נגישות
נגישות

פפילומה בגרון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

פפילומה: תעשו חיים - אבל תשמרו עליהם

מקיימים יחסי מין בלתי מוגנים? רצינו להזכיר לכם שנגיף הפפילומה האנושי (HPV) מדבק מאוד - ועלול לגרום לסרטן קטלני. החדשות הטובות: קיים חיסון די יעיל ובדיקות לאבחון מוקדם מספר הנדבקים בנגיף הפפילומה נמצא במגמת עלייה מתמדת בעשורים האחרונים; ממחקרים עולה כי כ-80% מבני האדם יישאו את נגיף הפפילומה האנושי בשלב זה או אחר בחייהם.  נגיף הפפילומה מדבק מאוד - ועובר מאדם לאדם ביותר מ-50% מהמקרים, בכל מגע מיני בודד! עם זאת, המעבר בין הידבקות בנגיף לבין התפתחות מחלה תתרחש אצל אנשים עם מערכת חיסון לקויה או חלשה. לעומת זאת, אצל אנשים בריאים המערכת החיסונית תתגבר על הנגיף - עד להדבקה הבאה. הסכנה העיקרית בנגיף הפפילומה היא התפתחות אפשרית של גידול סרטני. לכן, חשוב להכיר את הנגיף, הסכנות הטמונות בו - ואיך אפשר להימנע מהידבקות; או לפחות לצמצם את הסיכון להידבק.   מהו נגיף הפפילומה? נגיף הפפילומה האנושי (HPV - Human papillomavirus) הוא שם כולל של קבוצה המכילה יותר...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לפפילומה בגרון

פפילומה - תמונת המחשה
פפילומה הורים, מתלבטים אם לחסן? הפפילומה עלולה לגרום לקונדילומות באיברי המין ולסרטן צוואר הרחם,...
אף אוזן גרון (אוטורינולרינגולוגיה) - תמונת המחשה
אף אוזן גרון (אוטורינולרינגולוגיה) תופעת דום נשימה בשינה נפוצה יחסית בקרב פעוטות וילדים, והיא גורמת להם לעייפות כרונית והו...
ללמוד עוד על פפילומה בגרון
פפילומה: תעשו חיים - אבל תשמרו עליהם-תמונה

מקיימים יחסי מין בלתי מוגנים? רצינו להזכיר לכם שנגיף...

מאת: שער - המרכז...
22/07/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפפילומה בגרון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פפילומה בגרון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

קראתי פה את אחד ההודעות בוא אישה התלוננה על יבלות כאלה שיש לבן שלה בן 7 איך ילד יכול להידבק בזה?? האם זה בשעת הלידה? האם מדובר על יבלות במיתרי הקול ? האם ההדבקות הוא ביחסי מין?

על מנת לעשות סדר: יבלות נגרמות מנזק כתוצאה משימוש מאומץ במיתרים, צעקות וכו'. זה מופיע בכל גיל אצל ילדים ומבוגרים. זו לא מחלה מדבקת בשום צורה שהיא. פפילומות זה נושא אחר לגמרי - זוהי מחלה הנגרמת על ידי וירוס, המועבר בכמה דרכים, כולל גם ביחסי מין.

שלום. מרגיש משהו בצד השמאלי של הגרון מזה כשבוע, קשה לתאר את התחושה, אין כאב או שום דבר כזה, רק משהו שדומה לחתיכה של אוכל שנמצאת שם ולא נבלעת, מרגיש כמו רקמה כלשהי. ניגשתי לרופא אא״ג, ובבדיקה שביצע אמר לי שיש לי פפילומה קטנה שפירה על אחד השקדים בצד שמאל של הגרון. לדעתו הגורם לכך הוא ריפלוקס. הורה לי להימנע מעישון ומאכילה בשעות מאוחרות, ולקחת משהו שנקרא Pantoloc (אני לא גר בארץ, אבל מבדיקה בגוגל השם הבינלאומי של זה הוא Pantoprazole), ו-Gaviscon (גוגל אומר Antacid) למשך כחודש ולחזור אליו. ממה שהשתמע ממנו, במידה ולא אהיה שינוי, אצטרך לעבור הסרה של הפפילומה בביה״ח בשלב כלשהו. רציתי לשאול, מה הם הסיכויים שדבר כזה יעבור מעצמו? והאם ישנם דברים מסוימים (מי פה כלשהם לגרגור בגרון, ויטמנים וכדומה) שאני יכול לצרוך על מנת לעזור לגוף שלי להיפטר מזה לבד? בתודה.

הפפלומה נמצא על שקד שמאל ? ממליץ להבדק שוב , נדיר שמקור הפפלומה בשקד הוא חומציות בקיבה. פפלומה יכולהל להיות כתוצאה מזיהום וירלי , ואכן ישנה אפשרות טיפולת כירורגית . מומלץ לפנות לרופא אא"ג

שלום דר', בעלי הן 30 סובל כשבועיים מכאב גרון המוקרן לאוזן שמאל(הרופא המליץ על כפתור) אתמול היה אצל רופא אף אוזן גרון הוא אמר לו שיש לו פפילומה בגרון ונגע בגדול 5 מ''מ בשקד ועוד נגע קטן על העינבל אנחנו כמובן נלך לחוות דעת נוספות ואם צריך נקבע במהירות הסרה. הרופא אמר שזה לא מסוכן אבל ממה שאני ראיתי אצל דר' גוגל ישר עולה החשד למחלה. האם יש קשר והאם יש סיבה לדאגה?

גדול פפילומה אינו קונדילומה ואינו נגרם בשל נגיף הפפילומה

היי דר קליין, לפני כשנה היתה לי פפילומה בגרון ליד השקד והיא הוסרה במלואה בניתוח קטןן וביופסיה squamous papilloma. הרופא אמר לי שזה נובע מוירוס HPV וזה מסרטן ומאז אני בחרדות קשות (ואכן ראיתי באינטרנט שזה מסרטן). הלכתי לעשות בדיקת PCR ל- HPV בפה שיצאה שלילית ותוך כדי חיפושים באינטרנט מצאתי גם שהפפילומה לא בהכרח קשורה לוירוס. האם אני צריך לעשות על בסיס קבוע בדיקות תקופתיות לוירוס או לסרטן הפה? תודה.

אם PCR יצא שלילי , זא שהפפילומה לא ממקור HPV ואין סיבה לדאגה. ככלל ולא רק לגביך מומלץ לכל אחד להבדק אחת לכמה שנים אצל מומחה פה ולסת או מומחה ברפואת הפה לשלילת סרטן הפה. בברכה, ד"ר הילה קליין מומחית בכירורגית פה ולסת.

פורומים בנושא פפילומה בגרון
פורום אף אוזן גרון ילדים
ד"ר אריה גורדין, מומחה לאף אוזן גרון ילדים, ישיב לשאלות בנושאי אבחון וטי...
פורום גידולי ראש-צוואר
ד"ר אבי חפץ ישיב לשאלות הגולשים בתחום הגידולים בראש ובצוואר: גידולים בפה...
פורום הפרעות שינה ונחירות
ד"ר אייל רוזנצוויג, מומחה למחלות אף אוזן גרון ישיב לשאלות הגולשים בנושאי...