פורום הפרעות קצב לב

הפורום יעסוק בבעיות השונות הקשורות באבחון ובטיפול בהפרעות קצב, כגון: הפרעות קצב על חדריות - SVT, הפרעות קצב עלייתיות - כגון פרפור ורפרוף פרוזדורים והפרעות קצב אחרות. אענה ככל שניתן על השאלות הקשורות בטיפול - הן תרופתי והן לא תרופתי. בנוסף, אענה על בעיות ושאלות הקשורות באבחנה של הפרעות קצב ושל סמפטומים הקשורים בהפרעות קצב, וכן בשאלות הנוגעות לקוצבי לב ודפיברילטור מושתל אוטומטי. אשתדל לתת מענה ספציפי לשאלות ככל שניתן אך התשובות בפורום אינן תחליף ליעוץ ובדיקה ע"י רופא המכיר ומטפל בחולה. הפורום יעסוק בבעיות הנוגעות במבוגרים בלבד.
446 הודעות
444 תשובות מומחה

מנהל פורום הפרעות קצב לב

23/04/2019 | 17:31 | מאת: ישי

שלום רב, אני בן 36, בריא בד"כ ולא נוטל תרופות באופן קבוע. הופניתי לבדיקות הולטר לב ל-48 שעות וכן אקו לב לאחר שהתלוננתי על תחושות של פלפיטציות וקצב לב לא סדיר. בדיקת האקו לב הייתה תקינה. אשמח מאוד להסבר על משמעות תוצאות בדיקת ההולטר. בתודה מראש! סיכום ממצאי הבדיקה יממה א' תחילת בדיקה: 09:58 סיום בדיקה: 10:51 סה“כ שעות: 0:0 24:55 הקצב הבסיסי: מהירות מינימלית: 58 מהירות מקסימאילית: 142 מהירות ממוצעת: 72 הפרעות קצב חדריות VPC’S: לא נצפו. הפרעות קצב על חדריות APC‘S: נצפו סה''כ 320 APC'S במשך הבדיקה. בפיזור לא הומוגני ביממה. הפרעות הולכה: לא נצפו. פעילות קוצב: שינויים משמעותיים בקטע st: לא נצפו. תלונות הנבדק: לא נצפו. הממצאים בהתאם לתלונות: הערות/סיכום: קצב סינוס. מהירות מינימלית - 51 פעימות לדקה, מהירות ממוצעת - 72 פעימות לדקה. נצפו קטעי SINUS TACHYCARDIA במהירות של עד 144 פעימות לדקה. APC's בכמות בינונית. בדיקה ראשונה מתוך 48 שעות. סיכום ממצאי הבדיקה יממה ב' תחילת בדיקה: 10:51 סיום בדיקה: 09:14 סה“כ שעות: 0:0 22:22 הקצב הבסיסי: קצב סינוס מהירות מינימלית: 48 מהירות מקסימאילית: 137 מהירות ממוצעת: 69 הפרעות קצב חדריות VPC’S: לא נצפו. הפרעות קצב על חדריות APC‘S: נצפו סה''כ 58 APC'S במשך הבדיקה. הפרעות הולכה: לא נצפו. פעילות קוצב: שינויים משמעותיים בקטע st: לא נצפו. תלונות הנבדק: לא נצפו. הממצאים בהתאם לתלונות: הערות/סיכום: קצב סינוס. מהירות מינימלית 48 פעימות לדקה, מהירות מקסימלית עד 137 פעימות לדקה, מהירות ממוצעת ביממת המעקב 69 פעימות לדקה. APC's בודדים. נצפו קטעי סינוס אריתמיה קלה עם מרווחי R-R עד 1.5 שניות. בדיקה שניה מתוך 48 שעות.

למעשה את המבקש יעוץ |ווירטואלי"? מזכיר- הפורום מיועד לשאלות כלליות ולא לצורך התיעצות.

28/04/2019 | 12:03 | מאת: ישי

האמת, ביקשתי הסבר על משמעות התוצאות, בעיקר כדי לדעת האם עלי להקדים הפגישה עם הקרדיולוג. אינני יודע האם זה נחשב ייעוץ. בכל מקרה תודה על תגובתך. קיבלתי תשובה בפורום אחר באתר.

האמת אני בדעה חד משמעית, שאם רופא מפנה לבדיקה, הוא מצפה לראות תוצאותה ולדון עם הנבדק על תוצאות. וזה מה שאני מצפה מהפציינטים שלי.

10/05/2019 | 22:46 | מאת: ישי

תודה על ההבהרה. אתה צודק. קבעתי תור עם הקרדיולוג כדי שיעבור על תוצאות הבדיקה עוד לפני שהבדיקה בוצעה. אני עדיין ממתין לאותו תור. מה ששאלתי כאן היה בנוסף ולא במקום.

22/04/2019 | 13:04 | מאת: ניצה

שלום בתי בת 18 וחיילת טרייה. מזה כשנה סובלת מהפרעות קצב ודופק לב מהיר מאוד. עשתה אקו לב-תקין א.ק.ג. לא נמצא ממצא חוברה למניטור במשך חודש והתגלו אירועי קצב מוגבר מאוד. נאמר לנו כי אין סיבה והלב נראה תקין. כרגע התחילה שירות כמדריכת כושר קרבי. היום חשה סחרחורת והתעלפה פעמיים ונמצא קצב לב מוגבר. אילו בדיקות צריך לעשות? האם צריך להטריד? אם מוטרדת מאוד

במידה ובדיקות היו תקינות סביר להניח המצב הןא לא מסוכן. התעלפות יתכן לא מסוכנת. מבחינת בדיקות הדרושות- יקבע ע"י רופאים

21/04/2019 | 16:23 | מאת: אור

דוקטור שלום אני בן 24 בדיקות שעברתי אקו לב : תקין הולטר : pvcs 3 ביממה בדיקת מאמץ : APCS בודדות הפעימות מגיעות בעיקר במאמץ של הגוף כמו ריצות , אם אני לא שותה מספיק וחולי כרגע אני חולה עם וירוס הצטננות וגרון השאלה שלי היא כזו , אני לא חווה כרגע פעימות מוקדמות אבל בעמידה מרגיש גירוי כזה בגרון שדי מפריע לי בנשימה לא יודע אם לקרוא לזה קוצר נשימה אבל תחושה כאילו כל רגע עומדת להגיע פעימה מוקדמת אבל זה לא קורה .. בשכיבה התחושה נרגעת.. מקשה עלי ממש , שיעול עוזר טיפה .. התחושה שאני מתאר מוכרת? אם כן זה נורמלי ולא מסוכן? יש טיפול שיכול להקל על התחושה הזו? והכי חשוב , זה בכלל קשור לפעימות המוקדמות ?

