פורום מחלות עיניים במבוגרים

הפורום יחזור לפעילות בקרוב
ד"ר אודי רייך ישיב על שאלות הגולשים בנושאי: קרנית והשתלת קרנית, רשתית, גלאוקומה, גידולים, מחלות עפעפיים ודרכי דמעות, קטרקט, אובאיטיס, ועוד. למעהר לפורום, לחצו כאן.
213 הודעות
168 תשובות מומחה

מנהל פורום מחלות עיניים במבוגרים

09/08/2016 | 15:29 | מאת: אדי

שלום יש לי קוצר ראייה מאד גבוה ובעברי עברתי הקפות לייזר והזרקת גז בעקבות קרעים ברשתית כנאה בעקבות לילה של טיסה עם מאמץ בו לא עצמתי עין היתה לי דלקת עיניים במיוחד בעין אחת ( שמאל) שהפכה אדומה - הבנתי שזו הייתה דלקת בלחמית ב- 4 הימים הראשונים ניתן לי ע"י רופא המשפחה טיפות עיניים אנטיביוטיות "טוברקס" ( 2 טיפות ביום) גם בעקבות טעות שעשיתי ( הרכבתי עדשות ביום אחד מן הימים למשך מס שעות) משלא עזרו מספיק הטיפות הנ"ל - הופניתי לרופא עיניים ששינה מינון טוברקס ל3 טיפות ביום ואף הוסיף להן את טיפות העיניים אנטיביוטיות עם סטרואידים " מקסיטרול " 2 טיפות ביום - למשך 4 ימים נוספים. בביקורת אמש נאמר שהדלקת פסקה ושלא ארכיב עדשות מגע ( שחוטאו בתמיסה מיוחדת ע"י אופמטריסט) למשך מס ימים נוספים . הבעיה שכעת יש לי עין אדומה למדי שמאד מאד מפריעה לי מבחינה חזותית . שאלתי : 1. האם כלי הדם בעין אמורים להתכווץ ולהיעלם במהרה ( רופא העיניים העריך שלא) או שעלי לשים טיפות המכווצות את כלי הדם ולהעלימם ? הבנתי שיש טיפות עיניים בשם "אלבלון " המכווצות כלי דם - האם הן הכי אפקטיביות לשם כך ומהן תופעות הלוואי או טיפות אחרות בשם סטילה או ויזין ? מה הכי אפקטיבי ובנוסף בטוח לשימוש ללא תופעות לוואי רציניות ? מה הרע במיעוטו? כי איני מתכוון להשאר במצב של עין אדומה 2. שאלה חשובה מאד נוספת :מאז שהשתמשתי בטיפות יש לי קוצר נשימה - האם זה עשוי להיות קשור לטיפות עיניים אנטיביטיות \אנטיביוטיות עם סטרואידים ? ואם כן זה אמור להשתפר ?( כאמור רק אתמול סיימתי עם הטיפות ) ( עברתי תיקון מסתם מיטראלי לפני 8 חודשים שלא הצליח ומתישהו אמור לעבור תיקון חוזר למרות שחשתי טוב בחודשים האחרונים וללא כדורים מלבד קרדילוק ) )

לקריאה נוספת והעמקה

ראשית יש לסייג כי לא ניתן לתת חוות דעת בנושא זה ללא בדיקה. כל תחושה של חולשה או מצב כללי רע מחייב במצבך בדיקה מיידית של רופא המשפחה או הקרדיולוג -פנה לבדיקה ! טיפות להפגת האודם לרוב אינן מומלצות. אודם וגירוי מעדשות מגע יכול להמשך זמן רב. אנא פנה למומחה בתחום בהקדם בכדי לעבור בדירה מקיפה.

29/07/2016 | 12:05 | מאת: ניר

מה זה אומר ראייה מימין 0.4 ומשמאל 2/60 דרך חריר קרקעית דיסקה קיעור 0.4 משמאל אודה לתשובה

מתוארת חלק מבדיקת עיניים: חדות הראיה שתי העיניים לא בעלות ראיה חדה ואינן מאפשרות נהיגה. השמאלית לא בעלת ראיה פונקציונאלית לפי התאור. והרשתית ככל הנראה תקינה בעין אחת. יש לציין כי זהו "תרגום" הטקסט על ידי ולא תחליף לביקה או הבנת המצב הרפואי. אני ממליץ לחפש את כל הבדיקה כי זהו טקסט חסר וללכת להוועץ.

06/08/2016 | 21:21 | מאת: ניר

תודה לך עם נתונים כאלה אוכל להתגייס לצהל אני לפני צו ראשון

12/07/2016 | 23:03 | מאת: יוני

היי, אני אחרי שימוש של זיילט למשך של 6 שבועות 3 שבועות פעמיים ביום ו3 שבועות פעם אחת ביום. טיפול זה הומלץ לי על ידי הרופא לטיפול בבלפריטיס. כרגע הייתי בבדיקה אצל רופא עיניים אחר, לאחר הטיפול שכן הוא לא ממש עזר, והוא אמר לי שמסוכן לקחת זיילט לתקופה כה ממושכת . אמנם הוא בדק לי את הלחץ התוך עיני, והוא יצא תקין, אך האם אני צפוי לסבול מתופעות לוואי של לחץ תוך עיני/קטרקט או תופעות אחרות בטווח הארוך? אני בן 26 אגב. תודה מראש יוני

לקריאה נוספת והעמקה

נכון שסטרואידים מעלים לחץ וכו' אך לא נטלת את הטיפול זמן ארוך מדי הלחץ כעת תקין ואין לך קטרקט. הטיפול חייב להעשות תחת השגחה צמודה של רופא עיניים

