פורום קטרקט בניהול עמותת לראות

הפורום ידון בכל הקשור במחלות וניתוחי עדשת העין ובראשם - ניתוחי קטרקט. ידונו נושאים, כגון: הגורמים לקטרקט, גורמי סיכון, הסתמנות קלינית, האפשרויות הטיפוליות ומתי רצוי לבצע ניתוח.

נדון בסיכונים וסיבוכים אפשריים, תופעות לוואי שכיחות ונדירות, טכניקות ניתוחיות וחידושים במכשור וטכנולוגיות רפואיות. בשנים האחרונות גדל מאד מגוון העדשות התוך עיניות, והוא כולל עדשות מולטי-פוקליות, עדשות אקומודטיביות (משנות פוקוס), עדשות טוריות (לאסטיגמטיזם) ותכונות אופטיות נוספות.

נדון גם בהשתלת עדשות כטיפול בפרסביופיה (קושי בקריאה מהזדקנות העדשה) או במקרים של קוצר ראיה ורוחק ראיה. תשובות הפורום יינתנו על ידי מספר מומחים בניתוחי קטרקט ורפרקציה מסגל רופאי "עין טל".
1508 הודעות
1425 תשובות מומחה

מנהלי פורום קטרקט בניהול עמותת לראות

10/10/2019 | 14:42 | מאת: melech

לאחרונה קורה לי מצב שאני מסתכל על עצם והוא מתחיל לזוז ימינה - שמאלה. מה יכול ליצור מצב זה? תודה

10/10/2019 | 15:14 | מאת: ד״ר עדי מיכאלי

אין לי מושג. כדאי להתייעץ בפורום יותר מתאים אולי נסה בנוירואופתלמולוגיה

06/10/2019 | 18:34 | מאת: איתי

אחרי ניתוח קטרקט מבקש לדעת מס דברים : מיופיה גבוהה ? חדות ראיה ימין distance sc 6/6 חדות ראיה שמאל distance sc 6/15 distance ph 6/10 מה זה אומר באופן כללי והאם זה אומר גם לגבי נהיגה ? ימין קרנית -צלקות ניתוחיות מה זה והאם יכול להיעלם עם הזמן ? לשכה קדמית עמוקה C+F ??

לקריאה נוספת והעמקה

עין אחת רואה מצויין בלי משקפיים לרחוק וזה מספיק לנהיגה בלי משקפיים על רכב פרטי אך לא ציבורי או אופנוע כבד. הצלקות בקרנית אחרי ניתוח כלשהו שעברת וזה יישאר תמיד.

07/10/2019 | 08:32 | מאת: איתי

עברתי את הניתוח בשני העיניים בעין שמאל בקרנית איו צלקות איך זה שיש בימין צלקות ממה זה נגרם הרופא המנתח לא רואה את זה בניתוח או לאחריו? מה המלצתך?

קשה לי לדעת. תצטרך לשאול את המנתח.

07/10/2019 | 20:19 | מאת: איתי

הצלקות בקרנית זה דבר שיכול שיקרה בניתוח קטרקט? או שזה דבר לא תקין אם זה קורה ?

כעיקרון בכל ניתוח נוצרת צלקת ניתוחית. העובדה שמצויינת צלקת רק בעין אחת מוזרה.

08/10/2019 | 13:02 | מאת: איתי

מה לדעתך כדאי לעשות? ממשיך לשים טיפות סטרודקס מכיון שהיה לי אודם בעין ביום ראשון הרופא עינים אמר לשים כמה ימים בכלל את הצלקת ניתן לראות במראה או שהרופא יוכל רק לראות בעזרת מכשור ? תודה רבה

אני מציעה לעשות מה שהרופא ביקש. לפעמים צלקות הן מאד בולטות ולבנות ואז אפשר גם להבחין בהן במראה, אבל בדרך כלל רק במנורת הסדק של רופא העיניים. לפעמים טיפות כמו סטרודקס יכולות להבהיר או להעלים חלק מהצלקת .

05/10/2019 | 20:47 | מאת: איתי

שלום אם מכוונים לרחוק את העיניים אז יראו לרחוק ללא משקפיים ויצטרכו משקפי קריאה לקרוב אפילו ממרחק של מטר ופחות מכך מה קורה במצב השני שנשאר עם משקפיים לראיה מרחוק מקרוב כל הזמן יצטרך להוריד את המשקפיים כל הזמן אפילו ממרחק קטן פחות ממטר ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כן. אפשר לעשות משקפיים מולטיפוקליים ואז אין צורך להורידם.

שלום שמעתי על משקפי אופיס מה המשקפיים האלו ? כל העדשות עברו הכרה ואישור של משרד הבריאות האם ישנה עדיפות להשתלה של עדשה מסוימת מבחינת ראיה או שבכולם הראיה תהיה אותו דבר האם את מכירה עדשה מסוג ריינר תוצרת אנגליה עדשה מונו פוקאלית ? תודה

אופיס הם משקפי מולטיפוקל לעבודה משרדית. לא לנהיגה. ריינר עדשה מצויינת. כל מנתח והעדפותיו שלו. כולן טובות.

05/10/2019 | 12:22 | מאת: אורי

אדם מבוגר מעל 80 עם בעיות רשתית, מטופל בזריקות avistin, ראיה מרחוק טובה בעין אחת. בעין שניה רק צלליות. כתוביות טלביסיה רואה מ3 מטר בלי משקפיים. אבל לא רואה מקרוב כמעט כלום. עשינו בדיקה אצל אופטומטריסט, אמרו שמעבר לזכוכית מגדלת או משקפי -ראיה שבקושי עוזרים, אין מה לעשות. הוא מאוד מתוסכל.מאוד עצמאי עם המון רצון ומוטיבציה, נורא רוצה למצוא פתרון. יש כיוון לפתרון לבעיה אפילו חלקי? דרך לשיפור?

לקריאה נוספת והעמקה

מאד מוזר שבעין שבה רואה טוב מרחוק, לא מצליח לקרוא. באופן נורמלי עם הגדלה מתאימה לא צריכה להיות בעיה לקרוא. מעבר לזה אין לי מה לתרום.

04/10/2019 | 14:02 | מאת: איתי

שלום מתי מבוצעת הבדיקה האחרונה לאחר ניתוח הקטרקט ? ומה עושים בבדיקה זו ? במידה ואין צילינדר ניתן לראות בבדיקה ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

זה תלוי ברופא. בין חודש לחודשיים אחרי. בדרך כלל זו בדיקה שכוללת את התאמת המשקפיים כולל צילינדר וגם הרחבת אישונים.

