סוגי אימון אירוביים

דיון מתוך פורום  שיקום ומניעת מחלות לב: אימון גופני

29/04/2011 | 12:56 | מאת: וסים

מה ההבדל בין אימון ממושך במהירות בינונית לבין אימון קצר במהירות גבוהה לאימון אינטרוולים. הכל בהיבט של שיפור סיבולת לב ריאה, הורדת שומן ושיפור הכושר הגופני?.

לקריאה נוספת והעמקה

וסים שלום רב, אני אענה לך על כל השאלות פה: אינני רואה סיבה להתייעץ עם קרדיולוג מאחר ואין סיבה רפואית, עושה רושם שהגורם הוא כושר גופני. לאימון אינטרוולים יתרון (לפי מחקרים רבים) על האימון המתמשך, בעיקר מבחינת סיבולת לב ריאה וכושר גופני. ישנם לא מעט מחקרים אשר מצאו הבדלים בצריכת חמצן מירבית לטובת אימון האינטרוולים. לגבי הורדת שומן, לא ראיתי הוכחה חד משמעית אך אני מניחה שאם האימון יהיה גם ארוך מספיק (לפחות כמו האימון שאתה עושה היום), ההוצאה האנרגטית תהיה גבוהה יותר וכך תוכל להפחית באחוזי השומן ו/או במשקל הגוף. הסברתי את ההבדל בין אימון אינטרוולים לאימון אירובי קבוע. לגבי אימון קצר ועצים - הוא טוב בעיקר לספורטאים אנ-אירובים אשר מתאמנים לריצות קצרות, ספורטאים שצריכים כוח מתפרץ ולאו-דווקא לשיפור המערכת האירובית. במאמצים קצרים ועצימים (תלוי כמה קצרים וכמה עצימים) המערכת האירובית לא מספיקה להיכנס לפעולה והאנרגיה ברובה מסתמכת על מקורות פחמימות זמינים (סוכר זמין כגון גלוקוז). אלה הם אינם אימוני סיבולת ותלוי באורך האימון ועצימותו, כך הם גם יתרמו להורדה במשקל. ירידה במשקל ובעיקר באחוזי שומן מתרחשת לרוב לאחר תקופה של אימוני סיבולת לב ריאה כאלה שמגיעים לשריפה קלורית של כ- 1,500-2000 קלוריות בשבוע. לרוב, 4-5 אימונים של כ- 45-60 דק' בקצב בינוני-גבוה מביאים לתוצאות אלה. מקווה שזה עוזר, בברכה, יעל

30/04/2011 | 09:15 | מאת: וסים

מתי מתרחשת פגיעה במסת השריר באימון אירובי וכיצד יכולים למנוע או לצמצם את הפגיעה ככל האפשר? האם שילוב אימוני כוח הוא טוב למצב כזה? והאם דרך קופות החולים אפשר להתייעץ עם פיזיולוג?. תודה.

מנהל פורום שיקום ומניעת מחלות לב: אימון גופני