פורום גידולי מוח

הפורום יענה על שאלות ויספק מידע עדכני על אופני האבחון, הטיפול והמחקר בגידולים ראשוניים של המוח ומערכת העצבים, וכן בסיבוכים נוירולוגיים של מחלת הסרטן כולל גרורות למוח, לעמוד השידרה, פגיעה בעצבים הקפיים ושרירים כתוצאה מהגידול או תופעות לוואי מהטיפולים השונים.

אתם מוזמנים להפנות שאלות בתחומים אלו ונשתדל לענות עליהן בהקדם.

.
1257 הודעות
1134 תשובות מומחה

מנהל פורום גידולי מוח

עברתי ניתוח כריתת המנגיומיה גידול שפיר מכלי דם במוח לפני כארבע שנים. מ.ר.י אחרון באוקטובר תקין. לאחרונה עשו לי בדיקת eegלחשד לאפליפסיה וראו פרכוס... כל כמה זמן עליי לעשות mri אם באוקטובר היה תקין יכול להיות שעכשיו המצב השתנה בבדיקת ההדמיה? תודדה ושבת שלום

05/06/2019 | 14:52 | מאת: סבינה

שלום, מה המשמעות של "ממצא מוקדי מקסימלי 6 מ"מ סלרי/סופרה-סלרי ככל הנראה מחוץ לבלוטה ההיפופיזה,שינוי בהרכב אותות אך ללא שינוי בגודלו ביחס ל2014" תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בהתחשב בכך שאין שינוי מ 2014, לא נשמע מסוכן. פירוט טוב יותר רצוי לקבל מהרופא שמכיר את הנבדק והסיבות לביצוע הבדיקה.

16/05/2019 | 09:16 | מאת: עצה נוירוכירורג ילדים טוב

עצה נוירוכירורג ילדים טוב. הילד בן 12 עם סרטן חוט השדרה. הוא לא חי בישראל. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא מעבירה המלצות שמיות באתר.

14/05/2019 | 18:19 | מאת: נועה

שלום רב לפני מס' חודשים חליתי בשפעת כנראה עם סינוסיטיס מאז יש לי לחץ בראש קל אין צורך בכדור זה בא והולך כשאני משתעלת לפעמים מרגישה את אותו לחץ בקרקפת אחרי בדיקת סיטי ארובות העין לא ראו ממצא חריג יש עיבוי רירית בסינוסים מקסילרי רופא אאג טוען שאין קשר לדעתו ללחץ בראש חוששת מהגרוע עד שאגש לנוירולוג רק חודש הבא האם יש חשש ? זה נראה כמו תסמינים של גידול כי על פי באינטרנט שיעול עם לחץ מראה על לחץ תת גוגלגלת

לקריאה נוספת והעמקה

מציעה שתיבדקי על ידי רופא.

17/05/2019 | 13:56 | מאת: נועה

שלום שוב ברור שאבדק רשמתי שיש לי תור חודש הבא השאלה מה המאפיינים לגידול בראש ? זה מתאים למה שאני חשה ?

17/05/2019 | 14:00 | מאת: נועה

אוסיף שיש לי גם כאבי עיניים לסירוגין גם הלחץ בראש הוא לא תמיד וזה מצב סטטי כבר ארבעה חודשים

22/05/2019 | 17:02 | מאת: ליהי

בכנות אם את בלחץ ובמתח ורוצה לקבל חוות דעת רפואית נוספת. ממליצה לך לא לחכות ולקבוע תור בפרטי ממליצה על ד"ר מרקו רובין 0723951770

24/05/2019 | 12:31 | מאת: נועה

תודה רבה אבדוק השאלה מאיזה אזור הרופא

11/05/2019 | 01:11 | מאת: מישהי

שלום, אני בת 32. בשבוע האחרון סבלתי פעמיים בהפרש של כמה ימים מכאב ראש פתאומי חזק, הרגשה של לחץ במצח ולאחריו בחילות, הקאות וחולשה כללית. אחרי הפעם הראשונה הלכתי לרופא משפחה שהפנה אותי לבדיקות דם שאני אמורה לעשות ביום ראשון הקרוב. היום זה קרה לי שוב בפעם השנייה.. כאב ראש פתאומי שלאחריו הקאתי ועד עכשיו אני מרגישה חלשה ויש לי בחילות. אני מאוד חוששת... אחותי ז"ל נפטרה לפני כ-4 שנים מסרטן במוח. הייתה בת 25. אני לא מפסיקה לחשוב על הגרוע מכל..

לקריאה נוספת והעמקה

אני מבינה את החשש, לא נשמע כגידול אבל כן מחייב בדיקה רפואית.

01/05/2019 | 21:50 | מאת: דן

שלום רב, אמא שלי מטופלת בטמודל ב 290 מ"ג. אחרי מחזור חמישי, ויומיים אחרי הטיפול בדיקות הדם היו תקינות. אבל שבועיים אחרי הייתה ירידה בספירת דם וPLT שלה היה 92 ושאר המדדים היו תקינים. שבוע לאחר כך היא עשתה שוב ספירת דם שה PLT היה 41 כבר. אתמול היא עשתה בדיקה נוספת שה PLT היה 49. RBC - 3.89 HB - 11.6 HCT - 34.6 PCT - 0.06 Lymphocytes % - 17.6 Eosinophils % - 6.2 היום היא עשתה שוב ספירה ש ה PLT היה 63 HB- 11.2 RBC - 3.76 RDW-SD - 46.1 RDW-CV - 14.3 Lymphocytes 0.92 K/uL היא הייתה אמורה להתחיל טיפול נוסף ביום שני לפני יומיים וכמובן שלא התחלנו, אך רציתי לשאול האם זה לא מסוכן לדחות טיפול לפרק זמן מסוים ? חודש חודשיים? האם התופעות האלה זה דבר הגיוני? והאם צריך להעלות את הנתונים בדרך תרופתית מנות דם וכו'? האם זה אמור להשתפר באיזשהי דרך לבד ? סליחה על כמות השאלות ותודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי כמובן לא לדחות טיפול, אבל אסור לסכן בתופעות לוואי חמורות. אם הטסיות מתחת ל 100000, דוחים את הטיפול. אם הירידה חמורה ומתמשכת מפחיתים מינונים בהמשך ולעיתים לא ממשיכים עם טמודל.

