פורום גידולי מוח

הפורום יענה על שאלות ויספק מידע עדכני על אופני האבחון, הטיפול והמחקר בגידולים ראשוניים של המוח ומערכת העצבים, וכן בסיבוכים נוירולוגיים של מחלת הסרטן כולל גרורות למוח, לעמוד השידרה, פגיעה בעצבים הקפיים ושרירים כתוצאה מהגידול או תופעות לוואי מהטיפולים השונים.

אתם מוזמנים להפנות שאלות בתחומים אלו ונשתדל לענות עליהן בהקדם.

.
1294 הודעות
1168 תשובות מומחה

מנהל פורום גידולי מוח

האם ניתן לבצע בדיקת מתילציה לבדיקת יעילות הטיפול בטמודל ל GBM

13/10/2019 | 09:14 | מאת: יעקב

שלום רב. לפני יותר מחודש היו לי כמה ימים עם חום, ומיד כשירד החום התחילו חמישה ימים של כאב ראש נוראי מורגש בשינה ומתגבר מאוד בשיעול או עיטוש. הלכתי לרופא משפחה והוא התעלם מהעניין לחלוטין. אחרי חמישה ימים הלכתי לישון וכשעתיים אח"כ הכאב נעלם כליל. כמה ימים אח"כ התחיל כאב ראש בצד ימין ממש חלש וכמעט לא מורגש למשך תקופה ארוכה. לאחרונה נראה לי שאני מרגיש חולשה ברגל שמאל וכמו הרגשה מינורית של אחרי הרדמה אצל רופא שיניים בחלק התחתון של לחי שמאל. אני אמנם היפוכונדר, ובעבר זה גרם לי 'להרגיש' דברים, אבל אי אפשר להיות זהיר מדי. תודה רבה מאוד. יעקב.

13/10/2019 | 09:36 | מאת: יעקב

אוסיף, שכאבי הראש שלאחרונה, לא מתגברים במאמץ גם לא בעת הרמת שקולות.

שלום רב, יש לי בעיה חמורה שאני סובל ממנה קשה כבר 10 שנים! יש לי רעד בראש בעיקר בקצה הראש איפה שמתחילה מערכת העצבים, הרעד הזה מחמיר שאני בלחץ, וגם שאני מזיז את הראש לצדדים, וגם בבוקר שאני קם, ויש לי גם קליקים קטנים בזמן הזזת הראש בצורות מסוימות, הבעיה הזאת מפריעה לי לתפקוד היום יומי ואני מרגיש שהחוט השדרה שנכנס לראש לא יציב ורופף ואני יכול לשחק איתו ולעשות קליקים חופשי כנראה הוא התנתק מהחיבורים, בנוסף הצוואר שלי נוטה קצת קדימה, עשיתי מלא תרגילים הלכתי להמון רופאים ולאף אחד אין פיתרון, מי יכול לעזור לי? אני מוכן לשלם כמה שצריך בשביל פיתרון לסיוט המוזר הזה שלא נגמר, תודה רבה לעוזרים, חיים

06/10/2019 | 18:27 | מאת: כאב ראש וגרוד לאחר ניתוח מנינגיומה

עברתי ניתוח לפני כארבעה חודשים ואני סובלת מגרד מטרף בצד הזה המנותחת. לרופא אין פתרון. כמו כן אני סובלת מכאבי ראש מלווים לפעמים ב סחרחורת קלה ובחילה. אנא התייחסותך.

לקריאה נוספת והעמקה

לעיתים האיזור המחלים גורם לגרד. כדאי שרופא עור יראה שאין שם שום דבר נוסף וימליץ על תכשירים מרגיעים.

10/10/2019 | 19:15 | מאת: תשובה חלקית

תודה על התשובה על הגירוד. אודה לך אם תתנחמי גם לחלק הנוגע בכאבי ראש

22/09/2019 | 20:20 | מאת: טלי

שלום ביצעתי ct מוח ״הסתיידויות קטנות בדופן עורקי הקרוטיס בחלקם הקוורנוזי״ מה זה? האם זה מסוכן? למי לפנות? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

לפנות לרופא שהיפנה אותך לבדיקה.

22/09/2019 | 20:18 | מאת: מיכאל

שלום רב האם בדיקת ct יכולה לשלול sol? או שמה צריך לעבור בדיקת mri אם בדיקת ct יוצאת תקינה עדיין קיים סיכוי שיש גידול במוח? ועד כמה חשוב להזריק חומר ניגוד?(אלרגי)

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת CT יכולה לזהות את מרבית הגידולים. מעט פחות מבדיקת MRI. אם השאלה היא נוכחות גידול, יש חשיבות רבה להזרקת חומר ניגוד.

22/09/2019 | 00:35 | מאת: מור

שלום אני מרגיש תחושה של tightness בלחי ימין כמו מאין תפיסת שריר אני יכול לחייך וזה לא משהו שרואים אותו חיצונית יש לציין שאם אני מאסה את המקום זה מפסיק לכמה שניות לפעמים גם יש כמו כאב ראש ממש עדין לא כואב כמעט בכלל שעובר מהר ולפעמים מאין סחרחורת עדינה כזאת הלכתי כבר לנוירולוג שאמר שאין כלום אבל עדין מפחד האם יש חשש לגידול? בדיקת קרקעית שוללת גידול? יש משהו לעשות בנידון תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום מנסה לתת מידע קונקרטי ולא לעסוק בהשערות. אם יש לך חששות כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל.

