נגישות
נגישות

פורום מכשירי שמיעה, טיניטוס והיפראקוזיס

יותר משליש מהאנשים מעל גיל 60 זקוקים למכשירי שמיעה. מאחר שאנו חיים בעולם שבו תוחלת החיים עולה, נעשה נושא שיקום השמיעה חשוב לתקשורת ולקשרים החברתיים של האדם הבוגר.

כ-12% מהאוכלוסייה מרגישים באופן קבוע צפצופים באוזניים (טיניטוס), אשר חלקם סובלים מכך ואיכות חייהם נפגעת. כמחציתם סובלים מרגישות יתר לרעש ולרובם ליקוי שמיעה.

בעולמנו, להארכת תוחלת החיים נלווית גם הציפייה לאיכות חיים טובה ולתקשורת יעילה. אנו מצפים מהורינו ומעצמנו להמשיך ולתפקד, שואפים ליותר שנות עבודה ותעסוקה, ומנסים ככל יכולתנו לשבח ולשפר את רמת חיינו.

על רקע זה עולות שאלות כיצד לטפל בבעיות הקשורות לשמיעה: איך לתקן את השמיעה ולהביאה למיטבה, איך לטפל ברגישות היתר לרעשי העולם החיצון (היפראקוזיס) או לרעשי העולם הפנימי (הטיניטוס). ובקיצור - איך לשפר את התפקוד ואת איכות החיים.

בפורום מכשירי שמיעה, טיניטוס והיפראקוזיס אנסה לענות על שאלות אלה.
834 הודעות
756 תשובות מומחה

מנהל פורום מכשירי שמיעה, טיניטוס והיפראקוזיס

22/07/2019 | 15:44 | מאת: ורד

שלום, מאובחן עם מחלת מנייר מזה מספר שנים. מטופל תרופתית ומאוזן. האם מותר לצנוח צניחה חופשית מגובה 11,000 רגל?

לקריאה נוספת והעמקה

כנראה הצניחה לא תשפיע על המחלה, אבל המחלה יכולה להשפיע על הצניחה והבטיחות בה.... אני לא מאשרת :) בבקשה תתיעץ פנים אל פנים עם רופא תעופתי.

20/07/2019 | 00:12 | מאת: Joni

שלום . יש לי מכתב להרופא לבדיקת mri שבא הוא רשם , mri ראש באופן אמבולטורי לשלול Multiple scelrosis / acoustic neurinoma. כבר נתנו לי בעבר הפניות לא תקינות מקופח , כי לא הבינו נכון את דרישת הרופא. שאלתי , איזה סוג mri זה? ראש, צוואר , מוח וכו , שאדע לוודא ששהפניה שאני מקבל תואמת את דרישת הרופא.

לקריאה נוספת והעמקה
22/07/2019 | 18:12 | מאת: Joni

הביאו לי התחייבות mri מוח ןגזע המוח , האם זה נכון

בהצלחה

בהצלחה

יש לי טיניטון כבר עשרים שנים, התרגלתי. יש התחזקות משמעותית בעוצמה כאשר אני חלש בעקבות מחלה או עייפות פיזית משמעותית. האם זה צריך לקרות והאם אפשר למתן את הציפצוף החזק חזק הזה. תודות אמנון

לקריאה נוספת והעמקה

היי. זה מאוד נורמלי משום שסטרס גורם להתחזקות טנטון. (בעצם כאילו מחליש את מנגנון סינון הטנטון...) קרא כאן. www.tinnitus.co.il בברכה, ד"ר טליה מרק

אני סובל מטנטון קל מ 2015 ct ראש תקין אתמול עברתי בדיקת שמיעה , יש ירידה קלה באוזן שמאל 250hz . הרופא אאג שלח אותי להדסה היום לאאג שם. עברתי בדיקה שלחו אותי לmri , נתנו לי טיםול 5 ימים בסטרואידים 40 מ"ג. ואגיסרק 3 פעמים ביום לחודש , אני לא מבין למה לקחת את התרופה הזאת שכן אני לא סובל מסחרחורות או ורטיגו . האם זה ניתן כטיפול בטנטון ?

לקריאה נוספת והעמקה

גם לי לא ברור מדוע שהרי אין לך סחרחורות. הכדור לא נועד לטיפול בטנטון. בברכה www.tinnitus.co.il ד"ר טליה מרק

הייתי פעמיים אצל רופא א.א.ג בדקו לי את האוזניים אמרו לי שהאוזניים שלי תקינות הראתי להם את התצואות של הבדיקת שמיעה אמרו שהכל תקין איך תקיין אם האוזניים שלי עדיין בלחץ (תחושה של מלאות) לא שומע ברור קרה לי פתאומיי אני סובל ונימאס לי שומע חלקי לסירוגין פתאם ושוב נאטם לא מרגיש כאבים לא מרגיש כלום והתחיל לי תופעה בנוסף ללחץ שיש לי באוזן בזמן בליעה שומע קליק או פצפוץ באוזן ועושה אפצי הרבה מה אפשר לעשות במצב כזה אני סובל מזה וזה מפריע לי מאוד סליחה שאני חופר על זה אבל זה מאוד מפרייע לי איך זה מסביר שבבדיקת שמיעה ובדיקת טימנופטריה שעשיתי יצא תקין ואני שומע לחצים בשני האוזנייים סליחה שאני חופר על זה אבל אני סובל מזה :\

לקריאה נוספת והעמקה

ואתה מתלונן על דברים שהם בעצם נורמלים.

מה הכוונה על דברים נורמלים תסבירי לא מבין

נורמלי להרגיש שינוי לחץ באוזניים. נורמלי להרגיש מידי פעם גודש. מעבר לכך רק פנים אל פנים אצל אאג. בהצלחה.

15/07/2019 | 02:10 | מאת: נתנאל חמיאס

הייתי במכון שמיעה שטייינר באשקלון עברתי בדיקות שמיעה מקיפה ובדיקת טימנופטריה יצאו תקינות שאני מדבר בטלפון שומעים רגיל שאני צופה בטלוויזיה צריך להגביר כדי לשמוע אני שומע כאילו האוזן שלי בסוג של לחץ אני חודש ככה וזה פעם ראשונה שזה קורה לי התחיל לי מחודש יוני מה13/6 עד עכשיו לפני זה לא היה לי שום בעיות שמעתי ברור הכל היה מצויין ואז פתאם בתאריך שציינתי התחיל לי האטימות לסירוגין או לחץ או איך שלא תקראו לזה פתאומי קרה לי יכול להיות שאני אלרגי ולא יודע כי אני שותה הרבה קר יושן לייד מאורר ועושה אפצי הרבה ומרגיש כאילו לחץ בפנים ובמצח ןבראש ויש לי כמו דקירות באפרכסת של האוזן בעצם ממה זה נובע והאם זה קורה בתקופות מעבר או שזה משהו אחר מהמומחיים פה הייתי היום אצל רופא משפחה סיפרתי לו על הבעיה שלי הוא בדק לי את האוזן במקרה אמר שיש לי דלקת קלה הביא לי טיפות אוזניים דזורן וגם הביא לי הפנייה לרופא א.א.ג מומחה האם הוא יעלה על הבעיה כי זה מוזר לי אני בריא בדרך כלל ושכחתי לציין שיש לי נזלת שקופה כזאת שאני מוציא עדיין מהאף האם זה יכול להיות תעלה שמע חסומה או סיב אופטי וממה זה נובע הבעיה שלי האם אני יכול לבקש מהרופא א.א.ג שיבדוק לי את החצוצרות שמע האם הם חסומות או סיב אופטי הצינורות האיורור חסומות גם כן אני חייב עזרה ממכם בבקשה אני סובל :\ ויש לי פה הפנייה שצילמתי תראו מה הרופא משפחה כתב שם באנגלית חייב עזרה ושכחתי לציין עוד משהו חשוב שאני מכניס אוזניות לאוזן שומע שירים בעוצמה בינונית מרגיש כאילו האוזן שלי לאט לאט נסתמת שוב אני ממש סובל מזה

לקריאה נוספת והעמקה

אתה מאוד לחוץ, מובן, אבל אין לי דרך להרגיע דרך האינטרנט.

