תוצאות בדיקת זרע, אולטראסאונד אשכים ועוד

דיון מתוך פורום  פוריות הגבר - בנק הזרע

26/08/2018 | 11:20 | מאת: גיא

היי ד"ר, מקווה ששלומך בטוב. אשמח מאוד להתייעץ עמך לאור תוצאות בדיקת זרע שביצעתי. רקע לבדיקה: אציין גם כי יש לי רקע של טריכומונס בעבר שטופל בהמשך (לפני כשנתיים-שלוש). עד לא מזמן גם היה לי עדיין אוראל פלסמה שטופל בעזרת דוקסילין (כנראה אני ואשתי הדבקנו אחד את השנייה הלוך ושוב). תוצאות כרגע חזרו שליליות (משמע - אין אוראל פלסמה ובדיקת הזרע נעשתה לאחר שלא היה אוראל פלסמה). חשוב לציין כי אני ואשתי לא שוכבים מזה תקופה ארוכה עקב העובדה שהיא סובלת מוסטיבולוטיס (כנראה בשל הטראומה שעברנו על הטריכומונס וטיפולים לא מתאימים). ביצעתי בדיקת זרע סטנדרטית מבלי שניסינו להיכנס להריון, אך חשבתי שכדאי לבדוק מאחר ואנחנו מאוד רוצים לנסות להיכנס כרגע להריון ולכן עושים בדיקות כנ"ל. להלן תוצאות הבדיקה: * הימנעות - 7 ימים. * דקות לביצוע ממתן איסוף - 35. 1. התנזלות - לא כתובה תוצאה. 2. צמיגות - תקני. 3. צבע - אפור. 4. PH - 8.2 5. נפח - 1.8 (ml) 6. ריכוז תאי זרע - 8.7 (mil/ml). 7. ריכוז תאי זרע בזירמה - 174.6 (mil) 8. אחוז תנועה כללית - 60 (%). - מהירה - 50. - בינונית - 40. - איטית - לא כתובה תוצאה. - במקום - לא כתובה תוצאה. * סה"כ תאי זרע בתנועה - 104.76 (mil). 9. אחוז הישרדות לאחר 4 שעות - אין תוצאה. 10. חיות - לא כתובה תוצאה. 11. אגלוטינציה - יש. 12. מורפולוגיה - 95 (%). 13. צורות תקינות 5 (%). 14. צורות פתולוגיות 95 (%). - ראש - 56 (%). - צוואר - 31 (%). - זנב - 8 (%). 15. תאים עגולים - לא כתובה תוצאה. 16. לאוקוציטים - 0.1> 17. אריטורציטים - לא כתובה תוצאה. 18. Normazoospermia -מסומן וי (חיובי). 19. Astenozoospermia - לא כתובה תוצאה. 20. Teratozoospermia - לא כתובה תוצאה. 21. Azoospermia - לא כתובה תוצאה. 22. Aspermia - לא כתובה תוצאה. בבדיקת אולטרסאונד (סונאר ודופלר) אשכים מצאו את הנתונים הנ"ל (ביצעתי מאחר ויש לי כאבים באזור האשכים והמפשעה): 1. אשך ימין: * גודל רגיל 3.9*2.1*3.2 ס"מ. * מרקם אחיד. * ווסקולריזציה רגילה. * תרשים זרימה עורקי בגדר נורמה. * זרימה ורידית רגילה. * בראש אפידידימוס הודגמה ציסטה בגודל 0.4 ס"מ. הודגמה ציסטה נוספת בגודל 0.7 ס"מ. * הודגם הידרוצלה קל. * ללא וריקוצלה. 2. אשך שמאל: * גודל רגיל - 3.7*2.0*2.6. * מרקם אחיד. * ווסקולריזציה רגילה. * תרשים זרימה עורקי בגדר נורמה. * מהירות 8.9 סמ"ש 0.58 R1. * זרימה ורידית רגילה. * אזור אפידידימוס תקין. * הודגם הידרוצלה קל. * הודגם וריקוצלה קל. * רוחב ורידים יד 0.35 ס"מ. * לא הודגם היפוך זרימה בוולסלבה. * צילומים מצורפים - כן. אשמח למשוב והמלצות מצידך בנושא. תודה גיא.

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת הזרע הנה בגבול התקין,ומאפשרת היריון ספונטני,ממצאי האולטרסאונד מצביעם על אפשרות קיומה של דלקת כרונית בעבר(הידרוצל,ציסטות באפידידימיס)

27/08/2018 | 10:47 | מאת: גיא

פרופסור אשכנזי שלום, ראשית, תודה רבה על המענה המהיר וההתייחסות. חייב לומר שעודדת אותי מעט, כי חששתי מאוד מהמצב והייתי בטוח שזה לא תקין. האם יש דרך לשפר את התוצאות? האם יש איזושהי דרך להביא לשיפור של המדדים של הזרע ולהיות תקין/איכותי יותר? אנחנו מאוד רוצים להיכנס להריון ואני רוצה לאפשר תהליכים תקינים ככל שניתן. כמו כן, לגבי אפשרות של דלקת כרונית בעבר, האם יש דרך לטפל בהידרוצל/ורקוצלה וציסטות? אומנם מהבדיקה ניתן להבין שהממצא הוא שפירי, אך חשוב לי, שוב, כמו שציינתי מעלה, לא להביא ולו סיכון הכי קטן לאשתי, לאור ההיסטוריה הרפואית שלנו. אם תוכל לסבר מעט בנושא, זה יעזור לי מאוד. ושוב, תודה רבה על המשוב! גיא.

להיות במעקב תקופתי,לצרוך ויטמין E וויטמין C,הפועלים כאנטיאוקסידנטים נגד הרדיקלים החופשיים הנוצרים במצבים דלקתיים ועשויים לשפר בכך את מדדי הזרע

מנהל פורום פוריות הגבר - בנק הזרע