פורום פוריות הגבר - בנק הזרע

אי פוריות הגבר מהווה גורם מרכזי לקשיים של זוגות רבים להביא ילד לעולם. הפורום יעסוק בהיבטים השונים של פוריות הגבר ובכך ישמש את כל הזוגות או הגברים המעוניינים להעשיר את הידע בנדון. מטרת הפורום לתת מענה על האמצעים הדיאגנוסטיים והטיפוליים הקשורים לפוריות הגבר, הבדיקות הנדרשות, כולל בדיקות הזרע ובדיקות אחרות בעלות חשיבות לטיפול המיועד, בדיקות זרע מיוחדות, כמו שברים ב-DNA של הזרע, מבחנים לבדיקת פוטנציאל הפוריות של הזרע כמו בדיקת הזרע במיקרוסקופ אלקטרוני, ביצוע תבחינים הורמונאליים לאיתור מאפייני הבעיה, תבחינים סונוגרפיים להערכת איברי המין הזכריים, תבחינים גנטיים ותבחינים דיאגנוסטיים וטיפוליים הגלומים בביופסיה של האשכים. הפורום יעסוק בטיפולים תרופתיים וניתוחיים כמו תיקון או צינטור ורידי אשך רחבים-וריקוצלה, תיקוני חסימה של צינוריות הזרע, ביופסיה של האשך, שאיבת זרע מהאשך או מהאפידידימיס לצורך הפריה חוץ גופית - במקרים של חסימת צינוריות הזרע. נדון בהפקת זרע על ידי אלקטרו סטימולציה במקרים של קשיים במתן הזרע באוננות. הפורום יעסוק גם במקומה של ההפריה החוץ גופית וביצוע הזרקה ישירה של זרעונים בודדים לתא הביצית - ICSI כחלק הכרחי בטיפולים בגורם הזכרי. הפורום יהיה מורה נבוכים בכל השאלות הנוגעות לבנקי זרע, שימוש בזרע תורם על ידי בני זוג או אמהות חד הוריות ומקרים של זוגות לסביות. פרופ' ג'קי אשכנזי, הוא מהוותיקים והמנוסים ביותר בתחומי פוריות האישה ופוריות הגבר ומחלוצי ההפריה החוץ גופית בארץ ובעולם.
8229 הודעות
6990 תשובות מומחה

מנהל פורום פוריות הגבר - בנק הזרע

24/03/2019 | 17:57 | מאת: מ.ס

שלום רב בעלי ביצע 2 בדיקות זרע בהפרש של כחודש עם תוצאות שאינן טובות. בדיקה ראשונה (איכילוב): צמיגות- גבוהה, PH-9, נפח-3.3, ריכוז- 0.8, ספירה טוטאל- 2.6, תנועה-12, סה"כ תאים בתנועה- 0.3, ציון תנועה- BC, חיות- 40%, מורפולוגיה- 1. בדיקה 2 (אסף הרופא): מראה כללי- N, נפח זרימה- 4 מ"ל, ריכוז - 0, תנועתיות- 0, חומציות- 7.8, צמיגות ++. הערה: חיפוש זרע לאחר סרכוז במקלר 0.2X10^6 ללא תנועה. חיפוש זרע לאחר סרכוז בESP במשטח נטיבי נצפו 25% תאי זרע בתנועה בינונית. מבחינת ברור- א.ס אשכים - תקין, פרופיל הורמונלי- תקין. בן 28. כתינוק נולד מעט לפני הזמן עם אשך טמיר שירד בעצמו לאחר כשנה וחצי. האם יתכן שזו הסיבה לבדיקות? איזו בדיקה נוספת כדאי לשקול? כרגע הופננו ל-IVF. באיקסי. תוהים מה עוד אפשר לבדוק או לעשות כדי לשפר את הנתונים? בנוסף, האם בנתונים כאלה מומלץ מיון מורפולוגי?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט סביר שהתקופה הקריטית הראשונית שהאשל היה מצוי באגן השפיע עליו באופן מהותי,הפתרון המסתמן הנו בהחלט הפריה חוץ גופית

24/03/2019 | 23:53 | מאת: מ.ס

תודה רבה על התשובה המהירה! לפני שמתקדמים ל-IVF יש צורך לעשות בדיקות ספציפיות נוספות לגבר (גנטיות או אורולוג)? כמו"כ האם יש ערך מוסף לעשות מיון מורפולוגי לפני IVF או במהלכו בנתונים כאלה?

ראו תשובתי להלן

23/03/2019 | 19:53 | מאת: רוי

מצ״ב תוצאות בדיקה , האם הבדיקה תקינה ? האם ניתן להיכנס להריון טבעי ( אנחנו בני 41) אצל אישתי הבדיקות תקינות ( נולדה לנו ילדה לפני שנה ושבעה חודשים בהריון טבעי ולידה רגילה) אולם מתקשים להיכנס בשנית ( נקלטנו אבל היו 2 הפלות)

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת הזרע תקינה

22/03/2019 | 11:48 | מאת: רוי

מצ״ב בדיקת זרע ( אני בן 41.5) נשלחנו לבדיקה לאחר הפלות . ( אישתי נקלטה טבעי וילדה טבעי 3 חודשים לאחר לידה הריון ובשבוע 8 הפלה , כעבור כשנה אותו סיפור) להבנתי תוצאות הבדיקה טובות אולם המורפולוגיה 6% האם מעיד על איכות זרע לא תקין ? האם יכול להסביר את ההפלות ( אישתי עשתה בדיקות ונראה שאצלה תקין)

לקריאה נוספת והעמקה

על סמך הנתונים לא ניתן לעשות הערכה לגבי הרקע להפלות

23/03/2019 | 18:42 | מאת: רוי

בהתייחס לתוצאות בדיקות הזרע האם הם תקינות??? האם ניתן לפיהם כן להיכנס טבעי בהתחשב בעובדה שאצל האישה הכל תקין.

