פורום גידולי מוח ורדיוכירורגיה

ההתמודדות עם גידול מוחי - אצל החולה, המשפחה והסביבה הקרובה – מלאה בשאלות, תהיות וחששות. בשביל זה אנחנו כאן. זה המקום לשאול על גידולי מוח – שפירים או ממאירים. הפורום עוסק בגידולי מוח ראשוניים, בדרגות ממאירות שונות. נעסוק גם בגידולים של קרומי המוח, כולל מנינגיומות ושוואנומות, ובגידולים משניים – גרורות של סרטן ממקור אחר בגוף. הפורום עוסק גם בדרכים שונות לטיפול וניהול גידולי מוח, בעיקר ביופסיות, ניתוחי כריתה, ניתוחים בערות, קרינה מוחית (בעיקר בנוגע לקרינה ממוקדת - רדיוכירורגיה) ועוד. הבהרה: הפורום לא נועד להחליף התייעצות ובירור עם הצוות המטפל. בכל מקרה של ספק יש לפנות לחדר מיון או לרופא המטפל, לפי דחיפות העניין.
3 הודעות
2 תשובות מומחה

מנהל פורום גידולי מוח ורדיוכירורגיה

הבהרה: הפורום לא נועד להחליף התייעצות ובירור עם הצוות המטפל. בכל מקרה של ספק יש לפנות לחדר מיון או לרופא המטפל, לפי דחיפות העניין.
10/11/2019 | 20:02 | מאת: קרפה דיאם

שלום רב ד"ר פלדור . אחי נפטר בגיל 45 מGBM האיום והנורא מכל. האם לנו- האחים, האחיות, יש סיבה לדאגה-האם זה גנטי? עשוי להיות גנטי? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

לא. אני לא ממליץ על בדיקות כלשהן לבני משפחה של חולי גליובלסטומה, כי אני לא חושב שאתם בסיכון מוגבר. תנחומי על אחיך.

06/11/2019 | 14:44 | מאת: ברק כהן

שלום לך לפניי כשלוש שנים עברתי ביופסיה דרך הראש סיבות גידול שפיר ההיפופיזה הניתוח נעשה על ידי פרופ ספקטור כיום אני במעקב עיניים ואנדיקרינולוג מחר עובר mri לפי פרופ ספקטור שעזב את הדסה בינתיים האפשרות להוצאת הגידול קיימת רק עם הוצאת בלוטת יותרת המוח במלואה כיום מטופל על ידי נבו מרגלית (חודש הבא פגישה ראשונה) שאלתי היא איך אפשר לחיות ללא הבלוטה ? איך החיים יהיו בלעדייה ?הבנתי שהחיים לא יהיו אותו דבר והאם יש רופא מומחה שאתה ממליץ לי תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

חולים שאצלם אין תפקוד של בלוטת יותרת המוח, למשל אם היא נכרתה, צריכים לקבל באופן קבוע טיפול תרופתי להשלמה הורמונלית. כדאי לשקול עם הרופא המטפל את היתרונות והחסרונות של כריתה כזו, כי במקרה של כריתת הבלוטה הטיפול המשלים נדרש לכל החיים. אני לא ממליץ בפורום על רופאים ספציפיים.

06/11/2019 | 17:26 | מאת: ברק כהן

תודה רבה על תגובתך המהירה והיעילה האם אהיה אותו אדם עם התחליפים איך אתפקד אני מאוד לחוץ מהמצב הזה כי לפי מה שהבנתי אהיה מין חצי סיעודי תודה

06/11/2019 | 17:30 | מאת: ברק כהן

שאלה נוספת אני בן 42 האם יש סיכוי שהגידול יהיה יציב לאורך תקופה או שידול כזה גודל לאורך הזמן תודה

הלחץ הוא מובן מאוד, אבל זו שיחה שכדאי לקיים פנים אל פנים עם רופא, ולא בפורום

צוות האתר שמח לבשר לכם על פתיחתו של פורום "גידולי מוח ורדיוכירורגיה". גלישה פורייה, צוות האתר