נטילת Clonex 0.5mg כאמצעי להפגת חרגת מבחנים

דיון מתוך פורום  קשיים בתפקוד לימודי

12/02/2013 | 00:46 | מאת: Jah

שלום, אני סטודנטית שנה א' וכרגע נמצאת בתקופת בחינות. מעולם לא נתקפתי בחרדה או "בלק אאוט" וכו' בעת מבחן, אך בשלושת המבחנים שהיו לי עד היום, הרגשתי מתח ולחץ רב מאוד (הרבה מעבר ל"התרגשות" שהייתי חשה לפני מבחן והייתה חולפת לאחר מספר טלפון דקות). מוצאת את עצמי לחוצה מאוד, מכווצת, דופק מהיר, תחושת לחץ אדיר בראש, רעידות בידיים וכו'. אפשר להגיד שבשלושת המבחנים נכשלתי ואין לי ספק כי רמת הידע שלי היא הרבה מעבר לציונים שקיבלתי. פניתי לרופא המשפחה (לאחר ששימוש ב"רגיעון" או "רסקיו", לא הועילו) והוא רשם לי clonex 0.5mg. לדבריו, מומלץ ליטול לפני השינה, כך שבזמן מבחן (בוקר למחרת, בסביבות 9) עדיין ישנה השפעה של הכדור, עוד הוא אמר כי לדעתו נטילת הכדור בסמוך למבחן עלולה לפגוע באופן משמעותי ביכולת הביצוע שלי במבחן. רציתי לשאול שוב, מתי באמת הכי מומלץ ליטול את הכדור (נניח ומבחן מתחיל בשעה 9 ונמשך 3 שעות) ? האם יתרונותיו (עבורי, במצב שתיארתי כאן) גדולים מחסרונותיו? האם (בהנחה ונטלתי את הכדור לפני השינה 22.00-23.00) יש מניעה לנהוג בבוקר למחרת? והאם יש מניעה ליטול את הכדור עם גלולות yasmin? אודה לך על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, חרדת מבחנים, כמו חרדות נוספות, ניתנת לטיפול באמצעות ייעוץ או טיפול פסיכולוגי ממוקד, וניתן גם להיעזר בתרופות אנטי חרדתיות דוגמת קלונקס. חשוב חציין כי במידה ונעזרים בתרופות רצוי לשלבן עם טיפול פסיכולוגי על מנת להשיג תוצאות יעילות וכלים להתמודדות לאורך זמן. אני מבינה שכרגע התאים לך להיעזר בטיפול תרופתי בלבד. שאלות באשר למינונים וזמנים יש להפנות לפסיכיאטר שהוא גם רופא. ממליצה לחזור ולהפנות את שאלותייך אל הפסיכיאטר עמו התייעצת ולשאול גם על תופעות לוואי. בהצלחה!

16/02/2013 | 04:05 | מאת: daniel

האם זה משפיע /פוגם ביכולת החשיבה והזיכרון בעת המבבחן ?

לגבי קלונקס או תרופות פסיכיאטריות אחרות, אין לי את הידע המספיק על מנת לענות על שאלתך. כדאי להפנות את השאלה לפסיכיאטר שהוא גם רופא ויכול להסביר הן על השפעות והן על תופעות לוואי. אפשר כמובן גם להתייעץ באתר זה. בהצלחה.

מנהל פורום קשיים בתפקוד לימודי