פורום מכשירי שמיעה, טיניטוס והיפראקוזיס

יותר משליש מהאנשים מעל גיל 60 זקוקים למכשירי שמיעה. מאחר שאנו חיים בעולם שבו תוחלת החיים עולה, נעשה נושא שיקום השמיעה חשוב לתקשורת ולקשרים החברתיים של האדם הבוגר.

כ-12% מהאוכלוסייה מרגישים באופן קבוע צפצופים באוזניים (טיניטוס), אשר חלקם סובלים מכך ואיכות חייהם נפגעת. כמחציתם סובלים מרגישות יתר לרעש ולרובם ליקוי שמיעה.

בעולמנו, להארכת תוחלת החיים נלווית גם הציפייה לאיכות חיים טובה ולתקשורת יעילה. אנו מצפים מהורינו ומעצמנו להמשיך ולתפקד, שואפים ליותר שנות עבודה ותעסוקה, ומנסים ככל יכולתנו לשבח ולשפר את רמת חיינו.

על רקע זה עולות שאלות כיצד לטפל בבעיות הקשורות לשמיעה: איך לתקן את השמיעה ולהביאה למיטבה, איך לטפל ברגישות היתר לרעשי העולם החיצון (היפראקוזיס) או לרעשי העולם הפנימי (הטיניטוס). ובקיצור - איך לשפר את התפקוד ואת איכות החיים.

בפורום מכשירי שמיעה, טיניטוס והיפראקוזיס אנסה לענות על שאלות אלה.
753 הודעות
678 תשובות מומחה

מנהל פורום מכשירי שמיעה, טיניטוס והיפראקוזיס

שלום, אני בת 42. קמתי יום אחד עם תחושת אטימות בשתי האוזניים. ניגשתי לאאג לאחר 48 שעות שפטר אותי ואמר שזה קשור לאלרגיות. לאחר שהתחושה באוזניים לא עברה, ניגשתי לאחר עוד יום לבדיקה אצל אאג אחר. הרופאה שלחה אותי דחוף לבדיקת שמיעה בבית חולים. בבדיקת השמיעה: אוזן ימין - ירידת שמיעה סנסורינואלית בתדירויות גבוהות מ-4000 הרץ, ירידה הדרגתית עד 40 ד״ב. אוזן שמאל - עקומה בצורת משולש עד שמיעה ב-2000 הרץ ב-0 ד״ב, תדירויות 500 עד 3000 הרץ בטווח הנורמה. ירידת שמיעה סנסוריאלית ב-250 הרץ עד 25 ד״ב, וב-4000 הרץ ירידה מ-3 ד״ב ועד 50 ד״ב ב-8000 הרץ. דיסקרמינציה 92% / 100%, SRT 5. טימפנומטריה - A דו״צ. שוחררתי מבית חולים עם טיפול סטירואידים פומי (60 מג לחמישה ימים, 40 - 3 ימים ובסוף 20 - 3 ימים). היום אני לאחר 7 מנות (5ימים של 60 מג+ 2 ימים של 40 מג), ואין שום שיפור בשמיעה ובנוסף היום התחלתי לשמוע באוזן שמאל טיקים כאלה. תואמה לי בדיקת MRI בשישי הקרוב. האם לא הייתי אמורה להרגיש כבר שיפור? האם הטיפול לא ניתן באיחור יחסית ולכן משפיע על סיכויי ההחלמה המלאים (מנה ראשונה של סטירואידים ניתנה לאחר 6 ימים)? האם הצצפצופים באוזן שמאל מעידים על החמרה? האם נכון לשקול הזרקה של סטירואידים לאוזניים? האם העובדה שזה בשתי האוזניים מעלה את הסיכוי לכך שמדובר חלילה במשהו גידולי? אודה לכל עצה בנושא. תודה רבה, מאיה

לקריאה נוספת והעמקה

היי. התשובה כמובן שולחת ולא רצינית כי ככה זה באינטרנט.... את מוזמנת כמובן ליעוץ פנים אל פנים. הטיפול ניתן בזמן הנכון. הזרקות זה מצוין. דו צדדיות אפשרית אבל פחות שכיחה. טנטון לא מעיד על החמרה. בהצלחה ב MRI :)

02/10/2018 | 16:10 | מאת: שירה

אני בת חמישים פלוס,סובלת מאוד מרגישות לרעש בזמן שינה או מנוחה,אני צריכה קודם להשתיק את כל הרעשים מבית ומחוץ עח מנת להכנס לנוח או לישןן,ולעיתים מושכת את עצמי עד מאוחר,כדי לקבל את השקט המיוחל,לאחרונה סובלת מקיבה רגישה,אולי בשל חוסר שינה,עייפות ותזונה לקויה...אחד קשור בשני,מה ניתן לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

את מביאה את עצמך למצב בלתי אפשרי וכדאי להתחיל לשנות דברים. הכי קל - אטמי אוזניים נוחים. בהצלחה !

מזה כחודש מדגדג לפי מידי פעם באוזן. מספר פעמים ביום.. אין כאב ואין הפרשות או לחץ כל שהוא. השמיעה תקינה לגמרי

לקריאה נוספת והעמקה

גש לבדיקת רופא אאג לא לגרד לא לסבן ולא לנקות אוזניים !!חג שמח.

31/08/2018 | 15:42 | מאת: מרלן

שלום, כבר שנים יש לי ירידה בשמיעת של קולות גבוהים (treble) באוזן ימין אך עד לא מזמן לא הייתי מוכנה למכשיר שמיעה. מאמצע מאי אני בניסיון של מכשיר שמיעה (ניסיתי phonak, widex evoke, ועכשיו berbafon zerena), מאז תחילת המכשירים יש לי טיניטוס מעצבן באוזן ימין שמאוד מפריע. זה התחיל בלילות כאשר שקט ובינתיים טכבר כמיט כל הזמן עם ובלי מכשיר באוזן. לא מצאתי ברשת מאמר על קשר שמכשיר שמיעה גורם לטיניטוס אלא לרוב הפוך שמכשיר אמור לעזור. בכל זאת אני טוענת בתוקף שלפני זה לא שמעתי קולות באוזן. מה דעתך? מה את ממליצה לעשות? תודה על כל עיצה. שכחתי להגיד שאבצע CT באוקטובר של המוח כדי לראות מה קורה לעצב. שנה טובה, מרלן

לקריאה נוספת והעמקה

היי. אכן מכשיר הוא חלק מטיפול ולא גורם. לרוב סמיכות של התלונות יכול לנבוע מהתנגדות רגשית למכשיר. כדאי מאוד להשתמש במכשיר ולהנות ממנו. בהצלחה !

31/08/2018 | 00:03 | מאת: לין

ד"ר טליה שלום. בת 30 נשואה +3. מתנצלת מראש על אורך ההודעה .. פשוט כבר אובדת עצות.. הכל התחיל לפני 10 שנים כשטסתי לתאילנד. איך שירדנו מהמטוס הרגשתי שהכל מסתובב סביבי.. היו לי יומיים של הרגשת סחרור והקאות. ההקאות הפסיקו, אך התחושה שהכל מסתובב סביבי נמשכה , עם הפוגות מסוימות, והייתה בעיקר לאחר שעליתי במעלית/ מדרגות נעות/ שטיפת ידיים.. הרגשה שאני מתנדנדת.. לאחר חודש חזרנו לארץ, התחושה הזאת כבר פחתה.. היו חודשים ארוכים שבהם לא הרגשתי כלום.. והיו ימים שהייתי מרגישה סחרור אחרי מעליות וכו'. במשך ה10 שנים הייתה לי תקופה שהיה לי פעם אחת טנטון באוזן אחת למשך תקופה של שבועיים רצוף ועבר. בין לבין יש תקופות שבהם נורא קשה לי לשמוע רעש חזק כמו צעקה של ילד, או משהו שנפל.. פשוט הרגשתי שרעש חזק "מכאיב לי באוזן". בעקבות תסמינים אחה שהיו באים וחולפים עשו לי לפני 6 שנים בדיקות שמיעה , בדיקת eng וסי טי ראש והכל יצא תקין. אני פונה לכאן כרגע, משום שבמשך 3 חודשים אחרונים אני סובלת מתחושת חוסר יציבות.. מהרגע שקמה בבוקר עד שהולכת לישון.. אני מצליחה לתפקד כרגיל אך הדבר מאוד מאוד מקשה עליי ומציק.. אני מרגישה כל הזמן תחושה של התנדנדות.. כאילו אני הולכת ומתנדנדת למרות שבפועל אני לא.. מעין תחושת ערפול.. היו רגעים שממש הרגשתי שאני עומדת ליפול, יש לי רגישות באוזניים לרעש (בא והולך לא כל הזמן).. ואני מרגישה שהאוזניים מעט אטומות לי.. כאילו אני צריכה לפהק ולשחרר אותם אך זה לא עוזר.. פניתי לנוירולוג בגלל שפחדתי מתחושות אלה.. הבדיקה הנוירולוגית הייתה תקינה... והוא הפנה אותי להמשך בירור אצל אא"ג כי הוא חושד שמדובר במחלת המנייר. לאחר שקראתי קצת על המנייר, הבנתי כי היא מאופיינת בהתקפים ולכן לא הבנתי האם מנייר יכולה לתאר מצב כמו שלי? מצב שאנע מרגישה חוסר יציבות באופן רצוף במשך כבר 3 חודשים? אשמח לתגובה ולהמלצה מה אוכל לעשוצ בהמשך משום שאני כבר אובדת עצות וקשה לי לחשוב על שהתחושה הזאת תימשך לעולם.. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

בלי לבדוק אותך ולהתרשם ישירות אני לא יכולה להתייחס ברצינות.

