פורום מחלות עיניים במבוגרים

הפורום יחזור לפעילות בקרוב
ד"ר אודי רייך ישיב על שאלות הגולשים בנושאי: קרנית והשתלת קרנית, רשתית, גלאוקומה, גידולים, מחלות עפעפיים ודרכי דמעות, קטרקט, אובאיטיס, ועוד. למעהר לפורום, לחצו כאן.
213 הודעות
168 תשובות מומחה

מנהל פורום מחלות עיניים במבוגרים

30/01/2019 | 21:15 | מאת: לוברבום

שלום וברכה אני בת 26 עם קוצר ראיה גבוה מאוד בשנה /שעברה המספר עלה כפליים וכרגע הוא מצב לא טוב גלל שהיה לי חורים ברשתית מפגות זה עוד יותר כמובן מסוכן מכל הבעיות האלה יש לי קרום על הרשתית שמזה יש לי קעור בעצב הראיה אם תעזרו לי אני אפפילו מעוניינת לשלשם לכם על זה כסף כשזה בעיה כשאני מגיע מהקופה אני מאוד אשמח תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

מחלות עיניים מפלגות לרוב לא מפסיקות לצערנו עם התבגרות האדם. עלייך לפנות למערך עיניים שיכיל את הטיפול הכוללני בך. את מוזמנת לפנות למרפאה נו לקביעת תור למרפאה רשתית וקרנית.

10/01/2019 | 17:22 | מאת: נאיה

שלום רב. אבא שלי (בן 64) היה מורדם מיום חמישי שעבר ועד יום שני בוקר (כ-4.5 ימים). אתמול (יום חמישי) סוף-סוף פתח כמה פעמים עיניים. להפתעתי גיליתי שצבע עיניים השתנה מחום-שחור לאפור-תכלת. האם זה תקין או שהוא מפתח משהו? (מצב כללי-חולה COPD, אמפיזמה, אנמיה, אי-ספיקת כליות וכו')

לקריאה נוספת והעמקה

שינוי צבע בעין יכול להיות להתרחש באופן איטי במספר מצבים. ממליץ להבדק בהקדם. חלק מהמקרים מלמדים על בעיה אחרת בגוף

23/12/2018 | 12:31 | מאת: שרה

האים ניתן להזרוק אבסטין תוך עיני לחולת גלאוקומה

לקריאה נוספת והעמקה

כן. יש לפקח שלא עולה הלחץ אחרי ההזרקה באופן זמני

28/10/2018 | 14:52 | מאת: גרשון שמואל

שלום. מקווה שהגעתי לפורום הנכון. בן 64, חבר קופת החולים הכללית עם התקף חוזר שני חריף מאד של אובאיטיס קדמי ANTERIOR הפעם חד צדדי (היה בפעם הראשונה דו-צדדי) עם PPM עקשני מאד על האישון. טיפול בסטרואידים ללא הועיל כולל חוסר יעילות במתן PRED FORTE טיפה אחת, שמונה עשרה פעם ביום. כאבי התופת פחתו במקצת עם מתן אטרופין בטיפות לעין. לצערי נשלחתי למיון בית החולים איכילוב שם כל רופאי האובאיטיס כולל כל רופאי מחלקת העיניים המומחים לאובאיטיס נשלחו לכנס בארצות הברית. הוצע לי ביקורת במיידי (מחר) במרפאת אובאיטיס של רופא עיניים כללי בלבד אך זאת אוכל לעשות כמובן גם במסגרת הקהילה כך שהמצב של העין רק ילך ויתדרדר ללא ביקורת של מומחה ספציפי לדלקת האובאיטיס. לפני נסיעה דחופה וחשובה לחוץ לארץ מבקש לקבל הנחיות המומחים להמשך. תוך שאני מבין שכל הזנחה נוספת פירושה החמרה של הידבקות של Strands לקרנית וחלילה לעדשה, עם סכנות של קטרקט. ממתין לתשובת המלומדים, בכבוד רב, גרשון שמואלי.

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לענות בפורום על מצב ספציפי. הטיפול באובאיטיס קדמית הוא אכן בטיפות סטרואידים וטיפות להרחבת האישון על מנת למנע/למזער הצטלקויות כפי שאתה מתאר. אתה מזמן לפנות בהקדם למרפאותנו עם הפניה מרופא על מנת להעריך את מצבך. לצורך טיפול בתחית ההתקף החריף רופא עיניים מומחה כללי בהחלט ייתן לך את השירות אותו אתה צריך גם בקופ"ח.

20/10/2018 | 22:57 | מאת: מאור

שלום ד"ר. אני בן 19, חייל בקריה, עובד מהבוקר עד הערב (שמונה עד שש), כמעט כל העבודה מול מחשב. יש לי משקפיים. אין יובש בעיניים כרגע. 1. אם אני אשים טיפות עיניים כמו הילו קומוד קבוע, האם זה יכול לעזור למנוע נזק לעין? ואם העין לא יבשה האם זה יזיק (אולי יגרום לעין להתרגל וכשאני אפסיק באמת יהיה לי יובש)? 2. מה אפשר לעשות על מנת למנוע נזק מהמסכים? מה הנזק הצפוי משימוש כזה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

עבודה מול מסכים בעיקר גורמת להיחשפות לאור מרצד וכחול. חשיפה ארוכה יכולה לגרום לכאבי ראש משום שהמסך מרצד ואינו הדפסה קבועה כמו על נייר. מומלץ לבצע מנוחות יזומות אחת לתקופה. טיפות הלחות שאתה מציין עוזרות במידה וגם נוצר יובש בעין.

