מיגרנה של העין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מיגרנה עם אאורה: להכיר את הסימנים המקדימים

בקרב הסובלים ממיגרנות עם אאורה קיימים תסמינים מקדימים לכאב הראש, שמאפשרים היערכות וטיפול למניעת ההתקף. מהם הסימנים ומהן אפשרויות הטיפול? וגם, בקרוב - תרופה חדשנית לסובלים ממיגרנה קשה מיגרנה היא בעיה רפואית נפוצה - והתקפי מיגרנה גורמים סבל גדול לחולה ופגיעה באיכות חייו. בפן הכלכלי, מיגרנה מהווה אחת הסיבות השכיחות לאובדן ימי עבודה בקרב צעירים, כך עולה ממחקר שנערך בבריטניה באוניברסיטת לנקסטר ושתוצאותיו פורסמו באפריל. במקרים רבים, מיגרנה היא גנטית - בקרב כ-70% מהסובלים מהתקפי מיגרנה - יש קרוב משפחה נוסף הסובל ממיגרנה. הסיכון לסבול ממיגרנות גבוה פי 2, בקרב אנשים עם בן משפחה מדרגה ראשונה, הסובל ממיגרנות; וגבוה פי 4, כאשר יש קרוב משפחה מדרגה ראשונה, הסובל ממיגרנה עם אאורה. מיגרנה נפוצה יותר בקרב נשים, בהשוואה לגברים, מאחר שהמיגרנה מושפעת בין השאר משינויים הורמונליים. לפני תקופת הווסת ובמהלכה, עולה השכיחות של התקפי מיגרנה. בקרב כ-70% מהנשים עם מיגרנות, במהלך הריון...
ללמוד עוד על מיגרנה של העין
מיגרנה עם אאורה: להכיר את הסימנים המקדימים-תמונה

בקרב הסובלים ממיגרנות עם אאורה קיימים תסמינים מקדימים לכאב...

מאת: ד"ר יוסף...
04/11/2018
הבזקי אור בעיניים: מה לעשות?-תמונה

קוראים ו"זבובים" עפים לכם בעיניים? מסתכלים על הנוף וסובלים...

מאת: ד"ר ריטה...
07/12/2016
סובל ממיגרנה? הפתרון מתחיל בעיניים!-תמונה

כאבי ראש קשים ומיגרנות חריפות משבשים לכם את החיים? אבחון...

מאת: מערכת zap...
25/10/2017
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למיגרנה של העין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מיגרנה של העין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היום מול המחשב פתאום התחיל טשטוש בראייה בשתי העניים. זה היה מין טבעת כזו, בשתי העיניים, שלה מראה שקוף בצבע כסף עם כאילו זיגזג של צבע כסף. גם שעוצמים את העיניים רואים את זה. לכך לא התלווה משהו נוסף. זה נשמך 20 דקות והתפוגג. אחרי ההתפוגגות חטפתי כאב ראש, לא יודע אם מהלחץ הפסיכולוגי של מה שקרה או מסיבה רפואית שקשורה. בעבר, לפני כחודש וחצי, היה אותו דבר ולא זוכר בעניין כאב הראש. המקרה היה אז תוך כדי קניות בסופר. אז ניגשתי לרופא עיניים שבדק אותי בצורה יסודית: בדיקת ראיה, הרחבת אישונים והכול ונמצא תקין.

יש תופעה של מיגרנה עינית המתבטאת בהפרעות ראיה וזיגזוג. בהמשך מופיע כאב ראש. התאור שלך יכול להתאים לתופעה זו אך מומלץ בדיקה של רופא עיניים לשלול בעיה אחרת. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

שלום,אני סובלת ממיגרנה של העין המלווה באאורה. זה קורה אחת לכמה זמן ונמשך כחצי שעה.לפעמים מלווה בבחילות מקדימות או כאבח ראש אחכ.בדיקת עיניים כולל שדה ראיה/לחץ תת עיני/קרקעית הכל היה תקין..בדיקה נוירולגית רגילה תקינה..השאלה אם צריך לעשות בירור מעמיק או כל פעם לחכות שזה יעבור..כי כשזה קורה זה מלחיץ אותי מאד. תודה.

שלום בת חן אם אכן ההתקפים אופיניים למיגרנה והם די דומים בהופעתם לרוב אין התוויה להדמיה מוחית.

שלום רב, לפני כ4 שנים בהריון היו לי הבזקי ראיה כ20 דקות שחלפו, לרוב ללא כאבי ראש. עברתי בירור נוירולוג בדיקות קרישה תקינות ורופא עיניים שאמר שמדובר במיגרנה של העין. הכל עבר אחרי הלידה. כעת אני בהריון שוב, שבוע 14, ההבזקים חזרו בנתיים היה פעם אחת אך מלווה בכאב ראש מטריד לאחר מכן, רופאת עיניים אמרה בדיקה תקינה וכנראה שזו בעית כלי דם בהספקת הדם לרשתית עקב ההריון. אני די מבולבלת, ועוד 3 ימים טסה לחופשה קצרה ומפחדת שיש לי בעיה בכלי דם שיכולה להחמיר בטיסה. אודה לתשובתכם בהקדם , תודה!

יש לברר עם רופאת העיניים המטפלת אם קיימת בעיה לטוס. בכבוד רב ד״ר מיכאל היימס

קרוב לשנה אני הולך להיתלונן לרופא עיניים על כאבים בעין שמאל( כאבים קטנים שהולכים ובאים). הרופא עיניים אינו מוצא בעיה בעיניים. לפני שבועיים הכאבים בעין שמאל הפכו לאיומים ואינם עוברים לרגע ואפילו מתגברים בצפיה במסך פלאפון/ טלוויזיה / מחשב, הרופא עיניים שוב אינו מצא בעיה בעין שמאל, איני מאמין שזה סינוסיטיס כי אין לי נזלת עכשיו או נפיחות או גודש,הוא הפנה אותי לנוירולוג. כי זה נשמע לו מיגרנה של העיניים. מקריאה באינטרנט זה דומה אבל במיגרנה יש התקף וזה עובר ואצלי זה קבוע... השאלה עם לחכות לתור של נוירולוג חודש, או ללכת למיון אולי?

שלום רונן, כאבים ממוקדים קשים במשך שבועיים מצריכים בירור, חדר מיון זהו פתרון סביר.