30/08/2018 | 16:32 | מאת: joska1@walla.com

אבקש לקבל מיספר טלפון של דר מרק טליה ב דואר אלקטרוני

049593594

05/08/2018 | 18:04 | מאת: גבי

היי דוקטור, אני בן 21 כרגע בצבא ובשבועיים האחרונים התחילה לי רגישות באוזן ימין לרעשים מסוימים כמו למשל מזלג שנזרק במדיח כלים וכדומה או מישהו שצועק ממש חזק לידי. עכשיו מדי פעם זה בא והולך אבל ביומיים שלושה האחרונים אני מרגיש את זה מאוד וזה ממש מטריד אותי. לא נחפשתי לרעש חזק בתקופה האחרונה(הפעם האחרונה שנחשפתי הייתה במסיבה בתחילת חודש מאי ולא היו איזה שהן תופעות לוואי בשמיעה מאז). ראיתי באינטרנט שמה שיכול להיות שיש לי זה היפראקוזיס, למרות שחוץ מהרגישות אני לא עומד בשום תסמין אחר. בכל מקרה אשמח אם תוכלי לייעץ לי ולתת לי מענה אפשרי, כי כרגע אני מחכה לרופא אא ג וזה עשוי לקחת זמן. תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

היי מצטערת על העיכוב בתשובה. מקווה שבינתיים התופעות נרגעו... זה בערך פרק הזמן שצפוי לשיפור הראשוני בהצלחה. ד"ר טליה מרק

10/07/2018 | 11:53 | מאת: דוד

שלום ד"ר מרק, לפני ארבעה חודשים החלה תחושת אטימות באזניים וחודש אחריה הופיע טנטון בתדר גבוהה שמאוד מציק והיפראקוזיס... כיוון שנטלתי תרופות בזמן הופעת הטינטון וגם החלפתי טיפול תרופתי, רופאת אא"ג סברה שייתכן ואחד הטיפולים התרופתיים או שילוב הוא מקור לטינטון ואף לא שללה שגם כשהחלפתי תרופה ייתכן וגרמה להחמרה. מאז אני מרגיש שפלוטנר כיוון שמפחד ליטול תרופות שמא יגבירו את הטינטון. רציתי להבין את מהי עצמת הקשר שנמצא בין טיפול תרופתי וטינטון, תחושת אטימות. אציין ש: 1. הטינטון הופיע לאחר שבועיים עם רמוטיב ומיד הפסקתי (בהמלצת הרופאה)- הטינטון לא השתפר מאז - האם עדין סביר שהרמוטיב היה הטריגר? 2. כחצי שנה לפני הופעת הטינטון התחלתי לוריוון במינון נמוך (חצי כדור) מספר פעמים בשבוע- האא"ג גם סברה שייתכן והוא הגורם. כבר שבועיים ללא לוריוון או בנזו אחר ואין הטבה. האם אפשר כבר להסיק שאין קשר בין הדברים? 3. לפני חודשיים וחצי התחלתי מירו - לחרדה ולטינטון - ללא תוצאות והטינטון אף החמיר. הייתכן קשר לתרופה? 4. כיום מקבל אנטיביוטיקה (לסטרפ) וחרד לגבי השפעה על טינטון (בגללו הפסקתי אזניל ועברתי לפן-רפא)...

לקריאה נוספת והעמקה

כל התרופות אינן אוטוטוקסיות אבל יכולות להשפיע על טנטון. טיפול TRT נכון וקרוב לוודאי ללא כל מכשירים יכול להרגיע את הרוחות.

אני צריך לקבל הפנייה מאאג ל-trt? יש השתתפות של ביטוחים משלימים או של הקופה? איך מאתר טיפול מומלץ בירושלים?

יש 2 מטפלות מוסמכת בארץ. גב'דבורה גורדון קלינאית תקשורת בירושלים ורופאה (אני) בקיסריה. יש מי שמוכרים מכשירים שונים וקוראים לכך TRT וזה לא נכון. הטיפול אינו מכשיר אלא שיטה עם יעוץ והדרכה ספציפיים ובשמיעה נורמלית או סבירה אינו תלוי במכשיר. יש החזרי ביטוח פרטי ליעוץ רופא מומחה. קופות - תלוי בקופה ובסוג הביטוח שלה.

06/07/2018 | 07:48 | מאת: אור

שלום ד"ר. לפני כמעט חודש הייתי 4 שעות מול רמקולים חזקים בחתונה.בימים הראשונים הרגשתי טינטון חזק בשתי אוזניים במיוחד בשמאלית.הייתי אצל רופא אאג בדיקת שמיעה יצאה תקינה.לא נתנו לי ככ תשובות האם מפעם אחת ליד רמקולים יכול להשאר טינטון לכל החיים? האם יכול לעבור לאחר כמה חודשים? למה ליתר האורחים לא קרה טינטון? יש לציין שכרגע הטינטון הוא בבוקר ונעלם בצהריים לעיתים נעלם לגמרי וחוזר אחרי יום והטינטון מאוד חלש לעומת מה שהיה. אי לכך מה זה אומר? בנוסף היו לי כמו דפיקות או טיקים או נקישות באוזן שמאל לפני יומיים וזה נעלם לאחר כמה שעות. לעיתים אני ישנה עם אטמי אזניים כי משום מה לפעמים עם אטמים שומעים פחות, אבל טינטון הוא פנימי אז איך זה הגיוני? תודה מראש אשמח לקצת הסבר על התיאור מצב

לקריאה נוספת והעמקה

הכל חוקי בטנטון אבל הסטטיסטיקה לטובתך כי ברוב המקרים הוא נעלם. כל הוריאציות שאת מתארת אפשריות אבל חשוב להפסיק לעקוב אחרי כל שינוי קטן. עצם המעקב יכול לקבע את התופעה. בהצלחה. אם יהיו לך עוד שאלות www.tinnitus.co.il

שלום, בעבר רכשתי מכשיר שמיעה חיצוני ולצערי הפסקתי להשתמש לאחר תקופה יחסית קצרה, המכשיר היה מכשיר חיצוני שישב מאחורי האוזן וצינורית שקופה נכנסה לתוך האוזניים. הבעיה המרכזית היתה חוסר הנוחות באוזניים, כל הזמן נאלצתי להוציא את הצינורית ולגרד ועם הזמן הפעולה התמידית הזאת יצרה אצלי זיהומים. אני מעוניין לחזור לשוק מכשירי השמיעה, עברתי על מה שמוכרים היום בשוק ואני רואה שהפתרונות שמוצעים היום לא שונים במכניקה שלהם מהפתרון הקודם ואני חושש שאני מכניס את עצמי לאותה מלכודת. האם יש לכם רעיון לפתרון אפשרי לבעיית חוסר הנוחות?

לקריאה נוספת והעמקה

כדי ללענות ברצינות אני צריכה לבדוק אותך ולראות בדיקת שמיעה עדכנית.

31/05/2018 | 22:21 | מאת: ערן

אני נחשפתי באופן לא מתוכנן לרעש של אדעקת מכונית צווחנית במרחק של חצי מטר במשך 3 ימים קרוב למאה פעם 30שניות כל פעם. הופיע לי זמזום צרצרים חלש באוזנים קבוע ולחץ באוזנים דומה למעבר גובה מהר למישור. כאילו האוזנים עם נוזל .וקצת כאב המום. האם יש קשר בין הדבר ותוך כמה זמן דבר כזה עובר או שזה נזק חמור? מה ניתן לקחת כדי להרגיע את זה? האם צריך ללכת לטיפול דחוף?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ותודה על השאלה. עברת מה שנקרא חבלה אקוסטית - לרוב התופעות נרגעות והסימנים לחבלה חולפים. כדאי בדיקת שמיעה ליתר ביטחון. שבת שלום.