19/09/2019 | 15:48 | מאת: דפנה

שלום רב בת 53 סובלת מכאבי ראש מגיל 13. כאבי ראש בערך פעם בשבוע כל פעם בצד שונה של הראש שיכול להימשך מספר ימים לעיתים גם סחרחורות נוטלת ריזלט ובתקופה האחרונה ההשפעה ירדה האם עליי לבצע ct? האם זהו יכול להיות סרטן? האם העובדה שהכאב מופיע כל פעם בחצי אחר של הראש מראה כי לא מדובר בסרטן? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום מנסה לתת מידע קונקרטי ולא לעסוק בהשערות. אם יש לך חששות כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל.

22/09/2019 | 14:58 | מאת: דפנה

בנוסף אציין ct מוח ללא חומר ניגוד יצא תקין

שלום, לאו דווקא רלוונטי אך אולי תאירי עיניי. בני בן ה5 סובל משני דברים: כאבי ראש חדים קצרים בראש מאחורה ללא משהו מקדים, בריא, כולל עיניים, אאג, eeg. הכאבים מופיעים לפתע כמו ״זץ״ ונמשכים פרק זמן קצר של דקות. אינם תדירים. בטיסות ( טס לא מעט ) הם יותר מובהקים בשינוי לחץ אויר. שנית, זו פעם שלישית מזה שנה בא ״מייצר״ גושים קטנים בגולגלתו שגדלים מראש סיכה למעל 1 סמ. שניים הוצאו ואובחנו כפילו טריקסומה. השלישי הוא חדש, מכאיב ואנו לפני us. היתכן שיש גם משהו שצומח כלפי פנים?! ולאו דווקא יוצא כלפי העור. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

צר לי, לא בתחום מומחיותי.

היי,שלום רב אשמח למעט עזרה בפיענוח mri שנעשה.. בת 28 לאחר בדיקת mri עם חומר ניגוד לאחר סדרת flair הודגמו מוקדים היפראינטנסים מרובים בחומר הלבן מסביב לחדרים הלטרלים וסב קורטיקלית בשני הצדדים.ללא עדות להאדרה פתולגית לאחר ההזרקה. ממצאים אלה יכולים להתאים למוקדים דמיאלנטביים או מוקדי נזק כרוני בחומר הלבן משנית למחלת כלי דם מוחיים קטנים. ולא ניתן להבדיל בוודאות בין האםשרויות. מה ניתן לי ללמוד מכך?ובפני מה אני עומדת? אשמח לתשובה, תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

לא נראה כי מדובר בגידול. יש חשיבות לביטוי הקליני בגללו הופנית לבדיקה. בכל מקרה יש להפנות את השאלה לנוירולוג.

31/08/2019 | 09:48 | מאת: אפומנדו רפאל

לאחר טיפיל שלישי באבסטין בכיכיליב, יש גירוד בלתי נסבל בחלק העליוח של הגוף.

לקריאה נוספת והעמקה

נדיר שיש תגובה אלרגית לאווסטין, אבל קיים. חייבים לבדוק איזה תרופות נוספות נלקחות. מחייב בדיקת הרופא המטפל ורצוי לערב רופא אלרגיה.

25/08/2019 | 06:08 | מאת: יוסי

כידוע התוצאים של הקסדה לכאורה טובים אבל יצרני הקסדה עושים כל מאמץ כדי להימנע מניסוי מול פלסבו (Sham Device) מה שמעורר את החשד שהתוצאים האלה נובעים מאפקט פלסבו (שעשוי להיות חזק מאוד במחלה עם פרוגנוזה איומה כמו GBM), והקסדה יקרה מאוד ולא נמצאת בסל הבריאות. מה עמדתך בנושא? יכול להיות שזה לא משנה אם זה אפקט פלסבו, העיקר שזה "עובד"?

לקריאה נוספת והעמקה

הנתונים שהושגו במחקרים- נכון ללא השוואה מול קבוצת פלצבו הראו שיפור בהישרדות באופן ששכנע את מנהל המזון והתרוןפות האמריקאי לאשר את הטיפול בחולים עם גליובלסטומה. אין לי דרך להעריך מה מתוך השיפור נובע מאפקט הפלצבו ומהו כתוצאה מעבודת המכשיר.

25/08/2019 | 06:02 | מאת: דוד

באחרונה יש כל מיני מכונים פרטיים שמציעים את הבדיקה הזו. האם יש לה ערך כלשהו והיא נחשבת לבדיקה מקובלת בסט הכלים הנוירולוגי?

אנא הפנה את השאלה בפורום נוירולוגי.

11/08/2019 | 11:03 | מאת: דניאלה

שלום ד"ר צהלה, אני בת 27. ללא מחלות רקע, ללא היסטוריה משפחתית בעייתית, נוטלת באופן עקבי 10 שנים גלולות הרמונט. נמצאת אחרי תקופה לחוצה ועמוסה של הגשות למוסד ללימודי אומנות גבוהים. סובלת מזה חודש מכאבי ראש בצד ימין של הראש (התחילו יום לפני ההגשה הסופית), לרוב באזור הרקה. הכאב ראש הוא בין דוקר לכואב, בעוצמות משתנות. מרגישה אותו משעות הבוקר (לראשונה מופיע כשעוברת ממצב שכיבה לישיבה), ולעיתים גם בהנעת ראש ושינוי מנח. נבדקתי אצל נוירולוג שהאיר לתוך עיניי ועשה לי בדיקה נוירולוגית כללית שיצאה תקינה (רשם שהבדיקה תקענה והפונדוס תקין). טוען שמדובר במתח. רופאת המשפחה שלחה לבדיקות דם שיצאו תקינות. מדי פעם יש לי גם בחילות, אבל לא יודעת לשים את האצבע אם הם קשורים ישירות בכאב הראש או יותר באורח החיים המתאזן שלי. אני ממשיכה לחשוש מעט מגידול מוחי. הייתי שמחה לדעת האם מומלץ להמשיך לחוות דעת נוספת, והאם ייתכן כאב ראש עם תסמינים כמו שלי שלא נובע מעלייה בלחץ התוך גולגלתי. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

אין טעם בהעלאת השערות. אם את לא רגועה- זכותך לפנות לחוות דעת נוספת.

