פורום מכשירי שמיעה, טיניטוס והיפראקוזיס

יותר משליש מהאנשים מעל גיל 60 זקוקים למכשירי שמיעה. מאחר שאנו חיים בעולם שבו תוחלת החיים עולה, נעשה נושא שיקום השמיעה חשוב לתקשורת ולקשרים החברתיים של האדם הבוגר.

כ-12% מהאוכלוסייה מרגישים באופן קבוע צפצופים באוזניים (טיניטוס), אשר חלקם סובלים מכך ואיכות חייהם נפגעת. כמחציתם סובלים מרגישות יתר לרעש ולרובם ליקוי שמיעה.

בעולמנו, להארכת תוחלת החיים נלווית גם הציפייה לאיכות חיים טובה ולתקשורת יעילה. אנו מצפים מהורינו ומעצמנו להמשיך ולתפקד, שואפים ליותר שנות עבודה ותעסוקה, ומנסים ככל יכולתנו לשבח ולשפר את רמת חיינו.

על רקע זה עולות שאלות כיצד לטפל בבעיות הקשורות לשמיעה: איך לתקן את השמיעה ולהביאה למיטבה, איך לטפל ברגישות היתר לרעשי העולם החיצון (היפראקוזיס) או לרעשי העולם הפנימי (הטיניטוס). ובקיצור - איך לשפר את התפקוד ואת איכות החיים.

בפורום מכשירי שמיעה, טיניטוס והיפראקוזיס אנסה לענות על שאלות אלה.
809 הודעות
730 תשובות מומחה

מנהל פורום מכשירי שמיעה, טיניטוס והיפראקוזיס

18/05/2019 | 15:46 | מאת: דורית

שלום, בשנה האחרונה יש לי ציפצופים באוזן שמאל (פעם יותר פעם פחות). בבדיקת שמיעה: באוזן שמאל בלבד לקוי שמיעה ב - 8KHZ, 6KHZ, של 35DB (בשאר התדרים תקין בשתי האוזניים). לפני כחודשיים התחילו לי כאבי ראש, אין לי סחרחורות אלא אני מרגישה שהראש 'כבד' ואין לי כוח אפילו לפתוח את העיניים ולכן אני ברוב היום במיטה (גם בשכיבה הראש כואב אבל יותר נוח בשכיבה מאשר בישיבה). הציפצוף באוזן מורגש לי יותר בזמן כאבי הראש. בדיקת MRI מוח יצאה תקינה. מה ניתן לעשות ? תודה מראש

13/05/2019 | 23:54 | מאת: עדי

שלום, מזה עשרה ימים יש לי תחושה של תזוזות באוזן הפנימית. אלה הם לא בדיוק צלילים, אלא מעין תזוזות או קנאקים קלים שנמשכים ללא הרף. רציתי לדעת האם זה נחשב לטיניטוס? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

היי. זה לא אוזן פנימית אלא אוזן תיכונה וזה לא טנטון אלא תחושה של שינויי לחץ אויר או קליקים של פרק לסת. כך או כך לא משמעותי. הרבה בריאות

שלום לפניי כחודש התחיל לי בלילה פתאום צפצופים פתאומים באוזניים,(לא יודעת אם זה קשור אבל יום לפניי רבתי עם ההורים שלי והיה לי מצב של דחק וגם מעדתי על הריצפה בגג בבית, רק מכות יבשות בברך ובמרפק(הצלצולים התחילו לי באותו לילה לא באותו רגע שנפלתי)בקיצור זה כמו צרצר כזה זה משתנה לפעמים ,לפעמים זה עמום לפעמים זה עובר לצד שמאל לפעמים זה בשניהם.ופתאום גם נהיה לי רגישות לרעש בצד ימין של האוזן אם מישהו מדבר ליידי חזק או שאני מרימה את הקול(בוכה הרבה מאז) או מישהו צועק ליד אוזן ימין שלי, היא מהדהדת לי בצפצוף לפי עוצמת הרעש.הייתי בבדיקות שמיעה וברה והכול היה תקין, אני מיואשת והדבר הזה הפך לי את החיים לגמריי אני מדוכאת , חרדה איבדתי טעם לחיים ומרגישה שאיבדתי את עצמי לגמריי כבר קבעו לי תור לפסיכיאטר לעוד שבוע (משפחה למזלי תומכת ועוזרת) ואני לא רוצה להגיע לזה!לא רוצה כדורים אני רוצה שזה יעבור לי !!מה הסיכויים שלי? הייתי בחורה בריאה לפניי זה, האם יש לי סיכוי? בת 40 ,בריאה

לקריאה נוספת והעמקה

ברור שיש סיכוי. אפשר לטפל לא באינטרנט.... www.tinnitus.co.il תתחיל לקרוא. :)

האם הטנטון והרגישות הפתאומית יכולים לחלוף כלעומת שבאו?אחריי כמה זמן זה נחשב כרוני?

בדרך כלל תוך כמה שבועות מתחיל להיות פעם מורגש ופעם לא.....

איך יודעים שהצלצול בא מהמוח או מהאוזן? עשיתי בדיקת ברה ושמיעה ויצא תקין. יכול להיות שזה נובע מסטרס שהצטבר ואז יש סיכוי שזה יחלוף? אם אני מרגישה את זה משניי הצדדים , יש פחות סיכוי? אני בחרדה ודיכאון נורא מאז שזה התחיל לי האם היית ממליצה לי להיוועץ בפסיכיאטר? אשמח לתשובה ועידוד דוקטור תודה מראש!

רציתי גם לציין שאני מפהקת הצלילים מתגברים! שזה דרך אגב משהו שהיה לי לפניי מה שקרה שהייתי מפהקת היה טנטון קל שהפה פתוח וכמובן נעלם שהפיהוק נגמר

כבר כמה חודשים שקשה לי לישון במישור ואני ישנה /שוכבת במיטה בתנוחה כמו ישיבה. כשאני שוכבת במיטה מרגישה שאני נופלת ויש לי סחרחורות כמו תחושת שיוט. עשו לי mri מוח ובדיקת שמיעה והכל יצא תקין. גם כשאני לא זזה ולא מזיזה את הראש אני מרגישה את זה. מה זה יכול להיות? והאם יש טיפול? בנוסף מציינת שהבדיקות דם תקינות.

לקריאה נוספת והעמקה

גשי למרפאת סחרחורת ;- לא שאלה לפורום כי אי אפשר לאבחן ככה :)

הייתי במרפאת סחרחורת הפנו אותי לmri יצא תקין עשיתי בדיקת vemp צווארי חשבו אולי בעיה בצוואר גם תקין

02/05/2019 | 00:52 | מאת: עדי

אני בת 30, לפני חצי שנה נשכבתי במיטה לישון ופתאום ראיתי את כל החדר מסתובב והיה לי לחץ חזק בראש באזור הקרקפת מלווה בבחילות חזקות ורעידות בכל הגוף להרבה זמן. עד היום אני מרגישה לא טוב.. עם בחילות חזקות וסחרחורות ואי שיווי משקל בקושי מתפקדת. עשיתי את כל הבדיקות mri בדיקות דם כלליות בדיקת שמיעה , בדיקת vemp וeng הכל יצא תקין. עשיתי טיפולי פיזיותרפיה 5 שלא עזרו רק החמירו את המצב. לקחתי 4 סוגי כדורים לסחרחורות לא מקל ולא עוזר. עושה דיקור סיני כבר טיפול 8 לא מרגישה שיפור או שינוי במצבי. מה אפשר לעשות? קשה לי עם המצב הזה.. אני לא ישנה בלילות כמעט מתעוררת מסחרחורת מרגישה שנופלת לא ישנה במישור כמו ישבה. לא יכולה לעמוד וללכת בלי תמיכה. כשאני שוכבת או יושבת מרגישה כמו בספינה כמו ריחוף שטה. אודה לך אם תוכלי לעזור לי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. 1. להיות מטופלת במרפאת סחרחורת שבה עושים בדיקות פחות שגרתיות, למשל סוג של בדיקה בכסא מסתובב... וכמובן פוסטורטגרפיה. 2. לשלול בעיה בצואר ובעיה נוירולוגית. שבת שלום.

שלום במעבדה שאני עובד ישנו מכולל תדרים. כחלק מעבודה השמעתי תדרים 8kh 9kh 11kh 12kh אח"כ המשכתי מתוך סקרנות. השמעתי את התדרים בעוצמה של עד 85db לאחר מכן חשתי בכאב ראש ובטינטון. האם המקרה הנ"ל חריג ועלול לפגוע בשמיעה? או שמה מדובר בהרגשות פסיכולוגיות שנאשרו איתי אני חושש כי היו בסביבתי ילדים קטנים.

אין מה לדאוג. חלש וקצר מכדי להזיק. ולמה לך לשחק בתדרים ....

