פורום מחלות ריאה

הפורום יעסוק בנושאים הקשורים למחלות ריאה ומחלות דרכי הנשימה, כגון: סרטן ריאות אבחון בדרך ברונכוסקופית, אבחון וטיפול בדרך ברונכוסקופית למחלות שונות של דרכי הנשימה, שיעול ממושך, מחלת ריאות חסימתית כרונית COPD, אסתמה, נוזל בקרום הריאה אבחנה וטיפול.
2407 הודעות
2279 תשובות מומחה

מנהל פורום מחלות ריאה

30/05/2019 | 15:39 | מאת: אירית

שלום רב, הבן 48 יש למעלה משבוע כאב חד (כמו נושך) בגב הימני העליון. הכאב מעיר אותו השכם בבוקר. ( מעשן כבד). כ"כ סרבן טיפול מוכר. . . מה הסיבה לכאב זה. תודה. אירית

שלום, זה נשמע לי כמו בעיה מהשריר ולא מהריאה, שיגש לרופא המשפחה לבדיקה.

30/05/2019 | 11:44 | מאת: דגן. צ

אבקש לדעת האם מחלת שחפת קשה בילדות ונשארו צלקות בולטות בריאות מאז, האם הם מהווים סכנה לסרטן , למחלות ריאות ואם זה מחייב מעקב בבדיקות סי.טי. במינון נמוך למעקב תקופתי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא סיכון וגבר משמעותי ואין צורך במעקב שגרתי שנתי אלא אם יש חשד מיוחד.

הייתי רוצה לדעת מה האבחנה שלך בבקשה לגבי תפקודי הריאות שלי כי לא הצלחתי להבין מהדוקטור מה יצא.. הייתי רוצה לדעת מה היית אומר על תפקודי הריאות שלי אם הייתי נבדק על ידך. (אני בן 19 וחצי, חייל)

שלום, לא ראיתי את הבדיקה מצורפת.

אפשר בבקשה לשלוח לך באימייל כי אני לא מצליח לצרף את הבדיקה. אם כן מה האימייל

27/05/2019 | 14:39 | מאת: דינה

שלום רב! בעלי בן 58.חולה סרקואידוזיס משנת 1992.משנת 2000 לא מטופל.נמצא ברמיסיה. בתפקודי ריאות שנעשו היום שינוי בכושר הדיפוזיה(כושר ירוד ברמה בינונית).לפני כשנה וחצי גם היה כושר ירוד ,אך ברמה קלה. שאר הדברים זהים למה שהיה לפני שנה וחצי: נפחי ראיה בגדר הנורמה.ירידה קלה בזרימות נשפתיות(תבנית רסטריקטיבית).הירידה בדיפוזיה בתיקון לנפח בגדר נורמה. הייתי רוצה לדעת: האם ירידה בכושר הדיפוזיה מקלה לבינונית מעידה על כך שסרקואידוזיס חזר להיות פעיל או חס וחלילה יש מחלה אחרת חמורה הרבה יותר? תודה רבה. בברכה, דינה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ירידה בדיפוזיה יכולה להיות בשל הסרקואידוזיס אך לפני שמחליטים שזה המצב יש לבדוק היטב את המספרים המדוייקים של הבדיקה ולהעריך האם באמת השינוי הוא משמעותי.

27/05/2019 | 13:50 | מאת: אורטל

קבלת תשובות בדיקות דם נוגדנים לשעלת אלו התשובות שהתקבלו: IGA-קטן מ 6 (שלילי) IGG -גבולי 75.7 האם יש לי שעלת? במידה וכן האם 2 בנותיי צריכות להתחיל בטיפול אנטיביוטי?

לקריאה נוספת והעמקה
27/05/2019 | 14:08 | מאת: אורטל

שכחתי לציין שילדתי לפני 9 חודשים ועשיתי את חיסון השעלת בהריון

שלום, לא

27/05/2019 | 10:59 | מאת: ליאת

למשך יותר משבוע וחצי אני חולה ונראה כי אני לא משתפרת במצבי, למרות שרופאת המשפחה אמרה שזה יעבור עם הזמן להרגשתי זה לא עובר לכן אני צריכה עזרה. התחלתי להיות חולה משיעול מאוד חזק, שהיה פתאומי (לא הייתי מצוננת לפני) וביום הראשון הקאתי המון והשיעול עורר את רפלקס ההקאה לזמן ממושך. לאחר היום הראשון ההקאות הפסיקו, אך השיעול התמשך, ניתן לציין שלא היה לי חום. לאחר מכן גם הצטננתי (עם גודש באף והתעטשויות רבות) ועיניי צרבו, ולמרות שאני לוקחת דקסמול וטיפות אף, המצב לא משתנה לאחר ימים רבים ואני ממשיכה להשתעל ולהיות חולה. יש לי חשש שזה יכול להתפתח לשיעול כרוני, איך אדע אם זה יעבור או שיש צורך בטיפול אחר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, שיעול כרוני זה רק לאחר חודשיים ואני מקווה שהשיעול יעבור לך הרבה לפני. קרוב לודאי שמדובר בשיעול על רקע וירלי. לפעמים תרופות נגד גודש באף יכולות להקל.

