אמצעי מניעה לאישה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

קולוטיס כיבית וקרוהן: ניתן לטיפול

הקוליטיס הכיבית והקרוהן הן מחלות אימוניות כרוניות דלקתיות, המופיעות לרוב בגיל צעיר. בשנים האחרונות נמצא להן טיפול תרופתי המשפר את איכות החיים של המטופלים הקוליטיס הכיבית והקרוהן הן מחלות דלקתיות כרוניות - אימוניות המופיעות בעיקר במעי הגס והדק, אך יכולות להתפשט גם לאזורים אחרים במערכת העיכול. רוב הלוקים במחלות הם צעירים בגילאי העשרים, כולל לא מעט ילדים ובני נוער, ועד גילאי 30-35. המחלות יכולות להופיע גם בגילאים מבוגרים יותר, אך הרבה פחות, וקבוצת הסיכון העיקרית היא צעירים, שהמחלות ילוו אותם לאורך כל החיים. שתי המחלות מתאפיינות בהתפרצות התקפים של המחלה ותסמיניה וביניהם תקופות של רגיעה. הטיפול התרופתי אמנם אינו מרפא אותן כליל, אך ביכולתו לטפל בהתפרצויות ולהקל עליהן, ולעתים אף למנוע אותן. העלייה בשכיחות שתי המחלות בשנים האחרונות מוסברת באורח החיים המערבי ובהרגלי התזונה הכלולים בו. שתי המחלות מלוות בהתפרצויות התקפים וביניהם רגיעה....

סיבות אפשריות ומצבים דומים לאמצעי מניעה לאישה

התקן למניעת הריון - תמונת המחשה
התקן למניעת הריון מה עושים אם שוכחים ליטול גלולה אחת נגד הריון? איזה אמצעי מניעה מתאים למעשנות? השאלות הכ...
אמצעי מניעה - תמונת המחשה
אמצעי מניעה הקוליטיס הכיבית והקרוהן הן מחלות אימוניות כרוניות דלקתיות, המופיעות לרוב בגיל צעיר. בשנ...
ללמוד עוד על אמצעי מניעה לאישה
מחלת הנשיקה: רק השם רומנטי-תמונה

מחלת הנשיקה הוא שמה העממי של קבוצת מחלות, שגורמות לחום,...

מאת: מערכת zap...
15/01/2014
קולוטיס כיבית וקרוהן: ניתן לטיפול-תמונה

הקוליטיס הכיבית והקרוהן הן מחלות אימוניות כרוניות דלקתיות,...

מאת: פרופ' פרייזר...
28/08/2017
אמצעי מניעה: קשירת חבלי זרע-תמונה

גברים שאינם רוצים להביא ילדים נוספים לעולם יכולים לעבור...

מאת: ד"ר מנס אהרון
24/02/2016
אמצעי מניעה: איזה, מתי ואיך?-תמונה

רוב אמצעי המניעה נועדו לשימוש "החצי הנשי" במערכת היחסים...

מאת: ד"ר עשת רונית
06/09/2018
אולי יענין אותך לדעת...
פענוח בדיקות דם ומעבדה - תמונה
פענוח בדיקות דם ומעבדה
קיבלתם תוצאות של בדיקות ואין לכם מושג מה הן...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאמצעי מניעה לאישה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אמצעי מניעה לאישה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

פרופסור שלום רב! בבדיקת שתן שעשיתי יצא שיש לי Ureaplasma urealyticum הרופא נתן לי דוקסילין 100 מ"ג למשך 9 ימים. האם יש אפשרות לקיים יחסי מין ללא אמצעי מניעה במשך זמן הטיפול(כיון שאסור לשים קונדום מבחינה דתית)?

יש

היי בוקר טוב אז ככה לאחר שתי סבביץ של הפריות ... שלא צלחו שאיבה שממנה השגנן 10 ביציות בסוף התהליך 1 הוחזר אליי ביום השלישי ואחד הקפיאו ביום ה5 לאחר ההחזרה הראשונה לקחתי משאף סינרל בלבד לא צלח בהחזרה השנייה לקחתי אסטרופם 3 פעמיים ביום פלוס נרות אנדורמטין פעמיים ביום בוקר וערב וגם לא צלח כעת אני לפני שאיבה חדשה . יש לציין כי כל ההדיקות שלי ושל בעלי תקינות לחלוטין בבית יש לי 2 ילדים באופן טבעי מה ההיתה ממליץ בשבילי

לא מסרת את גילך. כל מקרה לגופו, יהיה זה מאד שטחי אם אמליץ על טי]פול לפי הנתונים המעטים ששלחת. יש הרבה אמצעים שניתן להשתמש בהם כדי להעלות את סיכויי ההצלחה, אבל יש "לתפור" את הטיפול באופן אישי לכל מטופלת.