במעבדות אלקטרוניקה יש אוסילטור (מכולל תדר) על מנת לבצע בדיקות מסוימות. שאר המשחק היה מתוך סקרנות לשמוע מה אני מסוגל לשמוע ומה לא. הבנתי שאת התדרים הגבוהים אני שומע , אבל רק בעוצמה גבוהה. מכוון שהעוצמה היתה יחסית גבוהה נבהלתי קצת וחששתי שאולי פגעתי בשמיעה של מישהו מהסובבים. שבוע טוב, תודה על התשובה.

22/04/2019 | 21:03 | מאת: רבקה

הי, אני בת 31. לאחרונה, ביתר שאת, מתקשה להתמודד עם רעשים חריגים - צרחה של ילד, אדם שמדבר ולפתע טון דיבורו עולה, מחיאת כף, רעש חזק אחר. אני מתקשה להתמודד עם הרעשים החריגים ותוהה מדוע ומה ניתן לעשות? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. זו רכישות לרעש או היפראקוזיס. את יכולה לקרוא עוד בנושא וגם לגבי טיפול. www.tinnitus.co.il חג שמח.

22/04/2019 | 12:19 | מאת: אלכס

שלום רב לפני כ-3 שבועות אישתי חותה התקף סחרחורת שנמשך מספר דקות ולפני שבועיים עוד אחד. לפני כשבוע התווספו הציפצופים בשתי האוזניים כאשר בהתחלה זה היה סוג של התקף ולאחרונה הציפצןף נהיה קבוע. היינו אצל אא"ג שאמר שיש חשד למנייר והפנה אותה לבדיקות שמיעה ו-BERA. התאריך לבדיקה הינו תחילת יולי שזה עוד חודשים וחצי. האם יש משהו שאפשר לעשות בינתיים? האם המתנה לבדיקה (ללא טיפול) לא תחמיר את המצב? כרגע אישתי מקבלת בטאהיסטין אבל רופא משפחה הגביל את זה לעשרה ימים. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אלכס. אין מה לדאוג ואין דחיפות. בינתיים לקחת ביתאהיסטין 2-3 ביום עד שהמצב נרגע, ומומלץ לשמור על דיאטה בלי קפאין ודלת מלח. חג שמח ! ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

24/04/2019 | 23:17 | מאת: אלכס

תודה על התגובה. קצת הרגעת אותנו. האם אפשר לעשות משהו בנידון הטינטונן. הוא נהיה קבוע ולא עובר. ןזה ממש מפריע לתפקוד היומיומי. אם זה בגלל הנוזל באוזן התיכונה, האם אפשר לנקז אותו?

לא. זה לא קשור כלל לאוזן תיכונה. זו תגובה מוחית לסטרס ולמצב השמיעה וכל החוויה. אפשר יעוץ פנים אל פנים ולהתקדם משם. תקראו : www.tinnitus.co.il חג שמח.

07/04/2019 | 19:05 | מאת: אורלי

יש לי טינטונים של דופק באוזניים כבר כמעט שנה. MRI יצא תקין ובדיקת שמיעה עוד לא עשיתי אך לא מרגישה שום שינוי בשמיעה שלי. היום הם חזרו בשנית, כל גרעפס שלי העיר אותם מחדש באוזן ימין. ניסיתי ללעוס ולאכול ואיך שאני מתחילה ללעוס הטנטון חוזר. האם זה קשור למשהו בפה שלי?

לקריאה נוספת והעמקה

לא. אין קשר. כדי לרופא אאג לבדיקה. חג שמח.

01/05/2019 | 20:01 | מאת: אורלי

יש לך השערות לגבי מה זה יכול להיות? כל מיני מקרים דומים? שבוע שעבר בחופשת פסח לא היה לי כלל והמעטתי במאכלי גלוטן(מן הסתם פסח) או כאלו שמשביעים מבחינת כמות וגורמים לגרפס והיום לאחר אכילת כריך הגרפס חזר ואיתו הטנטון הדופק.

שלום, לפני כמה שבועות התחילה אצלי דלקת אוזניים חיצונית ביחד עם ציפצופים בשתיהן. אח"כ אובחנה ירידת שמיעה בצד ימין משמעותית וציפצוף חד דוקא בצד השני. לאחר טיפול בסטרואידים חזרה השמיעה למצב תקין די מהר אבל בצד שמאל עדיין יש ציפצוף חד שלעיתים נחלש או נעלם לכמה שעות וחוזר למחרת בבוקר. האם זה משהו קבוע או שיעבור ומה הסיבה? לא נמצאו בבדיקה אצל רופא אא"ג ומכון שמיעה נוזלים באוזניים. ישראל

לקריאה נוספת והעמקה

שבוע טוב. רוב הסיכויים שהתופעה תדעך בהדרגה (וכבר יש לך שעות בלי כלומר זה עבר בדעיכה). אל תעשה מעקב אחרי הצפצוף. שחרר. בהצלחה בבחירות !

בתי בת 13.5 סובלת מרעשים של לעיסה תקתוק לחישות ועוד רעשים...היא מתארת שהרעש כואב לה ולא יכולה לסבול חיה בחרדה מרעשים ודריכות ועצבנות. האם יש טיפול אמיתי ומוצלח לבעיה זו חוץ ולשים אטמי אזניים או אוזניות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. הילדה צריכה להתחיל טיפול ויפה שעה אחת קודם. לטיפול קוראים TRT והוא טיפול התנהגותי בשיחות. לפעמים צריך גם מכשירים באוזניים אבל זה כבר תלוי באיבחון ובמצב. אתם יכולים ליצור איתי קשר ישירות דרך האתר שלי. www.tinnitus.co.il

היי, בן 21 בריא לפני כחודש שמתי לב פתאום, שכאשר יש שקט מוחלט (חייב להיות מוחלט) בחדר, למשל לפני השינה. אני שומע צפצוף באוזן בלתי נפסק (כמו טלוויזיה לא מכוונת, או צפצפה שאיבדה שליטה) עשיתי בדיקת שמיעה + בדיקתBERA שיצאו תקינות לחלוטין. לפי מה שהבנתי זה ממצה את הבדיקות , ופשוט צריך לחיות אם זה אם השמיעה תקינה האם זה גזרה שלא ניתן לשנות? אני יאלץ לחיות עם זה כול חיי? יש טיפולים אלטרנטיביים (אולי רפואה משלימה) מומלצים? האם יש סיכוי שזה פשוט יעלם? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. נשמע שזה יותר מסקרן מאשר משמעותי.... וזו תופעה מאוד שכיחה. נא לקרוא : www.tinnitus.co.il

31/03/2019 | 13:25 | מאת: יוסי

שלום דוקטור, סובל מאלרגיה כרונית, לפני חודשיים הייתה החמרה במצב, האף כמעט נסתם, רירית מאוד בצקתית (א.א.ג) והגודש עבר גם לאוזניים בזמן הבליעה כאילו שם לוחצים על ספוג מים. בהתחלה היה טינטון זניח באוזן שמאל אפילו לא שמתי לב, עכשיו כבר הוא התגבר, ואני שומע רעש נוסף כאילו אני עומד מתחת לכבלים מתח גבוהה בשני האוזניים וזה נשמע עוד יותר חזק בשכיבה, כשמתעורר יש רעשים מסוגים שונים בשני האוזניים די מציקים, חלק עוברים בשינוי תנוחת ראש או משתנים. מטופל באבאמיס כבר חודש יש הקלה באף אוזניים ללא שינוי, מנסה להסיג תור קרוב לבדיקת שמיעה וטיפטונומטריה. המצב מדרדר יום יום. אשמח לקבל כיוון מה עלי לעשות. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. צריך לעשות הכל במקביל. בדיקת שמיעה, טיפול בגודש האפי, אפילו לשנות או להוסיף, להתחיל טיפול הטנטון כי אתה מתחיל עם מעקב חרדתי. בברכה ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

יש לי את זה כחצי שנה + כשאני אוכל קורנפלקס למשל הרעש של הלעיסה יוצר לי באוזן ימין מאין "רשרוש" כתגובה זה קורה גם כתוצאה מרעש חיצוני כמו טלויזיה שמישהו פתאום מגביר את הקול או צועק. הרעש לא נוצר מעצמו לעולם או בחדר שקט. אין לי סחרחורות או בעיוץ שיווי משקל והשמיעה שלי מעולה. אין לי רגישות יתר לרעשים(היפראקוזיס) אין לי חרדה או עצבנות מרעשים (מיסופוניה) בדיקת שמיעה+ טימנומטריה יצאו תקינות. אשמח לדעה נוספת , תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. קורה במשפחות הכי טובות.... האוזן גם משדרת ולא רק קולטת ובמקרים נדירים, אנשים נדירים,.שומעים את זה. אם לא מפריע - תתעלם. שבת שלום.

24/03/2019 | 01:14 | מאת: בר

מה היא הבדיקה? כואבת? יש תופעות לוואי?