01/05/2019 | 00:23 | מאת: יורם

מצ"ב תשובת פט סיטי שאמא שלי ביצעה וכנראה משהו לא תקין . אשמח לקבל חוות דעתך. תודה פורת יורם

לקריאה נוספת והעמקה

תשובת הפט לא מצורפת.

01/04/2019 | 17:01 | מאת: אורלי פוקס

מה זה אומר קרניוטומיה פרונטלית ימנית גבוהה?

לקריאה נוספת והעמקה

ניתוח באיזור קדמי מימין.

01/04/2019 | 12:04 | מאת: אורלי

שלום יש לי קברנומה צמודה לגרעין הקודית משמאל בקוטר 5ממ ועכשיו יש לי גם DVT נרחב בכל הורידים העמוקים ברגל ימין ( בשנת 99 היה לי פקקת ברגל שמאל ) כעת אני מטופלת בקלקסן 60mg פעמיים ביום השאלה הנשאלת מה המדיניות של דילול הדם לטווח הארוך ?מהי הסבירות לדימום מוחי במקרה זה ? גבוהה או קטנה ?

לקריאה נוספת והעמקה

אנא הפני את השאלה בפורום נוירוכירורגי.

23/03/2019 | 23:49 | מאת: יונתן

שלום דר, ביצעתי mri מוח ברקע של לחץ תוך גולגולותי ועקב קלונוס ברגליים. הפיענוח יצא תקין פרט לממצא לוואי של -" ממצא היפוטנאסי בגודל 4 ממ בהיפופיזה, ככל הנראה ציסטה פרס אינטרמדיה" רציתי לקבל הסבר על הממצא והאם יש לו משמעות / קשר לתסמינים? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

הציסטה הזו שפירה וברוב המקרים חסרת משמעות קלינית. לא נראה שזה מסביר את התלונות שלך.

שלום רב, אח שלי ביצע MRI. מצ"ב פענוח. מצויינות שם מספר אפשרויות שלא ברור לנו מה הן אומרות. כמובן שתואם תור לרופא שהפנה לבדיקה. עד שיגיע התור, נשמח להבין מה משמעות הממצאים (בהסתייגות כמובן). תודה ויום נעים

לקריאה נוספת והעמקה

לא נותן להעלות קובץ לכן מפרטת: סיבת הבדיקה: בבדיקת OCT R NFL הידקקות פוקלרית דו"צ, בירור ממצאים: הרחבה של חלל CSF אחורית ומדיאלית למוחון מימין, מלווה באפקט מאסה מסווים על המוחון-באבחנה מבדלת מיסטה ארכנואידלית. תהליך בעל אות גבוה בסדרות T2 ונמוך ב- T1 בתמוס מימין. מתבלט אל חלל חדר ליטרלי ימני, מימדיו כ- 0.9-1 ס"מ. ללא האדרה לאחר הזרקת ח.נ. וללא עיכוב בדפיוזה בתוכו-טיבו אינו ברור. באבחנה מבדלת באים בחשבון תהליך גליאלי מדרגת ממאירות נמוכה, או תהליך דמיאלינטיבי לא טיוסי (NMO או אחר) או אירוע איסכמי תת חריף-כרוני. דרושה קורלציה קלינית והמשך מעקב הדמייתי צמוד. פרט לכך, חדרי המוח, ציסטרנות, פיסורות וחריצים בגודל, צורה ומרקם תקינים. יתר החומר האפור והלבן במיקום ואותות תקינים. אין עדות למוקדי דיפיוזיה מעוכבת אין עדות למוקדי דמם חריפים או כרונים. אין הגברה פתולוכית תוך מוחית לאחר הזרקת גדוליניום. מודגמים סימני זרימה בכלי הדם הגדולים התוך גולגולתיים ארובות,תאי נסטואיד ועצמות הגולגולת בגדר התקין. עיבוי רירית בסינוס מקסילרי דו"צ. תודה!

מאחר שהאפשרויות הן שונות, והצילומים לא מולי, מציעה שתבררו זאת מול רופא שמכיר את המטופל.

14/03/2019 | 09:55 | מאת: עדי

היי,יש לי הפנייה לבדיקת mri מוח פרוטוקול אפילפסיה.אשמח לדעת אם יש משמעות לשעת ביצוע הבדיקה בלילה בהשוואה ליום מבחינת תוצאות ואבחנה והאם יש הבדל מבחינת מכונים או בתי חולים ברמת הטכנולוגיה והאבחנה. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אנא פני לפורום המתאים.

12/03/2019 | 12:40 | מאת: ישראלי

שלום, ילדה בת 9 שעברה mri בגלל חשש להתבגרות מוקדמת. הממצאים הראו כך: חשד להליך תופס מקום בקוטר 3 מ"מ. לא מזהה לפני הזרקה ולא מקבל האדרה. הלכנו לאבחון פרטי נוסף אצל פרופ' גמרי מהדסה שאמר שמדובר ככל הנראה בציסטה של הפרס אינטרמדיה. מה זה אומר? האם מקום לא מקבל האדרה אמור להדאיג אותנו?

לקריאה נוספת והעמקה

בהסתייגות שלא ראיתי את הצילומים, קרוב לודאי שזה ממצא שפיר שאינו אמור להדאיג. כדאי להתייעץ עם נוירולוג ילדים.

הנני מטופלת בתרופה לאפילפסיה. לאחרונה גם הכדורים בדם נמוכים וגם מרגישה נימול בכל מיני מקומות בגוף :ידיים , רגליים , גב והיום גם בראש האם יש לזה קשר לאפילפסיה להחמרהה ואם לא אז ממה זה יכול לנבוע חוץ מזה יש גםמחולשות סחרחטרות וכאבי ראש וחולשה.

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי שתפני לפורום אפילפסיה.

שלום רב הנה סובלת מאפילפסיה כבר שנים לא היה התקף שאז היה בצורת התעלפות. מקבלת 100 מ"ג למיקיטל ובבדיקות דם הראה שהלמיקטל נמוך בדם ולא טוב כמעט חצי מהפעם הקודמת שלקחתי. לאחרונה התחילו לי גם כאבי ראש שהרבה גם לא במקום כמו כאב ראש כמו במיגרנה גם בחלק אחורי וקדמי , סחרחורות וחולשה אחרי שעושה פעילות אם טיפה מעמץ צריכה לשבת ולאנאופייני , גם לפעמים טדטוש , גם הרבה פעמים כמו אורות / תחושה של דברים עפים וזה יותר בחדר קטן שיש תאורה וגם בערב ששוכבת והדלקתי את מנורה ליד המיטה ממש רואה עפים הרבה ולאחרונה גם הרגשת נימול ואף סוג של חום באיזור ברגל שקורה בערך פעם מקסימום פעמיים האל לכל התופעות האלה יכול להיות קשר לאפילפסיה שהחמיר בינתיחם שלחו אותי גם לבדיקת eeg שלאחריה נחליט אם הבעיה משם אבל זה הגיוני שהתופעות מאפליפסיה ושאלה של זמן עד ששוב יקרה לי משהוא שקשור לזה ?

