ויטמין B7: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחלות תת-ספיגה: אבחון וטיפול

מחלות רבות עלולות להביא למצב של תת-ספיגה (כגון צליאק וקרוהן). מתי יש לחשוד בתת-ספיגה? האם זה מסוכן? איך מאבחנים ומטפלים? פירוק וספיגת המזון במערכת העיכול הם תהליכים מורכבים ביותר. הצלחתם דורשת תיאום מושלם בין תפקוד של צינור העיכול לבין הכבד, כיס המרה, הלבלב, מערכת אספקת הדם והניקוז הלימפטי. על כל זה, "מפקדים'' מערכת העצבים והמערכת ההורמונלית. בעיה בתפקיד של "חייל" אחד בשרשרת זו, או תקלה ב"תיאום'' ביניהם, עלולים לפגוע בתהליך פירוק וספיגת המזון. האם מצב של תת-ספיגה נחשב מצב מסוכן?כאשר רכיבי המזון אינם מצליחים להיספג בצורה מלאה, או כמעט מלאה, הם עוברים הלאה - לאורך צינור העיכול - ומופרשים עם הצואה. מצב זה עלול לגרום לשלשולים. בנוסף, כאשר רכיבי המזון עוברים דרך המעי הגס, המאוכלס על ידי כמות גדולה של חיידקי המעי, נגרמת "תסיסת מזון'' בלתי נספג. כתוצאה מכך, אותו אדם חש נפיחות בטנית - וריבוי גזים. כמובן,...
ללמוד עוד על ויטמין B7
פורום נשירת שיער-תמונה

אתר דוקטורס ממשיך להרחיב את שירות מערך הפורומים. והפעם:...

מאת: ד"ר אלכס...
03/09/2006
מחלות תת-ספיגה: אבחון וטיפול-תמונה

מחלות רבות עלולות להביא למצב של תת-ספיגה (כגון צליאק...

מאת: ד"ר אוה ניב
17/11/2015
דלקת עור חלבית (סבוריאה) - הכרח המציאות בחורף?-תמונה

יש אנשים שבכל חורף, מתחילים להתקלף. מה עושים כנגד התופעה?...

מאת: ד"ר מיכל...
18/01/2006
על הקשר בין מזון לאושר-תמונה

יכול להיות שהמפתח לאושר טמון בכלל בתזונה שלכם - במה לקצץ?...

מאת: מרגלית...
15/02/2006
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לויטמין B7?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ויטמין B7: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד ר, אני מתבלט בין קניית Solgar HNS 120 Cap או אלטמן רוטס HR לגבר של altman. לא הבנתי מה ההבדלים בניהם? אשמח לדעת מה דעתך בנושא ואיזה מהם כדאי לי לרכוש? תודה רבה ד ר.

רוטס HR מכיל ויטמינים מבקבוצת B , ביוטין , אבץ , HNS מכיל ויטמינים , מינרלים וחומצות אמינו בהרכב שונה מרוטס HR . אי אפשר לדעת מראש מי יותר טוב לך.

שלום ד"ר(: התייעצתי אתמול עם רופאת העור שלי עקב נשירת שיער חמורה בתקופה האחרונה. הרופאה נתנה לי תוסף תזונה ביוטין למשך 3-4 חודשים, ובנוסף לרסס על הקרקפת תמיסה שנקראת מינובסי 5 (הבנתי שזה רק לגברים) אני בת 18, לא יודעת אם באמת מותר לי להשתמש בזה. בנוסף, קיבלתי תרופה בשם מינוצקלין, האם יש לה תופעות לוואי קריטיות כמו פגיעה בכליות או בכבד? בנוסף, האם מותר לקחת את התרופה הזו יחד עם ברזל ועם תוסף התזונה שהזכרתי מקודם? סליחה ותודה רבה!

שלום, אם מדובר בקצף או אירוסול אז מותר להשתמש ב- 5%, אבל מדובר בתמיסה אז מותר 2%. מבחינת מינוצקלין אז יש תופעות לוואי קלות (שלא בהכרח יופיעו) כגון פריחה עורית (ולכן מומלץ לא להיחשף לשמש), עייפות, חולשה. מבחינת כבד וכליות - אין דאגה כל עוד שאין מחלת כבד או כליות ברקע. מבחינת שילוב עם ברזל - אכן קיימת מניעה לשילוב עם ברזל - ולכן יש ליטול ברזל שעתיים לפי המינוצקלין או 4 שעות אחרי נטילת המינוצקלין. (כל זה שבהנחה ואת מקבלת מינוצקלין בכדורים). רפואה שלמה,

ממש ממש ממש תודה!!

האם מזון מלכות שמכיל ביוטין נחשב תוסף תזונה שצריך להפסיק לקחת אותו לפני בדיקת tsh?

רצוי

האם העובדה שלא הפסקתי נטילת ויטמינים עם ביוטין לפני בדיקת tsh יכולה להסביר עליה של tsh ל5.4 קצת מעל הנורמה כשבפעמים קודמות הtsh היה בנורמה 4.2 t4 תקין וab קטן מ20..כמה זמן עליי להפסיק נטילת ביוטין לפני בדיקה חוזרת? שאלה נוספת האם פעילות גופנית יכולה לשפר את תפקוד הבלוטה?

ייתכן, יש להפסיק לפחות מספר ימים טרם הבדיקה אם לא יותר. םעילות גופנית מומלצת תמיד, לא מוכר לי שמשפיעה על הבלוטה