הרגילה?

לקריאה נוספת והעמקה

אין לי דעה ולא יכולה להיות. במידה ורופא המפנה לפעולה חושב שמדובר במקור אפיקרדיאלי (שזה מצד החיצוני של שריר הלב) - לא ניתן לבצע אבלציה ב"דרך רגילה", ז"א דרך הוורידים ו/או עורקים של הרגל (מפנים הלב). חשוב לציין ואף על פי אק"ג עולה חשד למקור אפיקרדיאלי: 1. לא תמיד אפשר להוציא מסכנה חד משמעית על בסיס אק"ג. לא לשכוח שצוינה אפשרות שמדובר במקור באבי העורקים (cusps) 2. אפילו אם כך, ישנה גישה מקובלת שאומרת- קודם נבצע פעולה "רגילה" ובמידה וכן מתגלה במהלך הפעולה שהמקור הוא אפיקרדיאלי- מתכננים פעולה נוספת בגישה אחרת.

מציע לעלות כל התשובות והספיקות לפני הרופא המפנה והרופא המבצע את הפעולה

09/04/2019 | 19:32 | מאת: רונן

שלום אני בן 31 עודף משקל 14 ק"ג 1.70 שוקל 86 בדיקות דם תריסיות אקו אק"ג ועוד בדיקות תקינות הרבה פעמים סינוס טכיקרדיה של 100 עד 120 שיצאו קצב סינוס . קצת בסטרס... שאלתי אליך אני בודק הרבה תדופק והדופק במנוחה הממוצע הוא 84 88 92 זה מסוכן תקין? קצת נרתע מזה זה לא שזה מציק מבחינת הרגשה אלא בראש מזה שזה יחסית גבוה. עכשיו התחלתי קצת הליכות ואוכל בריא להוריד משקל.. מה דעתך על הדופק במנוחה הזה...??? אציין שאם אני הולך טיפה וכאלו אז הדופק גם 100 ו110 ויותר....אודה לתשובתך...

לקריאה נוספת והעמקה

דופק כזה במנוחה- לא מסוכן. התחלת בדרך נכונה- תמשיך. במידה ותקפיד, תראה איך הדופק ירד - גם במנוחה, גם בפעילות

07/04/2019 | 19:42 | מאת: עודד

שלום האם מי שהדופק הבסיסי שלו הוא 90 אני בן 34 הרבה פעמים הדופק מגיע מ100 עד 130 לא נרשמו הפרעות קצב שעשיתי בדיקות בגדול בריא מותר לו להתחיל פעילות גופנית ריצה ? אם דפקים כאלו גבוהים ?

לקריאה נוספת והעמקה

באופן כללי דופק גבוה לא מונע פעילות ספורט. אבל. לא ברור לי מה זה "הדופק מגיע ל-100-130). באיזה תנאים? האם נמצא בבדיקות? האם בוצע אק"ג? האם נעשה בירור? אניממליץ בחום לפנות לרופא לבירור של דופר מהיר.

07/04/2019 | 19:13 | מאת: דור

שלום דוקטור עשיתי אקו לב במנוחה שיצא תקין בדיקות דם,תריסיות,צילום חזה שתן טרופונין ועוד בדיקות כלליות תקינות ....איזה עשר אק"ג בזמן שהיה דופק 104 ועד 120 כולם יצאו קצב סינוס טכיקרדיה... אני אם עודף משקל של 12 ק"ג קצב לב ממוצע שלי הוא 88 , אני בן 30 בעבר עשיתי מלא ריצות לאחרונה לא... בחודשים האחרונים הרבה פעמים קצב הלב שלי עולה מ100 ועד 130 במנוחה ככה אפילו בישיבה שכיבה לא יודע מה לעשות הייתי אצל קרדיולוג מהקופה שאמר שאין לי כלום מה עושים כנגד התקפי הדופק המהיר האלו במנוחה? שאציין שכולם במקרה ניגשתי ישר לאק"ג היו מהירים אבל תקינים קצב סינוס, התחלתי עקב זה ליטול 0.5 קלונקס פעמיים ביום עקב גם לחצים בראש אציין שזה טיפה עוזר אבל הרבה פעמים הדופק המהיר במנוחה קורה. מה עושים ???