14/10/2018 | 20:12 | מאת: אחרי ניתוח קטרקט

האם מותר לקיים יחסי מין בשבוע הראשון אחרי ניתוח קטרקט

לקריאה נוספת והעמקה

אחרי שבוע אין בעיה..

10/10/2018 | 14:18 | מאת: נתן

לפני כשבוע הופיע שטף דם פנימי סמיך בעין ימין. במיון אמרו לנו שזה צריך להיספג ואם לא ידרש ניתוח. השאלה שלי כמה זמן אמור לקחת עד ששטף הדם יספג? ואם לא איזה סוג ניתוח מדובר. בגלל הלחץ במיון השאלות הנ''ל לא נשאלו שם.

לקריאה נוספת והעמקה

במידה והדימום בזגוגית העין ולא על הרשתית או תחתיה יש לחכות מספר שבועות. מומלץ לישון עם ראש מורם על מנת לזרז את שקיעת הדימום מטה.

08/10/2018 | 13:03 | מאת: עיניים

לאחר ביצוע קטרקט לפני כמה חודשים (עין ימין למרחק עין שמאל לקריאה) אני רואה מסך שקוף מאד שהולך ובא, מזה כמה חודשים. מקווה לטוב

לקריאה נוספת והעמקה

יש לבצע בדיקה מלאה בהרחבת אישונים אצל רופא עיניים מומחה.

קיבלתי אתמול בבוקר זריקת אווסטין לתוך עין שמאל בגלל AMD. כעת, 24 שעות אחרי, הראייה שלי בעין זו מטושטשת. האם זו תופעת לואי רגילה ואפשר להמתין להתבהרות או יש צורך ללכת דחוף למיון עיניים?

לקריאה נוספת והעמקה

במידה והראיה פחות טוב מאשר לפני ההזרקה - יש לפנות להבדק מיידית

שלום, שמתי לב שבחלק של הצבע בעין של אבי (בעל עיינים חומות) חלקו העליון הפך לבן לא מוצאת על זה שום מידע באינטרנט מה זה יכול להיות?

ייתכן ומדובר ב ARCUS SENILUS המתרחש בגיל מבוגר. - ממליץ להבדק אצל רופא עיניים מומחה.

04/09/2018 | 13:07 | מאת: עיוורון

האם לאובדן ראייה, עיוורון כתופעת לוואי מלקיחת ויאגרה יש ריפוי או זה לתמיד?

לקריאה נוספת והעמקה

אבדן הראיה נגרם מנזק לעצב הראיה - חלקי או מלא. לרוב נזק זה אינו מתאושש או מתאושש קלות אך אינו חוזר למצבו המקורי.

01/09/2018 | 22:15 | מאת: רינת

הי, כשאני מסובבת את הראש אחורה (לדוגמה כשאני מסתכלת מהמושב של הנהג במכונית על המושב האחורי) אני רואה כפול... פרצוף מעל פרצוף... שאר הזמן אני רואה מעולה 6/6. מה זה יכול להיות?

יש צורך בביצוע בדיקת מלאה כולל הערכה נוירואופטלמולוגית. תתכן הפרעה בתזוזת אחד מהשרירים של העין

30/08/2018 | 13:45 | מאת: עידו

אהלן, אני בן 18 כבר תקופה שאני רואה נקודה שחורה/שקופה מרחפת וכל מיני צורות משונות. הדבר קורה בעיקר כשאני במקומות מוארים ובעיקר בחוץ באור יום. בלילה כמעט ולא קורה. חשוב לציין שיש לי משקפיים (לא מספרים גבוהים) וכשאני עם המשקפיים התופעה מתמתנת. הדבר הזה מציק מאוד. הייתי אצל רופא עיניים לפני חצי שנה והוא בדק אותי ואמר שהכל בסדר אבל לבוא להבדק שוב. רציתי לשאול האם התופעה מוכרת? והאם יש לה פיתרון? תודה

יש להבדק בהרחבת איושנים ובעזרת עדשה מיוחדת. העין שלנו מכילה ג'ל שלא כל חלקיו שקופים באותה המידה ויוצרי םאת ההצללה המדוברת - כל זאת רק לאחר שנבדקת בדיקה מלאה.

28/08/2018 | 22:39 | מאת: ליה

שלום דר בזמן האחרון חשה בתופעה מוזרה כאילו האור רועד בראיה בשבריר שניה זה כאילו התאורה עשתה קליק קצר התכהתה וחזרה האם זה נקרא הבהוב ?! הייתי אצל רופא עיניים שעשה בדיקה רגילה בלי הרחבת אישונים ואמר הכל תקין וכנראה מגרנה של העיניים . האם בדיקה רגילה מספקת ,?

לקריאה נוספת והעמקה

ראה מטה

27/08/2018 | 08:59 | מאת: לי

שלום דר אתמול היה לי כאב ראש בצד ימין ,, הכאב היה מאחורי הראש והאוזן וגם בעין וברכה .. הסתכלתי במראה והבחנתי שאישון ימין מעט מוגדל מאישון שמאל ממש הבדל קטן הדלקתי פנס ואז שני האישונים התכווצו באותה מידה .. אציין שלפני 7 שנים בערך פתאום גדל אישון ימין משמעותית ולא הגיב כלכך לאור ונשלחתי להמון בדיקות אז שכללו אולטראסאונד עיניים ולחץ צוך עייני ונוירואופטלמולוג ושדה ראיה ומאז יש לי טראומה מהמקרה . לפני חודש וחצי בדיקת עיניים תקינה וגם לפני 4 חודשים תקינה . יש ממה לחשוש ?? והאם הבדל כזה קטן מצריך בירורים ??? בת 26

לקריאה נוספת והעמקה

שינויים בגודל האישון מחייבים בדיקה מיידיצ ומלאה גם אם עברת בעבר.

