נפיחות בעיניים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

טריכינלה: תולעים מטיילות בבטן

לידיעת אוהבי הבשר: הטריכינלה הינו טפיל מעיים שעובר לאדם, בעת אכילת בשר נא, או כזה שלא בושל דיו הטריכינלה, (שערונית) הינה מחלה טפילית, הנגרמת מתולעת סרט זעירה, המתבגרת כטפיל בתוך מעי האדם. הזחלים של הטריכינלה חיים בתוך כיסים בבשר בעלי חיים ובעיקר בחזירים. ד"ר יורם מיזריצקי, מנהל מחלקה פנימית ב' במרכז רפואי זיו, מסביר כי "הסימפטומים הראשונים הינם תחושת אי נוחות באזור הבטן, חום, עייפות, שלשולים ובחילה. לאחר מכן, כשהתולעים יוצרות שלפוחיות ברחבי הגוף יכולים להופיע סימפטומים נוספים, כגון: צמרמורות, חום, נפיחות בעיניים, כאבי ראש, כאבי פרקים, כאבי שרירים ואפילו דימומים". הסימפטומים של קיום הטפיל במעי יכולים להופיע תוך יום-יומיים מזמן ההידבקות. סימפטומים נוספים מופיעים בדרך כלל בין שבועיים לשמונה שבועות לאחר אכילת בשר נגוע, בצורה קלה מאוד, או קשה בהתאם לכמות הזחלים שנכנסו לגוף. ד"ר...
ללמוד עוד על נפיחות בעיניים
אלרגיה: חתול בשק-תמונה

אלרגיה לפרוות חתול היא אלרגיה גנטית, שממנה סובלים 5%-8%...

מאת: יעל טל
01/03/2011
עיניים-תמונה
מאת:
11/10/2011
טריכינלה: תולעים מטיילות בבטן-תמונה

לידיעת אוהבי הבשר: הטריכינלה הינו טפיל מעיים שעובר לאדם,...

מאת: מערכת zap...
23/07/2007
שפעת החזירים: המדריך המלא-תמונה

האם החיסונים נגד שפעת החזירים מכילים כספית? ומהן תופעות...

מאת: מערכת zap...
09/11/2009

נפיחות בעיניים: רופאים מומלצים

אופטיקה מני בע"מ

אופטומטריסט
(0 דירוג ממוצע)
(0 חוות דעת)
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לנפיחות בעיניים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

נפיחות בעיניים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

ביתי בקוסטריקה. לפני 24 שעות נעקצה בעין בביקור בגן בוטאני לא מוסדר (יותר גונגל). כנראה מיתוש. מאז לאחר 24 שעות הנפיחות קיימת ולא נראה שיש הקלה. ניסתה קרח, שקית תה ולימון. הייתה הקלה אבל הנפיחות לא ירדה. מבקשים יעוץ.

09/08/2009 | 13:15 | מאת: נורית
מתוך פורום בריאות העין

הבן שלי גם כן נעקץ בעיןמספר פעמים וגם לו התנפחה העין [מאד] ,כולל מצח.צריך להתחיל טיפול עם טיפות ומשחה בשם פניסטיל ,טיפה לכל ק"ג של הילדה,ורואים את השיפור בד"כ יום למחרת.

שאול שלום, ישנם אנשים שרגישים לעקיצות, במקרים קיצוניים הדבר אפילו יכול להסתיים בשוק אנפילקטי. במקרה של נפיחות סביב העין לאחר עקיצה ניתן להיעזר בקומפרסים קרים ומשחה סטרואידית במקרים קיצוניים כפי שציינה נורית ניתן להשתמש בתרופות אנטיהיסטמיניות כגון פנסטיל בשלוב עם סטרואידים ססטמיים, בדרך כלל עקיצות חולפות תוך 3-4 ימים תלוי כמובן סוג העקיצה. בברכה, ד"ר שמואל לוינגר.

יש משהו שעקץ אותי במצח יש נפיחות מה לעשות בשביל להוריד את הנפיחות מהר לקחתי תרופות שמתי קרח ומשחה ועיידן המצח נפוח ואפילו שמתי גם שקיות תה לפי הנחיות תורפה של סבתא ולא עזר

שלום רב, אני בהריון בשבוע 14, היום בעלי הלך לרופא בשל נפיחות בעין ויצא שיש לו הרפס , מה הסיכון לעובר? מה אני צריכה לעשות ?

כל עוד לא נדבקת אין סכון לעובר. עלייך להימנע מהדבקה ( הדבקה הינה במגע ישיר) ד"ר עדה גרובר מומחית למחלות נשים פריון ולידה יועצת לצוואר הרחם טל. 036702038

שלום רב, אימי הפסיקה את הטיפול בטיפות (לאחר ניתוח קטרקט) כבר שבועיים, ועדיין העין נפוחה (חל שיפור קל). מה הסיבה לכך? האם הנפיחות לא היתה אמורה לחלוף? האם יש לה דלקת בעין? היא גם טוענת שהעפעף הסמוך נמתח? האם יש קשר לניתוח?

שלום רב, קשה לי להעריך במה מדובר אך ורק על סמך התאור שציינת. אני ממליץ לפנות לרופא המטפל או לרופא עיניים לבדיקה. יתכן והנפיחות על רקע הניתוח.