ויטמין B7: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחלות תת-ספיגה: אבחון וטיפול

מחלות רבות עלולות להביא למצב של תת-ספיגה (כגון צליאק וקרוהן). מתי יש לחשוד בתת-ספיגה? האם זה מסוכן? איך מאבחנים ומטפלים? פירוק וספיגת המזון במערכת העיכול הם תהליכים מורכבים ביותר. הצלחתם דורשת תיאום מושלם בין תפקוד של צינור העיכול לבין הכבד, כיס המרה, הלבלב, מערכת אספקת הדם והניקוז הלימפטי. על כל זה, "מפקדים'' מערכת העצבים והמערכת ההורמונלית. בעיה בתפקיד של "חייל" אחד בשרשרת זו, או תקלה ב"תיאום'' ביניהם, עלולים לפגוע בתהליך פירוק וספיגת המזון. האם מצב של תת-ספיגה נחשב מצב מסוכן?כאשר רכיבי המזון אינם מצליחים להיספג בצורה מלאה, או כמעט מלאה, הם עוברים הלאה - לאורך צינור העיכול - ומופרשים עם הצואה. מצב זה עלול לגרום לשלשולים. בנוסף, כאשר רכיבי המזון עוברים דרך המעי הגס, המאוכלס על ידי כמות גדולה של חיידקי המעי, נגרמת "תסיסת מזון'' בלתי נספג. כתוצאה מכך, אותו אדם חש נפיחות בטנית - וריבוי גזים. כמובן,...
ללמוד עוד על ויטמין B7
דלקת עור חלבית (סבוריאה) - הכרח המציאות בחורף?-תמונה

יש אנשים שבכל חורף, מתחילים להתקלף. מה עושים כנגד התופעה?...

מאת: ד"ר מיכל...
18/01/2006
מחלות תת-ספיגה: אבחון וטיפול-תמונה

מחלות רבות עלולות להביא למצב של תת-ספיגה (כגון צליאק...

מאת: ד"ר אוה ניב
17/11/2015
התקרחות ונשירת שיער-תמונה

קמתם בבוקר, אבל השערות נותרו על הכרית? ד"ר אלכס גינזבורג...

מאת: ד"ר אלכס...
09/10/2006
פורום נשירת שיער-תמונה

אתר דוקטורס ממשיך להרחיב את שירות מערך הפורומים. והפעם:...

מאת: ד"ר אלכס...
03/09/2006
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לויטמין B7?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ויטמין B7: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד ר, אני מתבלט בין קניית Solgar HNS 120 Cap או אלטמן רוטס HR לגבר של altman. לא הבנתי מה ההבדלים בניהם? אשמח לדעת מה דעתך בנושא ואיזה מהם כדאי לי לרכוש? תודה רבה ד ר.

רוטס HR מכיל ויטמינים מבקבוצת B , ביוטין , אבץ , HNS מכיל ויטמינים , מינרלים וחומצות אמינו בהרכב שונה מרוטס HR . אי אפשר לדעת מראש מי יותר טוב לך.

עד כמה ביוטין וסיליקה מוניעים נשירת שיער? האם זה מפסיק את הנשירה ויש טעם לקנות? תודה

לא עוזרים ..

אני בת 70 יש לי נשירה רצינית מסםר חודשים. רופאת עור אמרה שעד 100 שערות ביום זה סביר...חצי מהשיער שלי כבר נשר הסתכלה בבדיקות הדם ואמרה שלא רואה בעיה התחלתי ליטול תוסף תזונה בשם ביוטין...האם יעזור?

לא

שלום רב, אני בן 32 בריא ועוסק בספורט. כשנה שאני מרגיש בתדירות של פעם בכמה ימים תחושה לא נעימה של כאילו "תחילת הצטננות". אי נעימות בין האף לגרון, בגרון ובאזניים (ממש כמו הרגשה לפני התפרצות של צינון או שפעת), התחושה בד"כ מתחילה בחלק השני של היום וממשיכה בערב. פניתי כבר כמה פעמים לרופא אא"ג אך לא היתה שום הבחנה מיוחדת מעבר ל"ככל הנראה אתה סובל מנזלת אחורית אלרגית" ומרשם לתרסיסים שונים. ברצוני לדעת מה יכולה להיות הבעיה הנ"ל? והאם קיימים תוספים שאני יכול לקחת על מנת להקל או למנוע את התופעה. שאלתי השניה היא האם אחד מהתוספים שאני לוקח היום יכולים לגרום לבעיה הנ"ל (תופעת לוואי) אני משתמש ב:ויטמין C, ביוטין, FOTI (ארכובית סינית) ומגנזיום. תודה.

שגיא שלום, אני לא רופאה אך רוצה לשתף אותך בתופעה דומה שקורית אצלי - והסיבה לה ידועה. כאשר אני יוצאת לעבודה בבוקר עם ראש רטוב והשיער פוגש במהלך הנסיעה רוח / או מזגן - אני מתקררת ליומיים שלושה. לכן בקיץ, אני מסתפרת ממש קצוץ כדי ששיער הראש יתייבש עד שאתחיל את הנסיעה. יכולות להיות כמובן סיבות רבות אחרות. בריאות שלמה...

שלום שגיא, ייתכנו כמה גורמים לסימפטום אותו אתה מתאר, ייתכנו גורמים תזונתיים כמו : חלב ומוצריו או מזונות מעודדי ליחה ולחות נוספים פחמימות פשוטות :קמח לבן, פסטה, מאפים וכ'ו.. מזון שומני, רווי ועוד. יכול להיות שמדבור גם בנזלת אלרגית ולכן יש לשלול בנוסף גורמים סביבתיים.. טיפול תזונתי בשילוב עם תוספי תזונה והבנת גורם הבעיה בהחלט יכול לסייע . בהצלחה והרבה בריאות!