לקריאה נוספת והעמקה

ממשיכים בבירור. על מה מבוססת המלצה לקחת קלונקס? האם בוצע בירור נוסף, אני מתכוון- לא קרדיאלי. האם נבדקה בלוטת התריס? נשללו בעיות אנדוקריניות? לא חושב שאפשר לפטור את הבעיה בפורום

06/04/2019 | 14:04 | מאת: אבי גד

ד"ר נכבד! לאחר סגירת ASD גדול עי מתקן אמפלצר {מטריה} לפני 15 שנים הופיעו פרפורים ורפרופים די מוקדם בתדירות של 3-4 פעמים בשנה מטופל בכדורים שאלתי היא האם ניתן לבצע צריבה בנוכחות ההתקן שיש בחור בין העליות בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שאלה טובה. אבלציה לפרפור פרוזדורים מתבצעת בעיקר (או רק) בעליה השמאלית ויש צורך לעבור מעליה ימנית לשם. בד"כ זה מתבצע ע"י דקירה במחיצה בין העליות. במידה וקיים מתקן במחיצה כגון אחרי דגירת ASD ישנה בעיה טכנית. יש גישות, לא קל, אבל בידיים מנוסות ניתן לנסות לעבור לצד שמאל.

07/04/2019 | 21:12 | מאת: אבי גד

אז אפשר להבין מתשובתך אדוני> שעדיף ניתוח כי הבנתי שיש סיכון רב בצריבה

1. לא דיברנו על סיכונים בכלל. דיברנו על מורכבות. 2. על איזה ניתוח מדברים?

09/04/2019 | 21:17 | מאת: אבי גד

דר נכבד: מצטער על חוסר ההבנה שלי אני מתכוון על ניתוח מבוך MAZE האם זה מקובל כאשר האופציות האחרות פחות יעילות בתודה על סבלנותך

אפשר לעשות גם ניתוח

05/04/2019 | 17:56 | מאת: קלימו

שלום רב דוקטור אני יודע שיש המון בדיקות לב כגון: הולטר,אק"ג,אקו,ארגומטריה,מיפוי לב,צילום חזה,mri לב ועוד. ברור לי שכול בדיקה והבדיקה שלה ושכול בדיקה בודקת משהו אחר לגביי הלב אבל מסקרן אותי אם אתה צריך לגעת בבדיקות שציינתי מה הבדיקה שנותנת את תמונת מצב הלב הכי טוב (עוד פעם אני יודע שכול בדיקה היא שלעצמה) אבל מה הבדיקה שנותנת את תמונת מצבו ובריאותו של הלב ממה שציינתי. אודה לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

אין תשובה לשאלה הזאת. כל בדיקה ובדיקה מתבצעת לפי מצב הנבדקף, השאלות העומדות וכו'

04/04/2019 | 22:15 | מאת: בנימין

שלום אני בן 34 בריא הדופק שלי לרוב 84-88 במנוחה זה תקין ? חריג? מדאיג ? לא עוסק בספורט קצת עודף משקל.. כמובן שאם אני הולך טיפה או עושה דברים אז הדופק עובר גם ת100 110 ( לא מדבר על ריצה). בגדול מה אתה אומר על 84-88 ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא חריד ולא מדאיג

04/04/2019 | 21:42 | מאת: ארנון

שלום דוקטור מעניין אותי לדעת מה עדיף במנוחה דופק 84 או דופק 56 נניח במנוחה( הדוגמא של הדופק הנמוך תיקח בחשבון שאותו אחד לא ספורטאי בכלל ) אודה לתשובתך...כי מצד אחד 84 מעט גבוה במנוחה אומנם בנורמה ו56 זה מתחת ל60 שזה בריקרדיה.....( עוד פעם בהנחה שהדופק הנמוך לא כתוצאה מספורט) אודה לתשובתך מסקרן..

