טוסיליזומב: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

על דלקת מפרקים שגרונית

סקר שנערך בישראל מגלה שהמודעות הכללית בציבור לדלקת מפרקים שגרונית היא נמוכה. נשים, החשופות למחלה הרבה יותר מגברים, גילו מודעות גבוהה יחסית מה המשותף לצייר הדגול רנואר, לשחקנית ההוליוודית קתלין טרנר ולמשתיל הלב הראשון, ד"ר כריסטיאן ברנארד? מה הישראלים והישראליות יודעים על מחלה השכיחה יותר בקרב נשים? מה הם יודעים על הרופא המטפל בה? המשותף לכל הדמויות המוזכרות לעיל הוא שכולם סבלו מדלקת מפרקים שגרונית - מחלה הגורמת לנכות ולפגיעה קשה במפרקים, ופוגעת ביותר מ-21 מיליון איש ברחבי העולם, ובלמעלה ממיליון בני אדם בארצות הברית לבדה. דלקת מפרקים שגרונית היא מחלה אוטו אימונית, התוקפת את מערכת החיסון, ומאופיינת בתהליך דלקתי הגורם לכאב, נוקשות, נפיחות, הגבלה בתנועה, ובשינוי בצורת המפרק ותפקודו. בנוסף, מתבטאת המחלה בעייפות ובחולשה. במקרים שבהם המחלה אינה מאובחנת ומטופלת בזמן, יכולה להיגרם נכות קשה עקב הנזק הבלתי הפיך אשר נגרם...
ללמוד עוד על טוסיליזומב
טיפולים בדלקת מפרקים שגרונית-תמונה

התרופות הביולוגיות חוללו מהפכה בטיפול בדלקת המפרקים....

מאת: טל ברק
18/10/2009
דלקת מפרקים שגרונתית: 7 מיתוסים-תמונה

דלקת מפרקים שגרונתית עלולה לגרום סבל גדול ונזקים רפואיים....

מאת: ד"ר גלב...
21/06/2015
על דלקת מפרקים שגרונית-תמונה

סקר שנערך בישראל מגלה שהמודעות הכללית בציבור לדלקת מפרקים...

מאת: מערכת zap...
21/06/2009
טיפול תרופתי בדלקת פרקים שגרונית-תמונה

מחקר: טיפול ארוך-טווח בתרופה החדשנית Tocilizumab (אקטימרה)...

מאת: מערכת zap...
27/12/2009
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לטוסיליזומב?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

טוסיליזומב: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום , אני אבא לילדה שגילו אצלה לפני 4 חודשים מחלת טקיאסו , והיא מקבלת תרופות , פירנדזון מטוטרקסט וביולוגי אקטמרה 3 חודשים חודשיים ראשונים קיבלה כל חודש 720 מ״ל וחודש השלישי העלו את זה ל800 מ״ל , השאלה היא , הילדה שלי שבועיים עם כאבי ראש חזקים מצד שמאל מעל האוזן ואפילו תרופות חזקות בקושי מעלמים את הכאב ,, לפני יומיים התעקם אצלה הפה לצד שמאל , עשו סיטי אנגיו ואי מר איי והנירולוג שלל בעיה ניורולוגית ושלל אירוע מוחי ובדקו אותה שני רופאים בכירים אף אוזן גרון גם הם ששלו בעיה ששייכת להם , , אז מזה יכול להיות , אשמח אם תתני לי תשובה או לכוון אותי לאן לפנות על מנת לדעת ממה נגרם לה .

שלום אנא פנה בדחיפות לראומטולוג המטפל

חןלה בדלקת מפרקים ra בטיפול תרופתי של מטוטרקסט 25 מג זריקה פעם בשבוע אקטמרה 162 זריקה פעם בשבוע חומצה פולית 5 מג כדור ביום פרידנזון 2.5 מג ביום השאלה שלי האם אני יכולה ליטול ויטמין C ליפוזומלי+ויטמין d ליפוזומלי האם זה לא יגרום לריאקציה עם שאר התרופות והזריקות?

שלום המונח ליפוזומלי בהקשר של ויטמינים אינו מוכר לי. ויטמין C ו D אינם לכשעצמם בעייתיים. יש להקפיד שלא משתרבבת חומצה פולית לתוך תכשירי הויטמינים ותפגע כך ביעילות המטוטרוקסט.

מעוניינת לדעת אם מותר להמשיך להשתמש באקטמרה במידה ומתכננת להכנס להריון? בת 31 מקבלת אקטמרה לדלקת פרקים מזה 4 שנים וחצי.

שלום אין על כך תשובה חד משמעית. יש לדון בהיבטי עלות/תועלת עם הרופא שרשם את התרופה. לעיתים הריון גורם לירידה בפעילות הדלקת ומאפשר הפחתה או הפסקה של טיפול. חלק גדול מהרופאים מפסיק את הטיפול הביולוגי בשליש האחרון של ההריון כדי למנוע מעבר תרופה לעובר.

בעלי חולה בדלקת פרקים ומקבל זריקת אקטמרה פעם בשבוע מרגיש טוב מתכונן לנסוע לחול 10 ימים שאלתי האם אפשר לדלג על הזריקה השבועית ואם יש תרופה במקום חד פעמי?

שלום ישנן עדויות לכך שאם דלקת המפרקים מאוזנת בצורה טובה מאד ניתן לרווח את ההזרקות בין התרופות. אם זה המצב אצלו נשמע שניתן לדלג על מנת תרופה אחת ללא חשש גדול מידי. ישנן ערכות לשמירת התרופה בקרור. ניתן ןרצוי להצטייד בסטרואידים למקרה של החמרה בזמן הטיול.

פורומים בנושא טוסיליזומב
פורום תרופות ורוקחות - תמיכה
פורום תמיכה הדדית ודיון על תרופות ועל מידע רפואי/תרופתי. הגולשים מוזמנים...
פורום תרומת תרופות לנזקקים - בשיתוף עם עמותת "חברים לרפואה"
במסגרת הפורום יוכלו הגולשים שזקוקים לתרופות להתייעץ כיצד להגיע לאלו שיכו...
פורום שיקום נשימתי
ד"ר דיצה גרוס תסביר לגולשים כיצד ניתן להקל על בעיות המשפיעות על קושי נשימתי