13/07/2019 | 19:14 | מאת: נתנאל חמיאס

עשיתי בדיקת שמיעה מקיפה ובדיקת טימנופטריה שיצא תקין ומרגיש כמו לחץ באוזניים הקלינאית אמרה לי שהאוזניים שלי תקינות היא שלחה אותי בחזרה לרופא א.א.ג בחזרה ממה זה נובע לחץ באוזן שלא משתחרר לא נכנס לי כלום לאוזן לא משתמש במקלות אוזנים לא כלום והשאלה ממה זה נובע האם זה קשור למזג האוויר אלרגיה פתאומי קרה לי התחיל לי מה13 יוני עד 13/7 לפני זה לא היה לי שום דבר שמעתי ברור פתאומי קרה לי מה אפשר לעשות במצב כזה שיש לחץ באוזניים ושאני בולע מרגיש כאילו באוזן שהיא עושה קליק או פקים כאלו ורציתי לדעת האם זה קשור למזג האויר לתקופת מעבר ולפעמיים קורה לי לחץ בראש במצח אני חייב עזרה/יעווץ מה אפשר לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

בדיוק אחד אחד כבר חודשים מאמצע מאי... רק שתדע שהכל נובע מבדיקות שמכניסים לאוזן את המכשיר אוטוסקופ או ספקולום אוזן לבדיקה וזה פוגע בתעלה ודוחף שעווה צמוד לעור התוף לעיתים קורע את עור התוף גם. אוזן זה מקום מאד מאד עדין ורגיש וכל נגיעה וכל הכנסת מכשיר גורמת לה לטראומה. כנראה נצטרך לחיות ככה תמיד ולסבול לדעתי.

אתה נורמלי. באוזן בריאה מרגישים בזמן בליעה וקינוח את שינוי לחץ האויר באוזן. אל תתעסק עם זה אחרת תהפוך להיות סתם אובססיבי וסובל משום דבר שהוא אמיתי.... ואל תתיחס לתגובה שינתה לך מישהי כי היא ממש לא מבינה ורק תטעה אותך.

את טועה ומטעה אותו. תרגיעי בבקשה.

12/07/2019 | 13:20 | מאת: מיכל

קודם כל תודה מראש, לילה שלם לא ישנתי מכאב אוזן שמאל. כל הזמן שומעת כמו פיצפוצים, אוויר שנכנס ויוצא וקליקים, מטה את הראש לאחור מרגישה אוויר שיוצא וכאבים עזים. האם זה לא תסמין לקרע בעור התוף??? לא יכול בטעות כמובן שהרופא הכניס עמוק מדי וקרע את עור התוף, או בזווית לא נכונה ופצע את התעלה גם אלה תסמינים למה שאני חשה? יש לי בבית אוטודין אפשר לטפטף באוזן אם חלילה יש לי קרע בעור התוף שלא אעשה נזק על נזק??? סליחה על מירב השאלות ושוב תודה רבה לך ושבת מבורכת.

לקריאה נוספת והעמקה

את חוזרת לאותו עניין. אני לא מסוגלת להרגיע אותך דרך האינטרנט.

עשיתי בדיקת שמיעה מקיפה עם אוזניות ובדיקת טימנופטריה סיפרתי לקלניאית תקשורת את הבעיות שיש לי באוזן שיש לי נוזלים יעני SOM היא אמרה לי הכל תקין השמיעה בגדר נורמה היא אמרה לי שאין לך נוזליים היא אמרה שהנוזליים נספגו ויש לך עדיין תחושה של לחץ והיא אמרה שזה יעבור אני חודש ככה היא שלחה אותי בחזרה לרופא א.א.ג היא שלחה לי את התצואות של הבדיקת שמיעה זה תקין לדעתכם ?

לקריאה נוספת והעמקה

כן. זה תקין.

שלום ותודה, שאלה, האם ישנה אפשרות וקרה בעבר ברפואת א.א.ג שכתוצאה מבדיקת אוטוסקופ או ספקולום עם מיקרוסקופ נקרע עור התוף???? מאז הבדיקה האוזן סתומה, שאני מטה את הראש למטה מרגיש שיוצא אוויר ושמעלה את הראש שוב יוצא אוויר ונסתמת האוזן. קליקים באוזן כמו בועות סבון בזמן שינה בלילה...והאם כתוצאה מבדיקה כזאת אפשרי לדחוס שעווה פנימה? אנא תשובתך הכנה חשוב לי לדעת איך להמשיך הלאה.

לקריאה נוספת והעמקה

ממש לא. הספקטרום מרחיב את הכניסה לתעלה. המרחק לעור התוף הוא עוד 2 ס"מ בעומק לפחות (אצל מבוגר לרוב יותר). תהיי רגועה. וגשי לרופא אאג אם האוזן מציקה. שבת שלום.

07/07/2019 | 16:17 | מאת: A

אני בן 34 היה לי לפני שנים מספר התקפים bppv שנמשכו 3 שבועות ועברו לבד, לפני כ8 חודשים היה התקף bppv שנמשך 3 חודש, הייתי אצל פרופ אאג שממוחה לורטיגו שאבחן bppv תמרון אפלי לא עוזר לי הפרופסור מסר שזה יעבור לאחר כמה חודשים חזרתי לבדיקה לאחר חודשיים והרופא פרופסור אמר שעדיין יש אבל זה בהחלמה והמצב נראה יותר טוב, לאחר 3 חודש הכול עבר והיה מעולה חודש, ואז חזר שוב פעם לשבועיים ועבר לשבועע ואז חזר שוב פעם וככך זה בא וחוזר 10 פעם ב8 חודשים, הייתי עוד הפעם אצל הפרופסור אבל כשהייתי זה עבר לי ולא היה ורטיגו אבל הוא אמר שאם זה ימשיך הוא יוכל לעשות לי תניתוח posterior canal occlusion למרות שזה ניתוח נדיר והוא מסר שבארץ לא יצא לו אף פעם לעשות תניתוח הזה אלה רק בקנדה. אבל לפי מה שהבנתי ממנו זה ניתוח פשוט ולא מורכב . רציתי לדעת מה דעתך ד"ר תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

במידה ואין כל שיפור ויש התקפים מרובים אפשר לשקול. קח בחשבון כ 10% מהמקרים ירידת שמיעה ומספר דומה של סחרחורות קבועות בעתיד... תמיד מומלצים חוות דעת שניה ויעוץ אצל פיזיותרפיסט מומחה לתחום . בברכה ד"ר טליה מרק

07/07/2019 | 08:47 | מאת: A

שלום ד"ר אשמח למידע על ניתוח מסוג posterior canal occlusion לטיפול בbppv תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. בעבודות גדולות הגיעו לניתוח כאחוז אחד מהחולים עם bppv ונראה לי שזה גם הרבה. לניתוח הצלחה רבה במניעת התקפי bppv. מאידך כ 20% תיתכן פגיעה השמיעה וכ 15% חוסר יציבות בהמשך ... לא בטוחה שהייתי מתלהבת אבל כמובן השאלה עד כמה באמת ה bppv לא פתיר.... בהצלחה !