שלום ד"ר, בממצאי הסיטי של בעלי.הפסיק לעשן לפני כ12 שנה. היה מעשן כבד. 3 קופסאות ליום. שינויים אמפזיטיים קשים, בולטים בעיקר באונות העליונות דו"צ. ב-LUL מודגמת קשרית צמודה לפלואורה במדדים של 1.0 1.5 ס"מ עם גבולות משונצים. לא הודגמו תפליטים פלאורליים דו"צ. אדנובה מעובה משמאל, שאר האיברים שנסרקו ברום הבטן בגדר התקין. שינויים ניווניים בעמוד שדרה.DISH. אין עדות לתסחיף ריאתי. הלב תקין בגודלו. מה אומרים ממצאים אלה? תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, צריך להגיע עם הדיסק לבדיקת רופא ריאות כדי להחליט על המשך הבירור , יתכן ויצטרכו לעשות ביופסיה מהממצא כדי לבדוק במה מדובר.

25/05/2019 | 21:13 | מאת: Yali

שלום מה ההבידל של המחלות הנ"ל ?? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כולם מחלות דלקתיות בריאה. Cop ו boop דומות מאוד. Nsip מחלה יותר כרונית. בכולם מטפלים בסטרואידים.

25/05/2019 | 12:43 | מאת: ורה

רופא הריאות החליט להעביר אותי לטיפול ב COPD במשאף TRELEGY ELLIPTA 100/62.5/25 אשר נכנס עכשיו לסל התרופות Fluticasone furoate 100 micrograms, umeclidinium (as bromide) 62.5 micrograms and vilanterol (as trifenatate) 25 micrograms per inhalation האם מישהו מכיר את המשאף, הוא אמור להחליף את הספיריבה והסרטייד 50/500 https://www.trelegy.com/ https://www.empr.com/drug/trelegy-ellipta/ תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כן. מדובר במשאף אחד שמכיל את התרופות שנמצאות בספיריבה וסרטייד. הוא מאושר לחולים עם תפקודי ריאות מתחת ל 60%. היתרון העיקרי שלו הוא נוחות השימוש פעם ליום.

25/05/2019 | 12:38 | מאת: ורה

רופא הריאות המליץ על טיפול מונע להתלקחויות של COPD וסינוסיטיס כרוני - אנטיביוטיקהZETO 250 . Azithromycin עשיתי בדיקת שמיעה ו א.ק.ג. אני אמורה לקחת כדור אחד בימי ראשון, שלישי וחמישי – 3 כדורים בשבוע. לתרופה יש המון תופעות לוודאי ביניהם ירידה בשמיעה ושינויים באק"ג ( הארכת מרווח( Q-T הפרעת קצב חדרית . האם הטיפול המונע באנטיביוטיקה ZETO עוזר בהפחתת מספר ההתלקחויות? אשמח לקבל חוות דעת לגבי הטיפול ומה ההשלכות לטווח ארוך. האם צריך לעשות בדיקות תקופתיות בזמן לקיחת התרופה? מה קורה עם יש התלקחות COPD האם מפסיקים את הזטו ועוברים לאנטיביוטיקה אחרת? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הטיפיל הזה מקובל במצבים של copd קשה והחמרות חוזרות. כמו שכתבת יש תופעות לוואי לפעמים אבל הם נדירות. צריך לשקול האם המצב ללא טיפול עדיף וכמובן שזה תלוי במצבך וכל מקרה לגופו. אין הנחיות לבדיקה תקופתית בזמן נטילת התרופה אם אין בעיות מיוחדות.

25/05/2019 | 09:32 | מאת: הריוניץ ומודאגת

שלום רב, בת כמעט 30, בהריון 2 שבוע 17, בריאה בדכ. ביום ג' (14.5) החל חום (עד 38.6),צמרמורות וחולשה שלא עברו. לאחר פניה למיון בוצעו בדיקות דם (CRP 24 MMOL, מלבד זאת ספירה תקינה). בצילום חזה תסנין בRLL מתאים לדלקת ריאות אטיפית כאשר טרם נמצא מחולל. תרביות ופאנל ויראלי שליליות. טופלתי שבוע ברוצפין IV. חום ירד 4 ימים לאחר תחילת הטיפול האנטיביוטי. לאחר 7 ימי אשפוז וירידה של CRP ל-4 -שוחררתי. במהלך האשפוז סבלתי משיעול שלרוב לא היה יצרני. הבוקר, כבכל בוקר בימי האשפוש, קמתי עם שיעול יצרני מאד, התאמצתי להשתעל להוציאו ויצאו 2 גושים של ליחה דמית (לא דימום פעיל אלא גוש אדום כמו נזלת דמית שירדה). לציין שכבר שבוע יש הפרשות מאד מאד קטנות דמיות מהאף שיוצאות רק בקינוח. אני כן מרגישה שיש נזלת שיורדת אחורה ולא יוצאת קדימה. אני מאד לחוצה מהליחה הדמית. יש לי ממה להילחץ? זה יכול להיות נורמלי? ממש פוחדת.. תודה על המענה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לפי מה שסיפרת, נראה שהליחה הדמית קשורה לדלקת ריאות שעברת ולא מדובר במחלה אחרת חלילה. אני מעריך שגם הליחה הדמית וגם ההפרשות מהאף יחלפו בהדרגה.