ראה תשובתי להלן

22/03/2019 | 11:05 | מאת: דני

שלום לך. בן 47 גובה 178 ובריא.משקל 98 בכוונתי להתחיל דיאטה שהשלב הראשון שלה הוא בן 17 ימים שהוא השלב המשמעותי שבו אמורים להוריד מקסימום קילוגרמים לפני מעבר לשלב מתון.ב17 ימים אלה אוכלים בעיקר ירקות ומוצרי חלב רזים וחלבונים שמגיעים מדגים ובשר לא שמן כגון עוף.להערכתך מה המקסימום קילוגרמים שאוכל להוריד באותם 17 ימים ושזה לא יפע לי בפוריות?5?או אפילו יותר מ5(למשל 6-7 אם אצליח)?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ישפיע על איכות הזרע

1.האם העמסת סוכר 50 בהריון עדיף לעשות בצום או לא כדי שהתוצאות יהיו אמינות והבדיקה לא תפגע בעובר 2.אם עדיף לא בצום, מה כדאי לאכול לפני?

לקריאה נוספת והעמקה

באופן קלסי בדיקת הסוכרנעשית בצום ולאחר הארוחה

1.אם הבדיקה פחות אמינה בהריון האם אמינותה כמו בדיקת דם רגילה בצום וחבל/ מיותר בעצם לעשות אותה? 2. עשיתי העמסת סוכר 75 לפני ההריון ויצאה תקינה- האם זה עוזר בניבוי הסיכוי לפתח סכרת בהריון?

ראי תשובתי להלן

08/03/2019 | 22:23 | מאת: משה

שלום, אני בגיל מתקדם ורוצה לעשות בדיקת זרע. אפשר לדעת מהו ההליך המנהלי לשם כך ? תודה מראש,

לקריאה נוספת והעמקה

לפנות לרופא המשפחה ולקבל הפניה למכון מטעם הקופה-יש להתנזר 3-4 ימים לפני הבדיקה

07/03/2019 | 21:13 | מאת: שלום

ערב טוב, אורך החיים המיני שלי כולל מכות רבות באזור האשכים, רציתי לברר האם זה באמת עלול לפגוע בפוריות או שזה סתם מיתוס, ואם כן אז באיזה סדר גודל זה כבר עלול לפגוע

טראומה באשכים עלולה לגרום נזק לאשך ויצירת הזרע לאורך זמן

10/03/2019 | 02:53 | מאת: שלום

תודה על התשובה, תוכל לפרט? ולמה אתה מתכוון כשאתה אומר לאורך זמן?

אם התמשכות החבלות עלולה להפגע רקמה גנרטיבית רבה יותר בצינורות הזרע והיווצרות נזק ההולך וגדל

12/03/2019 | 12:08 | מאת: שלום

רקמה שמשתקמת במידה ויופסקו החבלות?

להערכתי ככל שהטראומה הנה גדולה יותר הנזק המצטבר יהיה גדול יותר

שלום לפני 3 נקלטנו להריון בריא ותקים די מהר. כבר שנה וחצי מנסים להיקלט שוב אך ללא הצלחה. אישתי עשתה את כל הבדיקות והכל תקין אצלה לכן הומלץ לעשות הזרעה. עשיתי בדיקת זרע והתוצאות הם: נפח זרע- 3 ריכוז -0.4 תנועה-75 מהם הסיכויים שההזרעה תצליח עם נתוני זרע כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

בנתונים כאלו של זרע רצוי לשקול אפשרות של הפריה חוץ גופית

07/03/2019 | 00:43 | מאת: קרן

בחומצה פולית של אלטמן רשומים גם סיליקה וצלולוז שלא מופיעים במרכיבי חומצה פולית של life או maccabi care . האם זה מטייב את אלטמן ביחס לאחרות או שזה לא משנה ? מה הכי כדאי לקחת?

לקריאה נוספת והעמקה

בסך הכול אין יתרון לתכשיר אחד על פני השני

04/03/2019 | 12:03 | מאת: חן

היי אני בקרוב מתחתנת יש לי נושא שקצת מטריד אותי . לבעלי לעתיד יש יחסית כמות זרע קטנה אנילא יודעת אם זה נחשב לתקין או לא אני פשוט הייתי עם מישהו לפניו שלוש שנים שהיה לו יותר ולבעלי יש יחסית מעט אם אני מתארת את הכמות זה בערך כפית שטוחה של זרע. אין לי למה לבצע כרגע בדיקת זרע כי עדיין לא התחתנו ולא ניסינו הריון. השאלה אם ממנסיונך יש מקום לדאוג? זה יכול להעיד על בעיה בפוריות כמות זרע קטנה? אני יודעת שזה קשור לאיכות גם אבל כשאתה שומע על מקרה כזה זה נשמע מדאיג ? או דורש בדיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לבצע הערכת מצב לאור נתונים אלו

היי, אשמח לקבל פענוח בדיקה: זמן התנזרות: 3 ימים תקין Color +++ Viscocity תקין Liquefacation Viscosity Normal PH 7.7 Volume 1.2 ml WBC 3 mL Normal Forms 4% Concentration 88 mil/ml Total Concentration 105.6 mil Precent of motile sperm 39% Total motile sperm 41.184 mil :Morphology Normal forms 4% Abnormal 96% תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

תקין ,פרט למיעוט יחסי של נוזל זרע-היפוספרמיה,וריבוי כדוריות דם לבנות בנוזל הזרע

היי פרופסור אשכנזי, תודה על המענה אשמח אם תוכל לפרט מה זה אומר מיעוט יחסי של נוזל זרע ומה המשמעות של ריבוי כדורי דם לבנות בנוזל הזרע תודה רבה