בן 32.בשל ירידת שמיעה פתאומית טופלתי ארבעה ימים בסטרואידים ואחרי ארבעה ימים פלוס בדיקת שמיעה תקינה חזרה לי השמיעה והטיפול הופסק בהדרגה. כמה זמן אחרי אירוע זה מותר לי לטוס? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב בדרך כלל ממליצים לחכות כמה שבועות אחרי תום המחלה. שבוע טוב

שלום, לפני השבועיים ניקיתי את האוזניים עם קיסם עץ, לפתע הקיסם נשבר וכנראה שהתנועה שלי גרמה לכאב ועד היום לא חולף ומורגש בעיקר כשאני מקנחת את האף או משהו בסגנון.. קבעתי תור לרופא אך התור היחיד שמצאתי הוא לחודש הבא ואני קצת מודאגת. אשמח לשמוע קצת אם נושא זה מוכר לכם והאם יש צורך בחירום או שזה בסדר? תודה רבה.

סובלת מאז השירות הצבאי מטינטון באוזן שמאל עד היום לא מצאת מרפא משתמשת במכשיר שמיעה במהלך היום אך לא יכולה להרדם בלילה ללא כדור שינה. האם יש חידושים בטיפול בטינטטון שמביא להפסקתו למרות שעצב השמיעה כבר פגוע מזה זמן רב. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה על טיפול TRT/ CBT במקביל. החלק הקוגניטיבי = יעוץ , שיחות והדרכה, כי מכשיר כבר יש לך. בהצלחה.

10/02/2018 | 17:10 | מאת: אריה

רגישות לרעשים לא קבועים בעיקר שינוי ברעש קבוע. בעיקר בזמן שינה. למשל רעש קבוע של מזגן לא מפריע לי. אבל רעש משתנה של מזגן נדלק נכבה מפריע לי. גם רעשי רקע של מוזיקה גם אם נשמעים מרחוק בהדהוד אני שומע את הבסים הרבה יותר חזק ממה שנראה לי שאנשים רגילים כל זה ממש מפריע לי. ברז דולף. בעיקר רצף רעש משתנה. זה לא היה ידוע לי בכלל שקימת בעיה כזו עד שחיפשתי ברשת ורציתי לדעת אם אכן זו הבעיה. ואם כן מה הטיפול הטוב ביותר? תודה. בעיקר בלילה .

לקריאה נוספת והעמקה

לא ממש.... אולי באופן קל. רעש משתנה מושך תשומת לב אצל אנשים רבים ויכול להיות לא נעים לעיתים. לא הייתי מגבירה אבחנה אבל הייתי מנסה להסביר ולהפחית לך את הסטרס. בברכה.

תודה רבה לך על התשובה. הבנתי שאני למעשה עם סף גירוי גבוה, והפחתת מתח שהוא בוואדי לא מודע תוריד סטרס שקיים והמערכת תרגע ואז הרגישות תפתחת. השינה הלקויה מאוד מפריעה לי. אני נרדם ממש בקלות בשניות. אני ישן טןב בסביבה שקטה. אבל כרגע הסביבה למרות כל הרצון לא טובה מבחינת רעשים. האם תרופה כמו lasea יכולה לעזור לי בהפחתת הסטרס? ניסיתי מינון נמוך מאוד פחות ורבע כדור של חצי מילגרם של קלונקס. זה מרדים אותי בכח. אבל כל היום אני עייף מזה. תודה

אריה,שלום ,אשמח שתיצור איתי קשר,מקימים עמותה לטיפול בנושא ההיפראקוזיס,0509989985

09/02/2018 | 18:40 | מאת: אייל

שלום ד"ר, במסגרת עבודתי כמהנדס, אני מבקר ומסייר ברחבי מפעלים תעשייתיים שונים מדי שבוע, תוך כדי שיחות עם אנשי מקצוע/בעלי תפקידים. לעתים, נתקל פתאום ברעש חזק של ניסור מתכת/פעולה של מכונות רועשות. כמובן שבמקרה של רעש חזק, משתדל להתרחק ממקור הרעש (לעתים בלתי אפשרי להתרחק מיד אבל דואג להתרחק מהר ככל האפשר). מדובר על מקרים נקודתיים של דקה-שתיים. האם יש במקרים כאלה סיכון ממשי לשמיעה? חייב לציין שהנושא מעסיק ומדאיג אותי ואודה מאוד לתשובתך, תודה

שלום רב. הסטרס מובן אך אינו מוצדק בדרך כלל. צריך חשיפה ממושכת יותר מאשר דקות פה ושם. כמובן חייבים להיות ממוגנים באטמים בסביבה שמחייבת גם אם אתה רק מבקר.

31/01/2018 | 21:33 | מאת: מירי

לפני מספר שנים הבן שלי היה במסיבה בה היתה מוזיקה מאוד רועשת. כשחזר הביתה החלו אצלו באוזניים צפצפוצים עזים . במשך תקופה ארוכה היה קשה לו מאוד להרדם או להיות במקומות בהםיש שקט כי אז הצפצופים היו הרבה יותר מורגשים. עד היום יש לילות שהדבר גורם לו לחוסר שינה. ביצענו פעמיים בדיקת שמיעה. למזלו השמיעה לא נפגעה אך התופעה לא חולפת ומאוד מפריעה לו. הבן שלי לפני גיוס לצבא והחשש שלי שאם יהיה חשוף לרעשים שהתופעה לא תחמיר והחשש שלו הוא כמובן האם זה מוריד פרופיל ואם כן אז כמה? לא היתי רוצה שישקר לצבא בקשר לטנטון מחשש להורדת פרופיל. אשמח לקבל תשובה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אני מבינה שכעת יש לו טנטון לא חמור ורק לפעמים - מאחר ואין לו תופעה קבועה - אם לא מדווחים לא מדובר בשקר. לגבי פרופיל אין לי מושג כמו כן איני יכולה לנבא האם תהיה בעיה בעתיד אם יחשף לרעש. כנראה לא משהו רציני כי כבר היה לו מקרה של טינטון שהסתדר לבד, אבל באמת שלא ניתן לנבא. בברכה ד"ר טליה מרק

23/12/2017 | 19:57 | מאת: גארי

מאז שאני זוכר שמתי לב שכשאני מפהק יש כמו מין קליל כזה ואז פתאום הכל נשמע חזק יותר אפילו הנשימה ו אז כשמסתיים הפיהוק זה חוזר להיות רגיל ושאני מסוגל לשלוט בתעלת השמע שלי ולגרום לקליקים בלי בליעה או פיהוק פשוט תנועה מסויימת של הלוע ופשוט מסוגל לפתוח את תעלת השמע מתי שבא לי ללא כל צורך בסתימת האף עם היד וכדומה וקליקים מוזרים בזמן בליעה ..וכאשר אני עוצם את העיניים חזק האוזניים גם עושות מעיין קליקים כאלה..בן 17 ומלחיץ אותי כל הקטע הזה כי זה לא נשמע רגיל..

רוצה לציין שזה לא כלכך הפריע לי רק בהתחלה נלחצתי אבל זה לקחתי את זה כדבר נורמטיבי שיש לכל אחד אבל לאחר שפעת שקרתה לפני כ3 חודשים שבתחילתה האוזניים היו סתומות ולא נפתחו לא משנה מה עשיתי זה עבר ואז החל טנטון בצד ימין שרק עכשיו כ3 חודשים אחרי מתחיל להרגע ..ולקחתי סטונרון וגינקו בילבואה אם זה משנה משהו..

זו לא בעיה והכל מתאים למצב שגרתי של שינויי לחץ באוזן. אם מטריד גש לרופא אישית והוא יבדוק ויוודא שאין בעייה.