04/10/2019 | 16:21 | מאת: איתי

האם יש הבדל היכן מבוצעת הבדיקה אצל הרופא המנתח ? או רופא עיניים בקופת חולים ?

כעיקרון לא אמור להיות הבדל.

שלום ד"ר, אני בן 25, בעל צלינדר וקוצר ראיה myopia, מרכיב משקפיים מחטיבת הביניים. ביקרתי אצל רופא עיניים לבדיקת סיבה לירידה באיכות הראיה, הילות וקרניים סביב פנסים (לפי מחקר קטן שעשיתי ברשת זו תופעה של קטרקט - שאצלי עפ הרופא אין) וגופים צפים בעין. הבדיקה כללה הרחבת אישונים. הרופא אמר שכנראה הסיבה לירידה באיכות הראיה זה גדילת מספר המשקפיים ולא יותר מכך. האם תוכל לחוות את דעתך בעניין? להלן התוצאות של שתי העיניים: עפעפיים - תקין לחמית - שקטה קרנית - שקופה לשכה קדמית - עמוקה ושקטה לחץ - applantion 14 mm hg קשתית - normal אישון - rrr no apd עדשה - זכה זגוגית - floaters רשתית - שטוחה. מקולה תקינה. עצב הראיה בגדר הנורמה.

03/10/2019 | 18:45 | מאת: דן

iconmenu שאל את הרופא חנות האפליקציות של גוגלחנות אפליקציות של אפלהתקן אפליקציהנגישות דף הביתפורומיםמגזיןחפש רופאחפש מרפאהמחשבונים +חיפוש מהיר יש שאלה?שאל שאלה פורום רפואת עיניים, ניתוחי עיניים אודות הפורוםאודות פורום רפואת עיניים, ניתוחי עיניים פורום רפואת עיניים מנוהל על ידי ד"ר אלדד אדלר, מומחה לרפואת עיניים ומנתח עיניים, המשמש כמנהל שירות הקטרקט ורופא בכיר במחלקת העיניים של המרכז הרפואי העמק בעפולה. במסגרת הפורום ניתן לפנות אל ד"ר אדלר בנושאים רבים הקשורים לרפואת עיניים, ביניהם ניתוחי קטרקט, השתלות קרנית, הסרת פטריגיום, דלקות ... קרא עוד... מנהלי פורום רפואת עיניים, ניתוחי עיניים ד"ר אלדד אדלר ד"ר אלדד אדלר מומחה לרפואת עיניים ומנתח. ניתוחי קטרקט, מחלות וניתוחי קרנית וניתוחי לייזר להסרת משקפיים. ד"ר אלדד אדלר הינו מומחה לרפואת עיניים ומנתח עיניים, בעל התמחות על בקרנית וקטרקט. ד"ר אדלר הינו מנהל שירות הקטרקט במרכז הרפואי העמק, עפולה. את לימודיו סיים בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אבי... שאלה חדשה לדף כל הפורומים כותרת מאת תאריך פענוח תוצאות בדיקת עיניים - סיבה לבעיה? דן 03/10 18:36 שלום ד"ר, אני בן 25, בעל צלינדר וקוצר ראיה myopia, מרכיב משקפיים מחטיבת הביניים. ביקרתי אצל רופא עיניים לבדיקת סיבה לירידה באיכות הראיה, הילות וקרניים סביב פנסים (לפי מחקר קטן שעשיתי ברשת זו תופעה של קטרקט - שאצלי עפ הרופא אין) וגופים צפים בעין. הבדיקה כללה הרחבת אישונים. הרופא אמר שכנראה הסיבה לירידה באיכות הראיה זה גדילת מספר המשקפיים ולא יותר מכך. האם תוכל לחוות את דעתך בעניין? להלן התוצאות של שתי העיניים: עפעפיים - תקין לחמית - שקטה קרנית - שקופה לשכה קדמית - עמוקה ושקטה לחץ - applantion 14 mm hg קשתית - normal אישון - rrr no apd עדשה - זכה זגוגית - floaters רשתית - שטוחה. מקולה תקינה. עצב הראיה בגדר הנורמה.

לקריאה נוספת והעמקה

יכולות להיות סיבות שונות כולל גם הפלואטרים (הגופים הצפים בזגוגית) או יובש למשל. מה שכן ברור הוא שבגיל המבוגר לא צריך להיות שינוי משמעותי במספר במשקפיים אלא אם מתפתח קטרקט. בהתחלת הדרך לפעמים לא רואים את הקטרקט אבל השינוי במספר מרמז ע״כ שזה כנראה מתחיל.

03/10/2019 | 17:13 | מאת: איתי

כתוב טופס הסכמה לניתוח קטרקט בסיוע לייזר מסוג ומופרטים שמות של מכשירי הלייזר lenex וכו האם יש הבדל בין מכשירי הלייזר השונים לביצוע הניתוח קטרקט בלייזר או שכולם עושים אותו הדבר בניתוח ?

לקריאה נוספת והעמקה

בגדול כולם אותו דבר. לכל חדר ניתוח או מרפאת ניתוחים או מנתח יש את המכשיר המועדף עליו ואם בחרת מנתח הרי שהוא יבחר את המכשיר המוכר והעדיף עליו.

03/10/2019 | 14:00 | מאת: איתי

האם הלייזר בניתוח יכול להוריד צילינדר במידה ויש או את חלקו לפחות?

לקריאה נוספת והעמקה

התשובה אינה חד משמעית. יש מנתחים שמרגישים שזה אכן עובד ויעיל . אני פחות מאמינה בכך וחושבת שעדיין התוצאות אינן אמינות מספיק ולכן לא משתמשת בלייזר להסרת צילינדר.

02/10/2019 | 20:03 | מאת: איתי

מה משמעות הדברים הנ"ל SE:+12.50 D SPH: +12.50 D

לקריאה נוספת והעמקה

זה מרשם למשקפיים (או עדשות מגע) של מספר מאד גבוה של פלוס 12.5.

שלום האם אלו נתוונים שבתור מנותח עלי להתייחס אליהם ? (זו המדבקה של העדשה המושתלת) בנוסף האם יש חשיבות לתוצרת העדשה בנוגע לאיכות הראיה או שבכולם רואים אותו דבר?

אם זה מה שרשום על המדבקה אז זה המספר של הכוח של העדשה שהוכנסה בניתוח. זה מספר אופייני לאנשים שהיו לפני הניתוח קצרי רואי כי הוא יחסית נמוך (הממוצע-20-23). המספר תלוי בחישוב שבוצע לפני הניתוח ובתוכנית עליה דיברת עם המנתח.

