פאקליטאקסל: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סרטן הלבלב: כיצד ניתן לטפל?

סרטן הלבלב איננו מאוד שכיח, אבל הוא אחד מסוגי הסרטן הקטלניים - וקשה לאבחן אותו באבחון מוקדם. מתי ניתן לבצע ניתוח? מהם הטיפולים הכימותרפיים האפשריים? יש לא מעט סוגי סרטן שכיחים ממנו, אך מעטים הקטלניים כמוהו. סרטן הלבלב הוא התשיעי בשכיחותו מבין סוגי הסרטן השונים, אבל למרות נדירותו היחסית הוא גורם המוות השלישי בישראל, מקרב הגידולים הסרטניים בגברים. עם זאת, בשנים האחרונות חל שיפור מתמשך והדרגתי בהבנת המנגנונים הגורמים למחלה - ומגוון הטיפולים שניתן להציע לחולים הלוקים בה הולך וגדל.מי בסיכון לחלות בסרטן הלבלב?רוב גידולי הלבלב מופיעים באופן מקרי ולא ניתן לייחס את המחלה לגורם זה או אחר.עם זאת, ישנן קבוצה של מחלות, כגון סוכרת ודלקת לבלב כרונית, המגבירות את הסיכון לחלות בסרטן הלבלב. ראוי שהלוקים במחלות אלה יימצאו במעקב קפדני להתפתחותה, כמו גם אנשים שיש להם בני משפחה החולים בסרטן הלבלב, בפרט אם קיימת במשפחה נשאות של מוטציה בגן BRCA...
ללמוד עוד על פאקליטאקסל
חדש: פורום תרומת תרופות לנזקקים-תמונה

פורום ייחודי בדוקטורס בשיתוף עמותת "חברים לרפואה": חולים...

מאת: מערכת zap...
10/12/2007
סרטן הלבלב: כיצד ניתן לטפל?-תמונה

סרטן הלבלב איננו מאוד שכיח, אבל הוא אחד מסוגי הסרטן...

מאת:~~ פרופ'...
23/08/2015
חדשות סרטן השד-תמונה

מחקר ישראלי על טקסול ואפירוביצין; ויתרון להרצפטין בקרב...

מאת: בשיתוף עם...
01/02/2007
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפאקליטאקסל?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פאקליטאקסל: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בת 40 , נשאית של ברכה 1 חליתי בסרטן שד כאשר גליתי גוש בשד דרגה 1a. בתשובת הפתלוגיה הרצפטורים הראו על טריפל נגטיב, עברתי ניתוח למפקטומי והתחלתי כימותרפיה - 4 טיפולים של ac ועוד 12 טיפולים של טקסול, הפתולגיה שלאחר הניתוח החזירו לי תשובה שהגידול הינו בגודל 1.8 , השוליים נקיים והבלוטות נקיות. מהם סיכויי ההחלמה מגידול זה ומה הסיכוי של חזרת המחלה ? האם ממולץ גם להסיר שחלות ושדיים או לעשות הקרנות?

סיכויי החלמה מעל 85%. סיכויי חזרת מחלה כ-10%, סיכוי לגידול חדש בשד השני +/- 40% עד גיל 70. כיוון שעברת למפקטומי, בהחלט צריך להקרין, אלא אם את שוקלת כריתה מלאה (אם עושים כריתה מלאה לא צריך להקרין). לגבי הסרת שחלות ושד בריא - כפי שכתבתי בעבר (לך או ליוליה אחרת), זו שאלה לדיון של לפחות חצי שעה פנים מול פנים, הפורום זה לא המקום. יש בעד ויש נגד ובלי להכיר אותך קשה לדון ולו בחלק מהשיקולים. תתייעצי עם רופאים שאת סומכת עליהם. כריתת שחלות מומלצת באופן ברור, המועד תלוי אם יש לך ילדים, כמה ואם את מתכננת עוד ילדים. לגבי כריתת שדיים אין המלצות ברורות וצריך לדון על זה עם רופאים מטפלים.