10/08/2019 | 22:24 | מאת: דינא

עשיתי mri אחרי שעברתי tia, וכתוב בתשובה : מוקד זעיר באות גבוה בשולי הקרן הפרונטאלית משמאל ובוורמיס מימין. מהות הממצא אינה תקינה. מה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

לא נראה כי מדובר בגידול. התייעצי עם הנוירולוג.

08/08/2019 | 20:41 | מאת: תמי

עשן לי בדיקת eegחשד לאירועים אפליפטים. בבדיקה ראו פרכוס אפליפטי צד ימין של המוח. עשו לי mriמוח מודגמת מערכת חדרים ציסטרונות וחריצים תקינה מצב לאחר כריתת מנגיומיה תקינה ללא שינוי אין עדות לאוטם דימום או תהליך תופס מקום מעבר קרניו צרביקלי תקין אותות זרימה תקינים מכלי הדם הגדולים עיבוי רירית קל בסינוסים פארא נוזלים. האם יכול להיות שלא קראו נכון את ההדמיה אם ראו מקור חדש בצד ימין פרכוס ? האם כדי להיות שקטה כדאי להראות את הדיסק לנורוכירוג ? תודה והמשך ערב שקט ונעים

לקריאה נוספת והעמקה

אם את לא שקטה- תתיעצי.

היי דוקטור לפני כ 3 שנים התחיל לי סחרחורת חוסר שווי משקל טשטוש ראיה איבוד ראייה למשך חצי שעה ותחושת שיוט עברתי לפני כשבועיים mri ונמצא כי יש מוקד בעל סיגנל csf בסמוך לקרן פרונטלי משמאל האם יש משמעות? האם יכול להצדיק את התסמינים שלי?

לקריאה נוספת והעמקה

קרוב לודאי חסר משמעות. כדאי להתייעץ עם הרופא שהיפנה לבדיקה.

06/08/2019 | 12:20 | מאת: קרן

שלום, עשיתי אמאראי לפני כשבועיים וכתוב שם בין היתר כי ישנם מוקדים היפראינטנסיים קונפלואנטיים לאות היפרטנסי מאורך בחומר הלבן הפריונטריקולרי דוצ הממשיך לקורונה רדיאטה, מה ממצא זה אומר?! האם בהכרח הוא מצביע על מחלה כלשהי או יכול להיות שזה משהו ישן אשר אין לו משמעות

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לקבל פרטים קליניים ולהבין למה בוצע ה MRI.בכל מקרה התיאור לא מכוון לאבחנה של גידול, מומלץ המשך בירור עם הרופא המפנה.

06/08/2019 | 13:09 | מאת: קרן

הנל בוצע עקב טשטוש ראייה בעין שמאל..

יתכן וקיים קשר בין תלונתך לממצאים ב MRI. בכל מקרה, תשובה מבוססת כדאי לקבל מרופא שמכיר את כל פרטיך ורואה את צילומי ה MRI.

שלום רב שמי תמר ברקע שלי בעיה נורולוגית הפרעת תנועה ועברתי ניתוח כריתת המנגיומיה גידול שפיר בכלי דם לפני כארבע שנים. עקב חבלה בקרקפת עשיתי mriראש שיצא תקין וmr צווארי בממצא נראה ישור הלורוזיס הפיזיולוגי בצוואר סקוליוזיס קמור לשמאל במעבר על שם צווארי גבי אין עדות לתמט או תזוזה חוט השדרה בעובי מבנה ואותות תקינים אותות תקינים ממוח עצם חולייתי ללא האדרה חריגה C2-3 בלט דיסק אחורי מינימלי C3-4 בלט דיסק אחורי קל C4-5 בלט דיסק אחורי קל C5-6 בלט דיסק אחורי קל עם זיזים הבולטים מעט יותר ברצס הספנילי השמאלי. C6-7 ללא בלט דיסק . האם אני צריכה נורוכירוג בגלל הממצא הלא תקין? האם לדעתך לפי פענוח ההדמיה אני צריכה ניתוח?? או שפשוט ללכת לאורתופד עמוד שדרה מחכה לתשובה כל טוב תודה תמר

לקריאה נוספת והעמקה

ההחלטה על ניתוח היא בהתאם לקליניקה. השינויים שאת מתארת לא מאד קשים. את יכולה להתייעץ עם אורטופד גב או נוירוכירוג.

