נגישות
נגישות

מחסור בוויטמין E: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים למחסור בוויטמין E

מחסור בוויטמינים - תמונת המחשה
מחסור בוויטמינים ניתוח בריאטרי מחייב אותנו לשנות לגמרי את ההתנהלות שלנו ומשפיע על היבטים רבים בשגרת החיי...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למחסור בוויטמין E?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מחסור בוויטמין E: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אמא שלי סיעודית בת 88 מתניידת בעזרת כסא גלגלים.יש לה התכווצויות בגוף , זה נראה בידיים בפה כולל חריקות שיניים וברגליים התכווצויות, הבדיקות על פי רופא המשפחה טובות מאוד. אמא מקבלת תרופות-aceosel 300mg ,טריטס 5 , מקבלת b12 ' ויטה קל פלוס d 'ופעמיים ביום מגנזיום דיספןרל. אמא מטופלת גם עקב פצא לחץ בישבן. מנסים לתת לאמא לשתות ונראה כי גם הפה ניסגר לפעמים מההתכווצויות.תודה ושנה טובה, מוטי. על פי בדיקות שערכתי באינטרנט - דובר שם על חוסר איזון בין מלחים? חוסר בויטמין e ' ( מה זה כדורי לדופ )?

מוטי שלום לא כתבת על מחלות ממנה סובלת אימך, על פי מה שאתה מתאר מדובר באיזשהו ליקוי נוירולוגי, האם היא נבדקה ע"י נוירולוג? ממתי ההתכוצויות האלה? חוסר איזון בין מלחים לא בהכרח יגרום להתכוצויות כאלה, חוסר מלחים כמו מגנזיום עלול לעשות זאת אך אתה כותב שהיא מקבלת מגנזיום כנראה מהסיבה הזאת וזה לא ממש עוזר.בכל מקרה אני מציע לפנות ליעוץ נוירולוגי אם לא נעשה כזה עד היום.

שלום רב, אני אמא לילד בן 4 שמתלונן לאחרונה על כאבים ברגל ימין ולעיתים לקראת הערב נתפסות לו האצבעות והוא צורח מכאב ולא מוכן ללכת ולדרוך על הרגל לאחר עיסוי קל יש שיפור קל. התופעה מחמירה בזמן שהוא מקורר ושיש לו חום ואז הוא הולך תוך כדי צליעה בכל תקופת המחלה. מה לעשות??? אני מאודד מודאגת מאחר ומדובר בילד עם עבר רפואי לא פשוט: הריון עם ריבוי מאוד גדול של מי שפיר לידה תקינה היה מאושפז 13 יום לאחר הלידה בעקבות: צהבת,ירידה במישקל מעל 10% ממשקלו,בירור מדוע האוכל יוצא מהאף באותו קצב וכמות שמוכנסת מהפה, רפלוקס, לרנגומלציה, חור בלב שלא נסגר בזמן היה מעקב ולקראת גיל שנתיים נסגר. בגיל שנה ועשרה חודשים בוצע ניתוח להסרת שקדים ואנדואיד בעקבות דום נשימה בשינה, נזלת כרונית וגדילת השקד השלישי. הנזלת לא פסקה גם לאחר הניתוח אין דלקות ריאות ואוזניים והשמיעה תקינה ,כל הנוזלים מתנקזים באף. אנא עזור לי מה לעשות הילד מאוד רגיש ומנוזל כל הטיפולים ההיסטמינים כשלו והנזלת לא נכנעת. חשוב לציין שהילד התעורר מהניתוח באיחור רב,וההחלמה הייתה איטית מאוד הפצע הגליד באיטיות אני כותבת את זה כי כנראה יש מחסור בויטמין e טרם ביצעתי בדיקות זו רק השערה שלי. לתשובתך אודה

נשמע שזוהי תופעה נפוצה שאינה קשורה לכל הסיפור, קחי אותו לבדיקת אורתופד ילדים ואפשר גם לבדוק רמות ויטמין D, אין מה להילחץ, בהצלחה

שלום אני בן 35 סובל כבר 20 שנה מאטופיק דרמטיטיס קשה אנטי היסטמינים ומשחות מכל הסוגים לא עוזרים גם לא פוטותרפיה גם מטרוטרקסט וציקלוספורין לא עזרו סובל מעור אדמומי ויבש, בעיקר בקפלים, בפנים ובמקומות החשופים לאור לאחרונה קראתי מאמר על מחסור בויטמין E ועל תרופה בשם אביטול שעזרה לאנשים עם אטופיק האם ניתן לבדוק ערכים של הויטמין הנ"ל בדם? האם כדאי לנסות את התרופה?

שאלה מעניינת ובעטיה פניתי לספרות המקצועית. אין הרבה עבודות בנושא. הופיעה עבודה אחת בלבד בעתון מדעי שאישרה שלמתן ויטמין E ו-D היה אפקט מיטיב על אטופיק דרמטיטיס. לגבי מדידות- אינני יודעת לאמר לך, שכן בקהילה לא מבצעים בדיקה זו באופן רוטיני- היא אפילו לא קיימת בארסנל, ובספרות מדובר במדידות מיוחדות של רמת הויטמין בתאי דם אדומים וכדומה. אני לא רואה בעיה בנטילה מבוקרת שלו- שהרי ניתן ליטול אותו ללא מרשם - זו לא תרופה אלא תוסף מזון.