22/06/2016 | 20:49 | מאת: צ

שלום, ב23.5 שלחתי הודעה ואעדכן: בצעתי את הבדיקות מעבדה והן נראות בסדר ללא משהו חריג או הליך דלקתי. היום חזרתי לביקורת אחרי חודש של טיפול בטיפות סטרודקס 3 פעמים ביום בעין האדומה. הטיפול הטיב מאד את האודם. משום מה בשבועיים האחרונים בערך העין השנייה (שהייתה בריאה כל אותו הזמן) גם כן התחילה להאדים- בעיקר בבוקר ופוחת מעט במהלך היום. בבדיקה היום הבנתי שיש הטבה משמעותית בעין המטופלת בסטרודקס ושבעין השנייה כנראה יש אלרגיה בעפעף. קיבלתי המשך טיפול: ** 3 שבועות טיפות LOTEMAX(N) COL CF 3 שלוש פעמים ביום לשבוע, אך הפעם לשתי העיניים. שבוע שני 2 טיפות לשתי העיניים ובשבוע השלישי טיפה אחת לשני העיניים. ** במקביל להשתמש בטיפות RELESTAT לשתי העיניים למשך 3 חודשים - 3 טיפות ביום לכל עין. ולחזור לבדיקה עוד 3 חודשים. מה דעתך על הטיפול? מהן הטיפות הללו? האלרגיה הזו (לכאורה) יכולה לגרום ללובן העין להאדים אם אכן קיימת?? מדאיג אותי שהעין השנייה שכל אותו הזמן הייתה בריאה עכשיו היא התחילה להאדים וגם שבסיום הטיפול בטיפות הסטרואידיות העיניים אולי שוב יאדימו (שזו שכבר חל בה הטבה תאדים חזרה ושהשנייה תוטב בטיפול הנוכחי ובסיום הטיפול שוב תאדים). תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

ראה את תשובתי הקודמת - יש צורך בבדיקה לצורך מענה לאר ניתן לחוות דיעה במקרה זה ללא הערכת העיניים והבדיקות שבוצעו.

15/06/2016 | 20:59 | מאת: ב

יש לי שאלה והתייעצות קיבלתי טיפול של סטרודקס לחודש בעין אחת- 3 טיפות ביום. אני עם הטיפות כ3 שבועות. הדלקת (והאודם) בעין אחת- דלקת בשכבה חיצונית של הלחמית כמו אפיסקלריטיס לפי מה שהבנתי (למרות שנשללו סימני סקרליטיס ב US). עכשיו לאחר כ3 שבועות של טיפול 3 פעמים ביום הטיפות די עזרו לאודם שהיה בעין אבל העין השנייה עכשיו מתחילה להאדים (בעיקר בבוקר לאחר השניה ומעט פוחת במהלך היום). זה יכול להיות שהטיפות עזרו לעין האדומה והעין השנייה שלא בטיפול (והייתה בסדר גמור- לא אדומה וללא דלקת) מתחילה לפתח גם דלקת פתאום?? במקביל אני מטופל בכדורים- אינדוביס. זה כבר מייאש שחודשים רבים אני סובל מהאודם וכל מיני סוגי טיפות לא עזרו ועד שהטיפות הנוכחיות עזרו אז העין השניה פתאום נהיית אדומה.

לקריאה נוספת והעמקה

אני ממליץ להבדק בהקדם. מתואר מקרה מורכב הדורש הערכה חוזרת רפואה שלמה.

01/06/2016 | 17:12 | מאת: דורון

שלום ד"ר רייך, אני בן 27, בריא בדרך כלל למעט בעיית ספיגה של ויטמין B-12, מקבל זריקות פעמיים בשבוע. ( אומר זאת מפני שאין לי מושג אם חוסר בויטמין-שהיה לי לאחרונה יכול לגרום לאחת התופעות הנ"ל). חובש משקפי ראייה לרחוק ( רק בנהיגה הרצאות וכו',) לאחרונה- אני רואה מין כתמים כאלה בעיניים שמתחלקים ל-2 סוגים, כתמים כהים-אפורים, כאשר אני מתנסה להתמקד על משהו- אני לא מרגיש שזה מפריע לי במהלך היום יום אבל נניח בזמן קריאה אני רואה את הכתמים הנ"ל. הדבר השני- בעין ימין, כתם עכור, בצורת ספירלה, עם תזוזות בהתאם לתזוזת העין, רואה אותו בניסיון להתמקד על משהו. *אציין שאני לא חובש משקפיים רוב הזמן. האם יש קשר בין השניים? ממה הדברים הנ"ל יכולים לנבוע ? תודה רבה והמשך שבוע מצויין!

לקריאה נוספת והעמקה

חוסר בויטמין B בהחלט יכול לגרום לאנמיה ולהפרעות בראיה מהסוג הראשון אותן אתה מתאר. הסוג השני מחייב בדיקת עיניים בהרחבת אישונים בהקםד אני ממליץ לפנות לרופא עיניים בהקדם ולשקול גם ביצוע שדה ראיה בנוסף בשלב ראשון - תוכל גם לבקש הפניה למראת הנוירואופתלמולוגיה במרכז רבין מרופא העיניים שלך.

31/05/2016 | 18:48 | מאת: בת שבע

אני אמא לשני בוגרים בני 21 ו19כמו כן הלידות היו תקינות וטבעיות אבל היום הקוצר ראייה גדל מאד ואני מאד מטלבטת עם ההריון הזה כי עברתי הפרדות רשתית בעין ימין בגיל 14 ולא מזמן עשיתי קטארטבעין שמאל כמו כן יש לי עין אחת כי בעין ימין אני רואה רק 2 מטר והמס המשקפיים הוא 14 האם גדאי להמשיך או הסיכון להתעוור גדול מאד אנא עזרו לי

לקריאה נוספת והעמקה

מאחר ועברת ניתוחי רשתית אני ממליץ כי תפני למומחה רשתית לבדיקה מלאה בהרחבת אישונים על מנת להבין טוב יותר את מצבך ולדון בסיכונים. את מוזמנת לבקש מרופא העיניים שלך הפניה למרפאת הרשתית אצלנו.

