שפשפת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שפשוף לא נעים: זהירות, שפשפת

האביב הגיע, חם בחוץ ויוצאים לעשות ספורט. נשמע נפלא, אבל כדאי מאוד להיזהר משפשפת. מה הסיבות להיווצרותה ואיך ניתן לטפל ללא פנייה לרופא?   חלק מאתנו פוגשים בה לאחר שאנו מתחילים לבצע פעילות ספורטיבית, אחרים פוגשים בה לראשונה בצבא - ותמיד היא מופיעה ברגע הלא מתאים. זה מתחיל בצריבה קלה בעור ועלול להתפתח ולהמשיך לשפשוף עמוק, המנטרל אותנו מכל פעילות. שפשפת, או בשמה האחר: חככת, הינה בעיה המטרידה רבים מאיתנו בשלבים שונים של החיים.  שפשפת בקיץ, איך מתמודדים? צילום: שאטרסטוק מה גורם לשפשפת? החדשות הרעות הן כי במרבית המקרים מדובר בפטריה. התופעה נוצרת בעקבות חיכוך של העור, במקומות בהם ישנם קפלי עור, דוגמת מפשעות ולעיתים גם במקומות כגון קפלי החזה, בקרב נשים, וקפלי בית השחי או הבטן, בקרב אנשים הסובלים מעודף משקל. השפשפת מתפתחת לזיהום פטרייתי, מכיוון שבקפלי העור ישנם תנאים של חום ולחות. תנאים אלה מחמירים בעת פעילות...
ללמוד עוד על שפשפת
הולכים על זה-תמונה

להליכה יש יתרונות רבים - וכדי לשפר את האפקטיביות שלה, יש...

מאת: ד"ר איתי זיו...
25/10/2018
שפשוף לא נעים: זהירות, שפשפת-תמונה

האביב הגיע, חם בחוץ ויוצאים לעשות ספורט. נשמע נפלא, אבל...

מאת: ד"ר רון...
08/04/2014
נסיעות וטיולים: מה להכניס לתיק עזרה ראשונה?-תמונה

הקדימו תרופה למכה: מומלץ להכין תיק עזרה ראשונה בהתאם ליעד...

מאת: ד"ר עמיאל...
08/01/2009
תיק עזרה ראשונה לטיול בחו"ל-תמונה

מתכננים חופשה בחו"ל לסיום החופש הגדול או לקראת החגים? הכנה...

מאת: ד"ר יוני...
25/08/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשפשפת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שפשפת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לפני שנתיים הייתי בעודף משקל של פחות מעשר קילו אבל עדיין.. וכשעשיתי ריצה ממש גירד לי והיה לי אדום בין שתי הירכיים וזה כאב ואחרי כמה ימים זה נהיה כתמים גדולים ממש חומים כהים בין הירכיים וזה התבהר לי קצת עכשיו כשרזיתי ואני כבר משקל תקין. איך אפשר להבהיר אותם יותר? איזה משחה או קרם יש? וקרם או משחה לסימני מתיחה חומים כאלה? בבקשה תעזרי לי תודה רבה

מאוד קשה לטפל בפיגמנטציה מסוג זה. ניתן לנסות אזומד שעשוי לשפר מעט את הגוון. בהצלחה!

1. הקרם הזה עוזר גם לסימני מתיחה? 2. ושמעתי שהקרם הזה יכול לגרום לפיגמנטציה יותר קשה זה נכון? 3. איך להשתמש בו בלי לגרום לנזק יותר קשה? הבנתי שצריך לשים קרם הגנה. אם אני אשים אז לא תהיה בעיה? 4. וכשאני מפסיקה עם המשחה אני עדיין צריכה להיות עם קרם הגנה למשך תקופה? 5. ונגיד אני שמה את המשחה בלילה צריך לעטוף את זה בפלסטרים או תחבושת או משהו? כי אם זה ימרח על הבגדים אז זה לא יעבוד לא? כי כל המשחה תצא סליחה שאני חופרת אני ממש אודה לך אם תעני זה ממש חשוב לי ומפריע לי

היי, סימני מתיחה קורים כשמשמינים בוואת אחת לא כשמרזים. ואז זה נראה בהתחלה כקווים אדומים אם הזמן זה מתבהר ונהיה שקוף. לגבי פיגמנטציה יש בכלל בנות שיש להן פיגמנטציה באזור המפשעות קרוב לפות וזה הורמונלי . אזומד לא עוזר בכלום. זה נמכר ללא מרשם רופא וכל מה שנמכר ללא מרשם בד"כ לא יעיל. אני לא רוצה להדליק אותך אבל יש תכשירי הבהרה אבל ממש ממש לא מומלץ את תעשי נזק יותר ממה שיש. עם הזמן זה יעבור לך. תני לעצמך צאנס.

