שפשפת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שפשוף לא נעים: זהירות, שפשפת

האביב הגיע, חם בחוץ ויוצאים לעשות ספורט. נשמע נפלא, אבל כדאי מאוד להיזהר משפשפת. מה הסיבות להיווצרותה ואיך ניתן לטפל ללא פנייה לרופא?   חלק מאתנו פוגשים בה לאחר שאנו מתחילים לבצע פעילות ספורטיבית, אחרים פוגשים בה לראשונה בצבא - ותמיד היא מופיעה ברגע הלא מתאים. זה מתחיל בצריבה קלה בעור ועלול להתפתח ולהמשיך לשפשוף עמוק, המנטרל אותנו מכל פעילות. שפשפת, או בשמה האחר: חככת, הינה בעיה המטרידה רבים מאיתנו בשלבים שונים של החיים.  שפשפת בקיץ, איך מתמודדים? צילום: שאטרסטוק מה גורם לשפשפת? החדשות הרעות הן כי במרבית המקרים מדובר בפטריה. התופעה נוצרת בעקבות חיכוך של העור, במקומות בהם ישנם קפלי עור, דוגמת מפשעות ולעיתים גם במקומות כגון קפלי החזה, בקרב נשים, וקפלי בית השחי או הבטן, בקרב אנשים הסובלים מעודף משקל. השפשפת מתפתחת לזיהום פטרייתי, מכיוון שבקפלי העור ישנם תנאים של חום ולחות. תנאים אלה מחמירים בעת פעילות...
ללמוד עוד על שפשפת
הולכים על זה-תמונה

להליכה יש יתרונות רבים - וכדי לשפר את האפקטיביות שלה, יש...

מאת: ד"ר איתי זיו...
25/10/2018
שפשוף לא נעים: זהירות, שפשפת-תמונה

האביב הגיע, חם בחוץ ויוצאים לעשות ספורט. נשמע נפלא, אבל...

מאת: ד"ר רון...
08/04/2014
נסיעות וטיולים: מה להכניס לתיק עזרה ראשונה?-תמונה

הקדימו תרופה למכה: מומלץ להכין תיק עזרה ראשונה בהתאם ליעד...

מאת: ד"ר עמיאל...
08/01/2009
תיק עזרה ראשונה לטיול בחו"ל-תמונה

מתכננים חופשה בחו"ל לסיום החופש הגדול או לקראת החגים? הכנה...

מאת: ד"ר יוני...
25/08/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשפשפת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שפשפת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

(לא דלקת בשתן) אודה לתשובה מהירה האזור מגורה ואדום

קומאגיס חיצוני וספורנוקס בבליאה

היי, לאחר שנוצרה לי שפשפת על הירך הפנימית קרוב למפשעה, ראיתי שנוצרו פצעים עגולים שעל חלקם יש ראש לבן כהה. השפשפת עברה, אבל הפצעים נשארו. הם באים במגע עם האשכים וגם שם הופיעו הפעים האלו לאחר השפשפת. ניסיתי לשים טאלק כדי ליבש את המקום וזה עזר לשפשפת, אבל לא לפצעים. עברתי לספרי של מרפן, וזה מרגיע את הכאב/צריבה ונראה שמטפל בצורה מינורית בפצעים. מה ההמלצה לטיפול? תור לרופא עור יש רק בעוד חודש..

שלום, ייתכן כי מדובר בנקודות קטנות של הסתיידות, בגוון צהוב -לבן. מדובר בנגעים שפירים. ישנן אבחנות מגבלות נוספות של נגעים באזור זה כגון: ציסטות, אנגיקרטומות ועוד ( נגעים שפירים) ממליצה להיבדק על ידי רופא עור. בהצלחה!

שלום יש לי שפשפת חריפה כבר המון זמן באזור פי הטבעת והרופא עור אומר שחוץ מהטיפול המקובל במשחות ויבוש אין מה לעשות האם יש טיפול אחר אולי כדורים כי זה מאד מטריד אותי

ממליץ שלקול שינוי טיפול .. ללא אבחנה מדוייקת לא ניתן להתייחס לפתרון רפואי ..

שלום האם יכול להיות שפשפת בפי הטבעת שהיא יכולה לגרום לכאב ומאמץ בעת יציאת הצואה בגלל התהליך שאני מזיע שם תמיד או שאין קשר בין שני הדברים תודה לך !

שלום רב אבי, אם אני מצליח להבין את שאלתך נכונה, אזי אכן גרד כרוני בפי הטבעת יכול לגרום לכאבים ואי נוחות. קשה לומר מה הגורמים , או מה הוביל למה. אני מציע שתפנה לבדיקה מסודרת אצל פרוקטולוג.

לא הבנת נכון שאלתי האם כאב בפי הטבעת יכול להפריע להטלת צואה ?

כן בוודאי. חשוב לבדוק מה המקור לכאב לכן חשוב להיבדק.