24/05/2019 | 15:52 | מאת: ר

לאחרונה אני חשה מידי פעם קושי בנשימה שמתבטא בתחושה של מחסור באוויר, ניסיון לקחת נשימה עמוקה - וכישלון, אני לא מצליחה לנשום עד הסוף ומרגישה כאילו משהו תוקע את הנשימה באמצע. זה הופיע מידי פעם ולא הפריע לי מידי. עכשיו זה החמיר וכל מעט זמן אני מרגישה צורך מוגבר באוויר וחוסר הצלחה לנשום עמוק. בת 25, בריאה בד"כ, משקל תקין, פעילה גופנית - אימוני כח (משקולות) קבועים ולאחרונה גם הליכות של שעה, התחושה קיימת גם בזמן פעילות גופנית אבל לא מפריעה לי לביצוע האימון. נוטלת נוגדי דיכאון על בסיס יומי סרטרלין (100 מ"ג) ואדרונקס (2 מ"ג) תודה רבה ושבת שלום.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לרוב התלונה שלך לא מעידה על מחלה בריאות. אפשר לבצע בדיקת תפקודי ריאות וצילום חזה, תרגילי נשימה ופעילות גופנית. אני מניח שזה יחלוף בהדרגה.

22/05/2019 | 21:00 | מאת: רותם

שלום רב במסגרת תוצאות סיטי של הגב עלתה התוצאה הבאה תמט תת סגמנטלי באונה האמצעית של הריאה מימין . כמו כן, מצויין הסתיידות דופנית טרשתית מינימלית באאורטה ובעורקי הכסל. בת 61, מעשנת מספר חפיסות סיגריות ביום. אודה להסבר בעניין התוצאות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כנראה שיש איזור קטן בריאה שלא מאוורר, אולי בגלל ליחה, ממליץ להגיע עם הסיטי לייעוץ במרפאת ריאות.

23/05/2019 | 15:38 | מאת: רותם

תודה רבה על תשובתך היא מקוררת עם המון ליחה למעלה מחודשיים . לא עובר . ייתכן וזה קשור לבדיקה? האם התוצאה השנייה שציינתי רלוונטית לרופא ריאות גם ?

שלום, 1. יכול להיות - מומלץ בדיקת רופא ריאות. 2. קרדיולוג.

21/05/2019 | 14:19 | מאת: איציק

שלום אני אמור להתחיל לקבל בקרוב טיפול ביולוגי (HUMIRA). אני צריך לקבל לפני הטיפול חיסונים נגד דלקת ריאות. הומלץ לי תחילה לקבל פרבנר ולאחר חודשיים פויימוקוס ובהמשך פנוימוווקס כל 5 שנים. רציתי לדעת מה המשמעות של כל החיסונים האלה והאם זה בהכרח הסדר הנכון? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אכן, אלה החיסונים המומלצים כנגד חיידק הפנוימוקוק שהוא השכיח ביותג לגרום לדלקת ריאות. הכיסוי המכסימלי הוא על ידי שני החיסונים והסדר שתיארת הוא נכון.

19/05/2019 | 21:10 | מאת: גלעד

בבדיקת אקו לב במאמץ (יצאה תקינה לחלוטין) נמצא לחץ דם ריאתי במנוחה 27 ממ"כ. האם תקין? תודה

לקריאה נוספת והעמקה
20/05/2019 | 16:28 | מאת: גלעד

גבר בן 45 עם אסטמה קלה מאוד

כן

בתוצאות בדיקת שעלת התקבלו התוצאות הבאות: Bord petrosis igg 79 Iga 6.3 יש לציין כי ילדתי לפני חצי שנה וקיבלתי חיסון בהריון אבל השתעלתי המון בחודש האחרון ועכשיו זה נרגע. האם זה מעיד על שעלת? האם בני הבית צריכים להתחיל טיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בדיקת IGA מתחת ל10 אומרת שלא היה לך שעלת לאחרונה. IGG לא יכול לקבוע בוודאות אם חלית מעבר בגלל החיסון שקיבלת בשנה האחרונה.

19/05/2019 | 02:33 | מאת: תמי

דר שלום, מזה כ חודש אני מרגישה כמו שיש לי חפץ תקוע בריאה שמאלית. התחושה נעלמת ושוב חוזרת באותו מקום. איזה בדיקה כדאי לעשות. אני לא מעשנת , אין לי ליחה שיוצאת מהריאות ואין לי רקע של מחלות אחרות. מה זה יכול להיות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מציע לעשות צילום חזה ובדיקה אצל רופא המשפחה. אולי יש דלקת בשרירי החזה או בצלע.

18/05/2019 | 11:45 | מאת: רוני

בת 18 לוקחת גלולות כ4 חודשים, ביממה האחרונה הרגשתי כאב בחזה, לא כאב חמור שממוקם מתחת לחזה בעיקר בצד ימין שמתגבר בעת נגיעה ללא קושי נשמתי בנוסף בזמן האחרון אני סובלת ממתח מוגבר וחרדה האם יש לדאוג שמדובר בתסחיף או שסביר להניח שהכאב נגרם כתוצאה מהמתח או גורם אחר? ואם לא, באיזה מצב כן יש לגשת לרופא בדחיפות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, תסחיף מלוה בדרך כלל בקוצר נשימה במאמץ. כאב שמפיקים בנגיעה מלמד יותר על דלקת או כיווץ בשריר וזה אמור לחלוף תוך מספר ימים.