לקריאה נוספת והעמקה

האם ידוע על גידול מוחי? אם לא כדאי שתפני את השאלה בפורום אפילפסיה.

אם היה הייתי שואלת אבל נסגר

25/02/2019 | 14:06 | מאת: ניצה

שלום רב במסגרת בקורות שנתיות שבני עורך עקב אסטרוציטומה בינקותו כיום בן 20.. עד עתה ברוך ה הכל יציב אולם שאלתי היא צה זה ציסטה עם מוקד מתאדר.....את המשפט הזה ראיתי בכמה הדמיות בשנים האחרונות והאונקולוג מלבד שהכל תקין לא נכנס לפרטים. מה זה המושג הזה? ומה ההשלכות של זה??? מלבד זה הכל ברוך ה' תקין ויציב עם כמובן כל מיני נזקים ניתוחיים ועקב הקרנות שגם אותם הוא עבר לפני כ17 שנים. אודה לתשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לענות מבלי לראות את הצילומים. אבל אם זו ציסטה שלא משתנה במהלך השנים קרוב לודאי שאין בה סכנה.

האם זריקת מודיקט יכולה להקל על תסמינים של גידול במוח? האם המודיקט משכך כאבים?

לקריאה נוספת והעמקה

מודיקט משמשת בעיקר בהפרעות פסיכוטיות. התרופה אינה חלק מהטיפול בגידולי מוח. ייתכן שבמצבים קיצוניים של אי שקט היא ניתנת לצורך הרגעה.

19/02/2019 | 12:40 | מאת: דן

שלום רב, לפני שבועיים שאלתי אותך לגבי סיטי של החזה ולא היה לי מידע מלא וכיום יש לי. אשמח לקבל מידע כי אני ממש מודאג. אמא שלי אובחנה עם אולגולידאומה בדרגה 2 בביופסיה. יומיים לפני הביופסיה אמא שלי הייתה מאושפזת עקב ממצא שהתגלה ב mri מוח שהוביל בסוף לאבחנה שרשמתי. הסיטי נעשה לבירור ממאריות כך נכתב. חשוב להגיד שהיא לא סובלת משום כאבים או סימנים הסיטי נעשה כבירור באשפוז סיטי של הבטן והחזה לאחר חומר ניגוד: אין לימפאדיניופתיה מידאסטטנלית בשערים או בבית השחי. שינויים צלקתיים קלים בפסגות הריאות. שתי קשריות סובפלאורליות קטנות עד כ 0.3 ס"מ. בריאה שמאלית בלתי ספציפיות לשקול מעקב. האם זה קשור לגידול במוח, האם זה מראה על משהו מסוכן שיש להתייחס אליו? מבנים היפודנסים מעוגלים בעלי גבול חד בתעלות פורמינליות של ע"ש גבי אשר גורמים להרחבה של תעלות ללא הרס ליטי של הצמות הסמוכות. בתעלה D 5-6 מימין, D 6-7-8-9 משמאל, D 9-10-11 משני הצדדים ו D 11-12 משמאל. טיב הממצאים לא ברור. תהליך נוירלי שפיר כגון שוונומות? אחר?. לפי הבנתי הדלה זה קשור לעמוד שידרה וזה לחק ממערכת העצבים. האם יתכן ויש שם גרורות? האם יש צורך בברור? סיטי של בטן עם חומר ניגוד: מבנים היפודנסיים מעוגלים בעלי גבול חד בתעלות פורמנליות של ע"ש גבי. אשר גורמים להרחבה של תהלות ללא הרס ליטי של הצמות הסמוכות: בתעלה D 12-L 1 משמאל, ו L 1-2 מימין. טיב הממצאים לא ברור. תהליך נוירולי שפיר כגון שוונומות? אחר? להמשך בירור. מבנה היפודנסי מאורך במימדים 2.4*0.9*1.2 ס"מ באזור רטרוקרולי מימין יתכן cisterna chliy למעקב אין עדות ללימפאדנופתיה רטרופריטואנלית מזנטארלית או אגנית. רוש םלתפיחות קלה של גוף הרחם. שחלות בגדול תקין. אשמח לקבל הסבר קצר האם יש צורך בברור נוסף כי אף אחד לא התייחס לסיטי ולא אמר שיש לעשות מעקב או ברור. והסיטי נעשה באותו מקום שמקבל הנירואנקולוג אז יתכן ולא ראה את הסיטי? האם באלוטגאדיומה דרגה 2 יש סיכוי לגרורות תודה מראש וסליחה שזה מלל רב.

לקריאה נוספת והעמקה

באוליגודנדרוגליומה דרגה 2 בד"כ אין גרורות בגוף. לגבי הממצאים ב CT הם אינם קשורים לתהליך המוחי, כדאי להתייעץ עם רופא המשפחה.

ממצא ציסטי בפוסה עש רוזנמולר לאחר ניתוח אדומה בהיפופיזה

לקריאה נוספת והעמקה

מה השאלה?

הסבר מקוצר? יש לי תור ב5/3 בירושלים אצל המנתח שלי האים סובל דיחוי עד אז?

הסבר קצר , האם סובל דיחוי עד 5/2 התור אצל אאג שניתח אותי

כן

31/01/2019 | 19:17 | מאת: ספיר

היי, לאחר ניתוח הסרת מארואדנומה לפני שנתיים. כיום מיננגיומה 5 ממ ופרולקטין שוב מעל 750. כמו כן גידולים בשחלה שמאלית ברחם, דימומים חזקים ווסת מעל שבועיים. לחץ דם גבוה וכולסטרול גבוה. ערכי ca125 מעל 58 האם הגידול בראש משפיע על הרחם או ההפך? האם יש סרטן ברחם? לאילו רופאים לגשת קודם?? וכמה דחוף?? אודה לתשובתכם בהקדם. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניראה לי שמנינגיומה בגודל 5 מ"מ משפיעה על הרחם. את צריכה להיבדק ע"י גניקולוג ולהמשיך מעקב שיגרתי נוירולוגי/נוירוכירורגי.

