פורום קרנית העין

הפורום למקטע קדמי בעין (לחמית קרנית עדשה): חלקה הקדמי של העין כולל את הלחמית קרנית ועדשת העין: 1) מחלות לחמית, כגון: דלקת אלרגית, אביבית ויובש בעין. 2) מחלות הקרנית, כגון: פטריגיום, קרטוקונוס זיהומים ושינויים ניוונים וסיבוכים לאחר ניתוחי הסרת משקפיים. 3) מחלות העדשה כגון: ירוד (קטרקט), תזוזת העדשה ממקומה. למעשה, בפורום זה נעסוק ברוב המחלות הגורמות לכאב ואי-נוחות בעיניים ולעיתים מלוות גם בירידה בראיה.
1522 הודעות
1458 תשובות מומחה

מנהל פורום קרנית העין

12/01/2019 | 15:16 | מאת: לפרופסור צדוק היקר !

אבל בגלל גדר ה"אולי" זה מה שמתסכל אותי ובגלל זה אני מנסה להבין מה לעשות במידה ותוך שנה שנתיים באמת לא יהיה שיפור. וגם זאת הסיבה ששאלתי אם נתקלת במקרים של צלקות קטנות מאוד אך עמוקות שנעלמו עם השנים ? דרך אגב אני שוב חוזר ומזכיר יש עוד צלקת שהיא בגבול ההיקף שאולי גם לה יש חלק קטן ב"סינוורים" שאני חווה. אולי אותה אפשר להסיר, אני כמעט בטוח שהיא דווקא בשכבות החיצוניות של הקרנית. תודה ושבוע טוב, מחכה לתשובה ! טענת שאין לדעת כיצד הצלקת תתנהג, אבל עדיין לא ענית לי אם נתקלת במקרים שבכל זאת צלקת כאילו לא הייתה והאם ככל שיש שיפור בצלקת עצמה כך יש שיפור בראייה גם ?! אשמח שתענה על כל השאלות.

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לדעת עד כמה הצלקת תתבהר. בדרכ כאשר עכירות מתבהרת אז גם הראיה תשתפר. הכל זה בדרך כלל. לא ניתן להבטיח דבר

14/01/2019 | 23:32 | מאת: לפרופסור צדוק היקר !

אני מדבר על "להעלם" לחלוטין.. אפשרי ?!

שלום אני כ5 שבועות לאחר ניתוח קטארקט והשתלת קרנית בעקבות בצקת, מיד לחר הניתוח ראיתי ממש טוב ומאז יש ירידה די רצינית בראיה, אני עדיין מטופל בטיפות של סטרואידים ואנטיביוטיקה ולא הוצאו עדיין התפרים. האם זה מצב נורמלי או שנושא לדאגה? תודה לעונים הוספת תגובה

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי להיבדק. לא ניתן לתת תשובה סבירה ללא בדיקה. יש סיבות רבות לירידה בראיה לאחר ניתוח

05/01/2019 | 08:01 | מאת: לוי

שלום, אתמול הייתי במסעדה, ישבתי בשולחנות בחוץ, ליד כל שולחן היה מוצב מעין תנור חימום (לדעתי מסוג "אינפרא אדום") שהגובה שלו היה די נמוך (בערך 1.8 מטר), המעברים בין השולחנות היו צרים ולכן כשהגעתי כדי להתיישב בשולחן ובקימה מהשולחן, התנור ממש היה בכיוון הפנים ממרחק קצר וניתן היה לחוש בחום הרב שיוצא ממנו בפנים, כמובן שמדובר רק על השניות המעטות עד שהתיישבתי או שהתרחקתי, האם זה יכול להזיק/לפגוע בעיניים? תודה רבה

לא

קיימים סיכונים לעיבוד הראייה בניתוח להסרת הנבוס מהעין? כיצד ניתן לדעת אם הגידול הוא שפיר או ממאיר? כיצד הניתוח מתבצע?

לקריאה נוספת והעמקה

נבוס מלחמית קל להסקה . הרקמה תשלח לבדיקת פתולוגיה לברר מה הסוג. בכל ניתוח עיניים יאימר שעלולים לאבד ראיה

במקום לראות פרטים בחדות אני מבחינה בכך שחלק מהתמונה בעצם מחוקה, כאילו היא לא קיימת בכלל. לרגע רואים בחדות את האותיות הקטנות ופחות משנייה אחרי זה הכל מטושטש ולא מצליחה לזהות אפילו את האות הגדולה ביותר על הלוח אצל האופטומטריסט. הראייה לאחר הניתוח הראייה במצב גרוע יותר מלפני הניתוח! אני רואה בוהק, הילה ונצנוצים מסביב למקור אור שהאור נמרח על פני היקף גדול בהרבה מאשר מקור האור. הבוהק קורה ביום ובלילה. יש לי קשיים בנהיגה בלילה עד כדי כך שמשעה מסוימת אני לא יכולה לנהוג מחשש לחייהם ולחיי הסובבים. לכל שלט נהיה עוד נפח, ולא ברור איפה הוא מתחיל ונגמר. הקונוסים שמניחים למקרי חירום של תאונות או עבודות תשתית מחזירים לי כל כך הרבה אור עד כדי סינוור כאבי ראש ועצירות תכופות בצד הכביש על מנת לתת לעיניים מנוחה. יש לי נצנוצים מקור האור מתפרס ונהיה דמוי כוכב כאשר יוצאים מלא קרניים ממנו. תופעה זו קורת לי ביום ובלילה, כמובן שבלילה התופעה גרועה פי הרבה אך גם בחדרים עם תאורה חלשה ומעומעמת התופעה הזו קיימת.. איך אפשר להעלים את התופעות הללו של הטשטוש וההילות?

לקריאה נוספת והעמקה

כדאח לפנות לרופא המנתח לברר תשובות לשאלות הנ"ל

עברתי לפני חודש אינטרלאסיק ומאז יש לי כאבי תופת בעין מהיובש הטיפות הצמיגות עם החומצה ההאלרונית כואבות ומנפחות לי את העפעפיים. האם יש קשר בין היובש לבין הראייה המטושטשת? מדוע יש יובש קשה בעיניים לאחר אינטרלאסיק? מה הסיבה לכך? האם זה לצמיתות לכל החיים היובש לאחר אינטרלאסיק? ומדוע הטיפות הצמיגיות עם החומצה היאלרונית מנפחות לי את העפעפעיים העליונות???

לקריאה נוספת והעמקה

יובש לאחר ניתוחי לייזר להסרת משקפיים זה דבר ידוע. אם סוג מסויים של תחליפי דמעות אינו נוח לך אז כדאי לעבור לסוג אחר העיקר שיהיה ללא חומר משמר. אפשר לנסות טיפות סטרואידים לזמן קצר.

