האם הידרוצפלוס חזר ?

דיון מתוך פורום  נוירוכירורגיה

04/10/2020 | 06:38 | מאת: אלה

שלום רב, ברצוני להיתייעץ לגבי בני בן 16, הוא חלה בהידרוצפלוס כאשר נולד, אז עשו לו כמה פעמים שאיבת נוזלים דרך האמוד השידרה וזהו הראש הפסיק לגדול , עשינו MRI אמרו שהכל נסגר במוח והכל בסדר. מאז לא הייתה שום בעיה, לא היינו במעקב כלום, לפני 3 חודשים בלי שום סיבה התחיל אצלו כאב ראש . עשינו MRI והתגלה : מחיצת חלל גדולה ופלסיות בגודל רוחב של עד 2.3 ס"מ. בולטות קלה של החדרים לרוחב והשלישי דומה. הקוטר הרוחבי של החדר השלישי שוב מודד 0.7 ס"מ. קוטר הפרוזדורים הפשוט של החדר הימני הוא 1.6 ס"מ. קוטר הפרוזדור הרוחבי של החדר הצדדי השמאלי - 1.6 ס"מ, החדר הרביעי בגודל נורמלי. חללי הנוזל החוץ-ציריים הם בגבולות הרגילים. אין תזוזה של קו האמצע. הקורפוס קלוסום נמצא, כמו גם נקודת האור של יותרת המוח האחורית. השקדים המוחיים ממוקמים בדרך כלל. מראה יציב של מחיצת החלל הגדולה pellucidum והוורגה, כמו גם הבולטות הקלה של החדרים הצדדיים והדקיקים, לא מזוהה נגע. השאלה: האם לפי דעתך מה שמצאו הייה מזמן? האם הוא יכול להמשיך לחיות כך ללא טיפןל? הכאב ראש אצלו לא מהבוקר. מה אתה ממליץ ? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

בוקר טוב אלה, שאלתך ברורה ההדמייה מתארת מצב קרוב לודאי מולד. המענה האופטימלי לשאלותיך טעון: •בדיקתו •תאור מרווח יותר של כאבי הראש •עיון בMRI הנוכחי+השוואה לקודמיו בברכה

19/10/2020 | 01:59 | מאת: אלה

תודה רבה על התשובתך מהירה , אני השגתי תוצת MRI משנת 2010 היחידה שעשינו הינה תוצאות: . ממצאים: סיבת הפניה: הפרעות דיבור והתנהגות . מראה ואות תקין של מוח, מוחון וגזע המוח . ללא מוקדי אות חריג . ללא עדות לדיספלזיה או הטרוטופיה . ללא סימנים לסקלרוזיס טמפורלי . לאחר גדוליניום ללא האדרה חולנית . ללא אפקט מסה, בצקת או דימום תת-חריף או כרוני . מעבר קרניוצרויקלי תקין . אזור גרעיני הבסיס בגדר הנורמה . סיכום: סריקה תקינה. אני פשוט לא מבינה איך זה יכול לקרות שהייה הכל בסדר ופיתאום יש הגדלה של חדרים במוח. הוא לא קיבל מכה ולא נפל חס וחלילה, ממש מוזר. השאלה האם כידאי לעשות לו ניכוז נוזל ולבדוק אם יש לחץ בראש ? כי הוא עדיין סובל מכאב ראש, אותו כאב כל היום למשתנה ולא יותר חזק בבוקר. ממש תודה רבה על היחס.

בוקר טוב אלה, *בהמשך לפנייתך החוזרת קראתי שוב בזהירות את פענוח הMRI מ2020 : אני מתרשם שהבדיקה הושוותה לבדיקה קודמת,עפ"י ניסוחה,כך שהגדלת החדרים המצויינת איננה חדשה. *כמו כן הגדלת החדרים המתוארת היא גבולית בלבד ואיננה מציינת סמנים נוספים שמאפיינים יתר לחץ מוחי. *בנוסף:פענוח ההדמייה לפני 10 שנים כלל איננו מתייחס אל או מתאר את גודל החדרים *בסיכום אני חוזר להצעתי בתשובה לפנייתך המקורית,גם כדי לענות האם יש מקום למדידת לחץ מוחי. בברכה

20/11/2020 | 17:04 | מאת: אלה

דר ולד שלום, שמי אלה אני שאלתי אותך שאלה בפורום " האם הידרוצפלוס חזר " וענית לי מאוד יפה עם יחס חם מאוד. אני רציתי לשאל האם יש אפשרות להיתייעץ איתך בטלפון או וירטואלי בתשלום כמובן , אחרי שליחת תוצאות MRI של בני אליך בימייל ? פשוט אנו חברי קופת חולים מכבי ונמצאים בחו"ל לא יכולים להגיע לארץ. מאוד חשוב לי להיתייעץ. תודה רבה.

מנהלי פורום נוירוכירורגיה