היריון והביולוגית כינרת

דיון מתוך פורום  דלקות מפרקים

14/08/2018 | 13:00 | מאת: אני

שלום, יש לי דלקת מפרקים שיגרונית מילדות. לפני שניסיתי להיכנס להיריון הפסקתי עם המטו, השבוע נקלטתי להיריון והשאלה שנשאלת היא מה לעשות עם הביולוגית שאני מקבלת - כינרת (אנקינרה), האם להמשיך עם התרופה הביולוגית או להפסיק ? בשני המצבים יש סיכונים גם עבורי וגם עבור העובר מה הנכון לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ומזל טובKINERET היא תרופה קצרת טווח ( נלקחת כל יום) על כן יש זמן לשוב מה לעשות. מציע שתתיעצי עם הראומטולוג הקבוע שלך. אם התרופה חיונית לך מבחינת תפקודך מקובל שבטוח להמשיך ליטול עד השליש האחרון של ההריון ואז בהתאם לשקול אם להמשיך כדי להמנע ממעבר תרופה לעובר.

14/08/2018 | 14:59 | מאת: אני

זאת אומרת שאתה חושב שאפשר לקחת את התרופה המהלך כל ההיריון ? ולא להפסיק אותה עד הלידה.? כרגע הגוף ברגיעה, אין לדעת מה יהיה ברגע שאפסיק את התרופה. מה אתה ממליץ ?

שלום הכוונה היתה שאם ניתן מבחינת הרגשתך אזי להפסיק את התרופה עם הכניסה לשליש האחרון של ההריון. ישנן עדויות על כך שכנראה רוב נוגדי ה TNF בטוחים לאורך כל ההריו אך זהו אמצעי זהירות. שוב, מציע להתייעץ עם הראומטולוג הקבוע.

מובן ש KINERET אינה נוגד TNF אך דווקא בתרופה שניתנת חד יומית ההחלטה על מתן קלה יותר כי ניתן יהיה לראות מהר התלקחות אם התרופה תופסק.

מנהל פורום דלקות מפרקים