שלום רב לך אמא שלי חולה באנראגולגיומה דרגה2 שעשו לה ביופסיה לפני 3 חודשים. החליטו לעשות גם סי טי לכל הגוף כנראה לבדוק האם יש עוד ממצאים. עכשיו במקרה ראיתי סיכום אשפוז ורשום שבחזה קשרית סובפיברלית 0.7 ס"מ. ממצא שפיר? , אחר? מומלץ מעקב. שאמא שלי השתחררה לא אמרו לה כלום על הסיטי או ממצא כלשהו. רציתי שלאול האם זה משהו מדאיג ? האם זה מהגידול במוח?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברורה לי האבחנה של אמא שלך, בכל מקרה גידולי מוח בדרך כלל אינם שולחים גרורות לגוף. לגבי טיבו של הממצא בחזה כדאי להתייעץ עם רופא משפחה האם יש צורך לעקוב או לברר.

30/01/2019 | 04:25 | מאת: יעלי

שלום רב, בת 32, לפני כ3.5 שנים עברתי ניתוח להסרת ציסטה אפידרמואידית בגודל 4 ס״מ מגזע המוח. שארית מזערית נותרה דבוקה לאזור רגיש והוחלט לא לגעת בה , כך שהגידול לא הוסר לחלוטין במלואו. אני עוברת mri שנתי לצורכי מעקב , הmri האחרון העלה ספק באשר להתרחבות מעטה/שינוי צורה של השארית...הנוירוכירורג ביקש שאחזור על הבדיקה בעוד כ9 חודשים כדי שיוכל להשוות. האם עליי לדאוג? ייתכן והציסטה גדלה מחדש ואעבור ניתוח נוסף? אני ממש בחרדות , אודה לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא יכולה לענות לך אם הציסטה גדלה או לא מבלי לראות צילומים. בכל מקרה זהו תהליך שפיר. מניחה שאם הנוירוכירורג ביקש בדיקת ביקורת בעוד תשעה חודשים השינוי ב MRI לא מאד מדאיג אותו.

17/01/2019 | 11:47 | מאת: מורן

שלום דוקטור. אני בת 27 לפני כ10 שנים אובחנתי עם מגרנות קשות שכללו איבוד הכרה לפני כחודשיים ילדתי ,לפני הלידה אובחן שיש לי אדנומה בהיפופיזה עלו על הגידול עקב התלונות שאני מרגישה לחץ ממש חזק בצד ימין שמקרין לעין אני מרגישה שהעין ממש נבלעת, וגם שיש את הלחץ המבנה של העין משתנה. הכאב רק הולך ומחמיר וכל רופא שהלכתי אליו אומר שאין קשר בין הגידול לבין הכאבי ראש חייבת עזרה דחופה איך לטפל בכאבים אני סובלת מהם כל היום וזה מעיר אותי משינה אודה להיתייחסותך תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מורן שלום גם אני חושבת שאין קשר בין האדנומה וכאבי הראש. מציעה שתפני לקבלת תשובות מנוירולוג/מרפאת כאב.

13/01/2019 | 15:42 | מאת: דן

שלום רב בת 61 מקבלת טמודל מחזור שני במינון של 290 מ"ג. היום עשיתי בדיקות דם יומיים אחרי 5 ימי טיפול בטמודל ויש לי מספר שאלות. תפקודי הכבד יצאו גבוהים ast got 56 alt 54 ובנוסף המדדי אלרגיה גם גבוהים eosinophis 0.76 eosinophis 11.1 זה מדאיג אותי ורציתי לשאול האם יש נזק חריף לכבד שמצריך טיפול דחוף? האם זה מהמטמודל? כי במחזור הקודם גם היו תפקודי כבד גבוהים אחרי 5 ימים וכעבור שבועיים המדדי כבד היו תקינים אך שמה לקחתי מינון של 200 מ"ג. האם יורידו לי את המינון של הטמודל? והאם זה מצב דחוף מדדי הכבד של היום? ובנוסף האם צריך לדאוג לגבי המדדי אלרגיה. אשמח לתשובה ולהסבר. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

ההפרעה בתפקודי כבד היא לא חמורה. לדעתי בשלב זה יש לעקוב אחר הערכים. זה יכול להיגרם גם מתרופות אחרות- למשל נוגדי פרכוס.

13/01/2019 | 13:01 | מאת: רעות

שלום, אני בת28, מזה תקופה של חודש החלו לי כאבי ראש שמורגשים בעיקר בחלק האחורי של הראש כלחץ, תחילה שייכתי אותם לתוספות שיער שעשיתי שלאחר מכן הורדתי, כאבי הראש נחלשו במקצת לאחרונה חזרו שוב הכאבים עם כאבים באיזור הסינוסים וכאבים לוחצים בראש מאחור..מטופלת 4 ימים באנטיביוטיקה לדלקת סינוסים אך עדיין עם כאבי ראש..האם יש צורך לדאוג ? יש לציין שלא סבלתי מכאבי ראש בעבר.תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מציעה שתפני לרופא מטפל. אם את רוצה להתייעץ בפורום- מתאים יותר פורום כאבי ראש.

דחוףף!! היי, אני בת 20, סובלת מכאבי ראש(מיגרנה) עם בחילות והקאות, וכאב שמעיר משינה במשך 5 חודשים, בגלל הכאבים והבחילות התמידיות סובלת גם מנידודי שינה. כל היום מרגישה עייפה, יש לי סחרחורות במיוחד כשאני קמה מכיסא או אחרי כל פעולה פשוטה. הייתי אצל נוירולוגית, נתנה לי כדור בשם ״אלטרולט״ ועדיין יש לי כאבי ראש עם בחילות ולוקחת בנוסף משככי כאבים. שלחה אותי ל-MRI והתור שלי עוד כמה חודשים. אני כבר לא יודעת מה לעשות, כל היום עייפה עם בחילות הקאות וסחרחורות, וכמובן כאבי ראש ובגלל זה לא ישנה בלילה. צריכה את עזרתכם דחוף.

לקריאה נוספת והעמקה

מציעה שתחזרי לרופאה שהפנתה אותך ל MRI, ותתיעצי איתה על דחיפות הבדיקה.