הי לכולם יש לי טינטון כחודשיים הכל התחיל לאחר נחיתה במטוס.. טיסה לא ככ נעימה.. שבועיים הרגשתי לחץ ואטימות באוזניים ולאחר מכן פתאום הוףיע זימזום באוזן ולא עוזב אותי.. ממש מתגבר..היו ימים טובים ועכשיו הייתי טיפה מצוננת וזה התגבר לעוצמות מטורפות.. ביצעתי המון בדיקות וביקרתי המון רופאים הכל תקין ואין שום פתרון או מציאת מקור. בדיקת שמיעה תקינה לא ניחשפתי לרעש וגם זה בטוח לא נפשי.. ממש לא ברור למה. ניסיתי טיפול בדיקור סיני ועוד דיקורים בטכניקה חדשה באוזן וכלום לא הועיל.. ניסיתי תוספי תזונה המדוברים כמו אבץ מגנזיום וגינקו בלובה רק החמיר אז הפסקתי.. כיום כחודש כבר עם מכשיר TRT שום הטבה..רק מציק ורעש בתוך האוזן או באמצע הראש בעוצמות בילתי נסבלות.. איך תוכלו לעזור או לפחות מה יכול להקל על הבעיה? שיחלש קצת כי זה ברור הרי שאי אפשר לחיות ככה תחת רעש מטורף כזה.. נא לא להמליץ כדורי נוגדי דיכאון כי זה מכעיס ומיותר..ממש לא פסיכית וזה לא קשור לנפש.. תודה לעונים

אני בן 60 מאז גיל 20 בצבא יש לי צפצופים בשתי האוזניים כל הזמן יום ולילה האם יש תרופה למצב זה

לקריאה נוספת והעמקה

כן בהחלט. הצפצופים הם תגובה מוחית למצבים שונים ולא מחלה בפני עצמה. אורך השנים של הטנטון לא משפיע על האפשרות לטפל. תבצע בדיקת שמיעה בתור התחלה....

18/09/2017 | 18:38 | מאת: מאיה

אני בת 47 , מזה 30 שנה ירידה בשמיעה וטינטון. בזמן האחרון החמרה. בבדיקת שמיעה אוזן ימין תקין אוזן שמאל בתדירויות 4000 HZ - הגיע ל-70 דציבלים . הירידה היא בטונים הגבוהים. בתדירות הדיבור אוזן שמאל 15 S.R.T ו-50 דציבל. אוזן ימין 5 S.R.T ו- 40 דציבל. יש לי טינטון תמידי ומידי כמה חודשים התקפי סחרחורת. בבדיקת ברה הבדל BTT 0.27 מ"ש. אבחנה ירידה תחושתית עצבית בשמיעה באוזן שמאל. מה ניתן לעשות

לקריאה נוספת והעמקה

מנסה כבר כמה ימים לקבוע תור, שולחת מיילים ואין מענה. בטלפון לא עונים וגם לא חוזרים להודעות. אשמח אם מישהו יחזור אלי. תודה מראש

talymark@gmail.com

שלום וסליחה על העיכוב במענה. מתאימים מכשיר שמיעה לשמאל אחרי שמסיימים את הברור הרפואי. אני הייתי ממליצה על MRI והצפי שהוא יהיה תקין. בברכה דר טליה מרק

ד"ר טליה שלום, אשמח להתייעץ איתך לגבי ארועים חוזרים ונישנים של איבוד שמיעה. בת 48.5 גרושה פלוס 2 ילדים בוגרים. לפני בערך 6 שנים היה המקרה הראשון באוזן ימין אוטם באוזן שהחל בערב ולמחרת הופיעו רעשים צורמים באוזן עד כדי כך שלא יכולתי לשמוע. כעבור יומיים פניתי לא.א.ג. שהיפנה אותי לבדיקת שמיעה ובבדיקת שמיעה איבחנו ירידה חדה בשמיעה. מיד הופניתי לבית חולים אסף הרופא לטיפול בסטוראידים לווריד למשך שבוע ימים (תוך כדי הטיפול נעשו בדיקות שמיעה כדי לבדוק האם הטיפול משפיע.) שוחררתי לאחר הטיפול לאחר שהשמיעה חזרה ל 80%. (בבדיקה גם נוכחנו לגלות שהשמיעה באוזן ימין לא 100%), עם טנטון קבוע שלא נעלם. בית החולים רצה לעשות עליי ניסוי ולטפל בי באמצעות סטרואידים ישירות לתוך נקב באוזן ולא הסכמתי. לפני שנה בדיוק אותו מקרה רק שהפעם באוזן שמאל. תחושת אטימות באוזן שלא ייחסתי לה חשיבות משום שכאשר אני בסטרס האוזניים נאטמות לי הלכתי לאימון אגריסיבי ולאחר האימון היו שוב רעשים. למחרת בבוקר פניתי לא.א.ג שוב בדיקת שמיעה שוב הפניה לבית חולים הפעם תל השומר והפעם טיפול סטרואידים בכדורים. בשני המקרים הופניתי לבדיקת MRI גם כדי לשלול את מחלת המנייר ולשמחתי הבדיקות תקינות המקרה השלישי קרה בדיוק לפני חודש והפעם באוזן ימין שוב, קמתי ביום שישי עם אוטם באוזן ולקראת הצהריים היו לי רעשים באוזן כאילו אני מחפשת תדר ברדיו ולא מוצאת...רעש צורם והטנטון גם גבר. הפעם הלכתי למוקד וביקשתי סטרואידים על מנת שלא יאשפזו אותי שוב, לקחתי במשך 5 ימים וחל שיפור. אתמול שוב (לאחר שבועיים) האוזן הימנית נאטמה לי וקשה לי לשמוע רעש או צעקות תחושה של צינון והאוזן רדומה. חשוב לי למציין שאני במצב נפשי ירוד ובסטרס רציני. אני אובדת עצות ולחוצה מה גם שהשמיעה שלי לא טובה בעיקר עם הטנטון ב- 2 האוזניים. אשמח לחוות דעתך המהירה. בתודה מראש איילת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום איילת. שלחתי לך מייל (לכתובת שרשמת בהודעה) בנושא טיפול, דרך האינטרנט אין דרך לעזור לך. בברכה ד"ר טליה מרק

שלום איילת... הייתי שמח לשמוע האם כיווני הטיפול החדשים יצרו איזה שהוא שינוי/שיפור בבעיית הטינטון?? מאוד אשמח לשמוע, היות וסבלי לא פחות מהמתואר בפנייתך. אשמח אם גם תפני אליי דרך המייל. תודני

לצערי הרב אין שיפור ולא רק זה האיבוד שמיעה חזר בפעם הרביעית

שלום רב, שמי גיא בן 24. לפני 3 חודשים לערך החל אצלי טינטון קיצוני מאוד (רעש של זמזום באוזן ימין, ופיצוצים באוזן שמאל) ונראה שזה רק הולך ומתגבר עם הזמן ולא פוחת או משתפר. סימנים נוספים שאני מרגיש על הגוף: טישטוש ראייה קל בעין שמאל (בצד של הטינטון הרציני). גרד פתאומי עז באצבעות הידיים, שמחייב אותי לגרד כל כך חזק עד שנותרת לי פריחה/סימנים של גירוד. רעידות עפעפעים רציניות בשתי העיניים. עברתי בדיקת שמיעה, אלו הן התוצאות: ימין - שמיעה בתחום הנורמה עם HTL קל-בינוני החל מ- 6khz. שמאל - ליקוי מזערי קל תחושתי עצבי עד 4KHZ, החל מ-6khz ליקוי בינוני. חזרתי לרופא אא״ג עם התוצאות והוא הפנה אותי לבדיקת ברה. לטענתו יש לי פגיעה עצבית. השאלה שלי היא כזו, ממה זה יכול להיגרם לדעתך? האם תחול ירידה נוספת בשמיעה? האם תוצאות הבדיקה נכשלו בגלל הטינטון? (ממש התקשיתי הבדיקה בעיקר בגללו כי שמעתי רק אותו) על פי התוצאות השמיעה שלי מוגדרת טובה או ממש לקויה? אני מפחד שאני לא ״ישן בעמידה״ כי הרוופא המטפל שלי גי אדיש אלי ולמצב הנוכחי שלי... אילו בירורים את ממליצה להמשיך לבקש/לעשות? ו אציין גם שעברתי סיטי ראש תקין ללא חומר ניגוד. תודה מראש ותודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גיא כדי לדעת אני צריכה לראות אותך את הבדיקות ואת ה CT ולא לעשות ספקולציות חסרות בסיס. המשך שבוע טוב ד"ר טליה מרק

13/06/2017 | 15:43 | מאת: סיגלית

.יש לי שאלה מוזרה לפני השינה, ממש בתפר בין שינה לעירות אני שומעת רעשים כמו טריקה של דלת או הקשה חזקה על משהו. אני מתעוררת והרעש נעלם ושוב חוזר חלילה עד שאני נרדמת. מה זה יכול להיות? אני בת 68 בריאה, שומעת מצויין, ובריאה נפשית.

מה שאת מתארת לא טיפוסי ולכן איני יכולה להתיחס בלי לבדוק ישירות.