22/08/2018 | 00:41 | מאת: לירז

היי מזה כמה חודשים יש לי כתם לבן בעין בהתחלה לא הציק לי ובתקופה האחרונה ממש ממש כואב לי במיוחד שאני עייפה זה פשוט שורף וכואב כמו אבן בעין! לפני כמה חודשים הלכתי לרופא ואמר לי איך קוראים לזה רק ששכחתי תוכל להזכיר לי? מה דעתך? ממליץ על ניתוח? האם זה מסוכן? מה זמן ההחלמה? האם אתה מנתח?

לקריאה נוספת והעמקה

לירז שלום קשה לענות מהתאור שנתת. אך אם יש נגע תחת העפעף או בעין אני ממליץ שתקבעי תור בהקדם להבדק. בריאות שלמה ד''ר אודי רייך

19/08/2018 | 22:23 | מאת: מיה

שלום דר כבר כמה זמן אני מרגישה בעיקרון בלילה באור הניון של הבית כמו מצמוץ בעיניים כאילו האור לפתע רעד בשבריר של פחות משניה מתנצלת קשה לי לתאר אבל כאילו האור התכהה וחזר במהירות שקשה להבחין אפילו . בבוקר פחות מרגישה את זה יותר מורש בתאורה ביתית . יש לציין שיש לי היפרדות זגוגית מזה שנים רואה נקודות שחורות בשתי העיניים,, לפני כ 7 שנים עשיתי בדיקות עיניים מקיפות כולל לחץ תוך עייני שדה ראיה וגם אצל נוירואופטמולוג הכל תקין . עשיתי בדיקות עיניים שגרתיות ללא הרחבת אישונים לפני 4 חודשים ושוב לפני כחודש גם היה תקין אציין שחדות הראיה עדיין 6/6 וגם עכשיו מרגישה שחדות הראיה עדיין מצוינת . יש סיכוי שיש בעיה רצינית שיכולה לגרום לעיוורון ? אני מאוד מודאגת בת 25

לקריאה נוספת והעמקה

לעיתים נורות ניאון מרצדות - במידה ולא מדובר באזור ספציפי בנורה ספציפית כדאי להשליםבירור עיניים מלא - לרוב תלונות אלו אינן מעידות על סכנה לעיוורון

19/08/2018 | 21:12 | מאת: דוד

כל מיני גורמים באינטרנט טוענים שאור כחול במסכים מזיק לראייה. 1. האם יש לטענות האלה בסיס אמפירי ו/או תיאורטי? 2. האם לדעתך שינוי "טמפרטורת הצבעים" במסך והפחתת האור הכחול עשויה לסייע בעניין זה?

הטענות נכונות. לגבי שינוי טמפרטורה - איני בקיא אך המחשב משדר בכל אורכי הגל לכן אני מניח שלא יעיל.

11/08/2018 | 14:34 | מאת: מירב

שלום וברכה, שואלת בשם אימי, בת 80, מאד פעילה ועצמאית. לפני כחודשיים וחצי החלה לראות כפול. עברה סדרת בדיקות אצל רופאי עיניים, נוירולוגים ואפתלמולוג, כולל eeg ct, mri- נשלל גידול. זוהתה חולשה בעצב 3 ו 4. המצב משתנה מדי שבוע, כלומר פעם הראיה כולה כפולה בכל הזוויות ומדי פעם רק באחת העיניים או בזוויות ימין או שמאל. המצב לא משתפר ופוגע מאד באיכות חייה ( נהיגה, קריאה, וכיוב'). בשלב זה אין לרופאים המלצה לטיפול כלשהו. נשמח לדעת האם קיים טיפול כלשהו שעשוי לשפר את מצבה. תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב להבין מה גרם לכך. לגבי הטיפול הוא מאוד בעייתי מאחר ומדובר בהרבה שירירם המאזנים את התמונה ואינם מתפקדים כייאות. לעיתים ניתן לסגור/למסך עין אחת על מנת להמנע מכפל ראיה ונפילה.

שלום .. בן 21 אין לי בעיות ראייה רק לפני שבוע סיימתי מבחנים וחזרתי לבית ישבתי מול המחשב יותר מ10 שעות תקופת 4 ימים .. עכשיו יש לי עיניים אדומות בבוקר אדום אבל לא הרבה אבל בלילה הופך לאדום חזק .. אני כבר 3 ימים לא מתקרב למחשב או טליוויזיה רק משתמש בטלפון אבל האדום לא הולך

לקריאה נוספת והעמקה

שימוש ממושך במסך מכל סוג שהוא מגביר את היובש בעיניים. בנוסף, במידה ויש לך צורך בתיקון אופטי קל מאוד אשר ביומיום אינו משמעותי, לאחר עבודה מאומצת כפי שתיארת עלולים להיווצר גם כאבי ראש לעיניים. ממליץ לנסות להפחית שעות מסך, ולנסות הפסקות בזמן העבודה. ניתן גם לשים טיפות לחות. במידה והמצב אינו משתפר יש לפנות בהקדם לרופא עיניים.

28/07/2018 | 14:42 | מאת: אמיר

בן 63 בריא ללא מחלות רקע לא מעשן. עושה הליכה 5 פעמים בשבוע 50 דקות כל יום מנסה לשמור על תזונה נכונה עקב ירידה בראיה לאחרונה נבדקתי אצל רופא עניים ולפי המלצתו ביצעתי בדיקת OCT להלן התשובות עין ימין אי סדירות מרכזית בשכבות outer retina PRY KF פרט לכך מבנה שכבתי שמור. עובי מרכזי לפי מפה 242 מיקרון. עין שמואל כנ"ל אך עובי מרכזי לפי מפה 279 מיקרון. אבקש את התיחסותך לתוצאה מאחר והרופא בחופשה וחוזר רק לקראת סוף אוגוסט מה זה אומר ?ומה ניתן לעשות אם יש בעיה תרופות או תוספי מזון. תודה ושבת שלום.