האם יש טיפות עיניים שהגיוני שהתופעת לוואי שלהם היא לעשות את העין כחולה- ירוקה לזמן מה

לקריאה נוספת והעמקה

לא מכיר

23/12/2018 | 12:34 | מאת: לינה

בדצמבר 2017 חליתי בהרפס זוסטר אופטלמיק. במאי 2018, שוב, בצורה יותר קלה. אני במעקב כל הזמן, טיפול בטיפות סטרואידים וטיפות נגד לחץ מוגבר. לא נמצא נזק בקרנית. עצב ראיה תקין, שדה ראיה תקין, שינויים במקולה מתאימים לגיל (70). אבל הקרנית לא שקופה, יבשה, אני וראה בעין זו רק קונטורים מטושטשים. מה יכולה להיות הסיבה אם לא רואים נזק בקרנית? כיצד אפשר לטפל? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

יש להשלים בדיקת עיניים מלאה כולל האם יש קטרקט? משקפיים? מצב מקולה ב OCT

21/12/2018 | 21:03 | מאת: ירון

כתבתם שתופעות הלוואי תופעות זמניות למרות שהתופעות הללו הינן לצמיתות. אני סובלת מתסמינים בלתי הפיכים כגון יובש בעיניים, הילות, סינוורים, בעקבות הכאבים והתסכול של אובדן הראייה. אני חצי שנה בדיוק לאחר אינטרלאסיק. אין לי עכשיו לא את העדשות ולא את המשקפיים אבל כל כך לא נוח לי וכואב לי בעיניים שאני מעדיפה להשאיר אותן עצומות. הכאבים כל כך עזים שאני רק מתפללת להחזיר את המשקפיים חזרה לפרצוף ולוותר על ה"תענוג" הזה של ראייה חדה ללא המשקפיים. אין באמת מדד כמותי שיכול לתאר את רמת האי נוחות והכאב שגרם לי הניתוח לייזר אני מרגישה כאילו דקרו אותי עם סכין בעין, הכאב תמיד שם. הטיפות עוזרות מעט אבל הכאב לא עובר . הניתוח שהיה אמור לתקן את הטשטוש ולגרום לי לראות בחדות עשה דווקא בדיוק ההפך. במקום לראות פרטים בחדות אני מבחינה בכך שחלק מהתמונה בעצם מחוקה, כאילו היא לא קיימת בכלל. לרגע רואים בחדות את האותיות הקטנות ופחות משנייה אחרי זה הכל מטושטש ולא מצליחה לזהות אפילו את האות הגדולה ביותר על הלוח אצל האופטומטריסט. הראייה לאחר הניתוח הראייה במצב גרוע יותר מלפני הניתוח! אני רואה בוהק, הילה ונצנוצים מסביב למקור אור שהאור נמרח על פני היקף גדול בהרבה מאשר מקור האור. הבוהק קורה ביום ובלילה. יש לי קשיים בנהיגה בלילה עד כדי כך שמשעה מסוימת אני לא יכולה לנהוג מחשש לחייהם ולחיי הסובבים. לכל שלט נהיה עוד נפח, ולא ברור איפה הוא מתחיל ונגמר. הקונוסים שמניחים למקרי חירום של תאונות או עבודות תשתית מחזירים לי כל כך הרבה אור עד כדי סינוור כאבי ראש ועצירות תכופות בצד הכביש על מנת לתת לעיניים מנוחה. יש לי נצנוצים מקור האור מתפרס ונהיה דמוי כוכב כאשר יוצאים מלא קרניים ממנו. תופעה זו קורת לי ביום ובלילה, כמובן שבלילה התופעה גרועה פי הרבה אך גם בחדרים עם תאורה חלשה ומעומעמת התופעה הזו קיימת. איך אפשר לטפל בתופעות הלוואי הנוראיות שנגרם לי מהניתוח לייזר?

לקריאה נוספת והעמקה

אני חוזר ומציין שכבר עניתי לך על שאלות הנ"ל

ממה זה נגרם ההילות סביב מקורות אור לאחר ניתוח אינטרלאסיק? מדוע אני רואה את כל הפנסי רחוב עם הילות ואת הרמזורים עם הילות ונמרחים ואת הכתוביות בטלוויזיה מטושטש? מה הסיבה לכך שלאחר ניתוח אינטרלאסיק יש הילות וסינוור? כיצד זה יכול לחלוף ההילות? האם יש טיפול להילות סביב מקורות אור לאחר ניתוח אינטרלאסיק?

כבר עניתי לך על שאלה זו

21/12/2018 | 11:25 | מאת: דניאל

מדובר במבוגר ,כיום יש עיין עצלה +קרטקונוס ,האם ההשקעה בניתוח השתלת קרנית על עין עצלה יעיל כדאי , יכול לשפר את הראייה או שכדאי לנסות אולי עדשות מיוחדות או .....

לקריאה נוספת והעמקה

אם הקרנית שקופה ולא מאוד מעוותת כדאי לנסות עדשת מגע סקלרלית. בהרבה מקרים זו לא עין עצלה אלא עין עם קרטוקונוס מגיל העשרה וחדות ראיה ירודה שניתן לשפרה עם עדשת מגע. אם העיוות גדול מידיי אז בהחלט כדאי לשקול השתלת קרנית מיתוך הבנה שלאחר ההשתלה תזדקק לעדשת מגע על מנת לראות טוב

21/12/2018 | 01:15 | מאת: חיים

ש לי קרטקונוס . באותה עין יש לי פזילה אני מומעמד להשתלת קרנית . האם זה שיש לי פזילה יכול להשפיע על ריפוי העין לאחר ההשתלה האם מזה שהעין חוזרת לתפקד פתאום יכול להביא סחרחורות איך מתמודדים עם 2 הדברים ביחד האם כדאי לנצל את הניתוח ולתקן גם את הפזילה על הדרך אודה על דעתך

לקריאה נוספת והעמקה

לעיתים הפזילה נגרמת עקב ראיה ירודה , השתלת קרנית ולאחר מכן עדשת מגע עשויים לשפר חדות הראיה והפזילה עשויה להעם. אם זה לא יקרה אז תשקול ניתוח תיקון פזילה

19/12/2018 | 20:32 | מאת: שירי

מדוע כתבו ש"טישטוש הילות, וסינוורים הן תופעות לוואי של הניתוח והן ייחלפו בשבועות הקרובים."? אמרו לי "שזאת הבעיה הכי גדולה של הסרת משקפיים בלייזר. הקרנית עוברת טראומה, בגלל זה המון אנשים סובלים מסינוורים והילות גם לאורך שנים, אבל זאת האמת, גם הבעיה היא שלמרות ה-מיטומיצין שמונע הצטלקות, עדיין ההצטלקות קיימת, ומספיק נקודה הכי קטנטנה שתהיה במרכז הראייה, יהיו סינוורים והילות סביב מקורות אור!!! כי קרני האור פוגעים באיזורים ברשתית שהם לא אמורים לפגוע!!! אנשים שעברו ניתוחי לייזר אמרו לי שהם רואים אנשים ושלטים מרחוק, אבל אכלו אותה מפנסים של מכוניות ותאורות רחוב, הלייזר פגע במרכז הראייה ובגלל זה יש טישטוש הילות, וסינוורים מופיעים לאחר הניתוח כי קרני האור של הלייזר עשו טעות ופגעו באיזורים ברישתית שלא היו אמורים פגוע. אז זה לא נכון האמירה ש"טישטוש הילות, וסינוורים הן תופעות לוואי של הניתוח והן ייחלפו בשבועות הקרובים" כי הן לא יכולות לחלוף בשבועות הקרובים. טישטוש הילות, וסינוורים נמשכים לצמיתות לכל החיים כתוצאה מהניתוח ולא חולפים בכלל לפי מה ששמעתי מאחרים. אז בגלל טעות אנוש של הלייזר הראייה נהרסה לתמיד.

לקריאה נוספת והעמקה
20/12/2018 | 11:10 | מאת: ...

לא הכל נשאר לצמיתות אבל גם לא הכל חולף לצמיתות הלייזר לא פוגע ברשתית במידה והכל מבוצע באופן תקין פשוט הקרנית עוברת טראומה וגם היא לא נשארת חלקה ושקופה כמו שהייתה, במידה וכך הייתה, דרך אגב יש המון סיבות נוספות ל"הילות וסינוורים" ולא הכל קשור לניתוח עצמו. בכל אופן הקרנית יודעת לרפא את עצמה, אבל רק שכבת תאי האפיתל, שאר השכבות לא יודעות להגיע למצב של ריפוי מלא ומושלם במידה והקרנית עוברת נזק כלשהו. בקיצור יש לרפואת העיניים עוד המון מה לשפר במקום לספר לנו סיפורים על מכונים יותר טובים, כי לא הכל ורוד והכסף משחק פה תפקיד חשוב. עיניים זה לא צחוק, אבל יש לאן לשאוף כדי לשפר את הרפואה. והרבה.