לפי מה שאמרת שאני בפלוס2 משקפי קריאה ולרחוק רואה טוב אז הכל בסדר לא ? לגבי החישובים בדרכ המנותחים לא ככ מבינים בזה זה קריטי בנוגע לחישובי העדשה מה שרשמתי לך ?

אני בעצמי לא יכולה להגיד יותר שום דבר. רק כשיש את כל הנתונים מהחישוב שלפני הניתוח. אבל, עושה רושם שהכל בסדר.

תודה רבה

נקודה נוספת ששמתי לב בדרך כלל מה שהמנתח מתייעץ עם המטופל זה רק איזה עדשה תושתל כל החישובים האחרים כגון כח עדשה וכו זה הרופא עושה לבד לא זוכר ששיתפו אותי בכך האם דעתי מוצדקת בענין זה ?

נכון

02/10/2019 | 17:29 | מאת: איתי

שלום בניתוח לקטרקט אם עושים עדשה מונופוקאלית לרחוק ,ודאי ידזקקו למשקפי קריאה , האם כל המנותחים בשיטה זו זקוקים למשקפי קריאה בסופו של דבר לאחר הניתוח ? אני שם לב למשל שיש אנשים שיכולים להסתדר ללא משקפי קריאה אלא לעיתון ולעומת זאת אני לדוגמא לא יכול בלי זה אפילו לטלפון או לסידור זה אומר שהראיה שלהם טובה יותר לקרוב או שלכל אדם זה משתנה ?

לקריאה נוספת והעמקה

כעיקרון אם בשתי העיניים מושתלת עדשה מונופוקלית למרחק אזי יהיה צורך במשקפי קריאה ולמעשה לכל מצב של עבודה ממטר וקרוב מכך. לפעמים יש אנשים שיש להם ראיה גם לקרוב בכל זאת וישנם דברים שאיננו יודעים להסביר. ייתכן שהקרנית באופן טיבעי מעוות מעט או שיש אסטיגמטיזם שמאפשר איזושהי מולטיפוקליות לקרנית וזה מסייע בקריאה. ייתכן שאותם אנשים בהם נתקלת שרואים גם לרחוק וגם לקרוב עם עדשה מונופוקלית, בחרו בשיטת המונו-ויז׳ן כאשר עין אחת רואה לרחוק והשניה לקרוב.

02/10/2019 | 17:53 | מאת: איתי

בטופס ההסכמה לניתוח כתוב שחלק מהמנותחים יזדקקו למשקפיים לראיה למרחק או לקריאה לפי מה נקבע אם יזדקקו למשקפי קריאה או ראיה ? תודה

בשיחה הטרום ניתוחית עם המנתח נקבע העניין. כסיבוך של הניתוח עלול להיות מצב שבו בכל זאת נשארים משקפיים גם לרחוק וגם לקרוב. יש אנשים שמראש נאמר להם שיישארו תמיד עם משקפיים. למשל כשיש צילינדר שלא מתקנים אותו עם עדשה מיוחדת ומעדיפים לתקן עם משקפיים אחרי הניתוח.

02/10/2019 | 19:15 | מאת: איתי

זאת אומרת שניתוח קטרקט אינו ניתוח להסרת משקפיים לחלוטין תמיד יזדקקו למשקפי ראיה או קריאה או מולטיפוקל. גם שיש עדשה מושתלת מסוג מולטיפוקל עדיין יזדקקו למשקפיים לא כך ?

עם עדשה מולטיפוקלית בשתי העיניים בדרך כלל אין צורך במשקפיים. מובטח חוסר תלות במשקפיים. ייתכנו מצבים שבהם בכל זאת משקפיים יקלו כגון- נהיגה בלילה במקומות לא מוכרים או קריאה ממושכת של דפוס קטן מאד.

02/10/2019 | 16:39 | מאת: איתי

שלום מי שעבר ניתוח להסרת משקפיים יוכל לראות לרחוק וקרוב ללא משקפיים ? האם יזדקק בעתיד למשקפיים לראיה או לקריאה ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אם השאלה אינה קשורה לניתוח קטרקט- כדאי להפנותה לפורום ניתוחי רפרקציה.

02/10/2019 | 12:17 | מאת: איתי

שלום האם קיים מושג של תיקון יתר בניתוח קטרקט ? אציין שאני לאחר ניתוח קטרקט בלייזר כרגע עם משקפי קריאה 2+ בשיחה עם האוםטומטריסט הוא אמר לחכות בינתים עד הביקורת של הרופא ואז להחליט בנוגע למשקפיים אמרתי לו שאני עם +2 משקפי קריאה הוא אומר שבוצע תיקון יתר האם קיים באמת מושג כזה על מה הוא מדבר ? תודה איתי

לקריאה נוספת והעמקה

אם אתה רואה טוב לרחוק, ולקריאה זקוק לפלוס 2 הרי שזה מצויין.

01/10/2019 | 22:17 | מאת: איתי

אחרי ניתוח קטרקט שני העיניים מכוונות לרחוק לקרוב נעזר במשקפי קריאה מה דעתך על אופציה של השתלת עדשה רוכבת מסוג מולטיפוקל בשני העיניים על העדשה שהושתלה מה הם הסיכונים שבכזה דבר היתרונות והחסרונות תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אני נגד ניתוח מיותר בתוך העין רק בשביל להיפטר מהמשקפיים. צריך לקחת בחשבון שזה יהיה הניתוח התוך עיני השני לכל עין. כל ניתוח יכול להוסיף פגיעה לקרנית ולרקמות בעין וכמובן להחדיר זיהום. והיתרון?- שלא תהיה תלוי במשקפיים.

27/09/2019 | 11:41 | מאת: מיייקל

אבי עבר ניתוח קטארקט, התוצאה בימים הראשונים, מושלמת. אז התעורר עם ערפל לבן, בבדיקה זה בצקת בינונית, מי מלח החמיאו את המצב, והפסיק, עכשיו שבוע וחצי אחרי הניתוח, ניסינו להפסיק מאתמול את כל הטיפות כולל הכל, הוא התעורר בבוקר ראה כמה שניות נקי בלי ערפל, ואז חזר הערפל. זו הבצקת? שאלתי האם מצב כזה יתכן?, מה זה אומר לגבי סיכוי העלמות הבצקת בהמשך? והאם יש סיכון בהפסקה של טיפות הגלאוקומה לכמה ימים. הלחץ היה בבדיקה האחרונה שגילו את הבצקת 8. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

מה שתארת אופייני ולא נותן אינדיקציה לסיכויי ההחלמה. לדעתי לא כדאי להפסיק את הטיפות של הגלאוקומה כי הלחץ לא מדוייק כשהוא נמדד על בצקת. כמובן שהרופא המטפל צריך להחליט על כך.