23/05/2016 | 19:21 | מאת: צ

שלום, ב 28.4 שאלתי על אפיסקלריטיס וענית לי. אעדכן ואוסיף לשאול בבקשה: אתמול חזרתי לבדיקה נוספת לאחר שבצעתי את הצילומים. בבדיקת הלחמית אתמול צוין כי גודש כלי הדם אפיסקלרלים פחת משמעותית לעומת הבדיקה הראשונה וללא צביעה. אני שבועיים מטופל בטיפות נבנק + כדורים: אינדוביס ו-פמוטידין. הטיפול השפיע במקצת אך הדלקת עדיין קיימת להבנתי. הוחלט שאמשיך חודש נוסף ב2 סוגי הכדורים, להמשיך ולסיים שבוע שלישי עם טיפות נבנק ובמקביל בו-זמנית לנבנק להשתמש מעכשיו גם 3 פעמים ביום למשך חודש בטיפות: (DEXMAETHASONE 0.1% (sterodex col. הטיפות האלו יותר חזקות? מה השפעתן? בנוסף לטיפול הנ"ל, נקבע שאבצע בדיקות מעבדה למחלות קולגן עקב אפיסקלריטיס ממושכת. יש לי ממה לחשוש? מה עלול להתגלות מהבדיקות? למה מיועדות? אודה למענה לשאלותיי שמפוזרות בתוך המלל :)

שלום, אשמח לקבל הכוונה לגבי מצבי – גיל 66, סובלת מנזילות והפרשות צהובות משתי העיניים. בבוקר יש קושי לפתוח את העין , גם בגלל הפרשות וגם עקב תחושת כובד. הריסים נדבקות לעור. סובלת מכאבים פנימיים כמו חוטים שמושכים בקצה העין לכיוון הרקה. גרד בקצה העין ואדמומיות תחושות צריבה. הבעיה התחילה בקיץ לפני כ 9 חודשים במקביל בשתי העיניים , נזילות כמו מים, דמע , כל יום לקום עם תחושה אחרת , ולאט זה הלך והחמיר. נזילות, דלקות. ביקורים תכופים אצל רופא עיניים רגיל – קיבלתי סוגים שונים של טיפות , שלא עזרו כולל המלצה לכדור דוקסילן שלא יכולה לקחת כי אלרגית אליו. האבחנה אצל רופא העיניים (סוף פברואר) היתה בעיית עפעפיים והיפנה לבי"ח למח' אוקולופסלטיקה לטיפול. התור נקבע לאוקטובר 2016 (!). המצב היה חמור ולכן פניתי לרופא עפעפיים מומחה באופן פרטי שהמליץ על ניתוח להרחבת מעבר שק הדמעות. במרץ בוצע ניתוח לשתי העיניים, בהפרש שבועיים. בעין אחת המצב השתפר מעט – לא לגמרי, בשניה המצב הלך והחמיר – עין נדבקת, עפעפיים נדבקות לעור , הרגשת חוטים בקצה העין. הפיתרון שמציע הרופא שביצע את הניתוח הוא ניתוח נוסף מורכב יותר בהרדמה , עם אישפוז לפתיחה רחבה יותר של המעברים. אני סובלת כבר תקופה ארוכה, איכות החיים נפגמת מאוד וגם מצב הרוח... לא מתאפרת ומשתמשת הרבה במים חמימים על העיניים. עוזר רגעית אך לא מונע... אני לא מעוניינת לבצע ניתוח נוסף , האם יש דברים נוספים שיש לבדוק? האם אין צורך לבצע בדיקות אלרגיה? שהרי גם אם פותחים את המעברים הרי לא מטפלים במקור של הדלקת? אילו אפשרויות נוספות יש בפניי ועם מי ניתן להתייעץ? הייתי שמחה לקבל המלצה על מקום שמאפשר בדיקות מעמיקות יותר עם הסברים ולא מכוון לניתוח כפיתרון מיידי תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

על פניו נשמע שעברת בירור מקיף. אך בעיה זאת קשה לטיפול ולאבחון. לא אוכל לייעץ רק על סמך מלל. את מוזמנת לפנות לבדיקה מקיפה. רפואה שלמה

28/04/2016 | 22:38 | מאת: צ

שלום, מזה כמה חודשים אני סובל מאודם באחת העיניים. תחילה חשבו שזה אלרגיה וקיבלתי טיפות רלסטט שלא כל-כל הועילו ולאחרונה הלכתי לרופא ה מומחה ואובחן חדש לאפיסקלריטיס\סקרליטיס. זה סוג של דלקת?? מה זה? קיבלתי הפניה לבצע US של העין וצילום קדמי ולאחר הצילום להתחיל בטיפות וכדורים: 1) טיפות NEVANAC שלוש טיפות ביום, אחרי שבוע 2 ואחרי שבוע נוסף רק טיפה אחת. 2) INDOVIS 25 MG שני כדורים ביום לשבוע ואז כדור אחד ביום למשך שבועיים. קראתי ברשת שזה כדור לדלקת, אז במידה ויש דלקת בעין או בגוף שגורמת לאודם אז זה מה שיעזור? זה סוג של אנטיביוטיקה?? 3) FAMOTIDINE 40 MG כדור 1 ביום. לפי נסיונך זה הטיפול המתאים? ולדעתך הוא אמור לעזור ואראה שינוי תוך כמה זמן בערך?

06/05/2016 | 12:27 | מאת: צ

ייתכן שהאודם נגרם כתוצאה של שימוש כ 6 שנים בעדשות מגע רכות? בצעתי אתמול את צילום הUS בעין האדומה (גלגל העין) והיום אתחיל את השימוש בטיפות וב2 סוגי הכדורים, בתקווה לראות שינוי כבר בימים הקרובים. הטיפול שניתן לי נראה מתאים? בפענוח תחת הסעיף לובן העין (סקלרה) נכתב: לא הודגם עיבוי הסקלירה או הרחבה של חלל הסוב טנון. לסיכום: ללא סימני פסיקלריטיס. אם כך, יכול להיות שמדובר במשהו אחר? פשוט יותר? ולא מה שנחשד? לפי נסיונכם, אם לא מדובר כנראה באפיסקלריטיס אז יכולה להיות אפשרות שאחזור להשתמש בעדשות מגע? ואף אולי בעתיד לעבור ניתוח לייזר? תודה.