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברור מהתלונות שלך האם התלוננת על עין אחת או שתיהן. הממצא תואר רק בעין אחת ולעיתיםללא משמעות קלינית. הבדיקה מראה כי באזור מסויים שכבות הרשתית שונות מהרגיל. לא ניתן לדעת על סמך השאלה בפורום מה המשמעות. אני ממליץ שתפנה למומחה רשתית עם התמונות ותעבור בדיקה בהרחבת אישונים.

18/07/2018 | 17:01 | מאת: מיה

שלום ד"ר בת 26 , בדיקות דם תקינות , בדיקות בלוטת התריס גם תקינות , בדיקת ראיה לפני חצי שנה תקינה 6/6 ... גם עכשיו מרגישה שהראיה שלי עדיין מעולה . מזה כמה ימים מרגישה רגישות יתר במיוחד בשמש אני מרגישה צורך לעשות מבט מסונוור או פשוט לעצום מרגישה כאילו העיניים שלי קלות כאילו עומדות ליפול פשוט קשה לי לתאר את התחושה . בעין שמאל יש לי שתי נקודות או שלוש ממש פיציות בתוך הקישתית אני לא זוכרת כבר כמה זמן הם קיימות "דומות לנמש פיצי" . יש לציין שתמיד סבלתי מיובש . האם יש סיכוי שיש לי גידול בעיניים ? אני בחרדות איומות מחכה לתור הרופא 

לקריאה נוספת והעמקה

הרגישות לשמש אינה אופיינית לתלונות של גידול. במידה ויש שינוי במצבך יש לפנות בהקדם לבדיקה. לגבי נקודות החן כדאי לפנות למומחה בנושא

23/06/2018 | 22:45 | מאת: שרלוט

הייתי אצל רואה לפני 3 חודשים בגלל דלקת בעיניים. נוסף לסטרואידים שנתנה לי אמרה שיש לי יובש והמליצה על סיסטטיין. לא הרגשתי יובש. אבל שמתי הטיפות. מאז שמה תחליפי דמעות. איך אני אמורה לדעת אם יש עדיין יובש אם אני לא מרגישה משהו מיוחד.

לקריאה נוספת והעמקה

לרוב יובש בעיניים מורגש כצריבה ואי נוחות. במקרים של יובש קל אין מרגישים זאת. על כן אני ממליץ להבדק שנית אצל רופא עיניים על מנת להעריך את מצב הקרנית מחדש.

15/06/2018 | 20:49 | מאת: שאלה

שלום, באמצע שנות ה30 אובחנה פזילה סמויה אקסופוריה. יש קוצר ראיה הרבה שנים, שימוש בעדשות רכות יומיות עם הפסקות כשמופיעות תופעות של אי סבילות (כשמתחיל מפסיקה, נמנעת כמה ימים/שבועות/חודשים וכשחולף חוזרת). עבודה מאומצת מול מחשב ונייד. בבדיקות דם שבוצעו בלי קשר הבלוטה TSH היה תקין וכך גם CPK. ממה זה יכול להיות? חוששת ממשהו נוירולוגי או גידול. מה הסיכוי שייעלם מעצמו כשם שהופיע? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

תוספת: הפזילה נצפתה בבדיקה של הרחבת אישונים ונמסר שלא רואים פגיעה בעצב ראיה או לחץ תוך גולגולתי. יחד עם זאת עשיתי בדיקת עיניים לפני כמה שנים בלי קשר בגלל בלט שהיה ונשאר (הוגדר "קל" בבדיקה האחרונה) ושם לא היתה פזילה.

הכי סביר שמדובר באקזופוריה ישנה שיצאה מאיזון. אולם הופעת פזילה חדשה בגיל כזה המתגברת כפי שתואר מחייבת בדיקה מעמיקה.

13/06/2018 | 21:54 | מאת: הודיה

גיל 26. התחילה אצלי פזילה חדשה. אני לא רואה כפול. הייתי אצל נוירולוג והוא אומר שזה לא ייתכן שהפזילה חדשה, אחרת הייתי כן רואה כפול. וזה אומר שתמיד הייתי פוזלת. זה באמת לא הגיוני שמתחילה פזילה חדשה ורואים רגיל? שאלה שניה- עובדתית זה מה שקרה.. האם זה יכול להיות קשור לזה שאני לא רואה בשתי העיניים בו זמנית אלא כל פעם באחת אחרת? (רופא עיניים אמר שאצלי ככה המצב). האם יכול להיות שזה מה שגורם שלא אראה כפול? או שבוודאות כשלא רואים כפול הפזילה מולדת? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אדם הרואה היטב בשתי העיניים מיד ירגיש הראיה כפולה באם מתחילה אצלו פזילה. ייתכן שמדובר בםזילה ישנה או שאחת העיניים שלך היא עצלה ועל כן המוח "משתיק" את התמונה הכפולה הלא ברורה. כך או כך בםזילה חדשה בגיל כזה יש להבדק בהקדם.

שלום רב. רציתי לשאול בבקשה, תינוקת בת שבעה שבועות, שאמרו לה בטיפת חלב, היא לא ממקדת מבט , תחזרי עוד שבוע. אני מאוד מאוד נכנסתי ללחץ. מה זה יכול להיות? חוץ מזה היא ב"ה בסדר גמור.