ממש לא בטוח שאחד קשור לשיני. מציע לפנות לרופא משפחה

21/04/2019 | 10:26 | מאת: ירדן

לפני שלושה חודשים עשיתי הולטר, אקג, אקו לב. יצא תקין . כבר שמונה שנים אני מרגישה פעימות נוספות, לפעמים פעימה אחת חזקה בבית החזה, לפעמים בגרון תחושה של דופק לא סדיר . אני סובלת מחרדות וממוקדת בדופק הלב. בהריון אני מרגישה את התופעה בערך פעמיים ביום ובעיקר לאחר אוכל . התופעה התגברה בהריון. האם זה מעיד על בעיה מסוכנת? בהתחשב בכך שלפני שלושה חודשים עברתי בירור מקיף של הלב שיצא תקין. אשמח למידע בנושא.

אם מדובר בפעימות מוקדמות (אני מניח שכן אבל כמובן לא יכול להיות בטוח רק על סמך השאלה שלך)... פעימות מוקדמות ברוב מקרים - לא הפרעת קצב מסוכנת. יתכן ב-8 שנים כבר דיברת עם הרופאים ואני יוצא מהנחה שנמצא מצב לב תקין. בהריון כמות פעימות המוקדמות יכולה לעלות וזה בפני עצמו לא מעיד על בעיה מסוכנת

14/04/2019 | 11:39 | מאת: ZACK

לפני מספר חודשים אישתי החלה להרגיש חולשה כללית בעיקר בערב לאחר מקלחת , המצב החמיר והחולשה הייתה גם בשעות היום. בזמן החולשה הזאת יש לציין שהיא לא נטלה תרופות פרט לפה ושם כאבי ראש. בשלב מסויים החלה לאבד הכרה ולהתעלף וזה קרה מספר פעמים בשעות הערב לאו דווקא לאחר מקלחת. אחד מהמקרים היה אובדן הכרה , רעד בלסת , כאילו שננעלה ולא יכלה לדבר (אך דיברה בקושי רב) , נאלצנו להזמין אמבולנס כי חשבנו שזה התקף לב בעבר אישתי נתבקשה לעשות בדיקת מאמץ ונכשלה , הרופאים המליצו בשלב מסויים להתקין לופ ריקורדר (LOOP RECORDE) עד שהגיע זמן ההשתלה של המכשיר נתנו לה כדור מטרופולול , 100 - 50 - 25 מ"ג אני אישית שמתי לב שהכדור גורם לה יותר חולשה במיוחד במינון הגבוה. הכדור ניתן על ידי הקרדיולוג שלה בגלל לחץ דם גבוה ודופק מהיר. כרגע היא לא לוקחת את הכדור עד שיחליטו מה גורם לה להתעלפויות... לפני מספר ימים (עוד שלקחה את המטרופולול - 50 מ"ג ביום) היא איבדה את ההכרה בעבודה וקרסה , פעלנו כפי שאמרו לנו ולחצנו על הכפתור של הלופ ריקורדר שינעל את הקובץ הגענו למיון , הורידו את המידע מהלופ והתוצאות היו נורמאליות פרט לדופק מאוד מהיר - מעל 100. אישפזו אותה להמשך בדיקות מאחר והיה הפעם חשש ל סטרוק , או לפחות ל TIA עברה סדרת בדיקות מקיפות , כולל סוכר 5.7 , דם , שתן , MRI , CT , בדיקות לב , צוואר ועוד , כל הבדיקות יצאו תקינות ולא היו סימני התקף , סטרוק או TIA הדבר היחיד שמצאו זה חסימה מינימלית בעורק ימני ושמאלי אך המליצו רק לקחת אספירין 81 מ"ג ביום. במהלך האישפוז - שזה מה שהוביל לבדיקות סטרוק שמנו לב לחיוך שהוא רק בצד אחד , קושי בהליכה בגלל "כובד" של רגל שמאל וקושי בהפעלת יד שמאל בדיקה ניורולוגית פשוטה כמו לעצום עיניים ולגעת בקצה האף עם יד ימין עברה בהצלחה ומה כאשר ניסתה לעשות זאת עם יד שמאל גם לקח יותר זמן וגם האצבעות היו מכופפות יותר , איטיות יותר אך הצליחה לגעת בקצה האף זהו היום השני שלה בבית ובינתיים אנו לא רואים איזה שהוא שינוי (ולא ידוע אם צריך לראות שינוי) במה שקשור לצד השמאלי של הגוף שלה , שמתי לב שהחיוך עדיין נוטה רק ימינה ולא סימטרי לשני הצדדים. הרופאים אומרים שזה יעבור מאחר ואין נזק מוחי שניתן לראות בסיטי או ב MRI הרופא המטפל שלה דורש לגשת לרופא נורולוג , רציתי לוודא שזה לא עוד בזבוז זמן ואולי יש כיוון אחר , לקבל חוות דעת נוספת. יש לציין שמהרגע שהפסיקו לה את המטרופולול היא מרגישה קצת יותר טוב , ללא ספק הכדור הזה גרם לה לתופעות לוואי חזקות וייתכן שגם להתעלפויות. השאלה שלי , האם יש באמת צורך לגשת לנורולוג ? האם היד הרדומה , הרגל הכבדה והחיוך היפה של אישתי יחזור להיות כפי שהיה לפני , במידה והיה אירוע מוחי לא הייתי שואל את השאלה הזאת בטח שלא בשלב הזה אך מאחר ולא היה אירוע או TIA וכל התוצאות תקינות האם באמת זה עניין של כמה שבועות כפי שהרופאים אומרים לנו פה שהכל יחזור ? אנו ממש חסרי אונים ולא יודעים מה לעשות , באמת תודה על תגובתך. אם יש צורך בגישה לתיק האשפוז האחרון שלה אני אוכל להעביר במייל כולל MRI האם להמשיך עם קרדיולוג ? ללכת לניורולוג? לא בטוחים מה לעשות. תודה מראש.

14/04/2019 | 11:42 | מאת: ZACK

קובץ

14/04/2019 | 11:46 | מאת: ZACK

שחכתי לציין שעברה צינתור שנה שעברה אך ללא תוצאות!

מזכיר שזאת לא מרפאה, אפילו ווירטואלית. זה פורום לשאלות כלליות. כדי לקבל תשובות מושכלות יש לגשת לרופא משפחה, רופא מומחה לפי הצורך עם כל הנתונים. רני כן חושב שחשוב לבוא לנוירולוג בהקדם.

12/04/2019 | 17:16 | מאת: שירן

שלום, אני צריכה בעוד כמה ימים לעבור אבלציה להפרעות קצב מרובות מסוג pvc, קראתי שרישום ההפרעות הן ממקוראפיקרדיאלי או cusps, לפי בדיקתי בגוגל במידה והן ממקור אפיקרדיאלי לא ניתן להגיע אליהן מתוך הלב אלא צריך להגיע מבחוץ הרופא שלי אמר לי שהצנתר נכנס מהמפשעה והחלתי ממש להילחץ שלא יכנס מבחוץ האם לדעתך ניתן לבצע את הפעולה בדרך הרגילה?

