ארטריטיס בברך: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לארטריטיס בברך?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ארטריטיס בברך: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב 1.סובל כבר שנתיים מדלקת מפרקים בברכיים ובקרסוליים. טופלתי בהצלחה בפרדניזון אבל ניזוקתי בעין שמאל(נוזלים)עקב שימוש בתרופה. לאחר כשלושה חודשים התחלתי שימוש במטוטרקסט ואחרי חודש הברך כואבת ונפוחה מאוד. מה השלב הבא? איזה תרופות עוד יכולות לעזור?. 2.אני חושש מבעיה עצבית מכוון שלפעמים אני מרגיש שכאילו מים חמים נשפכים על רגליי. למי עליי לפנות בנושא? עליי לציין שהבעיה התחילה מאז שהתחלתי להתכופף בצורה לא נכונה בגלל בעיות הרגליים. תודה מראש,אסף

נסיון נסיון נסיון

שלום לא ברורה האבחנה שניתנה . מטוטרוקסט היא תרופת הבחירה ברוב דלקות המפרקים. במידה ונראה שהיה כשלון טיפולי ישנן חלופות רבות על פי האבחנה המדוייקת ( דלקת מפרקים שגרונית/פסוריאטית/אחרת).

אני בת 41, אני סובלת מדלקת מפרקים ניוונית בברכיים (שלדעתי התחילה בעקבות פעילות ספורטיבית מאומצת לפני מס' שנים), וגם מדלקת מפרקים ניוונית בכפות הידיים. אני קלדנית במקצועי במשך 15 שנים. שאלתי - האם יש קשר בין שתי דלקות המפרקים האלו? בכוונתי לתבוע את הביטוח הלאומי על מחלת מקצוע ורציתי לשאול - האם יכולים להגיד לי שהדלקת הניוונית פרצה ללא קשר למקצוע שלי? וזאת בגלל שהיא קיימת גם בבירכיים שלי?

שלום 41 הוא גיל צעיר לבעיית מפרקים ניוונית אם כי אפשרי. בהחלט יתכן קשר בין הדברים כי מדובר בבעיה בסיסית של איכות הסחוס. קשה לומר מה יגידו בביטוח הלאומי. החוקים שם השתנו כעת .

29/05/2014 | 09:34 | מאת: רווית
מתוך פורום דלקות מפרקים

האם זה דבר מוכר בעולם האורטופדיה "איכות סחוס" ? מעולם לא שמעתי על זה כגורם לדלקת מפרקים ניוונית, ממה שאני קראתי בגיל צעיר דלקת מפרקים ניוונית נגרמת מפציעות ספורט. ןאיך, אם בכלל, אפשר להוכיח שהסחוס לא איכותי? באיזה מובן החוקים השתנו במל"ל?

לאחרונה אני סובלת מכאבים בקרסול ובעקב רגל ימין, בעיקר בהתחלת הליכה ואח"כ בעוצמה נמוכה יותר. הכאב מתמקד יותר בשוליים של העקב ופחות בתחתית כף הרגל. נמשך מזה כחודש. חשוב לציין שאני סובלת מאוסטיאופניה קלה-ביונונית, כאבים בעמוד שדרה מתני ועליון, עם חשד לחבלה במפרק חוליה 8 וצלע עליונה ואוסטיאו-ארטריטיס בברכיים. גילי 68.

שלום רב ייתכן ומדובר בדלקת של הפציה הפלנטרית (דורבן). הטיפול כולל מתיחות, נוגדי דלקת ומדרסים. לעיתים ניתן להעזר בזריקה. בברכה ד"ר אלון בורג

שלום רב, אני סובלת מארטריטיס בברכיים בעקבות לופוס. אני במעקב אצל ראומטולוג וכרגע המחלה בהתפרצות. בעת קבלת מחזור חודשי הכאבים בברכיים מחמירים באופן אקוטי. ברצוני לדעת האם יש קשר בין הדברים. תודה וחג שמח!

כן שכיח שדלקות מפרקים מחמירות סביב מחזור אם כי עינין זה אינו שכיח בלופוס