27/09/2019 | 19:45 | מאת: מייקל

האם מותר לתת לכמה ימים 5 מג פרנדיזון דרך הפה? זה יכול לזרז את ירידת הבצקת? היה לנו מקרה איתו, שהיתה בצקת בחלק מתחת לברך ברגל, הוא קיבל זריקת קורטיזון לברך ללא קשר לבצקת, ותוך יומיים הבצקת נעלמה כמעט לגמרי. לכן השאלה לגבי פרנדיזון בזרוז הטיפול בבצקת.

תאורטית זה יכול לעזור אבל בעין היתרון הוא שהטיפות מגיעות ישר למקום המיועד אז אין צורך. לפרדניזון בכדורים יש הרבה מאד תופעות לוואי.

30/09/2019 | 21:15 | מאת: מייקל

שלום דר, אחחרי יותר משבוע מהניתוח והבצקת לא ירדה, אלא מעט מאוד, נתנו לו במשך יומיים רצוף 20 מג פרנדיזון ליום, הבצקת בעין ירדה כמעט לחלוטין בבת אחת תוך יום וחצי, השאלה האם ניתן להפסיק מידית את הפרנדיזון או רצוי לרדת ל10 מג יום נוסף, ואז להפסיק. שאלה שניה, מה הסיכוי שהבצקת תחזור סטטיסטית אצל מנותחי קטרקט? אם היא עברה. וכן, אבי מקבל זריקות אוויסטין, עוד מספר ימים, האם זה יכול לסכן את השיפור בבצקת בקרנית מהניתוח הקרקט? תודה וחג שמח.

שמחה לשמוע שהבצקת חלפה. אחרי יומייים של טיפול בפרדניזון ניתן להפסיק בבת אחת. מה יקרה בעתיד לא ניתן לנחש אבל אין קשר לזריקות האבסטין.

03/10/2019 | 08:06 | מאת: מייקל

תודה על העזרה, מקריאה בפורום ניתן להבין שהטיפול הרגיל בבבצקת בקרנית לאחר קטרקט זה טיפות סטוראידים, יש הרבה מקרים שמתוארים שנמשכים חודשים אפילו, וידוע שמצבי בצקת כאלה שלא נעלמים בתוך זמן קצר נוטים להפוך כרוניים, ואז קשה למגר אותם. שאלתי אם הטיפול בפרנדיזון למספר ימים זה לא אסטרטגיה טיפולית שמוכרת בספרות הרפואית? האם המקרה של אבי הוא כל כך ייחודי? איך יתכן שהמחשבה על מינון גבוהה לטווח קצר אינו אופציה טיפולית בכלל? במרפאה שאבי טופל בביץ חןלים המון חולים עם בצקת בעין שנגררים זמן רב רק עם טיפות, הטיפות אם כן חלשות ולא עושות שינוי. גם הרופא נדהם ממה שעשינו, ואמר שזה לא טיפול ידוע, אבל ונגד תוצאות אין מה לאמר, אני מופתע שגם הוא אמר שזה לא עלה על דעתו בכלל. עד כדי כך החשיבה היא מקובעת בעניין ה"סכנה" כביכול בפרנדיזון? עשרות מטופלים עם בצקות כרוניות וזה מוזר מאוד. תודה

03/10/2019 | 08:25 | מאת: ד״ר עדי מיכאלי

משתמשים בטיפול בכדורי פרדניזון לבצקת בשתל של קרנית אבל אחרי ניתוח קטרקט המרכיב הדלקתי לא כל כך משמעותי בדרך כלל והטיפות מספיקות.

26/09/2019 | 19:10 | מאת: איתי

שלום רב אם עושים 2 עיניים למרחק לאיזה מספר מכוונים את העדשה בכל עין?

לקריאה נוספת והעמקה

בין אפס למינוס חצי

26/09/2019 | 19:36 | מאת: איתי

ומה ההבדל בין אפס למינוס וחצי ?

מינוס חצי (לא וחצי). זה פשוט טווח הטעות. העדשות גם מגיעות רק בקפיצות של חצאי מספרים.

26/09/2019 | 20:50 | מאת: איתי

מה זאת אומרת טווח הטעות ? שניהם במצב אפס זה בסדר גם כך לעשות? בשני המצבים יראו אותו דבר לרחוק ומשקפי קריאה יצטרכו לקרוב תמידית?

כן

אם בוחרים במצב השני לראות למרחק עם משקפיים מה יהיה מקרוב? למעשה בכדי לקרוא מקרוב יצטרך כל הזמן להוריד בכדי לקרוא ושוב לשים על מנת לראות למרחק? או שיוכל לראות גם לקרוב עם המשקפיים ? באפשרות הזו( ראיה למרחקעם משקפיים ) ניתן בעתיד לעשות הסרת משקפיים בלייזר לתמיד ולא להזדקק כלל למשקפיים, כולל למשקפי קריאה או שזה יהיה מצב תמידי וקבוע להישאר עם משקפים למרחק או להיפך לקריאה ? תודה רבה

אם מכוונים לקרוב זה אומר שמשאירים מספר של מינוס 2.5 בערך שאותו יש צורך לתקן במשקפיים כדי לראות למרחק. לקרוב יש צורך להוריד את המשקפיים. זה מצב קבוע אך ניתן להפוך אותו עם לייזר להסרת משקפיים ואז יש צורך במשקפי קריאה.

קבוע משקפי קריאה? אותם ניתן להוריד בלייזר או אמצעי אחר כלשהוא ?

26/09/2019 | 09:33 | מאת: אבי

אני כבר זמן מה מחפש עדשות IOL מסיליקון, נאמר לי שבארץ לא מיבאים אותם, כמו כן גם בחול עדיין לא מצאתי מקור. שאלתי: האם זו סיבה בריאותית רפואית ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא אין להן ביקוש אבל הן כן עדשות טובות.

28/09/2019 | 11:49 | מאת: אבי

שאלה לתגובה: אז איך יטופלו הסובלים מאלרגיה לחומרים סינטטיים כגון אקריל וכו'... ?

24/09/2019 | 21:21 | מאת: איתי

שלום וברכה מה דעתך והמלצתך להשתלת עדשות מולטיפוקל בניתוח קטרקט ? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

לא שוללת אך לא מתלהבת עקב תופעות לוואי של הילות סביב מקורות אור ומעט אובדן של אור שנכנס לעין.

25/09/2019 | 10:39 | מאת: איתי

האם התופעות הנ"ל הילות וכו חולפות או שאילו תופעותקבועות בעדשות מולטיפוקל ?

