חיסון אבעבועות רוח: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הכל על: חיסון נגד אבעבועות רוח

שגרת החיסונים בגיל הרך כוללת חיסון נגד אבעבועות רוח בגיל שנה ובגיל 6. בגלל הפער בין שתי המנות, מדי שנה באביב ילדים רבים נדבקים ולכן נוצרות מגיפות מקומיות בגנים אבעבועות רוח היא מחלת ילדות מדבקת מאד, בשיעור הדבקה של 95%. המחלה נגרמת על ידי זן של וירוס ממשפחת ההרפס (וריצלה זוסטר). המחלה מציקה מאד, בשל ריבוי שלפוחיות על עור הגוף, הפנים, הקרקפת ולעיתים גם בפה, אשר גורמות לגרד עז.ישנם מספר זנים של וירוס ההרפס:הרפס מסוג 1 - המתבטא בפצעים, אצל תינוקות בפה ואצל מבוגרים בדרך כלל על השפתיים; הרפס מסוג 2 - המתבטא בפצעים באברי המין; הרפס HHV-3 - וריצלה זוסטר (Varicella Zoster - VZV) הגורם לאבעבועות רוח וגם למחלה שלבקת חוגרת, שמתפתחת בדרך כלל בגיל מבוגר, אולם עלולה להתפתח גם בילדות; הרפס מזן וירוס אפשטיין בר (EBV) הגורם ל"מחלת הנשיקה"; הרפס מזן ציטומגלו (CMV) הגורם גם כן ל"מחלת הנשיקה", הרפס הגורם למחלת האדמדמת ועוד. מחלת...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לחיסון אבעבועות רוח

חיסוני שגרה - תמונת המחשה
חיסוני שגרה הרב חיים קנינג (44) שנדבק בנגיף החצבת ונמצא בסכנת חיים, הועבר מבית החולים זיו בצפת למרכ...
שלבקת חוגרת - תמונת המחשה
שלבקת חוגרת חליתם באבעבועות רוח בילדות - ושכחתם מכך? הגוף זוכר: 1 מכל 5 בוגרים שהיה חולה בילדות באב...
ללמוד עוד על חיסון אבעבועות רוח
הכל על: חיסון נגד אבעבועות רוח-תמונה

שגרת החיסונים בגיל הרך כוללת חיסון נגד אבעבועות רוח בגיל...

מאת: ד"ר נטר חנן
16/05/2018
רפואה מונעת: חיסונים למבוגרים-תמונה

רוב החיסונים ניתנים בשנות החיים הראשונות, חלק קטן מהם...

מאת: ד"ר רונן...
17/01/2010
חיסונים: מה צופן העתיד?-תמונה

מחלת האבעבועות השחורות נחשבה בעבר לקטלנית מאוד - עד שפותח...

מאת: יערית...
28/04/2019
בקרוב: חיסון נגד אבעבועות רוח-תמונה

עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא: חיסון נגד אבעבועות רוח יתווסף...

מאת: מערכת zap...
23/06/2008
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לחיסון אבעבועות רוח?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

חיסון אבעבועות רוח: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, בני בן שנה וחודש עשה חיסון בטיפת חלב של גיל שנה: בשני הרגליים והיד 14 יום.שבוע לאחר החיסון היה לו חום שעבר את ה40 מעלות במשך 4 ימים היה לו גם שיעול ונהיה לו פצעים בכל הפה והלשון לא אכל כלום. עד היום הוא עדיין נודניק, מתלונן לא אוכל טוב,כל הזמן רוצה לישון ואין לו חום הרופא אומר שאין לו כלום ואם מתלונן לתת לו נורופן. השאלה איך יכול להיות שלילד אין כלום והוא לא מתפקד, לא עירני ולא שמח ולא משחק ולא אוכל. האם אלו תופעות של חיסון זה??? לא יכול להיות שכל הזמן אתן לו נורופן כמה זמן??היום ראיתי שנהיה לו פריחה על הבטן האם יש קשר לתגובות שלו??