07/01/2019 | 19:08 | מאת: דן

שלום רב, אמא שלי בת 61 ואובחן אצלה הגידול בדרגה שנייה. היא מטופלת בטמודל 290 מ"ג וזה המחזור השני רציתי לשאול מה האם מעלים עוד את המינון כי היא התחילה עם 200 מ"ג האם כל מחזור יש עלייה במינון? ומה המינון המקסימלי? בנוסף רציתי לשמוע את דעתך לגבי קנאביס רפואי האם נותנים אותו כטיפול או רק אם הכל לא עזר ? והאם הוא מועיל בגידולי מוח תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

דן שלום,מינון הטמודל נקבע על פי שטח הגוף שמחושב על סמך הגובה והמשקל. במחזור הראשון נותנים 75% מהמינון הרצוי כדי להעריך את תגובת הגוף. החל מהמחזור השני המינון הוא קבוע בתנאי כמובן שאין תופעות לואי המחייבות שינוי. לגבי הקנביס, במסגרת הרפואה הקונבנציונלית- המוכחת, הוא ניתן לשיפור סימפטומים אם ישנם.

אני בת 45 מזה כ3 חודשים אני עם כאביי ראש חזקים בעיקר ברקות ובמצח הכאב הולך וחוזר במקביל יש ירידה משמעותית בראייה ואני מוצאת את עצמי מתעצבנת הרבה יותר בכלות עם תיסכול קיצוני מלווה בבכי. כשהכאב הזה תוקף אותי אני מרגישה עייפות קיצונית וחולשה בגוף חשוב לי לציין שיש במשפחה תורשה של ארוע מוחי וסרטן ואמא שלי עם מיקרואדנומה בראש. לא פניתי עדיין לרופא כי אני גם חוששת מהתשובות אבל בעיקר חוששת שינפנפו אותי בתשובה הקבועה שזה כלום. מה עלי לעשות ואיזה בדיקה אתה ממליץ לי לעבור

לקריאה נוספת והעמקה

למרות החששות אין מנוס מבדיקת רופא.

שלום, עברתי לפני שנתיים ניצוח להסרת גידול במוח. נמסר לי שאינו ממאיר. עו אמרו לי שנשאר שארית גידול. לפני שנה עשיתי אם אר אי ושוב בימים האחרונים. אשמח להבין את הפענוח. עשיתי אם אר אי משום שהרבה זמן יש לי עיוותים בגפה עליונה. פיענוח: לאחר קרניוטומיה שמאלית להסרת תהליך תופס מקום אינטראקסיאלי. אנצלומציה באונה פרונטלית שמאלית ושינויים גליאלים במיטת ניתוח קמרונית. פארסיגבאלית משמאל ללא שינוי לעומת בדיקה קודמת , לא ניתן לשלוח שארית גידולית. האדרה מינימלית של הדורה במיטת הניתוח פחות בולטת מבדיקה קודמת. קיימת הרחב. של exvacou של קרן פרונטלית שמאלית. חדרי המוח, הציטרנות, הפיס ורות , החריצים בגודל צורה ומיקום תקינים. הדיפוציה תקינה מבני קו המוח שמורים. אין סימני דימום. אין הגברה פתולוגית תוך מוחי לאחר הזרקת גלגיניום. עמדה נמוכה של שקדי המוחון. ארובות, סינוסים, פרטנואלים, עצמות הגולגולת ותאי מסטואיד ללא ממצא פתולוגי לסיכום : שינויים שלאחר ניתוח פורונטאלי שמאלי. אין שינויים בהקף האות החריג בסדרות t2 סביב מיטת הניתוח בהשוואה לבדיקה קודמת. הפיתה של האדרה של הדורה במיטת הניתוח.

לקריאה נוספת והעמקה

תיקון** בסיכום כתוב הפחתה של האדרה של הדורה במיטת הניתוח.

בתשובה נכתב כי יש שינויים לאחר ניתוח, לא ניתן לשלול שארית גידול. ללא החמרה בהשוואה ל MRI קודם.

תודה על המענה. מה הכוונה בפענוח ״הפחתה של האדרה על הדורה במיטת הניתוח״? והאם מה שניתן ללמוד מהפענוח יכול להסביר את העיוותים ביד שאני חווה אחת לשבוע ? או שאני צריך לעשות עוד בדיקות בירור? אציין שלפני הניתוח פרכוסים עם אובדו הכרה לדקה , שתיים

האדרה של הדורה- קרום המוח הינה בד"כ תוצאה של הניתוח וזה שינוי שהולך ופוחת עם הזמן. זה לא מסביר את העיוותים ביד שיש לך. תתיעץ לגביהם עם הרופא שלך.

06/12/2018 | 21:20 | מאת: אמיר

שלום, בעוד מספר ימים אלווה חולה תשוש נפש לבדיקת סי טי. אני חרד מקרינה, ועל אף שלא אני אעבור את הבדיקה- יש לי מספר שאלות: 1. האם אדם לאחר בדיקת סי טי פולט קרינה מגופו אל החוץ? 2. אם איאלץ להכנס לחדר עם אותו אדם (כדי לסייע בהעברתו למיטת הסי טי) - האם יש חשש מקרינה בחדר גם אם מכונת הסי טי אינה פועלת? 3. אם יוזרק חומר ניגוד- יוד- האם החומר מסוכן למגע ,והאם אסור למי שרגיש ליוד לבוא במגע עם אותו אדם? שאלות אולי קצת מצחיקות, אבל החרדה שלי גדולה. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

אמיר שלום 1. לא 2. לא 3. לא

10/12/2018 | 23:49 | מאת: אמיר

המון תודות!

מודגמים מוקדים הפראינסיים בחומר הלבן בהמיספרות המוקדים לא ספציפיים אין אפקט מסה אין האדרה חריגה אין רסטריקציה בדיפוזיה אין שרידי דימום שינויים ווסקולריים

מה השאלה? מה הקשר לפורום לגידולי מוח?

רציתי לדעת מה ז"א אין לי מושג לאיזה פורום לפנות זה ממש מלחיץ

במה שציטטת אין עדות לגידול מוחי, לגבי השאר כדאי להתייעץ עם הרופא ששלח אותך לבדיקה ומכיר את פרטיך.