בעייות באוזנייים מרגיש כבר שבועיים וחצי כאילו ירידה בשמיעה לא שומע ברור זה קרה לי פתאומי אוזן סתומה פתאומית ללא כאבים לא מרגיש כאבים שאני בולע אני שומע קליקים באוזן הימנית ושאני שם אוזניות השמיעה יורדת לי לאט לאט והאוזן כאילו נסתמת לבד ולפעמיים קורה אני שומע חלקי כזה עדיין לא ברור ואז אחרי שוב זה חוזר לי האטימות ואז שוב שומע חלקי ולפעמיים ישלי לחץ בראש הלכתי לרופא א.א.ג בדק אותי הכניס לי מצלמות לשתי האוזנים הכניס מין מפוח אוויר עשה לי בשתייהם הייתי אצלו לפחות בין 30 דק לשעה לא מצא לי שום בעייה באוזניים הוא רק כתב לי בהערות למטה אוזנים- ימין- תופית ניאוטימפנום.ספק מעט נוזליים תעלה וארפכסת תקינות אוזן שמאל רטקרציה של התופית בחלקה העליון קולן 512KZ וובר לימין רינה חיובי דוצ סיב אופטי-רקמת אדנאויד מוגדלת מעט במראה תקין אוסטכיאן טיוב פתוח דוצ ואז הוא כתב לי בעמוד הבא לסיכום נראה שמודבר בSOM מימין והיום הייתי אצל רופא המשפחה שלי כדי לקבוע תור לבדיקת שמיעה מקיפה אז הוא ראה את המכתב סיכום את מה שהרופא אף אוזן גרון הביא לי הוא אמר לי שיש לי דלקת כי SOM בצד ימין אז למה רופא אף אוזן גרון אמר לי שאין לי כלום הרי הוא בדק לי את האוזניים למה הוא אומר לי שהכל תקין ורופא משפחה ראה את הסיכום וראה שכתוב SOM בצד ימיין וטוען הרופא משפחה שזה דלקת ורצייתי לדעת שאני עושה את הבדיקת שמיעה מקיפה במכון יכולים למצוא לי את הבעיה שיש לי ואיך הקלינאי תקשורת מוצא לי את הבעיה שיש לי במכון שמיעה ואם ישלי דלקת או כל בעיה אחרת איך המכון יזהה את הבעייה זה חשוב לי כי אני שבועייים וחצי ככה ממה זה נובע ורצייתי לשאול האם בדיקת טימפנומטריה זה תקף לבדיקת שמיעה מקיפה ומה זה בכלל נוזלייים ולפעמיים שומע קולות עמומים מהאוזניים

לקריאה נוספת והעמקה

בלי לבדוק אישית ולראות בדיקת שמיעה איני יכולה לענות.

30/06/2019 | 04:49 | מאת: אורי כהנים

שלום רב, לפני כשנה התחיל אצלי באופן פתאומי טנטון באוזן שמאל... הייתי בים עם חברים... הגעתי הביתה.. והטינטון לא עבר. לא הצלחתי להירדם כל הלילה מהפחד. למחרת הייתי אצל רופן א.א.ג אמר לי שהכל תקין וזה כנראה בראש שלי(במידה והשמיעה שלי תקינה.) למחרת עשיתי בדיקת שמיעה שיצאה תקינה ואפילו מעל לנורמה! כמה ימים אחרי זה עבר לאוזן ימיין (שבשלב הזה יש לפעמים שהטינטון נעלם, מתגבר ולא מאופיין ביציבות) היום שנה אחרי אני יכול להגיד שהטינטון לא מפריע ממש.. העניין הוא שהבנתי שהוא מתחיל לפעמים מתגבר אבל אחרי זמן מסוים הוא נעלם או שיורד משמעותי. (ואני כבר די אדיש אליו) בהתחלה הייתי בטווח שזה בגלל מי ים שנתקעו באוזן (חובב צלילה). מה שכן במהלך השנה הוספו מספר בעיות נוירולוניות.. לא רוצה להרחיב. רק מאוד חשוב לי להגיד שב30% לפחות הטינטון הוא בקצב של דפיקות הלב. אשמח לדעת מה אתם חושבים על המצב? האם יש מצב לגידול? ואם כן אשמח להסבר, תודה

לקריאה נוספת והעמקה

היי. בלי לבדוק איני יכולה להועיל במקרה שלך. בברכה ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

30/06/2019 | 02:01 | מאת: ליאן

דר יקרה תודה מראש, שואלת שוב מרוב יאוש אולי תעזרי לי. לפני חודש וחצי כאב גרון נבדקתי ע"י א.א.ג עם אוטוסקופ לשניה (לא ראיתי שהחליף קונוס) אולי החדיר בזווית לא נכונה או עמוק מדי, לפני שבוע שוב אצל א.א.ג אחר עם ספקולום אוזן כמו משפך קטן, שכבתי על הצד וככה אמר שהסתכל עם מיקרוסקופ (לא יודעת ולא ראיתי עם היה ניפוח או לו אין לי מושג) שאלתי אמר שלא. טען שהאוזן נקיה. אני כל הזמן שומעת קליקים מהאוזן גם בישיבה כאילו נפתח משהו מ ן רעשים, גם שאני מפהקת, או בולעת רוק לעיתים,במיוחד זה גובר שאני ישנה על אוזן ימין ומתעוררת. מרגישה אוזן סתומה לגמרי כל הזמן. מה עושים? אין כבר למה ללכת לבדיקה. יעבור מתי שהוא, נראה שרק מחמיר. הכאב בא והולך וזה נורא ואיום. מה את מציעה לי לעשות? לחיות ככה כל החיים זה סיוט ומכניס לדיכאון עמוק. תודה מראש על תשובתך אם תעזרי לי.

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן בעיה של פרק לסת. גדי לרופא פה ולסת. אין משמעות לטכניקת הבדיקה. בהצלחה בברכה ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

שוב שלום ד"ר מרק! יש לי טנטון שהופיע בפתאומיות. הוא כבר כמעט שלושה חודשים איך אני גורמת למוח לסננו?(בדיקות ברה ושמיעה תקינות)רציתי לציין שאני די בלחץ מידי פעם ושמעתי שזה לא תורם...רופא נתן לי כדורי קלונקס לחודש ואני כבר עומדת לסיימם עוד יומיים, הטנטון באמת נחלש אבל עדיין ישנו איך אני גורמת למוח להעלים אותו לגמריי?! ( כרגע זה יותר צפצוף חלש רציף באוזן ימין ובאוזן שמאל יש פעמון חלש מקורטע כזה בנוסף יש "בונוס" של רגישות לרעש שגם קצת פחתה אבל עדיין ישנה.רציתי לציין שאני במצב לחץ של בכי מלחץ או הרמת קול פתאום הכול יותר מצלצל באוזנים וגם אם אני מפהקת הצלצול גובר) והאם שאסיים עם הקלונקס תהייה רגרסיה במצב? אוף אני מיואשת...): איך עושים את זה דוקטור בבקשה!? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. ככל שתנסי יותר כך הטנטון ישאר. שחררי. או תבואי לקבל הדרכה. בברכה ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

27/06/2019 | 12:48 | מאת: יגאל

לפני שבועיים אובחנתי עם בולוס מירנגיטיס באוזן ימין, טופלתי באנטיביוטיקה וטיפות דקסאוטיק, הכאבים עברו וההפרשות פחתו אבל נשאר טינטון נוראי, והשמיעה עוד לא חזרה לעצמה. יש צפי מתי התסמינים יעלמו?

