אנקינרה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאנקינרה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אנקינרה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום הבת שלי צריכה לעבור חיסון של חצי שנה הכולל בתוכו פוליו מוחלש, אני חולת דלקת מפרקים שיגרונית מגיל 12 , האם מומלץ לתת לה את הפוליו המוחלש או שעדיף לוותר בשביל שאוכל לשמור על עצמי? תודה

שלום הדבר תלוי בעיקר במצב מחלתך ובטיפול בו את מטופלת

היי כרגע המחלה במצב שקט מטופלת בביולוגית בשם אנקינרה( כנרת) . האם מומלץ לתת לה את החיסון או שעדיף שלא?

שלום לכם מאובחנת FMF מלפני כשנה וחצי נמצאת בהריון שליש ראשון, בבדיקה שבוצעה SSA = 18, חלבון בשתן 200 (איסוף), הרופא שוקל לתת טיפול אילאריס או קינרט האם התחלת טיפול בהריון אינו מהווה סיכון לעובר ולהריון בכלל? האם לא עדיף להמשיך מעקב עד לתום ההריון ואחכ לעבור לתרופות ביולוגיות? חוששבת שההחלטה תגרום לנזק בלתי הפיך.

שלום עלייך להתייעץ ולדון בכך עם הרופא המטפל. באם המחלה נשלטת - רצוי להתמיד בטיפול בקולכיצין בלבד

תסמונת שניצלר- אבחנה, טיפול וגורל אשמח לקצת מידע מה הסיכונים וגם על התרופה קינרט- למה לצפות תודה ולמעשה אם מאבחנים- איך בטוחים שזה זה בטוח?

שלום, תסמונת שניצלר היא תסמונת נדירה שמתאפיינת בפריחה, הגדלת בלוטות לימפה, כאבי מפרקים, כאבי שרירים, חום וחולשה כללית. בבדיקות המעבדה לרוב יש עדות לריבוי נוגדנים מסוג IGM. הטיפול הוא באנקינרה שהיא תרופה שמטרתה להפחית את התהליך הדלקתי בגוף. יש להיות גם במעקב המטולוגי מכיוון שעלולה להתפתח מחלה המטולוגית בהמשך ומעקב אימונולוגי. יש לתסמונת אבחנות מבדלות. כיצד נעשתה האבחנה?

האבחנה נעשתה בדרך השלילה לאור סימפטומים שהיו, אך גם זו לא חד משמעית. באופן כללי הכל לא חד משמעי, אז בעיקר "שפן נסיונות".. האם אוכל לפרט להתייעץ עמך בפרטי?

שלום, יש לי דלקת מפרקים שיגרונית מילדות. לפני שניסיתי להיכנס להיריון הפסקתי עם המטו, השבוע נקלטתי להיריון והשאלה שנשאלת היא מה לעשות עם הביולוגית שאני מקבלת - כינרת (אנקינרה), האם להמשיך עם התרופה הביולוגית או להפסיק ? בשני המצבים יש סיכונים גם עבורי וגם עבור העובר מה הנכון לעשות?

כדאי להתיעץ בהקדם האפשרי עם מרפאת הריון בסיכון ועם הראומטולוג המטפל .