אין לי דעה ולא יכולה להיות. במידה ורופא המפנה לפעולה חושב שמדובר במקור אפיקרדיאלי (שזה מצד החיצוני של שריר הלב) - לא ניתן לבצע אבלציה ב"דרך רגילה", ז"א דרך הוורידים ו/או עורקים של הרגל (מפנים הלב). חשוב לציין ואף על פי אק"ג עולה חשד למקור אפיקרדיאלי: 1. לא תמיד אפשר להוציא מסכנה חד משמעית על בסיס אק"ג. לא לשכוח שצוינה אפשרות שמדובר במקור באבי העורקים (cusps) 2. אפילו אם כך, ישנה גישה מקובלת שאומרת- קודם נבצע פעולה "רגילה" ובמידה וכן מתגלה במהלך הפעולה שהמקור הוא אפיקרדיאלי- מתכננים פעולה נוספת בגישה אחרת.

מציע לעלות כל התשובות והספיקות לפני הרופא המפנה והרופא המבצע את הפעולה

09/04/2019 | 19:32 | מאת: רונן

שלום אני בן 31 עודף משקל 14 ק"ג 1.70 שוקל 86 בדיקות דם תריסיות אקו אק"ג ועוד בדיקות תקינות הרבה פעמים סינוס טכיקרדיה של 100 עד 120 שיצאו קצב סינוס . קצת בסטרס... שאלתי אליך אני בודק הרבה תדופק והדופק במנוחה הממוצע הוא 84 88 92 זה מסוכן תקין? קצת נרתע מזה זה לא שזה מציק מבחינת הרגשה אלא בראש מזה שזה יחסית גבוה. עכשיו התחלתי קצת הליכות ואוכל בריא להוריד משקל.. מה דעתך על הדופק במנוחה הזה...??? אציין שאם אני הולך טיפה וכאלו אז הדופק גם 100 ו110 ויותר....אודה לתשובתך...

דופק כזה במנוחה- לא מסוכן. התחלת בדרך נכונה- תמשיך. במידה ותקפיד, תראה איך הדופק ירד - גם במנוחה, גם בפעילות

07/04/2019 | 19:42 | מאת: עודד

שלום האם מי שהדופק הבסיסי שלו הוא 90 אני בן 34 הרבה פעמים הדופק מגיע מ100 עד 130 לא נרשמו הפרעות קצב שעשיתי בדיקות בגדול בריא מותר לו להתחיל פעילות גופנית ריצה ? אם דפקים כאלו גבוהים ?

באופן כללי דופק גבוה לא מונע פעילות ספורט. אבל. לא ברור לי מה זה "הדופק מגיע ל-100-130). באיזה תנאים? האם נמצא בבדיקות? האם בוצע אק"ג? האם נעשה בירור? אניממליץ בחום לפנות לרופא לבירור של דופר מהיר.

07/04/2019 | 19:13 | מאת: דור

שלום דוקטור עשיתי אקו לב במנוחה שיצא תקין בדיקות דם,תריסיות,צילום חזה שתן טרופונין ועוד בדיקות כלליות תקינות ....איזה עשר אק"ג בזמן שהיה דופק 104 ועד 120 כולם יצאו קצב סינוס טכיקרדיה... אני אם עודף משקל של 12 ק"ג קצב לב ממוצע שלי הוא 88 , אני בן 30 בעבר עשיתי מלא ריצות לאחרונה לא... בחודשים האחרונים הרבה פעמים קצב הלב שלי עולה מ100 ועד 130 במנוחה ככה אפילו בישיבה שכיבה לא יודע מה לעשות הייתי אצל קרדיולוג מהקופה שאמר שאין לי כלום מה עושים כנגד התקפי הדופק המהיר האלו במנוחה? שאציין שכולם במקרה ניגשתי ישר לאק"ג היו מהירים אבל תקינים קצב סינוס, התחלתי עקב זה ליטול 0.5 קלונקס פעמיים ביום עקב גם לחצים בראש אציין שזה טיפה עוזר אבל הרבה פעמים הדופק המהיר במנוחה קורה. מה עושים ???

ממשיכים בבירור. על מה מבוססת המלצה לקחת קלונקס? האם בוצע בירור נוסף, אני מתכוון- לא קרדיאלי. האם נבדקה בלוטת התריס? נשללו בעיות אנדוקריניות? לא חושב שאפשר לפטור את הבעיה בפורום

06/04/2019 | 14:04 | מאת: אבי גד

ד"ר נכבד! לאחר סגירת ASD גדול עי מתקן אמפלצר {מטריה} לפני 15 שנים הופיעו פרפורים ורפרופים די מוקדם בתדירות של 3-4 פעמים בשנה מטופל בכדורים שאלתי היא האם ניתן לבצע צריבה בנוכחות ההתקן שיש בחור בין העליות בתודה מראש

שאלה טובה. אבלציה לפרפור פרוזדורים מתבצעת בעיקר (או רק) בעליה השמאלית ויש צורך לעבור מעליה ימנית לשם. בד"כ זה מתבצע ע"י דקירה במחיצה בין העליות. במידה וקיים מתקן במחיצה כגון אחרי דגירת ASD ישנה בעיה טכנית. יש גישות, לא קל, אבל בידיים מנוסות ניתן לנסות לעבור לצד שמאל.

07/04/2019 | 21:12 | מאת: אבי גד

אז אפשר להבין מתשובתך אדוני> שעדיף ניתוח כי הבנתי שיש סיכון רב בצריבה

1. לא דיברנו על סיכונים בכלל. דיברנו על מורכבות. 2. על איזה ניתוח מדברים?

09/04/2019 | 21:17 | מאת: אבי גד

דר נכבד: מצטער על חוסר ההבנה שלי אני מתכוון על ניתוח מבוך MAZE האם זה מקובל כאשר האופציות האחרות פחות יעילות בתודה על סבלנותך

אפשר לעשות גם ניתוח

05/04/2019 | 17:56 | מאת: קלימו

שלום רב דוקטור אני יודע שיש המון בדיקות לב כגון: הולטר,אק"ג,אקו,ארגומטריה,מיפוי לב,צילום חזה,mri לב ועוד. ברור לי שכול בדיקה והבדיקה שלה ושכול בדיקה בודקת משהו אחר לגביי הלב אבל מסקרן אותי אם אתה צריך לגעת בבדיקות שציינתי מה הבדיקה שנותנת את תמונת מצב הלב הכי טוב (עוד פעם אני יודע שכול בדיקה היא שלעצמה) אבל מה הבדיקה שנותנת את תמונת מצבו ובריאותו של הלב ממה שציינתי. אודה לתשובתך

אין תשובה לשאלה הזאת. כל בדיקה ובדיקה מתבצעת לפי מצב הנבדקף, השאלות העומדות וכו'

04/04/2019 | 22:15 | מאת: בנימין

שלום אני בן 34 בריא הדופק שלי לרוב 84-88 במנוחה זה תקין ? חריג? מדאיג ? לא עוסק בספורט קצת עודף משקל.. כמובן שאם אני הולך טיפה או עושה דברים אז הדופק עובר גם ת100 110 ( לא מדבר על ריצה). בגדול מה אתה אומר על 84-88 ?

