נגישות
נגישות

תסביב אשך: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

בדיקת אולטרה-סאונד של שק האשכים

מדריך בדיקות רפואיות: אולטרה סאונד של האשכים משמש לבירור כאבים והדגמת זרימת דם באזור בדיקת אולטרה-סאונד של שק האשכים משמת להערכת שק האשכים, המכיל את האשכים ואיברים קטנים נוספים, כלי דם ואת צינור הזרע. אופן ביצוע הבדיקהבמהלך הבדיקה הנבדק שוכב על גבו עם רגליים פשוקות, עם הרמה קלה של שק האשכים, כאשר האשכים מונחים אחד ליד השני. במטרה להגביר את ההעברה של גלי קול, נמרח ג'ל על שק האשכים ולאחר מכן מציבים מתמר על שק האשכים. המכונה מעבירה גלי קול בתדירות-גבוהה, החוזרים חזרה מאזור שק האשכים ליצירת התמונה. הבדיקה כרוכה באי-נוחות מעטה. הג'ל הנמרח על שק האשכים מעט קר ורטוב.כיצד להתכונן לבדיקהאין צורך בכל הכנה מיוחדת לפני הבדיקה.מטרות הבדיקהאולטרה-סאונד של שק האשכים משמש במטרה לקבוע אם אחד האשכים גדול יותר מהשני, לזהות סיבות לכאבים באשכים או להדגמת זרימת הדם דרך...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לתסביב אשך

רפואה דחופה - תמונת המחשה
רפואה דחופה תקופת המדוזות בשיאה ומדי יום אנו שומעים על עוד ועוד מקרים של צריבות, עקיצות וכוויות ממד...
דם בזרע - תמונת המחשה
דם בזרע סובל מתחושת חוסר התרוקנות גם לאחר מתן שתן? צריבה במתן שתן או זרם חלש? ייתכן שבלוטת הערמ...
הידרוצלה - תמונת המחשה
הידרוצלה בקע בדופן הבטן נחשב תופעה יחסית נפוצה בקרב תינוקות וילדים. לרוב נדרש ניתוח לתיקון הבקע...
ללמוד עוד על תסביב אשך
בדיקת אולטרה-סאונד של שק האשכים-תמונה

מדריך בדיקות רפואיות: אולטרה סאונד של האשכים משמש לבירור...

מאת: ד"ר עמית...
28/07/2014
חדש: פורום אורולוגיית ילדים-תמונה

כיצד מאבחנים מום בדרכי השתן אצל ילדים? על שאלה זו ועוד יענה...

מאת: ד"ר עמוס...
06/01/2009
בעיות פריון: המדריך לאבחון וטיפול-תמונה

מנסים להיכנס להריון ולא מצליחים? מתי כדאי לפנות לבירור...

מאת: ד"ר רבהון...
23/02/2015
אולי יענין אותך לדעת...
בדיקת אולטרה-סאונד של שק האשכים - תמונה
בדיקת אולטרה-סאונד של שק האשכים
מדריך בדיקות רפואיות: אולטרה סאונד של האשכים...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתסביב אשך?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תסביב אשך: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

ערב טוב, ארוך החיים המיני שלי כולל מכות רבות באזור האשכים, השאלה היא האם זה עלול באמת לפגוע בפוריות? (בהנחה ולא נגרם תסביב אשך כתוצאה מזה ויש ערנות למתרחש באזור)

לא ניתן לצטט מחקר על פגיעות נישנות באשכים ופוריות ההגיון הבריא מכתיב שאם לא נגרם דימום בתוך האשך סביר שלא תפגע הפוריות במיוחד

הבן שלי בן 12 ועבר ניתוח בשל תסביב אשך, במהלך הניתוח הוחלט להחזיר את האשך למרות שהיה על גבול השחור. היינו בביקורת בבית החולים והרופא אמר שהמקום מחלים יפה אך לדעתו האשך לא ישרוד. לאחר הביקור עשינו אולטרסאונד ובו נצפה הסתיידויות בגודל מרבי 0.4 ס מ, לא ניתן לזהות זרימת דם. שאלתי האם יש מה לעשות? זה בסדר להיות עם אשך 1. תודה רבה.

זה בסדר להיות עם אשך אחד, לא צריך לעשות כלום

לפני 5 שנים היה לי תסביב אשך שמאלי והחלט לכרתת אשך . לפני חודש חזרתי לבית חולים באבחנה אבדידימיטיס דלקת אשך שני . ואמרו לי כי בניתוח שעשיתי לא נעשה הקבעה לאשך השני הטוב וזה אומר שאני עדייו בסכנה תסביב אשך שני האם מומלץ לעשות הניתוח הקבעה ?

שלום אמיר. שאלה טובה ולא שגרתית. אפשרות אחת היא להשלים קיבוע של האשך שנשאר. אפשרות אחרת היא להיות יותר מודע למשמעות של כאבים באשך ולסיכון שמדובר בתסביב ולהגיע לבית החולים מוקדם יותר כשזה קורה. היות שכבר איבדת אשך אחד, הייתי נוטה להמליץ על האפשרות הראשונה.

כבר כמה שבועות אחד האשכים שלי מסוגל להסתובב לעומת האשך השני שמקובע במקום שלו. מדי פעם אני רואה את אותו אשך בתנוחה מוזרה ואז על ידי כמה תזוזות אני מחזיר אותו למנח הרצוי. הדבר רוב הזמן לא מציק לי וגם כשכן זאת תחושה מאוד חלשה. האם יש לטפל בכך? האם זה יכול להיות מסוכן? (בדיקת אולטרסאונד באיזור מלפני חצי שנה יצאה תקינה)

גש לאורולוג. הסכנה העיקרית הינה "תסביב האשך", אשר יכול לגרום לפגיעה בזרימת הדם אליו.