30/07/2019 | 16:56 | מאת: אנונימי

אהלן אני בן 18, בנובמבר 2018 חטפתי כדור טניס בעין שמאל והרופאה ראתה שאישון שמאל גדול בכמילימטר, עם הזמן לדעתי ההבדל ביניהם הצטמצם, אך אני לא בטוח ששינוי בגודל האישון קשור למכה בדרך כלל אישון שמאל גדול יותר (לאחר המכה שמתי לב יכול להיות שגם לפני) אך לעיתים קרובות אישון ימין גדול יותר ולא מצאתי קורלציה לאור בחדר האם סביר שמדובר בגידול בראש ? שכן כל פעם אישון אחר גדול מהשני כמו כן אני שם לב לאחרונה לשינויים במצבי הנפשי, יותר זועם ומגיב בהתפרצות ופחות בשליטה עצמית, אבל אני יכול לקשור את זה לסיבות אחרות תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה
30/07/2019 | 16:59 | מאת: אנונימי

אני אשמח להוסיף ששמתי לב לאחרונה (שוב יכול להיות שגם קודם) שאני שומע טוב פחות באוזן ימין -אם יש קשר בין הדברים

אין טעם בהשערה שלא על בסיס נתונים. התופעות שאתה מתאר מאד לא ספציפיות.

שלום קיבלתי הפנייה לmri. רציתי לשאול בבקשה האם ישנו חומר ניגוד שמאפשר ראייה של גוף זר ממש קטן ככל הנראה מסיליקון? שאלה נוספת שרציתי להציג היא האם במקרה שישתמשו בחומר ניגוד האם זה יכול לפגוע בתוצאות הבדיקה ולגרום לגוף הזר לא להראות אולי? אשמח אם תתייחסי בשאלה גם לחומרי ניגוד הרבים שיש בשוק ושמשתמשים בהם בארץ או שאני יכול אולי לקנות באופן פרטי לבדיקה אם יש אפשרות כזו אולי...

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי להפנות את השאלות הללו לנוירו-רדיולוג.

היכן אני יכול למצוא נוירו-רדיולוג בפורום זאפ דוקטורים בבקשה? אם אין אז אולי באיזה פורום אני יכול אולי לשאול שאלות נוספות על mri בעיקר על טכניקות שיכולות להעלות את רמת הדיוק של הבדיקה בראיית גופים זרים קטנים ככל האפשר בבקשה? תודה ויום מקסים :)

28/07/2019 | 13:33 | מאת: מלי

מבחינת המוח שינויים מיקרואנגיופטים קלים

מה השאלה?

31/07/2019 | 09:37 | מאת: מלי

מה זה אומר הממצאים מהm r i

28/07/2019 | 13:28 | מאת: מלי

בבדיקת מוח חשד לשוונומה אקוסטית משמאל בבדיקה לסיבה של סחרחורת

25/07/2019 | 21:10 | מאת: עמית

שלום רב, בן 80 נשלח לבדיקת MRI לאחר אירועים של הפרעת בראיה ופגיעה בשדה הראיה. מה הממצאים אומרים? ממצאים: באונה האוקסיפיטלית משמאל הודגם תהליך דיפוז, היפראינטנסי בסדרת ה-FLAIR וה-T2, העובר האדרה גסה ובולטת לאחר הזרקת גדוליניום במימדים של 3.5*4*5 ס"מ עם מרכיבים ציסטיים בתוכו אשר נראה היפואינטסי בסדרת ה-DWI והיפראינטסי בסדרת ה-ADC. בנוסף, הודגמו מוקדים זעירים לווייניים העוברים האדרה, סב קורטיקלים אוקסיפיטלים מסביב לתהליך. בסדרת ה-FLAIR הודגמו מוקדים היפראינטנסים בחומר הלבן שמסביב לחדרים הלטרלים. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לתת פירוש מדוייק מבלי לראות את הצילומים, אבל התשובה מחייבת בדיקת נוירוכירורג או נוירואונקולוג באופן מיידי

29/07/2019 | 17:25 | מאת: מלי

קיבלתי תשובה מהאתר אך מכיוון שלא כתוב את שמי אני לא יודעם אם התשובה אליי ?

מלי שלום תכתבי בבקשה את השאלה שלך בחלון חדש. את קראת תשובה המיועדת לשואל אחר.

24/07/2019 | 13:00 | מאת: נועה

שלום יש משהו שאני לא מבינה אם אוכל לקבל סדר בבאלאגן בבדיקת mri שביצעת קיבלתי דיסק ובמקביל תשובות מהפענוח שיש לי ציסטה פינאלית האם אפשר לראות שזה אכן ציסטה בדיסק או שצריך את כל הסריקות שנעשו ב mri ? על מה ועל מי לסמוך בבדיקת הפענוח ?מבולבלת וחוששת שאין טעות באבחנה חופרת מידי....יודעת תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כל הצילומים נמצאים על הדיסק.

23/07/2019 | 18:30 | מאת: נועה

דר' תודה על התשובות אבל עדיין לא הבנתי מה פירוש הציסטה הזאת הנוירולוג אומר שזה ממצא חסר משמעותי הביט גם בצילומים ושיתכן שנולדתי עם זה אני בת 45 היום .אולי סתם מנסה להרגיע אותי כי אני חרדתית מאודדד מאז אני לא רגועה וכל היום מתעסקת לצערי סביב זה נתן לי לבצע mri למעקב עוד חצי שנה האם יש סיכוי שזה יכול להיות גידול ??

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לי להאמין שהרופא אומר לך שזה חסר משמעות רק בגלל שאת חרדתית. הוא מפנה אותך לבדיקה בעוד חצי שנה כדי לשלול כל אפשרות אחרות. לדעתי הוא נוהג במקצועיות ואחריות.