שלום . לפני כחודש בעלי התקרר. חום נזלת ושיעול. טופל באנטיביוטיקה החום ירד אחרי כשבועיים. אך בצילום ריאות הראשון היה תקין. לאחר שבוע ביצע שוב צילום ריאות וגילו תסמין צללית בריאה ימין. ושוב קיבל אינטיביוטיקה. לאחר 5 ימים נשלח שוב לצילום ריאות. ושוב אין הטבה. הוא מקבל שוב אינטיביוטיקה ל5 ימים. מה עושים???האם זה מסוכן ???שדלקת לא מגיבה טוב לאנטיביוטיקה.. אנא עזרו לנו...תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, נראה לי מוקדם לחשוש. יתכן שהדלקת תגיב לטיפול השני. במידה שיש החמרה למרות הטיפול מומלץ לשקול עם רופא המשפחה בדיקת סיטי.

17/05/2019 | 13:24 | מאת: דימה

האם סי או פי די רואים בצילום חזה?עשיתי בדיקת מאמץ לב ריאה מורקב שתקין לבדיקות לב שתקינות אקו לב ומיפוי לב בן 44 קשי נשימה וסחרחורות שאני מרגיש כאילו אני מסטול אבל אין בחילות והתעלפות.מסוגל לעשות מאמצים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, COPD מאבחנים בעזרת בדיקת תפקודי ריאות. הבדיקות שCOPD. (יתכן שחלק מבדיקת המאמץ עשית תפקודי ריאות ומזה ניתן ללמוד)

20/05/2019 | 19:37 | מאת: דימה

בוצע ספירומטריה פשוטה לפני מבחן מאמץ וגרף הקו מלא רעידות אני נשפתי בצינור כאשר הייתי לבוש מסיכה מצב עמידה.בדוח של הבדיקה מופיע vc 126%ו fev1 מופיע 106%, נשפתי פעמיים לתוך צינור ופעם שניה יצאה יחס בין נשיפה לשאיפה 100%.אבל גרף בספירומטריה כולו בצורה מוזרה מלא רעידות כאילו הפרעות.הרופא לא התייחס לזה. מה זה יכול להיות ?

שלום, כנראה שהייתה לך בעיה טכנית בביצוע הבדיקה אבל לפי מה שאתה כותב אני מניח שאין לך COPD. אולי יש עליך לחץ שגורם לתחושות השונות שאתה מתאר.

שלום רב, לי הובחנה דלקת ראות לפני שבועיים בדיוק, לאחר שבוע וחצי שסבלתי לפני כן מליחה מרובה ושיעולים+צינון. לקחתי 5 ימים אנטיביוטיקה וכאשר לא עבר וחזרה לי המחלה הושפזתי לסופש וקבלתי עוד 5 ימים: 2 סוגים אחרים של אנטיביוטיקה. כעת לאחר שבועיים עדיין מרגישה חוסר נוחות בצד ימין ומרגישה שלא עברה לי לגמרה המחלה/הדלקת. יש לציין שאין לי חום וכעת גם לא לייחה ואני בהריון. האם יתכן שעדיין לא עברה לי המחלה או לא הספיקה לי האנטיביוטיקה? מצבי לא הדרדר אבל לא השתפר ב100% מחכה לתשובה בברכה אנה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יכול להיות שעדיין לא החלמת לגמרי. אפשר להיעזר בכדורים נגד כאבים כמו נורופן או אדוויל למספר ימים וחעקוב אחרי התחושות.

15/05/2019 | 18:34 | מאת: נועם

דוקטור שלום האם יכול להיות מצב שיש לחץ דם ריאתי שגורם לתסמינים שבאים והולכים ? יכול פתאום להרגיש מעולה ואפילו לעשות מאמצים וכמה שעות אחרי להיות חלש וזרוק! יכול להיות מצב כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זה לא סביר. אם יש בעיה של לחץ דם ריאתי היא לא מופיעה ונעלמת לסירוגין. במידה שאין קושי במאמץ נראה שלא מדובר בבעיה של יל"ד ריאתי.

15/05/2019 | 14:13 | מאת: איתי

היי דוקטור אני יודע שזה לרוב לאנשים שעבדו עם החומר, אבל אני עבדתי איתו לצערי , השאלה שלי היא אחרי כמה זמן האבק של האסבסט מתייל לכרסם תריאות, ישר שהוא מגיע לריאות או שלוקח לו כמה שנים להתפתח ואז לחרסם את הריאות?

שלום, יכולה לעבור תקופה של 10-30 שנה עד להתפתחות מחלה. כמובן שזה תלוי בעוצמת החשיפה.

15/05/2019 | 08:58 | מאת: ליאת

מה שהתכוונתי לשאול . אם המחלה כרגע ברמיזה. למה עדין יש ריבוי בלוטות לינה מרובות כפי שרשמתי ?

שלום, גם כשהמחלה ברמיסיה הבלוטות לא תמיד נעלמות, לעיתים הן נהיות קטנות יותר, ומה שחשוב זו הפעילות בהן. ישנן בלוטות גדולות עם פעילות מופחתת וזה גם יכול להיות ברמיסיה.

14/05/2019 | 21:08 | מאת: ליאת

שלום רב. יש לי את המחלה משנת 2012. התגלתה בברונכוסקופיה. בלי סימנים. בשנת 2016 היו תסמינים של היפרקלצמיה במשך שנה וחצי בממוצע של 14 סידן. מטטורקס אימורן לא עזרו. עשו לי פתלוגיה בשער הטחול ושם רשמו ביופסיה מתאימה לסרקדואיזיס. הריאות כמעט לא נפגעו. השאלה שלי - באישפוזים שלי משנת 2016 2017 רואים ריבוי בלוטות לימפה ברטרופיטנואום. לפני חודשים עשיתי סיטי והיה רשום שוב ריבוי בלוטות לימפה ברטרופינטונאום בקוטר 1.6 סמ קטנו מעט לעומת בדיקה משנת 2017. אני מקבלת כרגע טיפול ביולוגי רמסימה כשנה והסידן כרגע נראה התייצב . השאלה שלי האם זה שעדין יש ריבוי בלוטות לימפה מראה שיש פגיעה בבלוטות הלימפה ??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין צורך לתת טיפול נוסף על מה שאת מקבלת בגלל הבלוטות, זה חלק מהמחלה ולא מעיד על פעילות המחלה.