לקריאה נוספת והעמקה

היי. בדיקת חלק מאיר שווי המשקל והקואורדינציה בינו לבין מערכת הראייה ושרירי הגוף. לא כואב אבל אפשר לקבל סחרחורת בזמן הבדיקה. אחרי הבדיקה אפשר לחוש קצת מסוחררים אפילו לא ה שעות ולכן צריך לבוא עם מלווה. בברכה ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

19/03/2019 | 01:37 | מאת: יובל

שלום, כבר המון זמן שיש לי רעשים תמידיים בעיקר באוזן שמאל שנשמעים כמו גלים, כאילו אני מרגישה את הדם עובר ואת הלב דופק. לפני כמה חודשים התחילו גם רעשים באוזן ימין שנשמעים כמו בס או מנוע, בהתחלה לא היו כאבים אבל בזמן האחרון כל פעם שהם מגיעים הם מביאים איתם כאב ראש נוראי באותו צד שממש משתק אותי עד שעובר. לפעמים יש גם תחושה של נזילה בתוך אותה אוזן אבל לא שמתי לב לשום דבר שיוצא. האוזן רק כואבת קצת כשהרעש מתחיל אבל בדרכ לא כואבת. ממה זה יכול להגיע?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. את צריכה בדיקת רופא אאג ונוירולוג. צריך לבדוק את האוזניים ולעשות בדיקת שמיעה. בברכה ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

14/03/2019 | 19:41 | מאת: דוד בן דוד

היי, לא יודע אם זה קשור לפה ראיתי שאת רופאת אאג, ואני צריך שאלה בנושא בבקשה בן 20, בריא לפני כחצי שנה היה לי פצע לבן על הלשון בצד סמוך לשן האחורית . בצורה כמו של כדור קטן נפוח כלפי חוץ (נראה כמו בלון קטן כזה ) בלי שום דבר מסביב , זה היה מאוד קטן אבל נפוח הרופא נתן לי משחה למרוח , למרות שזה לא כאב (הפצע) מרחתי יום אחד, ושכחתי ממנו היום בהסתכלות נוספת אחרי חצי שנה הפצע אומנם קטן עד כדי כמעט העלמות, אבל נשאר רקמה מדלדלת ולבנה , (כבר לא נפוח ועומד אלא פשוט רקמה לבנה מתנדנדת במגע כמו חתיכת עור שנשארה על האצבע, כמו בלון מפוצץ ) התקשרתי לרופא והוא אמר שרקמה לבנה מדלדלת נשמע לא מדאיג, וזה חלק מתהליך ריפוי אבל קראתי באינטרנט (היפוכונדר ) שפצע של כמה חודשים שגם לא כואב מעיד על דברים רעים מאוד, ונכנסתי לפאניקה יש מה ללכת להיבדק בדחיפות? (כי התור הקרוב לאאג עוד חודש רק) או שאפשר להמתין עוד קצת תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

גש לבדיקת אאג. חודש זה מוגזם. רופא המשפחה יכול לזרז. :)

13/03/2019 | 00:12 | מאת: ניצן

אני מרגישה שכל פעם שאני מפהקת האוזניים לא נפתחות.

לקריאה נוספת והעמקה

אוורור האוזן הוא לא תופעה קבועה והוא פחות טוב כשמצוננים. לא להילחץ. אם ימשיך גשי לבדיקת אאג.

12/03/2019 | 19:38 | מאת: אורי

בן 21, לפני כמה חודשים שמתי לב (ואני לא יודע אם זה כך כול חיי או שפתאום התוודעתי לזה) שאני נמצא בתוך סביבה שקטה לחלוטין ברמת חדר ללא מכשירי חשמל בכלל. אני שומע רעש מתמשך פנימי בשתי האוזניים. ספק צפצוף קל ספק רעש של כמו טלוויזיה לא מכוונת הרעש מאוד מאוד פנימי ולפעמים חלש לפעמים חזק . הייתי אצל רופא שהפנה איתי לבדיקת שמיעה (טרם בוצע) אבל מכיוון ובשעות העבודה/מהלך היום אני לא מרגיש בכלל את הטינטון שאלתי היא, כאשר אנחנו בחדר אטום ללא כול רעש, (והחדר שלי מאוד אטום) האם אני אמור לשמוע ״כלום?״ יש דבר כזה בכלל לשמוע כלום? או שזה טבעי שברגע שרמת הרעש יורדת ל0 מוחלט, יהיה תחושה של ״רעש״ באוזניים קצת כמו המשפט שקט מחריש את האוזניים סתם השערה, כי הדבר הזה מטריד אותי רק בלילה לפני השינה , וכול דבר ברמת הטלוויזיה בעוצמה הכי חלשה שיש מפחית אותו ב60-80 אחוז או מפסיק אותו לחלוטין בנוסף, במידה וזה אכן טינטום, יש סיבה לדאגה? האם ברוב המקרים זה מעיד על בעיית שמיעה קשה , גידול וכו, או שיש מצב שיש פשוט טינטון קל בלי בעיה רפואית קשה תודה רבה על העזרה :)

לקריאה נוספת והעמקה

היי. כן, אבל זניח. ממש לא לדאוג אלא רק לעשות את בדיקת השמיעה. המוח יודע לסנן את הטנטון ברוב הזמן והתופעה זניחה ולרוב לא מעידה על כלום. בברכה, ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

במקרים של תלונות על חוסר יציבות וסחרחורת, אפשר לבצע כמה בדיקות וסטיבולריות ממוחשבות: בדיקת ENG (אלקטרוניסטמוגרפיה) - בדיקת מנגנון האיזון של האוזן הפנימית (שיווי המשקל), זאת באמצעות רישום תנועות רפלקסיביות של העין. VEMP - בדיקת רישום פוטנציאלים משרירי צואר. פוסטורוגרפיה דינאמית (Dynamic Posturography) - בדיקת מרכיבים תחושתיים ובדיקת מרכיבים מוטוריים של מערכת היציבה והערכההלגבע אסטרטגיה של שמירת יציבה. בדיקת כסא מסתובב ממוחשב - Rotatory Chair נותנת מידע על תגובות במרחב של רכיבי אוזן פנימית. בברכה ד"ר טליה מרק WWW.TINNITUS.CO.IL

11/03/2019 | 17:30 | מאת: בריינדל

שלום רב, זה מס' חודשים אני מרגישה תחושה של חוסר יציבות, פניתי לרופא משפחה שלא עזר, בתחיל א.א.ג. אמר שאין כלום. הגעתי למיון שם עשו לי CT ראש וגילו שיש לי סינוסים, נתנו אנטיביוטיקה שלא הועילה, פניתי לרופא מומחה, הוא נתן אנטיביוטיקה נוספת עם סטרואידים [שהגבירו את התחושה] לאחר מכן פניתי לנוירולוג, הוא אמר שכדאי קודם לעשות ניתוח לניקוי הסינוסים, וכך עשיתי. כעת אני שבוע לאחר הניתוח ועדיין אין שינוי, אלא להיפך התחושה התגברה, והתחילה להפריע לי בשינה בלילה, מה שלא היה קודם לכן. רציתי לשאול האם זה תהליך שלוקח זמן או שפשוט זה לא היה הכיוון הנכון. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

היי. ממש מוקדם מידי לדעת משהו..... הייתי מחכה שבועיים ואם ממשיך ליעוץ חוזר. בזמן הזה בינתיים לקחת ביתאהיסטין 2-3 ביום. בברכה ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

שלום, בסוף ינואר חוויתי תחושה של אטימות באוזן, לאחר אבחון נמצא כי סבלתי מירידת שמיעה פתאומית, לא התלווה לאירוע צפצופים באוזניים או סחרחורות. בוצעה בדיקה נוירולוגית תקינה, טופלתי בסטרואידים ולאחר יומיים השמיעה כבר חזרה לנורמה. שמתי לב מאז, שלעיתים רחוקות אני יכולה לשמוע טנטון שחולף אחרי כמה שניות, לא משהו שמטריד בחיי היום יום. אבל לפני יומיים קמתי באמצע הלילה מהמיטה עם תחושת סחרחורת נוראית, גיליתי שיש לי סחרחורת רק במצב של שכיבה, ביום יום אין לי בעיה להתכופף, להזיז את הראש, אבל כשאני שוכבת לגמרי על הגב כל העולם מסתובב לי, בנוסף במצב של שכיבה כאשר אני מזיזה את הראש לצד ימין יש לי סחרחורת ( אם יש קשר אז האוזן המדוברת באירוע השמיעה היא אוזן ימין). כאשר אני זזה לצד שמאל אין סחרחורת.אני לא יכולה לשכב על הבטן, לא על הגב ולא על צד ימין אלא רק על צד שמאל. במידה ויש קשר אני סובלת הרבה מאוד שנים מהתקפי חרדה, אני גם פרנואידית וחושבת תמיד שאני חולה במחלות, העניין הוא שלאחרונה אני באמת חווה תסמינים פיזיים מפחידים, אני כבר מפחדת שיש לי גידול במוח או טרשת נפוצה האם ייתכן שהסחרחורת תעבור מעצמה? לאיזה רופא לקבוע תור? נוירולוג? אאג?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב 1. לא הייתי מחברת בהכרח את המאורעות. 2. יתכן סחרחורת תנוחתית הקשורה למנח קריסטלים באוזן פנימית. 3. בכל מקרה אחרי ליקוי שמיעה פתאומי חייבים לעשות MRI. אז אם לא עשית - צריך. 4.גשי לרופא אאג, נוירולוג תעשי פיזיוטרפיה ניידת שתטפל במצב. בברכה ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