לקריאה נוספת והעמקה

אין כל כך "נורמות" לקצב במיוחד במנוחה. קצב משתנה לכל בן אדם. והוא שונה אצל אנשים.

04/04/2019 | 15:05 | מאת: אלון

שלום אני בן 33 אם אקו לב במנוחה נמצא לי תקין בדיקות דם שתן תריסיות הורמונים תקינות ועוד בדיקות תקינות והרבה פעמים במנוחה עדיין דופק שעובר ת100 ומגיע גם ל130 שהתברר כקצב סינוס טכיקרדיה במספר רב של אקג ללא הפרעות קצב או בעיות אחרות, עצם זה שהאקו במנוחה תקין מלמד שהלב תקין ? והדופק המהיר לא נובע מהלב ?

לקריאה נוספת והעמקה

דופק- נמוך, נורמלי או מהיר- נובע מלב פר הדגרה. אקו לב- בדיקה אמינה. במידה ויש ספיקות יש עוד בדיקות שניתן לבצע- הכל תלוי בהחלטות רפואיות.

04/04/2019 | 11:07 | מאת: אדיר

שלום דוקטור תראה אני סובל מפעימות מוקדמות שמגיעות בעיקר במצבים הבאים : מאמץ , חולי , התייבשות , קימה משכיבה לעמידה ושוב ריצות ומאמץ גופני בעיקר הבדיקות שלי יצאו תקינות חוץ מזה אבל עדיין משהו לא מסתדר לי , עושה רושם שכל פעם שקשה ללב שלי הפעימות המוקדמות מופיעות .. האם לדעתך זה מצביע על משהו? יש מקום לעוד בדיקות ? או שזה לא נראה לך חריג וזה יכול להיות במאמצים של הגוף גם בלב בריא תודה

לקריאה נוספת והעמקה

פעימות מוקדמות באופן כללי זאת הפרעת קצב לא מסוכנת ברוב המקרים. אני לא יכול לענות יותר מדויק על שאלה "האם לבצע עוד בדיקות". אין לי מוסג מה הבירור שכבר בוצע

03/04/2019 | 16:56 | מאת: ישראל

שלום דוקטור האם התייבשות יכולה להגביר פעימות מוקדמות ?

לקריאה נוספת והעמקה

מה הכוונה להתייבשות? עם ישנם שינויים במלחים בדם זה תיאורטי יכול להשפיע על הפרעות קצב.

03/04/2019 | 13:41 | מאת: אלונה ח.

שלום רב, בת 46 בטיפולי פוריות, מקבלת טיפול הורמונאלי. בתקופה האחרונה ישנן פעימות מוקדמות מרובות שמופיעות במהלך היום וזה נמשך כל היום. תחושה שהלב קופץ, שהדופק מורגש חזק, לעיתים בגרון, מתלווה לכך תחושה של מחנק/מועקה, אולי מהפחד. ללא תסמינים נוספים. בוצע הולטר ונאמר לי שתקין אך אני לא רגועה אם אילו התחושות לפני ההיריון מה יהיה אחר כך והאם אין נזק מצטבר ללב כתוצאה מכך? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

קודם כל השאלה - למה את חושבת שמדובר דווקא בפעימות מוקדמות. עם הולטר תקין- איך נעשתה האבחנה? במידה וכן מדובר בפעימות מודמות- מצב הוא לא מסוכן. בשינויים הורמונליים פעימות מוקדמות יכולות להופיע יותר- זה ידוע

04/04/2019 | 22:15 | מאת: אלונה ח.

תודה על התשובה, רופא בדק את תוצאות הקובץ שצירפתי ואמר שמדובר בפעימות מוקדמות.

שלום האם מי שנוטל קלונקס 0.5 בינתיים לשבוע שתי כדורים ביום לחרדות וכאלו, מותר לעשות ריצה פעילות גופנית מבחינת הלב וזה ? בכללי בן 30 בריא בדיקות דם ועוד בדיקות אחרות טובות.