14/05/2019 | 15:28 | מאת: דן

דוקטור שלום אני בן 24 בעקבות תחושת מחנק בתחתית הגרון , נטייה לדופק מהיר ופעימות מוקדמות במאמץ , קושי בפעילויות יומיומיות עם עליה וירידה בשיפור התסמינים הופניתי לבדיקות לב שכולן יצאו תקינות מה שנותר לבדוק כרגע זה הריאות , לאיזה בדיקה היית מציע לי לפנות ביחס לתסמינים שתארתי לך? *שמתי לב שכשאני מרים ידיים למעלה זה נותן לי סוג של הקלה.. תודה !

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ספירומטריה עם מרחיבי סימפונות.

14/05/2019 | 09:21 | מאת: ליאן

שלום ותודה מראש, שאלה אחרת מהתחום כאן ובכל זאת תענהלי בבקשה, מיום שבת כואב לי הגרון בצד ימין כמו דקירה שאני בולעת את הרוק או האוכל כאבי תופת וגם הקרין לאוזן. הלכתי היום לרופא שבדק אותי עם מראה ואמר לי שיש לי פתח כזה ענק שאפשר לראות את הוושט , הקיבה עד למטה. כמו כן שמתי לב שהכניס את המראה ממש עמוק לתוך הגרון. אחר כך בדק לי את האוזן עם מכשיר ואור שהוא נראה לי מאד ארוך (אוטוסקופה).... 2 שאלות דחופות אליך בבקשה נכנסתי לחרדה, האם בדיקה עם המראה אפשר לנגוע במיתרי הקול או באיברים אחרים בגרון, בוושט או בחיךן מפני שיצאתי ממנו פתאם יש לי גירוי בגרון שלא היה לי לפני הבדיקה,] כאבי גרון, צרבות, כאבים בבית החזה. למה? והאם הבדיקה באוזן עם המכשיר שהוא ארוך (ישנם כל מיני אורכים ואצלי היה ממש ארוך) יכול לפגוע בעור התוף? למה האוזן כואבת לי הרבה יותר לאחר הבדיקה ? אנא תשובתך בהקדם,, תודהה רבה רבה,,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אכן זה פחות התחום שלי. לדעתי הסיכוי שנפגעת מהבדיקה קטן אבל אני מציע לחזור לבדיקת אאג עם התלונות שיש כעת.

13/05/2019 | 13:00 | מאת: יולי

שלום רב אני חולת לופוס ובחצי שנה האחרונה החלו לי קשיי נשימה בכל מאמץ ולעיתים במנוחה, הופנתי לכמה בדיקות כמו תפקודי נשימה שיצאו תקינים ומבחן מאמץ מורחב שהראה נשימה רסטרקטיבית, בעקבות זה עשיתי סיטי חזה לשלילת ILD התור שלי לראומטולוג ולרופא ריאות רחוק ואשמח אם תוכל להסביר לי את הפענוח חשוב לציין כי לפני 10 שנים עדיתי סיטי חזה שיצא תקין לחלוטין פענוח: אין עדות לתפליטים פלאורלים לא הודמו קשריות לימפה בבית שחי האאורטה ברוחב רגיל לא הודגמה לימפאדנומה הלב ללא סטיות, פריקרד בעובי תקין כלי דם ריאתיים ברוחב וחלוקה רגילים בשדות הריאות : בחלקים העליונים נראה אוורור תקין התעבות מינימלית מקומית של הפלאורה בRLL ומוקדים זעירים תת פלאורלים בבסיסי הריאות-לא ספציפיים אשמח לדעת אם זה יכול להעיד על בעיה תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הסיטי סהכ כמעט תקין. מציע לבקש גם בדיקת אקו לב להשלמת הבירור.

12/05/2019 | 20:27 | מאת: אריאל1611

שלום ד"ר. אני בן 41 אמש פניתי למוקד מכבי ללא הפסקה עקב תחושה לא נוחה בחזה. מציין כאן שאני מטופל בלוסטרל ואריפליי נגד חרדה "ושיפור" מצב הרוח.... אך מנסיון העבר זה לא הרגיש כמו התקף חרדה. אינני סובל מחום או שיעול. הבדיקות שבוצעו: לקיחת מדדים: לחץ דם- 117/76 דופק-76 סטורציה-100 כמו כן בוצע א.ק.ג- תקין לגמרי בדיקות דם- תקינות למעט בדיקת crp לבדיקת דלקת התוצאה יצאה חריגה 1.2 (נורמה זה בין 0 ל 5 ) כמו כן צילום חזה-הצללה מוטלת על קצה צלע 6 משמאל - סומציה בלבד? תסנין ? פרט לכך, ללא תפליט או גודש צל הלב והמיצר בגדר הנורמה . סינוסים קוסטופרניים חופשיים . הסרעפת בעמדה תקינה הרופאה אבחנה דלקת ריאות קלה ונתנה לי אנטביוטיקה ל10 ימים. מציין שאני מעשן כ 10 סיגריות ביום. האם זאת אכן דלקת ריאות או משהו חמור יותר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הצילום לא היה ברור לרופא שפיענח אותו והאבחנה של דלקת ריאות היא בספק. יתכן גם שהכל תקין. מציע לחזור על צילום חזה עוד חודש לאחר הטיפול.