יתכן שהכול קשור למצב דלקתי כרוני באברי הרביה המצריך בירור וטיפול

01/03/2019 | 15:36 | מאת: תומר

שלום רב לאחר בירורים רבים נמצא בתרבית הזרע שלי סטרפטוקוקוס אגלקטיקה. אנו בשבוע 15 להריון שנוצר מהזרעה (לאחר שטיפת-השבחת זרע). האם יש אפשרות שהאישה נדבקה מהחיידק מההזרעה (במידה ובאותו היה לי את החיידק)? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

לא סביר

28/02/2019 | 20:30 | מאת: מור

בעלי ואני מנסים להיכנס להיריון מזה כשנתיים. לפני ארבע שנים היריון ספונטני ולידה תקינה במועדה.בעלי אופיין עם אזאוספרמיה לא חסימתית. בביצוע מיון מורפולוגי נמצאו 0 תאי זרע תוך ציון כי במהלך החיפוש נצפו אלפי תאים עגולים וכן עשרות ספרמדיטים בעלי זנב. אנו לפני ניתוח tese ולאחר מכן ניגש לטיפול ivf. אשמח להסבר לענין תוצאות החיפוש שבוצע. כמו כן האם יש משהו נוסף שניתן לעשות בטרם ניגש לניתוח. במיוחד לאור העובדה שיש לנו ילד.תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בבדיקת הזרע נמצאו תאי זרע שלא השלימו את הליך ההבשלה המטפיין מצב של maturation arrest ,בכל מקרה יתכן שבעת ביצוע ה-tese ימצאו בכל זאת בביופסיה מוקדים עם זרע בשל

27/02/2019 | 09:33 | מאת: חן

היי, בעלי הובחן בבדיקת שתן בכלמידיה (בדיקה שנעשה כשיגרתית כי אנחנו בחודשיים הראשונים בנסיונות להרות) היה ללא תסמינים. האם יכול להיות שזה השפיע על כניסה להריון? בכל אופן האם יתכן

לקריאה נוספת והעמקה
27/02/2019 | 10:03 | מאת: חן

אשמח לתשובה מפורטת בנושא הקשור להריון ולכלמידיה ,במידה וכן משפיע על זמן כניסה להריון אחרי כמה זמן ניתן לנסות בביטחה?

האפשרות קיימת אם כי נדירה

ב 10% מהמקרים עלולה להתפתח דחקת בערמונית ובאשך דבר העלול לפגוע באיכות הזרע

האפשרות קיימת אם כי לא שכיחה

כאמור האפשרות קיימת אם כי נדירה יחסית

לעיתים נדירות שהדלקת מתפשטת באברי הרביה תיתכן גם פגיעה באיכות הזרע

18/02/2019 | 12:50 | מאת: יוגב

שלום האם צריך להתנזר לפני מתן זרע להשבחה לפני הזרעה? אם כן, כמה ימים לפני מומלץ (בהנחה שהזרע תקין)

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי להמנע 3-4 ימים לפני המועד הייעודי

16/02/2019 | 15:24 | מאת: חן

שלום רב,אני בת 26 ובעלי בן 32 מנסים הריון 3 חודשיים( הפסקת גלולות לאחר 5 שנים רצוף)בכל אופן אני יודעת ש3 חודשיים זה נורמלי שעדיין אין הריון. בכל זאת שאלה בעלי גומר יחסית מעט לעומת מה שהייתי רגילה לראות בעבר,זה לא כמות קטנה מידי אבל יחסית מעטה,בערך ככפית זה נשמע תקין הכמות?זה לא קשור לכמות?

לקריאה נוספת והעמקה

אציין כי יש לבעלי2 אשכים שונים אחד קצת יותר קטן יותר מהשני והוא והגדול נופל קצת למטה,האם יש קשר?

הכי פשוט לבצע בדיקה

15/02/2019 | 12:51 | מאת: נדב

שלום ד"ר, לפני יש לי ילד בן שנתיים וחצי -ההריון היה ספונטני ובריא. כבר שנה וחצי אישתי ואני מנסים להרות -אך ללא הצלחה. אישתי עשתה את כל הבדיקות המקיפות והכל תקין אצלה. עשיתי בדיקת זרע והתוצאות: Semen volume 3.0 Sperm serch-semen few sperm cells Vitality 83 Abstinence days 7 Sperm couler gray opalescent Semen viscosity normal Semen ph 8.1 Liquification 15-60 מה הסיכויים שנוכל להיכנס להריון ספונטני? מה משמעות תוצאות הבדיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

נתוני הזרע לא שלימים,לכן לא ניתן לחוות דיעה

15/02/2019 | 12:06 | מאת: מיכל

בוקר טוב, בעלי עשה בדיקת זרע כחלק מבירור פוריות לפני ivf-pgd בגלל בעיה גנטית. אציין שהיו לאחרונה 2 הריונות ספונטניים עם הפלות בשלב מוקדם. האם פרט לתאי דם לבנים התוצאות תקינות? האם זה דורש המשך בירור/טיפול? תודה זמן התנזרות- 7 ימים Viscosity Normal pH 8.3 Volume 2.50 mL WBC 1.7 10^6/mL Round cells 4.0 10^6/mL Vitality 83.0% Agglutination None Conc Original Sample 120.00 10^6/mL T.Count Original Sample 300.000 10^6 Motility-OS Fast 36.0% Motility-OS Moderate 14.0% Motility-OS Slow 10.0% Motility-OS Total 60.0% Morphology 6.0%

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקה תקינה פרט לאפשרות של דלקת באברי הרביה המשניים -המלצה לבצע תרבית זרע וטיפול בהתאם

15/02/2019 | 12:34 | מאת: מיכל

וגם האם יכול להיות שה wbc קשורים להפלות?

15/02/2019 | 12:41 | מאת: מיכל

תודה על התשובה המהירה!! שאלה נוספת- יש סיכוי שזה גורם להפלות?