לא חריד ולא מדאיג

04/04/2019 | 21:42 | מאת: ארנון

שלום דוקטור מעניין אותי לדעת מה עדיף במנוחה דופק 84 או דופק 56 נניח במנוחה( הדוגמא של הדופק הנמוך תיקח בחשבון שאותו אחד לא ספורטאי בכלל ) אודה לתשובתך...כי מצד אחד 84 מעט גבוה במנוחה אומנם בנורמה ו56 זה מתחת ל60 שזה בריקרדיה.....( עוד פעם בהנחה שהדופק הנמוך לא כתוצאה מספורט) אודה לתשובתך מסקרן..

אין כל כך "נורמות" לקצב במיוחד במנוחה. קצב משתנה לכל בן אדם. והוא שונה אצל אנשים.

04/04/2019 | 15:05 | מאת: אלון

שלום אני בן 33 אם אקו לב במנוחה נמצא לי תקין בדיקות דם שתן תריסיות הורמונים תקינות ועוד בדיקות תקינות והרבה פעמים במנוחה עדיין דופק שעובר ת100 ומגיע גם ל130 שהתברר כקצב סינוס טכיקרדיה במספר רב של אקג ללא הפרעות קצב או בעיות אחרות, עצם זה שהאקו במנוחה תקין מלמד שהלב תקין ? והדופק המהיר לא נובע מהלב ?

דופק- נמוך, נורמלי או מהיר- נובע מלב פר הדגרה. אקו לב- בדיקה אמינה. במידה ויש ספיקות יש עוד בדיקות שניתן לבצע- הכל תלוי בהחלטות רפואיות.

04/04/2019 | 11:07 | מאת: אדיר

שלום דוקטור תראה אני סובל מפעימות מוקדמות שמגיעות בעיקר במצבים הבאים : מאמץ , חולי , התייבשות , קימה משכיבה לעמידה ושוב ריצות ומאמץ גופני בעיקר הבדיקות שלי יצאו תקינות חוץ מזה אבל עדיין משהו לא מסתדר לי , עושה רושם שכל פעם שקשה ללב שלי הפעימות המוקדמות מופיעות .. האם לדעתך זה מצביע על משהו? יש מקום לעוד בדיקות ? או שזה לא נראה לך חריג וזה יכול להיות במאמצים של הגוף גם בלב בריא תודה

פעימות מוקדמות באופן כללי זאת הפרעת קצב לא מסוכנת ברוב המקרים. אני לא יכול לענות יותר מדויק על שאלה "האם לבצע עוד בדיקות". אין לי מוסג מה הבירור שכבר בוצע

03/04/2019 | 16:56 | מאת: ישראל

שלום דוקטור האם התייבשות יכולה להגביר פעימות מוקדמות ?

מה הכוונה להתייבשות? עם ישנם שינויים במלחים בדם זה תיאורטי יכול להשפיע על הפרעות קצב.

03/04/2019 | 13:41 | מאת: אלונה ח.

שלום רב, בת 46 בטיפולי פוריות, מקבלת טיפול הורמונאלי. בתקופה האחרונה ישנן פעימות מוקדמות מרובות שמופיעות במהלך היום וזה נמשך כל היום. תחושה שהלב קופץ, שהדופק מורגש חזק, לעיתים בגרון, מתלווה לכך תחושה של מחנק/מועקה, אולי מהפחד. ללא תסמינים נוספים. בוצע הולטר ונאמר לי שתקין אך אני לא רגועה אם אילו התחושות לפני ההיריון מה יהיה אחר כך והאם אין נזק מצטבר ללב כתוצאה מכך? תודה מראש!

קודם כל השאלה - למה את חושבת שמדובר דווקא בפעימות מוקדמות. עם הולטר תקין- איך נעשתה האבחנה? במידה וכן מדובר בפעימות מודמות- מצב הוא לא מסוכן. בשינויים הורמונליים פעימות מוקדמות יכולות להופיע יותר- זה ידוע

04/04/2019 | 22:15 | מאת: אלונה ח.

תודה על התשובה, רופא בדק את תוצאות הקובץ שצירפתי ואמר שמדובר בפעימות מוקדמות.

01/04/2019 | 15:27 | מאת: יוסי

שלום האם מי שנוטל קלונקס 0.5 בינתיים לשבוע שתי כדורים ביום לחרדות וכאלו, מותר לעשות ריצה פעילות גופנית מבחינת הלב וזה ? בכללי בן 30 בריא בדיקות דם ועוד בדיקות אחרות טובות.

מותר

31/03/2019 | 13:48 | מאת: נחמה

שלום לרופא בת 74. סובלת מזה כ-15 שנה מפרפור פרוזדורים התקפי סימפטומתי. בערך 1-2 פעמים בשנה שמגיב להזלפת פרוקור. מקבלת באופן קבוע פרדקסה, טמבוקור ודיובאן מזה כ-10 שנים. לאחרונה נאמר לי ששילוב פרוקור וטמבוקור הוא מסוכן ויכול לגרום לדום לב האם נכון? ברצוני לבצע אבלציה. האם לדעתך פרוצדורה זו יכולה למנוע את התקפי הפרפור? האם מקובל לבצע אבלציה גם אם הפרפור הוא לא קבוע וקורה בהתקפות כפי שציינתי. מודה מראש על זמנך ותשובתך.

1. שילוב של טמבוקור ופרוקור בצורה שאת מקבלת - רק בזמן האירועים, תחת השגחה- לא מסוכן עד כדי כך. 2. אבלציה עוזרת- לא לדעתי, אלא על סמך ספרות הרפאוית (גם מנסיון שלי). יש שיעורי הצלחה- כמו כל פעולה ברפואה אבלציה של פרפור פרוזדורים יעילה לא ב-100% 3. אבלציה מתבצעת לאנשים שאצלם פרפור התקפי לא פחות (אפילו יותר) מאשר במשרים של פרפור קבוע. יתרה מזאת יעילות של אבלציה בפרפור התקפי קצת יותר גבוהה מפרפור קבוע.

31/03/2019 | 00:25 | מאת: משה

שלום רב! אני בן 38. עברתי אבלציה לפני מספר חודש עקב ריבוי APB's. ההפרעות פחתו באופן משמעותי ביותר. מעט מאוד יש כיום. אבל הדופק שלי מאז הוא מהיר יותר עד כדי שמפריע לי ביומיום. הוא עלה מ- 65 ממוצע ל- 85 ממוצע. האם יכול להיות תוצאה של אחת התופעות לוואי של הפעולה עצמה? אם הבדיקות דם שלי בסדר כולן, מה ניתן לעשות (בגדול) אני מבקש. תודה!

