מחסור בוויטמין E: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים למחסור בוויטמין E

מחסור בוויטמינים - תמונת המחשה
מחסור בוויטמינים לרגל שבוע המודעות לתכנון הריון בריא, מדריך מעשי להבטחת הריון בריא: ויטמינים, בדיקות גנט...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למחסור בוויטמין E?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

מחסור בוויטמין E: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אמא שלי סיעודית בת 88 מתניידת בעזרת כסא גלגלים.יש לה התכווצויות בגוף , זה נראה בידיים בפה כולל חריקות שיניים וברגליים התכווצויות, הבדיקות על פי רופא המשפחה טובות מאוד. אמא מקבלת תרופות-aceosel 300mg ,טריטס 5 , מקבלת b12 ' ויטה קל פלוס d 'ופעמיים ביום מגנזיום דיספןרל. אמא מטופלת גם עקב פצא לחץ בישבן. מנסים לתת לאמא לשתות ונראה כי גם הפה ניסגר לפעמים מההתכווצויות.תודה ושנה טובה, מוטי. על פי בדיקות שערכתי באינטרנט - דובר שם על חוסר איזון בין מלחים? חוסר בויטמין e ' ( מה זה כדורי לדופ )?

מוטי שלום לא כתבת על מחלות ממנה סובלת אימך, על פי מה שאתה מתאר מדובר באיזשהו ליקוי נוירולוגי, האם היא נבדקה ע"י נוירולוג? ממתי ההתכוצויות האלה? חוסר איזון בין מלחים לא בהכרח יגרום להתכוצויות כאלה, חוסר מלחים כמו מגנזיום עלול לעשות זאת אך אתה כותב שהיא מקבלת מגנזיום כנראה מהסיבה הזאת וזה לא ממש עוזר.בכל מקרה אני מציע לפנות ליעוץ נוירולוגי אם לא נעשה כזה עד היום.

Shalom. I'm a recent olah, and I'm concerned about my son who is now 3 years old. He was diagnosed with anemia at age 1.5 (Sept 2010), with a hemoglobin of 9.6. He was put on iron for several months and was rechecked at age 2 (January 2011). His hemoglobin was 9.9. His dose of iron was then increased to the maximum allowed for one month. The full CBC results at the time were as follows: WBC: 7.3 RBC: 4.30 HB: 9.9 HCT: 30.9 PLT: 178 MCV: 71.9 MCH: 23.0 MCHC: 32.0 RDW: 18.5 MPV: 8.9 IRON: 81 TRANSFERRIN: 286 FERRITIN: 17.7 VITAMIN B12: 682 He was then moved from FERRIPEL to the same dosage on FERRO 15, and the blood tests were repeated several times, each time showing similar iron/ferritin/transferring levels, and low hemoglobin (ranging from 9.5 to 10.2). He also has a celiac screen, which was negative. In July, all of the blood tests were repeated, with the following results: WBC: 6.9 RBC: 3.87 HB: 9.5 HCT: 28.4 MCV: 73.3 MCH: 24.4 MCHC: 33.3 RDW: 15 MACRO%: 0 MICRO%: 10.7 HYPO%: 4 PLT: 237 MPV: 7.1 LUC abs: 0.18 HBA2: 2.7 HbF: 2.3 We then stopped the iron supplements, and repeated all the blood tests in October. I'm highlighting the key numbers: IRON: 91 TRANSFERRIN: 279 FERRITIN: 12 WBC: 8.6 RBC: 4.02 HB: 9.6 HCT: 28.5 MCV: 70.9 MCH: 24 MCHC: 33.8 RDW: 14.6 MPV: 7.4 CELIAC: Negative Thyroid (TSH, T4) all normal, and lead levels were normal. There was a mistake made and a Hemoglobin Electrophoresis was not done, so one month later (in November, at almost 3 years of age), they repeated the CBC with a HB EP, with the following results: WBC: 9.9 RBC: 4.08 HB: 10.6 HCT: 30.7 MCV: 75.3 MCH: 26 MCHC: 34.6 RDW: 14 PDW: 16.9 LYMP.abs: 2.9 HbA: 95 HbA2: 2.8 FETAL Hb-EP: 2.2 The doctor's assessment was that since my son's hemoglobin was at 10.6 in the latest blood tests, we can assume that everything is fine and he simply had iron-deficiency anemia. Several weeks ago, my son had a pre-op CBC done for minor surgery that is to be done in two weeks, and his HB was back down to 10.3. Do you agree with that this was/is iron-deficiency anemia, or do you think that this could be a form of thalassemia minor or some other disease/illness? There is no family history of thalassemia, and both parents' HB levels are normal (in the 14.5/12.8 ranges) Thank you for your time and your assistance.