צודק .... אני בת 32 אחרי שתי ניתוחים קיסריים לאחר הלידות שמרתי 3 שנים בגלולות לאחר מכן הפסקתי לפני 4 שנים ניכנסתי טבעי אך בשבוע 8 נדופק פסק. נאלצתי לעשות גרידה לפני חצי שנה עברתי ניתוח לכריתת כיס המרה . ומאז ה4 שנים אני לא שומרת אמצעי מניעה אז החלטנו להמשיך את הדרך אם ההפריות ששניהם לו צלחו וחשוה לציין שהבדיקות תקינות כולל צילום רחם אשמח לתשובה תודה ויום טוב

היי דוקטור שכבתי עם בחור ללא אמצעי מניעה והיה לו קודילומה מה הסיכויים שאדבק ?

שלום סיכוי קטן אך קיים

וירד לי בין חמש לשש טיפות דם הסיכוי עדיין קטן?

כן

בת 23, בריאה בדרכ, בזוגיות, ללא אמצעי מניעה הורמונליים, עברתי גרידה לפניי 3 וחצי שנים. לאחר פטריות קנדידה וbv חוזרות ונשנות הגעתי לפרופסור למחלות עריה שאבחן אצלי ווסטיבוליטיס ברמה בינונית וצוואר רחם שהמבנה שלו יחסית פתוח מה שגורם להפרשות מרובות. לאחר שקראתי באינטרנט רבות יש לי שאלה: האם הגיוני להיות מאובחנת בווסטיבוליטיס כשאני בכלל לא סובלת מכאבים בקיום יחסי מין או כאבים בהכנסת טמפון?? ממה שקראתי מדגישים כל הזמן שווסטיבוליטיס גורם לכאב גדול עד אי הצלחה לקיים יחסי מין, להכניס טמפון וגם לעבור בדיקות גנקולוגיות. אני לגמריי נהנת מהחדירה. הדבר היחידי שמעיב עליי זה הלחץ שבהמשך היום יציק לי. הכי קרוב שאני יכולה לתאר את המציק זה בין שורף למגרד.. אבל לא כואב. זה קורה לסירוגין בא, נעלם וחוזר שוב, על בסיס דיי יומי. פשוט מציק. כל הבאלגן של הפטריות שהוביל לאבחון התחיל לפניי כמעט שנתיים. לפניי זה.. כלום. מה לעזאזל עושים עם זה? האם שווה במצב כזה לעשות ניתוח לכריתת מבוא העריה? אני ממש אובדת עצות.

שלום רב, השאלה שלך אכן מעלה תהיה אם האבחנה נכונה. ווסטיבולודיניה היא בעיה של כאב, עם או בלי קשר לקיום יחסים (ולא תמיד כאב ברמה שלא מאפשרת חדירה) - אבל אם אין לך כלל כאב יתכן והאבחנה לא נכונה. בכל מקרה בהעדר כאב איני רואה סיבה לעבור ניתוח.

ערב טוב שירי, קראתי את השאלה ומאוד נידהמתי כי אלה הסימנים שאני מרגישה, ובבדיקות לא יודעים אם זה וסטיבוליטיס או בעיה אחרת, אוכל לקבל את שם הרופא שאיבחן אצלך את הוסטיבוליטיס? כי גם אני קיבלתי תשובה דומה מפרופסור למחלות העריה וגם אני בפסק ממש גדול .

פורומים בנושא אמצעי מניעה לאישה
פורום סקסולוגיה
חמדה גיורא, מטפלת מינית מוסמכת, תשיב לשאלות בכל הנושאים הקשורים למין ומי...
פורום הפרעה בתפקוד מיני אצל גברים
פרופ' רפי חרותי ומרים ברנר ישמחו להשיב על שאלותיכם בנושא התיפקוד המיני א...
פורום טיפול מיני בנשים
מנהלות הפורום יענו על שאלות בתחומים הנוגעים בטיפול מיני בנשים, וביניהם:...