אפשרי במידה והדבר גורם לשיעור גבוה של שברים ב-DNA של הזרע התגלה בבדיקת הלוספרם

12/02/2019 | 13:11 | מאת: אבי

שלום רציתי לברר איך יודעים אם יש תסביב חלקי או מלא של האשך ? כשמגיעים למיון איך אפשר לדעת מה יש ואם בכל מקרה עושים ניתוח. ?

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת אולטרסאונד לזרימת דם בכלי הדם האשכים מדגימה אם יש זרימה או לא בעקבות האירוע

10/02/2019 | 23:20 | מאת: שימי

שלום רב .. כל תקופה מסויימת,אין זמן מדוייק.. האשך השמאלי שלי מתנפח יש תחושה גם של וריד שמתנפח יחד איתו לאחרונה הכאבים העלו מדרגה ובחודש האחרון האשך התנפח פעמיים לרמה שהיו לי כאבים עזים שהקרינו גם לאזור הבטן ולא הצלחתי ללכת לזוז ולעשות תנועות רק כשנחתי על הגב הכאב מעט נרגע אבל הכאבים נמשכו לכמה שעות טובות עד שזה נרגע בבדיקת אולטרסאונד לאחר יומיים שללו וריקוצלה וטענו שיש ציסטה קטנה והיסתיידות קלה לאחר חודש בפעם השנייה שוב חשתי את אותו כאב באשך ורק כשזה נרגע לאחר כמה שעותוהאשך חזר לגודלו הלכתי באותו רגע שוב לאורולוג והוא אמר שהוא לא מרגיש משהו מיוחד ואולי זה עניין של תסביב האשך.. רציתי לשאול מה דעתך בעניין ? והאם בבדיקת אוצטרסאונד לאחר שהכאב נרגע אפשר לראות אם היה תסביב האשך או האם זה עדיין נמצא ? אני קצת בלחץ אשמח לתשובה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקה קלינית+ בדיקת אולטרסאונד+ בדיקת דם יכולים לבסס אבחנה של תסביב אשת

10/02/2019 | 23:08 | מאת: אבי

שלום בבדיקת זרע שעשיתי פעמיים יצא שאין זרע בכלל 0 בהכל האורולוג ביקש שאלך לעשות בדיקה לcf ויצאתי נשא של הגן רציתי לברר מה זה אומר? האם הסיבה לכך שאין זרעים בבדיקה היא בגלל הגן ? האם בעזרת טיפולים כן יהיה ניתן להוציא זרעים? אני קצת בערפל בעניין ורציתי לברר לעומק לא הבנתי כל כך.. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

במצבים אלו יתכן חסר מולד של צינור הזרע ולכן נוזל הזרע לא מכיל תאי זרע,לעומת זאת תיתכן הפקת זרע מדיקור ישיר של האשך

07/02/2019 | 11:00 | מאת: דוד

לא מצליחים להרות יותר משנה. אצל אישתי לפי הבדיקות הכל נראה תקין. ביצעתי בדיקת זרע וכל המדדים מצוינים חוץ ממורפולוגיה 2% בבדיקת אולטרסאונד נמצאה וריקוצלה מצד שמאל דרגה 2 בעובי 2.3 ס"מ אורולוג שפניתי אליו לא ממליץ על ניתוח כיוון שמדדי הזרע מצוינים חוץ מהמורפולוגיהץ מחסור של איזה ויטמינים ומינרלים עלול לגרום למורפולוגיה נמוכה, האם זה יכול להסביר גם את התוצאות ? האם בכל זאת כדאי לבצע ניתוח לתיקון הווריקוצלה?

לקריאה נוספת והעמקה

אינני בדעה זהה לאורולוג,לטעמי הערך המוסף של הניתוח עשוי להתבטא גם לגבי העתיד הפריוני שלך גם בעתיד הרחוק יותר

07/02/2019 | 17:44 | מאת: דוד

מה לגבי אפשרות של מחסור בויטמינים או מינרלים? יש סיכוי שזה המצב?

בנוזל השפיכה יש הרבה מינרלים ובהם מגנזיום, נתרן וסידן, אבל גם הכמות של אלו מזערית וחסרת כל ערך בריאותי.

04/02/2019 | 08:25 | מאת: ירון

שלום, לאחר בדיקת זרע אני מנסה להבין את הבדיקה. רופא אמר שהיא לא תקינה בגלל התנועתיות, איך אפשר להבין את האחוזים? 3 ימי הימנעות ליקויציטים - תקין PH - 8.0 צמיגות תקינה נפח - 2.5ml spearm agglutination- אין ריכוז - 2.5 million/ml total spearm number- 6.3 million spaerm motility 1 hr- נדירים total progressive- נדירים rapid progres motili- נדירים slow prog.mot- X nonprogres motility - X morpho normal- 1.0 cytoplas. droplet- אין morpho def tail- יש neck-midpiece defect- יש head abnormalities- יש

לקריאה נוספת והעמקה

נתוני הזרע מחייבים בערור ויתכן פניה לטיפול הפריה חוץ גופית וביצוע הפריה בטכנולוגיית ICSI

03/02/2019 | 14:34 | מאת: יגאל

במסגרת בדיקת זרע נאמר לי, שעלי להתנזר מיחסי מין ומפליטת זרע במשך 12 ימים. הבעיה שזה נתקע כל פעם בגלל קרי-לילה. אני מבין שבדרך כלל אין שום בעיה עם זה שהגוף מרוקן את עצמו, אבל במקרה שלי זה ממש עוצר אותי בדרך לפוריות.

לקריאה נוספת והעמקה

מספיקים 4 ימים

28/01/2019 | 11:51 | מאת: אלון

שלום לך. האם זרע בהנחה שהוא טוב(לא משובח אבל טוב)פעיל בגוף האישה גם לאחר 60 שעות?(2 וחצי יממות) ואם כן-האם יכולת ההפריה שלו לאחר פרק זמן זה דומה ליכולת שלו להפרות למשל אחרי 24 שעות שהוא בגוף האישה או שיכולתו לאחר 60 שעות פחותה יותר?