08/03/2019 | 20:45 | מאת: רונית

שלום, האם בדיקת eng בודקת רק תעלה אחת ולא את כל האיבר הויסטבלורי? האם זה נכון שהיא לא מדויקת, ושיתכן שהבדיקה תקינה אבל בבדיקה גופנית הפיזיוצרפיסט מאבחן בעיה ויסטבולרית שהיא לא קריסטלים?? עוד משהו: בעיות במפרקי הלסת ושן בינה יכולה לשבש זרימת דם לאוזן ולהשפיע על האיזון?? כי שמעתי על הרבה מקרים שיש להם טנטו כתוצאה ממפרקי הלסת , האם זה גם תכף לגבי האיזון?? תודה וסליחה על אורך הטקסט.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב 1. נכון שזו בדיקה מקיפה אך לא כוללת הכל. יש טסטים נוספים שיכולים לסייע אבל פחות נעשים קלינית. 2. פרק לסת לא קשור לאספקת דם לאוזן, ואספקת דם לאוזן לא קשורה לטנטון. בברכה ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

07/03/2019 | 23:58 | מאת: אלון

שלום אני בן 33, בריא חוץ מכולסטרול שמאוזן על ידי ליפיטור. בשבועיים האחרונים יש לי מדי פעם צפצוף כזה באוזן ימין. וגם לפעמים הרגשה שהאוזן סתומה כזה. השמיעה שלי אותו הדבר ולא השתנתה. מה זה יכול להיות? לקבוע תור לאף אוזן גרון?

לקריאה נוספת והעמקה

היי. תחושת אטימות היא לעיתים סימן לסתימה - גש לרופא אאג. ציפצוף מידי פעם זו תופעה לא משמעותית ולא דורשת ברור. שבת שלום ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

06/03/2019 | 11:56 | מאת: אייל

שלום, סובל מחרדות ונוטל סרוקסט 40 מ"ג ליום ולוריוון 1 מ"ג ליום עד שהסרוקסט יפעל. אתמול בערב הייתי במשחק כדורסל עם הרבה קהל, היה רועש. שהגעתי הביתה והלכתי לישון שמעתי באוזן ימין מין זמזום כזה כמו של מכונית וכל רכב שעבר בכביש ממש שמעתי אותו חזק יחסית, היום בבוקר זה ממשיך. האם זה טינטון או היפראקוזיס? האם נגרם בגלל הרעש במשחק? האם בגלל התרופות שאני לוקח? אני גם ככה חרדתי, אז לרוץ לרופא א.א.ג?

לקריאה נוספת והעמקה

היי. זהו טנטון. קשור גם לחרדות וגם לרעש, אבל זה לא מידע שנקבע את הטנטון.... כלומר בלי קשר לסיבה - רוב הסיכויים שהתופעה תירגע בהדרגה. סבלנות ובלי להילחץ. ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

06/03/2019 | 13:23 | מאת: אייל

אז לא ללכת בנתיים לרופא א.א.ג ?

אני בת 31 בריאה בדרך-כלל. לאחרונה התחילו להופיע לי סחרחורות חזקות מלוות בחילות שמקשות עליי בהליכה,ישיבה ובעמידה ושכיבה. אני מרגישה כאילו צפה או כמו באונייה שטה. אין לי שיווי משקל. עשיתי בדיקות דם הן תקינות ובנוסף mri תקין. האם יש קשר בין ההרגשה הזאת לבין ההרגשה שכאשר אני מפהקת מרגישה שהאוזניים מלאות ולא נפתחות? והאם יש טיפול?ואיזה? והאם זה באמת נוזלים ?

לקריאה נוספת והעמקה

מצטערת.

04/03/2019 | 14:25 | מאת: עומר

שלום רב, אני בגיל 45 אחרי כאבי אוזניים וזימזום הגעתי לרופא שזיהה דלקת ונתן טיפות. הלכתי גם לרופא אא"ג שזיהה אותו דבר ואמר שהזימזום הקבוע נגרם בגלל הדלקת. הכאבים חלפו אחרי הטיפול ועכשיו נשאר הזימזום שלא עובר כבר 10 ימים. האם זה אמור להיפסק ומתי ? האם כדאי לשוב לרופאים או שזה טבעי ויפסק לבד ? ברקע יש לי כבר חצי שנה צורך בתריסיס אף כמו פליקסונז או מי מלח בגלל סתימה באף שלא נגמרת ולא אובחנה הסיבה לה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לרוב תופעה זמנית שעוברת כשהאוזן מבריאה לגמרי, הנוזלים שנוצרו בדלקת נספגים והשמיעה חוזרת לשגרה. הצורך בתרסיסים יכול להצביע בעקיפין על בעיית איוורור אוזניים שיכולה להאט את ההחלמה . בברכה ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

שלום רב, בערך כשלוש שבועות יש לי אף סתום(גודש ברירית ללא נוזלת רוב הזמן נשימה דרך הפה) לפני כשבועיים הגודש עבר לאוזניים, יש כובד, בזמן בליעת רוק שומע "גל" באוזניים, כמוכן התאסף רעש כאילו אני שומע את עבודת מחשב מרוחק. רופא א.א.ג נתן לי שתי תרופות: אבאמיס (1X1) לחודש וקלרינז (1X1) למשך 14 ימים, ואמר שבתום 14 ימים הגודש צריך להיעלם ואז לעשות בדיקת שמיעה ולחץ אויר אם הטינטון לא עובר. שאלה: לפי המדריך שתי תרופות כמעט זהות, ואחרי שאיפת אבאמיס יש תחושה שהאף מתכווץ ונסתם עוד יותר, האם המצב תקין? בתודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

היי. התרופות שונות לגמרי. ההשפעה אינה מיידית. הכל יעבור אחרי תום הצינון. שבת שלום.

תודה על התשובה, ושלום עוד הפעם :) ממשיך עם התרופה אבאמיס את קלרינז לקחתי רק פעם אחד( תוך 15 דקות הוא פתח לי את האף, אף תרופה לא פתחה לי כך את הנשימה שכחתי מה זה אלרגיה כרונית, הבעיה שאחרי שעתיים היו סיבוכים נירולוגיים קלים: הייתי, קצת מפוזר,אטי, כאב קל בשרירי הגוף, טשטוש ריאה. הפסקתי , א.א.ג אמר לי להמשיך רק עם אבאמיס. השאלה: מה לעשות עם האוזניים, כי שם אני לא מרגיש הקלה יש רעש קל לא ברור באוזן שמאל, לפעמים קצת מתגבר, כשאני מכניס אצבע לאוזן וקצת פותח אותה על ידי המשיכה הרעש נעלם, אבל אחר כך חוזר כמו גם תחושת לחץ/ כובד לא נעלמת בשני האוזניים. יש שמיעה מוגברת, יש לי הפניה לבדיקת שמיעה לפי הצורך, לא יודע עם ללכת או לחכות שבועיים לפי המלצות א.א.ג, מה דעתך וההמלצות? תודה.

להרגע..... כי אתה יותר מידי מתעסק עם זה. סבלנות.

מזה כ-כתקופה שיש לי רעש של חיכוך באוזן בזמן הזזת הראש מצד לצד קשה לאבחן במדוייק מהיכן מגיע הרעש אציין שבאותה אוזן קיים לי חור בתופית אני גם מרגיש שהאוזן סתומה במידה כלשהי האוזן מפרישה כל יום צרומן באופן טבעי אבל היא מרגישה קצת אטומה לעומת האוזן השנייה גם כאשר יש מקור אוויר כלשהו אם זה מזגן או סתם רוח אז באוזן התקינה אני מרגיש את האוויר כפי שצריך להיות אך באוזן עם החור אני לא מרגיש את האוויר כאילו חוסר תחושה דרך אגב לא עשיתי בדיקות שמיעה אבל קיים הבדל אך מאוד מאוד קטן אני מסוגל לשמוע בווליום הכי נמוך בפלאפון באוזן עם החור אבל יש הבדל והרגשה של "חוסר באס" וחוסר תחושה לאוויר. גם ניקוי במי חמצן עשיתי התחושות אותם תחושות. ונוסיף ונציין שיש לי טינטון כרוני אך הוא בקושי מורגש.

לקריאה נוספת והעמקה

היי. 1. אוזן עם נקב מרגישה אחרת. גם הצלילים וגם בתחושת האויר בפנים. עזוב את ההשוואה היא רק תטריד אותך. 2. תפסיק לחטט ולהתעסק עם האוזניים. 3. מעקב חובה אצל אאג. בברכה ד"ר מרק, www.tinnitus.co.il

אבל אם ארצה לשפר את שמיעתי שווה לי לעשות את הניתוח לסגירת הנקב ?