שלום, אני מקבלת כרגע אווסטין, וזאת לאחר שקבלתי במשך 18 שבועות טיפולים כימותרפיים - טקסול וקרבופלטין. במקביל לקבלת הכימותרפיה, וגם האווסטין, תוך כדי קבלת תרופות אלו - החלה אצלי עלייה של שקיעת הדם, וכרגע היא מאוד גבוהה. ה - crp תקין וכן בדיקות נוספות כמו ana, rf, c3 c4 ו - rvvt ratio תקינות. בנוסף גם החלו לי לאחר הטיפול הכימותרפי גם כאבי מפרקים: צוואר, כתפיים, ירכיים אגן ועמ"ש. עוד אציין, כי בעת קבלת הכימותרפיה לפני כל טיפול, קבלתי גם סטרואידים, בשל אלרגיה לטקסול. בגלל הסימפטומים האלה, הועלה החשד לפולימיאלגיה ראומטיקה. רציתי לשאול : א. האם ידוע על איזשהו קשר בין קבלת כימותרפיה לדלקת מפרקים. קראתי איזשהו מאמר משנת 2009 - המצביע על קשר כזה אך לא בקבלת התרופות הספציפיות האלו. ב. איך מאבחנים מחלה זאת ומהו הטיפול המקובל למחלה זאת. תודה מראש.

שלום יש מספר סיבות אפשריות - כולל גם הטיפול וגם מחלת הבסיס. יש לפנות לבדיקת ראומטולוג מקיפה. בהצלחה

בת 50 , סרטן שד גרורתי טריפל נגטיב, נשאית BRCA1. לאחר ניתוח, טיפול כימו טקסול (קיבלה 1,721 מ"ג ) ,הקרנות. כחודשיים נמצאת בטיפול עם התכשיר (Olaparib ( Lynparza.מינון 600 מ"ג ליממה. עקב תוצאות בדיקת דם (ירידה הדרגתית ברמות תאי הדם )הרופא העלה חשד להופעת פנציטופניה . מצרפת טבלת המדדים: WBC 3.5 RBC 3.04 HGB 9.7 HCT 30.4 PLT 261 Ferritin 277 RDW 25.9 B12 260 folic acid 9.2 MCV 100 Lympho # 0.84 איזה בדיקה ניתן לבצע כדי לקבוע סוג האנמיה? כשבועיים אחרונות הרגשה כללית מאוד לא טובה, עייפות קיצונית , תשישות, חוסר תאבון . מבקשת לשמוע מה דעתך על המשך הטיפול עם אולפאריב, אולי יש צורך להקטין המינון? אודה לך מאוד על התייחסותך בנושא אפשרות הקטנת המינון ואופן נטילת אולפאריב.

הפחתת מינון או הפסקה לכמה ימים יכולה לסייע, כמובן שהנחיות מדויקות כיצד לעשות זאת יש לבקש הנחיות מהרופא המטפל

שלום, בת 50 , סרטן שד גרורתי טריפל נגטיב. לאחר טיפול כימו טקסול והקרנות. כחודשיים נמצאת בטיפול עם התכשיר Olaparib ( Lynparza). עקב ירידה הדרגתית בספירת המוגלובין וספירת כדוריות דם אדומות, מבקשת לדעת איזה בדיקה מומלץ לבצע על מנת לקבוע מהי הסיבה לאנמיה? האם הפגיעה בייצור כדוריות דם אדומות היא תופעת לוואי של טיפול Olaparib? להלן תוצאות ספירת דם: WBC 2.83 RBC 2.76 HGB 8.81 HCT 25.74 MCV 93.36 MCH 32 MCHC 34.2 RDW 28.84 LDH 261 B12 168 IRON 48 מה ניתן לעשות כדי לשפר את המצב? האם ניתן להיעזר בנטילת תוספי מזון, וויטמינים, האם אין התווית נגד לטיפול עם Olaparib? תודה רבה על התשובה,

איני מכירה את התכשיר ולגבי הקשר שלו לאנמיה יש לשאול את האונקולוג. לאנמיה יכולות להיות סיבות רבות וקשה לדעת בלי להכיר את הסיפור לעומק. בכל מקרה כדי לבדוק את מאגרי הברזל, רמת b12 וחומצה פולית בשלב ראשון.