שלום רב האם לאישה שסובלת מגליומה דרגה 2 שלוקחת חודש סטרואידים 2 כדור 3 פעמים ביום של 5 מילגרם וכדור נגד פירכוסים. האם הכולסטרול יכול לעלות בצורה משמעותית והכדוריות דם לבנות ונטרופילים ומדדי מערכת החיסון? והאם מצב כזה תקין בכלל? ובהפסקת הכדורי סטרואידים האם זה משתפר? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

סטרואידים יכולים להעלות את רמת הכולסטרול. כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל ולנסות להוריד במינון הסטרואידים על פי מצבה.

24/11/2018 | 22:01 | מאת: וולף

שלום, אני בת 59, כבר שנים יש לי בעיית שמיעה באוזן ימין. מזה כמה חודשים מכשיר שמיעה ואז גם התחיל טנטון באוזן ימין. נשלחתי לבצע CT מוח ואוזניים והנה התוצאה(מוח). אשמח לקבל הסברים ממה שנראה בבדיקה. ללא דימום תוך גולגולתי חריף. ללא אפקט מסה. חדרים וחריצים ברוחב תקין צפיפות תקינה של פרנכימת המח. מערות הפנים - אורור תקין. ארובות העיניים ללא ממצא חריג. מבנה גרמי שמור. מספר תהליכים אקסטרא-אקסיאלים קטנים בי-המיספרלים, רובם מסוידים וחלקם עם מרכיב האדרתי ברור יותר, כגון התהליך הקמרוני פרונטלי אחורי גבוה מימין (סדרה 301 תמונה 95 ). ללא הדגמת בצקת או אפקט מסה משמעותי. לאיזור אנטומי זה. CT במגבלות בדיקת CPA- ללא הדגמת מסה ב הסתידויות מתונות של העורקים הקרוטידים. לסיכום: מספר תהליכים קטנים אקסטרא-אקסיאלים הפזורים בשתי ההמיספרות, רובם מעל הטנטוריום. מתאימים במקום ראשון למנינגיומות קטנות. .IAC ללא פתיחה של המבנה הגרמי של ,CPA- לא מודגמת בבדיקה זו מסה ב .MRI נדרשת בדיקת IAC- לצורך אפיון נוסף של הממצאים וכן אפיון ממצאים עדינים ברשת לא מצאתי את כל הפירושים, אודה למידע ועזרה תודה רבה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

מנינגיומות הן גידולים שפירים של קרומי המוח, יש מספר אפשרויות טיפול ולעיתים ניתן להסתפק במעקב בלבד. מציעה שתשלימי את ה MRI כמומלץ ותתיעצי עם נוירוכירורג ו/או נוירואונקולוג.

אחרי שעברתי מצב של הזיות קוליות,פתאום אין לי מחשבות ואני שקט כל היום כי אין מחשבות,ביצעתי בדיקת ct מח תקין ובדיקת eeg התקבל כתרשים לא תקין,לא זוכר שיחה ארוכה וממושכת אחת אפילו שהצלחתי לדבר מחצי שנה,יש לי היום בעיה רצינית בתפקוד בעבודה לא מצליח לתפקד כאילו לא יודע מה צריך לעשות אפילו בעבודה שעשיתי להרבה זמן,מה הפיתרון לבעיה זו?

לקריאה נוספת והעמקה

תתיעץ עם רופא המשפחה לאן לפנות.

בבדיקת m.r.i כבד הודגם בסגמנט A4 מוקד 5 ממ אות מוגבר ברציפי 2T ואות נמוך ב1T. ברצפי B value גבוה. לאחר הזרקת חומר ניגוד האדרה קלושה בשלב מאוחר בלבד. אציין כי נשלחתי לבדיקה זו לאחר ממצא בכיפת הכבד שנצפא בפט סיטי לפני 3 חודשים. כביקורת לסרטן השד. בבקשה ..זקוקה לפיענוח. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אנא הפני את השאלה לפורום מתאים.

שלום מעוניין בפענוח Mri מוח לאחר כאבים וחולשה בפלג גוף ימין 1.א.תהליך תופס מקום אינטרה אקסיאלי באיזור פרי-צנטרלי משמאל , קוטרו כ 42 מ"מ. ללא בצקת מלווה ניכרת. אפקט המסה מקומי בעקרו עם סטייה קלה בלבד של האמצע לימין, יש האדרה היקפית עם מרכיב נודולרי ומשקעי דמם.התהליך היפרדנסי בדיפוזיה בהיקפו. ב.הממצא כאמור באיזור פרי-צנטרלי . הסולקוס הצנטרלי אינו ניתן לזיהוי לרוב אורכו. רושם אפשרי כי מרכזו של התהליך פוסט צנטרלי ג.הממצא לא הודגם בבדיקה הקודמת ד. לא נכרים קשרים האדרתיים אבנורמליים נוספים ה.התמונה חשודה כתהליך נאופלסטי משני בודד. באבחנה מבדלת תהליך נאופלסטי ראשוני לא שגרתי. המאפיינים פחות סוגסטיביים לאפשרות של תהליך דלקתי והם אינם תואמים אבצס 2.לאוקואריאוזיס סוב-קורטיקלי מתון בפרדילקציה סוב-קורטיקלית , בדומה לבדיקה הקודמת . יכול לבטא שינויים ישנים ממקור איסכמי , יתכן מיקרואנגיופתיים 3. אין רואים סימני כיארי או הידרוצפלוס תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

בתשובה ייתכנו מספר אפשרויות. לא מסרת פרטים קליניים אשר יכולים לסייע באבחון. בכל מקרה יש ממצא לא תקין המחייב התייחסות מהירה. אנא, פנה לרופא שלך בהקדם האפשרי.

