ויטמין B7: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחלות תת-ספיגה: אבחון וטיפול

מחלות רבות עלולות להביא למצב של תת-ספיגה (כגון צליאק וקרוהן). מתי יש לחשוד בתת-ספיגה? האם זה מסוכן? איך מאבחנים ומטפלים? פירוק וספיגת המזון במערכת העיכול הם תהליכים מורכבים ביותר. הצלחתם דורשת תיאום מושלם בין תפקוד של צינור העיכול לבין הכבד, כיס המרה, הלבלב, מערכת אספקת הדם והניקוז הלימפטי. על כל זה, "מפקדים'' מערכת העצבים והמערכת ההורמונלית. בעיה בתפקיד של "חייל" אחד בשרשרת זו, או תקלה ב"תיאום'' ביניהם, עלולים לפגוע בתהליך פירוק וספיגת המזון. האם מצב של תת-ספיגה נחשב מצב מסוכן?כאשר רכיבי המזון אינם מצליחים להיספג בצורה מלאה, או כמעט מלאה, הם עוברים הלאה - לאורך צינור העיכול - ומופרשים עם הצואה. מצב זה עלול לגרום לשלשולים. בנוסף, כאשר רכיבי המזון עוברים דרך המעי הגס, המאוכלס על ידי כמות גדולה של חיידקי המעי, נגרמת "תסיסת מזון'' בלתי נספג. כתוצאה מכך, אותו אדם חש נפיחות בטנית - וריבוי גזים. כמובן,...
ללמוד עוד על ויטמין B7
דלקת עור חלבית (סבוריאה) - הכרח המציאות בחורף?-תמונה

יש אנשים שבכל חורף, מתחילים להתקלף. מה עושים כנגד התופעה?...

מאת: ד"ר מיכל...
18/01/2006
מחלות תת-ספיגה: אבחון וטיפול-תמונה

מחלות רבות עלולות להביא למצב של תת-ספיגה (כגון צליאק...

מאת: ד"ר אוה ניב
17/11/2015
התקרחות ונשירת שיער-תמונה

קמתם בבוקר, אבל השערות נותרו על הכרית? ד"ר אלכס גינזבורג...

מאת: ד"ר אלכס...
09/10/2006
פורום נשירת שיער-תמונה

אתר דוקטורס ממשיך להרחיב את שירות מערך הפורומים. והפעם:...

מאת: ד"ר אלכס...
03/09/2006
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לויטמין B7?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

ויטמין B7: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום ד ר, אני מתבלט בין קניית Solgar HNS 120 Cap או אלטמן רוטס HR לגבר של altman. לא הבנתי מה ההבדלים בניהם? אשמח לדעת מה דעתך בנושא ואיזה מהם כדאי לי לרכוש? תודה רבה ד ר.

רוטס HR מכיל ויטמינים מבקבוצת B , ביוטין , אבץ , HNS מכיל ויטמינים , מינרלים וחומצות אמינו בהרכב שונה מרוטס HR . אי אפשר לדעת מראש מי יותר טוב לך.

אני בת 39.עד עכשיו היו לי ערכים תקינים של tsh.סביב 4.פתאם בבדיקה אחרונה יצא 5.4 ו -t4 בנורמה.האם זה יכול להיות מצב הפיך? כלומר האם יש סיכוי שהערך ירד מעצמו או שהוא רק יכול להיות במגמת עלייה באופן עקרוני.יש לציין ששכחתי להפסיק צריכת תוספי מזון עם ביוטין לפני הבדיקה.האם זה יכול להוביל לתוצאה גבוהה מעט?

בהחלט שיכול להיות שזה הפיך-אנא בצעי מעכב רופא אנדוקרינולוג ורופא משפחה

מה המשמעות.של tsh גבוה קצת,5.4 בנוכחות t4 תקין? האם מתח נפשי יכול להשפיע על רמת ה tsh.עד היום ה tsh ,היה תקין ופתאם התקבלה התוצאה הנ""ל.אני בת.39

דנה שלום זו תוצאה גבולית שכדאי לחזור עליה

ראיתי בשאלה אחרת בפורום שענית למישהו עם תוצאה דומה של tsh ששאל אם זה יכול לרדת ואמרת כי זה בהחלט יכול לרדת. מה גורם לערך.לרדת מעצמו? האם הערך הזה יכול לעלות ולרדת במידה מסויימת כמו תנודות של ערכים בספירת דם?האם מתח נפשי בעל השפעה עליו?נוסף לכך לא הפסקתי נטילת תוספי מזון עם ביוטין טרם הבדיקה האם זה עלול גם לשבש?

אנחנו לא יודעים מה משפיע אבל ביוטין בהחלט ייתכן ומשפיע על התוצאה

עד כמה ביוטין וסיליקה מוניעים נשירת שיער? האם זה מפסיק את הנשירה ויש טעם לקנות? תודה

לא עוזרים ..