דלקת מפרקים בברך: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדלקת מפרקים בברך?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דלקת מפרקים בברך: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אני בחורה בת 21 ויש לי דלקת פרקים בברך. לאחר הזרקת סטרואידים שעזרו רק לחודש, קיבלתי מרשם לסלזופרין במינון של 4 כדורים ליום בהדרגה. בדיקות דם הראו שהכדורים גרמו לאנמיה, ובנוסף גם לא הרגשתי שום שיפור במצב הברך, לכן הוחלט להחליף כדורים. הפעם קיבלתי מרשם למתוטרקסט- 6 כדורים ברצף פעם אחת בשבוע. הבנתי שאסור לחלוטין להיכנס להריון במהלך השימוש בהם+ 3 חודשים אחרי. רציתי לשאול מה הסיבה לכך, והאם יכול להיות שהשימוש בהם יכול לפגוע בפוריות בעתיד. בנוסף, רציתי לשאול אם יש שוני ביעילות של הכדורים האלו לעומת סלזופרין, האם הם נחשבים יעילים יותר? שאלה אחרונה, קיימת דרך לדעת האם הדלקת היא כרונית או לא? תודה מראש

שלום דלקת במפרק הנמשכת יותר מ 6 שבועות נחשבת כרונית. מטוטרוקסט עוזר לחלק מהחולים שלא נעזרו על ידי סלזופירין. צריך להמתין לפחות חודשיים ולבחון את היעילות. מטוטרוקסט גורם למומים ביילוד ועל כן אסור בהריון. הוא אינו פוגע בפוריות.

שלום רב 1.סובל כבר שנתיים מדלקת מפרקים בברכיים ובקרסוליים. טופלתי בהצלחה בפרדניזון אבל ניזוקתי בעין שמאל(נוזלים)עקב שימוש בתרופה. לאחר כשלושה חודשים התחלתי שימוש במטוטרקסט ואחרי חודש הברך כואבת ונפוחה מאוד. מה השלב הבא? איזה תרופות עוד יכולות לעזור?. 2.אני חושש מבעיה עצבית מכוון שלפעמים אני מרגיש שכאילו מים חמים נשפכים על רגליי. למי עליי לפנות בנושא? עליי לציין שהבעיה התחילה מאז שהתחלתי להתכופף בצורה לא נכונה בגלל בעיות הרגליים. תודה מראש,אסף

נסיון נסיון נסיון

שלום לא ברורה האבחנה שניתנה . מטוטרוקסט היא תרופת הבחירה ברוב דלקות המפרקים. במידה ונראה שהיה כשלון טיפולי ישנן חלופות רבות על פי האבחנה המדוייקת ( דלקת מפרקים שגרונית/פסוריאטית/אחרת).