כושר ההפריה של הזרע יכול להשתמר אפילו מספר ימים באברי הרביה של האישה,אולם ללא ספק ישנה דעיכה בפוטנציאל ההפריה של הזרע ביחס לזמן השהייה באברי הרביה

27/01/2019 | 13:19 | מאת: שני

שלום, אשמח לחוות דעת ופענוח הבדיקה. בדיקה באוננות לאחר 3 ימי התנזרות. נפח 3.5 מ"ל ריכוז: 18x10^6 במ"ל מס' תאי זרע בדגימה: 63X10^6 בתנועה: (6X10^6 (33% במ"ל סוג התנועה: בעיקר מקומית l התנזלות: מלאה צבע: לבנבן ph: 7.5 לויקוציטים: בכמות בינונית (3X10^6) בבבדיקה מורפולוגית נמצאו: לא נצפו תאי זרע בעלי ראש, צוואר וזנב תקינים. פתולוגיות ראש תאי הזרע: 82% פתולוגיות midpiece: 15% פתולוגיות זנב: 3% סיכום: ריכוז תאי הזרע- בתחום ערכי הנורמה של ה who שיעור התנועתיות - נמוך מהנורמה של ה who ערכי המורפולוגיה של תאי הזרע התקינים- לא נצפו תאי זרע בעלי ראש, צואר וזנב תקינים תודה רבה !

לקריאה נוספת והעמקה

הסיכום מדבר בעד עצמו מדובר בליקוי חמור בשני מדדי זרע חשובים ובנוסף בקיומם של תאי דלקת(לויקוציטים ) בנוזל הזרע,המצב מחייב פניה לרופא פריון כדי לבצע בירור ייעודי

27/01/2019 | 14:26 | מאת: שני

תודה על המענה המהיר. קיבלנו מרשם ל chphalexin 500 מ"ג למשך 10 ימים ונאמר לנו לחזור על הבדיקה שוב לאחר הסיום. האם לחכות לסיום התהליך או כבר לגשת לרופא פריון? כי את הכדורים קיבלנו מרופא פריון

ראי תשובתי להלן

אם לגבר זרע חלש בדיקת זרע לא משהו אך האשה נקלטת בכל זאת השאלה היא האם חייב הזרעה והשבחה כדי להפחית את הסיכון לילד עם בעיה או שזה לא ישנה ואם אמורים להצליח להקלט טבעית, אז גם ללא התערבות אפשרי להגיע להריון מוצלח ובריא?

לקריאה נוספת והעמקה

בכל מקרה השגת היריון ספונטני עדיפה על היריון טיפולי

19/01/2019 | 13:16 | מאת: יעל

שלום, מחפשת כעת תורם זרע בבנקים בחו"ל. בחלק מהבנקים אני נדרשת להגדיר את המוטיליות שאני מעוניינת בה. האופציות הן 5, 10, 20, 30, 40, 50+. הזרע ישמש להקפאת עוברים לשימור פוריות ובהמשך להזרעות לצורך ניסיון לכניסה להריון. מהי המוטליות הדרושה? תודה מראש

זרע עם מוטי חיות פחות מ-50% אינו תקין ולכן אופציות הבחירה הפחותות מערך זה אינן ראויות לדיון והנם מוזרות בעליל

19/01/2019 | 22:56 | מאת: יעל

תודה על המענה המהיר. אני לא בטוחה שמדובר על אחוזים. MOT is an abbreviation for motility. Motility is the number of millions of motile (mobile) sperm cells per milliliter (ml). This refers to the number of sperm cells that are able to move or swim. For example, let’s look at what MOT10 means according to the World Health Organization (WHO) standards. MOT20 means that there are a minimum of 10 million motile sperm in each ml after thawing. האם ההגדרה הזו משנה משהו בתשובתך? (יש מעט מאוד תורמים המוגדרים מעל 50)

ראו תשובתי להלן

14/01/2019 | 22:29 | מאת: אבי

שלום רב אשמח לקבל חוות דית על בדיקת הזרע שביצעתי. שלום רב אשמח לפענוח לבדיקתי. צבע: צהבהב צמיגות : NORMAL PH- 7.2 נפח 2.5 מ"ל ריכוז : שבעים וחמש כפול 10 בחזקת 6 תנועה : 49% סוג תנועה: פרוגרסיבית 31% מקומית 18% ללא תנועה 51% לויקוציטים: אפס כפול עשר בחזקת שש. אגלוטינציה : שלילית תאים תקינים : 6% פתולוגית ראש : 62% פתולוגית זנב : 32% Total motile count= 93 כפול 10 ב שישית

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקה בגבול התקין

15/01/2019 | 00:47 | מאת: אבי

מה הכוונה על גבול התקין? יש צורך ללכת ולבצע טיפולים מסויימים או שניתן להיכנס להריון גם ״על הגבול התקין״? תודה רבה

ניתן להרות

12/01/2019 | 21:28 | מאת: דני

היה לי התקף פסיכוטי לפני חצי שנה נתנו לי קספליון 150 אחרי שבוע 100 והפסקתי עם הטיפול מאז אני סבל מאין אונות בעיות בתפקוד המיני חוסר יכולת לישון רציתי לדעת כמה זמן זה יכול להמשך??? מודאג מפחד מה אין אונות במיוחד שהמוסר יכולת לישון וחולשה כללית זה גם בעיה אשמח להסבר מומחה

לקריאה נוספת והעמקה

עניינו של המקרה הנדון בהיבט הפסיכיאטרי ואינו קשור בבעיה אורגנית או אחרת,בכל מקרה רצוי חבצע פרופיל הורמונאלי

האם דימום השתרשות יכול להיות 5 ימים האם זה תקין ?