רוב רובם של מליוני מנותחי הלייזר חשים בטוב וללא תלונות. חבל שהכותב והמגיב מסתמכים רק על אלו שנפגעו מטיפול הלייזר , שהם הבודדים מתוך מליוני המטופלים לאורך השנים

אילו טיפות עיניים הכי מומלצות ליובש קשה בעיניים? מבין הסוגים הללו: 1. סיסטיין UD בקבוקונים - האם זה מספר 1 בעולם ליובש? 2. איירוניק בבקבוקונים - שמכילים קמומיל ודרדר כחול- האם קמומיל ודרדר כחול יכולים לשקם את העין? האם יכול להיות תופעות לוואי לקמומיל ולדרדר כחול? האם יש תועלת להשים בעיניים קמומיל ודרדר כחול שיש באיירוניק? 3. בפנטן בבקבוקונים- שמכילים ויטמין B6 - האם ויטמין B6 בטיפות עיניים באמת משקם את משטח העין ואת הקרנית? 4. סיסטיין באלאנס בבקבוק - האם זה מכיל חומר משמר? 5. קומפורט שיילד COMFORT SHEILD בבקבוק - האם זה טיפות עיניים היחידות בעולם שהכי קרובות לדמעות האמיתיות? 6. טירס נטורל - כתוב בעלון שיש הכי הרבה תופעות לוואי - מדוע?

לקריאה נוספת והעמקה

כל טיפות העיניים שציינת הן טובות. לכל אחד נוח סוג אחר על העין. כל הסופרלטיבים שהחברות מצמידות לפירסום הן חסרות הוכחה מדעית מוצקה ליעילותן או לנחיצותן

עברתי לפני כשבועיים ניתוח לייזר להסרת המשקפיים בשיטת האינטרלאסיק, אני מרגיש שאיכות הראייה ירדה מאוד אני רואה מטושטש בעיתון,במחשב,בטלוויזיה גם מרחוק וגם מקרוב אני רואה מטושטש. מה הגורם לראייה מטושטשת מקרוב לאחר אינטרלאסיק? האם אני צריך לקרוא ספר עם משקפי קריאה עכשיו? כי אני לא יכול לקרוא את האותיות הקטנות בעיתון. , ושאלה שנייה במיוחד בערב כשאני נוהג, אני רואה הילות , לדוגמא סביב אורות של רכב, סביב רמזורים, רציתי לשאול: מה הגורם לתופעה הזאת לאחר הניתוח? כיצד התופעה הזאת יכולה לעבור? האם יש טיפול שמטפל בתופעה הזאת? האם זה בגלל שהקרנית נפגעה נואשות מהניתוח אז אני רואה הילות סביב אורות של רכב סביב רמזורים סביב פנסי רחוב. ?

עניתי לך במסגרת שאלה אחרת ששאלת

19/12/2018 | 07:31 | מאת: ירון

שלום עברתי לפני כשבועיים ניתוח לייזר להסרת המשקפיים בשיטת האינטרלאסיק, אני מרגיש שאיכות הראייה ירדה מאוד אני רואה מטושטש בעיתון,במחשב,בטלוויזיה גם מרחוק וגם מקרוב אני רואה מטושטש. , וכמו כן במיוחד בערב כשאני נוהג, אני רואה הילות , לדוגמא סביב אורות של רכב, סביב רמזורים, רציתי לשאול: האם זו תופעה נורמלית לאחר הניתוח ? אם כן, מתי היא אמורה לחלוף ? אודה למענה ירון

לקריאה נוספת והעמקה
19/12/2018 | 17:43 | מאת: זה המצב הנפוץ.

זאת הבעיה הכי גדולה של הסרת משקפיים בלייזר. הקרנית עוברת טראומה, אתה תראה שעם הזמן הראייה שלך תשתפר אבל בחדות ולא באיכות, בגל זה המון אנשים סובלים מסינוורים גם לאורך שנים, אתה תתרגל לזה, אבל זאת האמת, ובגלל זה עובדים עם שיטת ה-ווייב פרונט, על מנת לדייק יותר במקומות בהם לשייף יותר מדוייק, גם הבעיה היא שלמרות ה-מיטומיצין שמונע הצטלקות, עדיין ההצטלקות קיימת, ומספיק נקודה הכי קטנטנה שתהיה לך במרכז הראייה, אתה תחווה סינוורים, כי קרני האור פוגעים באיזורים ברשתית שהם לא אמורים לפגוע. מצטער זאת האמת, אני לא רופא, אבל זאת דעתי מכיר המון אנשים שעברו ניתוחי לייזר, אז הם יראו אנשים ושלטים מרחוק, אבל יאכלו אותה מפנסים של מכוניות ותאורות רחוב, אבל אל דאגה אתה עוד תודה לעצמך שעשית את הלייזר, פשוט אני חושב שיש המון מה לשפר בניתוחי הלייזר. יום טוב ורק בריאות !

בדרכ התופעה חולפת לאחר מספר שבועות. לעיתים במטופלים עם אישונים רחבים מאוד התופעה בעייתית יותר.

ממה זה נגרם ההילות סביב מקורות אור לאחר ניתוח אינטרלאסיק? מדוע אני רואה את כל הפנסי רחוב עם הילות ואת הרמזורים עם הילות ונמרחים ואת הכתוביות בטלוויזיה מטושטש? מה הסיבה לכך שלאחר ניתוח אינטרלאסיק יש הילות וסינוור? כיצד זה יכול לחלוף ההילות? האם יש טיפול להילות סביב מקורות אור לאחר ניתוח אינטרלאסיק?

18/12/2018 | 19:50 | מאת: גלית

האם לאחר ניתוח לייזר בעיניים בשיטת שיוף עמוק הקרנית נפגעת בצורה בלתי הפיכה? האם מתלה הקרנית שנחתך בניתוח ונפתח יכול לא להתאחות בכלל? האם טשטוש ראייה והילות סביב אורות לאחר ניתוח לייזר זה בגלל שהקרנית נפגעה? איך אפשר לשקם את הקרנית לאחר ניתוח לייזר?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברור לי המושג שיוף עמוק. מתלה הקרנית מתאחה ע״י כיסוי תאי האפיתל

17/12/2018 | 23:29 | מאת: עמוס

שלום ד"ר תודה רבה על תשומת ליבך האם גם ליראות סרט (בסמארטפון) בחושך לא מזיק? או שזה לא כמו קריאה ? בתודה שוב מראש

אין מחקרים המדגימים נזק

16/12/2018 | 02:48 | מאת: עמוס

שלום ד"ר תודה רבה על התשובה המהירה רציתי לציין (להוסיף) שאני אוהב לקרוא המון בלילה עם אור קלוש ואני מאמץ מאד את העיניים האם זה יכול להיות גורם לזה גם בתודה רבה מראש

העיניים לא ניזוקות

שלום דוקטור כבר בשך יומיים שאני מרגיש כאבים חזקים בעיניים וטישטוש חלש שמלווה בגירוד לפרקים רציתי לדעת אם יש צורך ליפנות לרופא עיניים? חייב לציין שיש לי סינוסינטיס לפעמים וצינון קל שמלווה גודש באף אולי זה קשור לזה ? האם זה מסוכן ? בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש טישטוש ראיה אז כדאי לפנות לבדיקת עיניים

14/12/2018 | 17:38 | מאת: נאור

יש לי צלקת די עמוקה למרות שעדיין לא עשיתי צילום oct לקרנית מה הסיכוי שהיא תעלם ? היא לא גדולה אבל היא באחת השכבות העמוקות אני עדיין מתוסכל מזה כי הנזק שנגרם הוא סינוור באותה עין, באור חזק האור נראה יותר מפושט ולא ברור, זה קורה כמובן כשאני עוצם את העין הבריאה. בבדיקות החדות הראייה הראייה היא יותר טובה מ6/6 אפילו. אבל הסוג של הסינוור הזה בקושי והשתפר, אפשר להגיד אפילו שנעצרה ההשתפרות. והמוח התרגל לזה כנראה. עצוב מייסר ואין לי כבר מושג מה לעשות. השתלת קרנית שכבתית בטוח שלא תחזיר את הראייה לקדמותה, לפחות בהיבט של החדות. לעדשת מגע קשה לא אתקרב כי זה לחיות עם זה כל החיים. מה אני עושה דוקטור ?!

