מדרוקסיפרוגסטרון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

תרופות פיריון: המדריך המלא

לקסיקון תרופות הפיריון המלא - כל השמות, כל ההשפעות: מנוגון? איקקלומין? כוריגון? או שמא אוביטרל? כל ההסברים על כל התרופות. לגזור ולשמור עוד בנושא: טיפולי פוריות   תרופות לגיוס זקיקים והשראת ביוץ איקקלומין (Ikaclomin) תרופות לגיוס זקיקים והשראת ביוץ איקקלומין (Ikaclomin) קלומיפן ציטרט אחת מהתרופות הותיקות ביותר, שמצויה בשימוש מוצלח כבר כארבעים שנה. פועלת על ידי חסימת הקולטנים לאסטרוגנים בבלוטת יתרת המוח, פעולה שמעוררת את הבלוטה להפריש את ההורמון FSH, שמגרה את השחלה לגיוס זקיקים. כלומר איקקלומין לא גורם באופן ישיר לביוץ, כי אם מגביר את התהליכים הטבעיים שמובילים לביוץ.למי ניתן? התרופה ניתנת לנשים שאינן מבייצות או כאלו שאצלן יש מיעוט ביוצים. לעתים איקקלומין ניתן להגברת הביוץ גם אצל נשים עם אי פריון מסיבה לא מוסברת. איקקלומין יכול לסייע בדחיית מועד הביוץ עבור נשים דתיות אצלן יש חשד כי הביוץ מקדים את מועד המקווה....
ללמוד עוד על מדרוקסיפרוגסטרון
התרופות שגורמות לעלייה במשקל-תמונה

אתם עושים הכל כמו שצריך ובכל זאת עולים במשקל? לא שיניתם דבר...

מאת: שני כרמי
02/05/2012
שאלות נפוצות מפורום גינקולוגיה-תמונה

מחזור, הריון, גלולות וילודה, כל התשובות לכל השאלות השכיחות

מאת:
20/06/2004
אמצעי מניעה: תמונת מצב-תמונה

נטילת גלולות ברצף, טבעת חודשית, סליל וספוגית. פרופ' דניאל...

מאת: פרופ'...
07/11/2007
אמצעי מניעה בחינם: פחות הפלות-תמונה

במחקר אמריקאי מקיף נמצא כי חלוקת אמצעי מניעה, כגון התקנים...

מאת: מערכת zap...
22/10/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למדרוקסיפרוגסטרון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מדרוקסיפרוגסטרון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום בת 35 אני לאחר 4 שנים של שימוש בזריקה דפו פרוברה לפני 3 חודשים הייתי צריכה לקחת אך לא לקחתי את הזריקה חשוב לי לציין שבמשך 4 שנים הייתי ללא מחזור ונהנתי מאוד מהתקופה אני רוצה לדעת אם אני רוצה כעת להיכנס להריון האם זה בכלל אפשרי אחרי שימוש כזה ארוך בזריקה?? וכמה זמן הגוף צריך להיתנקות?? אני ממש לחוצה שלא קיבלתי מחזור מאז שהפסקתי את הזריקות מקווה שלא נגרם לי נזק בלתי הפיך מהשימוש אשמח לשמוע תשובה מקצועית

האם אפשרי להיכנס להריון עוד לפני קבלת הווסת??

המחזור יחזור, זה יקח זמן, לעיתים אפילו כחודשיים עד שהמחזור ישוב לסידרו לא צריכה להיות בעיה להרות, אם לא ידוע על בעיות אחרות כמובן בהצלחה!

סתם שקרים אני גם אחרי משכב לידה ניגשתי לרואה לוודא שהכל בסדר היתי בגיל 22 והיא ישר נתנה לי את זה כל לשקר על זוגות צעירים השתמשתי בזה שנתיים משמע שנתיים פלוס ללא מחזור ולפני שנה החלטתי שזהו ושזה סתם דפק אותי ממש הפסקתי עם זה ועכשיו כבר 10 חודשים אולי יותר מנסים להרות וזה ממש לא הולך הזרי2ה הזאת דפקה אותי חד משמעית!! צריך להעיף אותה ובכלל לא להמליץ עלייה בעיקר לא לזוג צעיר בתחילת הדרך שרק מתחילים להקים משפחה פשוט ביזיון ואצין שכשניגשתי לרופאה היא לא הציעה שום אצמעי אחר רק את זה והתעקשה על זה!!!