לא סביר שזה קשור לפעולה. דופק 85 זה תקין לחלוטין. בכל ספק מציע לפנות לרופא שביצע את האבליה- יתכן יש מקום לבדיקות נוספות

30/03/2019 | 13:47 | מאת: אבישי

שלום אני כנראה יעשה בדיקת אקו לב השאלה שלי אליך באקו לב במאמץ חוץ מהקטע של המאמץ אני יקבל את אותה בדיקה גם של אקו לב הרגיל במנוחה ? פלוס העניין של המאמץ ? אקו לב במאמץ זה הבדיקה גם של אקו לב במנוחה ? או שזה לא אותה בדיקה ? כי אני רוצה לעשות תאקו הרגיל לבדוק את מבנה הלב ושאר הדברים, ואז חשבתי לעשות כבר אקו במאמץ כי עושה ריצות ספורט השאלה אם במאמץ אני יקבל תאקו הרגיל גם שבודקים תמבנה לב וכו' תודה מראש על התשובה

זה פורום של הפרעות קצב לב

29/03/2019 | 18:25 | מאת: הראל

שלום דוקטור אני בן 31 הרבה אקג שעשיתי לאחרונה והיו תקינים סינוס טכיקרדיה בדיקות דם טרופונין צילום חזה ועוד בדיקות תקינות פה אני לא יכול לשלוח אקג בגלל קובץ אבל שלחתי בפורום אחר קרדיולוג ראה תאקג אמר שהקצב סינוס תקין קצת מהיר ואמר ומעלה חשד לעיבוי של שריר הלב שיכל להגרם על ידי לחץ דם גבוה למשל מה זה אומר הממצא הזה ? מעלה חשד אומר שזה עיבוי ? ומה זה עיבוי? כי שהייתי בבית חולים שיחררו אותי אם האקג הזה אמרו שהוא תקין לא אמרו כלום בנושא מה עוד שטרופונין צילום חזה היו תקינים ... ואיזה בדיקה עושים לראות אם יש עיבוי או אין? אשמח לקבל תשובות על מה שרשמתי כאן בכללי..

ממליץ להמשיך בדיון בפורום בו העלת את השאלה. מזכיר- זה פורופ של הפרעות קצב לב

שלום אני בן 29 מה התסמינים לאוטם שריר הלב התקף לב או הפרעת קצב לב המובהקים ??? הרבה פעמים בזמן האחרון היה לי לחץ בחזה דופק מהיר סחרחורות ועוד.. במספר פעמים בחודשים האחרונים אקג תקין סינוס טכיקרדיה טרופונין תקין צילום חזה תקין, בדיקות דם כלליות +כימיה + הורמונים tsh קטכולאמינים ועוד ועוד בדיקות ארגומטריה+הולטר+אקו תקין מלפני שנתיים שאלתי אליך מה הם התסמינים המובהקים לאוטם התקף? נניח: הזעה ? קוצר נשימה ? זה התסמינים של ממש? כי בכול התקופה הזאת שלכול הבדיקות ומה שחשתי לא היה לי הזעה,קוצר נשימה, בלבול. כן היה דופק מהיר לחץ בחזה שכאמור הכול נשלל. אשמח לפירוט מה הם התסמינים המובהקים. תודה מראש

התסמינים הם שונים. זה כולל כול התסמינים שהזכרת ביחיד, בנםרד או בכל שילוב האפשרי. אין מוסג "תסמינים מובהקים". כל מקרה לגופו

28/03/2019 | 17:41 | מאת: דורון

שלום עשיתי את בדיקת טרופונין התוצאה :0.01 הערכי ייחוס 0.059 האם זה בסדר ?

הערך בסדר. אבל צריך לשאול רופאים המפנים לבדיקה

27/03/2019 | 14:49 | מאת: גלעד

שלום דוקטור מה זה דום לב שהלב נעצר וזהו ? בהתקף לב הלב ממשיך לפעום לעומתו ? מה הההבדל בין שניהם ? איך מונעים את שתי הדברים ? כי לפעמים גם אנשים אם נתונים בריאים חוטפים התקף או דום לב ..... אשמח להסבר מלומד תודה גדולה מראש

קשה להבדיל בין המוסגים הלא רפואיים. כל פעם שמשתמשים במוסגים האלה מתכוונים למצבים שונים מבחינת הרפואה. בשפה מקצועית אין מוסגים האלה. בדרך כלל "דום לב" הכוונה להפרעות בקצב לב או הולכה חשמלית בלב שגורמים להפסקת פעילותו. ו"התקף" לב זה אוטם שריר הלב כתוצאה מחסימה בעורקי לב. לא צריך למנוע שום דבר מזה. צריך לחיות בריא. עם כל ההמלצות הידועות ומפורסמות: פעילות פיזית, אכילה נכונה וכו'. וכמובן בדיקות שיגרתיות רפואיות המומלצות ע"י רופאים.

26/03/2019 | 22:23 | מאת: אייל

שלום דוקטור ידוע שפעילות גופנית ככל שתיהיה היא פנטסטית לגוף זה מה שאומרים, אבל אני תוהה האם במהלך ריצה שמישהו עוסק בפעילות גופנית לא מסוכן נניח שבזמן ריצה הדופק נשאר גבוה ? הרי ככול שרצים בעצימות נמוכה בינונית גבוה הדופק עובד מהר בכול מצב.. זה לא מסוכן ? כי אומרים שפעילות גופנית עושה טוב ללב ולגוף ומצד שני הלב פועם מהר, דופק בפעילות גופנית יכול ליהות 150-170 ואפילו יותר אז איך בידיוק היא טובה? אם הלב עובד במהירות..... הייתי שמח להסבר

עליה של דופק במאמץ- דבר תקין ולא מסוכן.

26/03/2019 | 13:17 | מאת: פיני

שלום עד כמה הבדיקה אמינה ? עד כמה היא שוללת אירוע לב מסויים? כי תמיד עושים תבדיקה הזאת ככלי עזר לאבחנה ראשונה שיש תלונות של כאבים בחזה ועוד....

הבדיקה אמינה עם הגבלות כמו כל בדיקה אחרת. מציע להפנות את השאלה לפורום המתאים

25/03/2019 | 20:56 | מאת: ענבל

אמי בת 72 עברה לפני כשבועיים ניתוח מעקפים,מספר ימים אחרי הניתוח עברה החייאה מלאה במחלקת האשפוז ,שבה לטיפול נמרץ,התייצבה וכבר שוחררה לביתה. היא סבלה מדופק מהיר (פרפור פרוזגורים ) ויוצבה באמצעות פרוקור (שכלל ארוע ברדיקרדיה). בשחרור הנחו אותנו לטיםול תרופתי חדש גם פרדקסה 3 כדורים 200מ"ג ליום וגם פרוקור 150 מ"ג (גם תרופה חדשה ) הרוקח אמר לי שהשילוב הבין תרופתי בין שתי התרופות האלו הוא בעייתי. אשמח לתשובנ דחופה בעניין. אגב מטופלת בתרופות נוספות לסכרת ול.ד. מצב רשימה

