הומוציסטאין גבוה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סליחה, מה רמת ההומוציסטאין שלך?

לאחרונה ניתן לשמוע שוב ושוב בהקשרים שונים את המושג הומוציסטאין. לרבים מאיתנו עדיין לא ברור במה מדובר רופאים רבים חוזרים ומדגישים את החשיבות הקיימת בשמירה על רמת הומוציסטאין נמוכה. כיצד ניתן להוריד את רמתו ובעיקר מהם הסכנות הכרוכות ברמות הומוציסטאין גבוהות מן הרגיל. מחקרים רפואים מוכיחים כי ירידה ברמות הומוציסטאין גבוהות תורמות ל:- ירידה של 16% בסיכון לפתח מחלות לב.- ירידה של 25% בסיכון לפתח מחלות כלי דם כמו חסימות בורידים. - ירידה של 24% בסיכון ללקות בשבץ. מחקרים נוספים מצאו קשר בין רמות גבוהות של הומוציסטאין ואלצהיימר, דמנציה והפרעות נפשיות. כמו כן הומוציסטאין ברמות גבוהות עלול לגרום להיווצרות קרישי דם, מחלות לב,אוטם ושבץ מוחי.מחקרים חדשיםמחקרים חדשים מוכיחים קשר בין רמות גבוהות של הומוציסטאין לשברים אוסטאופרוטים. מחקרים שהתפרסמו לאחרונה ב- NEJM, עתון הרפואה החשוב בעולם, מוכיחים...
ללמוד עוד על הומוציסטאין גבוה
הקפה גורם לגלאוקומה?-תמונה

במחקר מקיף נמצא כי צריכת שלוש כוסות קפה ביום או יותר מעלה...

מאת: מערכת zap...
26/03/2012
סליחה, מה רמת ההומוציסטאין שלך?-תמונה

לאחרונה ניתן לשמוע שוב ושוב בהקשרים שונים את המושג...

מאת:
22/02/2005
קרישתיות יתר-תמונה

מערכת קרישת הדם היא אחת המערכות החיוניות והמשמעותיות ביותר...

מאת: ד"ר שרגא...
25/02/2007
הפחתת הסיכון למחלות לב-תמונה

בתוצאות מחקרים שפורסמו עד כה לא נמצאה עדות שתתמוך בטיפול...

מאת: מערכת zap...
24/12/2009
אולי יענין אותך לדעת...
בדיקת הומוציסטאין - תמונה
בדיקת הומוציסטאין
מדריך בדיקות...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להומוציסטאין גבוה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הומוציסטאין גבוה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, יש לי שתי שאלות: 1. האם יש להפסיק לקחת ויטמין d, לפני בדיקת דם לקרישיות יתר ? (כל הבדיקות). 2. האם הומוציסטאין גבוה קשור גם הוא לקרישיות יתר בדם ? אם כן באיזה אופן? תודה.

אין מניעה לקחת ויטמין d. רמת הומוציסטאין גבוהה נמצאה קשורה לקרישיות יתר ובעבר נהגו להישתמש בה. אך כיום הקשר אינו נחשב משמעותי ביחוד שאין לממצא השפעה על טיפול ולכן לא נהוג לבצע את הבדיקה.

שלום ד"ר, אני בת 47,יש לי mthfr הומוזיגוטי ותמיד רמות ההומוציסטאין היו תקינות (סביב 7).בבדיקה לפני שבוע: הומוציסטאין 14.56 חומצה פולית 4.9 ויטמין b12 - 678 אני לא נוטלת חומצה פולית מאז ההריונות שלי, אני כבר במנופאוזה ( מחזור אחרון ב 10/2018).מה עליי לעשות? כמה הסיכון אכן גבוה להתקף לב/שבץ? אני מאוד מודאגת תודה!

מבחינה המטולוגית אין כיום המלצה לטיפול כלשהו בנוכחות מוטציה בMTHFR.

שלום, ילדה בת 4 הומוזיגוטית ל-MTHFR. קיבלנו ייעוץ מהמטולוג ילדים ליטול ויטמין B6, B12 וחומצה פולית (בלי מינונים). חיפשנו ומצאנו שיש כמה סוגי דובוני גומי של חברות שונות המכילות ויטמינים רבים כולל 3 הנ"ל במינונים שונים. באחד לדוגמא יש 150 מק"ג חומצה פולית, 1 מק"ג ויטמין B12, ו-1.1 מ"ג ויטמין B6. המינונים האלו נראים מספקים או שיש צורך בהרבה יותר כי זה לטיפול ולא למניעה?

שלום אבקש לחדד מדוע החליטו לטפל בה? האם היו ארועים של פקקת? הממצא הגנטי הנ"ל בדרך כלל אינו דורש התיחסות ממתין לתשובתכם דרור

תודה רבה על תשובתך! לאור התשובה שלך פנינו שוב להמטולוג ילדים והפעם קיבלנו תשובה מסודרת הרבה יותר שאכן מכיוון שאין ארועי פקקת בעבר ואין הומוציסטאין גבוה אז למעשה אין צורך במתן ויטמינים. שוב תודה!

שלום אני בן 48. רזה מאוד עקב מחלת מעי דלקתית. תזונה לא מגוונת, לא אוכל פירות וכמעט ולא אוכל ירקות. לא מבצע פעילות ספורטיבית בגלל בעיה אורטופדית. אקו לב לפני חצי שנה תקין. אק"ג תקין לפני חודש. בבדיקת דם שביצעתי היום הומוציסטאין 12.9 ( נורמה 5-12 mumol/l ) אודה על עזרתך 1. עד כמה העובדה שההומוציסטאין ברמות האלה מגבירה את הסיכון למחלת לב/ כלי דם / אירוע מוחי? זה משמעותי נניח פי 2 או זניח? 2. מבחינת גורמי סיכון - יש לי לחץ דם נמוך 100-60, משקל נמוך , לא מעשן לא שותה אלכוהול. טוטאל כולטסטרול 130 LDL רק 70 טריגליצרידים 130 והגנטיקה במשפחה בסדר בנושא. מנגד יש לי HDL נמוך 36 , לא עושה ספורט, תת משקל, הומוציסטאין גבוה, לא אוכל פירות וירקות. עד כמה אני בסיכון לבבי מוגבר במצב כזה? תודה רבה

לא להגזים אתה לא בסכון גבוה, ההומוציסטאין חסר משמעות, הכולסטרול הרע שלך נמוך וזה מצויין, לחץ דם נמוך וגם זה בסדר, טריגליצרידים בסדר,רק הכולסטרול הטוב ה HDL נמוך - ניתן לנסות להעלות אותו בכל זאת עם פעילות גופנית. ושכחתי גם את נושא הגנטיקה שגם הוא מאד חשוב .

תודה רבה. מעריך את התשובה. לאור הומוציסטאין מעט גבוה 12.9 ( נורמה 5-12 mumol/l ) האם כדאי לי לקחת כדורים עם B6 חומצה פולית בשביל לנסות להוריד אותו? יש בזה תועלת? תודה

ממש לא