שלום. אובחן אצלי פוליפ ברחם, קיבלתי ברורה להפסקת דימום, ואני מחכה להיסטרוסקופיה ניתוחית. כמה ימים מרגע נטילת הכדור אפשר לבצע את ההיסטורוסקופיה,? הדימום צריך להיפסק

עם הפסקת הדימום אפשר לבצע ההיסטרוסקופיה, בהצלחה!

שלום, אני בת 42 סובלת כבר זמן רב ממנורגיה, מרירית רחם משגשגת 21 מ"מ, ושלושה שרירנים בגדלים 7-5 מ"מ. כבר כמה חודשים נוטלת פרוברה. לפני שבועיים עקב דימומים קשים למרות הפרוברה וכאבי תופת הרופא החליט על ביצוע היסטרוסקופיה ניתוחית והכנסת מירנה. נמצא פוליפ גדול שנשלח למעבדה פתולוגית, ובוצעה גרידה והוכנסה מירנה. במקביל הרופא ביקש לתת תמיכה למירנה ולהמשיך עם הפרוברה. בינתיים עברו שבועיים מאז הפרוצדורה וטרם חזרתי לתפקוד נורמלי, אני סובלת מהתכווצויות קלות עד קשות מאוד, וסובלת עדיין מדימומים, כמו במחזור רגיל עד בינוני. אשמח לדעת אם ישנה עוד דרך לטפל בבעיה שלי ומדוע עדיין אני סובלת מכל הנל. הרופא אגב טוען שאני צריכה להתאזר בסבלנות עד לתוצאות הבדיקה ואז נראה מה קורה. בינתיים אפסו כוחותי.

שאלתך מפורטת וצר לי על סבלך. יחד עם זאת, ברמת פירוט זו לא נראה שפורום ציבורי יכול לתת מענה ענייני למגןן שאלותיך. הדבר מחייב ייעוץ אישי עם מומחה/ית באופן המאפשר בחינת כל תוצאות הבדיקות ודיון על חלופות הבירור או הטיפול המומלץ.

שלום רב, רקע קצר-אני בת 29. מגיל 21 בערך אני לא מקבלת מחזור (מאז שהפסקתי לקחת גלולות) ואיבחנו לי שחלות פוליציסציות. עברתי שני הריונות תקינים בעזרת פרוברה ואיקקלומין. עכשיו אני רוצה הריון שלישי והרופא רשם לי פרוגילוטון (במקום פרוברה) ואיקקלומין. הוא רשם לי בגרף איך לקחת את התרופות. רשם 10 ימים כדורים חומים, לחכות לוסת וביום החמישי של הוסת להתחיל לקחת 1.5 כדורים איקקלומין. הוא לא רשם בגרף שום דבר לגבי הכדורים הלבנים של הפרוגילוטון. השאלה שלי האם אני צריכה גם לקחת את הכדורים הלבנים? או להתחיל מהחומים.. אני לא זוכרת מה הוא אמר, רק לפי מה שרשם לי.. האם בכלל יש אפשרות כזאת לקחת רק את החומים או שחייבים לקחת את כל החבילה? תודה מראש יעל.

הכדורים החומים של הפרוגילוטון מכילים פרוגסטין בדומה לפרוברה, כך שיתכן והרופא התכוון שתיקחי רק כדורים חומים על מנת לקבל ווסת..

תודה רבה על התשובה!! אז הכדורים החומים בלבד אמורים להביא את המחזור? מה תפקידם של הכדורים הלבנים?

זה למעשה רק אסטרדיול שמעבה את הרירית.