לקריאה נוספת והעמקה

לרוב הכל מסתדר אחרי שהנוזלים באוזן נספגים. יכול לקחת גם כמה שבועות -אם עוד יש תבצע בדיקת שמיעה כעת. ועד אז - סבלנות. בברכה ד"ר טליה מרק

לפני שבועיים התחיל צפצוף חזק באוזן שמאל, עד היום עברתי בדיקות דם רבות, בדיקת אודיוגרם, דיקור, מסאג, MRI וממתינה לרופא א. א. ג.. הכול יצא תקין.. האם יש סיכוי ש טינטון יעבור מעצמו? מהו חלון הזמנים שלאחריו ניתן יהיה לקבוע בסבירות גבוהה שזהו מצב קבוע?... סובלת מאוד מאוד!

לקריאה נוספת והעמקה

מעל 90 אחוז סבירות שירגע או יעלם. אין נקודת "אוי ואבוי...." כי תמיד יכול לדעוך. בברכה ד"ר טליה מרק

תודה על תגובתך... האם תוכלי לתת לי מסגרת זמן שבה בד״כ / על פי רוב הטינטון אמור להיחלש או לחלוף?... תודה

שלום ותודה מראש, נבדקתי ע"י א.א.ג באוזניים על ידי מכשיר קטן קונוס/אוטוסקופ לא יודעת בדיוק איך לקרוא לזה,,שנראה כמו צינורית בצורת משפך, שכבתי על הצד והיה עמוד עם אור שזה כנראה מיקרוסקופ שמגדיל. זו בדיקה מקובלת שיש בה סיכונים? מכיוון שתמיד הבדיקה היא עם אוטוסקופ בצורת אקדח עם אור בקצה. אחרי הבדיקה יש לי יותר כאבים חזקים באוזן. תודה על תשובתך.הכנה תודההה

לקריאה נוספת והעמקה

רוצה לשאול אותך משהו ואשמח לתשובה באמת כנה מלב אל לב (רופאים לא ידברו רע אחד על השניה) , בדיקות אפילו שגרתיות יכולות לפעמים לעשות נזקים בלתי הפיכים שלא נדבר על ניתוחים שבכלל אפשר לא לצאת מזה? כמו בדיקה באמת פשוטה של אוטוסקופ שא.א.ג בדק אותי באמצע מאי וביצע אותה במהירות הבזק לשניה ? שהכניס את האוטוסקופ אולי בזווית לא נכונה או פגע באיזה מקום שם, אני שואלת כי לא יתכן שאחרי הבדיקה אני כל כך סובלת מכאבים באוזן שמאל, סתום לי ושאני מניחה את הראש על הכרית שומעת כמו בועות סבון קליקים כאלה. זה לא קרה לפני הבדיקה. והשבוע שהלכתי שוב (מצטערת שהלכתי לעוד רופא באמת) שבדק אותי עם ספקולום אוזן שנראה כמו משפך ומיקרוסקופ אמר שהכל נקי לגמרי אין דלקת ובכל זאת כאבים מטורפים שמשגע אותי, למרות שאני לא אוהבת ללכת לרופאים ובפרט שיגעו בגוף שלי מפחדת פחד מוות. השאלה אם מבדיקות כאלה פשוטות היתכן באמת נזק? סליחה ותודה על התשובות המרובות ,,,תודהההה

זו בדיקה רגילה לגמרי. אין עם זה כל בעיה.

שלום רב, אשמח לייעוץ. מזה כמה חודשים שם לב לירידה בשמיעה באוזן שמאל בלבד ותופעה של פעימות במיוחד כשהראש מוטה כלפי מטה, מניח שקשור לזרימת הדם במצב זה. ביקרתי אצל רופאה אאג, נשלחתי לבדיקת שמיעה ואכן באוזן שמאל השמיעה בתדרים נמוכים עד 2000 באזור 30 דציבלים. נעשה סינון של הולכתי ועצבי וההתנהגות בבדיקה העצבית של אוזן שמאל היתה דומה לימין, כלומר תקינה. חזרתי לרופאה עם התוצאות ולא קיבלתי תשובות ברורות וכרגע גם ללא המשך טיפול, היא אמרה שהיא תבדוק ותחזור אליי.. קצת הופתעתי והתאכזבתי.. האוזן בבדיקה הרגיל, עם הציוד של הרופאה, נראית נקייה ללא נוזלים וללא נגעים. הרופאה גם שללה אוסטוקלוזיס, רק בגלל שאני זכר, האמנם זה ככ מגדרי מיני? אשמח לקבל כיוון ואולי קצת סדר לגבי הפעימות כשהראש כלפי מטה ולגבי שאר הדברים שציינתי.. תודה,כפיר

לקריאה נוספת והעמקה

היי. יתכן אוטוסקלרוזיס אבל זה רק תיאורטי ולא לטיפול ניתוחי כי הירידה כנראה קלה. אפשר מכשיר שמיעה. .צריך לבצע גם דופלר עורקי צואר. שבת שלום ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

07/06/2019 | 14:44 | מאת: שירה

שלום ד"ר האם שיש רגישות פתאומית לרעש באוזן ימין ומתלווה אליה טנטון(כבר חודשיים יש לי) ,האם אפשרי שזה יעלם ואם זה יעלם גם הטנטון יעלם? תודה מראש ד"ר

לקריאה נוספת והעמקה

הרגישות פחתה קצת...

כן. בהחלט יכול להעלם לבד. קראי כאן. www.tinnitus.co.il

אבל הטנטון עדיין לא...): אומנם טיפה נחלש... מה הסיכויים שלי דוקטור?

04/06/2019 | 12:52 | מאת: רותיר אני מרגישה שהטנטון נעלם ואז ...

ואז שאני קמה מהמיטה שהולכת לרחוץ שיניים זה חוזר?!! (טנטון של חודשיים יש לי)

לקריאה נוספת והעמקה

היי. המוח מסנן את המטמון לבד. כשאת שואלת את עצמך איפה הוא - המוח חוזר להרגיש בו. שחררתי ותני למוח לסנן לבד. בהצלחה ! ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

רציתי גם לציין שהתחלתי לקחת כדור קלונקס לתקופה של חודש שרופא אא"ג רשם לי,האם זה קשור? לקחתי כדור בשתיים והלכתי לישון,קמתי בתשע

התעסקות מוגזמת גורמת להחמרה. אל תבדקי כל הזמן מה משפיע מה המצב איך את מרגישה.... שחררי.

זה מאה אחוז אני או שזה יכול להיעלם פשוט כלא היה ,יש לי גם רגישות לרעש שהגיעה עם זה

תעיפי את הקלונקס מהלקסיקון של צורת טיפול.. את תחריפי לך את שני המחלות שאין להם תרופה העולם, כל זאת ועוד נכתב על פי איגוד הטנטון אמריקאי, הדוחה בתוקף שימוש בsSri, כגון קלונקס ונוספים,לטנטון וליקוי שמיעה, יש סכנה להתמכרות,וגמילה קשה ממנו ויתר הsSri, שהם טיפול לחרדות אך למעשה יפגעו בשמיעה. מה גם שיהרוס תפקודי גוף נוספים,כגון יציבות ושיווי משקל, השמנת יתר, שינה יתרה וזה עוד מה שנקרא על קצה המזלג של הסכנה שבו ובדומיו.