ברוב הפעמים הבדיקה בטיפת חלב אינה מדוייקת. אך אם אמנם ישנו חשד להעדר מיקוד יש להבדק בהקדם האפשרי אצל רופא עיניים על מנת לוודא כי העיניים תקינות.

08/05/2018 | 00:02 | מאת: איתן

האם הטיפול היחיד לגלאוקמה הוא טיפות מסוגים שונים? או שיש טיפול אחר כלשהו שאינו כולל שימוש בטיפות ? בגלל תופעות הלוואי של הערפל. בנושא דמעות, זה מצריך אבחון מיוחד או שזה תופעה אין לה כל טיפול? תודה

קיים טיפול בלייזר וקיים ניתוח. אתם מוזמנים לפנות למרפאה הגלאוקומה במרכז רבין להערכה נוספת בנושא. יש לבחור סלקטיבית את המטופלים לניתוח או לייזר.

04/05/2018 | 21:03 | מאת: איתן

אבי בן 83. יש לו מספר בעיות בעיניים שיוצרות מצב לא פשוט. יש לו גלאוקומה בשליטה אמנם אל הויפות ממש חוסמות את הראיה כערפל. יש איזה פתרון לעניין הערפל? בנוסף בעין ימין ליקוי קשה בשדה הראיה מקבל זריקות אוויסטין שאלתי תוך כמה זמן ניתן לראות תחילה של שינוי אם בכלל. בעין משאל עשה בעבר זריקות וזה הצליח מאוד. הבעיה הקזה שגורמת לו קשיים נוספים חוסר יכולת לראות מקרוב גם עם משקפיים מותאמות הציעו לו זכוכחת מגדלת כעזרה בנוסף למשקפיים לראיה מקרוב. דווקא הבעיה של ראיה מקרוב והעאפל מהטיפות גורמות לו תסכול והרגשה דהוכ מתעוור ומשפיעות עליו נפשית. הוא לא מצליח להפריד בין הבעיות וקושר בינהן. אני צעוניין לנסות.למצוא דרכים להקל עליו לשפר כל דבר שניתן בכל אחת מהבעיות. אודה על כל הפניה עצה או הכוונה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר כאן במספר בעיות הפוגעות בראייתו ואיכות החיים לגבי הגלאוקומה עלייו לעבור הערכה מקצועית אצל מומחה בתחום ולראות כיצד לטייב את הטיפול בטיפות. 2. הנזק במרכז הראיה מטופל בזריקות שלרוב השפעתן נראית בשבועות הראשונים. ולא תמיד ניתן לשפר את המצב אלא רק לייצב אותו. אני ממליץ כי במידה ואיכות ראייתו באופן אובייקטיבי לא תקינה יופנה למרכז התמיכה בלקויי ראיה הקיים במחלקתנו. וכן הערכה מדוקדקת של מומחה רשתית וגלאוקומה

24/04/2018 | 19:30 | מאת: גלית

שלום גיל 28 קורה לי הרבה בזמן האחרון, לא תמיד, שאני רואה נקודות שחורות מתעופפות מול העיניים וזה אשליה.. הן לא אמיתיות... מן חרג'וקים קטנים... אם אני ממצמצת זה נעלם וחוזר... תופעה נפוצה? מה זה יכול להיות? יש פתרון

לקריאה נוספת והעמקה
30/04/2018 | 22:22 | מאת: מירי

מומלץ ללכת למיון לבדיקה האם אין ניתוק רשתית.

במידה והתלונה חדשה מומלץ לבצע בדיקה בהקדם בהרחבת אישונים בכדי לשלול מצבים שונים בעיניים כגון בעיות רשתית גידולים או דלקות פנימיות

שלום, קיבלתי טיפול במשחת גנטתרים לפצעונים, האם מותר להשתמש בקרבה לעיניים? המריחה עצמה כמובן לא מגיעה לעיניים, אך החשש שלי הוא שכשאני שוטף את הפנים בבוקר, מעט/שאריות מהמשחה עלולות להגיע לעין, האם זה מסוכן או בעייתי? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

קיימות טיפות דנטמיצין ייעודיות לעיניים. הבעיה אינה באנטיביוטיקה אלא בחומרים האחרים במשחה - היא אינה רשומה לעיניים ואין לי מידע על בטיחותה. ניתן להועץ ברוקח או בחרה עצמה

12/03/2018 | 07:17 | מאת: עבדאללה

מדי פעם לא רואה כלום לכמה שניות.דקות ואז הראייה חוזרת מה עושים?

הולכים להבדק בהקדם אצל רופא עיניים

07/03/2018 | 15:28 | מאת: טליה שאולי

רופאים יקרים שלום, במסגרת פרויקט הגמר שלנו בתואר הנדסת תעשייה וניהול אנו מעוניינים לפתח מוצר ייחודי עבור רופאי העיניים שייתן תמיכה למרפק ולפלג הגוף העליון במהלך בדיקות המטופלים. נודה לכם מאוד אם תקדישו 2 דק לצורך מילוי הסקר, ונשמח אם תרצו ליצור איתנו קשר בהמשך. קישור לסקר- https://goo.gl/forms/BQbbCKE5OhGBhn4Z2 בברכה, טליה שאולי 050-5787737 מושיקו אייל 053-332193

06/03/2018 | 18:30 | מאת: ארי

האם דימומים בזגוגית שמפריעה מאד נעלמים

לקריאה נוספת והעמקה

דימימים בזגוגית לרוב נספגים. במידה והעין עברה ניתוח מסוג ויטרקטומיה בעבר הדימום נוטה להספג מהר יותר ישנם דימומים עקשניים שדורשים ניתוח.

