הפרעת חרדה מוכללת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

בחירות 2019: מהי משאלת הרופאים בישראל?

לקראת הבחירות לכנסת ה-21 פנינו לעשרה רופאים מתחומי התמחות שונים ושאלנו: מהי משאלת הבחירות שלכם? איזה שינוי הייתם רוצים לראות במערכת הבריאות בישראל? התשובות בפנים יום הבחירות המתקרב הוא ההזדמנות של כל אזרח ליטול חלק פעיל בעיצוב השלטון של המדינה. זמן בחירות הוא גם הזדמנות לשינוי, להתחדשות ולשיפור במגוון תחומים משמעותיים, כמו חינוך, רווחה, ביטחון, תעסוקה, תרבות וכמובן – בריאות. פנינו לעשרה רופאים מובילים בתחומי התמחות שונים, והפנינו לכולם שאלה זהה, כל אחד לגבי תחום ההתמחות שלו: מהי משאלת הבחירות שלך? איזה שינוי הייתם רוצים לראות, מה כדאי לשפר או לקדם, היכן חשוב להשקיע יותר ולאילו מטרות לדעתכם כדאי לשאוף בתחום העיסוק שלכם?   ד"ר גד ולן תחום ההתמחות: מומחה לכירורגיה אורטופדית וניתוחי עמוד שדרה, מנהל יחידת ניתוחי עמוד שדרה בביה"ח לניאדו.  מהי משאלת הבחירות שלך? "הגדלת ההשקעה הציבורית ברפואה האשפוזית, עם דגש על בתי החולים הקטנים ומרכזי...

סיבות אפשריות ומצבים דומים להפרעת חרדה מוכללת

הפרעת חרדה - תמונת המחשה
הפרעת חרדה חוששים להיפגש עם חברים בבית קפה? רוצים להביע את דעתכם בעבודה - ונשנקים מבהלה? כנראה שאת...
ללמוד עוד על הפרעת חרדה מוכללת
חרדה דנטלית והיפנוזה: לא מה שחשבתם-תמונה

נמנעים מללכת לרופא שיניים? עצם המחשבה על טיפול שיניים...

מאת: ד"ר אלקס
27/01/2019
הפרעות חרדה: איך לחזור לחיים?-תמונה

חוששים להיפגש עם חברים בבית קפה? רוצים להביע את דעתכם...

מאת: ד"ר פטרישה...
08/06/2017
הפרעות חרדה בקרב בני נוער-תמונה

1 מ-5 אנשים עלול לסבול מהפרעות חרדה - וכ-50% הם בני נוער....

מאת: ד"ר ינקו...
22/12/2015
בחירות 2019: מהי משאלת הרופאים בישראל? -תמונה

לקראת הבחירות לכנסת ה-21 פנינו לעשרה רופאים מתחומי התמחות...

מאת: ענת ניסני,...
07/04/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להפרעת חרדה מוכללת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הפרעת חרדה מוכללת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, נשלחתי לבדוק נוגדנים בגלל תוצאות סוכר גבוליות בצום ובהעמסת סוכר. Anti islet מעל 500 (לא כתוב נורמה) Anti gad נורמה 0-30, תוצאה 99 מה המסקנות? תודה

רני שלום התוצאות עשויות להתאים לסוכרת סוג 1. עלייך לפנות למי ששלח אותך לבדיקה

תודה על התשובה. אני שומר על תזונה נכונה וספורט. מה שלא מסתדר לי הוא- איך יכול להיות שיש לי סוכרת סוג 1, אני לא מזריק אינסולין ורמות הסוכר שלי נורמליות לחלוטין? כי אני בודק לאורך היום והרמות תמיד תקינות.

נוכחות נוגדנים לא בהכרח מצביעה על מחלה אלא על נטיה למחלה

אז מה לעשה הכוונה? שיש שעון חול שהתחיל לזוז ובוודאות תהיה לי סוכרת סוג 1 ואזריק אינסולין! ז'א, זה רק עניין של זמן? או שישנו סיכוי שלא תהיה לי סוכרת כזו?

שוב, נוכחות נוגדנים אינה אומרת בהכרח שתהיה סוכרת..הסיכוי גדל זה הכל. מציעה להיות במעקב

שלום רב. עקב תוצאות חריגות של סוכר בצום (125), ובהעמסת סוכר (219 אחרי שעתיים) נשלחתי לבצע בדיקות נוספות. a1c יצא תקין (5.1) וגם סי-פפטיד תקין (נורמה 298-2350 - יצא 450). נשלחתי ע"י אנדוקרינולוגית פרטית (כיוון שאין תורים במכבי) לבקש הפניה לבדיקות נוגדנים anti gad, anti islet - על מנת לשלול סוג 1 ולהמשיך לבירור של סוכרת LADA או MODY. נתקלתי בבעיה, במכבי רק אנדוקרינולוג יכול לרשום הפניה ל anti gad, אולם אין תורים פנויים בחודשים הקרובים לאנדוקרינולוג במכבי. כך יצא מצב בו אני תקוע ולא יכול לדווח לרופאה שלי על מצבי, וגם לא מטופל כראוי (שכן אולי אני זקוק לאינסולין או תרופות?) כי לא השלמתי את הבדיקות שהיא דרשה שאשלים. כמובן כרגע שומר תזונה וספורט. אנא ממך, מה אני יכול לעשות על מנת לקבל הפניה לבדיקת anti gad אותה אעביר לאנדוקרינולוגית הפרטית? אני ממש בסיטואציה ללא-מוצא. תודה, רן