לקריאה נוספת והעמקה

מותר

31/03/2019 | 13:48 | מאת: נחמה

שלום לרופא בת 74. סובלת מזה כ-15 שנה מפרפור פרוזדורים התקפי סימפטומתי. בערך 1-2 פעמים בשנה שמגיב להזלפת פרוקור. מקבלת באופן קבוע פרדקסה, טמבוקור ודיובאן מזה כ-10 שנים. לאחרונה נאמר לי ששילוב פרוקור וטמבוקור הוא מסוכן ויכול לגרום לדום לב האם נכון? ברצוני לבצע אבלציה. האם לדעתך פרוצדורה זו יכולה למנוע את התקפי הפרפור? האם מקובל לבצע אבלציה גם אם הפרפור הוא לא קבוע וקורה בהתקפות כפי שציינתי. מודה מראש על זמנך ותשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

1. שילוב של טמבוקור ופרוקור בצורה שאת מקבלת - רק בזמן האירועים, תחת השגחה- לא מסוכן עד כדי כך. 2. אבלציה עוזרת- לא לדעתי, אלא על סמך ספרות הרפאוית (גם מנסיון שלי). יש שיעורי הצלחה- כמו כל פעולה ברפואה אבלציה של פרפור פרוזדורים יעילה לא ב-100% 3. אבלציה מתבצעת לאנשים שאצלם פרפור התקפי לא פחות (אפילו יותר) מאשר במשרים של פרפור קבוע. יתרה מזאת יעילות של אבלציה בפרפור התקפי קצת יותר גבוהה מפרפור קבוע.

31/03/2019 | 00:25 | מאת: משה

שלום רב! אני בן 38. עברתי אבלציה לפני מספר חודש עקב ריבוי APB's. ההפרעות פחתו באופן משמעותי ביותר. מעט מאוד יש כיום. אבל הדופק שלי מאז הוא מהיר יותר עד כדי שמפריע לי ביומיום. הוא עלה מ- 65 ממוצע ל- 85 ממוצע. האם יכול להיות תוצאה של אחת התופעות לוואי של הפעולה עצמה? אם הבדיקות דם שלי בסדר כולן, מה ניתן לעשות (בגדול) אני מבקש. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

לא סביר שזה קשור לפעולה. דופק 85 זה תקין לחלוטין. בכל ספק מציע לפנות לרופא שביצע את האבליה- יתכן יש מקום לבדיקות נוספות

30/03/2019 | 13:47 | מאת: אבישי

שלום אני כנראה יעשה בדיקת אקו לב השאלה שלי אליך באקו לב במאמץ חוץ מהקטע של המאמץ אני יקבל את אותה בדיקה גם של אקו לב הרגיל במנוחה ? פלוס העניין של המאמץ ? אקו לב במאמץ זה הבדיקה גם של אקו לב במנוחה ? או שזה לא אותה בדיקה ? כי אני רוצה לעשות תאקו הרגיל לבדוק את מבנה הלב ושאר הדברים, ואז חשבתי לעשות כבר אקו במאמץ כי עושה ריצות ספורט השאלה אם במאמץ אני יקבל תאקו הרגיל גם שבודקים תמבנה לב וכו' תודה מראש על התשובה

לקריאה נוספת והעמקה

זה פורום של הפרעות קצב לב

29/03/2019 | 18:25 | מאת: הראל

שלום דוקטור אני בן 31 הרבה אקג שעשיתי לאחרונה והיו תקינים סינוס טכיקרדיה בדיקות דם טרופונין צילום חזה ועוד בדיקות תקינות פה אני לא יכול לשלוח אקג בגלל קובץ אבל שלחתי בפורום אחר קרדיולוג ראה תאקג אמר שהקצב סינוס תקין קצת מהיר ואמר ומעלה חשד לעיבוי של שריר הלב שיכל להגרם על ידי לחץ דם גבוה למשל מה זה אומר הממצא הזה ? מעלה חשד אומר שזה עיבוי ? ומה זה עיבוי? כי שהייתי בבית חולים שיחררו אותי אם האקג הזה אמרו שהוא תקין לא אמרו כלום בנושא מה עוד שטרופונין צילום חזה היו תקינים ... ואיזה בדיקה עושים לראות אם יש עיבוי או אין? אשמח לקבל תשובות על מה שרשמתי כאן בכללי..