א. הנתונים אינם מתאימים לתלסמיה. ב. זה אכן נראה כחסר ברזל, אבל הפריטין האחרון שרשמת - 12 - אינו מעיד על תיקון מספיק של המחסור ולכן אפשר שצריך להמשיך ולתת ברזל כדי למנוע התפתחות מחסור. ג. כדאי - בהזדמנות כשלוקחים לו דם - לבדוק שוב את הברזל / טרנספרין / פריטין וכן חומצה פולית, ויטמין E ונחושת. בילדים, מחסור בויטמין E או נחושת יכול לגרום להפרעה בתיקון של אנמיה של חסר ברזל. בשלב זה אין טעם לחזור על אלקטרופורזה של המוגלובין. המתינו עוד שנתיים שלוש.. אין בכך שום דחיפות. ד. אין הבדל מעשי בין 10.6 ו- 10.3. ה. יש לזכור שברזל נותנים בנפרד מאוכל.. שעה לפני אוכל או שעתיים אחרי אוכל, ולא עם חלב, תה, מיץ או דברים אחרים.... באתר העזר תמצאי מידע בנושא משק הברזל : http://tinyurl.com/cn6y2bp

תודה רבה לתשובה. האם זה בעיה לעשות ניתוה (כריתת שקדים ואדנוידים) כשיש אנמיה כזאת? שוב, תודה רבה לעזרתך.

שלום רב, אני אמא לילד בן 4 שמתלונן לאחרונה על כאבים ברגל ימין ולעיתים לקראת הערב נתפסות לו האצבעות והוא צורח מכאב ולא מוכן ללכת ולדרוך על הרגל לאחר עיסוי קל יש שיפור קל. התופעה מחמירה בזמן שהוא מקורר ושיש לו חום ואז הוא הולך תוך כדי צליעה בכל תקופת המחלה. מה לעשות??? אני מאודד מודאגת מאחר ומדובר בילד עם עבר רפואי לא פשוט: הריון עם ריבוי מאוד גדול של מי שפיר לידה תקינה היה מאושפז 13 יום לאחר הלידה בעקבות: צהבת,ירידה במישקל מעל 10% ממשקלו,בירור מדוע האוכל יוצא מהאף באותו קצב וכמות שמוכנסת מהפה, רפלוקס, לרנגומלציה, חור בלב שלא נסגר בזמן היה מעקב ולקראת גיל שנתיים נסגר. בגיל שנה ועשרה חודשים בוצע ניתוח להסרת שקדים ואנדואיד בעקבות דום נשימה בשינה, נזלת כרונית וגדילת השקד השלישי. הנזלת לא פסקה גם לאחר הניתוח אין דלקות ריאות ואוזניים והשמיעה תקינה ,כל הנוזלים מתנקזים באף. אנא עזור לי מה לעשות הילד מאוד רגיש ומנוזל כל הטיפולים ההיסטמינים כשלו והנזלת לא נכנעת. חשוב לציין שהילד התעורר מהניתוח באיחור רב,וההחלמה הייתה איטית מאוד הפצע הגליד באיטיות אני כותבת את זה כי כנראה יש מחסור בויטמין e טרם ביצעתי בדיקות זו רק השערה שלי. לתשובתך אודה

נשמע שזוהי תופעה נפוצה שאינה קשורה לכל הסיפור, קחי אותו לבדיקת אורתופד ילדים ואפשר גם לבדוק רמות ויטמין D, אין מה להילחץ, בהצלחה

שלום אני בן 35 סובל כבר 20 שנה מאטופיק דרמטיטיס קשה אנטי היסטמינים ומשחות מכל הסוגים לא עוזרים גם לא פוטותרפיה גם מטרוטרקסט וציקלוספורין לא עזרו סובל מעור אדמומי ויבש, בעיקר בקפלים, בפנים ובמקומות החשופים לאור לאחרונה קראתי מאמר על מחסור בויטמין E ועל תרופה בשם אביטול שעזרה לאנשים עם אטופיק האם ניתן לבדוק ערכים של הויטמין הנ"ל בדם? האם כדאי לנסות את התרופה?

שאלה מעניינת ובעטיה פניתי לספרות המקצועית. אין הרבה עבודות בנושא. הופיעה עבודה אחת בלבד בעתון מדעי שאישרה שלמתן ויטמין E ו-D היה אפקט מיטיב על אטופיק דרמטיטיס. לגבי מדידות- אינני יודעת לאמר לך, שכן בקהילה לא מבצעים בדיקה זו באופן רוטיני- היא אפילו לא קיימת בארסנל, ובספרות מדובר במדידות מיוחדות של רמת הויטמין בתאי דם אדומים וכדומה. אני לא רואה בעיה בנטילה מבוקרת שלו- שהרי ניתן ליטול אותו ללא מרשם - זו לא תרופה אלא תוסף מזון.