לקריאה נוספת והעמקה

לצלקת עמוקה קטנה אין מה להציע. רק סבלנות שאולי יתבהר מעט עם הזמן ופחות יפריע

15/12/2018 | 17:31 | מאת: נאור

אבל בגלל גדר ה"אולי" זה מה שמתסכל אותי ובגלל זה אני מנסה להבין מה לעשות במידה ותוך שנה שנתיים באמת לא יהיה שיפור. וגם זאת הסיבה ששאלתי אם נתקלת במקרים של צלקות קטנות מאוד אך עמוקות שנעלמו עם השנים ? דרך אגב אני שוב חוזר ומזכיר יש עוד צלקת שהיא בגבול ההיקף שאולי גם לה יש חלק קטן ב"סינוורים" שאני חווה. אולי אותה אפשר להסיר, אני כמעט בטוח שהיא דווקא בשכבות החיצוניות של הקרנית. תודה ושבוע טוב, מחכה לתשובה !

קשה לדעת כיצד הצלקת תתנהג, האם תעלם או תתבהר או לא תשתנה

13/12/2018 | 06:43 | מאת: מישל

שלום, אני סובל מבלפריטיס כרונית וכלזיונים חוזרים במשך שנים, היום המצב תחת שליטה ואני מטפל ע"י שטיפה עם שמפו תינוקות וקומפרסים והמצב בסדר. לפני כמה שנים (די באקט של ייאוש אחרי שניסיתי הכל) קראתי שעיסוי של הכלזיון לאחר קומפרס חם יכול לשחרר אותו, אז ניסיתי לעשות זאת ולאחר מכן לחצתי לחיצה (די חזקה...) על הכלזיון למשך מספר שניות תוך כדי נענוע קל שלו (בתקווה שישתחרר), האם הלחיצה הזו שהייתה חזקה, יכולה לגרום נזק לעין? ואם כן, האם הוא היה מתגלה בבדיקת עיניים סטנדרטית? (יצא לי להיבדק פעמיים אצל רופא עיניים לאחר המקרה, ללא קשר למקרה הזה, ללא כל בעיה שהתגלתה) תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

כלזיון זו השארית של הזיהום החריף ולא ניתן לשחררו עי לחיצה. לחיצה חד פעמית לא מזיקה

12/12/2018 | 14:49 | מאת: כוויה

שלום, במהלך השבוע השתמשתי בטרפנטין ויתכן שנכנסה לי טיפה לעין ולא הרגשתי. כבר כמה ימים שאני לא רואה טוב בנקודה מסוימת בעין, רואה מין נקודה מטושטשת ורציתי לדעת האם זה יכול להיות נזק בלתי הפיך או שניתן לטפל בזה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

על פי התאור שלך אני משער שאין מחלה פעילה.

07/12/2018 | 14:48 | מאת: לי

שלום דר שאלתי פה בעבר לגבי ראיה מרוחה בתאורות של הערב אני רואה כתוביות מוארות עם צל שעולה לכיוון מעלה. עניתה לי שיכול להיות שאלו אברציות במיוחד אצל בהירי עיניים . וצריך לבדוק לגבי מחלות אחרות . עשיתי אין ספור בדיקות אין שום הסבר הרופאים מתעלמים בטענה שהכל תקין גם נוירואופטלמולוג בדק אותי ומבחינתו הכל תקין . מה יכולה להיות הבעיה אני בחרדה שמתפספס משהו . ודרך אגב התופעה כבר 7 שנים . והופיעה אחרי שהיה לי אישון מוגדל שלא הגיב לאור בעיין ימין. התופעה בשתי העיניים. בת 27

לקריאה נוספת והעמקה

יש לעשות מיפוי קרנית ואברציות של העין. בדיקות הנל ניתן לעשות בבתי חולים המחזיקים מכשירי מיפוי מתקדמים. אצלנו בשערי צדק ניתן לבצע בדיקה המדגימה את איכות התמונה על הרשתית בעזרת מכשיר הנקרא HDA .

07/12/2018 | 14:43 | מאת: לי

שלום בת 27 בעבר לפני 8 שנים אישון ימין שלא הגיב לאור לאחר כמה ימים עבר ולא ניתנה אבחנה סופית למקרה , לא בוצעה הדמיה אך בוצעו לחץ תוך עייני אולטרסאונד עיניים ושדה ראיה תקינים . מאז ועד היום רואה אורות מרוחים צל שיוצא מכתוביות מוארות ורואה את שדה הראיה רועד כמו רטט חלש בתמונת הראיה . סיפרתי את התופעות למלא רופאים שלא התייחסו ביצעתי לפני כמה ימים בדיקת מעקב אצל נוירואופטלמולוג שאמר הכל תקין מבחינתו ולהמשיך הלאה . לפני יומיים הייתי אצל רופא עיניים שאיני מכירה שעשה לבני בדיקה ועל הדרך שאלתי אותו הוא שאל למה לא בוצעה הדמייה ואמר שאולי יש שינויים בחומר הלבן או האפור במוח , מה שהוא אמר הלחיץ אותי ולא הבנתי אותו . האם כל מה שאני חשה עלול להצביע על פגיעה מוחית ?! אבל איזו פגיעה שיכולה לגרום למה שאני חשה עד היום ? והאם יש סכנה פתאום לאבד את הראיה ?!

לקריאה נוספת והעמקה

ראי בבקשה תשובה לשאלה האחרת ששאלת

אשמח רק לתשובה של כן או לא כי בדיקות עשיתי וכרגע אחרי 4 חודשים מפגיעת הגוף זר, לא נראה שיש שינוי ממש בצלקת, אולי היא רק דהתה במקצת. חשוב לי לדעת כי התשובות שקיבלתי לא באמת נתנו לי תקווה כלשהי. אז רציתי לדעת אם אתה אישית נתקלת במצבים שאנשים עברו פציעות מגופים זרים ולאחר כמה שנים הצלקות נעלמו לחלוטין ?

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי בגודל ועומק הצלקת. צלקות קטנות שיטחיות יכולות להעלם או לפחות להתבהר. צלקות גדולות בדרכ רק מתבהרות

ואם מדובר בצלקת די קטנה אבל עמוקה מאוד ומרכזית ? וכמובן האם הראייה משתפרת בהתאם להעלמות או להתבהרות של הצלקת ?!

02/12/2018 | 14:14 | מאת: גל

שלום. מתי אפשר להפסיק לישון עם המגן בעין לאחר pkp? בנוסף, האם מותר ללכת לפאב כחודש לאחר ההשתלה? שואלת בגלל שיש שם עשן וסיגריות.

לקריאה נוספת והעמקה

מגן לעין כדאי כחודש מהניתוח פאב אפשר תמיד. עשן סיגריות לא מזיק לניתוח.

02/12/2018 | 13:30 | מאת: מאור

שלום. אני בן 19 חייל עובד הרבה מול מחשב. אני לא מרגיש יובש אבל העיניים שלי צורבות קצת ואני מרגיש צורך לעצום אותן כך שתחושת הצריבה מתפשטת וכאילו עוברת, אבל זה חוזר שוב. העיניים לא אדומות וזו רק התחושה הזו. האם זה בכל זאת יכול להיות יובש? אלרגיה? תגובה למסכים? זה מופיע בעיקר כשאני מול מסך. ומה ההמלצה שלך במקרה הזה? לבדוק אם טיפות נגד יובש יעזרו? ובאופן כללי איך אפשר להימנע מהנזק של המסכים?