22/02/2018 | 23:47 | מאת: אא

שלום ד"ר הסתכלתי בכוח (עינים רצו להסגר והשארתי אותם פתוחות) על פלאש של מצלמת טלפון די מקרוב, כ 4-5 שניות. די כואב. מסוכן?

הפלש במצלמה הוא אור חזק לפרק זמן קצר. הסנוור אינו נעים אך אינו מזיק. רצוי לא להסתכל על מקורות אור בעלי קרינה UV לאורך זמן מחשש לפגיעה בקרנית וברשתית וכן לא להביט ישירות על השמש מחשש לנזק בלתי הפיך לרשתית

13/02/2018 | 17:29 | מאת: שלי.

שלום רב תודה על זמנך, ברצוני לשאול האם " סינטומיצין 5" היינה תרופה סטרואידית, מכיוון ובגלל שחייבת במרשם רופא וגם ומכיוון שלא מומלצת לשימוש קבע? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

לא זאת אנטיביוטיקה.

10/02/2018 | 23:05 | מאת: מאי

שלום ד"ר, אני בת 35. בחצי שנה האחרונה התחלתי לראות הבזקי אור. בחודש האחרון המצב החמיר והתחלתי לראות מעין חוטים ולפני כמה ימים כתמים שחורים בצד העין. פניתי לרופא עיניים שהסביר שמדובר בהיפרדות זגוגית העין. רציתי לדעת מה המשמעות? ובעיקר מה המשמעות כשהתופעה התחילה לי בגיל הזה ולא בגיל מבוגר. מהן ההשלכות? האם הבעיה תחמיר? ומה עושים מלבד מעקב? רב תודות.

10/02/2018 | 23:24 | מאת: מאי

כמו כן, באיזו תדירות עליי להיבדק על מנת לבדוק שאין קרע ברשתית?

מדובר בתהליך טבעי. מתרחש יותר בנשים ובמרכיבי משקפיים. יש לבצע בדיקה מיידית ומספר שבועות אחכ בכדי לוודא שהתהליך הסתיים. העין היא כדור המלא בג'ל ולעיתים נקודות האחיזה של הג'ל התנתקות - אלו הפסים שאת רואה. יש להמנע בתקופה הראשונה ממאמץ גופני עד לביקורת אצל רופא העיניים. אחכ בהתאם למצב אמור רופא העיניים לומר לך כל כמה זמן להגיע.

10/02/2018 | 16:38 | מאת: לירן

לד"ר שלום אני שואל עבור סבתא שלי בת 80 היא סובלת מיובש בעיניים , בבדיקות עייניים אצל הרופא הכל תקין והומלץ לה באופן קבוע על טיפות סיסטיין , יש הקלה בשימוש בטיפות. העניין הוא שהטיפות אינן בסל ועבור פסניונרית זה די יקר (היא רוכשת אותם באופן קבוע) האם תוכל להמליץ לנו על טיפות עיניים תחליפיות שהינן בסל תרופות? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

אם היא נוטלת את הטיפות עד 4 פעמים ביום ניתן לתת לקרימול המצוי בסל הבריאות בהנחה שאין לה רגישות לחומרי השימור שבטיפות. ישנן טיפות ללא חומר משמר זולות יותר מסיסטיין. ניתן לשאול בבית המרקחת. בתי המרקחת של הקופה העלות זולה מעט יותר.

31/01/2018 | 18:37 | מאת: מירית

שלום רב, בת 31. לא מרכיבה משקפיים, כל חיי הראיה שלי הייתה טובה, אף אחד מבני המשפחה לא מרכיב משקפיים או סובל/סבל מבעיה בעיניים כזו או אחרת. בחודשים האחרונים כשאני מתעוררת באמצע הלילה, אני שמה לב שבעין אחת אין לי ראיית לילה, יש לי כמו מן מסך על העין ואני בקושי רואה כשהחדר חשוך. בעין השניה יש לי ראיית לילה רגילה לחלוטין. *חשוב לציין שבאור יום אני רואה טוב בשתי העיניים, הבעיה היא רק שהחדר חשוך לחלוטין. הייתי אצל רופא עיניים, הוא בדק אותי ולא הבחין בבעיה. מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

מעבר לבדיקה במרפאה יש צורך בבדיקות הדמיה מיוחדות לעין בכדי להבין את תפקוד עצב הראיה והרשתית

נתבקשתי לעבור ספירה של תאי אנדותל לצורך אבחון בקרניות העין עקב קושי בראיה ותופעות נוספות. מהי הבדיקה ומה ההגדרה שלה לצורך הזמנת הבדיקה. שדה

לקריאה נוספת והעמקה

לרוב הבדיקה מבוצעת כחלק מהמערכת מרפאת קרנית ואינה מחוייב בבדיקת הדמיה שגרתית. אני ממליץ לפנות למרכזנו למרפאת הקרנית אז תבוצע הערכה מלאה של העין כולל ספירת תאי אנדותל אם יהיה צורך בכך.