הן קבועות אבל העוצמה משתפרת עם הזמן

25/09/2019 | 20:07 | מאת: איתי

אם לא עושים עדשות מולטיפוקל אז מה שנותר זה ראיה לרחוק ללא משקפיים, ואז להרכיב משקפי קריאה או ראיה לרחוק עם משקפי ראיה ולקרוב ללא משקפי קריאה. תקני אותי במידה וטעיתי או שיש אופציה נוספת שאני לא מכיר אשמח לשמוע ? תודה רבה

נכון. ויש את האפציה של מונו-ויז׳ן- עין לרחוק ועין לקרוב.

25/09/2019 | 21:42 | מאת: איתי

מה זו האפשרות של מונו ויזן אילו חסרונות ויתרונות יש לזה על מה שרשמתי ? האם העיניים מסתגלות למצב הזה או שזה בעייתי ?

החסרונות- רואים בכל עין בנפרד ולכן יש אובדן של הראיה התלת מימדית יש חשש לחוסר הסתגלות

נתוח קטרקט מוצלח מאוד, אחרי 4 ימים ללא זהום ללא נסיגה בראיה, נוצר מסך ערפל, בבדיקה בצקת בקרנית. איזה טיפול נהוג, מקבל כעת רק טיפות סטרודקס, ההופלוקס הופסק. הומלץ טיפות מי מלח. באם יש תרופה נוספת ממולצת לבצקת, כמה זמן זה יכול להמשך? זה הפיך לחלוטין? תודה, שנה טובה.

לקריאה נוספת והעמקה

הבצקת בדרך כלל הפיכה. 4 ימים זה ממש שלב מוקדם. אצל כל אחד זה אחרת- לפעמים תוך שבוע הבצקת חולפת ולפעמים אחרי חודשיים אפילו. תלוי גם בגורם. בשלב זה אין טיפול אחר. רק בעתיד אם הבצקת לא תחלוף אחרי מספר חודשים ועדיין מוקדם לחשוב על כך.

תודה על התשובה, האם טיפות שטיפת עיניים יכולות גם לעזור לבצקת. עם או בלי מי מלח, כי זה שורף קצת. אפשר לשלב גם טיפות דמעות מלאכותיות במקביל? תודה

הן לא אמורות לעזור. אם הן מקלות עליך אפשר להשתמש בהן אבל במרחק של זמן ממי המלח.

23/09/2019 | 23:57 | מאת: אופירה

מה הסימפטומים שמעידים על אלרגיה לסוג העדשה? כיצד מגלים אלרגיה? ומה עושים במקרה של אלרגיה לאחר ניתוח, מבצעים ניתוח נוסף? שיהיה לכם חג שמח ותודה על הכל...

לקריאה נוספת והעמקה

לא שמעתי אף פעם על מקרה של אלרגיה לעדשה ולדעתי מעולם לא תואר מקרה כזה. באופן תאורטי אני מניחה שצריך לנסות טיפות ותרופות שמכילות סטרואידים ואם זה לא עוזר- להוציא את העדשה ולהחליפה בעדשה מחומר אחר. בפועל אין תופעה כזו של אלרגיה לעדשה.

23/09/2019 | 20:51 | מאת: אופירה

יש לי הרבה שאלות...מה הזמן המינימלי לפגיעה בעצב הראייה כתוצאה מלחץ תוך עיני גבוה?לחץ 50.כמה שעות? ימים? חודשים?

לקריאה נוספת והעמקה

את השאלות האלה בבקשה תפנה לרופאים בפורום הגלאוקומה.

שלום לך. ברצוני לדעת אם אוטם לקונרי במוח ודימום יכולים להיווצר כתוצאה מניתוח בעין בהרדמה מקומית?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ישירות מהניתוח אבל אולי כתוצאה מהלחץ הכללי הנפשי ואולי שינויים בלחץ הדם.

23/09/2019 | 16:10 | מאת: אפי

האם עדי מנתחת מומחית לקטרקט?

אכן כן. אפשר למצוא קו״ח ליד שמי למעלה.

22/09/2019 | 21:34 | מאת: אופירה

אז מה הסיבה לכך שאבא שלי לא רואה לאחר הניתוח? כבר עברו קרוב לשלושה חודשים. עבר בדיקות שונות כלליות, בה הכל תקין. נגרם לו נזק משמעותי בניתוח, הרופאה אמרה שגם ה פילטרציה לא תשפר לא את הראייה, את המצב הנוכחי גרוע ביותר. מה אפשר לעשות? מנסה כל דרך אפשרית גם באופן פרטי. העיקר שאצליח לפתור לו את הבעיה. כיום הוא כמעט עיוור.

לקריאה נוספת והעמקה

אין לי מספיק ידע ואפשרות לתת אבינה. יכולות להיות סיבות רבות. אולי כדאי גם להתייעץ עם נוירולוג עיניים (נוירואופתלמולוג). כדאי לשמוע בעצת הרופאה שמגירה אותו.

שוב אני. אבא שלי כשלושה חודשים לאחר ניתוח קטרקט בעין היחידה שרואה בה. לפני הניתוח הצליח לקרוא עיתון כיום כמעט ואינו רואה. הלחץ התוך עיני שלו גבוה והרופאים המליצו על פילטרציה, אולי עדיף קודם slt? ללא סיכון(עין זו כבר עברה בעבר טיפולי לייזר).

לקריאה נוספת והעמקה

אני מניחה שלקחו את האפשרות בחשבון אבל תצטרכו להתייעץ עם מומחה גלאוקומה בעניין.

שלום לך יקירה. מהן הסיבות לבעיית אספקת דם לעיניים?

לקריאה נוספת והעמקה

הגורמים כוללים- סכרת, יתר לחץ דם, מחלות כלי דם טרשתיות ודלקתיות. גם לחץ תוך עיני מוגבר יכול לתרום לעניין.

20/09/2019 | 13:31 | מאת: דור

שלום, צפיתי אתמול בסרט ובו היה קטע של ריתוך, מן הסתם ברור לי שאין שום קרינה מזיקה ושעצמת האור תלויה במצלמה ובמסך ולא קרובה לעצמה האמתית של הריתוך אבל הבהירות במסך באזור של הריתוך הייתה גבוהה יחסית לשאר התמונה, האם יכולה להיות איזושהי השפעה על העיניים ממבט ממוקד וממושך יחסית של כדקה על הריתוך בסרט? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

לא

לאחר ניתוח קטרקט מוצלח, ניתנו טיפות oflox, sedrotex, ו navanc הנבנק, אלה טיפות שנכתב שהם בעלות תכונות דילול דם, ומזהירים שמי שמקבל אספירין או אפילו אנטידלקתי nsaid יש להזהר, שאלתי למי שסובל מחוסר קרישה בדם גנטי, התרופה לפי הנאמר היא מסוכנת כי יכולה ליצור דימום, גם בעין? לציין שבמועד הניתוח ניתנו פקטורי קרישה למניעת דימומים, אז עכשיו הנבנק זה טיפות שההגיון אומר ןהמנע צהן, לא? מה עוד ששני סוגי הטיפות סטרודקס ואופלוקס הן אני דלקתיות בדרכן, ובמרשם התרופה הסבר,על הנבנק כתוב גם שלא מומלץ עם אופלוקס וסטרודקס. להמנע? מנבמק?