לא סביר

04/01/2019 | 17:15 | מאת: זרע צהוב

בתקופה האחרונה הזרע שלי צהוב דליל מה עושים זה מלחיץ .לפני היה לבן סמיך

לקריאה נוספת והעמקה

בצע בדיקת זרע-יש לשלול דלקת באברי הרביה

02/01/2019 | 13:59 | מאת: נינה

אני ובעלי מנסים לכנס להריון מזה 3 שנים ללא הצלחה. בדיקות שלי תקינות- דם והורמונים. בעלי בדיקת זרע ללא ספירה 0 התוצאה, גם בבדיקת זרע נדיר לא נמצאו תאי זרע, קריוטיפ תקין וחסרי Y תקין, בדיקות דם תקינות לגמרי. בתוצאות בדיקת זרע נאמר לנו שיש ריבוי של תאים עגולים בשתי הבדיקות שנתננו, מכוונים אותנו לניתוח חיפוש זרע בתאי האשך, האם יש סיכוי להצלחה ואם לא מה עושים.

לקריאה נוספת והעמקה

ראי תגובתי להלן בכל מקרה יש לראות אם מדובר באזוספרמיה חסימתית או לא לפי רמות ההורמונים,דבר שהנו בעל ערך פרוגנוסטי עצום

08/01/2019 | 13:52 | מאת: נינה

הבעייה איננה חסימתית, כל הבדיקות הורמונים תקינים. נאמר לנו שצריך לבצע ניתוח חיפוש תאי זרע באשך. האם במקרה של תקינות בכל הבדיקות של ההורמונים, אולטראסאונד, כרומוזום Y, וכריוטיפ תקינים מעלה את הסיכוי להצלחת הניתוח.

לטיפול הייעודי יש סיכוי טוב להצליח,כדאי לדעת את הפרופיל ההורמונאלי כדי לראות אם הבעיה היא חסימתית או לא

02/01/2019 | 13:59 | מאת: נינה

אני ובעלי מנסים לכנס להריון מזה 3 שנים ללא הצלחה. בדיקות שלי תקינות- דם והורמונים. בעלי בדיקת זרע ללא ספירה 0 התוצאה, גם בבדיקת זרע נדיר לא נמצאו תאי זרע, קריוטיפ תקין וחסרי Y תקין, בדיקות דם תקינות לגמרי. בתוצאות בדיקת זרע נאמר לנו שיש ריבוי של תאים עגולים בשתי הבדיקות שנתננו, מכוונים אותנו לניתוח חיפוש זרע בתאי האשך, האם יש סיכוי להצלחה ואם לא מה עושים.

לקריאה נוספת והעמקה

בנסיבות המקרה זוהי האופציה היחידה למצוא זרע לצורך הפריה בהליך IVF

24/12/2018 | 09:33 | מאת: עזרתך

שלום, אשמח לקבלת חוות דעתך האם הבדיקה תקינה ומה רמת התקינות? מה זה אומר לגבי הפכמים במורפולוגיה. האם בנתונים כאלה מומלץ לנסות יום כן יום לא או שמא להמתין ליום הביוץ ורק אז? בדיקה באוננות לאחר 3 ימי התנזרות. צמיגות- נורמלית P.h- 7.8 נפח- 2.5 ריכוז תאי זרע- 68 mil סה״כ 170 מיליון תנועתיות 59 אחוז סוג תנועה - 48 חיוניות 60 < מורפולוגיה 5% גבולי 1% פגמים בראש 94% פגמים צוואר 7% פגמים בזנב 15% תאים צעירים 0 לויקוציטים 0 תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקה תקינה

22/12/2018 | 21:47 | מאת: איציק

היה לי ebv לפני 3חדשים, מלווה בחום גבוה (39), הגדלת הטחול, ועלייה בתפקודי כבד ובבילרובין. עכשיו עשיתי שתי בדיקות זרע ולא נמצאו תאי זרע ובנוסף ה_fsh הוא 28. השאלה היא האם יתכן שebv יכול לגרום לזה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

לא סביר

22/12/2018 | 08:24 | מאת: אלון

שלום לך. בן 47 זרע תקין אקיים עם אשתי יחסים יום כן יום לא החל מיום 8(כי יכול להיות לה ביוץ מוקדם). כתוצאה מאילוצים שונים אני יכול להגיע אל אותו יום או אחרי 2 ימי הימנעות או 5. מבחינת איכות זרע מה עדיף או שזה בכלל לא משנה?כי ידוע אם הבנתי נכון שזרע שלא ניפלט 5 ימים הוא לכאורה"זקן"

לקריאה נוספת והעמקה

הטוב ביותר שתפעל לפי רצונך והבנתך

האם הוא משפר? עוזר לכניסה להיריון טבעי?

לקריאה נוספת והעמקה

אני די סקפטי לגבי יכולת התכשיר לשפר מדדי זרע

שלום, יש לי מורפולוגיה של 2% .לפי הבדיקה רק באשך אחד יש ורקוציל. אם כך מדוע האשך השני לא מפצה עליו? להלן ממצאי סריקת אולטראסאונד: אשכים אשך ימין:בגודל רגיל. עם מרקם אחיד. אפידידימוס תקין. אין עדות להידרוצלה . אין עדות לוריקוצלה. אשך שמאל: בגודל רגיל. עם מרקם אחיד. אפידידימוס תקין. אין עדות להידרוצלה . *הודגמו ורידים תפוחים מאוד עד 6.0 ס"מ מעל אשך שמאל בעת וולסלבה עם היפוך כיוון זרימה ורידית בוולסלבה. דופלר אשכים- הודגמו זרימות עורקיות וורידיות תקינות ושוות דו"צ. לסיכום: וריקוצלה בדרגה 4 באשך שמאל

לקריאה נוספת והעמקה

נוכחות וריקוצל מעלה את הטמפרטורה באשכים ומשפיעה על מדדי הזרע ,בנוסף מטבוליים רעלים מוריד האשך ומיותרת הכליות מגיעם לאזור הוריקוצל ומשפיעים בדרכם על האשכי

10/12/2018 | 08:35 | מאת: אמונה

שלום רב עד כמה בדיקת זרע בבתי חולים שונה מבדיקת זרע כמו בברטןב או בסטייביט וכו ?

