קריותרפיה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הבזקי אור בעיניים: מה לעשות?

קוראים ו"זבובים" עפים לכם בעיניים? מסתכלים על הנוף וסובלים מהבזקי אור? ייתכן שמדובר בבעיה ברשתית העין (היפרדות גוף הזגוגית או קרע). מדריך לאבחון ולטיפול הבזקי אור בשדה הראייה מופיעים כמעין "ברקים" בזווית העין לפרק זמן של שניות - לעתים במעבר מאור לחושך. הסיבות להופעת הבזקי האור בשדה הראייה מגוונות: בעיות ומחלות של רשתית העין, חבלה כתוצאה מטראומה לעין בעקבות מכה ישירה או כתופעה הקשורה למיגרנה של העין. במקרה של מיגרנה, יימשכו ההבזקים בדרך כלל מספר דקות, ולעתים יופיעו כזיגזגים ובצבעים.כאשר הבזקי האור קשורים לבעיה ברשתית העין, הם נגרמים כתוצאה ממשיכה של זגוגית העין שמחוברת לרשתית. זגוגית העין (Vitreous) היא חומר שקוף המורכב מג'ל, דרכה עוברות קרני האור אל הרשתית (Retina). רשתית העין היא רקמה עצבית הרגישה לאור, הבנויה מתאים קולטי אור, הממירים את קרני האור לאותות חשמליים והמועברים למוח לצורך עיבוד התמונה, דרך עצב הראייה. ככל שאנו מתבגרים,...
ללמוד עוד על קריותרפיה
ויטרקטומיה: להציל את הראייה!-תמונה

ניתוח ויטרקטומיה לכריתה של זגוגית העין מיועד למנוע החמרה...

מאת: ד"ר ריטה...
31/07/2018
הבזקי אור בעיניים: מה לעשות?-תמונה

קוראים ו"זבובים" עפים לכם בעיניים? מסתכלים על הנוף וסובלים...

מאת: ד"ר ריטה...
07/12/2016
כל שיטות הטיפול בסרטן הערמונית-תמונה

למרות ההצלחה היחסית במאבק נגד סרטן הערמונית, צפויות בעתיד...

מאת: נגוהה...
29/11/2011
קר ומאושר-תמונה

סרט מדע בדיוני או מציאות חדשה? על טיפול בקור ועל 1000...

מאת: בכל סרטי...
29/06/2004
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקריותרפיה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קריותרפיה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אתמול הייתי אצל רופא עור בקופ"ח, בדיקה שגרתית של נקודות וכדומה. הפניתי את תשומת ליבו לנגעי עור שהיו לי בפנים, אחד במצח. מין פצע כזה קטן שלא יורד או מבריא.. הוא אמר שזה כלום. בנוסף הראיתי לו נגע עור בשפה התחתונה,שזה די מטריד אותי, כי זה מראה לבן ואני כל הזמן מגרד ונוגע בזה.. הוא הציע להסיר אותם עם חנקן נוזלי, זה היה קצת כואב כי זה ממש קר..קפוא.. כאב קצת אחרי. הוא אמר שזה יתנפח וזה התנפח אחרי כמה שעות, ועדיין.. קצת.. חברה שלי התעצבנה עלי כי היא אמרה לי שזה ישאיר לי צלקות... האם זה נכון? ואם זה נכון.. ותהיה לי צלקת, למה הרופא לא אמר שום דבר???? פשוט הציע להוריד את זה כאילו זה כלום.. אני חושב שאם זה משאיר צלקות, הוא היה צריך להגיד משהו ולתת לי אפשרות שנייה לשקול... והשאלה הנוספת היא האם זה יורד לבד או שצריך לעזור לזה לרדת? ואם צריך למרוח משהו על העור עם הנגע עד שזה יעבור? תודה

שלום, טיפול בחנקן נוזלי (קריותרפיה), הינו טיפול מקובל להסרת נגעים שפירים כגון: יבלות, סבוראיק קרטוזיס, קרטוזות סולריות ועוד.. מדובר בהקפאה (-196 מעלות) ולכן תופעות לוואי שכיחות הינן: כאב,נפיחות, שלפוחיות. במקרים נדירים פיגמנטציה, הצטלקות וזיהום.

מה ניתן לעשות במקרה של פיגמנטציה?

לפני חצי שנה שרף לי רופא עור נקע מעל ברך שמאל. נוצרה שלפוחית דם שפוצצה על ידי רופא עור שמתי תקופה בטאקורטן וכן תקופה משחה אנטיביוטית.וחודשיים ג'ל סיליקון פעמיים ביום למרות זאת מעל חצי שמה שיש במקום עיגול בצבע אדום אז שנאמר לי שזה צלקת. 1. למה זה קרה? 2. האם זה עוד יתבהר? נורא מפריע אסטתית מה ניתן עוד לעשות? תודה

שלום, טיפול בחנקן נוזלי (קריותרפיה), הינו טיפול מקובל להסרת נגעים שפירים כגון: יבלות, סבוראיק קרטוזיס, קרטוזות סולריות ועוד.. מדובר בהקפאה (-196 מעלות) ולכן תופעות לוואי שכיחות הינן: כאב,נפיחות, שלפוחיות, פיגמנטציה, הצטלקות וזיהום.

נערה בת 16, צלקת קולואידלית מזה שנתיים. טיפול חבישת לחץ ופלסטר סיליקון לא שיפר. הוצע טיפול משולב קריוטרפיה TAC/5FU + לייזר PDL/ CO2 נקודתי. יעילות טיפול? והאם עלול להיות שלאחר הטיפול הצלקת תחזור למצב הנוכחי של טרום טיפול.

חשוב לדעת מה מיקום הצלקת כדי לחזות את יעילות הטיפול. עקרונית שילוב של הזרקת 5FU לייזר CO2 ולייזר PDL יתנו תוצאות ,בדרך כלל דרושה סדרה של 5 טיפולים לפחות.

נימצא שיש לי במצח סרטן טרום סרטני מהו הטיפול המומלץ כדי להסיר את העור הנגוע

גידול טרום סרטני של העור אפשר להסיר בדרכים שונות כגון מריחת תרופה, קריותרפיה, ניתוח, וטיפול פוטודינמי. אני עוסקת בטיפולים פוטודינמיים ותוכל לקרוא יותר באתר של אסף הרופא. זו שיטה יעילה להסרת הנגע בטיפול יחיד וללא צלקת.