רעד בידיים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פרקינסון: טיפולים חדשניים - סקירה מקיפה

קשה לאבחן פרקינסון בשלב מוקדם: מהם הסימפטומים הראשוניים שיש לשים לב אליהם - עוד לפני הופעת רעד בידיים? מהם הטיפולים החדשניים ומעוררי התקווה? האם המחלה מקצרת את תוחלת החיים? מחלת פרקינסון ידועה בגלל המאפיינים המוכרים ביותר שלה: רעד , איטיות , הפרעות הליכה. ההתמקדות בתסמינים אלה מונעת מהציבור ידע בנוגע לסימפטומים נוספים (חשובים לא פחות) ובנוגע לאפשרויות הטיפול הטובות שהרפואה יכולה להציע. מהי מחלת פרקינסון? מחלת פרקינסון היא מחלה ניוונית של המוח, שנגרמת בגלל אובדן תאי העצב שאחראים על ייצור הדופמין (המשמש להעברת מסרים עצביים בין תאי המוח לשרירי הגוף, לצורך הפעלה מוטורית נכונה). אובדן תאי עצב גורם להקטנת כמות הדופמין ולתחילת הסימפטומים. מחלת פרקינסון נחשבת למחלת המח  הניוונית השנייה בשכיחותה אחרי אלצהיימר. שכיחות מחלת פרקינסון בישראל נחשבת מהגבוהות בעולם: מעל גיל 60 שכיחות המחלה 1.5%-2% (25-30 אלף חולים). מעל גיל 80, שכיחות המחלה כ-4%. הופעת פרקינסון...
ללמוד עוד על רעד בידיים
חרדות: נוירופידבק כבר ניסיתם?-תמונה

לשיטות הוותיקות לטיפול בהפרעת חרדה הצטרפה טכנולוגיית...

מאת: פרופ'...
01/01/2013
חרדה חברתית: אפשר לטפל-תמונה

מתביישים? נבוכים? אתם בחברה טובה: חרדה חברתית היא הפרעת...

מאת: רונית חקלאי...
27/11/2017
פרקינסון: טיפולים חדשניים - סקירה מקיפה-תמונה

קשה לאבחן פרקינסון בשלב מוקדם: מהם הסימפטומים הראשוניים שיש...

מאת: ד"ר יאיר...
16/07/2018
קושי בהליכה: היצרות תעלת השדרה-תמונה

היצרות תעלת השדרה מאובחנת, בדרך כלל, באנשים מבוגרים, כאשר...

מאת: ד"ר ששון...
03/08/2017
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לרעד בידיים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

רעד בידיים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בהמשך לשאלתי מוסיפה שיש לפעמים גירוד פנימי באזור פי הטבעת ולפעמים לידו וכאמור ,ישנן תופעות נוספות ,כמו פרקים שכואבים ,ועיניים נפוחות ,תופעות נורולוגיות מסוימות כמו קפיצות אצבעות או בפנים שקורות פתאום. ורגישות קשה שמחמירה כל הזמן לחומרים בסביבה כד כדי התנפחות חהיץניכיים רגליים אפילו שמפו תינוקות גורם להתקף. מאכלים שונים כגון ביצה ובמיחוד ביצה קשה פיסטוקים בכמות גדולה גורמים לי לתגובות של התנפחות חצי לשון כאבי בטן רעד בידיים ושתי בדיקות שבודקות להבנתי שני פרמטרים של בדיקות תפקודי כבד היו גבוהות ממש. כך שהרופא נבהל וביקש חוזרות שיצאו תקינות . חא יודעת אם יש קשר בין כל התופעות כבר קרה שהצואה היתה לבנה או ירוקה . גם לבני יש התקפים של כאבי בטן חזקים שאומר שמרגיש שכאילו מגיעים מתוככי הבטן עד כדי צורך לקחתו באותו יום מבית הספר. וגם אצלו יש לפעמים פריחות על הגוף לא מובנות והתקפי שיעול . האם יכול להיות קשר ? (לו יש צליא לי אין) או שזה מיקרי. לבעלי היה בעבר הליקובטור וטופל נגדו חיינו עם בעלי חיים מתוקף עבודתי גם היום יש לנו כלבה .התרחצנו בבריכות מי מעיינות וחזרנו משלשלים חזרתי ממלון בים המלח עם סימנים שנראו כמו פטריה חריפה על הגוף. ועם פצעים גדולים על הגב ומטבילת במים בים בנהרייה עם כתמים חומים ולבנים על כפות הרגליים שלקח מספר חודשים עד שחלפו גרנו בבית עם חצר ישנה מלאה בחול והסתובבנו יחפים וגידלנו בה צמחי מאכל יש משהו שיכול לדעתכם לקשור בין הדברים. האם זה נשמע משהו שקשור לבעיות של המעי בעיות גסטרו או זיהומי או בעיות אוטואימוניות מטבוליות או שילוב כל שהוא אנא תנו לי כיוון . ובעיקר האם זה יכול להיות קשור לתחום עחיו אתם אמונים שוב המון המון תודה על המון המון שאלות.

שוב, הקליניקה אינה ספציפית ומחייבת בירור לצורך צמצום האופציות

שלום, בתי בת 8 אמרה לי שלפני כשבועיים החלה לחוש שאצבעותיה רועדות בזמן שהיא מנסה לבצע פעולות של מווטוריקה עדינה. ביקשתי ממנה לבנות מגדל מחמש אבנים קטנות והבחנתי ברעד משמעותי וחריג באצבעות. אציין שלפני כשנתיים ביצענו MRI ראש עקב תלונות רבות על כאבי ראש והוא היה תקין. מאחר שהתורים לנוירולוג ילדים ארוכים מאוד, אשמח אם תוכלי לומר לי האם לדעתך המצב מצריך בדיקה דחופה או שסביר להמתין בסבלנות לתור בעוד מספר חודשים.

שלום, אני יוצאת מנקודת הנחה שכבר פניתם לרופא הילדים שלכם, שבדק את בתך ושקל אם צריך בדיקות דם או בירור נוסף. אם רופא הילדים כבר בדק אותה והפנה לנוירולוג, לא כדאי לחכות מספר חודשים. הוא יכול לשלוח מייל לנוירולוג בקופת החולים שלכם, ולבקש ממנו להקדים אתה תור לפי מידת הדחיפות. בברכה

אני בחורה צעירה בשנות השלושים המאוחרות. חולה מזה 5 שנים בקוליטיס. רציתי לשאול האם ידוע על קשר בין הקוליטיס לבין רעד בידיים או אצבע "הדק". (ספציפית אצלי ביד ימין) אודה על תשובה!

שלום רב איני מכירה קשר שכזה דר' אבני

שלום האם רעד בידיים שמוגבר מאוד בעת מתח נפשי אבל קיים במידה מועטה לעיתים גם בהעדר מתח או סביבה מלחיצה, יכול להיות מוסבר על רקע נפשי בלבד (הפרעת חרדה)? האם מצב כזה מוכר והאם הוא נפרד מ-essential tremor? תודה!

לכל אחד מאיתנו יש רעד פזיולוגי שבד"כ אינו נראה לעין אלא אם קיים מצב שגורם להגברתו כגון מתח, עצבנות, חשיפה לקור, שתיית קפאין או תרופות מסוימות. עם זאת גם הרעד הקיים בET יכול להתגבר במצבי חרדה ועל כן מומלץ לגשת להתייעצות עם נוירולוג המומחה בהפרעות בתנועה.