23/07/2019 | 15:55 | מאת: יעל

גידול מסוג גליומה נתגלה אצל ילדה בת 11. רוב הגידול הוסר חוץ מחלק שצמוד לוריד ראשי. כרגע יש התלבטות בין גליומה מסוג 1 לבין גליומה מסוג 3-4. מה סיכויי ההחלמה בגליומה מכל הסוגים בילדים?

לקריאה נוספת והעמקה

יש הבדל מאד משמעותי בסיכויי ההחלמה בין דרגה 1 לדרגה 3-4. מציעה להמתין לתוצאות של הבדיקה הפתולוגית.

22/07/2019 | 10:26 | מאת: נועה

שלום רב בהמשך לשאלה שטרם קיבלתי מענה. סבלתי מכאבי הראש שבינתיים חלפו אם לא הייתי מתעקשת לmri לא הייתי מוצאת את הציסטה כי אני היפוכונדרית והתעקשתי למרות שהנוירלוג אמר שכאבי הראש הם ממתח שתי שאלות 1. אם לא הייתי חופרת לא הייתי מוצאת יש מצב שיש הרבה אנשים שחיים עם ציסטות ? 2. האם יש קשר בין ציסטה פניאלית שיושב על בלוטת האצטרובל לבין רמת הסרוטונין ?כי אני סובלת מחרדות אשמח לתשובות

לקריאה נוספת והעמקה

לשאלותייך: 1.ככל שנעשות שימוש נרחב יותר בבדיקות הדמייה למוח יש לא מעט אנשים עם ממצאים חסרי משמעות קלינית. 2. למיטב ידיעתי, אם אין לחץ על הסביבה, הממצא לא מסביר את חרדותייך.

21/07/2019 | 22:43 | מאת: נועה

שלום רב לאחר כאבי ראש של מס' חודשים ובינתיים חלפו ביצעתי mri בבדיקה נמצא ציסטה פינאלית בגודל 7 מ''מ האם יש קשר בין זה לבין כאבי הראש ומה עושים עם הציסטה? האם זה יכול להיות גידול ? לחוצהההה

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לענות מבלי לראות את הצילומים, בהחלט ייתכן שמדובר בממצא אקראי חסר חשיבות, אבל כדאי להתייעץ עם נוירוכירורג.

23/07/2019 | 15:14 | מאת: נועה

הייתי אצל נוירולוג שהביט בצילומים ואמר כי זה חסר משמעות האם עליי להתייעץ גם עם נוירוכולג? עדיין לא רגועה

21/07/2019 | 14:21 | מאת: מרינה

שלום אני בת 22. מזה כחודשים סובלת מתחושת נמל ביד וברגל שמואל כאילו רדומות שלפעמים רשה לי לדרוך על רגל שמואל. יש לי כאב ראש לא ברמה גבוהה. יש לי סחרחורת אבל לא באופן מתמיד. פניתי לרופא המשפחה אשר עשה לי בדיקת דם ויצאה תקינה וביקש ממני לתאר את מקום עבודתי. אני עןבד במשרד יושבת מול המחשב כל היום ובודקת מסמכים ועם הגב והצוואר למטה כל יום כמו כי כן אני תמיד מקלידה. בלילה אני ישנה יותר על הצד השמאלי של הגוף. הפנה אותי ל סיטי צוואר אשר יצא תקין ואז אמר שכנראה בגלל אופי העבודה שלך זה יוצר לחץ על השרירים ועל הצוואר. בימים האחרונים יש לי מין הרגשה של טשטוש בעיננים. בעיון שלי באינטרנט אני מפחדת שאלה התסמינים של גידול במוח ! האם יכול להיות שיש לי גידול במוח ?

לקריאה נוספת והעמקה

אין טעם בהשערה שלא על בסיס נתונים. אם את מרגישה לא טוב כדאי שתיבדקי על ידי רופא שיחליט כיצד להמשיך בבירור.

תשובת eeg נרשמה פעילות רקע אחורית בתדר 9 הרץ ,מגיבה לפתיחת עיניים פעילות בטא נמוכה אמפליטודה נראתה באזוריים הקדמיים מה זה אומר???? אני אחרי 3 ניתוחי קרטיניומה התחיל אצלי רעד ידיים ורגליים נעילת לסת ולפעמיים גימגומים

לקריאה נוספת והעמקה

למיטב הבנתי זה EEG בגדר התקין עם ביטוי מסויים לכך שעברת ניתוחים. אין בבדיקה הסבר לתופעות המתוארות.

08/07/2019 | 16:39 | מאת: מודאגת

לפני בערך 4 שנים עברתי ניתוח המנגיומיה גידול שפיר בכלי דם ממקור פרנוטלי שמאלי של המוח. הניתוח עבר בהצלחה עברתי את הניתוח עקב פתאום כאבי ראש. אחרי 4 שנים המנתח ראש המליץ לי לעשות eeg וידיאיו עקב תנועות בלתי רצוניות שגם הין לי לפני הניתוח. בפענוח ראו התקפים אפלפטים ממקור פרנוטלי ימיני ... זה נראה לי מוזר -הניתוח היה בצד שמאל של המוח ולא בצד ימין שראו פרכוס ממקור פרונטלי ימיני. הקדימו לי את mri - האם כדאי לקבל טיפול תרופתי אנטי אפליפטי לפני mri ? או שלחכות ל פענוח של mriעל ידי מנתח ראש ואז הוא יפנה אותי לנורולוג שמתמחה באפליפסיה מומחה ... האם יראו את הסיבה למקור פרנוטלי ימיני פרכוס? האם טעו בפענוח eeg ואולי הפרכוס ממקור פרנוטלי שמאלי של הניתוח? תודה והמשך ערב נעים ושקט

לקריאה נוספת והעמקה

בפורום ניתן לתת תשובות ברמה עקרונית ולא המלצות לטיפול. כעקרון, אם יש התקפים אפילפטיים יש לטפל בתרופות מתאימות מבלי קשר לממצאים ב MRI. מומלץ להתייעץ עם נוירולוג.