האם קלונקס במינון מסוים שנתן לי הרופא יכול לעזור להעלמת הטנטון? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כמובן תלוי במצב. בעיקרון יכול להרגיע את הסטרס ואז למוח יותר קל לסנן את הטנטון. בברכה ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

ואם נניח היה שיפור או העלמות של הצלצולים באוזניים ואחריי חודש שמפסיקים עם הקלונקס עלולה להיות רגרסיה במצב ? תודה ד"ר

שלום, בהמשך לשאלתי למטה על פרפנאן וצלצול באוזן רציתי לדעת האם רופא אף אוזן גרון שהסתכל לי במכשיר בתוך האוזן יכול לראות פגיעה בתוך האוזן או השבלול כלומר לראות אם יש פגיעה באוזן הפנימית וכו... או שצריך לצלם את האוזן בצילום רנטגן בשביל זה ואז יודעים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא. רואים רק את האוזן החיצונית וחלקים של האוזן התיכונה. כדי "לראות" את הפנימית עושים בדיקות שמיעה ואפשר הדמייה על ידי CT או MRI. בברכה, ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

26/05/2019 | 17:53 | מאת: לינה

שלום! לפניי חודש ומשהו התחיל לי בלילה באופן פתאומי צלצולים באוזניים ורגישות לרעש באוזן ימין מאז אני מתקשה לחזור לעצמי ואני בדיכאון וחרדה. הייתי אצל פסיכיאטר שבוע שעבר והוא נתן לי פרפנאן 4 מילגרם לקחת פעם ביום למשך חודש לבנתיים,אני פוחדת מתופעות לוואי וגמילה וכו...(בחיים לא לקחתי כדור פסיכיאטרי) וגם קראתי שזה כדור אנטי פסיכוטי שניתן לחולי סכיזופרניה (במינון גבוה יותר אומנם) מה לעשות? ! אני פוחדת כי אני יודעת שזה משפיע על המוח וגם הצלצולים באים מהמוח, לא? למרות שעשיתי בדיקת ברה ויצא תקין, מה לעשות?! לחכות ולקוות שיחלפו הצלצולים או לקחת? נ.ב בדיקת שמיעה תקינה, בדיקת ברה תקינה, בדיקות דם תקינות, בת 40 .בריאה תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

היי לינה. התגובה קשה באמת אצלך וגם הטיפול בהתאם. כדאי להתחיל בהקדם טיפול TRT כדי להחזיר לעצמך את הביטחון. לפחות פגישת יעוץ אחת. בברכה, ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

18/05/2019 | 15:46 | מאת: דורית

שלום, בשנה האחרונה יש לי ציפצופים באוזן שמאל (פעם יותר פעם פחות). בבדיקת שמיעה: באוזן שמאל בלבד לקוי שמיעה ב - 8KHZ, 6KHZ, של 35DB (בשאר התדרים תקין בשתי האוזניים). לפני כחודשיים התחילו לי כאבי ראש, אין לי סחרחורות אלא אני מרגישה שהראש 'כבד' ואין לי כוח אפילו לפתוח את העיניים ולכן אני ברוב היום במיטה (גם בשכיבה הראש כואב אבל יותר נוח בשכיבה מאשר בישיבה). הציפצוף באוזן מורגש לי יותר בזמן כאבי הראש. בדיקת MRI מוח יצאה תקינה. מה ניתן לעשות ? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

גשי לנוירולוג או לאורטופד, נשמע שעיקר הבעיה הם כאבי הראש - ולו היתה בעיה בסינוסים למשל, היו רואים ב MRI. מבחינת הצפצוף - אפשר להסבירו בתור תגובה מוחית לחוסר הסימטריה השמיעתית שיש לך בתדרים הגבוהים - ואל תדאגי זה ליקוי קל ורק צריך מעקב... בהצלחה ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

13/05/2019 | 23:54 | מאת: עדי

שלום, מזה עשרה ימים יש לי תחושה של תזוזות באוזן הפנימית. אלה הם לא בדיוק צלילים, אלא מעין תזוזות או קנאקים קלים שנמשכים ללא הרף. רציתי לדעת האם זה נחשב לטיניטוס? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

היי. זה לא אוזן פנימית אלא אוזן תיכונה וזה לא טנטון אלא תחושה של שינויי לחץ אויר או קליקים של פרק לסת. כך או כך לא משמעותי. הרבה בריאות

שלום לפניי כחודש התחיל לי בלילה פתאום צפצופים פתאומים באוזניים,(לא יודעת אם זה קשור אבל יום לפניי רבתי עם ההורים שלי והיה לי מצב של דחק וגם מעדתי על הריצפה בגג בבית, רק מכות יבשות בברך ובמרפק(הצלצולים התחילו לי באותו לילה לא באותו רגע שנפלתי)בקיצור זה כמו צרצר כזה זה משתנה לפעמים ,לפעמים זה עמום לפעמים זה עובר לצד שמאל לפעמים זה בשניהם.ופתאום גם נהיה לי רגישות לרעש בצד ימין של האוזן אם מישהו מדבר ליידי חזק או שאני מרימה את הקול(בוכה הרבה מאז) או מישהו צועק ליד אוזן ימין שלי, היא מהדהדת לי בצפצוף לפי עוצמת הרעש.הייתי בבדיקות שמיעה וברה והכול היה תקין, אני מיואשת והדבר הזה הפך לי את החיים לגמריי אני מדוכאת , חרדה איבדתי טעם לחיים ומרגישה שאיבדתי את עצמי לגמריי כבר קבעו לי תור לפסיכיאטר לעוד שבוע (משפחה למזלי תומכת ועוזרת) ואני לא רוצה להגיע לזה!לא רוצה כדורים אני רוצה שזה יעבור לי !!מה הסיכויים שלי? הייתי בחורה בריאה לפניי זה, האם יש לי סיכוי? בת 40 ,בריאה

לקריאה נוספת והעמקה

ברור שיש סיכוי. אפשר לטפל לא באינטרנט.... www.tinnitus.co.il תתחיל לקרוא. :)

האם הטנטון והרגישות הפתאומית יכולים לחלוף כלעומת שבאו?אחריי כמה זמן זה נחשב כרוני?

בדרך כלל תוך כמה שבועות מתחיל להיות פעם מורגש ופעם לא.....

איך יודעים שהצלצול בא מהמוח או מהאוזן? עשיתי בדיקת ברה ושמיעה ויצא תקין. יכול להיות שזה נובע מסטרס שהצטבר ואז יש סיכוי שזה יחלוף? אם אני מרגישה את זה משניי הצדדים , יש פחות סיכוי? אני בחרדה ודיכאון נורא מאז שזה התחיל לי האם היית ממליצה לי להיוועץ בפסיכיאטר? אשמח לתשובה ועידוד דוקטור תודה מראש!

רציתי גם לציין שאני מפהקת הצלילים מתגברים! שזה דרך אגב משהו שהיה לי לפניי מה שקרה שהייתי מפהקת היה טנטון קל שהפה פתוח וכמובן נעלם שהפיהוק נגמר

כבר כמה חודשים שקשה לי לישון במישור ואני ישנה /שוכבת במיטה בתנוחה כמו ישיבה. כשאני שוכבת במיטה מרגישה שאני נופלת ויש לי סחרחורות כמו תחושת שיוט. עשו לי mri מוח ובדיקת שמיעה והכל יצא תקין. גם כשאני לא זזה ולא מזיזה את הראש אני מרגישה את זה. מה זה יכול להיות? והאם יש טיפול? בנוסף מציינת שהבדיקות דם תקינות.