11/06/2017 | 01:21 | מאת: אבקש תשובה מפורטת מובנת בנוגע ל us צווארי

שלום רב דוקטור טליה אתמול קיבלתי תשובה, בנוגע לבדיקת us צווארי קרוטיס. תשובה- ימין ושמאל לא נמצאו רבדים טרשתים והפרעות המודינמיות בעורקי התרדמה ועורקי הורטברלים. לא הבנתי כלום מתשובה הזו דוקטור. מה עם הצוואר? גרון ובלוטת התריס? ריאות? דלקת אן חסימה או בעיה כלשהי איפה שהו? מה עם זרימת דם? פעילות של צוואר גרון בלוטת התריס וריאות? מילים אלו כלל לא מופיעים בתשובה. מה הפרוש של מילים בתשובה הזו? מודה לך מראש עבור תגובתך המפורטת ומובנת דוקטור.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב התשובה תקינה ומתייחסת מה שבודקים בבדיקה זו. כל שאר הדברים ששאלת אינם רלוונטיים לבדיקה.

19/05/2017 | 06:35 | מאת: חיה

סובלת מטנטון דוצדדי ללא ירידה בשמיעה כשנה מתכננת טיסה האם יש הנחיות שיכולות להקל? האם טנטון מחמיר בטיסה?

לקריאה נוספת והעמקה

היי. מצטערת על האיחור במענה. לרוב אין קשר ואפשר לטוס בלי בעיה. נסיעה טובה.

25/03/2017 | 18:29 | מאת: ליאור ח

שלום וברכה, אני בת 55. עם טינטון כחצי שנה . בדיקת שמיעה ובדיקת bera נוירולוגי תקינות. האם טיפול בתא לחץ בחמצן יכול למתן את הטינטון? האם יש המלצות נוספות? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. אין המלצה לטיפול בתא לחץ ואין תוצאות מעבר לפלצבו. טיפול TRT יכול לעזור לך להתמודד בהצלחה. שבוע טוב.

שלום דוקטור טליה מרק , שלחתי לך לפני מספר חודשים שאלה כבר אשמח אם תוכלי לייעץ לי לגבי המצב הנוכחי. יש לי טנטון מאוד חלש גם כשאני נמצא במקומות שקטים יחסית אני שומע אותו חלש העניין הוא שיש לי יחד עם זאת תמיד תחושת אטימות כזו באוזן והרבה פעמים תחושת נוזלים באוזניים, יש פעמים שאני מרגיש כאילו פתאום זה נעלם וגם תחושת האטימות יורדת ויש פעמים שבו יש גם תחושת אטימות גם כאילו יש נוזלים וגם טנטון יותר נוכח אך הוא עדין חלש. מה לדעתך יכולה להיות הבעיה ? ועם יש איזה שהוא טיפול יעיל לתחושת הנוזלים והאטימות באוזן? כבר צייני בעבר שעברתי בזמנו כשהתחיל הטנטון עקב רעש שתי בדיקות שמיעה וברה שיצאו תקינות. עם הזמן אני מרגיש שיפור מתמשך אח התחושות נוזלים לא עוברים לי .

לקריאה נוספת והעמקה

בלי לבדוק איני יכולה לענות ברצינות, אולם על פניו נשמע שאין בעיה משמעותית.

30/01/2017 | 14:55 | מאת: מוריוד

אני סובל מטנטון שנובע מTMJ האם אני יכול להמשיך לצלול? ( עומקים של 10 20 מטרים)

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן שכן אבל כדי לדעת צריך לבדוק אותך ולראות בדיקת שמיעה... גש לרופא אא"ג.

שלום, בני בן ה3 חודשים נולד עם מיקרוזיה באוזן ימין. נקבע שיש לו אובדן שמיעה ברמה בינונית-חמורה. האודיאולוגית המליצה להרכיב מכשיר שמיעה מסוג BAHA החל מגיל 6 חודשים. האם מכשיר השמיעה הזה מכוסה בסל התרופות/ קופות החולים? בנוסף, האם לדעתך מכשיר כזה יכול להוות בעיה עם כניסתו לגן? (הילד רץ, מתלכלך, המכשיר ילך לאיבוד, יחס הילדים האחרים וכו') מה היתרונות/חסרונות של המכשיר שמוצמד לראש עם סרט לעומת מכשיר השמיעה "המסורתי"? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

המכשיר נמצא בסל והוא מאוד מומלץ יש פטנטים שונים ומשונים של קשירה וכולם נגד אבדן. עם מיקרוטיה לא ניתן לשים מכשיר רגיל.

תודה על התגובה! שאלה נוספת: בשנתיים האחרונות אנחנו מתגוררים בחו"ל לצורך לימודים (הילד נולד בחו"ל) ורוצים לחזור לארץ לביקור ולקבל את המכשיר. מה התהליך לקבלת המכשיר? עם מי צריך לקבוע תורים? אודיואולוג? רופא אף-אוזן-גרון? שוב תודה!

אני מניחה שהוא חבר קופת חולים כאן ואזרח ישראלי ? כי אם לא הפרוצדורה משתנה.

הוא יהיה בקרוב חבר בקופת חולים כללית. מה ההליך במקרה כזה?

תצטרכו לזמן למפריע תור למרפאת אאג בבית חולים, למשל שניידר, קראת השתלת baha ולהביא את בדיקות השמיעה.

כדאי שתכתבו למחלקה שם ותכננו את הרקע..... וגם תבדקו שיש זכאות מייד ולא צריך זמן המתנה.

תודה רבה!

16/01/2017 | 19:03 | מאת: טל

שלום רב, לאחר בדיקת שמיעה תקינה, בדיקת בדיקת טמפנומטריה תקינה והוצאת פקקים. עדיין תחושת אטימות באזניים, אוזן שנפתחת ונסגרת לאחר קינוח אף, תחושת סחרחורות ואי יציבות בצורה קיצונית חייב לדעת איזה עוד בדיקות ניתן לעשות ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש לחזור לבדיקת רופא אא"ג והוא יחליט לפי המצב. רק בדיקה גופנית פנים אל פנים עם הרופא יכולה להוסיף במקרה שכזה. שבוע טוב !

10/01/2017 | 01:30 | מאת: אלעד

שלום רב, לפני כ 3 שבועות, עקב הצטננות ונזלת רבה, כשיצאתי מהמקלחת קינחתי את האף ושמעתי באוזן רעש של נוזלים ולבסוף נסתמה האוזן. כתוצאה מכך הייתה לי סחרחורת חזקה ונפלתי לריצפה (לא מגזים), דבר שמעולם לא קרה לי. אציין כי אני אחרי נטילת סינופד והוצאת פקק, ולטענת הרופא אין עוד מה להוציא. מרגיש עדיין שאוזניים סתומות וסחרחורות לסירוגין. מעוניין לדעת איזה בדיקות לעשות? מה קרה בדיוק? ואם נגרם נזק? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב גש לבדיקת אא"ג ובצע בדיקת שמיעה !! כנראה לא נגרם נזק לטווח הארוך ובכל זאת יש להיבדק. בברכה ד"ר טליה מרק

15/01/2017 | 16:56 | מאת: אלעד

שלום רב, לאחר בדיקת שמיעה תקינה ובדיקת בדיקת טמפנומטריה תקינה. עדיין תחושת אטימות באזניים, אוזן שנפתחת ונסגרת לאחר קינוח אף וסחרחורות לאורך כל היום. איזה עוד בדיקות ניתן לעשות ? תודה

שלום רב ד"ר בן 29 בהיסטוריה שלי המון דלקות אוזניים, בתור ילד הוכנסו כפתורים (3 פעמים - האחרונים הוצאו לפני חצי שנה) כיום אני ללא כפתורים, סובל מטנטון רב ומטריד, כמו כן יש לציין שיש ירידה קלה בשמיעה 25-30 DB אני סובל מתופעה נוספת של לחצים באוזניים, כל נסיעה באוטו שלא נדבר על עליות וירידות או המראות ונחיתות. אני מוצא את עצמי משחרר לחץ על ידי סתימת האף כמו צוללנים מספר רב פעמים ביום יכול להגיע ל5-8 פעמים. בנוסף האוזן יוצרת המון המון שעווה מה לדעתך הטיפול? הדבר שהכי מציק לי זה שהאוזניים שלי סתומות ואני ממש מרגיש הבדלים בשמיעה "לפני ואחרי"

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רן ליקוי שמיעה בנוכחות טינטון מחייב טיפול בשמיעה. אולי שוב כפתורים או טיפול תרופתי ולפעמים אפילו מכשירי שמיעה. בלי לבדוק אישית אני לא יכולה ליעץ ברצינות אלא רק אחרי בדיקה פנים אל פנים. בברכה ד"ר טליה מרק

שלום רן ליקוי שמיעה בנוכחות טינטון מחייב טיפול בשמיעה. אולי שוב כפתורים או טיפול תרופתי ולפעמים אפילו מכשירי שמיעה. בלי לבדוק אישית אני לא יכולה ליעץ ברצינות אלא רק אחרי בדיקה פנים אל פנים. בברכה ד"ר טליה מרק