לקריאה נוספת והעמקה

השאלה היא מה בדיוק טיב ההפרעה בתפקודי הקרישה אצלך. קרוב לודאי שאין שום מניעה מנטילת כל הטיפות בשילוב כפי שהומלץ לך.

בעית קרישה חמורה, מדובר באבי, המופיליה פקטור 8 A רמת קרישה 0, אפס. אין קרישה בכלל, מקבל פקטור 8 כל הזמן ומוגבר לקראת ניתוח. זה משנה את התשובה!? מה יקרה אם לא לוקחים את המבנק, רק אופלוקס וסטרודקס? תודה

אני חושבת שהעניין רציני וצריך להתייעץ עם ההמטולוג של אביך וכמובן לשאול את רופא העיניים שלו, אולי בכלל יוותר על הנבנק.

תודה על התשובות, האם בשלב זה הימנעות ממתן הטיפות עד המשך הברור עדיף בנתיים מהשימוש בהם? שאלה/הערה, האם המשיבה היא דר מיכאלי בעצמה?, כי בשאר התשובות בפורום יש תמונה וקישור לדר מיכאלי, כאן רק שם השיבה. תודה

זאת אכן ד״ר מיכאלי- אני הייתי מפסיקה את הנבנק עד יום א ואז מנסה להשיג את הרופאים ומקבלת החלטות.

19/09/2019 | 20:42 | מאת: אופירה

שלום ותודה. ענית שמתמחים כן מנתחים, האם הם חתומים על דו"ח הניתוח, או שרק הרופא האחראי חתום. האם יש מצלמות בחדר הניתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

המתמחים חתומים על הדו״ח או לפחות רשומים בו. לא ידוע לי על מצלמות בחדר הניתוח שמצלמות את הרופאים. במקרים רבים הניתוח עצמו כן מצולם לצרכי לימוד או מצגות וגם לצרכי תיעוד, אולם לא מדובר בעניין קבוע.

16/09/2019 | 23:44 | מאת: אופירה

שלום. האם יתכן שסטאזר ינתח במקום הרופא האחראי שחתום על דו"ח הניתוח?האם יתכן שנגרם נזק בלתי הפיך במהלך ניתוח קטרקט?מה הן הסיבות ללחץ תוך עיני גבוה לאחר הניתוח, למעט גלאוקומה?

לקריאה נוספת והעמקה

בניתוחי עיניים סטאז׳רים אינם מנתחים אבל מתמחים כן. כן יכול להגרם נזק בלתי הפיך בעת הניתוח אולם את רוב הסיבוכים כן ניתן לתקן. לעיתים יש צורך בניתוח נוסף כגון השתלת קרנית. לחץ תוך עיני יכול להגרם כתוצאה ממנח לא טוב של העדשה בעין, מטיפות המכילות סטרואידים, משינוי במבנה הפנימי של העין לאחר הניתוח ועוד.

דר׳ מיכאלי שלום רב. אני סובל מספירה נמוכה של תאי אנדותל בקרניות העיניים(644 בעין הימנית ו-2041 בעין השמאלית). מצב הראייה עדיין 6/6 בשתי העיניים ועדיין אין בצקת בקרניות העיניים. הובא לידיעתי שקיימת בחו״ל תרופה שעדיין אינה נמצאת בסל התרופות המיועדת לעידוד ייצור תאי אנדותל בקרניות העיניים. ברצוני לשאול מה שם התרופה והאם תוכלי בבקשה לעזור לי להתחיל ולקבל טיפול בתרופה הנ״ל לפני שתתחיל בצקת בקרניות העיניים שלי ואזדקק לניתוחי השתלת קרניות. בכבוד רב סופר יצחק. Email: soferizhak1966@gmail.com

לקריאה נוספת והעמקה

למיטב ידיעתי הטיפות אינן ניתנות לרכישה באופן מסחרי. השם הוא Ripasudil. ייתכן שבמרפאת קרנית בבית חולים עש קשר למחקרים בינ״ל שרכם אפשר להגיע לטיפול.1

ד״ר מיכאלי שלום רב. ראשית תודה מקרב לב על תשובתך המהירה . מאחר ולא הצלחתי לברר היכן נמצא בית החולים ע״ש קשר למחקרים בינלאומיים אשמח אם תוכלי לומר לי בבקשה היכן נמצא בית החולים הנ״ל. בכבוד רב סופר יצחק. Email: soferizhak1966@gmail.com

אני מתכוונת לבית חולים ציבורי גדול כדוגמת בית חולים איכילוב או תל השומר.

11/09/2019 | 19:06 | מאת: דורית

כמה זמן צריך להמתין עד שאפשר לחזור לנהוג ברכב?

לקריאה נוספת והעמקה

בדרך כלל בערך יממה, אבל זה תלוי אם הראיה מספיק טובה וגם שאין צורך בהתאמת המשקפיים.

ניתן להסיר לחלוטין תלות במשקפי קריאה ע"י ניתוח להסרת משקפיים בלייזר אותו הניתוח להסרת משקפיים היידוע

לקריאה נוספת והעמקה

לא הבנתי אם זו שאלה או הצהרה. התשובה כעיקרון היא לא. אפשר במקרים מסויימים להשתיל שתל פלסטיק בקרנית באחת העיניים או לעשות לייזר לקצרי רואי כאשר משאירים עין אחת רואה לרחוק והאחרת לקרוב.

זו היתה שאלה ולא הצהרה שנית מי שנשאר עם משקפים לרחוקחלא משקפי קריאה יוכל להסיר את המשקפיים לחלוטין בניתוח לייזר ?

שוב לא לגמרי הבנתי- בגיל צעיר כשעושים את הלייזר עדיין אפשר לראות גם לרחוק וגם לקרוב. הבעיה מתחילה לקראת גיל 40 כשמתחיל הקושי בקריאה. ואז אי אפשר באותה עין גם לראות לרחוק וגם לקרוב. ישנו שתל מסויים לקרנית שעוזר עם קריאה אבל זה לא מושלם.