לקריאה נוספת והעמקה

גשי למרפאת סחרחורת ;- לא שאלה לפורום כי אי אפשר לאבחן ככה :)

הייתי במרפאת סחרחורת הפנו אותי לmri יצא תקין עשיתי בדיקת vemp צווארי חשבו אולי בעיה בצוואר גם תקין

02/05/2019 | 00:52 | מאת: עדי

אני בת 30, לפני חצי שנה נשכבתי במיטה לישון ופתאום ראיתי את כל החדר מסתובב והיה לי לחץ חזק בראש באזור הקרקפת מלווה בבחילות חזקות ורעידות בכל הגוף להרבה זמן. עד היום אני מרגישה לא טוב.. עם בחילות חזקות וסחרחורות ואי שיווי משקל בקושי מתפקדת. עשיתי את כל הבדיקות mri בדיקות דם כלליות בדיקת שמיעה , בדיקת vemp וeng הכל יצא תקין. עשיתי טיפולי פיזיותרפיה 5 שלא עזרו רק החמירו את המצב. לקחתי 4 סוגי כדורים לסחרחורות לא מקל ולא עוזר. עושה דיקור סיני כבר טיפול 8 לא מרגישה שיפור או שינוי במצבי. מה אפשר לעשות? קשה לי עם המצב הזה.. אני לא ישנה בלילות כמעט מתעוררת מסחרחורת מרגישה שנופלת לא ישנה במישור כמו ישבה. לא יכולה לעמוד וללכת בלי תמיכה. כשאני שוכבת או יושבת מרגישה כמו בספינה כמו ריחוף שטה. אודה לך אם תוכלי לעזור לי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. 1. להיות מטופלת במרפאת סחרחורת שבה עושים בדיקות פחות שגרתיות, למשל סוג של בדיקה בכסא מסתובב... וכמובן פוסטורטגרפיה. 2. לשלול בעיה בצואר ובעיה נוירולוגית. שבת שלום.

שלום במעבדה שאני עובד ישנו מכולל תדרים. כחלק מעבודה השמעתי תדרים 8kh 9kh 11kh 12kh אח"כ המשכתי מתוך סקרנות. השמעתי את התדרים בעוצמה של עד 85db לאחר מכן חשתי בכאב ראש ובטינטון. האם המקרה הנ"ל חריג ועלול לפגוע בשמיעה? או שמה מדובר בהרגשות פסיכולוגיות שנאשרו איתי אני חושש כי היו בסביבתי ילדים קטנים.

אין מה לדאוג. חלש וקצר מכדי להזיק. ולמה לך לשחק בתדרים ....

במעבדות אלקטרוניקה יש אוסילטור (מכולל תדר) על מנת לבצע בדיקות מסוימות. שאר המשחק היה מתוך סקרנות לשמוע מה אני מסוגל לשמוע ומה לא. הבנתי שאת התדרים הגבוהים אני שומע , אבל רק בעוצמה גבוהה. מכוון שהעוצמה היתה יחסית גבוהה נבהלתי קצת וחששתי שאולי פגעתי בשמיעה של מישהו מהסובבים. שבוע טוב, תודה על התשובה.

22/04/2019 | 21:03 | מאת: רבקה

הי, אני בת 31. לאחרונה, ביתר שאת, מתקשה להתמודד עם רעשים חריגים - צרחה של ילד, אדם שמדבר ולפתע טון דיבורו עולה, מחיאת כף, רעש חזק אחר. אני מתקשה להתמודד עם הרעשים החריגים ותוהה מדוע ומה ניתן לעשות? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. זו רכישות לרעש או היפראקוזיס. את יכולה לקרוא עוד בנושא וגם לגבי טיפול. www.tinnitus.co.il חג שמח.

22/04/2019 | 12:19 | מאת: אלכס

שלום רב לפני כ-3 שבועות אישתי חותה התקף סחרחורת שנמשך מספר דקות ולפני שבועיים עוד אחד. לפני כשבוע התווספו הציפצופים בשתי האוזניים כאשר בהתחלה זה היה סוג של התקף ולאחרונה הציפצןף נהיה קבוע. היינו אצל אא"ג שאמר שיש חשד למנייר והפנה אותה לבדיקות שמיעה ו-BERA. התאריך לבדיקה הינו תחילת יולי שזה עוד חודשים וחצי. האם יש משהו שאפשר לעשות בינתיים? האם המתנה לבדיקה (ללא טיפול) לא תחמיר את המצב? כרגע אישתי מקבלת בטאהיסטין אבל רופא משפחה הגביל את זה לעשרה ימים. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אלכס. אין מה לדאוג ואין דחיפות. בינתיים לקחת ביתאהיסטין 2-3 ביום עד שהמצב נרגע, ומומלץ לשמור על דיאטה בלי קפאין ודלת מלח. חג שמח ! ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

24/04/2019 | 23:17 | מאת: אלכס

תודה על התגובה. קצת הרגעת אותנו. האם אפשר לעשות משהו בנידון הטינטונן. הוא נהיה קבוע ולא עובר. ןזה ממש מפריע לתפקוד היומיומי. אם זה בגלל הנוזל באוזן התיכונה, האם אפשר לנקז אותו?

לא. זה לא קשור כלל לאוזן תיכונה. זו תגובה מוחית לסטרס ולמצב השמיעה וכל החוויה. אפשר יעוץ פנים אל פנים ולהתקדם משם. תקראו : www.tinnitus.co.il חג שמח.

07/04/2019 | 19:05 | מאת: אורלי

יש לי טינטונים של דופק באוזניים כבר כמעט שנה. MRI יצא תקין ובדיקת שמיעה עוד לא עשיתי אך לא מרגישה שום שינוי בשמיעה שלי. היום הם חזרו בשנית, כל גרעפס שלי העיר אותם מחדש באוזן ימין. ניסיתי ללעוס ולאכול ואיך שאני מתחילה ללעוס הטנטון חוזר. האם זה קשור למשהו בפה שלי?

לקריאה נוספת והעמקה

לא. אין קשר. כדי לרופא אאג לבדיקה. חג שמח.

01/05/2019 | 20:01 | מאת: אורלי

יש לך השערות לגבי מה זה יכול להיות? כל מיני מקרים דומים? שבוע שעבר בחופשת פסח לא היה לי כלל והמעטתי במאכלי גלוטן(מן הסתם פסח) או כאלו שמשביעים מבחינת כמות וגורמים לגרפס והיום לאחר אכילת כריך הגרפס חזר ואיתו הטנטון הדופק.

שלום, לפני כמה שבועות התחילה אצלי דלקת אוזניים חיצונית ביחד עם ציפצופים בשתיהן. אח"כ אובחנה ירידת שמיעה בצד ימין משמעותית וציפצוף חד דוקא בצד השני. לאחר טיפול בסטרואידים חזרה השמיעה למצב תקין די מהר אבל בצד שמאל עדיין יש ציפצוף חד שלעיתים נחלש או נעלם לכמה שעות וחוזר למחרת בבוקר. האם זה משהו קבוע או שיעבור ומה הסיבה? לא נמצאו בבדיקה אצל רופא אא"ג ומכון שמיעה נוזלים באוזניים. ישראל

לקריאה נוספת והעמקה

שבוע טוב. רוב הסיכויים שהתופעה תדעך בהדרגה (וכבר יש לך שעות בלי כלומר זה עבר בדעיכה). אל תעשה מעקב אחרי הצפצוף. שחרר. בהצלחה בבחירות !

בתי בת 13.5 סובלת מרעשים של לעיסה תקתוק לחישות ועוד רעשים...היא מתארת שהרעש כואב לה ולא יכולה לסבול חיה בחרדה מרעשים ודריכות ועצבנות. האם יש טיפול אמיתי ומוצלח לבעיה זו חוץ ולשים אטמי אזניים או אוזניות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. הילדה צריכה להתחיל טיפול ויפה שעה אחת קודם. לטיפול קוראים TRT והוא טיפול התנהגותי בשיחות. לפעמים צריך גם מכשירים באוזניים אבל זה כבר תלוי באיבחון ובמצב. אתם יכולים ליצור איתי קשר ישירות דרך האתר שלי. www.tinnitus.co.il

