קמטים בעיניים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

ניתוח עפעפיים - לא רק ניתוח קוסמטי

קיימים שני סוגים עיקריים של ניתוחי עפעפיים: ניתוח מתיחת עפעפיים עקב רפיון וניתוח לתיקון מנח העפעף. אולם, בניגוד לסברה הרווחת, ניתוחי עפעפיים אינם מיועדים רק למטרה אסתטית ובמקרים רבים יש להם חשיבות רפואית שקיות מתחת לעיניים? מתיחת עפעפיים עקב רפיון החל מהעשור החמישי לחיים ועם התקדמות הגיל, חלים בעור שמסביב לעיניים (העפעפיים העליונים והתחתונים) מספר שינויים, שעשויים לגרום לרפיון ברקמות וכתוצאה מכך לעודף עור ו/או לבליטה של שקיות השומן מסביב לעין. בעפעפיים העליונים הדבר מתבטא בד"כ במראה נפוח מעט ו/או בעודף עור ש"נופל" על העיניים, ובעפעפיים התחתונים הדבר מתבטא בד"כ במראה של נפיחות המוכר יותר בשם "שקיות מתחת לעיניים". רפיון העפעפיים עשוי לגרום לפגיעה אסתטית ולמראה עייף, ובנוסף כאמור לפגוע בהיקף שדה הראייה.   ניתוח מתיחת עפעפיים עקב רפיון ניתוח מתיחת עפעפיים עקב רפיון (ניתוח בלפרופלסטי, Blepharoplasty) הוא ניתוח שכיח יחסית, בעיקר בקרב מטופלים בני 50 ומעלה, בשל עודף עור בעפעף העליון או...
ללמוד עוד על קמטים בעיניים
זריקות מילוי: מראה צעיר תוך זמן קצר -תמונה

מסתכלת בעצמך במראה - ומרגישה את סימני הגיל? הרפואה האסתטית...

מאת: ד"ר דניאלה...
30/06/2019
טיפול בחוטים: לא רק למתיחת פנים-תמונה

השנים חולפות ואותות הזמן ניכרים בעור הפנים, עור הצוואר,...

מאת: ד"ר אוקסנה...
12/08/2018
חומצה היאלורונית: שלום לקמטים-תמונה

השנים חולפות, הקמטים מופיעים - ועור הפנים נראה "על הפנים"?...

מאת: ד"ר שירה...
13/03/2018
מתיחת פנים: כל מה שחשוב לדעת-תמונה

השימוש שלנו במדיה החברתית הולך וגובר ואיתו גם התופעה של...

מאת: ד"ר יואב ארוש
11/02/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקמטים בעיניים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קמטים בעיניים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום וברכה, אני בת 38 ויש לי בעיה של קמטים מתחת לעיניים וקצת בצידי העיניים. האם מומלץ להשתמש ברטאויט שמקבלים מרופא עור? קיבלתי כבר אבל הרופא אמר לי שזה לא תחום המומחיות שלו אז לא ככ ידע להגיד אם זה עוזר. מה אתה אומר?

רטוויט מקל.. הטיפול העיקרי הינו בבוטוקס ..

הי, אני חייבת עזרה בבעיה שמציקה לי מאוד!! אני בת 36, העור שלי בסה"כ בסדר ובמראה הכללי אני נראית צעירה. אבל.. יש לי בעיה חמורה של קמטים מתחת לעיניים, העור דק /יבש וכשאני מחייכת זה נראה ממש כמו קמט מכוער. מה ניתן לעשות נגד זה? אני ממש נמנעת מלחייך כדי לא לחשוף את הקמטים. מה כדאי לעשות? ניסיתי מלא קרמים וזה לא עובד.. כדאי לשקול זריקה של חומצה הילרואנית? מעדיפה לא להשתעבד לטיפולים כאלו אבל די מיואשת..

קרמים לא עוזרים לקמטים. לפי צורת הקמטים ומתי הוא מופיע צריך להחליט אם הפיתרון הוא חומצה היאלורונית, בוטוקס, לייזר או שילוב שלהם. לא חייבים להתמכר, אפשר לההזדקן "בכבוד"

נהיה לי קמטי צחוק/רגלי תרנגולת (איך שלא קוראים להם) בצידי העיניים ואני רק בת 17 מה לעשות? יש דרך להעלים אותם שהיא לא בהזרקות?

גיל 17 הוא גיל מוקדם לכל הדעות להתחיל להזריק. אני מאמינה שהקמטים מופיעים רק כשאת צוחקת ולא כשאת במנוחה ולכן לא הייתי עושה שום דבר בגילך הצעיר. ממליצה להקפיד על קרם לחות טוב וטיפול פנים אחת לכמה חודשים. בעתיד (הרחוק) ניתן יהיה לגשת לרופא המתמחה באסתטיקה לייעוץ. בהצלחה,

למה זה נהיה ומה אני יכולה לעשות חוץ מלהזריק כמובן איזה קרם שעוזר?

שלום , יש לי מעט קמטוטים בצידי העיניים שבולאים בחיוך ( יורדים כלפי מטה) האם באזור זה ניתן לעשות הרמה עם חוטים , משהו ממש עדין ,( בוטוקס אני לא מעוניינת לעשות כי עשיתי וזה הבליט לי קמטים אחרים) האם יש תופעות לוואי בחוטים ?

בת 41

אפשר לנסות למלא עם חוטים עדינים חלקים באזור. זה נותן אפקט של מילוי. לי אין ניסיון טוב במיוחד ולכן אני לא מיומן מספיק להמליץ. יש מספר רופאים שמבצעים את הפרוצדורה ושווה לבדוק. לא יודע להמליץ לך על משהו ספציפי.

ועם סקין בוסטר ניתן למלא קצת ? זה יכול לעשות בצקות/גושים?

היי ליאת, טיפול בסקין בוסטר משפר את מרדם עור הפנים. הוא יכול למלא קמטוטים צעירים ועדינים, עקב הטיפול יכולות להיווצר בצקות קלות.

היי ליאת, דוקטור מוני לא עושה טיפול בחוטים.

היי ליאת , דוקטור מוני לא מטפל בעזרת חוטים. בהצלחה