שלום רופא א.א.ג. הפנה אותי לבדיקת הטימפנומטריה עם רפלקס אקוסטי, עקב ירידה בשמיעה. אבל במכון גל אמרו שזו בדיקה מסוכנת, כי אם יש חור או צלקת אפילו הכי קטן בעור התוף, זה יכול להקרע. והם לא עשו כי שכחתי להביא הפניה מאותו רופא. שאלות: אפשר בבקשה להסביר ולפרט מה רמת הסיכון בבדיקות האלה, ובמה זה תלוי בדיוק? האם יש כאבים או תופעות לוואי אחרות בזמן בדיקות? ואם הרופא ששלח לבדיקה בדק את האוזן זה אומר שאין סכנה בכלל? אם היה לי בעבר דלקת וכדו' זה יכול להשפיע? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

לא נורא... אין ממה להיבהל. פשוט צריך בדיקת אאג לפני ביצועואם ההפנייה ישנה או שלא מצוין מצב האוזן הם לא עושים...

26/02/2019 | 23:38 | מאת: עדן

היי ד"ר, אני סובלת תקופה מורטיגו. עברתי טיפולי פיזיותרפיה וסטיבולרית שלא עזרו . לקחתי כדורים כמו בטהיסטין/אגיסרק/פראמין וסטונרון. חוץ מפראמין לבחילות לא עזר לי כלום. נתנו לי לנסות כדור מודאל 50mg 1 ליום. רציתי לדעת האם יש תופעות לוואי? אולי ישפיע על הווסת החודשית? אולי השפעות אחרות ותופעות לוואי אחרות? בנוסף, רציתי לדעת אם אני לוקחת את המודאל שהבנתי שזה רק לסחרחורות, כשיש לי בחילות אפדר לשלב גם פראמין? אני בת 30, בריאה בדרכ.

לקריאה נוספת והעמקה

לא הבנתי אם יש לך התקפי בחילה ללא סחרחורת ? נוירולוג בדק ? מודל טוב לשלב הקשה של סחרחורת סיבובית חריפה עם בחילות. הכדור לא מאוד חזק ואפשר לנסות. בכל מקרה נראה לי שבדיקת נוירולוג - חובה.

27/02/2019 | 10:25 | מאת: עדן

נוירולוג בדק אותי עשיתי בדיקות דם תקינות mri תקין לכן החליטו לתת לי כדור מודאל. אפשר לשלב עם פראמין לבחילות?

27/02/2019 | 10:26 | מאת: עדן

זה סחרחורות מלוות בבחילות

24/02/2019 | 21:47 | מאת: אחת לתמיד - טינטון

האם יש קשר בין סתימות (שחזורי) אמלגם לבין התפרצות הטינטון ? כנ"ל לגבי שיניים כלואות כמו שינה בינה וכו'. ידוע לי שבעיות במפרק הלסת יכולות ליצור טינטון אבל בעיות בבלוטות הרוק או שרירי המלעס יכולות להיות גם קשורות ? מה לגבי נקב בעור התוף והרס של עצמימות השמע ?

לקריאה נוספת והעמקה

לטנטון יכולים להיות טריגרים רבים. ביניהם כל דבר שגורם לסטרס ומזכיר למוח את איזור האוזניים או שמיעה. כך שהכל אפשרי וכלום לא מחייב. בברכה ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

25/02/2019 | 10:04 | מאת: אחת לתמיד - טינטון

נתקלת במקרים שהטינטון היה קשור לשיניים ?

24/02/2019 | 09:21 | מאת: ורוניקה

היי אני בת 21. לפני כשבוע התעוררתי באמצע הלילה עם תחושת סחרחורות חזקה מאוד ומאז זה לא עובר , בעיקר בשינוי תנוחה אך גם סתם ככה. מאוד קשה לי לתפקד ביוםיום שלי , כל הזמן ישנה הרגשה שאין לי ״פוקוס״ בעיניים , מה שמאוד מעייף אותי ואני מרגישה שאני הולכת לא יציב . הרופא הביא לי כדורי בטאהיסטין בטענה שהבעיה נובעת מקריסטלים שזזו באוזן הפנימית שלי, אבל אני לא מרגישה שהם עוזרים . המצב מאוד מפחיד אותי בעיקר בשל גילי הצעיר כשהייתי בצבא הרגשתי את אותן סחרחורות כשהתקפים מידי פעם בשילוב של צלצולים באוזניים וזיעה קרה , עשיתי מבחן טילט ואמרו שזה נובע מגירוי בעצב הואגוס . רציתי לשאול אולי זה קשור? בנוסף יש לי עקמת בגב, אסטמה ועליתי מעט במשקל אולי גם זה קשור איכשהו?

לקריאה נוספת והעמקה

1. אם אכן קריסטלים "זזו" ממקומם צריך פיזיוטרפיה. אם עוד לא היית אצל אאג לכי..... 2. השמנה, עקמת ואסטמה לא קשורות. שבוע טוב, ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

20/02/2019 | 22:36 | מאת: ליאת

כל הבדיקות תקינות דם,mri,בדיקת שמיעה. עשיתי פיזיוטרפיה לא עזרה.. נתנו לי כדור בטיסטין לא עזר ועכשיו סטונרון .. רציתי לדעת מתי מרגישים השפעה על הסחרחורות? מתי תהיה הקלה?

לקריאה נוספת והעמקה

עלייך לפנות למרפאת סחרחורת.

20/02/2019 | 18:58 | מאת: אביטל

שלום. לפני כחודש עשיתי בדיקת שמיעה והכל יצא בסדר. היה בתחיל לי טינטון באוזן אחת. האם הגיוני שתוך כמה זמן השמיעה תרד? וממה יכול להיווצר הטנטון באוזן? האם שעווה שמצטברת יכולה לגרום לזה?

שלום, לפני כמעט חודש, קמתי בבוקר עם תחושה של אטימות באוזן ימין ושל "רוח" באוזן שמאל, לאחר בירורים ובדיקת שמיעה נקבע כי באוזן ימין ליקוי שמיעה תחושתי עצבי קל-בינוני בתדרים הנמוכים ובשמאל השמיעה בגדר הנורמה. לקחתי 3 שבועות סטרואידים, שבוע לאחר תחילת הטיפול הגעתי לביקורת בבית חולים שם ביצעתי בדיקת שמיעה וחזרתי לנורמה (למרות ששמתי לב שפתאום הערכים של אוזן ימין יותר טובים משל אוזן שמאל). ביום שני האחרון הפסקתי לקחת את הסטרואידים, אבל אני עדיין סובלת מאוד מנדודי שינה. אף פעם לא הייתי ישנה טוב, אבל מאז שהתחלתי לקחת סטרואידים אני קמה 3 פעמים בכל לילה, לפעמים קמה גם מזיעה בגב. אני ממש סובלת, האם ייתכן שהגוף לא התנקה מהסטרואידים עדיין? האם יכול להיות שהנדודי שינה נובעים ממקור אחר? אשמח לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

סטרואידים...... אבל זה יעבור. סבלנות. העיקר שהשמיעה חזרה :) ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

אני פיזיותרפיסט מטפל בויסטיבולרי תקף אותי bppv חזק לפני כ 3 שבועות טיפלתי בזה באפלי ואחרי שבוע הייתי עם שפעת קלה כרגע יש תחושת שיוט וטנטון באוזניים שלא עוזבות אותי מתי הסיוט הזה יעבור ? בבקשה help אני נכון מטפל אבל מאוד דואג . האם עליי לעשות בדיקת mri ראש? הייתי אצל נוירולוג שאמר שהכל תקין

לקריאה נוספת והעמקה

1. סבלנות... 2. חובה בדיקת אאג ובדיקת שמיעה כי כל התלונות יכולות לנבוע למשל מסינוסיטיס ונוזלים באוזניים.... בהצלחה. ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

11/02/2019 | 22:08 | מאת: Yael

היי, רציתי לדעת אם במקרה נכנס לי זבוב לאוזן אין מצב שאני אפספס אותו ולא ארגיש? לפני כמה שעות זמזם לי זבוב ממש ליד האוזן וחשבתי שהוא נכנס לי ואני ממש בחרדות מזה. לא יכול לקרות מצב שאפשר להתעלם מזה? תודה על ההקשבה

אם נכנס זבוב לרוב הוא בורח ולא מזיק. בכל מקרה תמיד אפשר לשים 2 טיפות שמן באוזן והזבוב יברח..... ד"ר טליה מרק

11/02/2019 | 11:21 | מאת: שאלה

האם יש קשר בין מאמץ לבין טיניטוס? למשל בעת נשיפה במאמץ בעת נגינה, וכן בעת תרגול חיזוק שרירים למניעת צניחת אגן. אם יש קשר - האם עלי להפסיק כליל שתי הפעולות הנ ל?