08/01/2018 | 10:58 | מאת: מאיר מלמד

אבי בן 80 סובל מסוכרת לא קשה ולחץ דם. יש לו גלאוקמה יציבה לא תקינה לחלוטין. ויש לו בעיה ברשתית ובעצב הראיה ושדה ראיה בעין ימין ובעיקר בשדה הראיה שנפגע. יש חסימה בכלי דם בעין ימין. בעבר עשה בעין ימין זריקות אווסטין שעזרו מאוד. ללא סיבוכים. כעת מסיבה מסוימת אין דעה אחידה לגבי המלצה לזריקת אווסטין לעין ימין, השדה ראיה פגוע מאוד. והם לא בטוחים שזה לא יסבך את העין יותר. מה הסיבוך שיכול להיות מעבר לזהום? פגיעה חמורה בעצב או כלי דם ועיוורון מלא בעין ימין? מניסינך מדוע חוששים לתת זריקה? אבי מוכן לנסות זריקות כי השדה ראיה שלו בימין פגוע והוא נתקע בדברים ונפצע הכל בצד ימין ונופל ברחוב. הסיכון מול הסיכוי. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בפורום אינטרנטי לא ניתן לענות על שאלה כלכך מורכבת. אם ישנו ספק ניתן לפנות למומחה נוסף לרשתית לחוות דעת בעניין.

25/12/2017 | 21:32 | מאת: שושי

בטעות במשך היום שמתי בעיניים טיפות סיסטיין הסגול שעבר להם התוקף לפני חמישה חודשים. נראה לי ששמתי משהו כמו 7-8 טיפות בכל עין. אין לי שום תחושה רעה בעיניים בינתיים.... יש משהו שאני צריכה לעשות? לשים לב? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

סביר להניח כי הכל יעבור בשלום המידה ואין כאב אודן או צריבה ניתן להמתין. יש להמנע מעודדות מגע בימים הקרובים. אם יש הפרעה הראיה כאב או אי נוחות יש לפנות לבדיקה

16/12/2017 | 18:20 | מאת: גמליאל

דוקטור שלום, לפני כעשר שנים התחלתי לראות אזורים מוארים בצורה מאוד חדה כלומר אני רואה את האור בצורה מאוד בוהקת, בשלוש שנים האחרונות זה החמיר ואני מרגיש סינוור מטורף. כלומר אני רואה מקומות מוארים מסויימים בצורה מאוד בוהקת, כאילו העוצמה של האור נתפסת בצורה חזקה מאוד, בלילה לוקח לי הרבה זמו עד שאני מתרגל לראות חדרים חשוכים. עשיתי את כל הבדיקות האפשריות כולל בדיקת עצבי הרשתית וגם MRI, כמו כן שמתי לב שגם חוש השמיעה שלי התחדד ומווליום מסויים הצלילים נשמעים לי חדים וצורמים ובלתי נסבלים, הייתי אצל נוירולוג ונוירואופתומולוג וגם לא יודעים לתת לי הסבר לתופעה. זה הולך ומחמיר ואני לא יודע כבר מה לעשות.

לקריאה נוספת והעמקה

לאור התאור נשמע כי עברת בירור מקיף. אין בפורום הזה יכולת להגיב מעבר לבירור המפורט שעברת. ניתן לבצע ייעוץ אצל מומחה נוסף לחוות דעת נוספת.

עקב עכירויות בקרנית בעין אחת לאחר דלקת לחמית וירלית-דתאמיצין? הבנתי מהרופא עיניים כי הטיפול המקובל לטיפול בעכירות שגורמת להפרעת ראיה, טשטוש, וזאת לאחר שדלקת בעין טופלה וחלפה, כעת ישלטפל בטיפות סטרואידים? האם כך הדבר?, והאם הטיפת דתאמיצין 3 פעמים ביום טוב? (דעת הרופא). האם יש טיפות טובות יותר? תודה.

טוברקס- מה עושים שגם לאחר תום שימוש,רואים מטושטש? הפסקתי טיפול במשחה טוברקס עקב טשטוש ראייה קבוע ב-2 העיניים. בעין הימנית הראייה חזרה למצב כמעט למצב תקין לאחר יום מהפסקה במשחה, ולכן מה הדרך המהירה ביותר להסיר את המשחה שהיא כמו "גריז"? בעיין שמאל אין שיפור כלל!, כאילו המשחה שם. כאשר ברקע של עין שמאל היה ארוזיה נרחבת על הקרנית השמאלית בעין בקוטר 2 על 3.5 מ"מ , SPAS. ייתכן שהראייה בעין שמאל נפגעה?

לקריאה נוספת והעמקה

ראה תשובתי בשאלה הקודמת שנשאה בנושא לאחרונה - לא ניתן לענות מאחר וחייבים לבדוק את העין.

אני התחלתי עם דתאמיצין עקב דלקת עיניים -שבוע ללה הטבה לאחר שהופסק, ניתן פרד פורטה , לאחר שבוע ללא הטבה. לאחר שבועיים אלו הממצאים (חלקם) ממצאים: עפעפיים- תגובה פוליקולרית לחמית גרויה ++ קרנית- אי סדירות אפיתל שליש עליון ובמרכזה נמצאה ארוזיה נרחבת על הקרנית השמאלית בעין בקוטר 2 על 3.5 מ"מ , SPAS לחץ ת.ע - 16 SPK מפושט נוטל כעת: משחה מסוג טוברקס * 3 פעמים ביום (לא מאפשר לי לראות, רגישות מאור בחדר ,שמש, לכן לא יוצא מהבית מספר ימים). וטיפות עיניים מסוג ויגהמוקס * 6 פעמים ביום. (אנטיביוטיקה) שאלה: האם אני יכול להוריד את המשחה טוברקס ולהישאר רק עם הטיפות ויגהמוקס, לפחות רק בעין ימין?

לקריאה נוספת והעמקה

ראה תשובי לפוסט הקודם בנושא

02/11/2017 | 21:14 | מאת: אילנה

אמא שלי, בת 88, רואה לאחרונה (לפעמים) את אותו דבר כפול. זה קורה יותר כשהיא צופה בטלויזיה או החוצה דרך החלון. למה זה קורה ? לאיזה תחום ברפואת העיניים זה שייך ? תודה על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ לפנות לנוירואופתלמולוג.