לקריאה נוספת והעמקה

אכן יתכן יובש. כדאי מידיי כחצי שעה לעשות הפסקה ממבט במחשב ולהסתכל לרחוק משך מספר שניות. כדאי לשקול להכניס מכשיר המוסיף לחות לחדר מאחר וחדרים ממוזגים הם יבשים

04/12/2018 | 09:43 | מאת: מאור

אם זו אלרגיה תמיד יהיו עיניים אדומות? ניסיתי להשתמש בתחליפי דמעות עם שיפור קל ולא לגמרי. אם זה לא יובש יכולה להיות סיבה אחרת? תודה על המענה.

29/11/2018 | 17:22 | מאת: משה

כיום יש לי ראייה מטושטשת מאוד האם לאחר השתלת קרנית הראייה תהיה תקינה. או מה מהסיכוי שתשאר מטושטש ואז מה הואיל ההשתלה מה הסכנה בדחיית ההשתלה

לקריאה נוספת והעמקה

בדרכ לאחר השתלת קרנית קידמית או בעובי מלא (לדוגמא לקרטוקונוס או צלקת בקרנית) יש צורך בעדשת מגע על מנת לראות טוב. צריך לזכור שלכל ניתוח יש סיבוכים. בהשתלת קרנית: דחיית שתל , כשלון שתל, זיהום בשתל ועוד. הסיכוי לסיבוכים דיי נמוך אך קיים.

28/11/2018 | 21:25 | מאת: קובי

שלום, היום בבוקר (8:00) בזמן נהיגה פניתי לכיוון מזרח, בדיוק לכיוון שהשמש מול העיניים, הסתנוורתי כמובן אך לא יכולתי לעצום את העיניים או להסיט את המבט, המשכתי בלית ברירה להסתכל לכיוון הנסיעה (ולשמש שמולי) תוך כדי שאני מושיט יד לסך שמש, העניין הוא שבגלל הסנוור, הסתבכתי קצת עם סך השמש ולקח לי בערך 3, אולי אפילו 4 שניות עד שהצלחתי להוריד אותו ולחסום את השמש. יש לציין שהייתי עם משקפי שמש. אני לא חושב שאני מרגיש שינוי כלשהו בראיה. האם יכול להיגרם נזק מידי או נזק לטווח ארוך? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שום נזק

25/11/2018 | 17:17 | מאת: רפלקציה בעין

עשיתי בדיקה לבן שלי בן 3 שנים.. הרופא שבדק אמר שיש לו רפלקציה בקרנית העין.. וצריך משקפיים השאלה שלי היא האם בגיל 3 שנים בדרך כלל קרנית העין תהיה מתפתחת פיותח מלא..?, האם התשובה של הרופא שצריך משקפיים לגיל זה נכונה???

בהחלט יתכן שהילד זקוק למשקפיים. משקפיים יש בכל גיל

24/11/2018 | 06:44 | מאת: איילת

שלום אני בת 41 ולפני שנה וחצי היה לי הרפס זוסטר שהשאיר צלקת בקרנית. בהתחלה הצלקת הפריעה לי מאוד לראיה ואחרי תקופה ארוכה התרגלתי לצלקת והיא כמעט ולא הפריעה. לפני חודש זה התחיל להפריע שוב וכרגע אפילו אפשר לראות עיגול עכור בתוך העין בצמוד לאישון. זה מאוד מפריע לי בתפקוד היומי - מחשב, נהיגה, טלויזיה וכו׳ האם מומלץ להחליף את הקרנית? חשוב לציין שלפני תשע שנים עשיתי ניתוח לתיקון ראיה שעבר בהצלחה. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

יש לנסות ולברר את סיבת הופעת והחמרת העכירות. אם יש חזרה של ההרפס זוסטר כדאי לטפל בטיפות סטרואידים לאורך זמן תוך ניטור הלחץ בעין והעדשה על מנת לוודא שלא תפתחי קטרקט. אם העכירות היא על רקע הרפס סימפלקס יש לטפל במקביל לטיפות סטרואידים גם בכדורי זובירקס (אני מזכיר את שני סוגי ההרפס מאחר ולא ברור לי על סמך מה האבחנה של זוסטר)

24/11/2018 | 11:40 | מאת: איילת

תודה על המענה המהיר הרפס זוטסטר אובחן בתל השומר וטופלתי בכדורי זובירקס במקביל לטיפות סטרואידים. גם כרגע אני מטופלת בסטרודקס 4 פעמים ביום, אחרי שבועיים אין שיפור. השאלה היא האם לשקול השתלת קרנית?

הטיפול בהרפס זוסטר בקרנית הוא טיפול ממושך בטיפות סטרואידים. הבעיה עם טיפול בטיפות סטרואידים לאורך זמן שזה עלול לגרום לעליית לחץ בעין ולקטרקט. לכן חייבת להיות במעקב. אין טעם למהר לניתוח אם העכירות תתבהר עם טיפות

22/11/2018 | 18:55 | מאת: תום

שלום, היום נבדקתי ע"י רופא עיניים במכשיר הסטנדרטי שמניחים את הסנטר ומצמידים את המצח והרופא עובר עם מעין נורה מצד לצד. מה שהיה שונה מבדיקות כאלה שעשיתי בעבר הוא שתוך כדי הבדיקה, הרופא חיפש 2 אביזרים שהיה צריך, ובזמן שחיפש (כ20-30 שניות בערך, פעמיים) עדיין הייתי באותו מצב, כלומר העיניים היו קרובות מאוד לנורה שהאירה לתוך העין, האם הנורה לא יכולה לפגוע / להזיק לעין? הייתי אמור להוציא את הראש מהמתקן בזמן הזה? או להסתכל לכיוון אחר מכיוון הנורה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

לא מזיק

שלום. האם יש אפשרות לאבד את הראייה עקב השתלת קרנית? אם כן - מה במהלך הניתוח יכול לגרום לזה?

לקריאה נוספת והעמקה

בכל ניתוח בעין ניתן לאבד לראיה . הסיכוי לכך נמוך. להשתלת קרנית סיבוכים כמו דחיית שתל , כשלון שתל זיהום בשתל ועוד , סיבוכים אלה שהם דיי נדירים עלולים לגרום לאיבוד ראיה . הסיכוי לסיבוכים משתנה לפי טכניקת ההשתלה

בכשל שתל הכוונה לדחייה? בנוסף, הבנתי שאחד מהסיכונים זה היפרדות רשתית. איך ניתן לדעת אם באמת יש היפרדות רשתית אחרי ההשתלה ותוך כמה זמן בערך לאחר ההשתלה ניתן לגלות זאת?

12/11/2018 | 09:37 | מאת: ליה

שלום. האם הגיוני שיום אחרי השתלת קרנית יש בצקת? בנוסף האם הגיוני שאני לא מצליחה לראות אפילו את המספר הכי גדול? בהשתלה הקודמת זה לא היה לי. תגובה

לקריאה נוספת והעמקה

בוודאי. יום לאחר השתלת קרנית צפויה בצקת וחדות ראיה נמוכה. יקח מספר שבועות לשיפור מראה הקרנית וגם אז צפויה ראיה ירודה עקב תפרים. רק 3 חודשים מהניתוח מתחילים להוציא תפרים

15/11/2018 | 17:13 | מאת: המשך

תודה. אני חייבת לחדד שאני 5 ימים אחרי ההשתלה ואני לא רואה בעין בכלל. אם אני מסתכלת על דף שיש בו מלל בצבע שחור ומכסה את העין השניה - אני רואה רק דף לבן חלק ולא רואה בכלל שיש עליו משהו בשחור. אם אני מסתכלת על בן אדם - אני לא מצליחה לראות פנים. זה נורמלי? אני קצת חוששת ולא יודעת מה עליי לעשות. אציין שאני רואה יותר גרוע ממה שראיתי לפני ההשתלה (אני "רואה" ככה מהיום בו הורידו לי את התחבושת). מה גם, שלפני שנתיים עברתי השתלה בעין השניה וראיתי מעולה אחרי.

