הולטר לחץ דם: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

גלולת צילום: פתרון מושלם - לבדיקות מעיים

המצאה מפתיעה שהוסבה לשימוש רפואי, הודות למפגש בין מדען לרופא - הניבה את גלולת הצילום, המשמשת לבדיקות פנימיות במעיים. בדיקה נוחה ומדויקת, בדרך לטיפול מיטבי בדיקות גסטרוסקופיה וקולונוסקופיה מוכרות לציבור, בזכות יעילותן באבחון מחלות בוושט קיבה , תריסריון ובמעי הגס. עם זאת, יש מחלות קשות לאבחון במעי הדק - שאינו נגיש לבדיקות גסטרוסקופיה וקולונוסקופיה, אלא לבדיקת אנטרוסקופיה, הנותנת מענה חלקי בלבד  (enteroscopy). גלולה מיוחדת המכילה מצלמה "עושה את העבודה" ומסייעת באבחון מחלות, שלא ניתן היה לאבחן בעזרת הבדיקות השגרתיות. מדובר בהמצאה ישראלית חדשנית, הנותנת תמונה מדויקת בנוגע למצב המעיים. צילום איברים פנימיים שקשה לקבל מידע אודותיהם בדרך אחרת. צילום: שאטרסטוק מהי גלולת הצילום? כיצד היא פועלת ומה תפקידה? בשנת 1987, פגש גסטרואנטרולוג את גבי עידן, מהנדס אופטיקה מרפא"ל. תוך כדי התעניינות הדדית בתחומי העיסוק, הבינו השניים כי אפשר להשתמש בגלולה...
ללמוד עוד על הולטר לחץ דם
הולטר לחץ דם: תמונת מצב מקיפה-תמונה

אנשים הסובלים מלחץ דם גבוה, מבצעים מדידות שגרתיות בבית ו/או...

מאת: פרופ' רוזנטל...
18/10/2017
לחץ דם: כיצד למדוד ולטפל?-תמונה

לחץ הדם משתנה במהלך היממה - והדרך האמינה ביותר למדוד אותו...

מאת: פרופ'...
14/05/2017
הולטר לחץ דם-תמונה

הולטר לחץ דם היא בדיקה לתיעוד לחץ דם ודופק מדי 24 שעות,...

מאת: ד"ר עמית...
13/01/2015
לחץ דם גבוה? לא בטוח-תמונה

בדיקות ביתיות ומדידת לחץ דם במרפאה אינן בדיקות מדויקות...

מאת: מערכת zap...
09/10/2011
אולי יענין אותך לדעת...
הולטר לחץ דם - תמונה
הולטר לחץ דם
הולטר לחץ דם היא בדיקה לתיעוד לחץ דם ודופק...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל להולטר לחץ דם?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

הולטר לחץ דם: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב בת 50, בריאה בדר״כ. לפני כחודשיים החלו להופיע פתאום דפיקות לב מהירות במנוחה ותחושת מחנק, עייפות וחולשה כללית. לחץ הדם היה קצת גבוה, נתנו לי קרדילוק 2.5 מ״ג ואלפרליד. עשיתי אקו לב, הולטר לב , הולטר לחץ דם, צילום חזה , בדיקות דם והכל תקין. אני מרגישה ממש חולשה והרגשה לא טובה. מעין מועקה בחזה כל הזמן. מה יכולה להיות הסיבה? מה עלי לעשות? תודה רבה.

הולטר תקין לא תמיד מספיק. האם בזמן ההולטר הרגשת את דפיקות הלב? אם כן מה היה באותו זמן בהולטר? אם לא הרגשת כלום באותו יום יש להמשיך לנסות לתעד את הפרעת הקצב שאת מרגישה כדי לאבחן ולטפל.

תודה רבה. שאלה נוספת- האם להמשיך לקחת כל יום את התרופות או רק בעת תחושת הדופק המהיר ותחושת המחנק?

תרופות יש לקחת בעיקרון כל הזמן ולא רק בזמן הרגשה לא טובה כי לתרופות יש גם תפקיד מניעתי. עם זאת במידה ואת מרגישה רע עם השילוב של התרופות שציינת - צריך לנסות שלוב אחר.

תודה רבה.

שלום, אימי בת 81 צריכה לעבור בדיקת הולטר. שאלה: הזמנו תור שיוצא ביום חמישי. איך יודעים אם הבדיקה יום אחד או יומיים? כלומר זה לא נופל על שבת?- כי אם כן רוצה לדחות את התור. שמעתי שיש הולטר לחץ דם האם זו אותה בדיקה או שהולטר ללב זה משהו אחר? בעיקרון אין לה לחץ דם גבוה אלא בעיה של דפיקות לב, סחרחורת,TIA, קושי בעליה, לפעמים תחושה לא טובה ברום הבטן בנוסף. לוקחת רק מדליל דם, סטטינים,סידן. לא נאמר דבר על שימוש בתרופות. האם צריכה להפסיק לקחת? בנוסף שמעתי בתקליטון לזימון התורים שצריך להביא בדיקת אק"ג לפני בדיקה זו? לא הכי ברור מה צריך לעשות שכן את ההפניה קיבלה מרופא משםחה עקב ורטיגו. ורק קבעתי תור במוקד. תודה

הבדיקה היא בדיקת הולטר דופק ולרב היא ליממה אחת אפשר לבקש גם הולטר של 48 שעות . לא צריך להפסיק תרופות ולא ברור למה בכלל צריך אק"ג לפני הבדיקה כנראה שלא.