20/06/2019 | 23:45 | מאת: door

גידול ממאיר לאשה מבוגרת בת 80 בגודל 56*49*52 מה ההשפעות שלו על התיפקוד ומה קצב הגידול של הגידול

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי במיקום, תלוי בסוג הגידול, במצבה התפקודי, במחלות רקע נוספות לא ניתן להעריך על סמך הפרטים שנתת.

אם עשיתי ניתוח המנגיומיה גידול שפיר של כלי דם לפני 4 שנים והניתוח עבר בהצלחה mri אחרון באוקטובר תקין בחודש מרץ היה לי פרכוס אחד בשבועיים האחרונים סובלת מכאבי ראש ובחילות ןמעט הקאות. האם יכול להיות שינוי עכשיו בבדיקת הדמייה אם באוקטובר היתה תקינה??? תודה והמשך ערב נעים

לקריאה נוספת והעמקה

הסבירות שיהיה שינוי היא נמוכה, אבל אם היה פרכוס, ובעבר לא היה, הייתי ממליצה להקדים את ה MRI.

18/06/2019 | 09:50 | מאת: לילך

שלום רב האם זה נכון שהחומר הניגודי שמבוצע בבדיקה נשאר ברקמות המוח? עתידה לעבור בדיקתmri מוח . כמה קריטי שימוש בחומר זה עבור הבדיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי מהי השאלה הקלינית שבגללה הופנית לבדיקת MRI.בד"כ זה חיוני מאד.

19/06/2019 | 16:48 | מאת: לילך

עקב כאב ראש בצד שמאל מזה מספר שנים לעתים מרגישה בצד ימין וכאב שמתלווה ומציק בעין. קראתי את ההזהרה של משרד הבריאות ואני קצת חוששת מהכנסת מתכות מיותרות לגוף .

הסיכון הוא זניח. כמובן שאם אין הצדקה לביצוע MRI הוא מיותר. תתיעצי אם הרופא המטפל לגבי הצורך בבדיקה.

17/06/2019 | 18:02 | מאת: מיה

שלום דר באוקטובר 2018 התחיל לי מין אי נוחות בצד שמאל של הראש כלומר אני לא יכולה להגדיר את זה ככאב ראש אלא כמשהו תפוס בפנים וקשה לי מאוד לתאר את ההרגשה כי היא עמומה ולא מוגדרת זה כאילו משהו בפנים תפוס או מין כבדות רק בצד שמאל ד'אז פניתי לרופא משפחה וגם לנוירולוג שאבחנו זאת כחרדה (אני בן אדם רגיש ומפחדת מכל מיחוש) אני לא טיפלתי בתרופות ובחרתי להתמודד לבד , לאחר כחודש וחצי התחושה עברה מעצמה . כיום היא חזרה כבר כשבוע אותה תחושה שהיתה באותו צד מאוד מעצבן וגורם לי לחוסר ריכוז אני מסתובבת עם הרגשה לא נעימה בצד שמאל של הראש כל הזמן עושה תנועות בצוואר מנסה לשחרר משהו שם שלא משתחרר . בדיקת ראיה אצל נוירואופטלמולוג לפני כחודש היתה תקינה . מה שמפחיד אותי שהתחושה נמצאת רק בצד שמאל וזה מלחיץ שאולי יש שם משהו??? האם יכול להיות גידול ??? האם במידה וזה גידול למשל ,, נכון שרמת הלחץ היתה אמורה להתעצם מאז ?? האם התסמינים שתיארתי עלולים להעיד על גידול ?? אני בת 27 אחרי שתי לידות .

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא בדיוק מבינה מה השאלה בנוגע לגידולי מוח.

ואני לא מבינה למה יש פורום כזה אם אי אפשר לקבל מענה או חצי מענה על שאלות ברורות תודה ויום טוב .

17/06/2019 | 09:03 | מאת: יהודה גולד yehudagold50@gmai.com

שלום. בני בן 41 עבר לפני כ- 40 יום ניתוח להסרת גידול בין גזע המוח למוכון . בנוסף עבר לפני שבועים נחתוח להשתלת שאנט בעקבות דליפה שלא פסקה. מאז מצבו משתפר התחיל ללכת (נעזר בהליכון) נכנס לפני 4 ימים לשיקום ראש . נ הגידול שהוסר הוא מסוג אפדיממיה . הרופא אמר לי שאין גרורות . שאלתי מה הטיפול הכי טוב מבחינת מניעת חזרת הגידול הסרטני ??? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בד"כ מוסיפים טיפול קרינתי, שדה הקרינה נקבע על פי הנתונים הספציפיים של המטופל.