1. בשל מורכבות המקרה ממליץ בחום להפנות את השאלות לרופאים המטפלים (משפחה, מנתח, קרדיולוג) 2. באופן כללי ניתן לתת פרוקור יחד עם פרדקסה. שילוב מקובל, הרבה חולים מקבלים. 3. בשאלה צוינו מינונים ממש לא נכונים. אני מניח שזאת טעות בכתיבה, אבל שוב מדגיש חשיבות דיון עם האופאים המטפלים (ןלא עם הרוקח)

29/03/2019 | 22:08 | מאת: ענבל

תודה דוקטור ,קבענו תור לקדריולוג לעוד שבןעיים . זה המינונים פרדקסה 150 מ"ג 1× פעמיים ביום פרוקור 200 מ"ג 1×3 פעמים ביום

21/03/2019 | 21:38 | מאת: לוסיאנה

היי, אני בת 24, בריאה בד"כ בלי היסטוריה של מחלות לב במשפחה. לא שותה לא מעשנת, אוכלת בריא ועושה ספורט. לפני כשנתיים התחלתי לקום מהשינה בעקבות דופק מהיר. זה היה קורה לי פעם בחודש בערך, לא ייחסתי לזה חשיבות אבל זה היה מלחיץ. לפני כחודשיים החלטתי שאני רוצה לבדוק את זה ועשיתי הולטר לב, במהלך הבדיקה לא קרה שהדופק שלי היה מהיר אלא תקין. בשבוע האחרון אני סובלת מדופק מהיר כל לילה, וגם הרבה פעמים במהלך היום. אני בהיסטריה ואני לא מסוגלת לתפקד מאז! הלכתי לקרדיולוג נוסף לפני יומיים, עשו לי אקג, עשיתי בדיקת דם כולל בלוטת התריס והכל יצא תקין. הקרדיולוג נתן לי הפניה ללופ רקורדר אבל עד שאקבל את המכשיר ייקח זמן ואני בינתיים לא מצליחה לתפקד בגלל פחד עז מהנושא.אני בחרדה עצומה ומדי פעם היו לי כאבים בחזה, לא משהו בלתי נסבל אבל אני לחוצה מכל התסמינים האלה יחד. האם יש סיבה לדאגה???!

21/03/2019 | 21:45 | מאת: לוסיאנה

שכחתי לציין שבבדיקת ההולטר שעשיתי (48 שעות ) לא רק הדופק היה תקין אלא בכללי כל הממצאים יצאו תקינים והקרדיולוגית שלי אמרה שהכל בסדר....

Loop recorder ניתן לקבל מהר. במידה ויד כה בדיקות תקינות - אני מניח שמצב לא מסוכן. אולי יהיה צורך בבירור נוסף כמו אקו לב וכו'

21/03/2019 | 19:53 | מאת: צרלי

שלום , בן 27 בריא בד"כ . נוטל כ5 שנים ציפרלקס עקב הפרעת חרדה. לאחר שאני מרגיש מדי פעם "קפיצות בחזה " ביצעתי הולטר. תוצאות: קצב בסיסי -סינוס מינימלי 54 (בזמן שינה) מקסימלי (185 בזמן ספורט) ממוצע - 87 הפרעות חדריות - מעטים בודדים הפרעות על חדריות- ללא הפרעות הולכה- לא שינוי ST - לא. האם הבדיקה יחסית תקינה ואפשר להרגע? בנוסף מנסה לחזור לכושר. האם הדופק 185 במאמץ תקין? תודה רבה

1. יש לחזור עם תוצאות בדיקה לרופא שהפנה לבדיקה (בכלל ובמקרה הזה גם) 2. דופק 185 במאמץ בגילך תקין

21/03/2019 | 19:36 | מאת: לולה

בת 37 בריאה בדרך כלל , לאחר לידה שניה. נשלחתי לעשות אקו כי בילדותי חליתי בלוקמיה וקיבלתי אדריאמצין . אשמח לדעת אם האקו בסדר תודה רבה

פורום של הפראות קצב (להזכירך). מציע לפנות לרופא המשפחה ורופא שהפנה לבדיקה

20/03/2019 | 14:32 | מאת: עידו

שלום עשיתי מספר אקג לאחרונה שהתגלו כסינוס טכיקרדיה זה אומר שהלב תקין ? כי הדופק היה מעל 100 ואני יודע שמעל 100 זה לא נחשב תקין. לא נמצאה סיבה למה הדופק מהיר נשלל אנמיה תריסיות ושאר הדברים הידועים בבדיקות שעשיתי. מה שכן אני אם עודף משקל קצת.. מה זה אומר אם נכתב לי סינוס טכיקרדיה מה זה מלמד על הלב מהאקג ?????

Sinus tachycardia זה דופק תקין (ממקור תקין) מועץ. קצב יכול לעלות ממספר סיבות רגילות כגון מאמץ פיזי, נפשי, כאב וכו'. כמו כן קיימים מצבי בהם קצב עולה ללא סיבה ברורה. עודף משרל כן יכול להיות אחד המרכיבים

20/03/2019 | 12:27 | מאת: נועם

שלום רב דוקטור כשאני קם משכיבה לעמידה או שאני יושב הרבה זמן ואז קם אני מרגיש כאילו הלב שלי עובד קשה כדי להתרגל למצב העמידה וזה מקשה עלי ממש צריך כמה שניות עם עצמי כדי שיסתדר הלחץ האם זה תקין? זה יכול להצביע על בעיה כלשהי? *אני סובל מפעימות מוקדמות , ברגעים האלה אני מרגיש גם סוג של מחנק שמזכיר את התחושה בעת הפעימות המוקדמות.. אשמח לשמוע את דעתך ומה אתה ממליץ..

מצב שפיר. יש אנשים שכך מגיבה המערכת הסימפטטית, שהיא גם אחראית על קצב לב, מגיבה לשינוי מצב הגוף.

20/03/2019 | 10:12 | מאת: יובל

שלום אני בן 31 בריא בכללי בחודשים האחרונים אירועים של דופק מעל 100 שהתגלו בעזרת האקג כסינוס טכיקרדיה, אין יתר תריסיות אין אנמיה בדיקות דם כימיה וספירה טובות בלי חריגה בדיקת שתן תקינה עודף משקל של 15 ק"ג צילום חזה תקין.... מה אומרים ערכי לחץ הדם האלו אני מביא נתונים של ערכים שיצאו לי בבדיקה אצל רופא במהלך השלושה חודשים האחרונים: 127/90 130/90 121/85 162/72 133/80 136/88

מציע לשאול אצל רופא משפחה

19/03/2019 | 21:45 | מאת: עוצם

שלום דוקטור. מה עושים במקרה שהפרעות הקצב המהירות (טכיקרדיה)  מגיעות באופן נדיר? עם תסמין של סחרחורת

פונים לרופא לבירור

19/03/2019 | 21:18 | מאת: אלי

שלום דוקטור כשיש התקף טכיקרדיה חדרית או עלייתית הדופק נהיה מהיר נגיד למשל שזה נמשך בערך 30 שניות האם כשהקצב חוזר לסינוס זה חוזר בהדרגה ? יש משהו מסוים שמרגישים בחזרה לקצב הסינוס?