12/05/2019 | 19:49 | מאת: נשימה בשכיבה

שלום סמתי לב בזמן האחרון כשאני שוכב על הגב מעל לאיזה 10-15 קשה לי לנשום יש הרגשה שבית החזה יחד אם עוד כמה חלקים בגוף מצתמקים משהוא מוזר כאילו השרירים בידיים בגב בחזה ובצוואר מחביאים רפואיים כאלה ואחרי שאני קם לוכך לי זמן עד שאני יכול להזיז את השרירים האלה ולהיתייצב כל זה מקלובה בסחרחורת מוזרה גם מה זה? רצוי לציין שאני בחור צעיר בן 25 בריא יחסית בעל כושר גופני סביר ומעשן שלושתרבע קופסה ביום +- נשמח מאוד לדעתכה בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא ברור לי מה הסיבה לתלונות שלך. אולי אתה סובל מתשישות או מיגרנה. מציע לבקש מרופא המשפחה לעשות בדעקות כלליות ואקג.

11/05/2019 | 21:22 | מאת: רני

כאשר נאמר לכוון את הבורר במחולל חמצן ל5 האם הכוונה לחמישה ליטר בדקה? האם מחוללים ניידים מסוגלים לתת ספיקה כזאת? איך קובעים כמה מומלץ לאדם? האם לפי מידת הסטורציה?היש לכך נוסחה? תודה רבה רן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, 1. כן, מדובר ב-5 ליטר לדקה. 2. מחוללים ניידים מספקים בין 3 ל-5 ליטר לדקה , תלוי בסוג המחולל. 3. לרוב ההמלצה היא לתת חמצן כדי לשמור על סטורציה 90% ומעלה.

היי אני חולה קראון ומטופל באמצעות יומרה לאחרונה (חצי שנה)החלו לי כאבים בחזה נשלחתי לצילום c.t וזה הממצא :על ריאה שמואל תפליט פלאורלי קטן וממצא תסנני קטן באונה התחתונה הייתי אצל רופא ריאות שנתן לי טיפול אנטיביוטי ל10 ימים אך ללא הטבה כלל וקבלתי פרקוסט לכאבים הסבירה לי שאין כל כך מה לעשות חוץ מלקחת משכך כאבים .אני סובל מכאבים יומיומיים מה ניתן לעשות במצב זה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, במידה שאין שיפור צריך לבדוק שוב מה מקור הכאבים הוהאם הטיפול מתאים. יתכן שהכאבים לא קשורים לדלקת או שהדלקת לא מטפלת היטב ולפעמים צריך לחזור על צילום ובדיקות דם ולהחליט על המשך הטיפול.

אני עברתי לפני כנ4 שנים היפוך להפרעות קצב במסגרת טיפול תרופתי קבלתי את התרופה לעיל במשך 3 שנים לפני כחודש ללא כל קשר עברתי סי טי בראות ומצאו בהן קישוריות רכות הבודק המליץ על המשך ברור ורפא ראה המליץ על ביופסיה את התרופה אמיודקוור חדלתי לקחת לפני כ 5 חודשים ובמקומה אני מקבל ריטמונרום 150 האם יש קשר בין לקיחת אמידי וקור לקישוריות בראות תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יכול להיות אם כי זו לא הצורה השכיחה של השפעת אמיודרון על הריאות.

08/05/2019 | 13:24 | מאת: א.ט

שלום לפני שעה שלחתי שאלה ולא קיבלתי תשובה הנודל בגודל11×11 מ"מ בריאה הימנית האם זה מחייב שזה לא שפיר? ומה לגבי הגודל? תודה רבה

שלום, הגודל לא מחייב שזה ממאיר אבל בהחלט יש להמשיך בירור במרפאת ריאות. עקרונית ככל שהקשרית גדולה יותר זה מעלה חשד.

07/05/2019 | 20:57 | מאת: דליה

בבדיקה שערכתי היום התוצאות מראות עליה ב FEV1% מ 82 ל85. עליה בFVC% מ 77 ל 82 . TLC% מ 64 ל68.5. FRC% מ 64 ל 68.5. RV% מ 59 ל 63. רק DLCO% ישנה ירידה מ45 ל42.5. שאלתי היא מדוע מצד אחד ישנה עליה ומצד שני ירידה. האם זה רומז משהו ? השינוי שעשיתי הוא שהפסקתי מאכלי חלב והתחלתי דיקור סיני. אודה על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כל בדיקה מראה על משהו אחר בתפקוד הריאתי, סה"כ התוצאה יציבה, ההבדלים קטנים ואין שינוי מהותי בין הבדיקות. כלומר המצב יציב.