שלום , אני מתייעצת מכיוון ואני סובלת מאוד , הכאבים משפיעים על החיים שלי , ומנגד אני לא גרה בארץ , וקשה לי להבין קצת את הרופאים במדינה שבה אני מתגוררת (אינם דוברים אנגלית ) ... אז ככה - לפני כ8 שנים הייתה לי דלקת פרקים בברכיים , כפי הנראה בגלל עומס בשירות הצבאי , הברכיים שלי במבנה X . הדלקת טופלה , עם זריקות ופיזיותרפיה במשך כמעט שנה של עבודה . הקפדתי מאז על כושר גופני ועל דיאטה ומשקל גוף בריא . הכאבים עדיין היו שם אבל עמומים. היה רופא שהציע ניתוח אבל אורך השיקום לעומת חומרת הבעיה לא נראו לשנינו שווים את זה . אחרי כשנתיים חליתי במחלקת הנשיקה ומיד לאחריה הופיעו התסמינים של הפיברו . אחרי כשנתיים של התמודדות אובחנתי על ידי ראומטולוג . מיותר לציין שהפיברו מחמירה את כאבי הברכיים משמעותית . אבל עדיין התעקשתי לחיות עם זה . קיבלתי בהתחלה אלטרולט אבל זה לא עשה לי טוב והחלטתי לנסות לבד עם פיזיותרפיה ובריכות וכושר ודיאטה . עזר . היו תקופות קלות יותר היו קשות יותר . לפני כמה חודשים אחרי סיםור של שפעת הכאבים החמירו משמעותית וכך גם העייפות עד לרמה בלתי נסבלת. יש גם ירידה בזיכרון . כמו שאמרתי בחודשים האחרונים אני גרה בצרפת , הרופא משפחה לא מדבר אנגלית היטב , הוא חשב שזו מחלת ליים . בדיקות דם הראו תוצאת ביניים , הוא התלבט בין להתחיל טיפול אנטיביוטי למשך חודש או לחכות חודש בלי טיפול ואז לעשות את הבדיקה שוב . החלטתי לחסוך מהגוף שלי חודש אנטיביוטיקה על תוצאה לא ודאית . ועבר חודש וההרגשה הוקלה . אבל רק במקצת . אז המשכנו עם החיים . עברו מאז חודשיים . לפני כחודש חליתי שוב במשהו ויראלי , והכאבים התעצמו פי כמה וכך גם העייפות , אני כבר שלושה שבועות מסוגלת להעביר שעות מרובות בשינה ,עיקר הכאבים כמובן סביב הברכיים והגב התחתון אבל יש כאב מפושט כמו של הפיברו . לפני כשבוע חזרתי לעבודה אחרי שבועיים מחלה , עבדתי יומיים , חזרתי מהעבודה והלכתי לישון ל16 שעות רצופות , פחות שעה אחת באמצע . למחרת אותו יום הלכתי לעבודה , אחרי מאמץ פיזי של כחצי שעה שכלל הרבה להתכופף בעיקר הכאבים ברגליים והגב התחתון היו בלתי נסבלים , ובכלל כל הגוף כאב . מרוב כאבים ראיתי שחור בעיניים והרגשתי מטושטשת . הכאבים הוקלו מעט לאחר מנוחה אבל לא פסקו . כעת אני ממתינה לראומטולוג המקומי . אבל הרופא משפחה משום מה טוען שבגלל שאין סימני דלקת בבדיקות דם זה . לא יכול להיות פיברומיאלגיה . אני לא יודעת איך זה קשור . אבל מדאיג אותי שהתפיסה בצרפת שונה מבארץ ושפירוש הדבר שהם לא יתנו לי את טיפול נכון אם בכלל ... הרופא כבר שאל אותי כמה פעמים אם אני מדוכאת . אבל זה רחוק מלהיות המצב ... אני דווקא במצב רוח מאוד טוב בזמן האחרון .חוץ מהכאבים כמובן . מה אפשר לעשות ? והאם יש אפשרות שגם דלקת הפרקים חזרה אפילו שאין סימני דלקת בבדיקות דם ? הברכיים שלי תמיד נפוחות כך שאין לי את המדד הזה .

זה נכון שלרופאים בצרפת גישה קצת שונה, אבל זה לא אומר שתוצאות הטיפול שם פחות טובות. אי אפשר אומנם לאבחן את המחלה בפורום. קורה שיש דלקת ובדיקות דם תקינות, ולעתים בדיקות חיוביות ואין דלקת.

שלום יש לי את הדלקת בברך מגיל 13 ככה הפסקת לרקוד להתעסק בספורט (כמובן שאני לפעמים מנסה לרות ולעשות פעילות ועדיין יש לי מים בברך וכאבים) כרגע אני בת 19 בצבא . בצבא לא כולכך מסתכלים אלי ובקושי עוזרים לי יש לנו שמירות זה מסביב לבסיס ויש עליות וזה ממש מכביד לי לברך ולא רוצים לתת לי פטור בשמירה בישיבה עכשיו אני מרגישה שזה מתפשט לי לפרקים ביידים (מרגישה כאבים חוזרים) איך אני יכולה להשיג משהו כדי שיעזרו לי ממש כואב לי והברך שלי כבר חצי שנה עם מים בברך וזה לא יורד הנפיחות.

שלום נפיחות בברך משמעותה- דלקת. את צריכה לפנות בהקדם לראומטולוג כדי לטפל בעצמך.

כדי שיתן לך את המענה לטווח הרחוק. אני לא רופאה אבל מבחינה תזונתית אני חושבת שכדאי לך לחפש תוסף תזונה שמכיל גלוקוזאמין לטיפול בדלקת. אני יודעת שיש פורמולה כזאת שנקראת ארט 3 פלקס. רפואה שלמה