היי, בן 21 בריא לפני כחודש שמתי לב פתאום, שכאשר יש שקט מוחלט (חייב להיות מוחלט) בחדר, למשל לפני השינה. אני שומע צפצוף באוזן בלתי נפסק (כמו טלוויזיה לא מכוונת, או צפצפה שאיבדה שליטה) עשיתי בדיקת שמיעה + בדיקתBERA שיצאו תקינות לחלוטין. לפי מה שהבנתי זה ממצה את הבדיקות , ופשוט צריך לחיות אם זה אם השמיעה תקינה האם זה גזרה שלא ניתן לשנות? אני יאלץ לחיות עם זה כול חיי? יש טיפולים אלטרנטיביים (אולי רפואה משלימה) מומלצים? האם יש סיכוי שזה פשוט יעלם? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. נשמע שזה יותר מסקרן מאשר משמעותי.... וזו תופעה מאוד שכיחה. נא לקרוא : www.tinnitus.co.il

31/03/2019 | 13:25 | מאת: יוסי

שלום דוקטור, סובל מאלרגיה כרונית, לפני חודשיים הייתה החמרה במצב, האף כמעט נסתם, רירית מאוד בצקתית (א.א.ג) והגודש עבר גם לאוזניים בזמן הבליעה כאילו שם לוחצים על ספוג מים. בהתחלה היה טינטון זניח באוזן שמאל אפילו לא שמתי לב, עכשיו כבר הוא התגבר, ואני שומע רעש נוסף כאילו אני עומד מתחת לכבלים מתח גבוהה בשני האוזניים וזה נשמע עוד יותר חזק בשכיבה, כשמתעורר יש רעשים מסוגים שונים בשני האוזניים די מציקים, חלק עוברים בשינוי תנוחת ראש או משתנים. מטופל באבאמיס כבר חודש יש הקלה באף אוזניים ללא שינוי, מנסה להסיג תור קרוב לבדיקת שמיעה וטיפטונומטריה. המצב מדרדר יום יום. אשמח לקבל כיוון מה עלי לעשות. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. צריך לעשות הכל במקביל. בדיקת שמיעה, טיפול בגודש האפי, אפילו לשנות או להוסיף, להתחיל טיפול הטנטון כי אתה מתחיל עם מעקב חרדתי. בברכה ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

יש לי את זה כחצי שנה + כשאני אוכל קורנפלקס למשל הרעש של הלעיסה יוצר לי באוזן ימין מאין "רשרוש" כתגובה זה קורה גם כתוצאה מרעש חיצוני כמו טלויזיה שמישהו פתאום מגביר את הקול או צועק. הרעש לא נוצר מעצמו לעולם או בחדר שקט. אין לי סחרחורות או בעיוץ שיווי משקל והשמיעה שלי מעולה. אין לי רגישות יתר לרעשים(היפראקוזיס) אין לי חרדה או עצבנות מרעשים (מיסופוניה) בדיקת שמיעה+ טימנומטריה יצאו תקינות. אשמח לדעה נוספת , תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. קורה במשפחות הכי טובות.... האוזן גם משדרת ולא רק קולטת ובמקרים נדירים, אנשים נדירים,.שומעים את זה. אם לא מפריע - תתעלם. שבת שלום.

24/03/2019 | 01:14 | מאת: בר

מה היא הבדיקה? כואבת? יש תופעות לוואי?

לקריאה נוספת והעמקה

היי. בדיקת חלק מאיר שווי המשקל והקואורדינציה בינו לבין מערכת הראייה ושרירי הגוף. לא כואב אבל אפשר לקבל סחרחורת בזמן הבדיקה. אחרי הבדיקה אפשר לחוש קצת מסוחררים אפילו לא ה שעות ולכן צריך לבוא עם מלווה. בברכה ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

19/03/2019 | 01:37 | מאת: יובל

שלום, כבר המון זמן שיש לי רעשים תמידיים בעיקר באוזן שמאל שנשמעים כמו גלים, כאילו אני מרגישה את הדם עובר ואת הלב דופק. לפני כמה חודשים התחילו גם רעשים באוזן ימין שנשמעים כמו בס או מנוע, בהתחלה לא היו כאבים אבל בזמן האחרון כל פעם שהם מגיעים הם מביאים איתם כאב ראש נוראי באותו צד שממש משתק אותי עד שעובר. לפעמים יש גם תחושה של נזילה בתוך אותה אוזן אבל לא שמתי לב לשום דבר שיוצא. האוזן רק כואבת קצת כשהרעש מתחיל אבל בדרכ לא כואבת. ממה זה יכול להגיע?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. את צריכה בדיקת רופא אאג ונוירולוג. צריך לבדוק את האוזניים ולעשות בדיקת שמיעה. בברכה ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

14/03/2019 | 19:41 | מאת: דוד בן דוד

היי, לא יודע אם זה קשור לפה ראיתי שאת רופאת אאג, ואני צריך שאלה בנושא בבקשה בן 20, בריא לפני כחצי שנה היה לי פצע לבן על הלשון בצד סמוך לשן האחורית . בצורה כמו של כדור קטן נפוח כלפי חוץ (נראה כמו בלון קטן כזה ) בלי שום דבר מסביב , זה היה מאוד קטן אבל נפוח הרופא נתן לי משחה למרוח , למרות שזה לא כאב (הפצע) מרחתי יום אחד, ושכחתי ממנו היום בהסתכלות נוספת אחרי חצי שנה הפצע אומנם קטן עד כדי כמעט העלמות, אבל נשאר רקמה מדלדלת ולבנה , (כבר לא נפוח ועומד אלא פשוט רקמה לבנה מתנדנדת במגע כמו חתיכת עור שנשארה על האצבע, כמו בלון מפוצץ ) התקשרתי לרופא והוא אמר שרקמה לבנה מדלדלת נשמע לא מדאיג, וזה חלק מתהליך ריפוי אבל קראתי באינטרנט (היפוכונדר ) שפצע של כמה חודשים שגם לא כואב מעיד על דברים רעים מאוד, ונכנסתי לפאניקה יש מה ללכת להיבדק בדחיפות? (כי התור הקרוב לאאג עוד חודש רק) או שאפשר להמתין עוד קצת תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

גש לבדיקת אאג. חודש זה מוגזם. רופא המשפחה יכול לזרז. :)

13/03/2019 | 00:12 | מאת: ניצן

אני מרגישה שכל פעם שאני מפהקת האוזניים לא נפתחות.

לקריאה נוספת והעמקה

אוורור האוזן הוא לא תופעה קבועה והוא פחות טוב כשמצוננים. לא להילחץ. אם ימשיך גשי לבדיקת אאג.

12/03/2019 | 19:38 | מאת: אורי

בן 21, לפני כמה חודשים שמתי לב (ואני לא יודע אם זה כך כול חיי או שפתאום התוודעתי לזה) שאני נמצא בתוך סביבה שקטה לחלוטין ברמת חדר ללא מכשירי חשמל בכלל. אני שומע רעש מתמשך פנימי בשתי האוזניים. ספק צפצוף קל ספק רעש של כמו טלוויזיה לא מכוונת הרעש מאוד מאוד פנימי ולפעמים חלש לפעמים חזק . הייתי אצל רופא שהפנה איתי לבדיקת שמיעה (טרם בוצע) אבל מכיוון ובשעות העבודה/מהלך היום אני לא מרגיש בכלל את הטינטון שאלתי היא, כאשר אנחנו בחדר אטום ללא כול רעש, (והחדר שלי מאוד אטום) האם אני אמור לשמוע ״כלום?״ יש דבר כזה בכלל לשמוע כלום? או שזה טבעי שברגע שרמת הרעש יורדת ל0 מוחלט, יהיה תחושה של ״רעש״ באוזניים קצת כמו המשפט שקט מחריש את האוזניים סתם השערה, כי הדבר הזה מטריד אותי רק בלילה לפני השינה , וכול דבר ברמת הטלוויזיה בעוצמה הכי חלשה שיש מפחית אותו ב60-80 אחוז או מפסיק אותו לחלוטין בנוסף, במידה וזה אכן טינטום, יש סיבה לדאגה? האם ברוב המקרים זה מעיד על בעיית שמיעה קשה , גידול וכו, או שיש מצב שיש פשוט טינטון קל בלי בעיה רפואית קשה תודה רבה על העזרה :)

