קורונה וירוס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

נגיף הקורונה: אתם שואלים, הדוקטורס עונים

במקביל לדיווחים השוטפים על התפשטות נגיף הקורונה בסין ומחוצה לה, מתקיים שיח תקשורתי נרחב שכולל לא מעט שמועות שווא. תופעה זו גורמת לבלבול רב ולעליית מפלס החרדה. רוצים לקבל תשובות לשאלות שלכם אודות נגיף קורונה? בואו לקרוא מה מנהל פורום מחלות זיהומיות בזאפ דוקטורס אומר נגיף הקורונה, שזכה לשם החדש covid-19, ממשיך להתפשט ולגבות קורבנות וארגון הבריאות העולמי הכריז על מצב חירום בסין ועל סיכון חמור מאוד לשאר העולם. בישראל, ממשיכים לעקוב אחר הדיווחים בדאגה, משרד הבריאות פרסם אזהרת מסע נרחבת לסין ולמדינות נוספות באסיה ובמקביל נערך לאפשרות של התפשטות הנגיף בישראל. על רקע מבול הדיווחים בתקשורת, נוצרת בישראל לא מעט פאניקה ורבים חשים מבולבלים, מבוהלים וחסרי אונים. כדי לעזור לכם לעשות סדר בדברים, ריכזנו עבורכם כמה שאלות נפוצות שנשאלו בימים האחרונים בפורום מחלות זיהומיות של זאפ דוקטורס ותשובת המומחה – ד"ר אפרים הלפרין - אליהן:   האם מסכה יכולה להגן מפני קורונה? היי, יש לי כמה שאלות: שמעתי כי מי שמי שעוטה מסיכה אינו מונע הידבקות, אלא מונע הדבקה של...
ללמוד עוד על קורונה וירוס
וירוס הקורונה: עמדת בידוק בנתב"ג לשבים מסין-תמונה

החל מסוף השבוע האחרון פועלת בנתב"ג עמדה מיוחדת, הפעילה 24...

מאת: מערכת זאפ...
03/02/2020
נגיף הקורונה: (לא) נעים להכיר -תמונה

הוא עדיין לא "עשה עלייה" ואין סיכוי שהוא יגיע אליכם בחבילה...

מאת: מערכת זאפ...
05/02/2020
שאלת השאלות: האם צפוי בקרוב חיסון נגד קורונה?-תמונה

למעלה מ-20,000 חולים ו-427 קורבנות גבה נגיף הקורונה עד כה,...

מאת: מערכת זאפ...
04/02/2020
בהלת הקורונה: כיצד נערך משרד הבריאות להתפשטות הנגיף בישראל?-תמונה

נגיף הקורונה ממשיך להתפשט: בינתיים התחלואה הראשית אמנם...

מאת: מערכת זאפ...
03/02/2020
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לקורונה וירוס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

קורונה וירוס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

1) עדכון מהדקות האחרונות (בהסתמך על הנתונים מסין....): כ 25,000 חולים, מהם כ 3,200 במצב קריטי,493 קורבנות, כ 80% מהם בגיל 60+ וכ75% מהם סבלו ממחלות כרוניות (סוכרת, מחלות קרדיווסקולריות ועוד), כ 990 חולים החלימו. נגיף הקורונה בעל כושר הדבקה פי 2-3 יותר מנגיף השפעת העונתית וקטלני פי 20-30 יותר מנגיף השפעת העונתית. 2) בניגוד למה שפורסם לפני שבועיים שניתן להדביק בנגיף גם בתקופת הדגירה, כלומר לפני הופעת הסימפטומים של המחלה, דווח עכשיו ב CNN שמידע זה כנראה מוטעה ועדיין לא הוכח מחקרית.

תודה על המידע

מתי צפוי להסתיים איום הקורונה, האם הגיע לתאילנד והאם ניתן להיזהר מהדבקה במהלך הטיול בתאילנד? תודה

שלום מוניקה. 1. בתיאלנד כבר התגלו חולי 'קורונה'. 2. שימוש במסכות פה-אף עשוי לצמצם את סיכויי ההדבקה בנגיף. 3. אין לי מושג מתי תגמר המגיפה. הרבה בריאות אפי

שלום פרופ, שבוע 25, אני מרגישה את העובר ממש למטה. האם העניין תקין? כמו כן, יש לך דיעה בנוגע לכל מה שקורה עכשיו עם נגיף הקורונה בהקשר של הריוניות?

לגבי מיקום התינוק כדאי להיבדק. ביחס לנגיף הקורונה הרי שהיום דווח לראשונה על תשע נשים בהיריון מתקדם שחלו בקורונה. המהלך אצלן לא היה שונה מנשים לא בהיריון, וכולן החלימו. לא הייתה עדות של העברת הנגיף לעובר.

היי, האם מסכת אב"כ שמסננת אנטרקס נשימתי ונשק כימי טובה גם וירוס?

שלום מסכה, אינני מכיר מחקר עדכני שבדק זאת. הרבה בריאות אפי

שלום ד"ר, מצאתי שהמסנן במסכה הוא M80 ואלו היכולות שלו: התנגדות נשימה: 14 מ"מ מים בספיקה של 30 ליטר/דקה חדירת אירוסול: 0.01%> עמידות ל CK: 100 דקות (בספיקה של 30 ליטר לדקה וריכוז כניסה של 2.4 מ"ג / ליטר) עמידות ל DMMP: 250 דקות (בספיקה של 30 ליטר לדקה וריכוז כניסה של 3.0 מ"ג / ליטר) סוג פחם: ASC 12x30 תואם ל MIL-C-13724D פילטר אמצעי: מצע סיבי זכוכית HEPA בהתאם לתקן ASME AG-1 FC-1 ידוע לך מה הגודל של וירוס קורונה?

שלום מסכה, סביר ששימוש נכון במסכה זו מגן גם מפני נגיף ה'קורונה' החדש. הרבה בריאות אפי