הסימני מתיחה נהיו לי כי השמנתי אבל עכשיו רזיתי הכל ובאלי לטשטש אותם ובדקתי וכן צריך מרשם לאיזומד ותודה רבה!❤

בכיף. אבל שוב בדקתי ואני גם קניתי איזומד נמכר ללא מרשם. בכל מקרה יקירתי, זה לא מטשטש סימני מתיחה עם זו הכוונה היוועצי עם הרוקח. בהצלחה!

מה אפשר לעשות עם פיגמנטציה במפשעות ופס חום מתחת לטבור למרות שלא הייתי בהריון? בת 17 יש קרם או משחה מומלצת? יש לי גם בפנים כתוצאה מאקנה אבל שמתי לב שכלל שהזמן עובר זה יורד זה יעלם? ואם לא אז איזה משחה לשים לפנים?

היי ליהי, דבר ראשון תנסי לבדוק אולי זה מחיכוך. למשל, מכנסיים צמודים ואולי גם רגל ברגל. תנסי ללבוש דברים מאווררים. דבר שני, יתכן וזה גם הורמונלי. בגדול אין מה לעשות יש אופציה של תכשירי הבהרה אני רציתי אבל בגדול הנזק שיעשה לך לעור יהיה גדול יותר . אני כן יכולה לומר שזה קצת נעלם עם הזמן. יש תכשירים שנמכרים כך סתם אבל הם לא עושים כלום אז חבל על הכסף.כמו אזומד. לגבי אקנה וסימנים כמו כתבת זה יעלם אבל אפשר לשים רטוויט במרשם רופא להיזהר מהשמש

היי יעל תודה שענית אבל זה לא ממכנסיים צמודים וזאת לא שפשפת וגם לא הורמונלי. גם הכתמים הכהים במפשעות לא מקבילים ולא נמצאים על כל המפשעה יכול להיות שזה מגילוח? למרות שהפסקתי לגלח שם כמה זמן וזה לא נעלם לא יודעת מה לעשות עם זה ומה התכוונת לגבי האיזומד זה טוב או לא טוב? וכן היום ראיתי שהפיגמנטציה מהאקנה עברה לי עוד יותר ואם את קוראת את זה ד"ר מידן מיכל אשמח אם תעני זה ממש חשוב לי יעל תודה שענית בכל מקרה אני ממש מעריכה את זה!

שלום, דרושה בדיקה קלינית. לפנים ממליצה על קרם וסרום פיגמנט קלר של חברת לרוש פוזה , תכשיר מצויין ומכיל קרם הגנה. בהצלחה!

היי ליהי, שמחה לשמוע שחל שיפור. אני לא מציעה לך איזומד- לא שווה כלום. זכרי כלל אצבע : מוצר קוסמטי שנמכר כך סתם על המדף- לא עושה כלום. מוצר קוסמטי שנמכר/ פעולה שנעשית עי קוסמטיקאית- יכול לעשות שינוי כי יש לה רשות להכניס חומר פעיל ועד ריכוז מסויים. לפעמים היא מוכרת ממש יקר ולא משתלם לעומת הנחיה מרופא , ראי סעיף אחרון. תכשיר קוסמטי להרכבה במעבדה או שניתן עי מרשם רופא בלבד או פעולה בעור שנעשית עי רופא עור או מנתח בכירוגיה פלסטית שווה משהו. וכמובן תרופה או משחה שניתנת במרשם רפואי. מהסיבה הפשוטה שמכיל חומר פעיל שבאמת עושה שינוי בעור.

(לא דלקת בשתן) אודה לתשובה מהירה האזור מגורה ואדום

קומאגיס חיצוני וספורנוקס בבליאה

שלום, בעבר סבלתי מתחושת שריפה באיבר המין לאורך זמן, הלכתי לרופאת נשים והיא רשמה לי אגיסטן קרם ואגינלי וקרם נוסף וזה עבר. מאז לפעמים אני מרגישה תחושת שריפה בישבן וגם באיבר המין, אבל זה עובר יום אחרי או כמה שעות אחרי, מה יכולה להיות הבעיה? איני מקיימת יחסי מין. יש לציין שזה קורה בדרך כלל לאחר מקלחת או לאחר שאני חוזרת הביתה מיום ארוך, תוהה אם אני אולי רגישה לגורמי הסביבה כי אני יושבת מלא בתחבורה ציבורית, ולאחר מכן כשאני חוזרת שורף לי. האם יכול להיות קשר? ואייך ניתן לטפל בזה?

חום ולחות במקום כתוצאה מלבוש צמוד ולא מאוורר, ישיבה ממושכת, הליכה (שפשפת) יכולים לגרום לתופעה כפי שתיארת שתכופות נגרמת ע"י קנדידה. מה גם שטיפול באגיסטן עזר לפי תיאורך. לאבחון מדוייק רצוי לפנות לרופא בזמן שהתופעה מתרחשת.