סיגל שלום!חיסוני גיל שנה שבנך עבר הם חיסון מחומשת - מנה רביעית ואחרונה- עלול לעשות חום +חוסר שקט במהלך היומיים אחרי החיסון. כמו כן חיסון פרבנר - נגד זיהומים פניאומוקוקליים - מנה שלישית ואחרונה - חיסון שגורם לכאב מקומי בעת החיסון אך בד"כ לא מלוות בתופעות לואי משמעותיות. וכן- חיסון MMRV (חצבת-אדמת-חזרת-אבעבועות רוח) - חיסון זה הינו הראשון בסדרה של 2 (החיסון השני ניתן בכיתה א'). תופעות הלואי של חיסון זה מופיעות בין 5 ימים ל14 יום ממועד החיסון - והן כוללות חום(סביב 39 מעלות) ,נזלת ,שיעול, דלקת עיניים/עיניים דומעות, ופריחה - שעלולה להופיע על פני כל הגוף. לכן, לפי התופעות שהבחנת אצל בנך שהתרחשו שבוע לאחר החיסון - אלה בהחלט יכולות להיות תופעות לואי של חיסון MMRV - והן אמורות לחלוף תוך 3-4 ימים. במידה והן לא חולפות - גם אם הן לא חולפות לגמרי - אך את רואה שיש הטבה בתופעות כבר מהיום הרביעי- לדוגמא החום כבר פחות גבוה, התינוק שלך פחות מתלונן - זה בד"כ סימן שאתם הדרך להחלמה. במידה ואחרי 4 ימים את לא רואה שום שיפור- אזיי כדאי לפנות לרופא שוב (ולא לפחד לנדנד - עדיף להגיע לרופא פעם אחת יותר מדיי מאשר פעם אחת פחות מדיי)- אך לדווח לרופא לגבי החיסון שקיבל כדי שהוא יוכל לקחת זאת בחשבון - כאשר הוא מגיע לאבחנה. רפואה שלמה!

שלום, בתי חלתה באבעבועות רוח כשהייתה בת שנה וחצי. עתה היא בת שש ובשבוע הבא אמורים לחסן אותם בבית הספר. האם יש טעם או צורך לחסן אותה? האם חיסון יכול למנוע בעתיד את האפשרות לחלות בשלבקת חוגרת? תודה מראש, גבי.

בתי מסיימת טיפול של עשרה ימים אנטיביוטיקה בגלל סטרפטוקוקים יום לפני מתן החיסון. האם זה משפיע באופן מסויים? האם רצוי לדחות את החיסון? החיסון מלבד אבעבועות הוא גם לחצבת, אדמת וחזרת. תודה.

גבי שלום, מתן טיפול אנטביוטי אינו משפיע כהוא זה על החיסון, משום שאין בחיסון זה מרכיבים חידקיים כלל, אלא ויראליים בלבד. החיסון שניתן בכיתה א כולל אדמת חצבת חזרת ואבעבועות רוח. המחלה בה לקתה בגיל שנה וחצי אולי תגן עליה מפני המרכיב האחרון, אך עדיין יש צורך לחסנה לשאר המרכיבים. לגבי זוסטר, אין מידע לגבי שאלה זו. חיסון הזוסטווקס, הניתן לאנשים מבוגרים, מנסה לשלוט בעניין זה, אך הוא שונה מהחיסון שניתן בכיתה א, ולכן לא ידועה לי תשובה בנושא. בברכה,

שלום רב, נולדתי בשנת 1983 ורציתי לדעם האם בשנים אלה בוצע חיסון של אבעבועות רוח והאם קיבלתי את החיסון. אשמח לקבל תשובה.תודה רבה.

דנה שלום, ככל הנראה לא חוסנת לאבעבועות רוח. החיסון נכלל בסל החיסונים ב-2008 (כך שילידי שנתן זה ואילך טופלו בשתי מנית, וילידי 2002-2008 חוסנו במנה אחת). בברכה,

שלום רב, לפני שבוע נולדה לי תינוקת. אמי עזרה לי בימים הראשונים בטיפול בה היא סבלה מכאבים בגב ובכתף ויצאו לה פצעים . לאחר יום איבחנו שלבקת חוגרת אצל אמי. הרופאה של אמי אמרה שהתינוקת לא יכולה להידבק באבעבועות. יש לי מספר שאלות: 1. האם התינוקת יכולה להידבק 2. אם התינוקת חס וחלילה נדבקה האם זה מסוכן? 3. מה עלי לעשות עכשיו? אני מאוד לחוצה מכך .התינוקת בת שבעה ימים ולי היה אבעבועות בילדותי. 4 יש לי עוד ילדים שקיבלו חיסון נגד אבעבועות האם הם יכולים להידבק. 5. מתי מפסיקה ההדבקה?

שלום, קרוב לודאי שלא תהיה הדבקה כיון שהדבקה קורית ממגע ישיר. אין צורך לדאוג.