07/05/2019 | 10:41 | מאת: אוחיון ציפורה

שלום רב! אני בגיל 56נשלחתי לצילום עקב שיעול בצילום הודגמו מוקדים בפסגות של שתי הריאות ובאיזור תת קלביקולרי מצד ימין גודל של הממצאים עד 0.9 ס מ שאר הממצאים תקינים. הופעתי לסיטי על ידי רופא משפחה ואילו הממצאים.הודגמו שינויים פיברוטיים עים קונסולידציות מוקדיות והרחבה קלה בתוך הקונסילודציות הפסגות הריאה משני הצדדים. כמו כן הודגמו הידבקויות פלאורו פולמונריות בהיקף האונות העליונות של שתי הריאות ובהקיף של הסגמנט העליון של RLL.גם הפעם ניצפתה קישורית הקיפית מזערית באספקט הקידמי של RUL.מימדיה עד 0.6ס מ.המוקד ידוע מהבדיקה הקודמת ללא שינוי ניכר.שאר הממצאים תקינים .אשמח לדעת מה זה אומר תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, המפענח של הסיטי מתרשם כי קיימות צלקות בריאות, יתכן בשל דלקת כרונית של הריאות. מומלץ לבצע בדיקת תפקודי ריאות מלאים ולהגיע לרופא ריאות עם הדיסק של הסיטי.

06/05/2019 | 23:08 | מאת: איתי

היי דוקטור, בילדותי שאפתי הרבה סיבי אסבסט בגלל שעבדתי עם תאילנדים, אבל אני לא רוצה להיכנס לזה עכשיו, רציתי רק לשאול שראיתי לא מזמן שיש מחלה בשם אזבטוזיס שהיא קוראת רק לאלה שעובדים הרבה זמן עם אסבסט, ראיתי שמחלה מקמטת את הריאות בגלל סיבי האסבסט שנמצאים בריאות, רציתי לשאול אם הקימות של הריאות על ידי סיבי האסבסט נגרם מהר או שלסיבים של האבק לוקח כמה שנים עד שהם מתחילים לצוץ ולהרוס את הריאות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, התפתחות מחלת אסבטוזיס יכולה לקחת שנים רבות. לרוב מדובר באנשים שעבדו עם החומר עצמו ולא בחשיפה קלה.

דר שאלה נוספת בבקשה ברשותך האם זה יכול להעיד על לחץ דם ריאתי אני נורא מוטרדת מהתשובה זאת תשובה חלקית ואיני מצליחה לצרף כל הקובץ אך אני נורא דואגת אני מבינה שמשהו לא תקין בבדיקה אני נורא מפחדת מלחץ דם ריאתי האם זה מסביר את הצורך בנשימות עמוקות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני לא מצליח לראות את הקובץ. לרוב כשיש לחץ דם ריאתי אפשר לגלות אותו בעזרת אקו לב.

06/05/2019 | 20:20 | מאת: שיראל

שלום דר מה שלומך לא יודעת אם תוכל לענות לי מוטרדת קיבלתי תשובה של בדיקת מאמץ לב ריאה יש פה חלק מהבדיקה אנסה לצרף תשובה של פרופסור שבדק הוא רשם בסיכום שיש ירידה יש המון מספרים ואיני מבינה מה הבעיה אם תוכל לסייע לי להבין מה אומרת התוצאה תור לרופאת ריאות רק עוד שלושה חודשים תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כנ"ל

שלום רב, האם מבצעים בב"ח בילינסון ( או ידוע על בית חולים אחר) בדיקת תפקודי ריאות מותאם לTRACHEOSTOMY. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ניתן לבצע בבילינסון תפקודי ריאות לחולים עם טרכאוסטומיה.

שלום רב, תודה על תשובתך, איך ניתן לקבוע תור לפעולה ? ישירות דרך מחלקה בבילינסון ? יש טלפון להתקשרות ? תודה

06/05/2019 | 06:37 | מאת: Ms s

ד"ר שלום רב. אובחנתי בשנים האחרונות עם אסתמה קלה של המאמץ . בבדיקות תפקודי ריאות הכל היה תקין אקו לב צקין ובדיקות תקינות. עקב קוצר נשימה שהחמיר גילו שיש לי פפילרי קרצינומה וגוש ענק בבלוטתהתריס שדחק את קנה הנשימה. עבר.י ניתוח תקין. אבל הקוצר נשימה רק מחמיר . מקבלת ונטולין משאף בלבד שתמיד עזר . והיום יש ימים שעדיין קשה לנשום . שאלתי היא האם קנה הנשימה אחרי הניתוח לוקח לו זמן "לחזור למקום" ( להזכירך גוש גדול דחק את הקנה לצד ללא היצרות) . מה יכולה להיות הסיבה לקוצר נשימה שהחמיר דווקא אחרי הניתוח? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יכולה להיות החמרה של האסתמה. אני לא רואה סיבה שתתפתח היצרות של הקנה אחרי הניתוח ולא סביר שהיתה פגיעה בקנה. מציע לבקש בדיקת תפקודי ריאות וסיטי חזה.

שלום דוקטור, יש לי כמה שאלות על אסבסט רציצי לדעת האם אתה מבין בנושא?

שלום, שאל ואנסה לענות.

ד"ר נכבד, בהמשך לשאלות הקודמות לגבי תפקוד ריאות, האם אבחנה לגבי תפקוד ריאות נותנת תמונה כללית מדי או יכולה גם לכלול דלקת ברמה שלא ניתן לראות?כמו במצב של יצירת כיח מתמשך? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, תפקודי ריאות לא מאבחנים דלקת ריאות אלא מחלות כמו אסתמה או COPD ועוד.