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ להמשיך בדיון בפורום בו העלת את השאלה. מזכיר- זה פורופ של הפרעות קצב לב

שלום אני בן 29 מה התסמינים לאוטם שריר הלב התקף לב או הפרעת קצב לב המובהקים ??? הרבה פעמים בזמן האחרון היה לי לחץ בחזה דופק מהיר סחרחורות ועוד.. במספר פעמים בחודשים האחרונים אקג תקין סינוס טכיקרדיה טרופונין תקין צילום חזה תקין, בדיקות דם כלליות +כימיה + הורמונים tsh קטכולאמינים ועוד ועוד בדיקות ארגומטריה+הולטר+אקו תקין מלפני שנתיים שאלתי אליך מה הם התסמינים המובהקים לאוטם התקף? נניח: הזעה ? קוצר נשימה ? זה התסמינים של ממש? כי בכול התקופה הזאת שלכול הבדיקות ומה שחשתי לא היה לי הזעה,קוצר נשימה, בלבול. כן היה דופק מהיר לחץ בחזה שכאמור הכול נשלל. אשמח לפירוט מה הם התסמינים המובהקים. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

התסמינים הם שונים. זה כולל כול התסמינים שהזכרת ביחיד, בנםרד או בכל שילוב האפשרי. אין מוסג "תסמינים מובהקים". כל מקרה לגופו

28/03/2019 | 17:41 | מאת: דורון

שלום עשיתי את בדיקת טרופונין התוצאה :0.01 הערכי ייחוס 0.059 האם זה בסדר ?

לקריאה נוספת והעמקה

הערך בסדר. אבל צריך לשאול רופאים המפנים לבדיקה

27/03/2019 | 14:49 | מאת: גלעד

שלום דוקטור מה זה דום לב שהלב נעצר וזהו ? בהתקף לב הלב ממשיך לפעום לעומתו ? מה הההבדל בין שניהם ? איך מונעים את שתי הדברים ? כי לפעמים גם אנשים אם נתונים בריאים חוטפים התקף או דום לב ..... אשמח להסבר מלומד תודה גדולה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

קשה להבדיל בין המוסגים הלא רפואיים. כל פעם שמשתמשים במוסגים האלה מתכוונים למצבים שונים מבחינת הרפואה. בשפה מקצועית אין מוסגים האלה. בדרך כלל "דום לב" הכוונה להפרעות בקצב לב או הולכה חשמלית בלב שגורמים להפסקת פעילותו. ו"התקף" לב זה אוטם שריר הלב כתוצאה מחסימה בעורקי לב. לא צריך למנוע שום דבר מזה. צריך לחיות בריא. עם כל ההמלצות הידועות ומפורסמות: פעילות פיזית, אכילה נכונה וכו'. וכמובן בדיקות שיגרתיות רפואיות המומלצות ע"י רופאים.

26/03/2019 | 22:23 | מאת: אייל

שלום דוקטור ידוע שפעילות גופנית ככל שתיהיה היא פנטסטית לגוף זה מה שאומרים, אבל אני תוהה האם במהלך ריצה שמישהו עוסק בפעילות גופנית לא מסוכן נניח שבזמן ריצה הדופק נשאר גבוה ? הרי ככול שרצים בעצימות נמוכה בינונית גבוה הדופק עובד מהר בכול מצב.. זה לא מסוכן ? כי אומרים שפעילות גופנית עושה טוב ללב ולגוף ומצד שני הלב פועם מהר, דופק בפעילות גופנית יכול ליהות 150-170 ואפילו יותר אז איך בידיוק היא טובה? אם הלב עובד במהירות..... הייתי שמח להסבר

לקריאה נוספת והעמקה

עליה של דופק במאמץ- דבר תקין ולא מסוכן.