לקריאה נוספת והעמקה

כולם מספקים פחות או יותר את אותו המידע

06/12/2018 | 06:40 | מאת: אלון

שלום לך. ערכתי בדיקת זרע עדכנית.אציג את הפרמטרים העיקריים ואבקש שתעריך את איכות הזרע הזה בסולם של 1 עד 7 כאשר 1-חלש מאוד,2-חלש,3-מעט מתחת לממוצע,4-ממוצע,5-מעל הממוצע,6-טוב,7-מצויין ואפשרי גם ברזולוציה של חצאים. לדוגמא-אם להערכך הדרגה היא בין 4 לבין 5 ניתן לרשום 4 וחצי. תודה מראש. נפח-3.7,ריכוז-65 מליון למ"ל,כמות תאים-240 מליון,מורפולוגיה-5 אחוז צורות תקינות,תנועה-55 אחוז בתנועה(15-מהירה,25-בינונית,15-איטית,45-בלי תנועה)

לקריאה נוספת והעמקה

ציון טוב-6

08/12/2018 | 06:30 | מאת: אלון

תודה. בנוסף שכחתי לציין שגילי 47.התחלתי לבדוק עם אשתי עליה ברמת lh עם ערכת ביוץ.התחלנו לבדוק ביום 8 כי יכול להיות ביוץ מוקדם.אבל מנסיון קודם יכול להיות שרק ביום 13 תתגלה עליה זו וזהו יום התחלת קיום היחסים לצורך התעברות.קיימנו יחסים ביום 9.גם אם התחלנו לבדוק עם הערכה וטרם זיהינו את העליה ברמת הורמון הביוץ-כל כמה ימים בהתחשב בגילי ובתוצאות בדיקת הזרע הנ"ל(שדרך אגב התקבלו לאחר 3 ימי הימנעות)כדאי לפלוט זרע כדי לשמור על החיוניות שלו?

במקומך הייתי מנסה יום כן וים חא

09/12/2018 | 08:59 | מאת: אלון

הבנתי. ממשיכים להשתמש בערכה ומקיימים יום כן יום לא. נניח שביום שבו מתכוונים לקיים יחסים(אחרי שיום לפני זה לא היו יחסים)הערכה מזהה את העלייה ברמתו של LH 1.במקרה שכזה תמליץ לי לקיים ביום שבו מזהים את העליה ברמת ההורמון,ביום שאחרי וגם יומיים אחרי או שדהצעתך אחרת?ואם כן-מהי? 2.נניח שביום שבו לא מתכוונים לקיים יחסים מזהים את העלייה ברמת הורמון הביוץ האם במקרה זה תמליץ לי לקיים יחסים ביום הזיהוי,ביום שאחרי זה וגם יומיים אחרי זה או הצעתך אחרת ואם כן מהי? בתשובתך נא לציין 1. וגם 2. כדי שאדע לייחס הת התשובות לשאלות שנשאלו. תודה מראש.

למחרת עליית ה-LH

09/12/2018 | 12:20 | מאת: אלון

הבנתי מהתשובה שעבור 2 המקרים שתארתי כלומר שזהוי העליה ברמת הורמון הביוץ מתרחש ביום שבו לא התקיימו יחסים(שמתקיימים יום כן ויום לא)וגם הזיהוי שבו כן מתוכננים יחסים-ב-2 המקרים אם זה לצורך התעברות מספיק לקיים יחסים עוד פעם אחת בלבד וזה ביום שלמחרת הזיהוי.האם הבנתי נכון?(ואם לא הבנתי נכון נא לתקן אותי).תודה.

05/12/2018 | 12:25 | מאת: דניאל

היי אודה מראש בסיוע בפענוח בדיקת זרע. בעלי ביצע בדיקת זרע לאחר 4 ימי התנזרות. התוצאות - Viscosity צמיגות Normal pH 7.8 Volume נפח 2.5 ml Concentration זרע תאי ריכוז 68 mill/ml Total count 170 Million Motility תנועתיות 62 % %56 סוג תנועה Grade Vitality חיוניות 60< (גדול מ-60) Morphology (by strict criteria): Normal נורמלי 5 % Borderline גבולי 1 % Head defects בראש פגמים 94 % Midpiece defects צוואר פגמים 9 % Tail defects בזנב פגמים 16 % לויקוציטים 0 W.B.C תאים צעירים 0 Premature cells תודה מראש על המענה!

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקה תקינה לחלוטין

6

02/12/2018 | 20:42 | מאת: שי

בן 32, בריא לא מעשן אלכוהול לעיתים רחוקות מתאמן אוכל בריא ונכון.. חשק מיני גם כן גבוה מצטער על התיאורים אבל פשוט אסביר.. בעבר שהייתי גומר הייתי ״ משפריץ״ הרבה וסמיך בשנה האחרונה חלה ירידה חדה! בכמות .. אני אפילו אוסיף ואגיד שאני גומר בהתחלה אני מתסכל ( בשביל להבין) ובשפריץ הראשון אני מרגיש כאילו עומד לצאת מלא ואז לא יוצא כלום ורק אז מתחיל לצאת כמה טיפות וזה נוזל ומטפטף... ממש לא כמו בעבר.. עוד דבר שאני מקיים יחסי מין ארוכים ארוכים ואז ברור שאמור לצאת הרבה אכן יוצא שוב בשפריצים כמו בעבר אבל הם דלילים מאוד ועדינים כמו טיפות ולא סמיכים כמו בעבר השאלה שלי כזאת.. מזה אומר? האם טבעי עם הגיל? האם עליי להיבדק? תודה

לא נראה כבעיה מהותית,בכל מקרה פנה לאורולוג והבדק

03/12/2018 | 22:58 | מאת: שי

אז כן יש סיבה לדאגה? האם תופעת ירידה בכמות הזרע היא תופעה שכיחה? כי אני לא מצליח למצוא מידע באינטרנט