לקריאה נוספת והעמקה

היי. בעיקרון מאמץ יכול להשפיע על התחושה אבל זו ממש ממש לא סיבה לא לתרגל שרירים או לא לנגן. בהצלחה ד"ר טליה מרק

שלום, יש לי כניראה נוזלים באוזן שמאל זה עובר עם הזמן או צריך איכשהו להוציא תנוזלים? שאלה שניה, באוזן ימין של לי ירידה בשמיעה + ציפצופים 24 שעות כבר שנה אפילו שנתים ואמרו שאין מה לעשות,במיקרה יש לזה פיתרון האיתי אצל מלא רופאים ואין מה לעשות זה יעבור עם הזמן הציפצופים או לכוח החיים ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. נוזלים בדרך כלל נספגים לבד. לטנטון יש טיפולים שונים תלוי בבעיות הרקע. זה לא נכון לאמר שאין מה לעשות. קודם כל - בדיקת שמיעה. בברכה ד"ר טליה מרק www.tinnitus.co.il

01/02/2019 | 20:02 | מאת: זמרת ומוזיקאית

שלום דוקטור. אני מוזיקאית מקצועית ,זמרת ופסנתרנית , מתפרנסת מהופעות והקלטות וגם תלמידים. אני סובלת כבר שנים מבעייה במפרק הלסת וחריקת שיניים ופעם ראשונה שהרגשתי אוזן סתומה היה ב2015 אחרי שניסיתי לישון עם mouth guard ליותר משבוע. נשכתי אותו חזק בלילה ובבוקר לא שמעתי טוב מאוזן ימין. בערב זה כבר עבר, והפסקתי לישון עם זה. ניסיתי דיקור ותרגילי הרגעה לפני השינה. בחודשים האחרונים האוזן שוב סתומה והרגשתי גם שינוי בשמיעה בעיקר בטלפון, מאוזן ימין לא מבינה טוב מה אומרים.. וגם בסטודיו עם האוזניות שומעת פחות טוב באוזן ימין. למזלי זה לא הפריע לי לשיר ולהופיע עד עכשיו. לפני כשלושה שבועות התחיל לי טינטון ואתמול סוף סוף היה לי תור לרופא אף אוזן גרון ובדיקת שמיעה. בבדיקה גילו שהאוזן לא שומעת טוב את הlow frequency (על 60 עד ה1000 ואז עולה בהדרגה, ה2000 ב30 וה8000 ב20) מצורף.. הרופאה אמרה שזה כנראה עצבי והייתה ממש בטוחה שזה לא קשור לtmj . היא שולחת אותי לעשות mri למוח לשלול גידול ומשם לממומחה אוזניים. אני תמיד שמרתי על האוזניים, לאחרונה קניתי אטמי אירגזם בהמלצת חבר מוזיקאי ובמטוס אוזניות מסננות רעש. קשה לי להאמין שזה לא קשור למפרק הלסת.. מה עוד יכול לגרום לזה? זה יכול להיות מההופעות או מלימוד שעורי פסנתר בחדרים קטנים ? ארצה לדעת איך למנוע החמרה וכמובן ירידה בשמיעה גם באוזן שמאל. האוזניים חשובות לי כדי להמשיך לעבוד ולשיר..מבינה שנזק שכבר נגרם ובטנטון אי אפשר ממש לטפל.. אבל אני חייבת למנוע החמרה של זה. אני בת 33. בריאה חוץ מזה. (רק בלי כיס מרה..) מאד מפחדת ומבולבלת. אשמח לשמוע את דעתך. אני בניו יורק ועם הביטוח שלי דיי מסובך לראות ממומחים ..

לקריאה נוספת והעמקה

היי. יש לך ליקוי שמיעה פתאומי כנראה לא מאוד ישן ואני ממליצה על הזרקת סטרואידים לאוזן. השמיעה עשויה להשתפר. הטנטון יכול להרגע. ואין שום קשר לפרק. www.tinnitus.co.il

01/02/2019 | 01:32 | מאת: אביב

שלום לך ,דוקטור. -ברצוני לדעת האם יש אפשרות לקבוע מהו מקור לטנטון (עצבי מוחי או אוזני)שהתחיל להופיע מרגע חבלת רעש ממצב של טנטון לא תמידי לאחר חבלת רעש , ז א מכמה שעות ביום לקבוע יומיומי לצשך זמן של מעל 15 שעות לפחות -טנטון עיקש וכרוני? השאלה היא מבחינת אזור פגיעה במערכת השמיעה ,מח שמיעתי, האם לדעתך ניתן למצוא בדיקה מתאימה לקביעה למקור עצבי או מוחי לכך? -מה הדעה הקימת בעולם? הבנתי שקשה לאבחן זאת ,יש דרך אובייקטיבית אמיתית לאבחן זאת? -מהי בדיקת אזורי ברודמן 41 42 ,לשם מה היא נועדה כלל?(מבחינת טנטון)במה היא תועיל?היא אוביקטיבית ? ,כמו כן מה ההבדל בינה לבין בדיקת אפיון טנטון שהיא בדיקה סובייקטיבית ובודקת את התדר ועוצמת הטנטון ,הקיימת במהלך הבדיקה. ג האם תיתכן חבלת היפראקוסיס וטנטון שהורגש מיד לאחר דקות ,מפגיעה של רעש עז מתמשך כמו מעוצמת צעקות רמות מאוד כגון מצרחות אישה או ילדים בצמידות לנפגע( לא כתוצאה מחבלה של רעש מתמתשך בעבודה ללא מיגון ).או שזה בלתי אפשרי?האם את מכירה מקורות מחקר לתשובה זו? מאמרים ,מחקרים ,עדויות? -האם חבלת רעש זו מסוג של צרחות עזות ממושכות צמוד אוזן הנפגע , תפגע תחילה רק בתדרים הגבוהים של השמיעה בלבד מבחינת הרגישות ,ולאחר מכן תתכן גם בתדרים הנמוכים או יתכן שתהיה הפגיעה גם רק תחילה דווקא בחלק של התדרים הנמוכים וגם ולא דווקא בגבוהים? או שזה לא יתכן? מדובר במקרה שלא קיים ליקוי כלל לפני ואחרי הפגיעה,אלא מאוחר יותר ללא גורם או סיבה אלא כנראה מההיפראקוסיס) תודה לך . מה ההבדל בן טראומה אקוסטית לשוק אקוסטי ? -האם פגיעת היפראקוסיס ו או טנטון,אפשרית להתקיים עקב חבלת רעש ללא ירידת שמיעה( לאחר בדיקות שמיעה למציאת ליקוי שמיעה עם מציאה וודאית של היפראקוסיס ).

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אביב. התפקיד שלי כאן הוא לא מה שאתה מצפה ממני בשאלה הארוכה- מסורבלת- חקרנית סקרנית שלך. מענה קצר לשאלה רצינית כן. לעשות עבורך חקירה אקדמית ממש לא. ומקור הטנטון הוא מוחי. חד משמעי. www.tinnitus.co.il ד"ר טליה מרק

28/01/2019 | 14:44 | מאת: אורן

טינטון דו צדדי רצוף לאורך כל שעות היום ( אך מורגש יותר בשמאל) שהתחיל לפני כשבועיים לאחר וירוס עם כאבי ראש חזקים(לא יודע אם יש קשר אך יש סמיכות בזמנים) בדיקת שמיעה וטימפומנטריה תקינות לחלוטין , א.א.ג בדק אותי גם פיזית , תופיות תקינות , ניקה לי שעווה באוזן שמאל. הרופא נתן לי בטיסטין ותרופת הרגעה טבעית לשבועיים - לא נראה לי כמו טיפול רציני. מה יכולה להיות הסיבה לטנטון ואיזה בדיקות נוספות לבקש? הזמזום משגע אותי בלילה ומקשה עלי להתרכז.

