קרטוקונוס וטבעות

דיון מתוך פורום  קרטוקונוס

05/03/2011 | 20:12 | מאת: טל

שלום לפרופ' קרמר, ראשית אציין שפורום זה מסייע לי רבות! אני שואבת ממנו מידע רב שעוזר לי לקבל החלטות. קראתי שטיפול בעזרת טבעות הינו יעיל מאוד לטיפול בקרטוקונוס. אובחנתי כחולת קרטוקונוס לפני כשנה וכעת, אני מעוניינת לטפל בקרטוקונוס עם דגש על תיקון הראייה והסרת המשקפיים. מספר שאלות, אשמח אם תוכל לענות עליהן: 1. אחרי הכל, מדובר בהחדרת "גוף זר" לעין. האם הדבר נוח? האם נוכחות הטבעות בתוך העין מורגשת? 2. האם ניתן לשפשף עיניים כאשר העדשה נמצאת בעין? 3. האם ניתן להבחין בטבעות ויזואלית? כלומר, האם בן אדם העומד מולי יוכל להבחין בהן? 4. יש לי קוצר ראיה של 5- בעין שמאל ו 5.75- בעין ימין. הבנתי שהטבעות בלבד לא יכולות לתקן קוצר ראייה שכזה, קראתי מאמרים שמסבירים על השטלת טבעות ולאחר תקופה מסויימת, תיקון שארית המספר בעזרת לייזר (PRK / LASEK) ומיד לאחר מכן ביצוע Cross linking לחיזוק הקרנית. מה דעתך על פרוצדורה זו ושילוב טיפולים אלה? עד כמה הדבר בטוח? והאם בעזרת טיפול שכזה ניתן לתקן את הראייה לחלוטין? חשוב לציין שאשמח מאוד להסיר את המשקפיים ובכך לשפר משמעותית את איכות חיי. שאלה אחרונה - אני מעוניינת להגיע אליך לאבחון. אני מבינה שאתה מטפל במספר מרכזים רפואיים. לאן עלי לפנות? באיזה מרכז אוכל לקבל ממך את המענה המתאים ביותר לטיפול במקרה שלי? הרבה שאלות, אך אשמח מאוד לקבל תשובות. רוב תודות לך פרופסור!

לקריאה נוספת והעמקה
07/03/2011 | 09:22 | מאת: טל

שלום רב, השתלת טבעות בקרנית יכולה במקרה כמו שלך להוריד כ - 5 מספרים בערך אולתי 4.5. במידה ותוצאה זו לא תספק אותך, ניתן לבצע אחרי מס' חודשים של התייצבות ניתוח מסוג Crosslinking לחיזוק הקרנית כאשר מיד לפני טיפול ה - Crosslinking ובאותה עת לבצע טיפול לייזר מסוג PRK על שארית המספר שנותרה לאחר השתלת הטבעות. ניתוחים מסוג זה אני עושה רק במרכז לייזר "עיניים". בבית חולים בלינסון בפ"ת שם אני גם מנתח, אין מבצעים ניתוחים מסוג זה. אשמח להפגש עימך, בברכה, פרופ' קרמר ישראל

07/03/2011 | 23:09 | מאת: טל

פרופ' קרמר, רוב תודות על התשובה המפורטת! הדבר נשמע מעודד, אשמח להתחיל טיפול, אתקשר לקבוע פגישה. אך ברשותך, לבנתיים אשמח מאוד באם תוכל לענות על יתר שאלותי- מהודעתי הקודמת: 1. אחרי הכל, מדובר בהחדרת "גוף זר" לעין. האם הדבר נוח? האם נוכחות הטבעות בתוך העין מורגשת? 2. האם ניתן לשפשף עיניים כאשר העדשה נמצאת בעין? 3. האם ניתן להבחין בטבעות ויזואלית? כלומר, האם בן אדם העומד מולי יוכל להבחין בהן? שוב תודה רבה, טל.

מנהלי פורום קרטוקונוס