סולפסלזין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

על דלקת מפרקים שגרונית

אנשים הסובלים מדלקת מפרקים שגרונית מתקשים לבצע פעילויות פשוטות, ככל שעוברות השנים. אז מה ניתן לעשות למניעת ההתדרדרות? כ-1% מהאוכלוסייה לוקים בדלקת מפרקים שגרונית ושכיחותה בנשים גבוהה פי 3 מאשר בגברים. המחלה מופיעה בעיקר בגילאי 40 ומעלה, אך היא יכולה להופיע בכל גיל ועד עתה לא גילו מהם הגורמים להתפרצות המחלה. דלקת מפרקים שגרונית (Rheumatoid Arthritis) היא מחלה אוטואימונית בה מערכת החיסון של הגוף תוקפת את המפרקים ורקמות נוספות, וגורמת לדלקת כרונית המלווה ברגישות ונפיחות במפרקים הנגועים. עם הזמן גורם התהליך הדלקתי להרס הסחוס המפרקי והעצמות הסמוכות ולהגבלה בתנועה, עד כדי פגיעה תפקודית משמעותית ונכות. המחלה היא רב-מערכתית ועלולה לפגוע גם באיברים נוספים בגוף כדוגמת הריאות, לב וכלי-דם, מערכת העצבים ועוד. חומרת וקצב התקדמות המחלה שונים מחולה לחולה. מרבית החולים סובלים ממחלה בינונית עד קשה המתקדמת עם...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לסולפסלזין

קרוהן - תמונת המחשה
קרוהן סובלים מכאבי בטן, שלשול וירידה במשקל? ייתכן כי אתם סובלים ממחלת קרוהן. גישת הטיפול הנכו...
תרופות ורוקחות - תמונת המחשה
תרופות ורוקחות נוטלים תרופות - וחוששים שהן כוללות חמץ? ועדה מיוחדת הכינה רשימת תרופות כשרות לפסח. שימו...
ללמוד עוד על סולפסלזין
דלקת במפרקי האגן ועמוד השדרה-תמונה

דלקת שדרה מקשחת שכיחה בקרב גברים צעירים הסובלים מכאב גב...

מאת:~~ פרופ'...
19/10/2010
על דלקת מפרקים שגרונית-תמונה

אנשים הסובלים מדלקת מפרקים שגרונית מתקשים לבצע פעילויות...

מאת: מערכת zap...
28/11/2007
דלקת מפרקים שגרונית: מדריך-תמונה

דלקת מפרקים שגרונית עלולה להתבטא בהגבלת תנועה ובכאבים. ...

מאת: ד"ר עודד...
11/04/2016
דלקות מפרקים: חידושים רפואיים-תמונה

איכות חיי הסובלים מדלקת מפרקים השתפרה בזכות חידושים בתחום...

מאת: ד"ר עודד...
31/01/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לסולפסלזין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

סולפסלזין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני מטופלת בסלזופירין החל מ1.4.19-לאחרונה גיליתי חריגה מהנורמה בבדיקות: GGT- 73,ALK POSPHAT-153 .שאר הבדיקות טובות. האם להפסיק את לקיחת התרופה ואם כן האם יש אופציות אחרות לטפול ?

שלום הפרעה בתפקודי כבד עם סלזופירין יכולה להופיע בשבועות/חודשים הראשונים לנטילת התרופה. בדר"כ לא עלייה ב ALK PHOS . ובדר"כ מופיעה גם פריחה וחום. למען הזהירות הייתי מפסיק את התרופה ומתייעץ עם הראומטולוג/רופא המשפחה ומחדש רק עם אישורם.

שלום אני נוטל סלזופירין במשך שבועיים כבר (במינון של 1 גרם ליום) והיום עשיתי בדיקות דם ויש חריגה בנורמה: בנויטרופילים באחוזים זה יצא 43.20% לעומת שבוע שעבר 52.40% (נורמה 46-68 %) בנוסף הערך האבסולוטי של הנויטרופילים יצא הפעם 2.70 לעומת שבוע שעבר 4.10 (נורמה 1.8-6.6) זה לא היה באדום אבל ירד לעומת שבוע שעבר בנוסף הWBC יצא היום 6.30 לעומת שבוע שעבר 7.90 (נורמה 4-10) גם זה לא היה באדום אבל זאת ירידה לעומת שבוע שעבר. אני אמור להעלות את המינון היום ל1.5 גרם ליום ואני לא יודע מה כדאי לעשות לאור החריגה בבדיקות דם. אודה לעצה.

ערכי הנויטרופלים האבסולוטים הם תקינים, לכן מבחינה המטולוגית ניתן לנהוג כרגיל.

שלום, אני נוטל סלזופירין ולכן עליי לעשות מדיי פעם בדיקות דם, בין הבדיקות הרוטיניות אני צריך לעשות תפקודי כליות. אתמול עשיתי ויצא לי ערך של 127.90 בשאר הפעמים הקודמות שביצעתי את הבדיקה התוצאה הייתה תמיד אותה תוצאה: > 60 הערך שיצא בבדיקה שעשיתי אתמןל, 127.90 תקין? תודה.

אכן בקופת החולים מדווחים על GFR כמעל 60 אם הוא גבוה יותר. האם יתכן שהפעם עשית בדיקה אחרת? למשל איסוף שתן 24 שעות ל- CCT ולכן הביטוי השונה של הבדיקה? בכל מקרה הבדיקה תקינה.

שלום, אני לוקח פנטסה 2 גרם ליום עם שילוב של סלזופירין 2 גרם ליום (הסלזופירין הוא בשביל דלקת מפרקים) האם מותר לשלב עם הטיפול גם נרות רפסל 500 מ"ג ליום ? תודה.

שלום, מותר לשלב טיפול בנרות במינון זה וגם במינון 1 גר אם יש צורך במקביל לטיפול שאתה נוטל בכדורים. תרגיש טוב, ד״ר יפעת שניר

פורומים בנושא סולפסלזין
פורום תרופות ורוקחות - תמיכה
פורום תמיכה הדדית ודיון על תרופות ועל מידע רפואי/תרופתי. הגולשים מוזמנים...
פורום תרומת תרופות לנזקקים - בשיתוף עם עמותת "חברים לרפואה"
במסגרת הפורום יוכלו הגולשים שזקוקים לתרופות להתייעץ כיצד להגיע לאלו שיכו...
פורום שיקום נשימתי
ד"ר דיצה גרוס תסביר לגולשים כיצד ניתן להקל על בעיות המשפיעות על קושי נשימתי