שלום רב, אני סובלת כבר קרוב לשנה מכאבי ראש על בסיס כמעט יומי, בחילות מטורפות, עלייה מהירה יחסית במספר המשקפיים.... עייפות ( לא חשוב כמה שעות ישנתי). חוסר תיאבון לעיתים ובעיות זכרון ( למשל הולכת לחדר להביא משהו, מגיעה לחדר ושכחת מה רציתי). בזמן הצבא ( לפני 8 שנים) עשיתי בדיקת mri עקב תחושת נימול בחצי פנים.. ראו ציסטה ולא המשכתי לעקוב.. הנימול עבר. השאלה מה אני אמורה לעשות עכשיו? אני ממש בחששות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

להתייעץ עם רופא משפחה ו/או נוירולוג

שלום, אבי בן 70 עבר לפני כשנתיים הוצאת מנינגיומה בהצלחה לאחר כשנה עבר SRS ומאז נוצרה בצקת אשר לא מגיבה לסטרואידים. סיימנו 5 סבבי סטרואידים ללא הצלחה בוצע שוב CT וMRI וההטענה שהבצקת היא הגורם לחוסר האפשרות שלו ללכת.יד ורגל חלשים מאוד. נושא ניתוח נוסף נשלל בטענה שלא יעזור אלו תרופות/טיפולים קיימים בכדי להקל או למגר את מהבצקת? תודה דני

לקריאה נוספת והעמקה

לא אופייני שבצקת לאחר טיפול קרינתי נמשכת זמן ארוך כל כך, ייתכן שיש מרכיב נוסף, נמק קרינתי? גדילה של המנינגיומה עצמה? ואז דרכי הטיפול הן שונות. כדאי להתייעץ עם נוירוכירורג או נוירו אונקולוג. בכל מקרה יש להיזהר בהורדת מינון הסטרואידים לאחר טיפול ממושך ולעשות זאת עם השגחת רופא צמודה.

שלום בני בן שנתיים וחצי ועבר אתמול סיטי ראש בשל חשד לדימום מוחי. תודה לאל הסיטי יצא תקין. כששאלתי את הרופא שהפנה לסיטי ואת מבצע הסיטי לגבי כמות הקרינה והשלכות בילד כה קטן נאמר לי שאין תשובה חד משמעית ויש צורך לבצע. קראתי כי חשיפה לקרינה כזו בגיל כזה עלולה לגרום בטווח הארוך, 10 15 שנים, לגידולים מוחיים/ לוקמיה וגדומה. אשמח לדעת האם זה נכון..האם תלוי בגורמים נוספים..ילד בריא מה הסכנות הנשקפות/ הסטטיסטיקה מבחינת קרינה בסיטי ראש בגיל זה( ברור לי עניין העלות מול תועלת) תודה רבה ובשורות טובות

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת CT אחת אינה גורמת לגידול. אבל חשיפה לקרינה בכמות של עשרות או מאות בדיקות מעלה את הסיכוי לכך. לכן, יש לשקול בזהירות את ההתויה לבדיקות ולבצען רק כאשר הן נדרשות.

04/10/2018 | 15:06 | מאת: נטע

אמא שלי בת 85, הגיעה למיון בעקבות פרכוסים ושבועיים שדיברה מוזר והפסיקה לדבר בסיטי עם חומר ניגוד נמצא גידול בגודל 5X 6 ס"מ ושני גידולים קטנים (שחשודים כגרורות) במוח. מאחר שאנחנו רוצים לחסוך לה סבל אנחנו נוטים שלא לעשות ביופסיה. בינתיים גם מצאו בסיטי תסחיף ריאתי בשתי הריאות. לא מצאו מקור אחר לגידול במוח. האם המצב הוא כזה שאין מה לעשות ופשוט להקל לה על הכאבים ככל שניתן? בינתיים את תוצאות הסיטי ראתה רק רופאה פנימית ומשום מה לא ניתן לנו ייעוץ אונקולוגי בבית החולים.

לקריאה נוספת והעמקה

אשר קובעים תכנית טיפול בהחלט יש מקום להביא בחשבון את גיל המטופל, מצבו הכללי ורצונותיו. אין לי יכולת על סמך הנתונים שהעברת האם ניתן/כדאי לעשות משהו אקטיבי. ממליצה להתייעץ עם נוירו-אונקולוג.

שלום רב, לפני חודשיים וחצי נחשפתי לחומר נדיף בשם פופרס חומר הנקרא ניטריט ומאז התחילו לי כאבי עיניים, ראיה עמומה, חולשת שרירים, קהות חושים,ירידה בזיכרון וקוגנטיבית פניתי לנוירולוג שלטענתו מדובר בחרדה אבל אני מרגישה שינויים פיזיים ופזיולוגיים ואני לוקחת כדורים נגד דיכאון כבר חודשיים אני צריכה עזרה מנוירולוג מומחה

לקריאה נוספת והעמקה

יש להניח שהנוירולוג שבדק אותך הוא נוירולוג מומחה, אך אם את לא רגועה את יכולה להתייעץ עם רופא נוסף.

16/09/2018 | 17:15 | מאת: Shimon

דר שלום וברכה. במהלך סרטן הקולטן מופשט בכבד אחרי סידרה של כימו ואווסטין בוצע פט סיטי ועלפי המלצת גריאטרי גם למח ( עקב חשש לדימנציה ) בפיענוח מופיע מח: מודגם איזור היפודנסי פריאטו-אוקציפיטלי מימין 2.1 ס"מ עם תת קליטה של fdg סימני אטרופיה. מודגמת קחצוה בולטת בהשוואה לבדיקה קודמת. ( לציין שלא ידוע לנו על בדיקה קודמת כלשהי שבוצעה). אודה לך אם תסבירי לי מה טיב הממצא. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברור לי מה זה "קחצוה"- מניחה שזו שגיאת הקלדה, אין מונח כזה. תת קליטה של FDG מתאימה לאיזור שהוא פחות פעיל מבחינה ביולוגית, למשל אוטם ולא גרורה. בכל מקרה הבדיקה היעילה במקרה כזה היא MRI אשר יכול לתת אינפורמציה טובה יותר.

08/09/2018 | 14:53 | מאת: ליאל

שלום רב,אני בת 31,בריאה בדרך כלל..בערך כשנה אני מרגישה מין ערפול כזה ברוב שעות היום..בנוסף כאב ראש לפעמים,סחרחורת..ניבדקתי אצל נויורולוג פרטי והוא לא ראה איזשהי בעיה נויורולוגית וטוען שזה מחרדה..הנויורולוג של הקופת החולים שלח אותי לעשות mri..לפני מספר ימים עשיתי mri עם חומר ניגוד בשם גדוליניום..ואני ממש התלבטתי אם לעשות עם או בלי החומר..בסוף עשיתי עם החומר..ומאז שעשיתי אני ממש בחרדות..קראתי בגוגל שהחומר נישאר במוח ,בעור,עצמאות..ויכול להיות לפעמים איזשהו סיבוך נדיר..אני ממש מפחדת..האם באמת החומר הזה מצטבר במוח?את הבדיקה עשיתי באסותא והבנתי שהם משתמשים בחומר הלינרי שהוא יותר זול ונוטע יותר להצטבר במוח וכו'.אשמח לתשובה אני ממש בלחץ. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

מצטערת, אבל לא בדיוק הבנתי את השאלה. האם ב MRI מצאו גידול?