31/10/2016 | 20:19 | מאת: ש

שלום ד"ר כמורה לעיתים יוצא שאני מרים את הקול גבוה -זה קורה לעיתים נורא רחוקות אך במקרה כזה אני גם מרגיש שהפה יבש והגרון נורא יבש וקצת כואב כאילו התקררות אבל זו לא התקררות כי זה עובר אחרי שאני שותה מים ,כמובן מופיעה צרידות בהתאם.. שאלתי היא: האם דיבור בקול רם במצב כפי שתיארתי , עלול לגרום לפגיעה בשמיעה או שפגיעה בשמיעה היא תווצאה רק של חשיפה לרעש חיצוני כמו מוזיקה בקול רם וכו? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. העוצמה של דיבור אנושי, אינה מספקת כדי לפגוע בשמיעה. אדם יכול להיות מרצה / זמר / אפילו תגרן הצועק בשוק, ואין בכך כדי לפגוע בשמיעה או להיות מחלת מקצוע. אל דאגה !! בברכה, ד"ר טליה מרק

דר יקרה אני לקראת טיסה לחול וביצעתי חיסון צהבת a לפני 3 ימים שלשום בלילה לא הרגשתי טוב ונטלתי 2 כדורי דקסמול טיפול בלילה סהכ 1000 מג. נרדמתי וכשפתחתי את העיניים הרגשתי תחנת שידור בתוך הראש. צרצורים. בעלון של הדקסמול כתוב שזו תופעת לוואי. יש לי גם תחושה של לחץ באזניים. אודה לתשובתך מה עושים כעת שאני כמה ימים לפני טיסה אני בלחץ תודה רבה רעות

לקריאה נוספת והעמקה

היי רעות תופעות לוואי לרוב חולפות מהר עם פינוי התרופה מהדם כך שיש סיכוי טוב שיעבור. מעבר לכך אוכל לענות לך רק פנים אל פנים אחרי שאבדוק אותך. בברכה, ד"ר טליה מרק

30/10/2016 | 02:03 | מאת: עמית

שלום רבה, אני בת 25 וסובלת מטינטון והיפראקוזיס שנגרם מחשיפה לרעשים חזקים. עם הטינטון למדתי לחיות הוא לא חזק מדי, אך ההיפראקוזיס מתבטא בכאבי אוזניים יום יומיים לא חזקים אך מציקים. השאלה שלי האם היפראקוזיס יכול להשתפר או אפילו להיעלם עם הזמן? או להחמיר? יש לי פחד שאהיה מבוגרת והכאבי אוזניים יחמירו עוד יותר.. האם שיטת TRT עוזרת גם לכאבי האוזניים? יש לי אי סבילות לרעשים כלליים כמו מוסיקה טיפונת גבוהה או דיבור בפלאפון אפילו על רמקול לא חזק או רעש של תחבורה בכבישים לעיתים למשל גורם לי לאי נוחות באוזניים. האם TRT יכול לסייע גם לסבילות דציבלים טיפה גבוהים? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה
31/10/2016 | 02:13 | מאת: עמית

אני סובלת מכאבי אוזניים גם כשאין רעש סביבתי חזק וגם כשיש שקט מוחלט אך פחות מחשיפה לרעשים. האם לדעתך זה גם נפשי? זה קורה לי גם כשאני רגועה לגמרי...ועוד שאלה את מקבלת באזור המרכז? תודה.

31/10/2016 | 02:28 | מאת: עמית

רציתי לציין גם כשאני נוגעת באוזניים שלי הן גם כואבות כמעט כל הזמן... והאם זה בסדר לשמוע מוסיקה על חלש באוזניות גם אם יש כאבים מזה או שעדיף להימנע?

כמובן כמו בכל תופעה יתכן קשר למתח. ואני לא מקבלת במרכז ... אבל אנחנו חיים במדינה קטנה. בברכה, ד"ר טליה מרק

שלום עמית. TRT הוא הטיפול המתאים לרגישות לרעש לכל סוגיה. בין אם לרעש חזק ובין אם לקולות חלשים יחסית. בברכה, ד"ר טליה מרק

24/10/2016 | 03:15 | מאת: יעל

היי לפני שלושה ימים התחלתי להרגיש הרגשה מוזרה בשתי האוזניים. מין מודעות כזאת לאוזניים, רגישות יתר, הרגשה מציקה. באותו היום הייתה לי רגישות לכל מיני רעשים והרגשתי צורך הרבה פעמים לגעת באוזניים וכמו לסתום אותם לרגע. חשבתי שאולי אני סתם נלחצת כי אני טיפה היפוכונדרית וגורמת לעצמי להרגיש את זה..? למחרת זה גם היה אבל הרבה פחות וניסיתי לא לייחס לזה חשיבות. אח"כ במשך יום וחצי בערך הרגשתי בסדר ולא שמתי לב לזה.. מדי פעם הייתה רגישות לאיזשהו צליל בתדר מסוים אבל ממש בקטנה. אולי פעמיים הרגשתי דקירות באוזן שמאל. היו כמה פעמים שהרגשתי מין קלילות בראש וחוסר יציבות אבל גם לזה לא ייחסתי חשיבות כי זה לא היה חריג בעיניי. אבל היום בערב אחרי יום שלם שהיה בסדר התחילו להציק לי תדרים מסוימים כשראיתי טלוויזיה, רק באוזן ימין. בנוסף לכך הרגשתי שוב מין תחושה של דגדוג לא נעים באוזן. הרגשה מציקה. החלטתי לנסות לסתום את האוזן עם צמר גפן טבול בקצת שמן זית (הנחתי שזה לא יכול להזיק). זה ממש הקל על הרגישות וההרגשה הלא נעימה. אז התחלתי לחשוב שאולי באמת יש משהו באוזניים. האם זה נשמע הגיוני? האם יכולה להיות איזושהי דלקת באוזן ללא כאבים? אני גם מרגישה שהכתפיים שלי תפוסות וכאילו זה משפיע אחד על השני. כאילו כשאני מעסה את הכתף פחות מציק לי באוזן. זה נשמע לי לא סביר שזה יהיה קשור אבל חשבתי לציין את זה. כמו כן אני סובלת ממיגרנות ובאותו היום שבו התחילה התופעה, באותו הבוקר הייתה לי מיגרנה עם אאורה (לא פעם ראשונה). אולי גם את זה צריך לציין . אשמח להבין מה זה יכול להיות והאם עליי לפנות לרופא תודה

לקריאה נוספת והעמקה

חג שמח. נכון שיכולים להיות קשרים לסטרס או למיגרנה או לכאבי כתפיים צוואר וכל אחד מאלה יכול להיות מעורב, עדיין חובה להיבדק אצל רופא אא"ג ואולי גם לבצע בדיקת שמיעה דחופה. בברכה ד"ר טליה מרק

23/10/2016 | 11:38 | מאת: עוקשי אבשלום

נלקח ממני נוזל מחוט השדרה לצורך בדיקה מסוימת לאחר יומים התחלתי לשמוע שריקה תמידית באוזן שמואל. האם יכול להיות שזה תוצאה של לקיחת עודף נוזל מחוט השדרה

שלום וחג שמח. יתכן שהטנטון קשור לבדיקה אבל מפני שהתחיל אחרי יומיים ולא במיידי יתכן גם שלא קשור ישירות. יתכן גם שקשור לסטרס בקשר לבדיקה. בכל מקרה לרוב המוח מסנן את התחושה עם הזמן והתופעה נרגעת. הרבה בריאות. ד"ר טליה מרק