רן שלום ככל הידוע לי במכבי כל רופא יכול להוציא הפניה ל GAD. אם לא, יש לרופא שלך אפשרות לפנות בבקשה לאישור לבדיקה למעבדה (וירטואלית) ולקבל אישור כמעט מיידי. בהצלחה

אני בת 32 כ-4 חודשים לאחר הריון שלישי ובו אובחנתי עם סכרת הריונית (ב-2 הקודמים אובחנתי ללא סכרת הריונית). בהעמסת סוכר שביצעתי לאחר הלידה ו-3 חודשים לאחר כך קיבלתי ערכים תקינים בצום וערכים של 157 ו- 166 בהתאמה ו-A1C של 5.4 ו- 5.2 בהתאמה. הופניתי לבדיקות anti gad, anti insulin ו-c-petitide וקיבלתי תוצאות של: c-petitide - 1.43 anti-gad חיובי גדול > 1 מה התוצאות הללו אומרות?

שלום ל נעמה, רמות גבוהות של אנטי GAD לאחר סוכרת הריונית מציבות אותך בקבוצת סיכון לפתח סוכרת. זה קורה בכמחצית מהנבדקות תוך 5 שנים. הבדיקה היא לרמת נוגדנים כנגד החומצה הגלוטמית שמופיעים יחד עם נוגדנים אחרים ב 75% מהסוכרתיים המבוגרים מעל 30מבעת התפתחות סוכרת מסוג 1. כרגע רמות ההמוגלובין A1C הן סבירות אך מומלץ לשמור על אורח חיים בריא, פעילות גופנית, משקל תקין ולהימנע מסוכרים זמינים בדיאטה.

קיבלתי כעת גם את תוצאות בדיקת insulin ab = 4. מה פירוש הדבר וכיצד זה משתלב עם שאר בדיקותי? תודה רבה

10/01/2016 | 20:36 | מאת: ניב קפלן
מתוך פורום סוכרת

אני בן 29, אובחנתי לפני כחודשיים כחולה סוכרת,נשלחתי עי הרופא לבדיקת GAD II אחרי כחודש הגיעה התוצאה10.9, גבוה בהרבה מהערך שצריך,מה זה אומר?

שלום לך, בין הנוגדנים שמתפתחים בגוף המעידים על תהליך אוטואימוני שיכול להביא לסוכרת מסוג 1 נמצאים גם הנוגדנים כנגד GAD. על מנת לבסס את האבחנה שהסכרת החדשה היא על רקע של המקרים מחלה אוטואימונית, בה פוגעת המערכת החיסונית בתאי β בלבלב או באינסולין עצמו. הביטוי לפגיעה בתאים יוצרי האינסולין הוא בהופעת נוגדנים בפלזמה כנגד אינסולין(IAA),, נוגדנים עצמיים לחלבון טרנספורטר של אבץ הידוע כ-ZnT8, נוגדנים כנגד תאי הלבלב ( ICA), וכן נוגדנים אנטי GAD,, כאשר האחרונים מכוונים נגד האנזים Glutamic acid decarboxylase (להלן GAD)). בנוסף נוכחות של נוגדנים עצמיים ל-GAD נכרכה גם בתסמונות אחרות הם שכיחים במיוחד במצבי סוכרת, בהפרעות תפקוד התירואיד וכן בדלקת מפרקים רוימטואידית. לאבחנה סופית של סוכרת חדשה מסוג 1 יש להדגים בנוסף גם עליה בנוגדנים כנגד תאי לבלב וכנגד אינסולין. בנשים שעברו סוכרת הריונית בעבר , המצאות נוגדנים כנגד GAD שמה אותן בקבוצת סיכון להופעת סוכרת עתידית ?0עד 10 שנים).

פורומים בנושא הפרעת חרדה מוכללת
פורום פסיכותרפיה
ליאת ברעוז תענה על שאלות הגולשים בתחומים הנוגעים לפסיכותרפיה, כגון: חששו...
פורום טראומה והלם-קרב
הפסיכותרפיסט ד"ר דרור גרין ישיב על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים בטראומה...
פורום זוגיות חברה ותעסוקה
מנהלי הפורום יענו על שאלות הגולשים בתחומים הנוגעים לזוגיות, חברה ותעסוקה...