26/03/2019 | 13:17 | מאת: פיני

שלום עד כמה הבדיקה אמינה ? עד כמה היא שוללת אירוע לב מסויים? כי תמיד עושים תבדיקה הזאת ככלי עזר לאבחנה ראשונה שיש תלונות של כאבים בחזה ועוד....

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקה אמינה עם הגבלות כמו כל בדיקה אחרת. מציע להפנות את השאלה לפורום המתאים

25/03/2019 | 20:56 | מאת: ענבל

אמי בת 72 עברה לפני כשבועיים ניתוח מעקפים,מספר ימים אחרי הניתוח עברה החייאה מלאה במחלקת האשפוז ,שבה לטיפול נמרץ,התייצבה וכבר שוחררה לביתה. היא סבלה מדופק מהיר (פרפור פרוזגורים ) ויוצבה באמצעות פרוקור (שכלל ארוע ברדיקרדיה). בשחרור הנחו אותנו לטיםול תרופתי חדש גם פרדקסה 3 כדורים 200מ"ג ליום וגם פרוקור 150 מ"ג (גם תרופה חדשה ) הרוקח אמר לי שהשילוב הבין תרופתי בין שתי התרופות האלו הוא בעייתי. אשמח לתשובנ דחופה בעניין. אגב מטופלת בתרופות נוספות לסכרת ול.ד. מצב רשימה

לקריאה נוספת והעמקה

1. בשל מורכבות המקרה ממליץ בחום להפנות את השאלות לרופאים המטפלים (משפחה, מנתח, קרדיולוג) 2. באופן כללי ניתן לתת פרוקור יחד עם פרדקסה. שילוב מקובל, הרבה חולים מקבלים. 3. בשאלה צוינו מינונים ממש לא נכונים. אני מניח שזאת טעות בכתיבה, אבל שוב מדגיש חשיבות דיון עם האופאים המטפלים (ןלא עם הרוקח)

29/03/2019 | 22:08 | מאת: ענבל

תודה דוקטור ,קבענו תור לקדריולוג לעוד שבןעיים . זה המינונים פרדקסה 150 מ"ג 1× פעמיים ביום פרוקור 200 מ"ג 1×3 פעמים ביום

21/03/2019 | 21:38 | מאת: לוסיאנה

היי, אני בת 24, בריאה בד"כ בלי היסטוריה של מחלות לב במשפחה. לא שותה לא מעשנת, אוכלת בריא ועושה ספורט. לפני כשנתיים התחלתי לקום מהשינה בעקבות דופק מהיר. זה היה קורה לי פעם בחודש בערך, לא ייחסתי לזה חשיבות אבל זה היה מלחיץ. לפני כחודשיים החלטתי שאני רוצה לבדוק את זה ועשיתי הולטר לב, במהלך הבדיקה לא קרה שהדופק שלי היה מהיר אלא תקין. בשבוע האחרון אני סובלת מדופק מהיר כל לילה, וגם הרבה פעמים במהלך היום. אני בהיסטריה ואני לא מסוגלת לתפקד מאז! הלכתי לקרדיולוג נוסף לפני יומיים, עשו לי אקג, עשיתי בדיקת דם כולל בלוטת התריס והכל יצא תקין. הקרדיולוג נתן לי הפניה ללופ רקורדר אבל עד שאקבל את המכשיר ייקח זמן ואני בינתיים לא מצליחה לתפקד בגלל פחד עז מהנושא.אני בחרדה עצומה ומדי פעם היו לי כאבים בחזה, לא משהו בלתי נסבל אבל אני לחוצה מכל התסמינים האלה יחד. האם יש סיבה לדאגה???!

לקריאה נוספת והעמקה

שכחתי לציין שבבדיקת ההולטר שעשיתי (48 שעות ) לא רק הדופק היה תקין אלא בכללי כל הממצאים יצאו תקינים והקרדיולוגית שלי אמרה שהכל בסדר....