לא נראה מדאיג במיוחד

28/11/2018 | 20:49 | מאת: אלי

עשיתי בדיקת זרע צורת פתולוגיה 99 אחוז מה זה אומר

לקריאה נוספת והעמקה

בעיה במורפולוגיה של הזרע ,בעיה המצריכה בירור מקיף לרקע אפשרי לבעיה בין היתר,פרופיל הורמונאלי,סונר אשכים,ובירור גורמים סביבתיים אפשריים לבעיה

22/11/2018 | 16:32 | מאת: נתנאלה

שלום פרופ' אני בשבוע 6+6 , כשקמתי בבוקר ראיתי הפרשה ורודה בניגוב, ניגשתי לרופאת מיון במרפאת נשים והיא כתבה בדו"ח PS: צוואר חלק, ללא הפרשה חריגה כלל, נצפו שאריות תמיכה פרוגסטטיבית בנרתיק. TVUS עובר עם דופק תואם שבוע 6 וארבעה ימים. השאלות שלי הן: 1. למה הרופאה התכוונה כשרשמה שאינה רואה דימום? האם לא רואה דימום מהרחם או מצוואר הרחם? ( הכניסה לי ספקולום מפלסטיק לפני הסונר) 2.כשאמרתי לה שההפרשה וורודה , אמרה שזה לא מסוכן- למה? האם זה לא יכול להקדים להפלה? 3.אני כמה שעות אחרי ועדיין יש לי הפרשה חומה בניגוב, מה זה אומר? האם זה מעיד על כך שזה ייפסק בקרוב? 4.כשהרופאה רשמה צוואר חלק, האם התכוונה שאין לי פוליפים בצוואר הרחם? 5. אמרה לי לבוא לבדיקה עוד שבועיים- איך יודעים שהעובר ימשיך להתפתח תקין והדופק לא ייפסק עד אז? 6. הורדתי מעט בתמיכה, האם יכול להיות שזה גרם לדימום? 7. האם הפער בין השבוע שאני 6+6 לזה שנצפה בא.ס לא מבשר על בעיה האטה בהתפתחות ואולי הפלה עתידית? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

כל הממצאים של הרופאה תקינים,להפרשה אין משמעות קלינית,מתקבח הרושם שההיריון תקין

18/11/2018 | 17:54 | מאת: מיכל

שלום, האם גבר עקר שנולד עם תסמונת זכאי לקבל אחוזי נכות?

לקריאה נוספת והעמקה

לעניות דעתי הדבר אינו מהווה עלה לקביעת הכות

27/11/2018 | 20:48 | מאת: אא

אני מבקש לשאול אותך אם יש לך קלינפלטר ואם תוכל לפרט לגבי בדיקת הכרומוזומים. יש או אין מוזאיקה % תאים פגומים

לא ידוע לי,אלא אם נגרמת הפרעה ומצוקה נפשית בעקבותיה שאפשר לתרגם אותה לאחוזי נכות

03/06/2019 | 20:43 | מאת: יעל

קיים קשר בין תסחיף ריאתי ובעיה של קרישיות יתר לסובלים מהתסמונת. זאת בהחלט ניתן לתרגם לאחוזי נכות

למרבה הצער איני בקיא בזכויות סוציאליות הנובעות מבעיות גופניות הנוצרות בעטין

למרבה הצער איני בקיא בזכויות סוציאליות שהנן תולדה של פגיעות גופניות מולדות או אחרות

עד אתמול לקחתי 3 אסטרופם+ 1 קרינון + 300 מ"ג אוטרוגוסטן פעמיים ביום. מרגישה לא טוב. 1.האם ניתן להוריד את המינון ל- 1 פרוגינובה ושלוש פעמים ביום אוטרוגוסטן 100? שבוע 6 + יומיים 2. קשה לי מאוד כרגע לבלוע כדור משום שזה גורם לי לתחושת הקאה, האם ניתן לעשות משהו להקל בבליעה? 3. האם אפשר להפסיק אסטרוגן (פרוגינובה) ורק לקחת פרוגסטרון?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט ניתן להוריד את המינון עם זיהוי הדופק העוברי

16/11/2018 | 13:36 | מאת: טל

שלום, נתונים: תוצאות בדיקות הזרע תקינות בכל המדדים, למעט מורפולוגיה נמוכה 2% אנדוקרינולוגיה כל ההורמונים בטווח התקין. יש וריקולציה. האם יש טעם לנתח במצב זה? הבנתי שאם הבעיה היא רק במורפולוגיה ושאר המדדים תקינים הניתוח לא יעזור ממש... שאלה נוספת, אני רץ פעמיים בשבוע, לאחר הריצה האשכים כואבים למשך שעה שעתיים מניח שבגלל הוריקוציל, האם יש להימנע מריצה? או שזה דווקא טוב הזרמת דם לאזור הזה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

להערכתי ניתוח כן עשוי לשפר את איכות הזרע וימנע הדרדרות בעתיד ועוד יותר יקטין את התסמינים שאתה מתאר אחרי ריצה

13/11/2018 | 07:59 | מאת: בתיה לוי

היי אודה לעזרתך בפענוח בדיקת הזרע המצורפת שנעשתה שבוע שעבר

לקריאה נוספת והעמקה

לדאבוני איני מוצא את הקובץ המצורף עם בדיקת הזרע

להמשך בירור אנא התקשרי לטלפון 0548009999

11/11/2018 | 12:43 | מאת: Idd

שלום רב.האם וריקוצלה משמעותית פוגעת ביצור טסטוסטרון והאם יש לכך השפעות שניתן לראות.תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט תיתכן לאורך זמן השפעה מצטברת וניתן לזהות ירידה בערכי הפרוגסטרון העלולה גם היא להשפיע על מדדי הזרע