29/09/2016 | 18:32 | מאת: חן

שלום אני סובלת מטיניטוס במשך שנתיים שהחל מתרופה בשם פבוקסיל. במהלך השנתיים הטיניטוס היה חלש בדרך כלל ולמדתי לחיות איתו. לפני 4 חודשים בערך הכלבה שלי צווחה לי באוזניים חזק כמה פעמים כשיחקתי איתה ופתאום התחלתי להרגיש שהאוזניים שלי סתומות ודקירות וכאבים באוזניים כמעט כל היום במשך שבוע.. אפילו לא יכולתי לדבר בטלפון הרגשתי כאבים ודקירות וגם לשמוע מוסיקה באוזניות על חלש. בנוסף החלו כאבי ראש חזקים מאוד מין דקירות כאלה מאחורי ומקדימת הראש, ולחץ במצח בצידי המצח. הכאבי אוזניים פחתו וכמעט נעלמו במשך חודשיים והיו מדי פעם והכאבי ראש נמשכים עד היום אך בעוצמה ובתדירות נמוכה יותר. הנוירולוג טען שזה ממתח והרופאת אף אוזן גרון גם כן והרופאת אוזן גרון טענה שאין קשר בין האוזן לראש כלל. לאחר חודש נחשפתי שוב לרעשים קצת חזקים והחלו לי כאבי אוזניים שנמשכים עכשיו שבועיים, ובנוסף לקחתי תרופה "קל בטן" שהיה רשום בעלון שיכולה לגרום לאיבוד שמיעה. ואני שמה לב שאני מדברת בטלפון קצת הכאבים חוזרים או למשל ברעש טיפה חזק ברחוב למשל שיש הרבה מכוניות ורעש, הכאבי אוזניים לא תמיד קורים עם הכאבי ראש ולהיפך ולפעמים כן. למשל שכאב לי הראש מאוד באותו זמן לא היו כאבי אוזניים. וגם הטיניטוס החמיר לי, התחלתי לשמוע אותו באוזן שמאל גם. הכאבים באים והולכים במשך שעות, ואפילו באמצע הלילה אני מרגישה כאבים לפעמים. השאלה שלי הם יש קשר בין הכאבי אוזניים לכאבי ראש? יכול להיות שזה היפראקוזיס? זה יחלוף? מה אני אמורה לעשות? ורציתי לציין שעברתי לפני שנתיים בדיקת אוזניים וגילו שיש ירידה קלה באוזן ימין ועברתי שוב בדיקת שמיעה לפני חודש בערך וטענו אותו הדבר. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה
03/10/2016 | 19:05 | מאת: חן

אני סובלת גם ממעי רגיז המלווה בכרבים יומיום והרופא המליץ לי ssri ואני שוקלת לקחת רסיטל או אסטו. אך יש לי פחד מssri מכיוון שהפבוקסיל גרם לי לטיניטוס ודרך אגב גם אימי ואחי התפרץ להם טיניטוס מכדורים כך שזה תורשתי. אני רוצה לקחת כדור ויודעת שאני צריכה אך פשוט מפחדת לגרום נזק נוסף לשמיעה ושהטיניטוס יחמיר לצמיתות. מה את ממליצה? האם יש סיכוי שאקח את הרסיטל או האסטו והטינטון יחמיר עוד יותר לצמיתות? תודה וסליחה על החפירה.

היי ושנה טובה. 1. נשמע שרוב הסיפור שלך קשור למתח. גם הכאבים, גם המעי הרגיז, גם החרדות. 2.המתח הוא הגורם העיקרי להחמרת טנטון, ולכן כן חשוב לטפל בכאב כרוני או במעי רגיז. 3.נכון שלפעמים יש תרופות שיכולות להחמיר טנטון אבל אי אפשר לדעת מראש, וגם לא תמיד ברור אם עצם המתח הוא לא זה שגרם להחמרה.... כנ"ל עם רגישות לרעש. 4. אם יש ירידה מימין צריך כנראה לבצע בדיקות נוספות וכדאי לגשת לרופא אא"ג עם הבדיקות. בהצלחה ושנה טובה

04/10/2016 | 13:58 | מאת: חן

תודה רבה לך על התשובה. רציתי רק לדעת האם את חושבת וזה אפשרי שהרגישות והכאבים באוזניים גם הגורם לכאבי ראש בנוסף למתח?

שלום דוקטור, לפני בדיוק חצי שנה הייתי חשוף לרעש חזק במסיבה מיד לאחר המסיבה יום אחרי הרגשתי כאבים וטנטון שליווה אותי בלילות בעיקר עם הזמן הטנטון ירד וירד וגם הפקפוקים שהייתי אוכל או שותה או בולע , תחילה היו לי הרבה פקפוקים וכאבים כמו לחץ עז כזה באוזן . היום ישנו טנטון חלש מאוד אותו אני שומע במקומות מאוד שקטים יחסית כימעט ואינו מפריע לי לישון . גם בזמן שקט למרות שיש פעמים שיש שקט מוחלט אז זה נשמע קצת יותר אך עדין חלש , לאורך החצי שנה הרגשתי שיפור כל הזמן , העניין הוא עדין יש לי תחושות לחץ תחושות אטימות טנטון חלש ,וישנם פקפוקים כאשר אני לוקח נשימה עמוקה כאילו האוזנים נפתחות, לפעמים אני מרגיש תחושה של נזלת שיורדת בגרון , כשאז התחילו להפסיק הפקפוקים כשהייתי אוכל בולע ושותה אז הייתי מרגיש תחושה כאילו יורדת לי נזלת בגרון. עברתי בדיקות שמיעה ובדיקות ברה וכולם יצאו תקינות . אני חושש כי הטנטון שלי נובע מהלחץ באוזן ותחושת האטימות שמלווה אותי ברוב שעות היום שקשורות לחצוצרות השמע. השאלה שלי מה הסיכוי שהתופעה תמשיך לדעוך, וגם הטנטון? מה הזמן המקסימלי שבו טנטון יכול לעבור מרגע התחלתו, אני מתכוון לחזור למצב לפני הטנטון. ואם יש טיפול יעיל לאיזון הלחץ באוזנים או שזה קשור לחצוצרות השמע והם נפגעו במצב שלא ניתן לעשות עם זה משו?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב כל מה שאתה מתאר כפקפוקים הם שינוים בלחץ הנורמלי של האוזן והעובדה שזה מורגש אינה מחלה בכלל אלא דבר נורמלי לגמרי. אין קשר לטנטון אלא דרך החרדה שמלווה אותך והתחושה שאתה כל הזמן קשוב למצב האוזניים. בעיקרון הגוף שלנו מתפקד יותר טוב כשאנחנו לא מנסים לשלוט או להקפיד ולבדוק כל הזמן מה המצב... וכנ"ל גם מבחינת הטנטון. אז בעיקר להרגע. מבינת הפקפוקים כלשונך - אין מחלה ולכן אין צורך בטיפול. בבכרכה ד"ר טליה מרק

היי. לפני כחצי שנה החלו לי כאבים מאוד חזקים באוזניים, שתיהן. יש לציין שאני משתמשת הרבה באוזניות לצורך שמיעת מוזיקה (לאחר שהחלו כאבי האוזניים עברתי לאוזניות מהסוג שלא נכנס לתוך האוזן). אני לא מרגישה שהעוצמה שאני משתמשת בה חזקה מדיי. אבל אולי כן ואני לא יודעת? בכל אופן, בהתחלה רופאת משפחה חשבה שמדובר בדלקות באוזניים, טופלתי באנטיביוטיקה חזקה פלוס טיפות אוזניים וזה לא עבר. הופניתי לרופא אא"ג שבדק לי את האוזניים ואמר שהכל תקין מלבד קצת פריחה באוזן והביא לי משחה והפניה לבדיקת שמיעה, למרות שאני לא מרגישה ירידה בשמיעה. יש לציין שמאז הכאבים ירדו ונכון לעכשיו כמעט ופסקו לחלוטין. לעתים רחוקות כואב לי קצת. היום עשיתי את הבדיקה ונאמר לי שבדיבור אני שומעת 100%, אבל יש לי ירידה בתדרים הגבוהים- ב-3500הרץזה יורד ל-30 db HL, ב-4000 הרץ זה כבר כמעט ב-40, ב-7000 הרץ עדיין 40 באוזן ימין ובאוזן שמאל 60, ב-8000 הרץ שתי האוזניים ב-50 db HL. אין לי טנטין ואין לי סחרחורות טימפונומטריה תקינה. האם לדעתך זוהי ירידה בשמיעה כתוצאה משימוש יתר באוזניות? האם ניתן להחזיר את השמיעה לקדמותה או לפחות לעצור את הירידה? מה עושים? (כמובן שהולכת שוב לרופא אא"ג) שוב, חשוב לי לציין שאני לא מרגישה את הירידה בשמיעה בכלל!

לקריאה נוספת והעמקה
20/09/2016 | 18:48 | מאת: נעמה

שלום רב יתכן שמדובר בכאבים שהיו ממקור פרק הלסת. כשקר בחוץ או יש רוח מזגנים זה יכול לכאוב יותר. לא נשמע רלוונטי לירידה אבל צריך לבצע גם בדיקה הנקראת BERA בשל חוסר הסימטריה והירידה בתדרים הגבוהים. בברכה ד"ר טליה מרק

01/09/2016 | 13:39 | מאת: חיה גולדנר

מזה שבועיים אני סובלת מטנטון ביצעתי בדיקת שמיעה תקינה לחלוטים מעל הממוצע בבדיקת שמיעה שניה הרופא טוען שהבדיקה תקינה אך יש ירידה בשמיעה בתדרים הנמוכים בגבול הנורמה ובגלל הטנטון וחץ באוזניים לסירוגין המליץ על פרנידיזון 40 מג 7 ימים ולאחר ירידה בהדרגה אני בת 40 שוקלת 50 הרוקח טען שהמינון גבוה האם המינון גבוה? או שזה מקובל? חוששת לקחת ומדוע הטנטון בעיקר בשכיבה האם יש סיבה אשמח לתשובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב המינון בסדר ומתאים למצב. האם הטנטון שלך פועם כלומר דומה לדפיקות הלב או שהוא טון אחיד ?