בדיקת האולטרא סאונד אינה שוללת את מהחלה. לרוב מדובר בדלקת של מעטפת העין. וקשה לאבחן אותה. חשוב מאוד כי תציין פבני הרוםא המטפל שלך שאצה משתמש בעדשות מגע היכולות לחקות תמונה דומה. אני ממליץ להשאר במעקב צמוד של הרופא המטפל מאחר והתגובה לטיפול עוזרת גם באישרור / שלילת האבחנה.

אני בת 79. העיניים דומעות מאוד-מאוד. ניסיתי טיפות עיניים: systane gel, hylo-gel, מקסיטרול. לא הפחיתו את הדמעות. האם משחה עדיפה? אם כן איזו משחה?(עדיפות למשחה שיש בסל). איך משתמשים במשחה? תודה מראש, רות.

22/03/2016 | 16:00 | מאת: רות

בבדיקה שנעשתה היום לבעלי, כתבה הרופאה : "בבדיקת צביעה בקרנית תחתונה משמאל, עדשה עכורה תואמת גיל (74), קרקעית בהרחבה דיסקה תקינה, אפלקס מופרע במקולה טמפורלית ועליונה מימין". בעברית פשוטה מה זה אומר ?

מרכז הרשתית - המקולה יש לו רפלקס אור טבעי. כאשר יש בעיה במקולה או במעבר האור לעין הרפלקס יכול להיות לא תקין. יש לבצע בדיקות נוספות לוודא שהמקולה תקינה. ממליץ לפנות לרופא שלך בנידון

18/03/2016 | 13:16 | מאת: שירי

שלום ד"ר, 1. האם השניים קשורים זה בזה? 2.מה הטיפול המומלץ ליובש (מועט) בעיניים? האם טיפות, אילו טיפות והאם מותר ללא הגבלה? 3. רופאת עיניים שראתה אותי אמרה כי יש לי דלקת ריסים. הבנתי שמומלץ שימוש יומיומי בתכשיר מתאים וכן ברטיות חמות (המלצה נוספת?) 4. הבנתי שבדלקת ריסים, ריסים הנושרים לא צומחים מחדש:( חשוב לי לדעת, האם הדבר אמור לגבי כל ריס שנופל לי(לא עלינו שלא אשאר חסרת ריסים..) או רק במצב בו הדלקת חריפה? תודה רבה ושבת שלום

לקריאה נוספת והעמקה

..דלקת עפעפיים בהחלט יכולה לגרום ליובש. נשירת ריסים אינה שכיחה ומחייבת מערב צמוד בכדי לוודא שלא קיימת בעיה נוספת. בברכה ד"ר אהוד רייך

יש להבדק מיידית עוד היום בכדי לשלול קרע ברשתית. יש לבקש הפניה מהרופא לחדר מיון או לפנות לרופא עיניים היום.

15/03/2016 | 13:17 | מאת: מרים ל

שלום, אתמול הבחנתי בצורה אמורפית כהה מול העין, כמו משהו על הריס, בערב הבחנתי בהבזקי אור בצד העין. מה לעשות?

06/03/2016 | 09:52 | מאת: זאב

כתוצאה מאיסכמיה עצב הראיה נפגע. האם יש פתרון לתיקון? בארץ בחו"ל".

לקריאה נוספת והעמקה

לצערנו טרם קיים טיפול ידוע לעצב שנפגע מאיסכמיה.

04/03/2016 | 17:16 | מאת: ביבה

אחרי ניתוח קטרקט לרחוק נשאר מספר קטן וצילינדר האם כדאי לתקן בלייזר-הדעות חלקות גיל 80 ויש סמני ניוון אך מאוד רוצה ראיה ללא משקפים השאלה :1. מה הסיכון ואם בכלל ניתן לתקן בלי שיהיה מספר וצילינדר 2.האם במילא יש ירידה בראיה גם אחרי ניתוח

לקריאה נוספת והעמקה

ראשית אין הכרח שתהיה ירידה בראיה לאחר הניתוח. לגבי שארית צילינדר והמספר- בהחלט ניתן לתקן הדאלה האם יש צורך וכמה יהה הרווח מאלר ויהיה צורך בשימוש במשקפי קריאה. יש לבצע בדיקה קפדנית מאחר ולעיתים המספר הקטן מאפשר ראיה טובה לרחוק וראיה טובה לקרוב ללא צורך במשקפיים כלל.

28/02/2016 | 10:24 | מאת: לימור

שלום, רציתי לברר מהם דרכי הטיפול לניוון רשתית העין- יבש לגבי אישה בת 62. האם זה מסתכם בטיפול תרופתי או יותר? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לצערנו לא. ויטמינים מפחיתים ברבע את הסיכון להידרדרות למצב הרטוב. רפואה שלמה

24/02/2016 | 10:27 | מאת: דנה

שלום, האם התפתח משהו בתחום ריפוי בניוון רשתית ? לפני כשנתיים דובר על פיתוח של שבב שישתילו אותו בעין. התפתח עם זה משהו ? תודה

16/02/2016 | 14:29 | מאת: עידו

שלום רב, אני עובד במשרד עורכי דין בו העובדים מבלים שעות רבות בקריאה וצפייה במסמכים על גבי צגי המחשב. רציתי לשאול האם שינוי של רקע המסמכים, כך שהטקסט יופיע בלבן על גבי שחור (הגברת הניגודיות), וכן הגדלת הטקסט, יסייעו למנוע עייפות עיניים וכל התופעות הנלוות לכך. תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שינוי הקונטרסט לא יעזור. הבעיה היא היעדר המצמוץ התקין בצפיה ממושכת במחשב - הפסקות בעבדוה או הזלפת טיפות לחות ללא חומר משמר יעזרו לצריבה. לגבי כאבי ראש - ממליץ אחת לחצי שעה להביט למרחק בכדי לשחרר את שרירי הפוקוס של העין (אקומודציה).