05/09/2018 | 05:14 | מאת: רמי

ממה שקראתי באינטרנט, המכשיר הזה קיים ב-300 מרכזים רפואיים בעולם, כולל בלבנון, מצרים, ירדן, סוריה וטורקיה והוא נחשב למכשיר ההקרנות הטוב ביותר לטיפול בממאירויות מוחיות. האם אתה חושב שכדאי להגיש בג"ץ בנושא נגד משרד הבריאות? כמו כן, ראיתי תשובות ישנות בפורומים משנת 2013 שבהם נכתב שהמכשיר כן קיים בישראל, ובאתר האינטרנט באנגלית של HMC כתוב שהוא קיים. האם זה אומר שהמכשיר היה בישראל לפני כמה שנים והדבר הופסק? מדוע?

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא הכתובת לשאלות על מדיניות משרד הבריאות. לעניין סכין הגאמה- זוהי טכניקת הקרנה שיש דומות לה בארץ. יש מעט התוויות בהן לשיטה זו יש יתרונות ברורים על השיטה הנהוגה בארץ, במקרים כאלו המטופל נשלח למרכז מתאים.

01/09/2018 | 14:37 | מאת: ענבל

שלום רב דר אובחנתי על טרגמינל על ידי נוירולוג שהפנה אותי לmri לטענתו ישכלי דם שעלול ללחוץ על העצב, כששאלתי עם יכול להיות גידול הוא אמר שלא יכול להיות כי אין לי שום תסמינים נוירולוגים אחרים, בדיקה נוירולוגית תקינה, יש לציין שאני סובלת שנים מכאבים של העצב המשולש שאובחנו בטעות עיי הרופאים כהרפס זוסטר מאז ההתקפת כאבים האחרונה נשאר כאב קבוע מעל השיניים צמוד לעצם הלחי באוזן ובעין, לא היה בעבר, שאלתי היא האם באמת הנוירולוג יכול לדעת האם הטרמינג היא לא מישנית, ומה הם סוגי הגידולים שיכולים להופיע שם, יש לציין שהכאבים הקבועים נמשכים למעלה מארבעה חודשים ומעבר לא הופיעו תסמינים אחרים האם אני יכולה להיות רגועה באופן יחסי?

לקריאה נוספת והעמקה

הסבירות שמדובר בגידול נמוכה מאד. בכל מקרה את מופנית ל MRI, שיוכל לשלול זאת בוודאות.

31/08/2018 | 17:16 | מאת: יונתן

יש לי כאב כאילו קיבלתי מכה ליד האוזן בצד ימין בראש. כאשר אני נוגע באזור זה אני מרגיש שזה כואב אך כאשר אני לא נוגע אני לא מרגיש כואב ולפעמים יש לי כאב ראש באזור הזה. השאלה ממה זה יכול לנבוע?

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא חושבת שזה הפורום המתאים.

28/08/2018 | 23:42 | מאת: ענבל

שלום רב אני בת 33 בריאה בדרך כלל לפני כמה חודשים אובחנתי עיי אף אוזן גרון בדלקת העצב המשולש בעקבות כאבים עזים בלסת העליונה וברווח בין האף לשפתיים בצד אחד כולל כאבים וצלצולים באוזן קיבלתי טריגוטול שעשה לי תופעות לוואי נוראיות, קראתי שלפעמים תהליך תופס מקום גורם לתסמינים אלה יד לציין שאין לי סיפתומים נוספים מלבד הירדמות ונימול בראש, ועין דומעת באותו צד ונזלת באותו צד מלבד זאת אין עוד תסמינים האם בדרך כלל באבחון תסמונת זאת מתגלה גידול?

לקריאה נוספת והעמקה

במקרים רבים זה אינו קשור לגידול. אבל מומלץ לעבור הדמיה של המוח- עדיף MRI כדי לשלול אפשרות אנטומית כסיבה .

29/08/2018 | 09:20 | מאת: ענבל

מה זה סיבה אנטומית? מבנה? האם במקרים כאלה mri דחוף?

06/08/2018 | 00:48 | מאת: מתה מפחד

אני סובלת מסינוסיטיס ובעיות במפרק לסתכרקע . בחודשיים האחרונים כאבים בעצמות מעל העיניים וכמו לחץ בעיניים.כאב במפרק הלסתשמקרין על העין ועלהאוזן והצוואר.ממוקד בצד שמאל.בא והולך. מרוב כאב הלכתי לפיזיוטרפיסט שעשה לי טיפול חזק בצוואר. מאותו טיפול יש לי בחילןת.כאבים בכל הפנים.כאבים במפרק ובאוזן בצד,השני והרגשה כללית רעה. המטפל טוען שזאתבעיה קשה בעמוד שדרה  צווארי.התחלתי לפחד שישלי גידול מוחי כל הפנים והראש לוחצים לי.תחושה לא נעימה בגאון באוזניים ובפנים ןכמו בחילה. לא יודעת מה לעשות.משותקת מפחד. זה נשמע מאפיין של גידול מוחי??

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש לך שאלות קונקרטיות בקשר לגידולי מוח אוכל לסייע. ממה שאת כותבת החשד הוא לא גבוה, נראה שהבעיה נבעת מסיבות אחרות. מציעה שתתייעצי עם רופא המשפחה.

בסד שלום הרחבה קלה של חדרים ליטרליים פרט לכך הכל בנורמה. C3c4בקע םורמינלי ימיני קטן C5-c6 בקע מרכזי קטן דו םורמינלי בינוני. אני בת 60 אודה על קבלת תשובתכם מה אומר תוצאות mri. תודה שבת שלום

לקריאה נוספת והעמקה

על פי מה שאת כותבת, אין גידול. לגבי השאר התייעצי עם הרופא שהפנה אותך.

28/07/2018 | 19:06 | מאת: שירן

היי... יש לי את כל התסמינים שקראתי כאן וגם נעילת לסתות, אני נורא חוששת ללכת לבדיקות מה אני עושה?

לקריאה נוספת והעמקה

בפורום אני יכולה לסייע במתן מידע כללי. אם את זקוקה לעזרה רפואית מכל סוג שהוא עליך לפנות לגורם מטפל רלבנטי.