אבי בן 84, לפני חודשים הופיע וילון , נאמר לו שזה קטרקט, בעין שמאל. ההתקדמות שלו היתה די מהירה מבחינת השפעה על הראיה עצמה, על פי שמתאר אבי. נעשו מדידות, טבל בגלל שיקולים רפואים מורכבים, שקלו לעשות זאת בסוף ספטמבר, לפני החג ממש, או בסוף אוקטובר תחילת נובצבר, מרחק של חודש עד 6 שבועות כפער בין המועדים לניתוח שאפשריים. שאלתי האם במצב קטרקט כזה שהרופא אמר"קטרקט מכוער" הכוונה מפריע כך הבנו, יכולה להיות התדרדרות בלתי הפיכה בהמתנה לניתוח בסוף אוקטובר תחילת נובמבר? או שגם אם הקטרקט יחמיר עדין הנתוח מסיר אותו וזה הפיך לחלוטין במידה והנתוח מצליח? שאלה שניה, עקרונית מה הדחיפות לבצוע הניתוח מרגע הגילוי חודשים? שבועות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בעניין של שבועות עד חודשים ספורים אין הבדל ואין דחיפות.

05/09/2019 | 18:23 | מאת: נגה

האם אפשר לבצע ניתוח כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

סביר שכן. בדרך כלל כדאי לתכנן את הניתוח לזמן שבו השפעת התרופות היא כזאת שיש פחות תנועות בלתי רצוניות.

29/08/2019 | 00:28 | מאת: חנית

עברתי ניתוח קטרקט לפני 15 שנה העדשות שהושתלו לי הם מולטיפוקל, מאז ועד היום אני סובלת מהפרעות בריאה עם יובש נוראי, לדעתי העדשות לא מתאימות לי ולכן אני שואלת האם ניתן להסיר אותם ולשתול עדשות אחרות, תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן להבירן בניתוח ולהשתיל עשות רגילות. זה כמובן לא יפתור את היובש. שווה לנסות טיפולים שונים ליובש לפני שעושים ניתוח.

29/08/2019 | 19:55 | מאת: חנית

תודה רבה על התשובה, היום אני משתמשת בסיסטין , על איזה טיפות את ממליצה לי, אני גרה בארצות הברית ואני מגיעה כל כמה חודשים לישראל, אשמח להמלצה על סוג של טיפות אחרות, תודה רבה

בארה״ב ישנם סוגים הרבה יותר מגוונים. שווה לקנות טיפות עם חומצה היאלורונית, ללא חומרי שימור וגם ג׳ל ללילה. ישנן טיפות בשם רסטזיס שמצריכות מרשם ויש להשתמש בהן לפחות 3 חודשים לפני שמבחינים בשינוי ואם הן יעילות אז לפחות 6 חודשים.

30/08/2019 | 04:40 | מאת: חנית

ואו תודה רבה לך על המענה המהיר, אכן קיבלתי היום טיפות Restasis התחלתי להשתמש בהם היום מקווה שהם באמת יעזרו לי, כתבת לי שיש ג׳ל שניתן לקנות את יכולה בבקשה לשלוח לי את השם של הג׳ל, אני מודה לך מאוד מאוד, דרך אגב אני מגיעה לישראל בתאריך 12/10 עד 25/10 אשמח אם תוכלי לראות אותי, שוב תודה גדולה❤️

25/08/2019 | 18:26 | מאת: דורון

אני בן 44 חולה טרשת נפוצה ולאחר טיפול רפואי ארוך עם סטרואידים התחיל להיות לי קטרקט בשני העיניים,עברתי ניתוח בעין אחת והושתלה עדשה לרחוק, בעין השניה עדין לא עברתי אבל מתוכנן להשתלת עדשה מקרוב מונו ויזון,חודש אחרי הניתוח התחלתי להרגיש שאני לא רואה טוב ובבדיקה התגלה בצקת שטופלה בכדורים רבע כדור בבוקר ורבע בערב במשך חודש לאחר מכן בבדיקה נאמר שזה בסדר וצריך להפסיק את הכדורים להמשיך שבוע נוסף 3 פעמים ביום טיפות,שבוע אחר כך רק פעמיים,ושבוע נוסף רק פעם אחת,בשבוע השני פתאום התחיל לי בבוקר תופעה מוזרה התחלתי לראות נקודות שחורות בכול מקום כמו זבובים קטנים שעפיים מהבוקר עד שהלכתי לישון,למחרת התחלתי להרגיש מעיין נוזל שמשחק לי בעין איפה שאני מביט הוא מגיעה וחוסם לי את הראיה כמו זכוכית עם אדים וגם תחושה של גוף זר תחושה לא נעימה מי שעברתי תניתוח עד להופעת ה"זבובים" שראיתי עבר חודש ושלושה שבועות,מה עושים האם הנוזל הזה אמור להעלם,זה ממש מציק ואני לא חושב שאדם אחרי ניתוח להשתלת עדשה אמור לחיות ולראות ככה עם נוזל שמפריעה לעין ולראיה ובנוסף לראות מעיין נקודות שחורות שמתעופפות,תודה מראש מחכה לתשובה אני פשוט בלחץ

לקריאה נוספת והעמקה

מה שתארת יכול לקרות לכל אחד אחרי הניתוח ובמיוחד דוקא אחרי כמה שבועות מהניתוח. בכל מקרה אתה צריך להבדק ליתר בטחון. עם הזמן העכירות והנקודות אמורות להתפוגג.

22/08/2019 | 19:03 | מאת: קטרת

עברתי ניתוח קטרת ב 31.7.19 בבדיקה שבועים אחרי הניתוח הלחץ היה טוב האם אני יכולה לטוס ב20.9 טיסות ארוכות פעמים 11 שעות

בהחלט נסיעה טובה

20/08/2019 | 15:04 | מאת: אבי

בגלל אלרגיה לחומרים סינטטיים אנ מחפס ספק של עדשות IOL מסיליקון שאיננו כולל גם חומרים סינטטיים, כגון אקריל וכו'.... עדיין ללא הצלחה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לדעתי דוקא בבית חולים ציבורי יוכלו להזמין עבורך עדשה כזו.

19/08/2019 | 17:11 | מאת: עליזה

צריכה לעבור נתוח קטרקט מישני באמצעות לייזר. מה הסיכונים והאם יש מגבלות?. אני אמורה לטוס אחרי שבועיים לחו"ל. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הסיכונים- ראיית ״פלואטרים״ =נקודות שחורות ו״זבובים״ בשדה הראיה, במקרים נדירים קרע ברשתית או בצקת ברשתית. אין מגבלות ואפשר לטוס.