עברתי ניתוח כריתת המנגיומיה גידול שפיר מכלי דם במוח לפני כארבע שנים. מ.ר.י אחרון באוקטובר תקין. לאחרונה עשו לי בדיקת eegלחשד לאפליפסיה וראו פרכוס... כל כמה זמן עליי לעשות mri אם באוקטובר היה תקין יכול להיות שעכשיו המצב השתנה בבדיקת ההדמיה? תודדה ושבת שלום

לקריאה נוספת והעמקה

האם מעבר ל"פרכוס" ב EEG היו תופעות נוספות? מה הסיבהנ שהופנית לביצוע EEG? מאחר ומדובר בתהךליך שפיר, הייתי שוקלת הקדמת בדיקה רק אם יש שינוי קליני.

05/06/2019 | 14:52 | מאת: סבינה

שלום, מה המשמעות של "ממצא מוקדי מקסימלי 6 מ"מ סלרי/סופרה-סלרי ככל הנראה מחוץ לבלוטה ההיפופיזה,שינוי בהרכב אותות אך ללא שינוי בגודלו ביחס ל2014" תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בהתחשב בכך שאין שינוי מ 2014, לא נשמע מסוכן. פירוט טוב יותר רצוי לקבל מהרופא שמכיר את הנבדק והסיבות לביצוע הבדיקה.

16/05/2019 | 09:16 | מאת: עצה נוירוכירורג ילדים טוב

עצה נוירוכירורג ילדים טוב. הילד בן 12 עם סרטן חוט השדרה. הוא לא חי בישראל. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא מעבירה המלצות שמיות באתר.

14/05/2019 | 18:19 | מאת: נועה

שלום רב לפני מס' חודשים חליתי בשפעת כנראה עם סינוסיטיס מאז יש לי לחץ בראש קל אין צורך בכדור זה בא והולך כשאני משתעלת לפעמים מרגישה את אותו לחץ בקרקפת אחרי בדיקת סיטי ארובות העין לא ראו ממצא חריג יש עיבוי רירית בסינוסים מקסילרי רופא אאג טוען שאין קשר לדעתו ללחץ בראש חוששת מהגרוע עד שאגש לנוירולוג רק חודש הבא האם יש חשש ? זה נראה כמו תסמינים של גידול כי על פי באינטרנט שיעול עם לחץ מראה על לחץ תת גוגלגלת

לקריאה נוספת והעמקה

מציעה שתיבדקי על ידי רופא.

17/05/2019 | 13:56 | מאת: נועה

שלום שוב ברור שאבדק רשמתי שיש לי תור חודש הבא השאלה מה המאפיינים לגידול בראש ? זה מתאים למה שאני חשה ?

17/05/2019 | 14:00 | מאת: נועה

אוסיף שיש לי גם כאבי עיניים לסירוגין גם הלחץ בראש הוא לא תמיד וזה מצב סטטי כבר ארבעה חודשים

22/05/2019 | 17:02 | מאת: ליהי

בכנות אם את בלחץ ובמתח ורוצה לקבל חוות דעת רפואית נוספת. ממליצה לך לא לחכות ולקבוע תור בפרטי ממליצה על ד"ר מרקו רובין 0723951770

24/05/2019 | 12:31 | מאת: נועה

תודה רבה אבדוק השאלה מאיזה אזור הרופא

11/05/2019 | 01:11 | מאת: מישהי

שלום, אני בת 32. בשבוע האחרון סבלתי פעמיים בהפרש של כמה ימים מכאב ראש פתאומי חזק, הרגשה של לחץ במצח ולאחריו בחילות, הקאות וחולשה כללית. אחרי הפעם הראשונה הלכתי לרופא משפחה שהפנה אותי לבדיקות דם שאני אמורה לעשות ביום ראשון הקרוב. היום זה קרה לי שוב בפעם השנייה.. כאב ראש פתאומי שלאחריו הקאתי ועד עכשיו אני מרגישה חלשה ויש לי בחילות. אני מאוד חוששת... אחותי ז"ל נפטרה לפני כ-4 שנים מסרטן במוח. הייתה בת 25. אני לא מפסיקה לחשוב על הגרוע מכל..

לקריאה נוספת והעמקה

אני מבינה את החשש, לא נשמע כגידול אבל כן מחייב בדיקה רפואית.

01/05/2019 | 21:50 | מאת: דן

שלום רב, אמא שלי מטופלת בטמודל ב 290 מ"ג. אחרי מחזור חמישי, ויומיים אחרי הטיפול בדיקות הדם היו תקינות. אבל שבועיים אחרי הייתה ירידה בספירת דם וPLT שלה היה 92 ושאר המדדים היו תקינים. שבוע לאחר כך היא עשתה שוב ספירת דם שה PLT היה 41 כבר. אתמול היא עשתה בדיקה נוספת שה PLT היה 49. RBC - 3.89 HB - 11.6 HCT - 34.6 PCT - 0.06 Lymphocytes % - 17.6 Eosinophils % - 6.2 היום היא עשתה שוב ספירה ש ה PLT היה 63 HB- 11.2 RBC - 3.76 RDW-SD - 46.1 RDW-CV - 14.3 Lymphocytes 0.92 K/uL היא הייתה אמורה להתחיל טיפול נוסף ביום שני לפני יומיים וכמובן שלא התחלנו, אך רציתי לשאול האם זה לא מסוכן לדחות טיפול לפרק זמן מסוים ? חודש חודשיים? האם התופעות האלה זה דבר הגיוני? והאם צריך להעלות את הנתונים בדרך תרופתית מנות דם וכו'? האם זה אמור להשתפר באיזשהי דרך לבד ? סליחה על כמות השאלות ותודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

רצוי כמובן לא לדחות טיפול, אבל אסור לסכן בתופעות לוואי חמורות. אם הטסיות מתחת ל 100000, דוחים את הטיפול. אם הירידה חמורה ומתמשכת מפחיתים מינונים בהמשך ולעיתים לא ממשיכים עם טמודל.