14/02/2016 | 22:26 | מאת: שרית

שלום היתה לי הרגשה של משהוא שנכנס לי בעין הייתי אצל רופא לפני שבוע שניקה ולא מצא כלום ונתן לי טיפות חשב שזה על בסיס אלרגני וההצקה המשיכה היום אחרי השטיפה של הפנים פתאום ראיתי בעין משהוא והצלחתי להוציא ועדיין כואב והמקום טיפה אדום השאלה האם אחרי מעל שבוע לא הצטבר שם זיהום וגם שהוצאתי מה כדאי. לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

מומלץ לגשת להבדק שוב ולראות אם הכל יצא ולא נשאר זיהום משני. במידהואת מרכיבה עדשות מגע אני ממליץ להמנע עד לבדיקה.

11/02/2016 | 19:04 | מאת: שרית

יש משהוא שאפשר לעזור בהפחתת דמעות על בסיס אלרגני נתנו לי טיפות ועזר בקצת מה אפשר לתת ? והאם זהיכול להיות גם מעפעפעם גם כיסה מוזר כי הרוב קורה הדמעות רק שקמה מהשינה.

10/02/2016 | 23:54 | מאת: שירה

יש לי פתאום נראה לי שזה נקודת שומה פצפונת קצת מעל הריסים בעין אפשר לעשות משהוא להוציא להקל כי זה קצת מציק או שיכול לעבור לבד ויש לי קצת גירוי בעין שנתנו לי טיפות האם יש לזה קשר אולי זה קרה בעקבות הרגישות בעין ?

24/01/2016 | 10:10 | מאת: גלי

שלום עשו לי בדיקה בסיסית עקב גירוי בעיניים ולאחריה שלחו אותי למיפוי קרנית בתוצאות של מיפוי קרנית כתוב שיש לי חשד לקרטוקונוס, מה זה? והאם זה מחלת עיניים? מה אני צריכה לדעת על זה? רצוי לציין שאני בת 29

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר במצב הגורם לצילינדר פתולוגי בקרנית. הטופוגרפיה מרמזת על כך. יש להבדק בהקדם על ידי מומחה לקרנית. את מוזמנת לבקש מרופא העיניים שלך תור למרפאתנו. בגילך ייתכן והחלק הפעיל של המחלה מאחורייך אך חייבים מעקב. רפואה שלמה

24/01/2016 | 09:20 | מאת: לורן חננשוילי

שלום, אני בת 20, העין שלי לפעמים קופצת בעפעף התחתון בזמן שאני מאמצת את העין אפשר לקרוא לזה, קורצת לפעמים לדוגמא במשך שבוע כבר? ממה זה יכול להגרם? האם לפנות לרופא?

30/12/2015 | 20:35 | מאת: ורדה

שלום ד"ר בעלי קבל המלצה לעשות ניתוח קטרקט. יש המלצה לניתוח רגיל או לניתוח לייזר. בקריאה באינטרנט הלייזר טוב לניתוח קטרקט משני. מה בכל זאת ההמלצה? ניתוח רגיל או לייזר. מחכה לשמוע ממך. ורדה

לקריאה נוספת והעמקה

קטרקט משני מתרחש אצל מיעוט המטופלים לאחר ניתוח קטרקט. והטיפול עבורו הוא בלייזר. אין לבלבל זאת עם שימוש בלייזר מסוג אחר לניתוח קטרקט. בימים אלו החייזר עדיין אינו מעניק ייתרון משמעותי על ניתוח רגיל.

לרוב חלק מהחומר החפריע לראיה שוקע ומפריע פחות. לחלקו המוח מתרגל ומתעלם. וחלק לעיתים נשאר בעיקר מול מסך לבן חלק אז הצללים בולטים יותר. מאוד משמח שאין נזק לרשתית

21/12/2015 | 11:13 | מאת: אני

שלום רב, אימי בת 65 ומלפני יומיים - שלושה היא רואה בעין ימין כמין קורי עכביש. הדבר ממש ממש קשה לה. זו תופעה שלא היתה. היא הלכה למרפאה היה רופא עיניים תורן ששם לה טיפות וכו' ואח"כ הוא אמר לה שאין מה לעשות ועד שהמוח יתרגל לתופעה...? האם כל החיים היא תראה כמין קורי עכביש??! אין טיפול? מה דעת הרופא בעניין? הדבר ממש גורם לאימי כמין דיכאון... ה צ י ל ו !

09/12/2015 | 13:21 | מאת: נירה

מזה כמה ימים מרחפות נקודות שחורות בגדלים שונים בלי כל קשר למשהו מסוים. בבדיקת עיניים נאמר לי שיש עכירות בג'ל. האם נגזר עלי לחיות עם התופעה המרגיזה הזו?

חשוב להבדק בהרחבת אישונים עם עדשה מיוחדת בהקגם אצל רופא העיניים. במידה והבדיקה תקינה לרוב חלק מהתופעה נעלמת וחלקה לעיתים מפריע. במקרים חריגים ניתן לנתח את העכירויות. אני מציע כי תופני למרפאת הרשתית לשם הערכה

06/12/2015 | 22:23 | מאת: יהודית

האם אספירין או כל מדלל דם אחר יכול להשפיע לרעה על AMD עד כדי להפוך את המצב מיבש לרטוב?

זו בדיקה אחת מסדרת בדיקות דרושות. האבחנה אינה רק פענוח הבדיקה אלא בדיקת המטופל. בהחלט ישנו חשש שעצב הראיה אינו תקין ויש להשלים את הבירור בהקדם.