שלום רב , אני מצרף מסמך לעיון בו גם מפורט הטיפול שניתן לי מבית החולים , והטיפול שלאחר מכן ע"י רופא עיניים שהחליט דווקא להוריד את ההמלצה לטיפול ב- פרד פורטה 5מ"ל. בשלב זה אין הטבה! - חלפו 3 שבועות מיום שהובחנה דלקת בעין ימין בלבד!. כאבים חדים ודמעות בעין שמאל. ראיה מטושטשת בשתי העיניים. האם הטיפול לעניין הזיהום בעין כעת טוב?. אני לא חש הקלה ,כאבים חזקים!, מה לעשות? כעת הטיפול במשחה מסוג טובקס * 3 פעמים ביום (לא מאפשר לי לראות, רגישות מאור בחדר ,שמש, לכן לא יוצא מהבית מספר ימים). וטיפות עיניים מסוג ויגהמוקס * 6 פעמים ביום. הטיפות עיניים מסוג פרד פורטה הופסקו לדעת רופא העיניים. האם הטיפול הקיים נכון ויש להמשיכו?, אחרת מה המלצתך? לכאבים - קיבלתי מרופא משפחה כדור 5מ"ג * 2 ביום מסוג פרקוסט=אוקסיקודין. קישור למסמך הרפואי באם לא עלה לאתר http://www.upfile.co.il/file/693105698.html תודה. ממתין לתגובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. לצערי הפורום לא נועד לתת בו מענה על מהלך טיפול. לא ניתן לבדוק את העיניים ולהתרשם מהמצב קלינית. המלצתי היא כי תפנה בהקדם לרופא עיניים בתחום על מנת לקבל חוות דעת נוספת. טיפול במשככי כאבים מהסוג אותם אתה נוטל מאוד לא שכיח בבעיות עיניים. רפואה שלמה.

שלום לאחרונה התלוננתי על אי נחות בעין שמאל וטופלתי בקורטיזון ועוד תרופות אנטי אלרגיות ללא הטבה. וזה היה חידה בעיני...אתמול הבחנתי שצינור דמעות עין שמאל מנופח טיפה יותר מצינור הדמעות עין ימין הבריאה. גם כשאני מרים העפעף שמאל האי נוחות כמעט ונעלמת. האם קיימת תופעה כזו ? והאם יש טיפול לכך? ומה הטיפול? תודה מראש גלילי

לקריאה נוספת והעמקה

מיקום פתח הדמעות אינו גורם לכאב. במידה והוא נוטה החוצה ניתן לטפל במצב. במידה והוא צנוח קשה לטפל בזה אם כי לרוב זאת אינה הסיבה לתלונות. דלקת או היצרות בהחלט יכולות לגרום לאי נוחות ואז הטיפול הנחוץ הוא ניתוחי. אני ממליץ לפנות בהקדם ואוקולופלסטיקאי להערכה מדוקדקת.

19/10/2017 | 17:18 | מאת: יובל

שלום כבר שנתיים סובלת מאלרגיה בעיניים, כל נבדק לפחות ע״י 3 מומחים בדרכ נותנים לי טיפות עם אנטי היסטמינים וזה עובד מיד , ממש בקלות אחרי כמה ימים כאילו לא היה אבל הפעם, כבר חודשיים ,בעין אחת בלבד יש דמעת שלא מפסיקה , לאחר מכן החלו הפרשות וכשנבדקתי אצל מומחה עיניים הוא טען שיש לי אלרגיה ממש קלה ונתן לי טיפות לטומקס, שמתי אותם כשבוע ולא היה שיפור כלל, חזרתי אליו ונתן לי טיפות דקספרין של דר פישר עם סטרואידים ואמר שזה הכי חזק שיש ויותר מזה אין מה לעשות שמתי אותם 5 ימים 3 פעמים ביום ואפילו לא שיפור קטן, עדיין דמעת, הפרשות ותחושת אי נוחות ולפעמים גרד מה לעשות? כבר מיואשת.... תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לעיתים מקרה כמו שאת מתארת הוא משני להיצרות מערכת הדמעות. אני ממליץ בחום להבדק על ידי אוקולופלסטיקאי .

18/10/2017 | 19:47 | מאת: גיא

שלום ד"ר, מתוך מודעות שיש לי לסיכונים של קרינת UV, החלטתי לסיים את עבודתי במקום עבודה שבו לא מצאה חן בעיני רמת השמירה על הבטיחות בהקשר של קרינת UV (במכונות דפוס שבהן נורות UV שמשמות להקשיה של פולימר, סדר גודל של 150-250 וואט, נראות כמו נורות פלורסנט ארוכות). כמובן שהשתדלתי להיות עם משקפי מגן אבל מן הסתם אין 100% וקרו מקרים שבהם לא הייתי עם משקפיים והבטתי לכיוון הנורות או משטחים בסמוך אליהן, הסטתי את המבט מהר ככל האפשר כשהבחנתי בכך, רציתי לדעת מה רמת ההשפעה/פגיעה (בעיניים) של מספר מקרים בהם הייתי במרחקים של כ-1-3 מטר, בד"כ מול "זליגה" של אור ולא במבט ישיר ואולי מקרה אחד של מבט ישיר ממרחק של 5-6 מטר? קצת מודאג מכל הנושא. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

ראשית צריך להבדק מאחר ואם קיים נזק הוא רוב ייראה. שנית ניתן לחשב את רמות האנרגיוה יש צורך במרחק ארך הגל ועוצמת המקור. אתה יכול התייעץ עם מעבדות המומחיות באישור בדיקת בטיחות של לייזר וכיוב.