יכול לקחת זמן ל"קוצב הטבעי" לחזור לפעולה. אחרי 30 שניות במצב בריא אין הפסקות ארוכות. בדרך כלל קוצב חוזר לפעולה מיד, לא בהדרגה.

19/03/2019 | 21:17 | מאת: דוד

1.אם פעימה מוקדמת יכולה להתחיל הפרעת קצב ויש לי פעימות מוקדמות במאמץ זה בעיתי ? 2.אם הפעימה המוקדמת היא חדרית זה מחייב שהיא תתחיל הפרעת קצב חדרית גם כן ? 3.האם לכל מי שיש פעימות מוקדמות הן יכולות להתחיל אצלו הפרעות קצב באופן אקראי פעם בכמה זמן? 4.אם פעימה מוקדמת יכולה להתחיל הפרעות קצב גדולות יותר , למה מתעלמים מהתופעה ואומרים שהיא לא מסכנת... אני סובל מהפרעת קצב אחת לכמה חודשים של דופק מהיר ככל הנראה שמתחיל מפעימה מוקדמת .. השאלות בקשר לזה. תודההה!

כל מקרה לגופו- וזה העיקר. ממש לא כל פעימה מוקדמת מתחילה הפרעות קצב אחררות, כולל חדרית. לא מתעלמים משום דבר, לוקחים בחשבון כל הנתונים ובמידה ומגיעים למסכנה שפעימות מוקדמות הן לא מסוכנות, כך פועלים.

17/03/2019 | 11:06 | מאת: אור

שלום 1.האם אירועי VT קצרים שמתרחשים אחת לכמה חודשים עם תסמינים של סחרחורת ודפיקות לב במנוחה מסוכנים? 2.האם זה מצריך טיפול כלשהו? 3.האם מסוכן לעשות פעילות גופנית מאומצת שגורמת לפעימות מוקדמות במאמץ שברקע חשד לVT?

במצב כזה דרוש בירור כולל מספר בדיקות ואז החלטות לגבי מאמץ, צורך (או לא) לטיפול כו'

17/03/2019 | 14:09 | מאת: אור

ואם יש רק חשד בינתים עד שאעשה את הבדיקות עדיף שלא לעשות מאמץ? זה מצב חירום?

17/03/2019 | 17:43 | מאת: אור

היה לי תושה שהלב מתהפך אחר כך סחרחורת ואחר כך דופק מהיר.. האם הסחרחורת לא אמורה להגיע כשהדופק מהיר? למה היא הגיעה לפני הדפיקות לב? יש לזה הסבר פיזיולוגי?

מצב חירום זה מצב מאובחן. ממש לא ברורות לי שאלות. מה זה "חשד ל-VT"? או שאובחן VT או שלא אובחן אין משהוא באמצע. אם לא מאובחן - למה עלתה השאלה בכלל. אם כן מאובחן- ראה תשובתי הראשונה

17/03/2019 | 09:42 | מאת: דוד

שלום דוקטור אני בן 24 סובל מפעימות מוקדמות במאמץ APCS .. חוויתי כמה פעמים של סחרחורת ממש היום היה לי תחושה שהלב מתהפך לאחר מכן סחרחורת והתחיל דופק מהיר עד שנרגעתי בערך דקה אחת .. כמו מה זה נראה לך ? מסוכן? אני ממשיך את שגרת חיי רגיל 3 קרדיולוגים אמרו לי שהכל בסדר ולהמשיך כרגיל אבל הארועים האלה ממש מפחידים אותי ולא מבין את מקורם .. האם פעימה מוקדמות יכולה לעשות אירוע כזה?

פעימות מוקדמות - נדיר. טכיקרדיה- שזה למעשה "רצף" של פעימות מוקדמות כן יכול לגרום לתופעות כאלה

15/03/2019 | 22:39 | מאת: אדיר

שלום דוקטור למה פעימות מוקדמות שמופיעות ברצפים במאמץ נחשבות מסוכנות ואסור לבצע איתן פעילות גופנית מאומצת?

צריך להיכנס לעומק כדי להבין ולענות בצורה מושכלת. פעימות מוקדמות הן שונות - במקורן, השפעתן על תפקוד הלב, מסוכנותן. "מופיעות ברצף" - גם דורש הבהרה. "רצ" יכול להיות שונה. ממש לא כל פעימות מוקדמות מסוכנות ודורשות מניעה ממאמץ

שלום האם בן אדם יכול לחטוף לקבל לחוות - אירוע לבבי מסויים אוטם הפרעת קצב או איזשהי בעיה בלב וליהות איתה לאורך זמן רב כלל בי להרגיש ? קיים דבר כזה ?

כן

14/03/2019 | 11:39 | מאת: דובי

שלום אני בן 29 ומזה כתקופה חש מן תעוקה,כבדות בחזה אציין שזה לא כואב או משהו כה אלא אי נוחות, עשיתי בדיקות דם,תרסיות,צילום חזה,אק"ג הולטר אקו במאמץ בקיצור את מירב הבדיקות כולל מפגש אם קרדיולוג שעבר על כול החומר, ולא נמצא משהו שמעיד מרמז על תקועת חזה או משהו שקשור ללב .. אז מה זה יכול ליהות ? כול הבדיקות תקינות ואני עדיין חש את זה מה זה להערכתך לאור ניסיונך הרב כקרדיולוג ?

מעניין למה אתה שואל אותי ולא שאלת את כל הרופאים שהיו מעורבים בבירור שלך. ממש לא ברור לי. שכחת שבמקום שאתה מתאר יש הרבה מעבר ללב (שרירים, עצבים, עור, עצמות). כל האיברים האלה גם יכולים לכאוב

12/03/2019 | 23:31 | מאת: רוני

אני בת 37 לאחר הריון שני לפני כשלושה חודשים . בוצע קיסרי. נעשה בספטמבר האחרון אקו לב שיצא תקין . לפני כשבוע עשיתי אקו לאחר הלידה ןה הראב שהתפקוד סיסטולי ירוד במידה קלה .קיימת היפוקינזיה גלובלית איך ייתכן וכאילו קיבלתי אירוע לב ואולי בכלל לא הרגשתי או אמרו לי הבית חולים. האם זה מעיד על כך שאני חולה במחלה חמורה כל כך שמוות קיים ? אני מאוד דואגת עקב היותי אמא לשני תינוקות מתוקים . צירפתי את הבדיקה האחרונה . בתודה מראש רוני

מציע לפנות לרופא המשפחה, רופא שהזמין את הבדיקה, במידת הצורך לקרדיולוג

12/03/2019 | 19:45 | מאת: עוצם

1. האם מוקדי הגיבוי AV node וHis הם אותם מוקדים שהופכים רגישים ומשחררים את הפעימות המוקדמות ? 2.או שנוצרים מוקדים אחרים כתוצאה ממצבים מסויימים? תודה מראש!