03/12/2015 | 11:22 | מאת: יהודית כהן

שלום רב אני בת 57 וביצעתי בדיקת OCT מחשש לגלוקומה תוצאות הבדיקה : עין ימין סיגנל טוב,RNFL גבולי, 74.64מיקרון עם הידבקות מובהקת ברביע נוזלי+הדבקות גבולית ברביע עלין.קיעור 0.66-0.63 עין שמאל:סיגמל טוב,RNFL גבול,74.83 מיקרון עם הידקקות מובהקת ברביע תחתון+הידקקות גבולית ברביע נזלי.קיעור 0.59-0.44 האם יש חשש לגלוקומה? תודה רבה מראש

18/11/2015 | 16:49 | מאת: אופיר

שלום, סבלתי תקופה מאודם בעיניים והרופאה אבחנה שזו אלרגיה לעדשות המגע. אני משתמש בעדשות רכות סיליקון הידרוג'ל של חברת דיספו כבר 6 שנים. זה הגיוני שתתפתח אלרגיה לאחר 6 שנים? היא אמרה לי לא להרכיב עדשות בחודש הזה (וכך עשיתי). קיבלתי טיפול לחודש בטיפות רלסטט. לאחר חודש עין שמאל עדין נשארה אדומה והשבוע קיבלתי טיפות למשך שבוע FML כי כנראה ישלי גם דלקת, ושוב טיפות רלסטט לחודש נוסף. הרופאה שמעתי שרשמה והקלידה במחשב "הפסקת שימוש בעדשות מגע". לא שאלתי אותה מה הכוונה ואם לא אוכל יותר להרכיב עדשות. מנסיונכם - במידה והאודם והדלקת יעברו החודש הזה, יש אפשרות לחזור ולהרכיב עדשות מגע?

לקריאה נוספת והעמקה

שימוש מוגזם בעדשות מגע שלצערי מאפיין את רוב המשתמשים גורם לתגובה דלקתית לא זיהומית שעיתים מכונה אלרגיה לעדשות מגע. יש לאפשר לשטח פני העין להרגע לחלוטין ויש להעזר לרוב בתרופות סטרואידיאליות תחת בקרה של רופא עיניים. בהמשך השימוש בעדשות מגע אפשרי ברוב המקרים.

16/11/2015 | 00:56 | מאת: שלי

היי, קיבלתי מרופא אא"ג תרסיס אבאמיס לשימוש פעמיים ביום, שתי לחיצות בכל נחיר בכל פעם+שבועיים כדור טלפאסט פעם ביום. הטיפול ניתן עקב קונכיות נפוחות, יש לציין שיש לי אסטמה ואני סובלת לעיתים מנזלת אלרגית וקשה לי לישון בלילה עקב הנחירים הסתומים. מהות הפנייה שלי היא כזו: יש לי קרטוקונוס בשתי עיני והוא במצב יציב ולא משתנה כבר כמה שנים (אני בת 20 ולא עברתי טיפול כלשהו בעיניים), קראתי בעלון האבאמיס שבשל הסטרואידים שבו הוא עלול להשפיע על העיניים. אני נורא חוששת שהשימוש בתרסיס "יעיר" את הקרטוקונוס שלי ויגרום להידרדרות. האם יש מקום לחשש? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

נכון שסטרואידים בשימוש ממושך יכוליםלגרום לתופעותלוואי. אך הדבר אינו קשור לקרטוקונוס יש לבצע בדיקות תקופתיות אצל רופא עיניים.

קיים גוש בארובת העין הדורש בירור יסודי. אנא פנו אל רופא העיניים על מנת שתופנו למרפאת גידולי העיניים במרכז רפואי רבין

09/11/2015 | 07:45 | מאת: רחל

בתוצאת MRI בארובת העין כתוב: נוכחות של מלאות ריקמתית מאודרת הממוקמת מדיאלית לחלק הקידמי של השריר הישר המדיאלי. מדובר בממצא אליפטי מואדר שקוטרו כ 9.4 מ"מ. באבחנה המבדלת VARIX או המנגיומה. אני בת 67. עשיתי את ה MRI בגלל כאבים המופיעים מדי פעם בעין שמאל לאחר שעברתי לפני שנה היפרדות זגוגית ועדיין יש לי הבזקים. מה המשמעות של הממצא? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

לפי התיאור קיים גוש בארובת העין שטיו לא ברור ייתכן מדובר בצבר של כלי דםץ אני ממליץ בחום לפנות למרםאת גידולי העיניים במרכז רבין להערכה פרטנית בנושא.

03/11/2015 | 20:22 | מאת: שמעון

שלום רב, אני סובל מיתר לחץ דם כרוני(מטופל בנורמיטן 50 2X1 ו-וזודיפ קומבו 20 2X1) וסוכרת B (מטופל בגלוקומין 750 1X3). כל חצי שנה אני נוהג לערוך בדיקת עיניים אצל מומחה. עד כה ב"ה הכל בסדר. בביוקר האחרון שלי, תוך כדי בדיקה, רופא העיניים שלי שאל האם אני מצליח לאזן את רמת הסכרת ועניתי לא שלא, כיוון שאצלי זה אינו תורשתי אלא נובע על רקע נפשי. הרופא חייך ואמר שדווקא באופן פרקוקסלי כשהסוכרת מתאזנת, הסיכון לפגיעה בעיניים עולה. אני עומד לפני החלפת טיפול בסוכרת לכדורים חדישים וקצת חושש ממה שאמר הרופא. אשמח לתגובתך. בברכה ותודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

איזון סכרת באופן חד משמעי הוא הכלי היעיל ביותר והנכון ביותר למניכת נזק לרשתית העין. ייתכן שינןי במספר המשקפיים בעת איזון מהיר אך לא פגיעה.

28/10/2015 | 20:02 | מאת: ננ

לאמי חסימה בשק דמעות. הרופא המליץ לבצע ניתוח ארוך בהדרמה מלאה דרך האף. או ניתוח קצר ההרדמה מקומית בו כורתים את שק הדמעות. הרופא המליץ ללכת על האופציה הקלה. הכריתה . אך.. אני לא מוצאת שום מידע על כריתת שק דמעות. איך אוכל לקבל החלטה? אפשר לקבל הסבר על האופציות? והאם יש בעיה לעשות את הניתוח הארוךבגילמבוגר.

עליה להבדק אצל מומחה לאוקולופלסטיקה. כריתת שק הדמעות היא אופציה השמורה למטופלים שמסוכן להרדים אותם. הניתוח לא יפתור את הדמעת אלא ימנע זיהומים בעציד. אם היא יכולה לעבור ניתוח בהרדמה כללית אז הניתוח לפתיחת דרכי הדמעות מאוד יעיל ונחשב לבטוח. אתם מוזמנים לבקש הפניה למרפאת האוקולופלסטיקה במרכז רבין להבדק במחלקתנו בנושא זה.