01/05/2019 | 00:23 | מאת: יורם

מצ"ב תשובת פט סיטי שאמא שלי ביצעה וכנראה משהו לא תקין . אשמח לקבל חוות דעתך. תודה פורת יורם

לקריאה נוספת והעמקה

תשובת הפט לא מצורפת.

01/04/2019 | 17:01 | מאת: אורלי פוקס

מה זה אומר קרניוטומיה פרונטלית ימנית גבוהה?

לקריאה נוספת והעמקה

ניתוח באיזור קדמי מימין.

01/04/2019 | 12:04 | מאת: אורלי

שלום יש לי קברנומה צמודה לגרעין הקודית משמאל בקוטר 5ממ ועכשיו יש לי גם DVT נרחב בכל הורידים העמוקים ברגל ימין ( בשנת 99 היה לי פקקת ברגל שמאל ) כעת אני מטופלת בקלקסן 60mg פעמיים ביום השאלה הנשאלת מה המדיניות של דילול הדם לטווח הארוך ?מהי הסבירות לדימום מוחי במקרה זה ? גבוהה או קטנה ?

לקריאה נוספת והעמקה

אנא הפני את השאלה בפורום נוירוכירורגי.

23/03/2019 | 23:49 | מאת: יונתן

שלום דר, ביצעתי mri מוח ברקע של לחץ תוך גולגולותי ועקב קלונוס ברגליים. הפיענוח יצא תקין פרט לממצא לוואי של -" ממצא היפוטנאסי בגודל 4 ממ בהיפופיזה, ככל הנראה ציסטה פרס אינטרמדיה" רציתי לקבל הסבר על הממצא והאם יש לו משמעות / קשר לתסמינים? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

הציסטה הזו שפירה וברוב המקרים חסרת משמעות קלינית. לא נראה שזה מסביר את התלונות שלך.

שלום רב, אח שלי ביצע MRI. מצ"ב פענוח. מצויינות שם מספר אפשרויות שלא ברור לנו מה הן אומרות. כמובן שתואם תור לרופא שהפנה לבדיקה. עד שיגיע התור, נשמח להבין מה משמעות הממצאים (בהסתייגות כמובן). תודה ויום נעים

לקריאה נוספת והעמקה

לא נותן להעלות קובץ לכן מפרטת: סיבת הבדיקה: בבדיקת OCT R NFL הידקקות פוקלרית דו"צ, בירור ממצאים: הרחבה של חלל CSF אחורית ומדיאלית למוחון מימין, מלווה באפקט מאסה מסווים על המוחון-באבחנה מבדלת מיסטה ארכנואידלית. תהליך בעל אות גבוה בסדרות T2 ונמוך ב- T1 בתמוס מימין. מתבלט אל חלל חדר ליטרלי ימני, מימדיו כ- 0.9-1 ס"מ. ללא האדרה לאחר הזרקת ח.נ. וללא עיכוב בדפיוזה בתוכו-טיבו אינו ברור. באבחנה מבדלת באים בחשבון תהליך גליאלי מדרגת ממאירות נמוכה, או תהליך דמיאלינטיבי לא טיוסי (NMO או אחר) או אירוע איסכמי תת חריף-כרוני. דרושה קורלציה קלינית והמשך מעקב הדמייתי צמוד. פרט לכך, חדרי המוח, ציסטרנות, פיסורות וחריצים בגודל, צורה ומרקם תקינים. יתר החומר האפור והלבן במיקום ואותות תקינים. אין עדות למוקדי דיפיוזיה מעוכבת אין עדות למוקדי דמם חריפים או כרונים. אין הגברה פתולוכית תוך מוחית לאחר הזרקת גדוליניום. מודגמים סימני זרימה בכלי הדם הגדולים התוך גולגולתיים ארובות,תאי נסטואיד ועצמות הגולגולת בגדר התקין. עיבוי רירית בסינוס מקסילרי דו"צ. תודה!

מאחר שהאפשרויות הן שונות, והצילומים לא מולי, מציעה שתבררו זאת מול רופא שמכיר את המטופל.

14/03/2019 | 09:55 | מאת: עדי

היי,יש לי הפנייה לבדיקת mri מוח פרוטוקול אפילפסיה.אשמח לדעת אם יש משמעות לשעת ביצוע הבדיקה בלילה בהשוואה ליום מבחינת תוצאות ואבחנה והאם יש הבדל מבחינת מכונים או בתי חולים ברמת הטכנולוגיה והאבחנה. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אנא פני לפורום המתאים.

12/03/2019 | 12:40 | מאת: ישראלי

שלום, ילדה בת 9 שעברה mri בגלל חשש להתבגרות מוקדמת. הממצאים הראו כך: חשד להליך תופס מקום בקוטר 3 מ"מ. לא מזהה לפני הזרקה ולא מקבל האדרה. הלכנו לאבחון פרטי נוסף אצל פרופ' גמרי מהדסה שאמר שמדובר ככל הנראה בציסטה של הפרס אינטרמדיה. מה זה אומר? האם מקום לא מקבל האדרה אמור להדאיג אותנו?

לקריאה נוספת והעמקה

בהסתייגות שלא ראיתי את הצילומים, קרוב לודאי שזה ממצא שפיר שאינו אמור להדאיג. כדאי להתייעץ עם נוירולוג ילדים.