יש מוקדים שונים מלבד ל-SA node במערכת ההולכה שיכולים לווצר סיגנל חשמלי. וזה מובנה במערכת הולכה. יכולים להיות מוקדים "פטולוגיים" בשריר הלב שלא שייכים למערכת הולכה

12/03/2019 | 19:35 | מאת: עוצם

שלום , מוקדים פרוזדוריים וצומתיים הופכים לרגישים בין היתר כתוצאה משחרור אדרנלין מבלוטות האדרנל ומגירוי סימפתטי מוגבר. שאלתי היא כזו: 1.לכולם יש גירויים סימפטתיים ולכולם משתחרר אדרנלין למה אצל חלק המוקדים הופכים רגישים ואצל חלק לא? 2.יש דרך במקום לקחת כדורים אולי להפחית את הרגישות של אותם מוקדים וככה להגדיל את סף הרגישות שלהם?

שאלה מבולבלת לחלוטין. 1. לא לכולם יש "מוקדים" (אם אנחנו מדברים על אותו דבר) 2. זאת שאלה ממש לא מובנה

11/03/2019 | 20:09 | מאת: אדיר

שלום דוקטור ,כידוע פעימה פרוזדורית מוקדמות גורמת לדפולריזציה שמגיעה לSA Node וגורמת לו להתאפס .. שאלתי היא 1.מה קורה במצב שהגירוי המוקדם לא מגיע למרכז הקיצוב הדומיננטי sa node ? 2.האם יכול להיות מצב כזה בכלל שלא יהיה איפוס? 3.אם כן מה הסיבות ולמה זה גורם? תודה מראש.

וואו.. איזה שאלה. כן יכול להיות שפעימה מוקדמת לא גורמת ל"איפוס" של SA node. אז זה גורם לפעימה מוקדמת ללא Compensatory pause

12/03/2019 | 17:06 | מאת: אדיר

תודה רבה לך !

11/03/2019 | 20:07 | מאת: סינקופה ואזו.ואגאלי

שלום רב אני בת 45. בשנה האחרונה עברתי ארועי סינקופה ואזווגאלי. כך נאמר לי. אני בברורים למחלת האפילפסיה, בבדיקת וידאו eeg. תוך כדי בדיקת דם. היה לי דופק 160 במנוחה לחץ דם שירד 90/58 והתפתחות של בארדיכדיה של עד 40 דופק. ואיבוד הכרה ואסיסטולה ממושכת עד 22 שניות בחודש האחרון עברתי גם בדיקת טילט שיצאה חיובית. נצפתה טאכירקדיה עד 150 לדקה עם ירידה לחץ דם משמעותית ל80 ססטולי ונפילת דופק עד 45 לדקה. ההמלצה של 3 האלקטרופיזיולגים שבדקו אותי קוצב לב . אני מתלבטת ושואלת אם יש עוד משהו לעשות לפני קוצב לב. אם יש עוד מקרים שדומים לי עם קוצב לב. אני מאוד מבולבלת מקווה שתעזור לי תודה

מעניין שאת משפשת תשובה בפורום אחרי התיעצות עם 3 (!) אלקטרויזיולוגים. אני לא חושב ויש לי מה להוסיף. כן יש מקרים של סינקופה ווזו-ווגלע שאנחנו משתילים קוצבים

שלום רב, ד'ר, בן 60, MVP ,מקבל מיקרופירין75 בגלל היצרות קורטיס 25% מטופל ליתר לחץ דם, יתר שומני דם,ובטמבוקור, כי לפני מספר שנים הופיע רפרוף פרוזדורים,על רקע אשלגן נמוך מ3.2 מצב השיניים לא טוב, עששת. יש כ 4-5 מקומות בהן נותר שורש בתוך החיך, אחרי שהשן עצמה התפוררה מעששת, לאחרונה נשברה עוד שן חולה, חשבתי להתחיל בטיפולי עקירה להוציא את השורשים שנותרו, יש לי תופעה של פעימות מוקדמות,יש זמנים שישנו 'שקט' מהן, ויש ימים של טירדה קשה מהפעימות האלה, אני חושש שהן יופיעו או יחמירו במהלך הטיפולי שיניים, לצורך הטיפול בשיניים, האם יש מקום עדיף יותר על פני מקום אחר? כלומר, אפשר לבצעאת ה טיפול בקופת חולים, או בבית חולים? מה עדיף? ולמה?הוצאת השורשים של השיניים ההרוסות, נעשית ב-הרדמה מקומית,או כללית? תודה

הפורום הזה ממש לא המקום לשאלה איפה לבצע טיפול שיניים. החלטה על הרדמה- לא בידיי קרדיולוג. פעימות מוקדמות לא מפריעות לטפל בשיניים. במידה ורופא שיניים חושב לנכון- תמיד ניתן להפנותך עם שאלות ספציפיות לקרדיולוג.

עם כל הכבוד לרופא, דוקא נראה שהשאלה הופנתה לגורם הנכון. פעימות מוקדמות נחשבות כהפרעת קצב, ואתה כמומחה יכול לקבוע אם יש או אין מניעה לטיפול שיניים במצב זה. המשך הצלחה.

09/03/2019 | 15:53 | מאת: בוני

שלום רב לך למה שבן אדם חש כאב בחזה תעוקה בחזה דופק מהיר וכול מיני תסמינים של הלב כאלו ואחרות בדיקות הבסיס הם טרופונין,אק"ג צילום חזה לחץ דם ?שלרוב על סמך זה משחררים אם הכול תקין ואומרים שאין בעיה.. למה נניח בבדיקות הבסיס אין ארגומטריה אקו או דברים כאלו בבדיקות הבסיס במיון ? שיכולות לשפוך אור יותר טוב לא ? או להשלים תתמונה

בדיקות בסיסיות במיון אלו בדיקות לשלילת מצב המצריך טיפול דחוף. במידה ורופא במיון חושד שבדיקות בסיסיות לא משקפות מצב (מעבר למצב דחוף) האו (היא) חכול (ה) להמליץ על השלמת בירור אמבולטורי

09/03/2019 | 15:17 | מאת: מולי

שלום דוקטור תעוקת חזה לפי מה שהבנתי יכולה ליהות מהלב ולא מהלב, אם הנבדק עושה אק"ג באותו זמן שהוא חש תעוקה (לצורך העניין נניח שהתעוקה זה באמת מהלב) האם אק"ג מזהה את התעוקה בלב בתרשים יראו את זה ? כי הבנתי שיש בדיקות מסויימות של לב שלא יכולות לראות כול דבר אלא כול בדיקה והתפקיד שלה

1. השאלה לא בנושא של פורום של הפרעות קצב לב 2. אקג רגיש לשינויים של הספקת דם ללב וחשוב כאשר מתבצע בזמן התעוקה. כמו רוב הבדיקות ברפואה גם לאק"ג ישנן הגבלות ולא תמיד הוא עוזר באבחנה בזמן התעוקה. לוקחים בחשבון מכלול הדברים