26/10/2015 | 17:05 | מאת: או

שלום, אני קיבלתי טיפול של חודש בטיפות רלסטט (בגלל אלרגיה כנראה שהיא ספק אם מעדשות מגע או ספק ממשהו אחר). אני משתמש בטיפות בוקר וערב כשבועיים ימים ואחת העיניים עדיין עם אודם (אין לי כאב או גרד מלבד האודם-גם לפני הטיפול בטיפות). תוך כמה זמן הטיפות אמורות להוריד את האודם מניסיונכם? תודה.

יש לי קוצר ראיה גבוה ( בסביבות מינוס 10 בשתי העיניים ). לעיתים, אני סוחב משאות כבדים (10 ק"ג). לאחר הסחיבה אני חש לעיתים כאב בעיניים. האם סחיבת המשאות הכבדים עלולה לגרום לקרע ברשתית במקרה שלי שבו המדובר בקוצר ראיה גבוה? האם די בבדיקה שגרתית אחת לשנה, או האם עליי להיבדק יותר בתכיפות?

לקריאה נוספת והעמקה

בעבר סברו כי יש מניעה ואף ייעצו ליולדות לעבור לידה קיסרית בגלל הלחץ הכרוך בלידה. היום אנו יודעים כי אין סיכון. עליך להבדק בצורה מקיפה אחת לחצי שנה ולוודא כי אין אזורי חולשה ברשתית העין. כמו כן רצוי להמנע מתחביבים בהם עלול העין/ הראש לקבל חבטה - כגון אומניות לחימה צניחה חופשית וכיוב.

21/10/2015 | 13:10 | מאת: או

שלום, אני קיבלתי טיפול של חודש בטיפות רלסטט (בגלל אלרגיה שהיא ספק אם מעדשות מדע או ספק ממשהו אחר). אני משתמש בטיפות בוקר וערב כ-10 ימים ואחת העיניים עדיין עם אודם. תוך כמה זמן הטיפות אמורות להוריד את האודם מניסיונכם? תודה.

לעיתים יש צורך בשילוב הטיפול עם סטרואידים ואחכ להפסיק סטרואידים ולהמשיך טיפול אנטי אלרגי מסו זה. אנא גש להועץ ברופא שלך

18/10/2015 | 10:15 | מאת: גלי

שלום ד"ר, אני סובלת מתופעה של אדמומיות ונפיחות בעיניים, המופיעה אחת למספר חודשים בדרך כלל, אולם מציקה מאוד. התופעה מופיעה מיידית ללא קשר לשום דבר נראה לעין... התופעה מתרחשת בכל פעם בעין אחרת (לא בשתיהן יחד) וחולפת בדרך כלל כעבור יום יומיים. כמו כן הנפיחות מלווה במעין קרום המכסה חלק מהאישון, אולי כתוצאה מעיוות הנגרם כתוצאה מהנפיחות. תופעה זו מטרידה אותי ביותר, כשהיא מתרחשת אני נמנעת מלצאת מהבית מפאת המראה והכאבים. אציין (למרות שאולי אין כל קשר) שאובחן אצלי קטראקטוקונוס שאינו מחמיר. בפעם האחרונה ביקרתי אצל רופא עיניים כאשר התופעה התרחשה והוא סבר שזו אלרגיה. קיבלתי טיפות RELESTAT, שכנראה סייעו להפיג מעט את האדמומיות אך לא היטיבו את הכאב והנפיחות. האם התופעות שתיארתי מתאימות לאלרגיה, ואם כן האם קיימות בדיקות המאבחנות את סוג האלרגיה? תודה רבה ושבוע טוב

18/10/2015 | 10:32 | מאת: גלי

באבחון כוונתי קרטוקונוס. גילי 50.

קשה לקבוע על סמך התאור אך אם את סובלת מאלרגיה, והטיפול סיע לך לעיתים יש צורך בטיפול ממושך בעיקר בחילופי עונות.

17/10/2015 | 18:51 | מאת: רחל

רופא עיניים אבחן לי זווית של 5 מעלות ושלח לניתוח אירודוטומי. בחוות דעת רופא אחר ביקש קודם שאעשה אולטרא סאונד לבדוק פלאטו איריס-האם זה טיפול שונה?- ניצוח לייזר שונה? למה כוונתו?

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת האוטראסאונד באה לבדוק את מנח הקשתית. הטיפול בלייזר (זה טיפול לא ניתוח) בא לנסות לייצר מעבר חלופי לנוזל. יש לבצע את שניהם, מתוך כוונה שהסיכון להתקף גלאוקומה חריף ייקטן. לרוב הטיפול מבוצע ב 2 העיניים.

17/10/2015 | 13:06 | מאת: אופיר

שלום, בתחילת השבוע הלכתי לביקור אצל רופאת עיניים בגלל שתקופה ארוכה של כמה חודשים אני סובל מאודם בעיניים שלעתים מתגבר ונחלש. אני משתמש כ-6 שנים כבר בעדשות מגע סיליקון הידרוג'ל יומיום של חברת דיספו (ולא שיניתי חברה במהלך כל הקופה). האבחנה הראשונה של הרופאה היא שיש לי תגובה אלרגית לעדשות המגע ושעליי להשתמש חודש בטיפות רלסטט ולא להרכיב עדשות חודש. היא חשבה שנייה ואמרה לי שבד"כ האודם ואלרגיה לעדשות אמורה להופיע מיד בתחילת השימוש בהן ולא לאחר שנים רבות ואולי זו אלרגיה ממשהו אחר כמו לכלוך או אבק או חשיפה לשמש. מניסיונכם- תוך כמה זמן הטיפות אמורות להשפיע ולהקל על האודם?? כמעט שבוע אני משתמש בטיפות ואין עדיין הקלה באודם. לאחר שהאודם יעבור אוכל כעקרון לחזור להשתמש בעדשות?