לקריאה נוספת והעמקה
28/01/2019 | 14:45 | מאת: אורן

שכחתי לציין את גילי - 30 . בריא בדרך כלל

אפילו פקק שעווה באוזן יכול להיות גורם.... לרוב התופעה נרגעת לבד. ביתטהיסטין לא רלוונטי אלא לסחרחורת. אם לא ירגע עוד כמה שבועות כדאי יעוץ ברוח TRT. www.tinnitus.co.il

01/02/2019 | 00:00 | מאת: מבין עניין

שלום רב, כללי בסיס לכל הטינטוניסטים: א נסה שלא לשים לב אם אפשר ,תתמקד בסביבה ובדברים הטובים שסביבך. ב.,תהיה פעיל ספורטיבית זה אומר הליכות ,ריצות ,ואירובי,אתה חייב להזיע . תבצע פעילות גופנית על בסיסי יומיומי ,זה בריא למח,.ידוע שהטנטון ינבע או מפגיעת תאי שערה או ממקור עצבי במח!!לרוב (התאוריה הרווחת בעולם היא זו אם אין שימוש בתרופות SSRI או סמים) לגבי צילום מח: הדמיית MRI לא יתעיל גם עם האדרה,רק הדמיית MEG מוחי- שלא מבוצעת כלל בארץ תראה את מצב האמיתי הפיזי לעניין הטנטון ,לא כי אין מכשיר ,אלא כי לא יודעים איך לבצע את הבדיקה לטנטון בארצנו הנחמדת .(הדמיית MEG היא היעילה להוכחת מקור הטנטו - נקבע על ידי עשרות מחקרים בעולם ובכנסים של הטנטון )!!! הוכח שהוראו קריאות מהימנות לעשרות פגועי טנטון- ממצאים אנורמליים של פעילות לקוייה של מרכזי שמיעה ופגיעה במסלולי השמיעה במח(תפקוד לקוי מוחי,חלקם גם הראו פעילות אנורמלית במערכת לימבית לאחר שהוראו פגיעות במח של קורטקסי שמיעה ) ג.בצע מיסוך על ידי מוזיקה נוחה לך ,לא רועשת , כשזה כבר מגיע לרגעים שמטריד מאוד ויותר, אם עוצמת הטנטון מבינונית. ד.אתה מחויב להימנע ממקורות רעש חזק (אפילו ילדים יכולים לגרום לך להתגברות המצב..כך טען בפניי אבא לילדות,באופן מיידי,אם זה יהיה קבוע,עקב הסכנה שתגרם מכך -רגישות לרעש- ממטרד ועד כאבי אוזניים עזים,ועוד תופעות.(היפראקוסיס הוא לא בר טיפול למעשה ,מצב קשה ...כולם אומרים את זה) אם תגיע לטיפול TRT- יוכל להתבצע על ידי אפליקצית סמארטפון אן סאונד גנרטורים תוך אוזני,או דיסק מחשב שמחובר לאוזניות ,עליך לבצע זאת רק בסביבה שקטה חיצונית,לא ברחוב!!! לא יעיל,ובאם יש פגיעה עצבית מוחית הוא אפילו מסוכן. יתכן שדבר שימנע ממך עבודה בחלק מהמקרים או הנאה עקב הצורך לבצע טיפול זה -זה טיפול של עד 18 שעות ביממה!!! .בארץ הוא ארוך מדיי -הוא עד שנה וחצי ,ולא הועיל ללא מעט מקרים,מבלי לפגוע באף מטפל.יש מקומות שמבוצע עד חצי שנה-לא הועיל -גם לא יועיל. ד.בצע בדיקות מטאבוליות לאבץ ומגנזיום,מהר מאוד זה הכי קל . ה.בצע בדיקת אפיון טנטון (לבקש מרופא א א ג)לקביעת תדר ועוצמות הטנטון. בחלק מהמקרים הטנטון אף יעלם לתקופה מסוימת לפחות.נסה להגיע לבדיקה כשאתה רגוע.זה חשוב.זוהי בדיקה שתיקח לפחות שעה ויותר .3 שלבים שחוזרים על עצמם ה.אל תשהה במצבים מלחיצים ,רועשים ועמוסים -ידוע שהטנטון עלול להתגבר עקב כך או לפרוץ שוב אם אתה מוגדר כטינטוניסט שאין לו כל שעות היום טנטון ,אך לא מחייב, קח עימך זוג אטמים טובים ליתר בטחון. הדינוי של הטנטון הוא גם מבחינת התגברות עוצמת הטנטון או שינוי תדר טנטון,ו\או מבחינת משך הטנטון.מחייב בדיקות שמיעה אם לא יעלם תוך 4 שבועות ויהיה מקובע לשעות היום.כך תוכל להגיע לתור במכון שמיעה לקביעת תדר ועוצמה. ו. אל תישן בלילה ללא מיסוך ברמקול בעוצמה הקרובה לעוצמת הטינטון,טנטון מורגש יותר בסביבה שקטה אם כבר היה קיים,כמו במצבך(לא למסך עם עוצמות גבוהות- אל תפריע לשכנים לישון) ז.בדוק אם הוא צליל מונוטוני קבוע או צליל פועם(בא והולך כמו פעימות לב)- מצב פועם הוא התכנות לבעיה בכלי דם בסביבות האוזן. או האוזניים (יש ניתוח לזה במצבים מסוימים). ח.אל תיגע בשום כדור פסיכאטרי ממשפחת ה SSRI זה המוצא האחרון שיוצא לך, תוך כמה שבועות של תחילת פעילות שלו יופיעו תטפעות מחמירות לטנטון או לרגישות לרעש,אינך רוצה להגיע למצב אל חזור שכזה...לאחר שלל טיפולים אלטרנטיביים לא יעילים,שיבוצעו אם תרצה,עד ללקיחצ הכדורים הללו.והם מסוכנים , במיוחד מכך שחלקן הלא קטן גורם לטנטון (קלונקס) או מגבירן! (הסתכל בעלון הרפואי שלו-לא יאומן שהוא ניתן לפציעת טנטון).תגובות איומות ממטופלים בארץ ובעולם ,יש לא מעט שיציאו לך כל מיני תרופות(עיין בפורומים של טינטון מארצות העולם ,תיווכח לך,שגם בארץ יש תלונות על תרופות אלו כגורמי או מגבירי טנטון ) ...היזהר לך. בריאות איתנה,והרבה חוסן ותקווה לטוב,מקווה שעזרתי. בריאות איתנה..ןהחלמה מהרה. בדיקת דם אסץ ומגנזיום ,בחלק קטן מהמקרים היא מקור לטנטון,אולי הוירוס פגע בה. נכון להיום אין כלל וכלל תרופה לטנטון.הישמר ממקומות ומקורות רעש מעל 80 DB יכולים לקבע את הטנטון אם לא התקבע כבר.לא לקחת שום תרופה פסיכיאטארית ,לא תועיל ואף תחריף גם את הטנטון ותגרום לעוד בעיות תפקוד ןתופעות לוואי עד קשות וומחלות.

מזה כשנה סובל מתופעות אלו. לפני כחודשיים ביקשתי בדיקת ENG ואז התברר שיש לי פגיעה של 80% באוזן ימין ההפנימית. התחלתי פיזיו וסטובלרי ללא שיפור עד כה. המצב מאוד מתסכל ומלווה בחוסר נעימות רבה. מה עושים? (-:

24/01/2019 | 20:25 | מאת: דניאל

שלום בן 44, בריא בדר"כ, לא נוטל תרופות, מלבד אספירין מניעתי במינון 75 מ"ג. מלפני יומיים החל לי באופן פתאומי תחושת אטימות ומלאות באוזן ימין, חוסר נוחות בשיחה בטלפון באוזן זו, כ"כ במיוחד הצליל של קו הטלפון וצליל החיוג עושה לי תחושה מאוד בלתי נסבלת באוזן בפרט, ותחושה לא נעימה בראש בכלל. יש לציין שמזה 10 שנים אני במעקב שמיעתי, עקב ירידת שמיעה עצבית קלה באוזן זו, ממצא אקראי שהתגלה במסגרת בירור לאחר סינקופה עם חבלת ראש. בדיקת MRI ב-2009 היתה תקינה. הייתי היום אצל רופא א.א.ג. שבבדיקה פיזית לא מצא ממצא. הפנה אותי לבדיקת שמיעה דחופה. לאחר הבדיקה הקלינאית תקשורת התקשרה אליו, והוא כבר לא היה במרפאה אך השאיר לי מרשם והורה לי טלפונית להתחיל טיפול בפרדינזון (4 ימים 3x20. אח"כ 4 ימים 2X20, אח"כ 4 ימים כדור אחד, ואח"כ 4 ימים חצי כדור) ולחזור אליו בעוד מספר ימים. למען האמת אני חש תחושת מלאות וחוסר נוחות מסויימת גם באוזן שמאל. ממצאי הבדיקה: הערות: ימין - נוטצ סביב תדר HZ500 אסימטריה שמאל: תדרים 4khz-8khz נבדקו עם INSERT PHONE, שיפור בספי AC בתדרים 4khz & 6khz. פער בין האזניים בתדרים 2khz. 3khz & 8khz WEBER תומכת בממצאי הבדיקה באופן חלקי. בהשוואה לבדיקת שמיעה קודמת מתאריך 18.6.18, ימין - החמרה בשמיעה בתדר HZ500 אסימטריה. שמאל = עקב בדיקת עם INSERT PHONE שיפור בספי שמיעה בתדרים 4khz & 6khz 1. מה פשר הממצאים בבדיקת השמיעה? 2. האם זה קשור לממצא שיש לי כבר מזה 10 שנים של ירידת שמיעה עצבית קלה באוזן ימין? זה יכול להיות סימן של החמרה? והאם נדרש בירור של הדמיה במקרה כזה? 3. האם זה מסביר את תחושת המלאות והאטימות והרגישות לרעש? 4. מה בעצם נפגע? זה עלול להיות קשור לבעיה במוח (אירוע כלשהו או משהו אחר?) 5. האם יש קשר בין שימוש לאחרונה באטמי אוזניים (כשאני סובל באופן קבוע מקושי בנשימה אפית)? 6. האם זה צפוי לחלוף לגמרי? תוך כמה זמן? תודה על הסבלנות ועל המענה