שלום ד"ר, אני אבי בן 24 - סובל מזה כ 5-6 שנים מחרדות בריאות. מטופל כבר שנתיים ברמוטיב. אסביר קצת את מה שאני חווה. מזה 5-6 שנים אני במעקב תמידי אחרי הדופק, כל מיחוש, תחושה, דופק, תחושה אני שם לב. כל ניואנס בגוף. זה התחיל מדופק גבוה, ואח"כ לתחושות של חולשה והרגשת עילפון בזמן אימון, ודופק שלפעמים מעיר בצהריים. או ערב בעיקר. עברתי במהלך השנים לפחות 4 או 5 בדיקות מאמץ, 2 הולטר לב, אקו, אקו + אגרומטריה, הולטר לחץ דם. 4 התייעצויות עם קרדיולוגים ועדיין מרגיש כאילו משהו מתפספס לי. תוצאת ההולטר אמרה שאין אדות לאיסכמיה אבל יש פעימות עליתיות מוקדמות מעטות , זה תקין ? בדיקות המאמץ והאקו אמרו שיש דלף מיטיראלי מינימלי, הבנתי שאין לזה פתלוגיה רפואית ושהכל תקין, נכון? מעבר לכך כל הבדיקות הראו שאין אדות לאיסכמיה והכל תקין. תמיד מפחד מהתקף לב בזמן אימון, קצת יש דופק גבוה מהרגיל וישר חושב ופוחד מהתקף לב, יש קצת מיחושים בחזה בזמן מאמץ ומקשר את זה לדום או התקף לב הכי חריף שיכול להיות. אני היפוכונדר אני מודה, אבל האם אני כבר מגזים ? האם אפילו בדיקת מאמץ אחת הייתה מספיקה כדי להגיד לי שהכל בסדר איתי? הקרדיולוג האחרון שהייתי אצלו אמר בשביל השקט הנפשי אולי כדאי לעשות צינתור וירטואלי, אני מפחד מזה כי אני מרגיש שאני מכניס ראש בריא למיטה חולה, עם הקרינה והיוד וכל הבלאגן הזה. רוצה להתרחק מזה. מה היא דעתך ד"ר? אשמח לתשובה מפורטת אני אודה לך מאוד, זה ירגיע אותי. מה הסיכוי שלי לקבל התקף לב? מדגיש - לא מעשן, לא שותה אלכוהול וכן מתאמן, אמנם עם חרדות, אבל עדיין משתדל. למרות שלפעמים מפסיק אימון באמצע כי מרגיש אולי שאני מתעלף .. (אגב מעולם לא נפלתי, או התמוטטתי, או התעלפתי, גם אם התחושות היו ברמה קיצונית ומאוד מורגשות). תודה רבה ד"ר. המשך שבוע מצויין!

אחי דבר איתי שלח לי הודעה לאימייל oorrii130@gmail.con

אחרי כל הבדיקות שיצאו תקינות אינני רואה סיבה לצינתור וירטואלי מהכירותינו הוירטואלית אני בטוח שתמשיך להרגיש לא טוב גם אחרי צינתור וירטואלי תקין אז למה לחטוף קרינה? טפל בחרדות. נקודה !

ד"ר נכבדה, בת 53 בריאה בד"כ. נוטלת טריטטייס 2.5 (לאחר שהמינון היה 1.5). ברקע טירודיטיס-תת פעילות TSH אחרון 6.2 במעקב. חיונית עובדת ופעילה . שאלתי: ב 4 שנים אחרונות פעמים הולטר ל.ד. שיצאו תקינים, אך כאשר אני מגיעה לרופאה לחץ הדם עולה, 160/80. בבית לחץ דם תקין ולא דומה למה שנמדד אצל הרופאה. האם יש צורך לעשות שוב הולטר ובנוסף אשמח מאד לכל הבהרה. למותר לציין שבדיקות הדם שלי תקינות. תודה מראש.

שלום, לדעתי מוטב שתמשיכי לעקוב. בשלב זה לא נראה שקיימת בעיה בריאותית בקשר לל"ד.

בוקר טוב לא הבנתי האם זו תשובה מהרופא מנהלת הפורום. בכל מקרה אשמח לתשובה (סליחה לא כ"כ הבנתי) תודה רבה מראש

התופעה ידועה. מכונה תסמונת החלוק הלבן. מומלץ להסתמך לצורך איזון לחץ דם על מדידות ביתיות. אין צורך לדעתי בעוד הולטר לחץ דם

תודה שהקדשת מזמנך למענה.