לקריאה נוספת והעמקה

אלרגיה משימוש בעדשות מגע יכולה להופיע בכל שלב. ככל שהשימוש אינטנסיבי וממושך עולה הסיכוי לגירוי אלרגי משימוש יתר. ההמלצה להמנע מהעדשות לחודש היא טובה ועליך להמשיך במעקב. לרוב ניתן לחזור להשתמש הדרגתית בעדשות אך לא תמיד.

אני שבוע כמעט משתמש ובאחת העיניים אין שינוי עדיין..

07/10/2015 | 07:25 | מאת: אסף

שלום רב, אימא שלי בת 65 סובלת מירידה בראייה וקיבלה האבחנה הבאה. OCT מקולרי - מימין תקין. משמאל אובדן הקונטור הפובאלי ע"י משיכה ויטראו-רטינלית הגורמת לחור מקולרי מלא עם CAP סגור והידרציה של השוליים. תופנה בהקדם לשקילת ניתוח משמאל. שאלותיי הן: 1. האם האבחנה במקרים כאלה היא חד משמעית? האם יש טעם להתייעץ עם מומחה נוסף? 2. האם אין דרך להימנע מניתוח? 3. הבנתי שהניתוח דורש שכיבה של ימים עם הפנים למטה. האם כך הדבר? האם זה מתבצע בבית החולים? האם אפשר לרדת מהמיטה מידי פעם? (שירותים וכד') 4. האם יש שמות של רופאים מומלצים לניתוח (בעיקר כאלה שעובדים עם מכב"י, אבל אשמח לדעת גם על אחרים). תודה רבה מקרב לב.

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר במשיכה של זגוגית העין על הרשתית. יש הרבה מידע שחסר. עליה להתייעץ עם מומחה/מומחית לניתוחי רשתית ולהביא את ה OCT שביצעה. אחד הגורמים המכריעים על הניתוח הוא מצב הראיה שלה בעין זו. אתה מוזמן לבקש מרופאה העיניים שלה להפנותה למרפאת הרשתית במחלקת העיניים בבי"ח בילינסון או השרון להערכה.

אני בן 50, בעל קוצר ראיה גבוה בסביבות מינוס 10, האם אימוץ העיניים למספר דקות ביום לצורך קריאת מסמכים באותיות קטנות, דבר שמאוד מעייף אותי וגורם לי לכאב עיניים, עלול לגרום לקרעים ברשתית?

לקריאה נוספת והעמקה

חד משמעית לא

06/10/2015 | 10:16 | מאת: אילי

שלום דוקטור אני יותר משנה חולה במחלת האוביאיטיס ,אחורית כל כמה זמן יש לי הדרדרות ברעיה לאחר שאני לוקחת גם פרדניזון וגם אימורן וברגע שיש לי הדרדרות מעלים לי את מינון הפרדניזון.כיום זאת פעם שלישית שהדרדר המצב ואני ממש מאוכזבת. אני בחורה צעירה שמאוד רוצה להיכנס להריון וחוששת יחד אם הכדורים האלה. די מיואשת מרופאי אשר מטפלים בי מכיון ואין להם פיתרון מלבד להמשיך ולקחת תרופות ףמה נירא לך?אולי יש משהו אחר?אני לא מדברת כבר אל כל התופעות לואי שהכדורים עושים לי שזה גם כבר בילתי נסבל והכי הנזק שהם יגרמןוו לי להעתיק הקרוב או הרחוק

לקריאה נוספת והעמקה

אובאיטיס אחורית היא מחלה קשה לטיפול. אני מניח שאת נמצאת תחת טיפול של מומחה/מומחית לתחום. יש צורך בסדרת בדיקות מפורטת על מנת לחפש את הגורם ולעיתים קרובות אין אנו יודעים מהו. לצערי הטיפול שאת מתארת נפוץ ולעיתים אין ברירה אלא להעלות את מינון הסטרואידים בעת החמרת המצב. קיימים מחקרים עתידיים על תרופות אפשריות אך עדיין אין פריצת דרך רפואה שלמה

28/08/2015 | 13:15 | מאת: חיותה

עברתי נתוח קטרקט לפני חודש. כשבוע אחרי הנתוח התחלתי לדמוע ללא הפסק עם רגישות גדולה ביותר לאור במיוחד לשמש עד כדי הפרעה אמיתית בנהיגה. מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

דמעות אחרי ניתוח יכולות להיות זמניות ללאור יובש והחלמה וכן כתגובה לטיפות ולחומרי השימור בטיפות. בנוסף אם יש בוהק ושינויים אופטים יכולות להיות דמעות כפי שתואר. מציע להבדק על ידי אוקולופלסט מומחה לדרכי דמעות להערכה מלאה

18/08/2015 | 13:37 | מאת: lusik

לסובלים מבעיית ניוון מקולרי גילי, מוצע טיפול חדשני במסגרת מחקר קליני במרכז הרפואי הדסה. http://goo.gl/1ftoqq

19/08/2015 | 23:55 | מאת: חגי נתיב

אבי בן 78 סובל מניוון רשתית יבש - הדבר הולך ומחמיר מחודש לחודש אשמח לקבל מיידע אודות הטיפול החדשני שלכם. רוב תודות חגי נתיב

19/08/2015 | 23:55 | מאת: חגי נתיב

אבי בן 78 סובל מניוון רשתית יבש - הדבר הולך ומחמיר מחודש לחודש אשמח לקבל מיידע אודות הטיפול החדשני שלכם. רוב תודות חגי נתיב

14/08/2015 | 01:19 | מאת: אלון

שלום ד"ר, אני בן 28 והיום לראשונה כשנסעתי בלילה, הבחנתי בדבר מוזר שקרה לי באחת העינים. שמתי לב, שאני מביט ישירות לנקודת אור בוהקת, כמו פנס של מכונית, מנורות רחוב, אור רמזורים וכו', אני רואה נקודה שחורה בצורת אליפסה-עגולה בחלק הימני תחתון של אותו מקור אור... זה קרה לי רק בעין אחת שאני רואה מעט מטושטש לטווח הרחוק. זה לא קרה לי בעבר... העין השניה ראתה הכל באופן תקין. מה זה יכול להיות? זה מצביע על הבעיה? זה קצת מדאיג אותי, אשמח לתשובה.