לקריאה נוספת והעמקה

היי. מדובר בליקוי שמיעה פתאומי. חשוב לקחת גם כדור להורדת חומציות קיבה ואת הסטרואידים לקחת אחרי האוכל ובמכה אחת. חשוב לנוח ולהמשיך מעקב רופא אאג שגם יענה לך על כל השאלות הנוספות. שבת שלום

27/01/2019 | 21:44 | מאת: דניאל

תודה על המענה אני נוטל מזה מספר ימים פרדינזון, ואני חש בשיפור מבחינת המלאות באוזן. ובעוד מספר ימים אני אמור להגיע לביקורת לרופא. זה קשור לטיפול בסטרואידים? הם משפיעים מהר? האם מלבד התיאור והתחושות, האם בתוצאות בדיקת השמיעה עצמה יש עדות לפגיעה שמצריכה בירור של MRI? MRI של המוח והאזניים, אלו 2 בדיקות שונות? יש צורך בבדיקת MRI לכל המוח? עוד שאלה שקצת מטרידה אותי, האם ייתכן והפגיעה היא לא באוזן עצמה אלא אולי תוצאה של אירוע מוחי קטן? האם יש הגבלות כלשהן בתקופת הטיפול בפרדינזון? הרופאה כתבה שחשוב לנוח, האם זה בגלל הסטרואידים או מסיבה אחרת? תודה רבה

היי. סטרואידים משפיעים מהר .מנוחה היא גם חלק מהטיפול וגם בגלל התרופות. צריך MRI כי הקודם בן 10 מוח מכוון לאוזניים. ממש לא נשמע כמו אירוע מוחי. תרגע...... ויהיה טוב. תמיד. www.tinnitus.co.il ד"ר טליה מרק

שלום שוב בהמשך לשאלתי בעניין הפרעה פתאומית באוזן ימין הייתי בביקורת אצל רופא א.א.ג. מבחינת התסמינים והתחושות (בקשר לאוזן, כי לגבי השאר אתייחס בהמשך), בהחלט יש שיפור. כ"כ בדיקה פיזית תקינה. מתברר שטעיתי בשאלתי הקודמת. מעקב השמיעה שאני מבצע מזה 10 שנים, זה על אוזן שמאל ששם יש ירידת שמיעה עצבית, אך ללא החמרה בעשר שנים האחרונות שבהן אני במעקב שמיעה. האירוע כעת הוא באוזן ימין, והממצא בבדיקת שמיעה: בהשוואה לבדיקת שמיעה קודמת מתאריך 18.6.18, ימין - החמרה בשמיעה בתדר HZ500 אסימטריה. הרופא אמר שמאחר וזה משהו קל, לא נהוג לבצע MRI. וביקש שאעשה בדיקת שמיעה נוספת בעוד 3 שבועות. ברצוני לשאול בבקשה: 1. מה משמעות הפגיעה? מה זה אומר תדר 500 האם זה נקרא חרשות פתאומית בדרגה כלשהי? 2. במקרים כאלו אין צורך בבירור נוסף מלבד בדיקת שמיעה? אין חשש למשהו שקשור לעצב השמיעה? 3. אני עדיין תחת הטיפול בפרדינזון, כעת כבר בשלבי הירידה, ואני סובל מכל מיני תופעות, ואני יודע אם זה קשור לתרופה או פשוט מקרי. בעיות שינה קשות מאוד בלילה וביום. תחושת חוסר אוויר לפעמים, ובעיקר בשכיבה, חוסר נוחות בטן. מתח רב (אולי קשר לחוסר שינה?) וגם לחץ הדם שלי מוגבר. האם כל זה קשור לפרדניזון? אמנם אני לא לוקח זמן רב (בערך שבוע וחצי) אבל לקחתי מינון של 60 מ"ג. האם זה קשור? ואם זו הסיבה, תוך כמה זמן מאז שאפסיק (יש לי עוד 6 ימי טיפול) את הפרדניזון זה יפסיק? תודה רבה

מהקיץ אחרי ביקור בהופעת להקת סקורפיונס יש לי רעש קבוע ללא הפסקה בתדר גבוה כמו זזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזז - ללא הפסקה. רופאה אחת שלחה אותי לבצע אוזי של אזור צוואר והכל יצא תקין. רופא אחר רשם לי כדורי סטונרון והבטיח שהכל יעבור. יש לי ספק. האם נכון לקחת כדורים האלה. האם יש עוד אפשרות להפסיקאת הרעש המצחי הזה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

היי. קודם כל אני ממש אחוזת קינאה על ההופעה של הסקורפיונס. ממש להקה מצוינת. כמובן שהזמזום יכול לדעוך בהדרגה. איך השמיעה שלך ?? הסטונרום עוזר לסחרחורות כך שאם יש לך סחרחורת זה בסדר. אם לא - מיותר. אז תהיה אופטימי. ואם זה ישאר ויטריד אפשר להגיע אלי ליעוץ www.tinnitus.co.il

24/12/2018 | 17:13 | מאת: אירנה

האם את מקבלת במסגרת הסדר כלשהו מטופלים ממכבי לילדה בת שנה וחמישה חודשים. תודה, אירינה

היי. לא. פרטי עם החזרים מביטוחים פרטיים או מלאומית talymark@gmail.com

05/12/2018 | 12:39 | מאת: אודי

שלום ד"ר יש לי טינטון באוזן שמאל מזה 3 חודשים. בתוצאות ה MRI היו תקינות למעט שנאמר שוריד גוגולרי דומיננטי ומפותל משמאל ממוקם יחסית גבוה בתוך עצם הפירמדה משמאל. הממצא יכול להתאים לווריאנט מבנה בשם HIGH RIDING JUGULAR BULB. הייתי רוצה לדעת מה זה אומר והאם זה מסוכן. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

השאלה יותר קלינית מה מצב שמיעה שווי משקל ואיזה סוג טנטון - התיעץ פנים אל פנים עם אוטונוירולוג באחד מבתי החולים - כמובן עליו לראות בדיקת שמיעה, שווי משקל ואת ההדמייה.

26/11/2018 | 22:49 | מאת: מאור

שלום. אני חייל בן 19. כבר הרבה זמן אני מרגיש שיש לי ירידה השמיעה. זה ניכר בעיקר בשיחות אחד על אחד כשיש רעש מסביב או בכללי כשיש רעש. אני יכול לבקש ממישהו לחזור פעמיים על מה שאמר עד שאבין. חוץ מזה השמיעה בסדר, אבל כן קשה להבין דיבור חלש גם בטלוויזיה. האם זה יכול להיות משעווה או משהו רציני? למי לפנות?

24/11/2018 | 22:15 | מאת: וולף

שלום, אני בת 59, כבר שנים יש לי בעיית שמיעה באוזן ימין. מזה כמה חודשים מכשיר שמיעה ואז גם התחיל טנטון באוזן ימין. נשלחתי לבצע CT מוח ואוזניים והנה התוצאה(מוח). אשמח לקבל הסברים ממה שנראה בבדיקה. ללא דימום תוך גולגולתי חריף. ללא אפקט מסה. חדרים וחריצים ברוחב תקין צפיפות תקינה של פרנכימת המח. מערות הפנים - אורור תקין. ארובות העיניים ללא ממצא חריג. מבנה גרמי שמור. מספר תהליכים אקסטרא-אקסיאלים קטנים בי-המיספרלים, רובם מסוידים וחלקם עם מרכיב האדרתי ברור יותר, כגון התהליך הקמרוני פרונטלי אחורי גבוה מימין (סדרה 301 תמונה 95 ). ללא הדגמת בצקת או אפקט מסה משמעותי. לאיזור אנטומי זה. CT במגבלות בדיקת CPA- ללא הדגמת מסה ב הסתידויות מתונות של העורקים הקרוטידים. לסיכום: מספר תהליכים קטנים אקסטרא-אקסיאלים הפזורים בשתי ההמיספרות, רובם מעל הטנטוריום. מתאימים במקום ראשון למנינגיומות קטנות. .IAC ללא פתיחה של המבנה הגרמי של ,CPA- לא מודגמת בבדיקה זו מסה ב .MRI נדרשת בדיקת IAC- לצורך אפיון נוסף של הממצאים וכן אפיון ממצאים עדינים ברשת לא מצאתי את כל הפירושים, אודה למידע ועזרה תודה רבה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. כמובן תשובתי שטחית כי בלי לראות אי אפשר לדעת. עושה רושם שמבחינת אף אוזן גרון אין ממצא משמעותי אבל בשל חשד למנינגיומות קטנות הם ממליצים על MRI לצורך השלמת הבדיקה. שבוע טוב.