נפיחות בעיניים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סודות המצמוץ

הידעתם כי מצמוץ הוא פעולה טבעית וחיונית? עוד ידעתם כי תדירות המצמוצים הממוצעת בקרב תינוקות היא פעם או פעמיים בדקה? מה ההבדל בין טיק למצמוץ ומתי מצמוץ יתר הופך לבעיה? שפשפו היטב את עיניכם רגע לפני הכתבה הבאה באופן טבעי, הגוף שלנו מבצע אין ספור פעולות, את חלקן אנחנו מבצעים במודע ואת חלקן באופן אוטומטי. מצמוץ למשל, הוא אחת הפעולות המעניינות ביותר שהעיניים שלנו יודעות לבצע – אם באופן רצוני או אוטומטי. במהלך פעולת המצמוץ, העפעפיים שלנו נפתחים ונסגרים במהירות. בפעולה זו מעורבים מספר שרירי העין. העיקרי שבהם הוא "שריר העין החוגי" - Orbicularis Oculi. שריר זה למעשה אחראי על סגירת העין. לעומתו, השריר שמרים את העפעף העליון ופוקח את העין מכונה  Levator Palpebrae Superioris.   לשם מה מצמוץ?  מצמוץ הוא תהליך הכרחי לעין, החיוני לשם מספר תפקידים פיזיולוגיים: סיכוך והגנה על הקרנית, ומניעת אידוי מהיר של הדמעות משטח הקרנית. שמירה על הראייה: כל מצמוץ מפזר נוזל דמעות על הקרנית כדי להשאיר אותה לחה...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לנפיחות בעיניים

נפיחות בעפעף העליון - תמונת המחשה
נפיחות בעפעף העליון עם השנים, אזור העפעפיים הופך לנפול וגורם למראה עייף וחסר חיוניות. החדשות הטובות: ניתוח...
נפיחות בעפעף - תמונת המחשה
נפיחות בעפעף עם השנים, אזור העפעפיים הופך לנפול וגורם למראה עייף וחסר חיוניות. החדשות הטובות: ניתוח...
ללמוד עוד על נפיחות בעיניים
ניתוח עפעפיים - לא רק ניתוח קוסמטי-תמונה

קיימים שני סוגים עיקריים של ניתוחי עפעפיים: ניתוח מתיחת...

מאת: ד"ר שירין...
13/04/2020
סודות המצמוץ-תמונה

הידעתם כי מצמוץ הוא פעולה טבעית וחיונית? עוד ידעתם כי...

מאת: שבע עיניים
21/04/2020
אלרגיה: חתול בשק-תמונה

אלרגיה לפרוות חתול היא אלרגיה גנטית, שממנה סובלים 5%-8%...

מאת: יעל טל
01/03/2011
עיניים-תמונה
מאת:
11/10/2011

נפיחות בעיניים: רופאים מומלצים

אופטיקה מני בע"מ

אופטומטריסט
(4 דירוג ממוצע)
(1 חוות דעת)
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לנפיחות בעיניים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

נפיחות בעיניים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

ביתי בקוסטריקה. לפני 24 שעות נעקצה בעין בביקור בגן בוטאני לא מוסדר (יותר גונגל). כנראה מיתוש. מאז לאחר 24 שעות הנפיחות קיימת ולא נראה שיש הקלה. ניסתה קרח, שקית תה ולימון. הייתה הקלה אבל הנפיחות לא ירדה. מבקשים יעוץ.

09/08/2009 | 13:15 | מאת: נורית
מתוך פורום בריאות העין

הבן שלי גם כן נעקץ בעיןמספר פעמים וגם לו התנפחה העין [מאד] ,כולל מצח.צריך להתחיל טיפול עם טיפות ומשחה בשם פניסטיל ,טיפה לכל ק"ג של הילדה,ורואים את השיפור בד"כ יום למחרת.

שאול שלום, ישנם אנשים שרגישים לעקיצות, במקרים קיצוניים הדבר אפילו יכול להסתיים בשוק אנפילקטי. במקרה של נפיחות סביב העין לאחר עקיצה ניתן להיעזר בקומפרסים קרים ומשחה סטרואידית במקרים קיצוניים כפי שציינה נורית ניתן להשתמש בתרופות אנטיהיסטמיניות כגון פנסטיל בשלוב עם סטרואידים ססטמיים, בדרך כלל עקיצות חולפות תוך 3-4 ימים תלוי כמובן סוג העקיצה. בברכה, ד"ר שמואל לוינגר.

יש משהו שעקץ אותי במצח יש נפיחות מה לעשות בשביל להוריד את הנפיחות מהר לקחתי תרופות שמתי קרח ומשחה ועיידן המצח נפוח ואפילו שמתי גם שקיות תה לפי הנחיות תורפה של סבתא ולא עזר

בן זוגי נעקץ בעין לפני חודשיים וחצי מי נמלה אדומה קטנה כנראה . .. יש נפיחות והיא גדלה מה עושים לגבי זה

יש לגשת לבדיקה של רופא. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימ

שלום רב, אני בהריון בשבוע 14, היום בעלי הלך לרופא בשל נפיחות בעין ויצא שיש לו הרפס , מה הסיכון לעובר? מה אני צריכה לעשות ?