Loop recorder ניתן לקבל מהר. במידה ויד כה בדיקות תקינות - אני מניח שמצב לא מסוכן. אולי יהיה צורך בבירור נוסף כמו אקו לב וכו'

21/03/2019 | 19:53 | מאת: צרלי

שלום , בן 27 בריא בד"כ . נוטל כ5 שנים ציפרלקס עקב הפרעת חרדה. לאחר שאני מרגיש מדי פעם "קפיצות בחזה " ביצעתי הולטר. תוצאות: קצב בסיסי -סינוס מינימלי 54 (בזמן שינה) מקסימלי (185 בזמן ספורט) ממוצע - 87 הפרעות חדריות - מעטים בודדים הפרעות על חדריות- ללא הפרעות הולכה- לא שינוי ST - לא. האם הבדיקה יחסית תקינה ואפשר להרגע? בנוסף מנסה לחזור לכושר. האם הדופק 185 במאמץ תקין? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

1. יש לחזור עם תוצאות בדיקה לרופא שהפנה לבדיקה (בכלל ובמקרה הזה גם) 2. דופק 185 במאמץ בגילך תקין

21/03/2019 | 19:36 | מאת: לולה

בת 37 בריאה בדרך כלל , לאחר לידה שניה. נשלחתי לעשות אקו כי בילדותי חליתי בלוקמיה וקיבלתי אדריאמצין . אשמח לדעת אם האקו בסדר תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

פורום של הפראות קצב (להזכירך). מציע לפנות לרופא המשפחה ורופא שהפנה לבדיקה

20/03/2019 | 14:32 | מאת: עידו

שלום עשיתי מספר אקג לאחרונה שהתגלו כסינוס טכיקרדיה זה אומר שהלב תקין ? כי הדופק היה מעל 100 ואני יודע שמעל 100 זה לא נחשב תקין. לא נמצאה סיבה למה הדופק מהיר נשלל אנמיה תריסיות ושאר הדברים הידועים בבדיקות שעשיתי. מה שכן אני אם עודף משקל קצת.. מה זה אומר אם נכתב לי סינוס טכיקרדיה מה זה מלמד על הלב מהאקג ?????

לקריאה נוספת והעמקה

Sinus tachycardia זה דופק תקין (ממקור תקין) מועץ. קצב יכול לעלות ממספר סיבות רגילות כגון מאמץ פיזי, נפשי, כאב וכו'. כמו כן קיימים מצבי בהם קצב עולה ללא סיבה ברורה. עודף משרל כן יכול להיות אחד המרכיבים

20/03/2019 | 12:27 | מאת: נועם

שלום רב דוקטור כשאני קם משכיבה לעמידה או שאני יושב הרבה זמן ואז קם אני מרגיש כאילו הלב שלי עובד קשה כדי להתרגל למצב העמידה וזה מקשה עלי ממש צריך כמה שניות עם עצמי כדי שיסתדר הלחץ האם זה תקין? זה יכול להצביע על בעיה כלשהי? *אני סובל מפעימות מוקדמות , ברגעים האלה אני מרגיש גם סוג של מחנק שמזכיר את התחושה בעת הפעימות המוקדמות.. אשמח לשמוע את דעתך ומה אתה ממליץ..

לקריאה נוספת והעמקה

מצב שפיר. יש אנשים שכך מגיבה המערכת הסימפטטית, שהיא גם אחראית על קצב לב, מגיבה לשינוי מצב הגוף.

20/03/2019 | 10:12 | מאת: יובל

שלום אני בן 31 בריא בכללי בחודשים האחרונים אירועים של דופק מעל 100 שהתגלו בעזרת האקג כסינוס טכיקרדיה, אין יתר תריסיות אין אנמיה בדיקות דם כימיה וספירה טובות בלי חריגה בדיקת שתן תקינה עודף משקל של 15 ק"ג צילום חזה תקין.... מה אומרים ערכי לחץ הדם האלו אני מביא נתונים של ערכים שיצאו לי בבדיקה אצל רופא במהלך השלושה חודשים האחרונים: 127/90 130/90 121/85 162/72 133/80 136/88

לקריאה נוספת והעמקה

מציע לשאול אצל רופא משפחה