גליומה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

גלולות: סיכון לגידולים במוח

מחקר חדש מדנמרק מגלה כי בטיפול ארוך טווח תואר סיכון גבוה כמעט כפליים לגידול מוחי מסוג גליומה בנשים צעירות; הסיכון היה בולט יותר בטיפול בפרוגסטרון בלבד הגלולה המרה. עדויות חדשות קושרות בין אמצעי מניעה הורמונליים ובין סיכון מוגבר להתפתחות גידול מוחי בנשים צעירות, כך לפי מאמר חדש שפורסם לאחרונה בכתב העת British Journal of Clinical Pharmacology.ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי גלולות למניעת הריון משפיעות על הסיכון להתפתחות ממאירויות מסוימות, עם זאת, מחקרים מעטים בחנו אם קיים קשר עם התפתחות גידולים במערכת העצבים המרכזית. כעת הם ביקשו לבחון את הקשר בין אמצעים הורמונליים למניעת הריון ובין הסיכון לגליומה בנשים לפני מנופאוזה.החוקרים התבססו על נתונים ממאגר ארצי בדנמרק ממנו בודדו כל הנשים בגילאי 15-49 שנים שאובחנו לראשונה עם גידול מוחי מסוג גליומה בין השנים 2000-2009. לכל מקרה התאימו החוקרים שמונה נשים בגיל זהה שלא השתמשו בגלולות. על פי נתוני...
ללמוד עוד על גליומה
גלולות: סיכון לגידולים במוח-תמונה

מחקר חדש מדנמרק מגלה כי בטיפול ארוך טווח תואר סיכון גבוה...

מאת: ד"ר עמית...
03/02/2015
גלולות למניעת הריון: סיכון לסרטן-תמונה

מחקר חדש: שימוש ארוך-טווח באמצעים הורמונאליים למניעת...

מאת: מערכת zap...
26/01/2015
מחקר חדש מעלה השערה כי וירוס הפוליו  יכול לטפל בסרטן מח-תמונה

מחקר חדש מעלה השערה כי וירוס הפוליו יכול לטפל בסרטן מח

מאת:
10/06/2000
נחנך מרכז לרדיותרפיה-תמונה

מטרת המרכז בשיבא: קידום הטיפול בחולי סרטן. ממצא: הפחתת...

מאת: מערכת zap...
31/05/2011
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגליומה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גליומה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום! לפני כ12 שנה מצאו אצל ביתישהיתה אז בת 10 גידול אופטיק גליומה , היא קיבלה הקרנות וכמה סוגי כימוטרפיה , במשך 2-3 שנים , לדברי הרופאים אז , כדי להציל חלק מהראיה , לאחר שכל הראיה אבדה ב 2 העיניים ,הפסקנו את הטיפולים . היום היא נשואה בת 22 מסיימת שנה רביעית בהנדסת תוכנה . האם קיים בעולם ,או במצב של פיתוח , כלי שיכול לאפשר ראיה חלקית , כמו שמופיעים מידי פעם פירסומים בתקשורת ?משהוא שעוקף חלק מהשלבים , אלקטרודה או משהוא אחר שמשתילם ? תודה !

יגאל שלום, ראשית, אשני שמח שביתך עושה חייל, ולא נותנת לעיוורון לעצור אותה. שנית, משום שעצבי הראיה של ביתך פגועים מהגידול, למרבה הצער אין בעולם כולו עדיין פתרון שיכול להחזיר לה את הראיה. אולי יום אחד המחקר יתקדם מספיק לגרוי קורטקס הראיה באופו ישיר, ואז זה יהיה פתרון המתאים לביתך. עם זאת, ישנם שני כיוונים מאוד מעניינים שהתרשמתי מאוד מהחוקרים שלהם, המאפשרים "ראיה" בעזרת חושים אחרים: 1) בעזרת שמיעה - יש מחקר על כך בביה"ס לרפואה של האוניסרסיטה העברית והדסה בירושלים. 2) בעזרת מישוש בלשון - מחקר באנגליה (לדעתי פתרון פחות מוצלח מהפתרון הירושלמי כי אי אפשר למשש עם הלשון ולדבר באותו הזמן). אם זה מעניין אותה, אתה יכול להפנות אותה לצוות המחקר בירושלים.

שמעתי שקיים היום בעולם טיפול ביולוגי, וכבר יודעים מהם הגנים שאחראים לגידול... ממליץ לברר אצל ד"ר מיכל ילון בתל השומר

שלום רב, האם יש הבדל בין דרגות מסוג גליומה זו אם מנתחים ומוציאים את כל הגידול? אני שואל לגבי תוחלת חיים וטיפול של כל אחד מהגידולים.

מכל המידע הקיימת היום ניראה שניתוח עם כריתה טובה נותם איתרון לכל חולה גליומה. זה גם נכון בהמשך הטיפולים הלא כירורגים. בברכה דר קנר

אם באוסטרוציטומה ראשונית ובגליובלסטומה הצליחו להוציא את הגידול (כמובן אי אפשר להוציא תאים סרטניים...)

שלום דוקטור .. לאחר שבאופן אקראי נמצא אצלי חשד לגליומה מדרגת ממאיר נמוכה או לקוטיקל דיספלזיה אני כרגע מתחיל מעקב..לפי הפורפסור שסיבת המעקב זה לראות אם זה יגדל ורק אז לגשת לניתוח בגדול על מנת להיות בטוח ולא לקחת הימור בניתוח .. אני מאוד רוצה לדעת באיזה עןד מקרים יש עדיפות למעקב ? בגדול להגיד גם ככה זה יכול לחזור אז אין צורך בניתוח זו גישה נכונה לדעתך? ועוד משהו קטן אני כבר תקופה סובל מסוג של חוסר שיווי משקל אבל מצליח לתפקד שני הרופאים ניורוכורגיה לדעתם זה לא בגלל הממצא מה סיכוי שבאמת זה לא בגלל הממצא ? הממצא הזה בקוטר 13 ממ באונה ימינית טמפורלית .. תודה רבה

המסקנה שלך שאם זה יחזור אין טעם בניתוח היא לא נכונה. בכל מקרה שוקלים לגוף העניין. על פי התיאור אכן נראה שהממצא אינו מסביר את תלונותיך.

שלום אני בן 47 ולוקח דקסמטזון 1.5 מ"ג ליום מזה 5 שנים. עם רקע של גליומה בגזע המח והסטרואידים מונעים תופעות לוואי שהיו לי. בשנים האחרונות הייתה ירידה בראיה וזיגוג ולפני שנה אובחן קטרקט התחלתי בבדיקה אצל רופא עיניים. שדה ראיה ו OTC תקינים ללא שינוי כבר כמה שנים. עצב תקין. האם זה נגרם מהסטרואידים שאני לוקח תקופה ארוכה במינון כזה נמוך? תודה.

קשה להגיד בוודאות אבל זה בהחלט יכול להיות.

פורומים בנושא גליומה
פורום סרטן ריאה
מנהלי הפורום ישיבו על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לסרטן הריאה, וביניהם...
פורום גידולי ראש-צוואר
ד"ר אבי חפץ ישיב לשאלות הגולשים בתחום הגידולים בראש ובצוואר: גידולים בפה...
פורום סרטן העור ונקודות חן (שומות)
ד"ר ניר נתנזון יענה על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לגורמי הסיכון, גילו...