04/09/2016 | 15:49 | מאת: חיה

הטנטון אחיד העוצמה יכולה להשתנות כמו רעש של זבוב או גלים ותחושה של בתי ות באוזניים לסרוגין גם במהלך היום ולעיתים גם תחושה כמו נוזל שיומד לצאת אבך אין נוסל

אשמח כמובן לענות לכל השאלות אחרי... ד"ר טלי מרק

ד"ר טליה מרק שלום רב, לפני בערך שנה הייתי אצל רופא אף אוזן גרון שניקה לי את האוזן באמצעות שאיבה בעקבות פקקי שעווה. הניקוי מאוד מאוד כאב, ממש הרגשתי תחושה של דקירות, במהלך הניקוי הרגשתי גם סחרחורת איומה וביקשתי ממנו להפסיק את הטיפול. לאחר מכן כשהמשכתי להרגיש כאבים באוזן נבדקתי אצל רופאת המשפחה שלי והתברר לי שנוצרו שריטות בעקבות הניקוי ונוצרה דלקת. טופלתי ע"י טיפות אנטיביוטיות. בנוסף נבדקתי גם אצל רופא אף אוזן גרון שגם כן אמר שנוצרו שריטות ונאמר לי שהטיפול הנכון הוא באמת ע"י טיפות. מאז ועד עכשיו אני עדיין מרגישה תחושה מציקה באוזן, וגם האוזן בקושי מייצרת שעווה... לפני שעשיתי את הניקוי האוזן הייתה מייצרת שעווה בכמויות גדולות מה שלפי הבנתי מגן ושומר על האוזן וכשיו היא מייצרת שעווה אבל מעט מאוד, בטח לא בכמות שלפני הניקוי שעשיתי. נבדקתי כמה פעמים אצל הרופאים והסברתי שיש לי תחושה מציקה באוזן, תחושה שלא הייתה לי לפני הניקוי ( אני מרגישה כאילו צובטים לי את האוזן מבפנים). הרופאים שבדקו אותי לאחר הניקוי אמרו שהתעלה בסדר וגם התוף תקין. השמיעה תקינה. אשמח לשמוע את חוות דעתך בנושא. מה יכולה להיות הסיבה לתחושה המציקה שאני מרגישה באוזן, מה יכולה להיות הסיבה למחסור בשעווה שהופך את האוזן למאוד רגישה ויבשה , האם זה נוצר בעקבות הניקוי? מה ניתן לעשות על מנת לבדוק את זה? האם יש בדיקה מעבר לבדיקה אצל רופא אף אוזן גרון? צילום או משהו כזה שניתן לראות את האוזן ולבדוק מה התחושה הזאת? אודה מאוד מאוד לעזרתך, זה ממש מפריע לי ביום יום ואני מאוד רוצה לבדוק מדוע זה כך... תודה מראש...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב האוזן מייצרת מעט מאוד שעווה כך שאין שום בעיה שאת מרגישה שיש מעט. בעיקרון אסור לחטט או לגעת באוזניים ואז אין בעיות. הרבה פעמים אי נוחות באוזן נגרמת מפרק לסת או תחושה קורנת מהלוע או השיניים וזה ממש לא צריך להדאיג אותך. כדאי שתהיי במעקב אא"ג אצל רופא שנעים לך להיבדק אצלו. אין מה לבצע בדיקות נוספות :) סופשבוע נעים !

30/07/2016 | 14:49 | מאת: דורית

לפני כעשור ,כאשר התחיל הטיניטוס ניסיתי אצל מספר מומחים לקבל מזור ללא מועיל. התייאשתי והשלמתי עם התופעה ה... הזאת. לפני מספר חודשים נתקלתי במקרה באתר של ד'ר זכריה שמש ,אשר הצית מחדש את התקווה להרפא. למרות שחשתי מידה של חוסר אמון בהתנהלותו ,שיתפתי איתו פעולה מראשית מרץ השנה. מכיוון שהוא מורט את המוטיבציה ,מושך זמן ,ומסתיר את שיטותיו הגעתי לפורומים באנגלית וקראתי בהן דעות הרבה יותר קיצןניות משלי ,אני פונה אליך בזהירות רבה - האם יש סכוי לאישה מקשישה ,עם ירידה בשמיעה , להעזר בך?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום דורית. את זה נצטרך לגלות שתינו תוך כדי. כי אם לא תנסי לא תהיה לי דרך לעזור. בוודאות :) ולפחות אני מבטיחה לאמר רק את האמת, כולה. ד"ר טלי מרק

22/07/2016 | 12:56 | מאת: חיים

ההמלצות שלך וייעוץ באמת עזרו ואני מייעץ לכל מי ששואל את הדוקטור שאלה מסויימת להאמין, ושיהיה חיובי ואופטימי זה השיטה הכי טובה לתת לגוף להחלים מכל דבר.

07/07/2016 | 14:03 | מאת: נהוראי

שלום, אני בן 14 ויש לי טיניטוס בשתי האוזניים כבר חודש הייתי היום בבדיקת שמיעה ובאוזן אחת הטיניטוס משפיע על הקולות שהבודקת משמיעה לפני כחודש הייתי גם אצל רופא אף וזן גרון והוא אמר שזה אמור לעבור.. וזה לא עובר מה אני יעשה אני לא מצליח לישון בלילה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נהוראי. אני צריכה לראות את בדיקת השמיעה שלך כדי לדעת מה ההשפעה וכדי לעזור לך להרגיש פחות ופחות את הצלילים. בקש מההורים ליצור איתי קשר talymark@gmail.com יום נעים :)

07/07/2016 | 11:19 | מאת: בן

הופיע לפני מספר ימים בעקבות חשיפה לרעש. בוצעה בדיקת שמיעה שנמצאה תקינה. קראתי באינטרנט המלצה לבצע טיפול של סטרואידים, כי כל עוד זה בטווח של השבוע שבועיים הראשונים.עוד אפשר לשפר את זה. זה נכון? והאם את בעד הטיפול הזה? רלוונטי גם כשאין אובדן שמיעה? ואם כן מה עדיף , כדורים או הזרקה לוריד, או הזרקה ישירות לאוזן? ולמי לפנות אם כן ? דרך חדר מיון? אודה לתשובתך הדחופה

אציין גם שאני צעיר וללא מחלות רקע.

שלום רב הסטרואידים משפרים סטטיסטית את המצב כשיש ליקוי שמיעה פתאומי. אין תוצאות שמצדיקות טיפול אגרסיבי זה בנושא טנטון כשאין ליקוי שמיעה ובכל מקרה התופעה נוטה לדעוך מעצמה גם בלי טיפול תוך כמה ימים במרבית האנשים (מה שעוד יותר מקשה על הערכת הצורך או אי הצורך בסטרואידים). לכן לא הייתי מתנפלת אלא מרגיעה ועוקבת :)

11/06/2016 | 16:39 | מאת: איילה דוסטרי

שלום רב, בת 47 ואני פונה לאחר איבוד שמיעה פתאומי אשר קרה באוזן ימין לפני 6 שנים והשבוע שוב אבל הפעם באוזן שמאל. במקרה הראשון טופלתי במשך 6 ימים בהזרקת סטרואידים לוריד, ולאחר בדיק השמיעה עלתה מ 30% ל70%בוצעה גם בדיקת MRI תקינה. נותרתי עם טינטון אשר מתגבר בזמן סטרס ולחץ.היום מטופלת בכדורים מזה 6 ימים אני מרגישה שיפור קל אולם כאשר הווליום מתגבר יש לי רעש לא נעים באוזן ובנוסף איוושה. מתלבטת האם כדאי להמשיך טיפול אבל הפעם בהזרקה ישירות לאוזן או האם עם הזמן ישתפר המצב? איך ייתכן שלא יודעים למה זה קורה? האם יש קשר לטיפול הורמונלי? (בלות)האם אתה מכיר פרופסור אשר אוכל להיוועץ איתו?? אשמח לקבלת תשובה. חג שמח!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אני מאוד ממליצה על הזרקות סטרואידים במקרה שאין שיפור מספק. הרעש האיוושה והרגישות לרש מתאימים לשלב זה של המחלה אבל צפויים לדעוך. בהצלחה !