כל עוד לא נדבקת אין סכון לעובר. עלייך להימנע מהדבקה ( הדבקה הינה במגע ישיר) ד"ר עדה גרובר מומחית למחלות נשים פריון ולידה יועצת לצוואר הרחם טל. 036702038

ד"ר שלום רב, בת 58. עקב נפיחוות בעין ימין מזה מספר שנים, כאשר האבחנה כל הזמן היתה פסאודוטומור של האורביטה, וכעט נפיחות בעין שמאל רופא העיניים החליט לבדוק דברים אחרים שמא אולי זה לא פסאודוטומור כל השנים ושלח אותי לבדיקות דם לבדוק את בלוטת התריס שיצאו תקינות. בוצא לי גם בדיקות אלה: PROTEIN TOTAL = 7.8 (טווח הנורמה הינו 8.3 - 6.6) ALBUMIN BY EP = 53.0 (טווח הנורמה הינו 66.1 - 55.8 ) GLOBULIN ALPHA-1 = 4,4 (טווח הנורמה הינו 2.9-4.9) GLOBULIN ALPHA-2 = 10.9 (טווח הנורמה הינו 7.1-11.8) GLOBULIN BETA-1 = 6.7 (טווח הנורמה הינו 4.7-7.2) GLOBULIN BETA-2 = 7.6 (טווח הנורמה הינו 3.2-6.5) GLOBULIN GAMA = 17.4 (טווח הנורמה 11.1-18.8) לא נעשו בדיקות נוספות. רציתי לשאול על מה מעיד אלבומין BY EP נמוך ועל מה מעיד גלובולין בטא-2 גבוה? האם יכול להעיד על תהליך סרטני? האם מעיד על מחלה אוטואימונית? על דלקת? די מודאגת, ורופא העיניים ששלח אותי לא נמצא בארץ, ויש לי רק בחודש מרץ תור חוזר, אנא תשובתך. תודה מראש בברכה

את שואלת על בדיקות אלקטרפורזה של חלבונים, מבחינה המטולוגית מה שחשוב לראות בבדיקה שאין "מונוקלון". זה בדרך כלל רשום ואם לא זה כנראה תקין.

ד"ר שלום רב, התייעצתי עמך בחודש דצמבר לגבי תוצאות בדיקות דם שביצעתי באקראי לגבי אלקטרופרזה של חלבונים כפי שתיראי במייל מיום 26.12.16 שלי אליך . הסתכלתי על דף התוצאות שהתקבלו אז ולא מצאתי ליד התוצאה של ערכי ייחוס לעומת טווח הנורמה את המילה "מונוקלון" כפי שרשמת לי והצלחתי להרגע. כעט, עקב כאבים באזור בית החזה שאגב כבר החלו אצלי בחודש דצמבר פניתי שוב לרופא המשפחה והוא נתן לי לבצע את הבדיקות לאלקטרופרזה של חלבונים. אני ממתינה לתוצאות כבר כחמישה ימים וטרם התקבלה התוצאה. אני בחשש גדול שמא הפעם הבדיקה תצא לא טובה. הבנתי שיש קשר בין כאב בעצמות (כאב בעצמות בית החזה) למיאלומה נפוצה. האם את יודעת תוך כמה זמן מתקבלת תוצאות מעבדה של הכללית? האם ייתכן והכאב מאז חודש דצמבר ועד היום שבא והולך לסירוגין יכול להיות בכל זאת מיאלומה נפוצה על פי הבדיקה הראשונה? לציין כי רופא המשפחה כשראה בפעם הראשונה את תוצאות הבדיקה של חלבון אלקטרופרזיס אמר שאין צורך לחזר על הבדיקה, אך הפעם בכל זאת נתן לי לבצעה בעקבות התלונות החוזרות ונישנות שלי לגבי הכאב בבית החזה. אנא תשובתך וסבלנותך האדיבה בברכה

ד"ר שלום רב מצרפת בכל זאת את תשובות הבדיקות שביצעתי בחודש דצמבר 2016 PROTEIN TOTAL = 7.8 (טווח הנורמה הינו 8.3 - 6.6) ALBUMIN BY EP = 53.0 (טווח הנורמה הינו 66.1 - 55.8 ) GLOBULIN ALPHA-1 = 4,4 (טווח הנורמה הינו 2.9-4.9) GLOBULIN ALPHA-2 = 10.9 (טווח הנורמה הינו 7.1-11.8) GLOBULIN BETA-1 = 6.7 (טווח הנורמה הינו 4.7-7.2) GLOBULIN BETA-2 = 7.6 (טווח הנורמה הינו 3.2-6.5) GLOBULIN GAMA = 17.4 (טווח הנורמה 11.1-18.8)

שלום רב, אימי הפסיקה את הטיפול בטיפות (לאחר ניתוח קטרקט) כבר שבועיים, ועדיין העין נפוחה (חל שיפור קל). מה הסיבה לכך? האם הנפיחות לא היתה אמורה לחלוף? האם יש לה דלקת בעין? היא גם טוענת שהעפעף הסמוך נמתח? האם יש קשר לניתוח?

שלום רב, קשה לי להעריך במה מדובר אך ורק על סמך התאור שציינת. אני ממליץ לפנות לרופא המטפל או לרופא עיניים לבדיקה. יתכן והנפיחות על רקע הניתוח.