16/08/2019 | 13:47 | מאת: ברק

לפני 4 ימים עברתי נתוח קטרקט, קיבלתי נבנק וdethamycin. האישון מורחב כל הזמן והראיה עדיין מטושטשת. האם יש מקום לדאגה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

בדרך כלל אחרי 2-3 ימים האישון מתכווץ אבל יש אנשים שאצלם זה לוקח יותר זמן וייתכן גם שטיפטפו לך טיפות שמשפיעות לשבוע. רוב הסיכויים שזה יסתדר.

14/08/2019 | 08:39 | מאת: אבי

עקב אלרגיה למגע עם חומרים אקריליים , במקרה של קטרקט,אין אפשרות להשתמש ב-IOL אקרילי. מחפס רופאים שמוכנים לשקול שימוש בחומרים אחרים, כגון סיליקון. אשמח לקבל רשימה באזור חיפה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לדעתי כל רופא שתבחר צ״ל מסוגל להזמין עדשת סיליקון

אני סובל מאודם בעיניים אבל בעיניי אדומים וצהובים סביב האישונים הולכים לרופא ואומר שהדבר הזה נורמלי מה אני עושה!

אם אתה לא שקט, לך לחוו״ד שניה.

10/08/2019 | 13:34 | מאת: נזק בגלל קטרט

הקטרט היה בהרדמה במהלך השנה קיבלה זריקות לתוך העין רופאים אמרו שיש לה פיטריה בתוך העין שאלתי איזה סוג של פיטריה הם אמרו שלי ידוע להם אחותי עברה למחלקה הפנימית מצבה הדרדר מערכות גופה קרסו עשו לה לה סיטי ראש הזיהום עלה לה למוח..איך אפשר לתקן את הנזק שגרם לה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אם הניתוח היה לפני שנה ובמהלך השנה קיבלה זריקות בעין ואז קיבלה זיהום, הרי שהזיהום לא נגרם מהניתוח אלא מהזריקות. ייתכן אפילו שמדובר בזיהום פנימי מהגוף שהתפשט לעין. בכל אופן אין קשר לניתוח ואיני יכולה לענות לשאלתך.

08/08/2019 | 18:05 | מאת: דוד ארוש

אני מדריך ריקודי עם לפני יומיים עברתי ניתוח כריתת ירוד בעיין ימין האם אני יכול לרקוד בעדינות ללא מאמץ רב

לקריאה נוספת והעמקה

אני מעדיפה שתשאל את המנתח שלך. אני מרשה למנותחי לרקוד ריקודי עם יומיים אחרי ניתוח אבל ייתכן שהמנתח שלך מעדיף שלא ואולי ישנו שיקול אחר שקשור לעין שלך שאיני מודעת לו.

08/08/2019 | 11:10 | מאת: אברהם

מצורף קישור, האם מומלץ? https://www.ebay.com/itm/Can-C-Eye-Drops-Cataract-Treatment-Without-Surgery-2-X-5-ml-Vials-/252382571481?ef_id=Cj0KCQjwkK_qBRD8ARIsAOteukBc7QYZY0e27MXRqJ1BCA41wxOdHwuOX0_TEPXGc4tODHFIkfNHEQcaAgn5EALw_wcB:G:s

לקריאה נוספת והעמקה

לא. אלו טיפות שנמצאות בשימוש במדינות כגון איטליה ומזרח אירופה ואין להן כל השפעה על התקדמות קטרקט.

שלום, כחודש אחרי ניתוח הקטרקט, יש לי תחושת סינוור שהייתה קודם אך התגברה לאחרונה. תחושה זו היא כאילו שהסתנוורתי, למרות שלא הסתנוורתי. זה במיוחד בולט מול צבעים כהים. האם זאת תופעה מוכרת? תודה

31/07/2019 | 16:32 | מאת: מוטי

שלום רב,נוטל מינונים גבוהים של פרדניזון בשל פסוריאזיס ודלקת מפרקים פסוריאטית,בן 57. לאחרונה אובחן ירוד התחלתי,ראייה מעט מטושטשת וסינוור בלילה,האם ניתן לייחס זאת ללקיחה הפומית הממושכת מאוד כ25 שנים של סטרואידים? בברכה,

לקריאה נוספת והעמקה

זה בוודאי תרם משמעותית להתפתחות הקטרקט.

שלום, אני חודש אחרי ניתוח קטרקט. בטעות היה מגע של אצבע בעין ולאחריו טשטוש בעין למשך כדקה, שעבר אחרי כמה מצמוצים. האם זה יכל לגרום לבעיה כלשהי? מדוע היה טשטוש? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אחרי חודש מהניתוח, שפשוף כמו שתארת לא יכול לפגוע בניתוח. לפעמים השפשוף קצת מועך את הקרנית או שורט אותה וזה מסתדר לבד.

25/07/2019 | 10:55 | מאת: לילך

שלום רב, אמא שלי עומדת לפני ניתוח וצריכה להחליט אם "עדשה טורית או לא". האם יש יותר סיכון בהשתלת עדשה טורית (שגם מתקנת צילינדר)? - על פני עדשה רגילה (לא טורית) שבעיקר תתקן את הקטרקט? יש לציין שאמי רגילה למשקפיים ןאין לה רצון מיוחד להסיר אותם. תודה. השאלה בעצם: האם יש יותר סיבוכים אפשריים עם עדשה טורית על פני רגילה.

לקריאה נוספת והעמקה

כעיקרון הניתוח זהה למעט העניין של המיקום של העדשה. לפני הניתוח מסמנים את הזוויות והצירים על העין ובניתוח משאירים את העדשה בזוית המתוכננת. צריך לזכור שלעיתים נדירות יש צורך בחיוג העדשה במקום בניתוח קטן נוסף. בנוסף במקרה של סיבוך בזמן הניתוח, לעיתים לא ניתן להשתיל את העדשה המתוכננת.

25/07/2019 | 18:22 | מאת: לילך

תודה! אז אם לאמא שלי לא אכפת להישאר אח"כ עם משקפיים ורק רוצה לתקן את העכירות של הקטרקט ולא בהכרח את הצילינדר. אז היא יכולה "להסתפק" בעדשה הרגילה? החלטה לא פשוטה, כי אין לנו את הידע המספיק.

התשובה לשאלה זו תלויה בגובה הצילינדר. צילינדר מעל 2 דיופטר הוא משמעותי וככל שהצילינדר עולה הוא מפריע יותר לאיכות הראיה. כשהתיקון של הצילנדר הינו בתוך העין, איכות הראיה עולה. מצד שני צילינדר של 2 ומטה יכול בזוויות מסויימות להוות יתרון מכיון שהוא מקנה מעין מולטיפוקליות לקרנית ולעיתים מאפשר ראיה מקרוב ללא צורך במשקפיים.