קשה לענות במדוייק על שאלתך. צריך לראות את העין על מנת שאוכל להערית את חומרת הבצקת

06/11/2018 | 23:36 | מאת: פילמנטים בעין

אני סובלת מיובש קיצוני ופילמנטים חוזרים בעין שמאל. אני מטופלת בכל תחליפי הדמעות כולל ציקלוספורין. הפילמנטים מוסרים על ידי הרופא המטפל. מה ניתן לעשות למנוע את חזרתם. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

טיפול בטיפות סטרואידים לזמן קצוב תוך מעקב לחץ תוך עיני, טיפות סרום, משחה פרוטופיק , עדשת מגע סקלרלית, פקקים לדרכי דמעות ניתן להשתתף במחקר אצלי בבית חולים שערי צדק בירושלים עם מכשיר חדש טיפול חד פעמי ועוד 4 מפגשי ביקורת

10/11/2018 | 00:55 | מאת: עדנה ברק

שלום רב. בהמשך לתשובתך בעניין פילמנטים חוזרים בעין טופלתי בפקקים בסטרואידים. סרום ופרוטופיק ללא הצלחה. הצעתך טיפול במכשיר חדש בשערי צדק. לאן עלי לפנות. תודה

אורית 02-5645363 כמו כן תשלחי מייל oritm@szmc.org.il

03/11/2018 | 21:05 | מאת: שירה

שלום רב. יש לי קרטוקונוס. בעין אחת יציב. בעין השניה מתקדם מאוד. העובי בעין הזו היא 330. כשבדקתי חגבי קרוסלינקינג אמרו לי שיש אפשרות לעבות את הקרנית ואז לטפל. האם עושים זאת בעובי כזה או שהאפשרות היא רק השתלה? אני מגיעה לחדות ראיה 6/18 -6/15 בעין הזו עם עדשה סקלרלית ומשקפים. לפי מה מחליטים מתי לבצע השתלה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר לעשות קרוסלינקינג גם בקרנית דקה כמו שלך. השאלה לגבי מועד השתלת קרנית נעוצה בהחלטה שלך שחדות הראיה בעין זו לא מספקת אותך. כאשר תגיע להכרה שחדות הראיה המתוקנת עם עדשת מגע סקלרלית אינה מספקת אז ניתן לשקול השתלת קרנית

26/10/2018 | 10:31 | מאת: סיון

האם אפשר לקחת כדורי/טיפות ברזל כאשר משתמשים בטיפות לוטמקס לעיניים?

לקריאה נוספת והעמקה

כן, אין בעיה לקחת כדורי ברזל בזמן טיפול בלוטמקס

16/10/2018 | 14:45 | מאת: חנן

אובחנתי עם בלפריטיס אבל הרופא אומר שאין צורך בשום טיפול . מה יכולה להיות הסיבה לכך ?האם יש מקרים של בלפריטיס שלא מטפלים ומדוע ?

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש בלפריטיס כדאי לטפל. לאורך שנים זה רק יחמיר. העיניין הוא שכאשר הבלפריטיס לא מפריע למטופל אז הוא בדרכ לא יענה לטיפול הכרוני

12/10/2018 | 13:59 | מאת: נאור

או על דרך אחרת להסיר צלקות יש המון מחלוקות כמו טענה מרובה דעות ששיוף בלייזר מגביר את הסינוורים ושלמעשה הוא פוגע בסדירות הקרנית וכך גורם לרוחק ראייה ?!

לקריאה נוספת והעמקה

PTK נועד לטפל במחלה של הקרנית. תלוי מה הסיבה בעטיה נאמר לך לעשות PTK. אם זה עקב ארוזיה חוזרת מטראומה אז הסיכוי ליצירת רוחק ראיה נמוך אך קיים וחייבים לאמר לך את זה אם זה עקב מחלה של שטח גדול בקרנית אז הסיכוי ליצירת רוחק ראיה עולה. אם אתה מרכיב משקפיים לקוצר ראיה אז אין בכלל בעיה מאחר ומכסימום ירד מספר המשקפיים

06/11/2018 | 16:48 | מאת: נאור

מדובר בצלקת מרכזית ועמוקה שנוצרה בעקבות גוף זר הPTK כמעט ואינו אפשרי בגלל עומק הצלקת ולא שווה את הסיכון, החדות מעולה, האיכות פחות, פשוט לחיות עם זה לא פשוט, במיוחד בלילות בעקבות כל הסינוורים, הדרך היחידה היא פשוט לא לצאת מהבית. מאוד מצער ומבאס לשמוע ומצד שני עוד יותר מבאס שאין דרך לטפל חוץ מהחלפת השכבה העכורה, כי גם בהשתלת קרנית אני כבר לא אגיע לחדות הראייה כמו שיש לי היום, וגם כל מגע בלייזר רק יגביר לי את הסינוורים. חבל שלא מציינים את איכות הראייה שהיא שונה לגמרי מהחדות לפני כל טיפול כלשהו. בקיצור בשתי מילים מצערות עד מאוד "אכלתי אותה".

שלום, הבת שלי עברה השתלת קרנית בשתי העיניים(קרקטוקונטס) האם יכולה להיות בעיה בזמן הלידה, בגלל צירי הלידה? האם עדיף ללדת בקיסרי?" תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר ללדת איך שאת רוצה

10/10/2018 | 19:07 | מאת: עידן

אני סובל כרוני כשנתיים משעורות כלואות עברתי 3 ניתוחים וזה עדיין חוזר בביקורי האחרון, נלקחו לי 3 ריסים לבדוק אם אני סובל מטפיל בשם demodex, הבדיקה לא נתנה חד משמעית אך יש חשד שכן. הטיפול שנאמר לי זה למרוחשמן עץ התה על איזור הריסים ומשחה אנטיביוטית בלילה דיללתי את שמן עץ התה האוסטרלי 50% מים. שאלתי היא.. בעת המריחה על קו הריסים כמה שאני לא מנסה שיחדור לעין, שמן עץ התה איכשהו תמיד במריחה נכנס לי לעין ושורף לי ברמות מטורפות האם יכול להיות לי נזק בלתי הפיך מחדירה של שמן עץ התה לעין? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שמן עץ התה לניקוי ריסים באופן עצמאי זה 12%. לניקוי עי רופא 20%

10/10/2018 | 13:28 | מאת: השתלת קרנית

שלום , אנחנו מעוניינים לבצע השתלת קרנית מאחר אך בבדיקה של העצב התברר שיש קיעור ניכר ביותר של ראש העצב האם יש מקום להשתלת קרנית ? זו העין היחידה והיא במצב של ערפל

לקריאה נוספת והעמקה

אם צפוי שיפור ראיה עם השתלת קרנית אז כדאי לשקול זאת ולטפל בגלאוקומה אם יש כזו

לפני שבוע וחצי מישהו כיוון אליי בלייזר וסיוונרתי בעין הימנית לכמה שניות בלייזר ירוק אחרי יממה הופנתי למיון לבדיקת עיניים ונבדקתי ואין נזק בעין כולל בדיקת הרחבת אישונים כדי לשלול אין חשד נזק ברשתית הכל תקינה, וזה לא הספיק לי אז הלכתי לרופא עיניים אחר בכיר נבדקתי והכל תקין כולל רשתית, ממה זה יכול להיות בגלל לחץ עיניים האם יכול להיות שיש כוויה צלקת בקרנית עקב סינוור חזק בלייזר ירוק? אני מרגיש שיש לי מעט סינוור בעיקר בראיית לילה רואים הילות של מנורות לא משהו רציני אבל עדיין מורגש בין הבדלים בעין שמאלית לעין ימנית מסנוורת? מה ניתן לטפל?