לקריאה נוספת והעמקה

היי. כן, אבל זניח. ממש לא לדאוג אלא רק לעשות את בדיקת השמיעה. המוח יודע לסנן את הטנטון ברוב הזמן והתופעה זניחה ולרוב לא מעידה על כלום. בברכה, ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

במקרים של תלונות על חוסר יציבות וסחרחורת, אפשר לבצע כמה בדיקות וסטיבולריות ממוחשבות: בדיקת ENG (אלקטרוניסטמוגרפיה) - בדיקת מנגנון האיזון של האוזן הפנימית (שיווי המשקל), זאת באמצעות רישום תנועות רפלקסיביות של העין. VEMP - בדיקת רישום פוטנציאלים משרירי צואר. פוסטורוגרפיה דינאמית (Dynamic Posturography) - בדיקת מרכיבים תחושתיים ובדיקת מרכיבים מוטוריים של מערכת היציבה והערכההלגבע אסטרטגיה של שמירת יציבה. בדיקת כסא מסתובב ממוחשב - Rotatory Chair נותנת מידע על תגובות במרחב של רכיבי אוזן פנימית. בברכה ד"ר טליה מרק WWW.TINNITUS.CO.IL

11/03/2019 | 17:30 | מאת: בריינדל

שלום רב, זה מס' חודשים אני מרגישה תחושה של חוסר יציבות, פניתי לרופא משפחה שלא עזר, בתחיל א.א.ג. אמר שאין כלום. הגעתי למיון שם עשו לי CT ראש וגילו שיש לי סינוסים, נתנו אנטיביוטיקה שלא הועילה, פניתי לרופא מומחה, הוא נתן אנטיביוטיקה נוספת עם סטרואידים [שהגבירו את התחושה] לאחר מכן פניתי לנוירולוג, הוא אמר שכדאי קודם לעשות ניתוח לניקוי הסינוסים, וכך עשיתי. כעת אני שבוע לאחר הניתוח ועדיין אין שינוי, אלא להיפך התחושה התגברה, והתחילה להפריע לי בשינה בלילה, מה שלא היה קודם לכן. רציתי לשאול האם זה תהליך שלוקח זמן או שפשוט זה לא היה הכיוון הנכון. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

היי. ממש מוקדם מידי לדעת משהו..... הייתי מחכה שבועיים ואם ממשיך ליעוץ חוזר. בזמן הזה בינתיים לקחת ביתאהיסטין 2-3 ביום. בברכה ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

שלום, בסוף ינואר חוויתי תחושה של אטימות באוזן, לאחר אבחון נמצא כי סבלתי מירידת שמיעה פתאומית, לא התלווה לאירוע צפצופים באוזניים או סחרחורות. בוצעה בדיקה נוירולוגית תקינה, טופלתי בסטרואידים ולאחר יומיים השמיעה כבר חזרה לנורמה. שמתי לב מאז, שלעיתים רחוקות אני יכולה לשמוע טנטון שחולף אחרי כמה שניות, לא משהו שמטריד בחיי היום יום. אבל לפני יומיים קמתי באמצע הלילה מהמיטה עם תחושת סחרחורת נוראית, גיליתי שיש לי סחרחורת רק במצב של שכיבה, ביום יום אין לי בעיה להתכופף, להזיז את הראש, אבל כשאני שוכבת לגמרי על הגב כל העולם מסתובב לי, בנוסף במצב של שכיבה כאשר אני מזיזה את הראש לצד ימין יש לי סחרחורת ( אם יש קשר אז האוזן המדוברת באירוע השמיעה היא אוזן ימין). כאשר אני זזה לצד שמאל אין סחרחורת.אני לא יכולה לשכב על הבטן, לא על הגב ולא על צד ימין אלא רק על צד שמאל. במידה ויש קשר אני סובלת הרבה מאוד שנים מהתקפי חרדה, אני גם פרנואידית וחושבת תמיד שאני חולה במחלות, העניין הוא שלאחרונה אני באמת חווה תסמינים פיזיים מפחידים, אני כבר מפחדת שיש לי גידול במוח או טרשת נפוצה האם ייתכן שהסחרחורת תעבור מעצמה? לאיזה רופא לקבוע תור? נוירולוג? אאג?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב 1. לא הייתי מחברת בהכרח את המאורעות. 2. יתכן סחרחורת תנוחתית הקשורה למנח קריסטלים באוזן פנימית. 3. בכל מקרה אחרי ליקוי שמיעה פתאומי חייבים לעשות MRI. אז אם לא עשית - צריך. 4.גשי לרופא אאג, נוירולוג תעשי פיזיוטרפיה ניידת שתטפל במצב. בברכה ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

08/03/2019 | 20:45 | מאת: רונית

שלום, האם בדיקת eng בודקת רק תעלה אחת ולא את כל האיבר הויסטבלורי? האם זה נכון שהיא לא מדויקת, ושיתכן שהבדיקה תקינה אבל בבדיקה גופנית הפיזיוצרפיסט מאבחן בעיה ויסטבולרית שהיא לא קריסטלים?? עוד משהו: בעיות במפרקי הלסת ושן בינה יכולה לשבש זרימת דם לאוזן ולהשפיע על האיזון?? כי שמעתי על הרבה מקרים שיש להם טנטו כתוצאה ממפרקי הלסת , האם זה גם תכף לגבי האיזון?? תודה וסליחה על אורך הטקסט.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב 1. נכון שזו בדיקה מקיפה אך לא כוללת הכל. יש טסטים נוספים שיכולים לסייע אבל פחות נעשים קלינית. 2. פרק לסת לא קשור לאספקת דם לאוזן, ואספקת דם לאוזן לא קשורה לטנטון. בברכה ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

07/03/2019 | 23:58 | מאת: אלון

שלום אני בן 33, בריא חוץ מכולסטרול שמאוזן על ידי ליפיטור. בשבועיים האחרונים יש לי מדי פעם צפצוף כזה באוזן ימין. וגם לפעמים הרגשה שהאוזן סתומה כזה. השמיעה שלי אותו הדבר ולא השתנתה. מה זה יכול להיות? לקבוע תור לאף אוזן גרון?

לקריאה נוספת והעמקה

היי. תחושת אטימות היא לעיתים סימן לסתימה - גש לרופא אאג. ציפצוף מידי פעם זו תופעה לא משמעותית ולא דורשת ברור. שבת שלום ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

06/03/2019 | 11:56 | מאת: אייל

שלום, סובל מחרדות ונוטל סרוקסט 40 מ"ג ליום ולוריוון 1 מ"ג ליום עד שהסרוקסט יפעל. אתמול בערב הייתי במשחק כדורסל עם הרבה קהל, היה רועש. שהגעתי הביתה והלכתי לישון שמעתי באוזן ימין מין זמזום כזה כמו של מכונית וכל רכב שעבר בכביש ממש שמעתי אותו חזק יחסית, היום בבוקר זה ממשיך. האם זה טינטון או היפראקוזיס? האם נגרם בגלל הרעש במשחק? האם בגלל התרופות שאני לוקח? אני גם ככה חרדתי, אז לרוץ לרופא א.א.ג?

לקריאה נוספת והעמקה

היי. זהו טנטון. קשור גם לחרדות וגם לרעש, אבל זה לא מידע שנקבע את הטנטון.... כלומר בלי קשר לסיבה - רוב הסיכויים שהתופעה תירגע בהדרגה. סבלנות ובלי להילחץ. ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

06/03/2019 | 13:23 | מאת: אייל

אז לא ללכת בנתיים לרופא א.א.ג ?