שפשפת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שפשוף לא נעים: זהירות, שפשפת

האביב הגיע, חם בחוץ ויוצאים לעשות ספורט. נשמע נפלא, אבל כדאי מאוד להיזהר משפשפת. מה הסיבות להיווצרותה ואיך ניתן לטפל ללא פנייה לרופא?   חלק מאתנו פוגשים בה לאחר שאנו מתחילים לבצע פעילות ספורטיבית, אחרים פוגשים בה לראשונה בצבא - ותמיד היא מופיעה ברגע הלא מתאים. זה מתחיל בצריבה קלה בעור ועלול להתפתח ולהמשיך לשפשוף עמוק, המנטרל אותנו מכל פעילות. שפשפת, או בשמה האחר: חככת, הינה בעיה המטרידה רבים מאיתנו בשלבים שונים של החיים.  שפשפת בקיץ, איך מתמודדים? צילום: שאטרסטוק מה גורם לשפשפת? החדשות הרעות הן כי במרבית המקרים מדובר בפטריה. התופעה נוצרת בעקבות חיכוך של העור, במקומות בהם ישנם קפלי עור, דוגמת מפשעות ולעיתים גם במקומות כגון קפלי החזה, בקרב נשים, וקפלי בית השחי או הבטן, בקרב אנשים הסובלים מעודף משקל. השפשפת מתפתחת לזיהום פטרייתי, מכיוון שבקפלי העור ישנם תנאים של חום ולחות. תנאים אלה מחמירים בעת פעילות...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לשפשפת

גירויים בעור - תמונת המחשה
גירויים בעור זה חם ומתוק, אבל לפעמים גם מסוכן - עונת הקיץ טומנת בחובה סכנות, בעיקר לילדים שחופשיים מ...
ללמוד עוד על שפשפת
הולכים על זה-תמונה

להליכה יש יתרונות רבים - וכדי לשפר את האפקטיביות שלה, יש...

מאת: ד"ר איתי זיו
25/10/2018
שפשוף לא נעים: זהירות, שפשפת-תמונה

האביב הגיע, חם בחוץ ויוצאים לעשות ספורט. נשמע נפלא, אבל...

מאת: ד"ר רון...
08/04/2014
נסיעות וטיולים: מה להכניס לתיק עזרה ראשונה?-תמונה

הקדימו תרופה למכה: מומלץ להכין תיק עזרה ראשונה בהתאם ליעד...

מאת: ד"ר עמיאל...
08/01/2009
תיק עזרה ראשונה לטיול בחו"ל-תמונה

מתכננים חופשה בחו"ל לסיום החופש הגדול או לקראת החגים? הכנה...

מאת: ד"ר יוני...
25/08/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשפשפת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שפשפת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

(לא דלקת בשתן) אודה לתשובה מהירה האזור מגורה ואדום

קומאגיס חיצוני וספורנוקס בבליאה

שלום האם יכול להיות שפשפת בפי הטבעת שהיא יכולה לגרום לכאב ומאמץ בעת יציאת הצואה בגלל התהליך שאני מזיע שם תמיד או שאין קשר בין שני הדברים תודה לך !

שלום רב אבי, אם אני מצליח להבין את שאלתך נכונה, אזי אכן גרד כרוני בפי הטבעת יכול לגרום לכאבים ואי נוחות. קשה לומר מה הגורמים , או מה הוביל למה. אני מציע שתפנה לבדיקה מסודרת אצל פרוקטולוג.

לאחר כמה חודשים של פעילות ספורטיבית מאומצת (ריצה) שגרמה למין שפשפת באיזור המפשעה ובראש הפין הרגשתי תחושת שריפה וחוסר נוחות. הפסקתי את הריצות הקפדתי לשטוף את האיזור במים פעמיים ביום ושימוש בסבון ללא בשמים. עברו עוד מספר חודשים ויש עדיין סוג של יובש וסדקים רחבים בתחתית ראש הפין (מעין צלקות), בעת קיום יחסי מין עדיין יש רגישות מציקה. מה אפשר לעשות כדי לשקם את העור? כשנבדקתי אצל רופא עור הוא טען שזה עניין של מבנה העור והפין (למרות שלפני השפשפת המצב לא היה כה מצולק). יש תכשיר שיכול לשקם את העור? תודה מראש אלדד

שלום, ממליצה לבדוק רגישות לחומרים, ממליצה על סבון צטפיל וקרם ציקלפסט לשיקום והרגעת העור. במידה ויש שלפוחיות יש לשלול זיהום הרפטי. בהצלחה!

שלום, כיצד מטפלים? זה במפשעות באזור הירך. יוצא מקו הבקיני. האם זה הורמונלי? ראיתי שכתבת על משחת הבהרה, ממה מורכבת?

פיגמנטציות במפשעות יכולות להיות על רקע דלקת מתמשכת , בעיקר בכהי עור (פיגמנטציה שלאחר דלקת). קודם כל צריך לבדוק אם יש תהליך דלקתי באזור (שפשפת, פטרת וכו'). אם יש, צריך לטפל בו. בפיגמנטציה ניתן נסות לטפל בחומרי הבהרה (בדרך כלל על בסיס הידרוקינון).