לקריאה נוספת והעמקה

על מנת שתחוש בסינוור אמורה להיות פגיעה בקרנית או עדשה. אך אני מבין שלא נצפתה פגיעה כזו.

05/10/2018 | 21:39 | מאת: לי

שלום דר מזה כמעט 8 שנים בלילה אני רואה את התאורה מרוחה , אנסה להסביר כמה שיותר מדויק : אם יש כתוביות או שלטים מוארים אני רואה צל שיוצא מעל הכתוביות , רואה למשל הילה שיוצאת מהפנסים של האוטו , צל מהאותיות שיש בממיר של הטלוויזיה אני מקפידה מךא להיבדק אצל רופאי עיניים וכל פעם שאני מסבירה להם את התופעה הם מבטלים אותי בטענה שהבדיקות תקינות ושאתעלם במקרה חיפשתי הסבר על התופעה באינטנט ומצאתי בחור שכתב על אותה בעיה ואחד הרופאים השיב שזה יכול להיות עיוות אופטי ברשתית או בקרנית או בעדשה ! האם זה מסכן את הראיה ?? והאם יש טיפול בכלל לתופעה הזו ?? האם אתה חושב שזוהי בעיה אחרת ? בת 26 ראיה 6/6

לקריאה נוספת והעמקה
07/10/2018 | 10:33 | מאת: חסוי

לפי מיטב ידיעתי כולם רואים ככה אל תשכחי שבממירים יש נורות לד שהם חזקות תאורת רחוב גם לד, ברכבים גם לד המנורות לד חזקות מאוד במיוחד בלילה אבל עדיין אינני רופא אז אל תתפסי אותי במילה .פשוט כולם חווים את זה עם התפתחות הנורות הללו.

בצעירים יש לברר האם יש עיוותים (אברציות) של הקרנית עדשה ורשתית במידה חריגה בהשוואה לנורמה. בדרכ בצעירים עם עיניים בהירות האישון מתרחב מאוד ויש יותר אברציות. אך זה יתכן גם במחלות ולכן יש להיבדק.

06/11/2018 | 16:51 | מאת: אמיר.

בממירים זה נורות לד, ברכבים יש גם לדים עם 6000 קלווין. הלד זה המכה לעיניים בגדול.

שלום רב, בני בן 18.6 סובל מאלרגיה כרונית בעיניים. כשהוא מקבל טיפות עם סטרואידים היא עוברת, ואיך שהוא מפסיק את הטיפול, יום למחרת העיניים שוב נהפכות לאדומות, מגרדות וכל התופעות שמתלוות לאלרגיה. מה ניתן לעשות במצב כזה? אני ממש מיואשת ומתחננת לעזרה, אודה על תשובה מהירה

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול בדלקת לחמית אלרגית לא עושה את בנך בריא אלא נועד להקל על הסימנים והתסמינים. כל זמן שהוא חשוף לאלרגן העיניים אדומות ומגרדות. ניתן לנסות קומפרסים קרים (לאאא חמים), טיפות עיניים לאלרגיה כאלה שלא מכילים סטרואידים. יש הרבה סוגים כאלה וניתן לעבור מסוג לסוג עד שימצא סוג שעוזר. אם הנל לא עוזרים אפשר לנסות טיפול בפרוטופיק 0.1% , משחת עור , לעיניים. זה טיפול חורג מההתוויה של המשחה ולמעשה אסור. אנו מטפלים בזה בהצלחה מרובה ללא סיבוכים למעט תופעת לוואי של צריבה חזקה וטישטוש ראיה למשך 30-60 דקות

25/09/2018 | 17:02 | מאת: דניאל

שלום, אני לוקח 3 פעמים ביום טיפות fml. תופעה קבועה שמתרחשת לאחר לקיחת הטיפות היא הופעת הפרשות על הריסים כתוצכה מהטיפות. האם זה תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

זו לא הפרשה אלא משקעים מהטיפות

22/09/2018 | 12:18 | מאת: רהב

שלום, לפני כמה ימים קרה לי מקרה שמאוד מדאיג אותי, נכנסתי לאולם ולהפתעתי במרחק קצר של 2-2.5 מטר, היה עובד תחזוקה שריתך משהו, מיד "כשעיכלתי" מה אני רואה, תוך שנייה בערך, סובבתי את הראש והתרחקתי, יש לציין שהייתי קרוב מספיק בשביל להרגיש את החום היוצא מהריתוך. לא היו לי תופעות כלשהן לאחר מכן, האם זה שלא היו לי תופעות של צריבה/דמעות/טשטוש וכו' מצביעות על זה שלא ספגתי כמות גדולה של קרינה? ושאלה נוספת, האם יש השפעה של מקרה כזה לטווח הארוך? (קטרקט או מחלה אחרת בעתיד) תודה רבה וחג שמח

לקריאה נוספת והעמקה
24/09/2018 | 19:25 | מאת: חסוי

זאת תופעה שחולפת כעבור 48 שעות גג אם אני לא טועה. המון אנשים נחשפים לראייה של הריתוכים שגורמת לתחושה של צריבה וכאבים במיוחד בלילה. אבל אם אני לא טועה זה חולף ללא שום נזק עתידי. בכל אופן אני לא רופא אבל עדיף שתבדק.