תודה על המענה, אך רופא הריאות שראה את התוצאות אמר שאין צורך באנטיביוטיקה.הוא גם שמע שאין חירחורים או ציפצופים שאלה נוספת האם ייתכן שצילום ריאות יוצא תקין ובכל זאת יש דלקת בסינפונות הקטנים שלא רואים בצילום??אם כך כיצד ניתן לדעת?ושאלה נוספת מה קורה כאשר כמות הכיח לא מספיקה לבדיקה?תודה

לקריאה נוספת והעמקה

עניתי לך בהמשך לשאלה הקודמת.

האם זה גרוע היא אסמתית ברקע

שלום, לצערי לא הצלחתי גם הפעם לראות את הקובץ המצורף.

03/05/2019 | 18:02 | מאת: דימה

שלום רב האם ברונכואקטזיות קטנות זה סימן של פיברוזיס?ואן ליחה ושיעול. האם זה פוטולוגיה ?האם זה יכול לאחר חצי שנה להפוך לפיברוזיס ריאתי קשה מה מומלץ כדי לעצור את זה.יש קשי נשימה קלים במאמץ ובמנוחה אותו דבר.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, צריך לבחון את הסיטי היטב. ברונכיאקטזיות לא מתקדמות לפיברוזיס ריאתי בדרך כלל והטיפול הוא ע"י אנטיביוטיקה, פיזיותרפיה ועוד. מומלץ מעקב במרפאת ריאות.

03/05/2019 | 14:54 | מאת: דורית

שלום דר אמא שלי אסמתית בצעה תפקודי ריאות עקב שיעול אחת לשנה זה קורה לה אני מודאגת מתפקודי הריאות תור לרופאה רחוק מאוד האם זה ממש גרוע? תודה ושבת שלום

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא ראיתי בדיקה מצורפת.

03/05/2019 | 08:26 | מאת: דימה

דר'. היקר שלום.אני שם לב שיש לי רגישות יתר בראיות.זה מתבתא בקשי נשימה וסחרחורות.במיוחד כאשר יש ריחות חזקים ומקלחת חמה.יש גם במצב רגיל גם באוויר של החדר. אני מעשן לשעבר בן 44 הפסקתי לפני כמה חודשים.בסיטי שעשיתי בדצמבר 18לא מצאו אינפזמה רק דלקות קלות ואיוורור לא אחיד רופא אומר שזה בגלל הדלקות.אני פעיל עובד גם פיזית אין לי קשי הליכה.תפקוד ראיות גבולי בין יש חסימה קלה.אני מרגיש קשי נשימה גם במנוחה לפי דעתי כי ראיות רגישות מדעי גם לאוויר חדר.ואני מרגיש אי כניסת אוויר בכל מני מקומות.גם בגרון.מטופל ברילבר פעם ביום.מה ניתן לעשות.כי טענות על מצב נפשי אני לא מקבל . כי אומרים על מערכת עצבים לא תקינה.אני לא חי וסובל מאוד.האם זה סימנים ראשונים לפיברוזיס ראיתי?בבקשה האם אני יכול לקבל עצה איך לחיות עם זה. ע

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אפשר לעשות בדיקות אלרגיה, וסיטי חזה שיראה אם יש סימנים של פיברוזיס.

02/05/2019 | 14:38 | מאת: נתי

לקחתי בטעות תוך 12 שעןת פעמיים מהמשאף הנל אני מטופל עם רלבר וכן אינקרוז אליפטה פעם ביום מכל משאף מה הסכנה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין סכנה.

.שלום ד"ר נכבד, רציתי לשאול לגבי פענוח תפקוד ריאות, מה ניתן לעשות אם קיים יצור ליחה כבר חודשיים (קיימת אסטמה),צילום ריאות יצא תקין. האם ייתכן כי קיימת דלקת בסינפונות? כמות הליחה לא מספיקה לבדיקת כיח לכן לא בוצע. מה דעתך לגבי תוצאות תפקוד הראות הבאות: interpretation: warning: FEF2575 PRE = 39%Pred: ופירוט בטבלא של נתון זה: LLN=1.90 Pred=3,68 Best=1.42 %Pred=39 נתונים כללים בטבלא: FVC=83 FEV1=65 FEV1/FVC=78 PEF=77 FET=128 FIVC=75 =בעמודה של %Pred ואבחנה:ליקוי חסימתי בינוני תרופות:משאף רלבר וכדור סינגולר שבועיים עם טיפול של משאף וכדור זה ואין שיפור בהרגשה. מה משמעות התוצאות ומה דעתך? בכבוד רב,

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הבדיקה מראה על הפרעה בינונית. יתכן שצריך לקחת אנטיביוטיקה או פרדניזון. מומלץ לפנות לרופא המשפחה ובהמשך לרופא ריאות.

תודה על המענה, אך רופא הריאות שראה את התוצאות אמר שאין צורך באנטיביוטיקה.הוא גם שמע שאין חירחורים או ציפצופים שאלה נוספת האם ייתכן שצילום ריאות יוצא תקין ובכל זאת יש דלקת בסינפונות הקטנים שלא רואים בצילום??אם כך כיצד ניתן לדעת?ושאלה נוספת מה קורה כאשר כמות הכיח לא מספיקה לבדיקה?תודה

שלום, כמובן שאני ממליץ לחזור לרופא הריאות ולראות אם יש משהו אחר שהוא ממליץ מכיוון שאין שיפור. יכולה להיות דלקת סימפונות שלא רואים בצילום.. ניתן לעשות סיטי שמראה יותר מצילום. לפעמים עושים ברונכוסקופיה ללקיחת תרביות אבל זה לא מומלץ בשלבים ראשוניים לפני ניסיון טיפולי.