סביר להניח שלא נגרם לך כך נזק בוודאי לא נזק כקטרקט

22/09/2018 | 08:32 | מאת: נאור

יש לי היסטוריה לא פשוטה עם העיניים אשמח שתענה לי על מה שתוכל . ביולי 2011 עברתי חבלה חיצונית וחזקה בעין שמאל מכבל שגרמה כנראה לטראומה ותוצאה מכך לאי שיוויון באישונים וירידה זמנית בראייה, עניין של כמה ימים, בבדיקות שונות ומרובות בזמנו נאמר לי שהייתה פגיעה קלה ברשתית אך זה חלף, הקרנית נשארה שלמה ותקינה אך מאז אני מרגיש כאילו תחושת סינוור התווספה לה, לא משהו מאוד רציני אבל אני בטוח שזה שינה משהו מבחינת סינוורים, "סוג של סינוור יתר על המידה" גם אז הראייה הייתה 6/6 ואולי אפילו יותר. כעבור שנה מאותה פציעה ביום מסויים אני מסתכל במראה בעין ימין ומבחין בגוף זר בהיקף הקרנית, ממש בגבול הקשתית, ובעצם כך מתקבלת תמונה של העיגול שאינו שלם כאילו חסר לו בפינה קטע קטן, כמובן שזאת ההצטלקות לאחר שהגוף זר הוצא בקופת חולים, גם אז עשיתי בדיקות חדות ראייה וגם אז 6/6. אבל הסינוור הלך וגבר לו. חשוב לי לציין שלא הרגשתי שום כאב, נפיחות או אדמומיות כאשר הגוף זר היה בעין ואני גם לא יודע כמה זמן הוא היה שם בכלל עד שהבחנתי בו. בסוף חודש יולי השנה, נכנס לי גוף זר לעין שוב לעין ימין לאחר הריפוי נותרה צלקת זעירה בקרנית בגבול העליון של מרכז הקרנית ,איננה נראית סמיכה אך זה רק על פי הבחנתי במראה, (אין לי מושג אם היא עמוקה או לא) הרופא טען שגודלה כקצה של מחט אבל אם אני מסתכל ממש ממש מקרוב במראה אני מבחין בה שזה קצת סותר את הממצא לא? אין לי מושג אם זה שינה לי את הראייה גם הפעם. קיים מצב כזה שזה לא ישפיע על הראייה בכלל בכלל ? או שבאחוזים מאוד נמוכים כן השפיע ? האם לדהייה שלה תהיה השפעה לטובה על הראייה במהלך הזמן או שהמצב ישאר כמו שהוא ? האם יש אפשרות להשתמש בטיפות סטרואידיות גם לאחר שהצלקת התפתחה כבר ? האם קיים סיכוי כלשהו שהיא בכל זאת תעלם עם הזמן ? יש האומרים שיש צלקות שנעלמות לחלוטין עם הזמן דרך אגב אני רואה 6/6 בשתי העיניים ואין דברים חריגים וכרונים בעיניים לאחר בדיקות שחייב לציין לא הכי מקיפות שיש אחת אצל אופטימטריסט, ושתי בדיקות נוספות בכמה מכשירים שונים. אשמח לדעת גם איזו בדיקה עברתי, בנוסף לחדות הראייה, זאת בדיקה שמדפיסה נתונים על דף נייר קטן שהרופא בדק. (בבדיקה רואים שדה של קוצים ורכב במרכז, דומה לבדיקה שהאופטומיטריסט עשה לי. קיים סיכוי שראיתי יותר מ6/6 לפני הגוף זר ? ומה הקשר של סינוור קל לצלקת והאם זה מחייב שסינוור הוא רק מצלקת ? ומה ההבדל בין Haze לעכירות ולצלקת ? אשמח לתשובות סופיות ומדוייקות על סמך הניסיון והמדע והרפואה, ידוע לי שללא בדיקות מקיפות שוב שכוללות את כל סוגי הבדיקות אין לדעת ובמיוחד שכל מקרה לגופו אבל בגלל ה"סתירות" שקיימות באנטרנט אשמח אם תשימו דגש על כל הנושא הזה של גופים זרים וצלקות. ובמיוחד אם תענו ספציפית לשאלות שלי תודה לכם מראש ! חשוב לי לציין שגם אני כנראה כמו מרבית האוכולוסייה נפל לקורבן היפרדות הזגוגית וכבר שנים שאני חווה את תופעת הFloaters עוד מלפני הפציעות. ואני גם רוצה לציין שאחרי החבלה הראשונית נסעתי למרפאת "עיניים" בתל אביב שם עשיתי כנראה את כל הבדיקות המקיפות. זכור לי בדיקות עם שקופיות שמחליפות צבעים. עוד מכשיר שרואים בו "הבזקים" מכל מיני צדדים ועוד ועוד. ואם אני לא טועה הכל יצא תקין. אך כל זה רק לאחר החבלה הראשונית בעין שמאל, שדרך אגב בכל הבדיקות שנערכו לי עין שמאל שקטה ותקינה לכל דבר. בקיצור אני יודע שעשיתי פה סלט שלם אבל אשמח אם תעשו לי סדר בעניינים אחת לתמיד. כרגע בעין ימין יש לי 2 צלקות, אחת קטנה כמעט במרכז הקרנית ואחת קצת יותר גדולה בגבול הקשתית שהיא ממש ממש שקופה אך רואים שזה צלקת כי יש כמו "שבירה" כזאת ואיננה משתלבת באופן שקוף עם הקרנית. ודרך אגב עין שמאל בשנתיים האחרונות קצת אדומה, הייתי אצל רופא אחר לגמרי לפני כשנה וחצי, הוא המליץ לי על טיפות שלא לקחתי, שאר הרופאים אמרו שזה כלי דם נורמלים לחלוטין. והשאלה המרכזית שנותרה בעינייה זה מה המטרה של הPTK לשיוף צלקות אם הוא גורם לרוחק ראייה.. די מוזר לי ומייאש. תעשה לי סדר דוקטור ואודה לך מאוד. מקווה לא לשמוע "תבוא להבדק" כי אם צריך אני אגיע, פשוט אני רוצה שישימו דגש. לא הגיוני שבכל מקום אפילו תופעות דומות אחד לאחד כל רופא או אותו רופא רושם משהו אחר, משהו פה לא מסתדר לי.

לקריאה נוספת והעמקה
22/09/2018 | 08:41 | מאת: נאור

חשוב לי לציין שאני די לחוץ ומודאג ואני חושב פשוט שנתתי למוח שלי להתרגל לראייה, או שאני טועה והעין באמת יכולה להחלים למצב הקודם אני לא יודע איך להסביר את זה אבל אני בטוח שעם קרניות שקופות אראה הרבה יותר טוב וחלק. זה שאני רואה 6/6 ואפילו סתם ברחוב קורא דברים מרחוק, אני בטוח במיליון אחוז שהייתי קורא את אותם דברים הרבה יותר ברור.

ואני רוצה להוסיף עוד 2 נתונים כרגע גם אצלי האישונים לא שווים ובצד שהאישון יותר גדול שזאת העין השמאלית העפעף העליון צנוח ממש ממש מעט העפעף צנוח כבר כמה שנים, אולי מהפגיעה הראשונה, אולי עוד לפני. אין לי מושג כי יש דברים שעם הזמן העדפתי לא לשים לב אליהם וגם לא בכל זווית ובכל מצב העפעף צנוח ויש רגעים ביום שהאישונים שווים אחד לאחד. יש לזה טיפול במידה וזאת בעיה ? ואולי כל הדברים האלה מסבירים את התחושות שאני חווה ?

מהתאור אני מבין שהייתה טראומה לעין שמאל ופעמיים גופים זרים. הסינוור יתכן עקב הצלקות בקרנית או אם יש פגיעה באישון שאינו מתכווץ כמו שצריך. הרופא שלך צריך לבדוק לך קונטרסט באור מלא ובאור חלש. יש מכשיר הקיים בארץ רק במכון הלייזר להסרת משקפיים בבית חולים שערי צדק המדגים איכות ראיה. אם הבעיה היא בצלקות והן שיטחיות הרי עם הזמן הן יתבהרו ואולי יהיה פחות סינוור אם הבעיה באישון שלא מתפקד כראוי אז הסינוור לא יעלם ותוכל לנסות עדשת מגע ציבעונית או טיפות פילוקרפין בריכוז ממש נמוך של 0.125% אך לזה יש תופעות לוואי אחרות

ראה תשובה במייל השלישי

04/10/2018 | 13:47 | מאת: נאור

יש פתרון אבל לתמיד ? או שזה עדשה לכל החיים או טיפות לכל החיים ?

אני חייב לציין שהאישונים לא שונים באופן תמידי והאישון השמאלי כביכול שיותר רחב מימין מתפקד כמו שצריך, מתכווץ והכל אבל לא כמו הימני. אין אפשרות להפטר מהצלקות אחת לתמיד ואז לראות מה קורה עם הסינוורים ?

12/09/2018 | 21:40 | מאת: מריאן

אני אמורה לטוס בעוד שבוע לארהב למשך 6 שבועות. לאחרונה סובלת מבלפריטיס ויובש בעיניים. נתנו לי טיפות לוטמקס וגם רלסטט.למשך 3 שבועות וזה עזר וחלף. ושמה כל יום ריפרש בסטיקים חד פעמי. חוששת מטיסה ארוכה בגלל היובש. וחוששת שיהיו לי שוב התקפי דלקת שם. 1.האם אני יכולה לקחת איתי (בתקווה שהרופא ייתן לי)לוטמקס ולזלף אם יהיו לי שוב עיניים אדומות ודלקתיות? 2. ואיך אני עוברת טיסה של 15 שעות בגלל היובש? תודה פרופ ושנה טובה

לקריאה נוספת והעמקה

ליובש יש להזליף טיפות ללא חומר משמר לפי הצורך 8-10 פעמים ביום. האוויר במטוס יבש אז כדאי להזליף חומר שהוא מעט צמיג יותר. הלוטמקס יכול לעזור אך יש להזליף לתקופה קצובה עקב תופעות הלוואי. הטיפול בבלפריטיס הוא ניקוי כרוני של הריסים.